[تایپیک جامع پرسش و پاسخ در مورد انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد ](سراسری)

• دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1
  • نظرسنجی بسته .

morteza2010

عضو جدید
سلام عزیزان گلم
یه مطلب راجب دانشگاه ازاد بجنورد نوشتم تو این تایپک اینجا
یادش بخیر از دانشگاه ازاد قاین قائن یا قاینات نجات یافتم و امدم بجنورد و بعضی مسائل برایم پیش امد مطالب ویژه در اینجا وجود دارد
عزیزان که میخوان دانشگاه ازاد بجنورد را برای تحصیل انتخاب کنن و به خصوص رشته عمران
میخوام این توصیه و پند بدهم که عزیزانم
موضوع علم دانش و پژوهش را به هیچ عنوان در دانشگاه ازاد بجنورد و امثال نخواهید یافت
دانشجو باید دنبال علم باشه و توقع نداشته باشه ولی علم تو این دانشگا نیست که بخواهید دنبالش بروید
باید استاد چیزی بفهمه که کمک کنه استادی دانشجو باشه دیگه بفهمید چه خبره و هیچ سابقه اموزشی نداره
تو دانشگاه ازاد بجنورد درسته مدیر گروه با چهره ای معصوم امام زاده در مقابل شما حاضر میشود ولی همین ادم سرتون میبره
من نه یه طرفه میخوام برم پیش قاضی نه پدرکشتگی با اقایان ازاد بجنورد دارم هرچی باشه شهر خودمه
و یه نکته دیگه بهتون بگم بجنورد اون پاریس کوچولوی سابق نیست به حال هوای این چیزا هم نیاد که علاوه بر نبودن علم نبودن چیزای دیگه هم نداره
کلا باید مدیر گروه و کلا استاد های گروه عمران از ریشه برن خونه
همیشه وقتی یه موسسه میخواد بگه من محصولات با کیفیت دارم شعارش اینه
حق با مشتری است البته اینجا دانشگاه کلا با این جهت مقایسه شدن
که عزیزان قبل انتخاب دانشگاه ازاد بجنورد از دانشجو های عمران ازاد بجنورد سوالاتی بپرسن بعد تصمیم بگیرد
عزیزانم شهر بجنورد شهری کوچک است لطفا از خود بجنوردی ها سوال نفرماید و یا کمتر چون همانطور که گفتم پارتی داشتم هم نوعی علم و دانش سرجلسه است که در دانشگاه ازاد بجنورد بعد اعلام نتایج کولاک میکنه
عزیزانم پارتی دارید درحد گردن فیل و پشتی دارید به کوه دماوند مرتبط باشه بهترین دانشگاه در ضمینه پارتی همین ازاد بجنورد خودمونه
و اصلا شک نفرماید و سریعا اقدام ثبت نام فرماید
البته طبق خبرهای جدید خیلی باید سبیل چرب کنی

morteza2010

عضو جدید
عزیزان اگر اسمی از استادی یا مکانی برده شده نه بی احترامی بوده نه انتقام جویی
باید حقیقت گفته بشه شاید بدتر از اینجا فراوان باشه ولی من خودم بجنوردی هستم و نمیخوام علم دانشگاه دانشجو این گونه باشند
بعضی ها معتقد هستن نکات مثبت هم داره
جواب من به این اقایان این هست که وقتی چیزی نیست باید از هیچی گفت باید یه چیزی باشه
عزیزانم بحث خراب کردن شخص نیست
بفهمید اگر من بجنوردی ننویسم کی باید بنویسه
باید گفت باید اسم استادی که خراب درس میده اورد باید اسم استادی رشوه میره گفت باید باید باید
تا کی تا کجا چون هیچکی از بد بودن یه دانشگاه حرف نمیزه باید من هم سکوت کنم

morteza2010

عضو جدید
برخورد با دانشجو در بحنورد

برخورد با دانشجو در بحنورد

خوب بروم سرم مردم و برخورد با قشر دانشجوها
روز اول شمارو حتما ثبت نام میکنن شهریه هم میدی که خوب محکم گیرت بیاندازن
بحث امروز راجب اجاره خونه در بحنورد است
خوب بعد ثبت نام میری دنبال خونه اجاره ای
بنگاه های داخل شهر ما طوری هستن که انصاف مرام برای قشر دانشجو از دم میزنن شرمندگی
خوب بنگاهی طوریه اول میپرسه دانشجوی شما هم که هستی جوابت مثبته
بعدش میگه چند نفر هستین
بعدش میگه کرایه چقدر میتونی بدی
باتوجه به این اطلاعات شما هم راست حسینی جوابش میدی و مابین حرفاش دائما سعی داره که خودشو پسر خاله تون جابزنه و تریپ مرا برمیداره (1)
بعد شما رو یه خونه می بره که در حقیقت کمتر اون مقداره که میخوای هزینه بکنی و داخل میشی حالت بهم میخوره میگی اینجا با گفتن اینجا عمو بنگاهی که منتظر شنیدن همین حرف شماست میگه جای دیگه هم داریم بعدش شما میگید بریم و انجا همون جای اول بوده اقای بنگاه دار با انصاف شما یکم میچونده
خوب بعدش که میگی اینجا بهتره بعد بنگاهی میگه اینجا مثلا 70 تومن بیشتر
در این حالت شماکه از دیدن خونه قبلی شکه شدید و نگران نداشتن خونه هستید به کمال میل قبول میکنید
و یه کلاه به گشادی شلوار پدر اقای بنگاهی رو سرتون میزاره
خوب راجب (1) بگم
تو بجنورد ما خلاف کار زیاده
و شهر کوچکی هست اکثرا همو میشناسن البته اونهای تو شهر هستن
خود بنگاه دار ها بعد اینکه تونست خودشو مخلص خوب نشون بده و شما هم که هی فکر میکنید بهتون حال داده خونه خوب بهتون داده
بهش رو میدید و اینجا تازه شروع سوء استفاده از شما شروع میشود
در بسیاری از موارد که خودم با همین چشمای خودم دیدم صاحب خونه میاد تو خونه بچه ها به بهانه مختلف دائما گیر میده و بهونه میگره و عده ای از صاحب خونه ها
خونه ای که شما قراره داخلش ساکن بشین قبلا مکانش بوده و در حاضر مکانش دست شماست و سعی داره با شما دوست و بقیه ماجرا
کلا برای بحث خانه در بجنورد باید خیلی زرنگ باشید به قول معروف گرگ باشی اون شهربزرگ:rambo:
اگر فامیل داشته باشید که بهتره
ولی به هیچ کس نباید رو دهید اینو یاد تون باشه :exclaim:

راستی کرایه هم برای هرنفر چیزی حدود 80 تا 85 تومنه
کلا قانون بنگاه بجنورد اینه که خونه دانشجویی : تعداد نفرات ضرب همون عدد بالای میکنن:cool:
بچه یادم میاد یه بار سوار تاکسی شدم یکم کتابی و بدون لهجه حرف زدم
بعد به راننده گفتم خیلی بجنورد شهر خوبه بنده خدا گفت اینجا پوست میکنن ولی من باز تعریف کردم باز هم گفت پوست میکنن
اعصابمو خورد کرد من لهجمو برگردوندم گفتم :
داش چاقو دستش نمیبره ;)
هی دارم تعریف میکنم میزنی تو ذوقم داش من بجنوردیما
یارو خندید اینم از ما:biggrin:

سهراب خان

عضو جدید
یکی به دادم برسه

یکی به دادم برسه

با سلام
بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی-آب می باشم و کنکور ارشد هم سازه های آبی روزانه قبول شدم از طرفی دانشگاه آزاد رشته عمران آب هم شرکت کردم و به احتمال فراوان قبول خواهم شد و الان موندم که کودوم رشته رو برم که بای آیندم بهتر باشه خواهشن کمکم کنید:(

middbox

کاربر بیش فعال
با سلام
بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی-آب می باشم و کنکور ارشد هم سازه های آبی روزانه قبول شدم از طرفی دانشگاه آزاد رشته عمران آب هم شرکت کردم و به احتمال فراوان قبول خواهم شد و الان موندم که کودوم رشته رو برم که بای آیندم بهتر باشه خواهشن کمکم کنید:(

من نمیدونم دوستان جدی میگن این حرفهارو...؟

بخدا با فقط خوندن ارشد نمیشه مهندس عمران شد... ( مهمترین مقطع در رشته عمران مقطع کارشناسیه )

مطمئنا اگه تو رشته خودتون ادامه بدید خیلی موفقیتتون بیشتره تا وارد عمران بشید... ، من عمران خوندم پدرم هم از خیلی وقت پیش کارهای عمرانی انجام داده ، اینقدر بازار کار عمران اشباع و بی ثبات شده که ورود به رشته عمران یه ریسک به تمام معناست...
میدونید اگه دوباره برگردم به عقب چه رشته ای رو ادامه میدم...؟

قطعا عمران نیست... ( کامپیوتر ) خواهید دید تا چند سال آینده این رشته چه خواهد کرد

منم مثل شما فکر میکردم عمران رشته پر درآمدیه ( این حرف کاملا بی معنیه ، تمام روز باید مثل یه کارگر تو سرما و گرما کار کنی ) این همه درس بخونی آخرش اینطور بشه

البته جاهای دیگه ای هم میشه کار کرد اما درآمدش کمه...

عمران یه کارگری>>>> میتونی>>> بفرما

Parvix

عضو جدید

بخدا با فقط خوندن ارشد نمیشه مهندس عمران شد... ( مهمترین مقطع در رشته عمران مقطع کارشناسیه )

مطمئنا اگه تو رشته خودتون ادامه بدید خیلی موفقیتتون بیشتره تا وارد عمران بشید... ، من عمران خوندم پدرم هم از خیلی وقت پیش کارهای عمرانی انجام داده ، اینقدر بازار کار عمران اشباع و بی ثبات شده که ورود به رشته عمران یه ریسک به تمام معناست...

قطعا عمران نیست... ( کامپیوتر ) خواهید دید تا چند سال آینده این رشته چه خواهد کرد

منم مثل شما فکر میکردم عمران رشته پر درآمدیه ( این حرف کاملا بی معنیه ، تمام روز باید مثل یه کارگر تو سرما و گرما کار کنی ) این همه درس بخونی آخرش اینطور بشه

کاملا موافق حرفاتم
من الان سر یه ساختمون می رم و مثل یه کارگر کار می کنم...(بی شوخی)(شایدم این به خاطر اینکه من یه دانشجو هستم !؟؟؟؟)

سهراب خان

عضو جدید

آخه دوست عزیز من که خودم میبینم بچه های عمران دارن کارای مارم میکنن به من حق بدید تفاوت شهریه ی 2میلیونی رو هم به جون بخرم و بیام عمران بخونم

exaflame

عضو جدید
دوست عزیز شما بهتره که در رشته اصلیت ادامه تحصیل بدی.خیلی به نفعته.عمران دیگه خیلی زیاد شده و خز شده!منم اگه به گذشته برگردم قطعا عمران رو انتخاب نمی کنم.همچنین بهت بگم چون کارشناسی کشاورزی خوندی حق امضا تو ابنیه(نظام مهندسی ساختمان) رو بهت نمیدن.حتی اگه اب هم خونده بودی بازهم باید اشد سازه یا زلزله میخوندی...بهر حال آیندتو خراب نکن.

Emir7

عضو جدید

منم تا حدی با حرفای شما موافقم، ولی به نظرم هنوز بازار کار واسه رشته عمران تو کشور ما زیاده، عمران تو کشور ما مثل کشورهای توسعه یافته نیست که زیرساختهاشون رو ساخته باشن و با کمبود کار مواجه باشن، سختی کار هم که مشخصه عمران کار سختیه و البته بستگی به علاقه هر شخص داره اگه بهش علاقه داشته باشید لذت بخشم هست ولی اگه کسی فقط به خاطر درآمد یا ذهنیت خاصی که نسبت به این رشته داره بیاد عمران بخونه مسلما نه تنها زیاد موفق نمیشه بلکه براش خسته کننده هم میشه. در ضمن دوست من شک نکن کامپیوتر خیلی بیشتر از عمران اشباع شده، اولا ارزش عمران از هر جهت که بهش نگا کنی خیلی بالاتر از کامپیوتره، دوما فارغ التحصیلهای بیکار کامپیوتر خیلی خیلی بیشتر از عمرانن و بازار کارش شاید 7-8 سال قبل خوب بود ولی الان اینقدر از این دانشگاههای پیام نور و علمی کاربردی و غیرانتفاعی ها فارغ التحصیل کامپیوتر دادن بیرون که یه جا درخواست کار کامپیوتر بدن هزار تا داوطلب درخواست میدن، مهمتر از اون اینکه رشته هایی مثل کامپیوتر زمینه های فعالیتشون محدوده یعنی بیشتر باید استخدام بشن (که میدونیم خیلی کمه) و خیلی کم کسی میتونه برا خودش کار کنه، حالا یه سری زمینه های کاری هم دارن مثل کافی نت و ... هم که کار تخصصی نیستن و همه میتونن کارشونو انجام بدن، ولی عمران یه ویژگی منحصر به فردی که داره اینه که شاخه های فعالیتش خیلی زیاده، یه فارغ التحصیل عمران اگه استخدام نشه هم تو خیلی زمینه ها میتونه فعالیت کنه (که مسلما خودتون بهتر میدونین) و به نظرم یه مهندس عمران اگه از اول توقعش بالا نباشه همیشه میتونه کار پیدا کنه و رفته رفته خودشو بالا بکشه.
هر کس عقیده و نظر خودشو داره ولی داداش اینو من بدون تعصب بهت میگم عمران بدون شک از لحاظ درآمد و بازار کار میشه گفت یکی از بهترین رشته های کشوره، حالا شان اجتماعی و مزیتهای دیگش به کنار.

taranome ehsas

عضو جدید
من پارسال رو متالورژی بودم اما بادوباره کنکوردادن دارم میرم عمران... ببین مثلا متالورژی که یه رشته نوپایی هست و آینده دار هم میشه گفت هست با این وجود مکانیک عمران وبرق چیزی نیست که کمرنگ بشه و آتیه دار نباشه. همه چی بستگی به علاقه داره .من خودم عاشق عمران هستم وبه آینده امیدوارم

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان عزیز
رشته سازه های آبی تا حدی شبیه سازه هیدرولیکی عمران می باشه که سازه ابی بیشتر روی قسمت پایین سد کار می کنه.
دوست عزیزمون گفت بین عمران آب و سازه آبی نه گرایش های دیگه عمران و باتوجه به این میگم اگه بتونی عمران اب بری بهتره این جوری هم سازه آبی رو داری هم سازه هیدرولیکی و هم عمران
فقط اگه بخوای جایی حق تدریس کار کنی چون گرایش یه چیز دیگه باشه شاید یکم به مشکل بخوری
البته اگه اشتباه نکنم در کل باید هیدرولوژید خوب باشه هر چند برای سازه هم می خوای
به یه چیز دیگه دقت کن دانشگاه !!!! ببین کدوم بهتره
یه نکته دیگه که باید یادت باشه سازه آبی توی هر استانی کار نداره مخصوصا واسه شما که یک پسری
فکر نکنم اون قدر که سازه محدوده عمران آب باشه (در ضمینه کار)

میهن دار

عضو جدید
دوستان عزیز
رشته سازه های آبی تا حدی شبیه سازه هیدرولیکی عمران می باشه که سازه ابی بیشتر روی قسمت پایین سد کار می کنه.
دوست عزیزمون گفت بین عمران آب و سازه آبی نه گرایش های دیگه عمران و باتوجه به این میگم اگه بتونی عمران اب بری بهتره این جوری هم سازه آبی رو داری هم سازه هیدرولیکی و هم عمران
فقط اگه بخوای جایی حق تدریس کار کنی چون گرایش یه چیز دیگه باشه شاید یکم به مشکل بخوری
البته اگه اشتباه نکنم در کل باید هیدرولوژید خوب باشه هر چند برای سازه هم می خوای
به یه چیز دیگه دقت کن دانشگاه !!!! ببین کدوم بهتره
یه نکته دیگه که باید یادت باشه سازه آبی توی هر استانی کار نداره مخصوصا واسه شما که یک پسری
فکر نکنم اون قدر که سازه محدوده عمران آب باشه (در ضمینه کار)
من با نظر این دوستمون کاملا موافقم. خودمم ارشد آب دارم میخونم و به نظر من تفاوت چندانی بین رشته عمران آب و سازه های آبی در مقطع ارشد وجود نداره مگر حق امضای نظام فنی؛ یعنی با سازه های آبی بعد فارغ التحصیلی، تو پروژه هاس آبی عمرانی(و نه کشاورزی) نمیتونین به عنوان مشاور «طراح» شرکت کنین.

parvaneh75

عضو جدید
help meکمک

help meکمک

سلام بر همه
به نظر شما من کتابهای کدوم موسسه رو واسه ارشد بخونم؟
ماهان . اکسین . سنجش ودانش.سنجش طلائی . مدرسان شریف
لطفا کمکم کنید دارم دیونه می شم.......

farok

عضو جدید
کنکور آزمایشی چی بدم خوبه؟؟

کنکور آزمایشی چی بدم خوبه؟؟

سلام
می خواستم برای کنکور ارشد کنکور آزمایشی بدم کدومو بدم بهتره؟؟
من پارسال پارسه دادم ولی هم گرون بود هم سوالاش خیلی فاصله داشت با کنکور
تازه جامعه آماریشم واقعی نبود به نظرم!!!
:wallbash:
خلاصه ممنون میشم راهنمایی کنین:gol:

ELENA71-89

عضو جدید
میشه لطفا منو راهنمایی کنید؟خیلی به تجربیاتتون احتیاج دارم

میشه لطفا منو راهنمایی کنید؟خیلی به تجربیاتتون احتیاج دارم

سلام دوستان-میخواستم بپرسم اگر آدم سهمیه شاگرد اول تا سوم دانشکده رو برای ارشد داشته باشه میتونه درخواست بده برای دانشگاههای دیگه؟چه جوری این درخواست رو میدن؟باید خودمون بریم اون دانشگاه؟یا اینکه از طریق خاصی باید اقدام کنیم؟ یه سوال دیگه اینکه به نظر شما نوع گرایش ارشد توی نوع فعالیت شغلی خیلی تاثیر داره؟منظورم اینه که مثلا من که دوست دارم به عنوان مشاور یا محاسب کار کنم"حتما باید گرایش ارشدم سازه یا زلزله باشه؟یا اینکه مثلا با یه گرایش معمولی مثل سازه هیدرولیکی یا آب هم میشه یه کار خوب پیدا کرد؟ در کل به نظر شما کنکور بدم که گرایش بالایی قبول بشم یا اینکه یه گرایش معمولی توی دانشگاه سراسری هم کفایت ی شغل بادرامد خوب رو میکنه؟ ببخشید سرتون رو درد اوردم من خیلی به همفکری دوستانی که از شرایط پذیرش محیط کار خبر دارند نیاز دارم

eli.1992

عضو جدید
سلام دوست عزیز-اگه شما این سهمیه رو دارید پس یعنی توانایی اینو دارید که تو گرایش بالا-سازه- قبول بشید اگه من جای شما بودم وبه خودم اطمینان داشتم به جای خوندن گرایش معمولی،سعی میکردم کنکور بدم و سازه بخونم البته بستگی به علاقه هم داره،برای شغل ودرامد نوع گرایش هم حتما مهمه ولی من زیاد اطلاع ندارم-در مورد درخواست اولتون هم اطلاعی ندارم بهتره در این مورد اطلاعات رو از بخش اموزش دانشکدتون بگیرید

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام دوستان-میخواستم بپرسم اگر آدم سهمیه شاگرد اول تا سوم دانشکده رو برای ارشد داشته باشه میتونه درخواست بده برای دانشگاههای دیگه؟چه جوری این درخواست رو میدن؟باید خودمون بریم اون دانشگاه؟یا اینکه از طریق خاصی باید اقدام کنیم؟ یه سوال دیگه اینکه به نظر شما نوع گرایش ارشد توی نوع فعالیت شغلی خیلی تاثیر داره؟منظورم اینه که مثلا من که دوست دارم به عنوان مشاور یا محاسب کار کنم"حتما باید گرایش ارشدم سازه یا زلزله باشه؟یا اینکه مثلا با یه گرایش معمولی مثل سازه هیدرولیکی یا آب هم میشه یه کار خوب پیدا کرد؟ در کل به نظر شما کنکور بدم که گرایش بالایی قبول بشم یا اینکه یه گرایش معمولی توی دانشگاه سراسری هم کفایت ی شغل بادرامد خوب رو میکنه؟ ببخشید سرتون رو درد اوردم من خیلی به همفکری دوستانی که از شرایط پذیرش محیط کار خبر دارند نیاز دارم

------------------------------------
سلام دوست عزیز-در مورد سوال اول باید بگم که در این زمینه باید به امور آموزشی مراجعه کنید چون ممکنه فقط دانشگاه یا رشته خاصی بتونید ادامه تحصیل بدید
در مورد سوال دوم باید بگم که اصل مدرک لیسانس هست برای محاسبات و شما هر گرایش دیگر عمران شرکت کنید باز هم میتونید نظام مهندسی شرکت کنید
و در مورد کار باید بگم که ضمن اینکه درس می خونید باید کار با نرم افزار های عمرانی رو هم یاد بگیرید تا زمانی که فارغ التحصیل میشید به راحتی کار پیدا می کنید-خیلی از شرکت ها هستن که افرادی که محاسبات بلدن رو به قول معروف روی هوا می زنن مخصوصا که شما شاگرد اولی دوست عزیز

varta

عضو جدید

سلام
رتبه من در آزمون سراسری کارشناسی ارشد 4490 شده،میخواستم بدونم با این رتبه میتونم دانشگاه غیرانتفاعی قبول بشم؟
میخوام با توجه به محل سکونتم که چالوس هستش انتخاب رشته کنم
موسسه پویندگان دانش چالوس،آیندگان تنکابن و محدث نوری نور گرایش های سازه و زلزله رو دارن
بنظر شما کدوم گرایش بهتره؟
و اگر در مورد این دانشگاه ها اطلاعاتی دارین ممنون میشم در اختیارم بذارید
سپاسگزار

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
رتبه من در آزمون سراسری کارشناسی ارشد 4490 شده،میخواستم بدونم با این رتبه میتونم دانشگاه غیرانتفاعی قبول بشم؟
میخوام با توجه به محل سکونتم که چالوس هستش انتخاب رشته کنم
موسسه پویندگان دانش چالوس،آیندگان تنکابن و محدث نوری نور گرایش های سازه و زلزله رو دارن
بنظر شما کدوم گرایش بهتره؟
و اگر در مورد این دانشگاه ها اطلاعاتی دارین ممنون میشم در اختیارم بذارید
سپاسگزار

سلاو دوست عزيز اين فايل شامل رتبه هاي تا 5000 مي باشد و هرگونه نياز شما به رتبه هاي قبولي داوطلبان براي انتخاب گرايش و شهر را برطرف مي نمايد.. موفق باشيد.:gol:

دانلود رتبه هاي قبولي .

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض سلام و احترام

غرض از تحریر از هریک کاربران عزیزی که اطلاعات روشن و موثقی راجع به انتخاب دانشگاه ها دارند عاجزانه تقاضا دارم پاسخ روشنی به سوال زیر دهید

خواهر بنده فارق التحصیل عمران - عمران از موسسه اموزش عالی با رتبه 7هزار و صدو خورده ای مجاز شدند اما پس از شمارش ظرفیت دانشگاهها شانس قبولی خود را در دانشگاه روزانه صفر میدانند در حالیکه (اگر اشتباه نکنم) سقف مجاز 16 هزارو800 و اندی بوده ...

ایا برداشت منتج به عدم امکان قبولی در دانشگاه روزانه صحیح میباشد یا خیر؟

ferferfer

عضو جدید
اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره اعلام‌ رشته‌ محل‌هاي جديد و برخي اصلاحيات دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون‌ ورودي‌ تحصيلات تكميلي (كارشناسي ارشد) سال‌ 1392

http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=2&id=939

mohammad.elmi

عضو جدید
سلام من پارسال آزمون تسلط شركت كردم به نظر خوب بود خيلي سوالاش شبيه كنكور سالهاي قبل بود.به نظر من كنكور آزمايشي خيلي مهم نيست مهم هماهنگي بابرنامه آزموناست يعني به سرفصلاش برسي.

morteza2010

عضو جدید
فکر کنم باید رتبه اخرین فرد قبولی تقسیم 3 کنید بعدش اگه رتبه شما کمتر از عدد بدست امده بود که شانس دارین و بیشتر بود سال بعد
سازمان سنجش همیشه 3 برابر ظرفیت اعلام قبولی میکنه

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
با عرض سلام و احترام

غرض از تحریر از هریک کاربران عزیزی که اطلاعات روشن و موثقی راجع به انتخاب دانشگاه ها دارند عاجزانه تقاضا دارم پاسخ روشنی به سوال زیر دهید

خواهر بنده فارق التحصیل عمران - عمران از موسسه اموزش عالی با رتبه 7هزار و صدو خورده ای مجاز شدند اما پس از شمارش ظرفیت دانشگاهها شانس قبولی خود را در دانشگاه روزانه صفر میدانند در حالیکه (اگر اشتباه نکنم) سقف مجاز 16 هزارو800 و اندی بوده ...

ایا برداشت منتج به عدم امکان قبولی در دانشگاه روزانه صحیح میباشد یا خیر؟

واقعا تا 16 هزار مجاز شده؟
تا 16 هزار مجاز روزانه که نیست،مجاز روزانه شبانه غبر انتفاعی و ... است.
روزانه قبول نمیشه.
البته اطلاعات من شاید قدیمی باشه چون زمان ما 8 هزارتا مجاز میشد.
به امید موفقیت ایشان در زندگی;)

mohammad.elmi

عضو جدید
دوست عزيزبه نظرمن همه كتاباي يك موسسه خوب نيست به عنوان مثال خاك گاج و سري عمران اميرافشاري خوبه .خوب كه چي بگم به نظر خيلي ها بهترين هاست.زبان كتاب اصلي انتشارات سمت وپيشنهاد ميكنند اما گاهي ميبيني يه جزوه دست نويس از يه استاد ناشناخته يا كمتر شناخته شده كمك بيشتري بهت ميكنه.ولي به نظر من اين جمله شما مشكل اصلي است نه چي بخوني(لطفا کمکم کنید دارم دیونه می شم.......:biggrin:)الان4خرداد وآرامش اولين ومهمترين لازمه كارشماست

Lamborghini-S

عضو جدید
تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور

تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور

سلام خدمت همه مهندسان حرفه ای ایران زمین
دوستان کسی در ارتباط با تحصیل در خارج از کشور اطلاعاتی داره اینجا مطرح کنه
با تشکر

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
دوست عزیز اگر سوالی دارید بفرمایید.منظورتون دقیقا چیه؟

Lamborghini-S

عضو جدید
کلا می خواستم مراحلشو بدونم
چه کارهای باید انجام داد؟
چه میزان طول می کشه؟
نیاز به فراگیری چه زبان هایی دارم؟

Lamborghini-S

عضو جدید
برای رشته ی مهندسی عمران برای ادامه تحصیل برای ارشد یا دکتری شما کدوم کشور یا کدوم دانشگاه خارج از کشور رو توصیه می کنید؟
آیا سایتی هم هست که تو این زمینه بتونه مشاوره بده
با تشکــــــــــــــــــــــــــــر:que:

بالا