بحث پیرامون روشهای ساخت قطعات مختلف صنعتی

P aYa M

عضو جدید
بهترین روش برای ساخت چاک این قطعه چیه؟

جنس قطعه و تیراژ تولید و محدودیت های تولید رو هم بفرمایید تا بشه بهترین روش رو پیدا کرد

m_19_19

عضو جدید
سلام دوستان عزيز
من تو يه كارخونه كار مي كنم كه كارم ساخت قطعات
يه سوال برام پيش اومده
از دوستاني كه اطلاعات ساختي دارن خواهش مي كنم راجع بهش صحبت كنند
ما يه چرخ دنده پينيون مارپيچ داريم مي سازيم كه اطلاعاتش به شرح زير:
زاويه مارپيچ :20 درجه
تعداد دندانه :19
مدول :1
قطر دايره گام :20.2
قطر دايره سر دنده :23.1
جهت كنترل دنده فاصله پشت تا پشت بازاي هر 3 دنده 7.92 با تلرانس 0.03
چرخ دنده بعد از ساخت سختكاري القايي بشه و تا 47 راكول c بعد تمپرينگ بايد سختي داشته باشه
سطح دندانه هم بايد سنگ زني بشه

مشكل اينجاس كه با اين اطلاعات و مدول، قطر دايره سر چرخ دنده 22.1 بدست مياد.اينكه چرا تو نقشه كه معتبر هم هست داده 23.1؟
هر كي اينجا يه چيزي ميگه
يكي ميگه واسه اينكه عمليات سنگ زني تو عمق دنده راحت انجام بشه
حالا ميخوام نظر شما دوستان متخصص رو هم بدونم
اگه شما بخوايد اين پينيون رو بسازيد چجوري تكنولوژيش مي كنين
ممنون ميشم اگه كمكم كنين

اصغر فلاح

عضو جدید
دنبال ارشيو كاملي از استاندارد دين با توضيح كاربري اونها به زبان فارسي ميگردم كسي سايتي مد نظر داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mazaher.stu89

عضو جدید
سلام
آقا من یه فیلم دیدم که با دستگاه تراش میلگرد رو طوری تراش میداد که تبدیل به شش ضلعی میشد، کسی چیزی در این زمینه میدونه؟

javad0035

عضو جدید
باسلام وخسته نباشی خدمت تمام مهندسین.
من1سوال درباره طراحی قطعات داشتم که قبل اینکه سوال رو مطرح کنم باید بگم که رشته من کلا مهندسی نیست،یعنی ممکنه سوال من از نظر شما ساده ویا شایدم ایراد داشته باشه که شما به بزرگیه خودتون ببخشید ودر حد فهم من پاسخ بدین :)
شما فکرکنید که میخواین1قطعه درست کنیدکه قرار با نیروی الکتریکی دریک محیط محدود بچرخه.ازنظر شما شکل هندسی این قطعه چجوری باشه که اولا با بیشترین تعداد بلبرینگ ودرنتیجه بیشترین سرعت بشه چرخوندش،ثانیا ازبشترین سطح مقطعش بشه استفاده کرد.به نظر خود من ذایره و استوانه از بقیه بهترن.ممنون میشم اگه تونستید کمک کنید
میدونم سوال خیلی کلیه ولی بهتر از این نتونستم مطرحش کنم.

dadhgavad

عضو جدید
سلام من میتونم یه راهنمایی عمومی بکنم وان اینکه اگه بخواهید خودتان تولید کنید یعنی خودتان ماشین کاری کنید یه بحث هستش و اگه بخواهید نقشه بدید براتون تولید کنند اونم یه بحث دیگه است بهترین روش برا تولید و ابزار وماشین ابزار ونوع جنس وتلرانسها مستلزم اطلاعات زیادی از خمله شناخت مواد تکنولوژی ساخت نوع ابزار ومحلی که این قطعه در انجا کار خواهد کرد میباشد حتی جهت بردن دقت تا حد ممکن قطعه تولیدی شما باید حتی درجه حرارتهایی که ان محل داره باید در نظر بگیرید طریقه ماشینکاری ونوع ماشین خیلی مهمه وابزار برشی خیلی مهم است همه این پارامترها جمع میشه تا شما یک قطعه بسیار با کیفیت ودقیقی تولید کنید ولی امروزه تو اروپا قطعات را با عمر محدود تولید میکنند تا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشه .ببخشید که زیاد نتونستم کمک کنم

dadhgavad

عضو جدید
سلام اقا هرچی سطح تماستان بیشتر باشه جهت حرکت سرعت میاد پایین شما هیچوقت نمیتونید از بلبرینگ جهت دور های بال استفاده کنی که هم درو زیاد باشه هم تحمل نیروی شعاعی را بالاببره مگر از بوش با روغنکاری مخصوص استفاده کنید چون سوال کلی است نوع مصرف باید معلوم باشه تا بتونی بهترین شکل را انتخاب کنی.

tohid_eng

عضو جدید
سلام دوستان
من اطلاعات تقریبا کاملی راجع به دستگاه وایرکات و چگونگی ساخت قطعات با این روش دارم .
اگه کسی اطلاعات خاصی مد نظرش بود خوشحال می شم در اختیارش قرار بدم .

سلام ممنون میشم برام ارسال کنین لازمش دارم مرسیt.alizadeh2011@yahoo.com

rezawalk

عضو جدید
سلام دوستان. کسی راجع به نحوه ساخت انواع خطکش های پلاستیکی و فلزی اطلاعی داره؟ راجع به نحوه ساخت، جنس و کالیبراسیون کولیس چطور؟
rezasaber23@gmail.com

milad_3005

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشی خدمت مهندسین عزیز...دوستان عزیز اگر هرگونه سوال یا اشکال درباره کتیا داشتید میتوانید با ایمیل با من در ارتباط باشید.اگر کمکی از دستم بر بیاد حتما کمک خواهم کرد..همچنین انجام کلیه پروژه های دانشجویی از قبیل جیگ و فیکسچر و قالب پرس و ...انجام میشود.
jm .ghanbari@yahoo.com

ehsan tpr

عضو جدید
سلام نقشه چه جور قطعه ای ضمنا منظورتون همون مراحل ساخت همون قطعه ای که نقشه شو گرفتی میگی؟

alirezanajaf

عضو جدید
سلام
گرايش رشتتون چيه؟
معمولان از نرم افزار ( كتيا ) و يا (ساليد ) استفاده ميشه.

areeyan

عضو جدید
سلام دوستان عزيز من يك درخواست دارم اميدوارم كه اين بار جواب بگيرم چون توي سايت هر چه در خواست دادم هيچ جوابي از شما ها نگرفتم:(:(
من نياز به نقشه هاي ساخت يك قطعه دارم به همراه روش هاي توليد اجزاي ان وجنس انها

سلام دوست عزیز نقشه قطعه؟
من نقشه هایی که دارم در اختیارت قرار میدم اما نمیدونم قطعه مد نظر شما چه نوع قطعه با چه جنسی هست
و در چه ابعاد هندسی میخوایید باشه

به تو چه

عضو جدید
سلام مهندس ممنون که به ترویج علم کمک میکنید ممنون میشم برای من هم بفرستید
sadeqi3137yaho.om

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز نقشه قطعه؟
من نقشه هایی که دارم در اختیارت قرار میدم اما نمیدونم قطعه مد نظر شما چه نوع قطعه با چه جنسی هست
و در چه ابعاد هندسی میخوایید باشه
سلام دوست عزیز
اگه نقشه ای دارید بهتره همینجا قرار بدید تا بقیه هم از این نقشه ها استفاده کنن
سلام مهندس ممنون میشم واسه منم بفرستی
s.salkhordeh@yahoo.com

سلام مهندس ممنون که به ترویج علم کمک میکنید ممنون میشم برای من هم بفرستید
sadeqi3137yaho.om
دوستان عزیز قرار دادن ایمیل در پست ها خلاف قوانین هستش
لطفا رعایت کنید ممنون

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
در مورد طراحی و ساخت قالب ریخته گری جهت تولید تنه وایر کات و فرز سی ان سی کمک لازم دارم.کسی میتونه کمکم کنه؟
سرمایه و کنترلر سی ان سیش و موتور درایوش از من کسی از دوستان هم بخواد همکاری و شراکت کنه من اماده ام.
با تشکر

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
سلام
خسته نباشید به ینفر دوست عزیز نیازمندم که برای یه فرز سی ان سی و وایرکات من تمام اطلاعات رو بدم و برای تنه هاش مدلسازی کنیم و بدیم ریخته گری و برای خودمون بسازیم و تولید کنیم بفروشیم ایجاد در امد برای جوانان مرز و بوم بشه و کار افرینی.با تشکر