کتابچه ی بیوگرافی هنرمندان در تمامی گرایشهای هنری

Data_art

مدیر بازنشسته

تا اینجا آثار دلاکروا است

Data_art

مدیر بازنشسته
آثار نقاشی دلاکروا(مکتب رمانتیک)

آثار نقاشی دلاکروا(مکتب رمانتیک)

دلاکروا

فردیناند ویکتور اوژن دلاکروا بزرگترین معرف آشکار مکتب رمانتیک فرانسوی در 26 آوریل 1798به دنیا آمد او چهارمین فرزند کارلوس دلاکروا وزیر امور خارجه حکومت مارسی بود.به دلایلی بعضی معتقدند پدر واقعی او تالیارد(1745-1838)میباشد.دیپلمات مشهوری که دلاکروا از نظر شخصیتی و ظاهر شبیه او بود.

کارلوس دلاکروا در 1805 در گذشت.در 1814 مادر به دنبال پدر رفت و اوژن را در سن 16 سالگی یتیم به جای گذاشت.او در 1816وارد مدرسه هنرهای زیبا شد,جایی که با پیرت و بوننتون دوست گردید.در 1822 تابلوی the barque of dante اوب رای سالن پاریس پذیرفته شد و متعاقبا توسط دولت خریداری شد.

اوژن دلاکروا در زمره بزرگترین و با نفوذترین نقاشان فرانسه به شمار می رود.او اغلب در گروه نقاشان مکتب رومانتیک طبقه بندی می شود.استفاده قابل توجه او از رنگ بعدها بر نقاشان اکسپرسیونیست اثر گذاشت او حتی بر نقاشان مدرنی نظیر پابلو پیکاسو اثر گذاشت.

سبك آموزشي نئو كلاسيك با توجه و نكته سنجي وي به كارهاي ازقبيل اوبن، ميكل آنژ، موسس و مدرس و نيز و بعدها كانستيل،بونيگتون و نقاشان آبرنگ انگليسي غني شده است.زمانيكه اولين و بزرگترين كارهاي او the barque of dante (لوور) درسالني به نمايش گذاشته شد و درسال 1822 و بوسيله دولت فرانسه خريداري شد.او در تعجب ازاين موضوع بود كه متوجه شد به عنوان سرگروه و در جبهه مخالف آنچه كه در فرانسه باب بود،درمدرسه نئو كلاسيك ديديد قبول شده است.وي در انتخاب موضوع و طبيعت يك خيال پرداز به شمار مي آمد.وي بطور واضح و روشن در نمايش از صحنه هاي افسانه پردازي ،ادبيات، سياست ،مذهب،ادبيات تاريخي همه چيز را آشكار مینمود.

در ۱۸۲۴دلاكروا بيشترين نقاشي هايش را انجام داد. كشتار در chios (لوور)خشونت موضوع مهم اين تابلوست و دلربايي رنگها دراين كار و در نقاشي ديگر بنام ساردانا پالوس (1827- لوور)بطور سنگيني بوسيله برخي ازمنتقدين محكوم گشت.در 1825 او چند گاهي را در انگليس سپري كرد در حاليكه نقاشي انگليسيها براي او جذاب و دلربا بود.و مطالعات زيادي نيز بر روي اسبها در آنجا انجام داد. درستايش از جنگ بايرون Missolonghi را نقاشي كرد.(1827_بوردكس)

وي درسال 1832 نيز 4 ماه را در مراكش گذراند و خود را براي ديدن موضوعاتي كه تا آخر حيات خويش روي آنها كاركرده،جائي كه او 7 دفترچه يادداشت پر برگ را با زمينه آبرنگ درخشان و نكاتي كه يادداشت برمي داشت پر كرد.او به جذبه خوش رنگي بطور واضح ادامه مي داد كه مي توان به عنوان نمونه از زن الجزايري (1834_لوور) و عروسي يهوديان (1839_لوور)نام برد قدرتمندي وي درنقاشي ورود جنگجويان جنگ صليبي در قسطنطيه (1844-لوور) كارحماسي-تاريخي كه كاري اجباري نيز به حساب مي آمد نيز نام بردني است. از ديگر منابع عمده دلاكروا به تصوير كشيدن زندگي و كار اشخاص ادبي بود.در1820 او 17 اثرخارق العاده و مهيج براي فاوست گوته؛ حكاكي كرد.او غالباً به طرق مختلف از آثار شكسپير بهره مي برد.
ميتوان اشاره كرد وي همچنين از صحنه هاي بازي و شعرهاي ياغيان بايرون الهام گرفت مثلاً جنگ گيوروپاشا 1827(انستيتو هنرشيكاگو) از زمان اسكات و تعدادي ديگر از آثار ادبي ديگر.او همچنين چندين آثار نقاشي برجسته با موضوعات مذهبي نيز خلق كرد.نقاشي كه دلاكروا ازخودش كشيده است(1835-37لوور) قيافه وي را فردي لاغر،پرانرژي،خوددار نشان مي دهد.
او همچنين چندين پرتره از اشخاص برجسته معاصر خويش را به تصوير كشيده است.شامل پگانيني (1832 فيليپس كول،واشنگتن دي.سي) و در1838 chopin دوست نزديكش (لوور) وجرج سند (كپنهاگ) همچنين ازحيوانات درحال حركت (آبرنگ) ببر در حال حمله به اسب (1825-28 لوور)شكارشير (1861 انستيتوهنرشيكاگو) از ويژگي هاي متمايز وي به حساب مي آيد.درطي 3 دهه آخرين عمر وي درمجامع عمومي به وسيله مامورين خاص محافظت مي شد.مدالهاي وي در كاخ بوربون (1837-1833پاريس) كاخ لوگزامبورگ 1846-1841 و در كليساي saint sulice موجود است.و نمونه هائي از كارهاي وي به عنوان يكي از نقاشان ديواري كسي كه روي ديوار هم نقاشي مي كند موجود مي باشد.كارهاي وي در لوور به بهترين وجهي نمايش داده مي شود.

[FONT=&quot]
[/FONT]

آخرین ویرایش:

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خسته نباشيد وجود چنين تايپيكي يك نياز بود..
ممنون دوست عزيز
خدا خيرتون بده.

Data_art

مدیر بازنشسته
سلام :gol:
خيلي ممنون از مطالب جالبتون
خيلي خوب ميشه اگه همينطور ادامه بدين :gol:

سلام بر عزیز دل
ممنون که وقت گذاشتید
انشالله
خودم هم خیلی دوست دارم ادامه داشته باشد سعی میکنم و شما عزیزان دل هم اگر همراهی کنید خیلی خوب است و من خوشحال میشم .:smile::gol:
شاد و موفق
در پناه خدا:gol:

Data_art

مدیر بازنشسته
کتابچه ی بیوگرافی هنرمندان در تمامی گرایشهای هنری

سلام به تمامی دوستان گلم:gol:

احساس‌ و نظر
خود را نسبت به این اثر
بفرمائید.

کته آیدا اشمیت، یا کته کلویتس در سال 1867 و در شهر کونیگزبرگ پروس شرقی در خانواده کاترینا و کارل اشمیت به دنیا آمد. در سال 1881 – 1882 پدرش او را نزد رودلف مائر، یکی از گراورسازان ماهر آن زمان فرستاد تا آموزش طراحی ببیند. او به مطالعه کتاب نیز پرداخت و به شعرهای دوران نوجوانی گوته علاقه مند بود.او برای اولین بار در سوئیس با مبانی سوسیالیسم آشنا شد و بخش زیادی از آثارش در این زمینه آفریده شده است. از آن جایی که همسر او پزشک بود ، وی با مشکلات کارگران تهی دست و فقیران از نزدیک آشنا شد و آن ها را دستمایه بسیاری از آثار خود قرار داد. در سال 1898 مجموعه طرح های(( شورش بافندگان)) را که از سال 1893 بر اساس نمایشنامه هاپتمان آغاز کرده بود در نمایشگاه بزرگ برلین به تماشا می گذارد. آدلف منتسل ، یکی از داوران این نمایشگاه پیشنهاد می کند که مدال طلای این نمایشگاه به کته کلویتس اعطا شود، اما به علت زمینه سازی ها و دخالت وزیر فرهنگ، ویلهم دوم با این کار مخالفت می شود. در سال 1914 پسرش پیتر را در جنگ از دست می دهد و در نهایت سراسر زندگی خود را به نکوهش جنگ ، توجه به قشر آسیب دیده اجتماع و ساختن یادبود فرزندش می پردازد. او در سال 1919 به عضویت آکادمی برلین پذیرفته می شود، پروفسور خوانده شده و نخستین زنی است که به این مقام رسیده است. سال 1937 نازی ها آثار او را در نمایشگاه هنر فاسد به نمایش گذاشتند و نوه اش پیتر را نیز در جنگ از دست داد. سرانجام کته کلویتس در سال 1945 و در هفتاد و هفت سالگی دیده بر جهان فرو بست.

هردو اثر از این هنر من می باشد.

Data_art

مدیر بازنشسته
رنه مگریت؛ نقاش سورئالیست

رنه مگريت از شاخص ترين نقاشان سبک سورئاليسم ، ۱۱۰ سال پيش در آستانه
فصل سرد زمستان به دنيا آمد.

۲۱نوامبر ( اول آذر) صد و دهمين سالگرد تولد رنه مگريت از پيشروترين و جنجالی ترين
نقاشان قرن بيستم است .
رنه مگريت که الهام بخش بسياری از هنرمندان مدرن چون اندی وارهول بوده است،
در ۲۱ نوامبر ۱۸۹۸ در شهر لسين بلژيک به دنيا آمد و نقاشی را از ۱۲ سالگی اغاز کرد.

مادر رنه در سال ۱۹۱۲ با سپردن خود به دست امواج رودخانه سابره در بلژيک خودکشی
کرد و رنه مگريت در ۱۴ سالگی شاهد بيرون کشيدن جسد مادراش از رودخانه بود .
تاثير اين تصوير را می توان در آثار نقاشی او بين سال های ۱۹۲۷ و ۱۹۲۸ ديد.

آثار مگریت هم اکنون جزو گران‌ترین نقاشی‌های معاصر به شمار می‌آیند.
رنه مگريت ابتدا با عنوان دستيار طراح کاغد ديواری در يک کارخانه مشغول به کار شد
اما در سال ۱۹۲۶ با امضای قرادادی با گالری مرکزی بروکسل پايتخت بلژيک ، توانست

تمام وقت به کار نقاشی بپردازد.
اين نقاش معروف سوررئال اولين نمايشگاه خود را در سال ۱۹۲۷ يعنی ۸۱ سال پيشدر
بروکسل برپاکرد اما با سردی منتقدان روبرو شد و به همين خاطر به پاريس نقل مکان کرد.

جايی که با آندره برتون بنيانگذار سبک سوررئاليسم و ديگر سوررئاليست ها آشنا شد
و اين آشنايی سبب شد تا آثار بعدی خود را در چهارچوب اين سبک خلق کند.
از جنجالی ترين آثار نقاشی رنه مگريت می توان به تابلوی «اين يک پيپ نيست »
اشاره کرد.

« اين يک پيپ نيست».

ميشل فوکو، فيلسوف و متفکر معروف

فرانسوی و نظريه پرداز پست مدرنيسم،
در مورد اين تابلوی رنه مگريت کتابی نيز
به همين نام نوشته است که در ايران با
ترجمه مانی حقيقی منتشر شده است.

در سایت رسمی رنه مگریت آمده است که این نقاش بلژیکی خود در مورد آثارش

می گويد:

نقاشی های من تصاويرمرئی هستند که هيچ چيزی را پنهان نمی کنند. آن ها به
نظر اسرارآميز می رسند. وقتی کسی آثار مرا می بيند يک سئوال ساده می پرسد:

معنی اين چيست؟ آهيچ معنايی ندارد زيرا رمزالودگی هم فارغ از معناست.
غيرقابل درک است.» ( منبع نقل قول : سايت رسمی رنه مگريت )

از ديگر آثار مطرح اين نقاش آوانگارد می توان به تابلوهای شرايط انسان، رازهای افق،
اتاق شنود، جادوی سياه و پسرانسان اشاره کرد.

شماری از مجموعه آثار او که در آن عناصر داخل تابلو به رنگ و شکل آسمان آبی در
می آيند و يا موجوداتی که نيمه ماهی و نيمه انسان هستند از مشهورترين آثار او به
حساب می آيند.
رنه مگريت که در طول عمر ۶۸ ساله خود در حدود ۱۳۰۰ اثر هنری خلق کرد ،

در ۱۵ اوت ۱۹۶۷ چهل و يک سال پيش، بر اثرسرطان در بروکسل درگذشت .

آثار نقاشی او هم اکنون جزو گران ترين تابلوهای نقاشی معاصر به حساب می آيند.

آخرین ویرایش:

نرگس313

عضو جدید
ممنون از نقاشی های زیبا و رمزآلودی که قرار دادید:gol:.میشه در مورد سبک سو رئالیسم و بعضی از کارها توضیح کوتاهی هم بدید.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
"معنی اين چيست؟ آهيچ معنايی ندارد زيرا رمزالودگی هم فارغ از معناست.
غيرقابل درک است."
خدا بیامرزتش!
من آخر نفهمیدم این بنده خدا آوانگارد بود یا سورئال؟ یا شاید سورئال همون آوانگارده؟ :question:
من تونستم نقاشی ها رو ببینم اما غیر از چند تاییش رو نفهمیدم که چی میگه. حالا اون هایی که من فهمیدم آوانگارده یا سورئال؟

nooshafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دیتا جان :gol:
خیلی ممنونم
مثل همیشه عالی بود
کارای سورئال جذابیت فوق العاده ای داره برام :w16: از دیدن نقاشیها لذت بردم
از دو جهت، معرفی و عکسا برام خیلی خیلی جالب بود...
اول اینکه تولدم با رنه ماگریت تو یه روزه :eek::smile:
و دوم هم اینکه این نقاشی، دقیقا شبیه مجسمه ای هست در موزه هنرهای معاصر اثر همین هنرمند! :eek::surprised:

بازم ممنونم :gol::gol::gol:

Data_art

مدیر بازنشسته
دیتا جان متاسفانه منم نمیتونم عکسارو ببینم:w05:
سلام بر عزیزدل :gol:
ممنونم که سرزدید
نمیدونم شما چرا نمی تونید ببینید .چون من همه را خودم هر را میبینم . شما سرعت کامپیوتر تون خوبه ؟
در هر صورت شرمنده نمی دونم چرا نمی تونید ببینید:redface:
شاد باشید

سلام دوست عزیز...مرسی تاپیکه جالبیه.... خسته نباشید....

چرا آثار رنه مارگیریت رو نمیتونم ببینم :huh:

ممنونم که سرزدید. والا من خودم همه را میبینم نمی دونم شما عزیزان چرا نمی تونید ببینید.:redface:

شاد و موفق باشید :gol:

ممنون دیتا جان از مطالبی که قرار میدید

ولی چرا من نمیتونم تصویرها را ببینم؟

والا من خودم همه را میبینم نمی دونم شما عزیزان چرا نمی تونید ببینید.:redface:
:(

Data_art

مدیر بازنشسته
سلام بر دوستان عزیز
خیلی زیبا دقیق ومطلبتان شیوا وجالب بود
دست همتون درد نکنه
بالاخره کاری میکنین این احساسات هنری خفتمون کم کم بیدارباش بخورن
ممنون

ممنونم که سرزدید.

شاد و موفق باشید

"معنی اين چيست؟ آهيچ معنايی ندارد زيرا رمزالودگی هم فارغ از معناست.
غيرقابل درک است."
خدا بیامرزتش!
من آخر نفهمیدم این بنده خدا آوانگارد بود یا سورئال؟ یا شاید سورئال همون آوانگارده؟ :question:
من تونستم نقاشی ها رو ببینم اما غیر از چند تاییش رو نفهمیدم که چی میگه. حالا اون هایی که من فهمیدم آوانگارده یا سورئال؟

سلام بر عزیزدل و بزرگوار :gol:
ممنونم که سرزدید. من خودم همه را میبینم نمی دونم شما عزیزان چرا نمی تونید ببینید.:redface:

شاد و موفق باشید
در ضمن عزیز دل شرمنده من الان بسیار زمان محدود است و کمی گرفتارم و دیر به دیر باشگاه میام حتما این مورد را برای شما توضیح میدم

من خیلی از این کار خوشم اومد

ممنونم که سرزدید.
لطف داری گلم
:gol:
خوشحالم دوست داشتید
شاد و موفق باشید

سلام دیتا جان :gol:
خیلی ممنونم
مثل همیشه عالی بود
کارای سورئال جذابیت فوق العاده ای داره برام :w16: از دیدن نقاشیها لذت بردم
از دو جهت، معرفی و عکسا برام خیلی خیلی جالب بود...
اول اینکه تولدم با رنه ماگریت تو یه روزه :eek::smile:
و دوم هم اینکه این نقاشی، دقیقا شبیه مجسمه ای هست در موزه هنرهای معاصر اثر همین هنرمند! :eek::surprised:

بازم ممنونم :gol::gol::gol:

سلام بر عزیزدل و همراه همیشگی من :gol:
ممنونم که سرزدید.
خوشحالم کردید و لذت میبرم که در زمینه هنر انقدر فعال هستید :smile:
شاد و موفق باشید

سلام دوست من...خیلی ممنون از تاپیک فوق العادتون...امیدوارم ادامه پیدا کنه...

ممنونم که سرزدید.
انشالله که ادامه پیدا کند با همراهی شما دوستان خوبم

شاد و موفق باشید:gol:

ghazal.

کاربر فعال
سلام من واقعا ممنونم از محبت هاي شما :gol:ولي منم نمي تونم ببينم !!!:biggrin: اما مطمئنم همشون خيلي زيبا هستند:gol:

Data_art

مدیر بازنشسته
آثار نقاشی هانری روسو

آثار نقاشی هانری روسو

هانری روسو

هانری روسو ( نقاش فرانسوی 1844-1910)هنرمندی با ذهنیت ساده و تخیل قوی ، که از برجسته ترین " بدویان " خود آموخته به شمار می آید . در خدمت ارتش بود و سپس کارمند ساده ی گمرک شد . گهگاه برای خود نقاشی می کشید و بعد از بازنشستگی (1885) در چهل سالگی همه وقت خود را به نقاشی اختصاص داد . او شکل ها و رنگ ها را به طور غریزی به کار می برد و رویا و واقعیت را در هم می آمیخت . آثارش به تصویر شازی شباهت زیاد داشته و فرم ها با سطوح رنگی ایجاد شده اند سطوح رنگی ای که با ضربه ی قلمو یا ایجاد بافت پدید نیامده اند بلکه با مالیدن رنگ و حرکت قلمو ایجاد گشته اند . در پرده هایی چون " جنگ " 1894 و" کولی خفته "1897، قدرت تخیل ، صراحت بیان ، بی پیرایگی کودکانه اش را در حد کمال نشان داد . آپلینر ، پیکاسو ، دلنه و بسیاری از هنرمندان پیشتاز آن زمان هنر وی را میستودند .گوگن روسو را از رفتن به آکادمی منع می کند تا ویژگی خود را حفظ کند. نقاشی او بر بسیاری از جریان های هنر مدرن اثر گذاشت .