گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوووووووووو......چقدر طول میکشه یعنی ما باید تا یه هفته دیگه منتظر بمونیم؟!!
ای بابا...شما دیگه چرا؟!:surprised:

اگه سوال میپرسی در جواب باید بگم که من فکر نمیکنم واسه برنامه ریزی تحصیلی اونم دانشگاه و در اخر رشته فناوری اطلاعات یه برنامه ریزی خیلی دقیق وجود داشته باشه.:razz:

دیگه تو این دوره و زمونه کارهای اداری رو نمیشه هیچ کاری کرد. :biggrin::biggrin:

SN20

عضو جدید
بیاید فرهنگ سازی کنیم و هر چه زودتر مدیر انتخاب شه!
اجازه بدید مدیران آینده از شما درس بگیرن بابا....

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیاید فرهنگ سازی کنیم و هر چه زودتر مدیر انتخاب شه!
اجازه بدید مدیران آینده از شما درس بگیرن بابا....

ما الگومون رو خیلی وقته انتخاب کردیم.

الگومون برای معرفی مدیر. فدراسیون فوتبال ایران هست .

:D

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
پرید؟..............
ای بابا...
کی مدیر شد؟
این یاهو چشه؟
هر کار میکنم باز نمیکنه.....................
یه عالمه سوال با جوابای اضطراری میخوام....................
نمیدونم کجا بپرسم چون تاپیکش نبود................
گفتم بیام از رفقام بپرسم...................

خب من یه جورایی با برنامه نویسی مشکل دارم
ترم پیش سی++ را خوندم والان هم سی#
بازم مشکل دارم
مشکل اصلی مال چگونگی فکر کردم در مورد روش انجام برنامه است......
و یه جورایی هم برای برنامه نویسی به خورم اطمینان ندارم.......
مثلا مجموع ارقام یک عدد را میخوایم بدست بیارم............چطوری بای فکر کنم که روشش بدست بیاد...........
اگر بتونم برنامه ای هم به شکل شبه کد بنویسم نوشتنش به اون زبان کاری نداره چون فقط کد نویسیه...............
یا مثلا مغلوب یه عدد را بخواهیم بدست بیاریم.................

یا برنامه هایی که چند تا شرط دارند مشخصند که باید از (الس) باید استفاده کرد ولی خود املیات مشکل پیدا میکنه......
یه سوال بود میگف که عدد صحیح از ورودی بگیره اگه اول بود مجموع ار قامو حساب کنه.....اگه کامل بود فاکتوریلشو حساب کنه....در غیر این صورت حاصلضرب ارقام ناصفرو حساب کنه..................
انجام عملیاتو چطور باید انجام بدیم؟!!!!!!!!!!!!!!!!
جواب همه ی سوالاتت توی تالار مهندسی کامپیوتر بخش برنامه نویسی هست فقط اینو همیشه بدون برنامه نویسی یادگرفتنش چند ساعت بیشتر نیست مهم چطوری استفاده کردن از آموخته هاته استاد زبان من همیشه تو حرفاش از کلمه ی use(کاربرد) استفاده میکنه میگه وقتی ما یاد میگیریم خوب صحبت کنیم که از آموخته های زبان هرجا که ممکنه تو طول روز استفاده کنیم.چرا؟ببین حتما شنیدی خیلیا که اصلا استعدادی تو زبان ندارن وقتی چند وقت میرن خارج زبانشون خوب میشه...چون اونا use رو زیاد دارن یعنی مجبورن...حتی از خوندن هم مهم تره حالا اینو گفتم که بدونی تو برنامه نویسی هم use خیلی مهمه اصلا این کلمه رو بچسبون به اتاقت اگه می خوای برنامه نویس خوبی بشی سعی کن آموخته هاتو بصورت کد مدام بنویسی یعنی همون use

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
هیچوقت دوست ندارم انتقادات رو پاسخ بدم چون مطمئنا یه درصدی همیشه درسته ولی

این ادبیات کل کل با چاشنی شوخی بود که قبلا هم با ایشون تو تالارهای مختلف داشتم.هیچکدوم از مدیرهای اون تالارها هم مشکلی نداشتن .

به هر حال ایشون که به قصد کل کل اینجا اومد. ولی شما میتونی ایشون رو دوباره دعوت کنی.

البته من اگه از کسی بدم بیاد نمیتونم پنهانش کنم.

:D
اینو گفتم که جو تالار صمیمیتش کمرنگ نشه و الا لحن هرکس به خودش مربوط میشه .بهرحال منم از کل کلای شما خبر نداشتم .

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
چند روز پیش ازاستاد ریاضیمون پرسیدم اخه این درسای پایه به چه درد یه مهندس ای تی میخوره در جواب گفت که این درسا رو 4 تا دکتر(مدرک دکترا) بعد گذروندن همه این درسا فهمیدن که یه مهندس ای تی باید اینقدر ریاضی یا فیزیک بلد باشه.من که قانع نشدم .البته مباحثی مثل شبکه نیاز به فیزیک الکتریسیته دارنا:que:
راستش موقعی که این درسا رو می خونی، همه کسایی که واسه ما برنامه ریزی کردن رو لعن و نفرین می کنی، ولی واقعیت اینه که همه اینا کاربرد داره، من تو درس شبیه سازی سرم به سنگ خورد، فهمیدم که آمار چقدر لازم بوده ولی من بلد نیستم.
خود شبکه نیاز به دونستن سری و انتگرال و .. داره.

یعنی اینقدر دوست داشتی که به من اخطار بدی؟؟؟ :biggrin:
پایان نظر سنجی روز شنبه هست . تا اون موقع هیچ چیز معلوم نیست.
تازه من هم رای ندادم. خود رای من کلی کاندیداها رو جابجا میکنه. :biggrin:
نه خدا نکنه تو تاپیک ما کسی اخطار بگیره،
ولی تو که به همه می گی بین رای بدین، خودت چرا رای نمی دی؟
در ضمن, خوشم میاد اصول کاغذ بازی و پاسکاری اداری و... تو دنیای مجازی ما ایرانیا هم وجود داره. :biggrin:

اگه سوال میپرسی در جواب باید بگم که من فکر نمیکنم واسه برنامه ریزی تحصیلی اونم دانشگاه و در اخر رشته فناوری اطلاعات یه برنامه ریزی خیلی دقیق وجود داشته باشه.:razz:
راستش مزیت سرفصل های ما نسبت به بیشتر رشته ها اینه که حداقل بروز تره. تو یه همایشی، طرف می گفت که سرفصل های دانشگاهی رشته عکاسی مال سال 64 یا 69 هستش، خب مگه عکاسی اون زمان با الان یکیه؟؟؟

MOJI11258

عضو جدید
سن و قد و وزن شاید
ولی عقل عمرا"

پ.ن۱ : منو
پ.ن۲ : اوکی، ممنون از مهمون نوازیتون
پ.ن۳ : پونه رفت
خدایی بچه ها راست میگن دانیال
با یه خانوم محترم اینطوری برخورد نمیکنن
گوگل رو بسرچ یاد میگیری
حالا یکی دوروز پشت سر هم اومد تو این تاپیک ها ببین میذاری
سلام
منم اول دوست داشتم برم عمران اما نشد و اومدم it
اوایل زیاد اشنایی نداشتم اما کم کم درمورد رشتم شناخت پیدا کردم .بهشم علاقه پیدا کردم
توی دبیرستان به it به چشم یه رشته آسون نیگاه میکردم اما حالا...
سلام خوش اومدین
همه رشته ها سختی خودشون رو دارن مهندس شدن یکمی بیشتره

MOJI11258

عضو جدید
سلام به همه دوستان آی تی و صفر و یکی.
من حسین گرامی دانشجوی ترم یک رشته فناوری اطلاعات دانشگاه جامع علمی کاربردی بیرجند هستم.
باید زودتر از اینها به جمع شما میپیوستم ولی چه کنم که گرفتارم.
در مورد این رشته هم بگم که من رشته تحصیلی دبیرستانم تجربی بوده که از روی علاقه اومدم این رشته.
که بعضی دروس مثل فیزیک الکتریسیته که موندم کجای رشته کاربرد داره داره اعصابم رو خورد میکنه.
سلام خوش اومدی

MOJI11258

عضو جدید
تو چرا از پست مسعود تشکر نکردی؟؟ :D

انتخابات شنبه تموم میشه. یکشنبه و دوشنبه هم رای ها بررسی میشه. سه شنبه و چهارشنبه و پنج شنبه درخواست های اعتراض بررسی میشه. جمعه هم حکم مدیر توسط پیرجو تنفیذ میشه :D:D:d:D:D:D
واااااااای خدایی خیلی جدی شده ها
از ریاست جمهوری طولانی تر شد این
دانیال جان کوتاه بیا اعتراض رو قبول نکن

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایی بچه ها راست میگن دانیال
با یه خانوم محترم اینطوری برخورد نمیکنن
گوگل رو بسرچ یاد میگیری
حالا یکی دوروز پشت سر هم اومد تو این تاپیک ها ببین میذاری

سلام خوش اومدین
همه رشته ها سختی خودشون رو دارن مهندس شدن یکمی بیشتره

جدا اینقدر محترم بود؟؟ :D
اکی/ پس باید برم ازش دعوت دوباره کنم که برگرده :D

این مظلوم نمایی کرد رفت. حالا جواب پس دادنش مونده برای من :D

انصافا من از ایشون بدتر از این چیزا رو شنیدم ولی ناراحت نشدم. پست هاشم تو باشگاه مهندسان هست. ادم که موقع شوخی کردن ناراحت نمیشه.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
واااااااای خدایی خیلی جدی شده ها
از ریاست جمهوری طولانی تر شد این
دانیال جان کوتاه بیا اعتراض رو قبول نکن

عزیز من. شما از مسائل پشت پرده خبر نداری.

یه مسائلی وجود داره که تا جمعه هفته بعد باید طول بکشه . :D

منم کاریش نمیتونم کنم. تقصیر مدیر اینده هست :D

MOJI11258

عضو جدید

انصافا من از ایشون بدتر از این چیزا رو شنیدم ولی ناراحت نشدم. پست هاشم تو باشگاه مهندسان هست. ادم که موقع شوخی کردن ناراحت نمیشه.
ما تورو قبول داریم
(آتیش گرفتم برات)اصلا ولش کن دیگه ام دعوتش نکن

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
....انصافا من از ایشون بدتر از این چیزا رو شنیدم ولی ناراحت نشدم. پست هاشم تو باشگاه مهندسان هست....
از قبل تخریب تو رو شروع کردن؟!
مدارکش هم موجوده؟!
مسئول انتخابات که شدی،اینجوری هم که حرف میزنی،بعد هم میخوای طول بدی اعلام نتیجه رو...آدم یواش یواش هول برش میداره! ما زخم خورده ایم ها!!!
دانیال یکشنبه مجبور نشیم آواتارو هامونو عوض کنیم؟!

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
از قبل تخریب تو رو شروع کردن؟!
مدارکش هم موجوده؟!
مسئول انتخابات که شدی،اینجوری هم که حرف میزنی،بعد هم میخوای طول بدی اعلام نتیجه رو...آدم یواش یواش هول برش میداره! ما زخم خورده ایم ها!!!
دانیال یکشنبه مجبور نشیم آواتارو هامونو عوض کنیم؟!

:biggrin::biggrin:

خب میخواستی تو و طاها رای بیشتر بیارین که من مجبور نشم انتخابات رو طولش بدم. :D

اصلا تو یا طاها یه کدوم به نفع همدیگه کنار میکشیدین که بتونین رای بیارین و من شنبه صبح پایان انتخابات رو اعلام کنم. :D

ولی جدا نمیدونستم تو تالارمون 18 نفر هستن که رای بدن. با احترام به همه کاندیداها . رای ها باید بررسی بشه و اگه بچه های تالارهای دیگه رای دادن . رای شون حذف بشه. (اگه کسی مخالفه بگه)
و بعد اعلام بشه.

اگه نظر سنجی هم همینجور ادامه داشته باشه و امیر حسین بخواد اول بشه مجبوریم تا جمعه این هفته نه.تا جمعه هفته بعد یه جورایی انتخابات رو طول بدیم دیگه. :biggrin:
اگه تو و طاها اول شدین که همین پس فردا بعد بررسی رای ها اعلام میشه. ;)

young scientist

عضو جدید

ا

ببین،دروس عمومی (یا به قول شما پایه) برای چند تا چیز خوبه : ۱.یه سری پایه های محاسباتی و علمی هست که همه باید داشته باشن.(همه = همه مهندس ها)
۲.شما در آینده با کاربرد این علوم مواجه میشی.البته اگه قرار نباشه بری توی یه اتاقی بشینی به اسم "امور انفورماتیک" که وظیفه ات نصب ویندوز باشه.وقتی بخوای چیزی رو طراحی کنی مطمئن باش این علوم "پایه" برات لازمه.
۳. از محاسبات دور نمیمونی.محاسبه یکی از بهترین روش های به کار افتادن ذهنه.حل مسئله ذهنتو تقویت میکنه.

ولی در جواب اون استاد ریاضی باید بگم : ۴ تا که سهله،۴۰ تا دکتر هم ممکنه اشتباه کنن.بعدش هم اینکه آیا واقعا برای هر رشته و شاخه برنامه ریزی مستقل توسط دکترهای برنامه ریزی تحصیلی انجام شده؟! یا اینکه یه مخلوطی از برنامه دانشگاه های دیگه (داخل و خارج) و نظر شخصی و کلی یه سری آدمه؟

فیزیک الکتریسیته توی شبکه به کار میاد،اما نه سطحی که ما کار میکنیم،بلکه سطحی که مهندسین مخابرات کار میکنن.

البته دروس پایه درسته نه عمومی! بعدم دروسی که ما پاس میکنیم شاید بنظر ما بیربط باشه,ولی تماما طبق قاعده واستانداردهای بین المللی تنظیم شده که باید پاس بشن!!!4تا دکتر شاید اشتباه کنن ولی 40 تا هرگز!!!!

young scientist

عضو جدید

خوشم میاد با جنبه ایییییی!!!براووو;):D من میتونم دوباره رای بدممممممممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی در اصل 3 تا رای بدم؟

MOJI11258

عضو جدید
:biggrin::biggrin:

خب میخواستی تو و طاها رای بیشتر بیارین که من مجبور نشم انتخابات رو طولش بدم. :D

اصلا تو یا طاها یه کدوم به نفع همدیگه کنار میکشیدین که بتونین رای بیارین و من شنبه صبح پایان انتخابات رو اعلام کنم. :D

ولی جدا نمیدونستم تو تالارمون 18 نفر هستن که رای بدن. با احترام به همه کاندیداها . رای ها باید بررسی بشه و اگه بچه های تالارهای دیگه رای دادن . رای شون حذف بشه. (اگه کسی مخالفه بگه)
و بعد اعلام بشه.

اگه نظر سنجی هم همینجور ادامه داشته باشه و امیر حسین بخواد اول بشه مجبوریم تا جمعه این هفته نه.تا جمعه هفته بعد یه جورایی انتخابات رو طول بدیم دیگه. :biggrin:
اگه تو و طاها اول شدین که همین پس فردا بعد بررسی رای ها اعلام میشه. ;)
به به.;)
اینم مسائل پشت پرده حداقل لو نمیدادی.:eek:
تکبیییییییییییییییییر:biggrin::biggrin::biggrin:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشم میاد با جنبه ایییییی!!!براووو;):D من میتونم دوباره رای بدممممممممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی در اصل 3 تا رای بدم؟

چرا 3 تا ؟؟ میشه به ما هم یاد بدی چجوری رای میدی؟؟ :D

شما به عنوان یه شخص حقیقی 1 رای بیشتر نمیتونی بدی :D

اگه ایدی های دیگه داری که رای دادی. انشالله مدیر جدید که مشخص شد. همه ایدی هات رو بن میکنه . :D

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به.;)
اینم مسائل پشت پرده حداقل لو نمیدادی.:eek:
تکبیییییییییییییییییر:biggrin::biggrin::biggrin:

من که ثابت کردم مثل کف دست صافم. چیزی تو دلم نمیمونه. همه چیز رو باید بگم :D:D دیر یا زود داره گفتنم. ولی سوخت و سوز نداره :D

امیرحسین به احتمال زیاد تا جمعه هفته بعد نیست و نمیاد باشگاه. واسه همین گفتم اگه امیر حسین انتخاب شد خکمش تا جمعه طول میکشه که تنفیذ بشه.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام عزیز . خوبی؟؟؟ مرسی دعوتم رو قبول کردی. خوش اومدی

بچه ها. ایشون رو از مانشت بلند کردم اوردم اینجا :D انشالله همه بچه های ایتی مانشت رو بلند میکنم میارم اینجا :D با جرثقیل بلندشون میکنم :D

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دانیال جان!!
من سبک وزنم!نیازی به جرثقیل نیست!یه فوت کار سازه!

منم سبک وزنم سارا جان . یه 200 کیلو بیشتر نیستم :D

ولی یادم میمونه که بعدا خواستم شما رو جای دیگه ببرم. با فوت ببرم :D

امیدوارم اینجا فعالیت داشته باشی و هر روز پست هات رو اینجا ببینیم.

SN20

عضو جدید
سلام عزیز . خوبی؟؟؟ مرسی دعوتم رو قبول کردی. خوش اومدی

بچه ها. ایشون رو از مانشت بلند کردم اوردم اینجا :D انشالله همه بچه های ایتی مانشت رو بلند میکنم میارم اینجا :D با جرثقیل بلندشون میکنم :D

جدا؟!!
منم مانشتی ام
منم دعوت کن بیام:biggrin:

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
اول ....ممونون
دوم....چطوری آبجی الهام؟
سوم.......سلام به جدیدا
چهارم...باشه
پنجم......کی مدیر شد؟
ششم.........کی پایه شرط بندیه؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول ....ممونون
دوم....چطوری آبجی الهام؟
سوم.......سلام به جدیدا
چهارم...باشه
پنجم......کی مدیر شد؟
ششم.........کی پایه شرط بندیه؟

1-خواهش
2-خوبه
3-سلام
4-ok
5-تو
6-من

پ ن : یه بحث راه بندازید. در موردش صحبت کنیم. خسته شدم اینقدر اسپم دادم.

بالا