موضوع پایان نامه ارشد تبدیل انرژی

ali_pishtaz

عضو جدید
سلام دوستان

من دانشجوی ترم اول ارشد تبدیل هستم،میخواستم ببینم چه موضوعی برای پایان نامه انتخاب کنم بهتره؟

من به موضوع پمپ مخصوصا سانتریفیوژ علاقه زیادی دارم،و کار با فلوئنت و گمبیت رو تا حدودی بلدم،دوست دارم در مورد پمپ و با استفاده از نرم افزار فلوئنت و گمبیت یه پایان نامه بدم،ممنون میشم بهم توضیح بدین که ایا در این مورد پایان نامه خوبی در میاد؟و میشه ازش مقاله درآورد؟
تو دوره لیسانس پمپ سانتریفیوژ رو با گمبیت و فلوئنت مدل سازی و تحلیل کردم،خواستم بدونم میشه ادامه این کار رو برای پایان نامه ارشد انجام بدم؟منظورم کار خوبی در میاد؟ و این که با این روش پایان نامه خیلی سخت میشه یا میشه در رفت؟

ممنون میشم کامل بهم توضیح بدین

یاعلی

uve

عضو جدید
سلام دوستان

من دانشجوی ترم اول ارشد تبدیل هستم،میخواستم ببینم چه موضوعی برای پایان نامه انتخاب کنم بهتره؟

من به موضوع پمپ مخصوصا سانتریفیوژ علاقه زیادی دارم،و کار با فلوئنت و گمبیت رو تا حدودی بلدم،دوست دارم در مورد پمپ و با استفاده از نرم افزار فلوئنت و گمبیت یه پایان نامه بدم،ممنون میشم بهم توضیح بدین که ایا در این مورد پایان نامه خوبی در میاد؟و میشه ازش مقاله درآورد؟
تو دوره لیسانس پمپ سانتریفیوژ رو با گمبیت و فلوئنت مدل سازی و تحلیل کردم،خواستم بدونم میشه ادامه این کار رو برای پایان نامه ارشد انجام بدم؟منظورم کار خوبی در میاد؟ و این که با این روش پایان نامه خیلی سخت میشه یا میشه در رفت؟

یاعلی
............................................نگفتی دقیقا میخوای چه موضوعی رو پمپ کار کنی؟و گرنه مدل سازی با فلوئنت و گمبیت که واسه فوق و مقاله دادن جالب نیست...

alimec

عضو جدید
سلام دوستان

یاعلی
درود
با توجه به ریسرچ لیسانس و اولویت های تحقیقاتی و.. پاسخ میدم
گمبیت و فلوئنت رو داشته باش،پمپ رو رها کن، تجهیزاتی مثل مبدل حرارتی(حلزونی و..) رو بگیر،نانوفلوید رو وارد میدان کن، در همین حد شبیه سازی بمان و سراغ اکسپریمنتال نرو ایشالا دکتری..
علی علی

ali_pishtaz

عضو جدید
............................................نگفتی دقیقا میخوای چه موضوعی رو پمپ کار کنی؟و گرنه مدل سازی با فلوئنت و گمبیت که واسه فوق و مقاله دادن جالب نیست...

سلام دوست عزیز

رو چه زمینه ای کار کنم خوبه؟بهینه سازی پمپ سانتریفیوژ خوبه؟مثلا انواع پره رو مدل کنم و تحلیل کنم و خیلی کارای دیگه....آخه چند تا مقاله در رابطه با بهینه سازی پمپ سانتریفیوژ دیدم و دانلود کردم.

ممنون میشم بیشتر راهنمایی بفرمایید.

من کار با نرم افزار فلئوئنت و گمبیت رو دوست دارم.تو دانشگاه ما کار برای پایان نامه های اکسپریمنتال باز هست،چون تو دانشگاه ما تونل باد داریم،ولی زیاد خوشم نمیاد،چون میدونم برای آیندم زیاد کاربرد نداره،تونل باد رو میتونم داوطلبانه برم و یاد بگیرم،ولی اگه من روی موضوع پمپ کار کنم باز پمپ بیشتر کاربرد داره.

uve

عضو جدید
سلام دوست عزیز

رو چه زمینه ای کار کنم خوبه؟بهینه سازی پمپ سانتریفیوژ خوبه؟مثلا انواع پره رو مدل کنم و تحلیل کنم و خیلی کارای دیگه....آخه چند تا مقاله در رابطه با بهینه سازی پمپ سانتریفیوژ دیدم و دانلود کردم.

ممنون میشم بیشتر راهنمایی بفرمایید.............................
من کار با نرم افزار فلئوئنت و گمبیت رو دوست دارم.تو دانشگاه ما کار برای پایان نامه های اکسپریمنتال باز هست،چون تو دانشگاه ما تونل باد داریم،ولی زیاد خوشم نمیاد،چون میدونم برای آیندم زیاد کاربرد نداره،تونل باد رو میتونم داوطلبانه برم و یاد بگیرم،ولی اگه من روی موضوع پمپ کار کنم باز پمپ بیشتر کاربرد داره.
............................................به نظر من تو همین زمینه ای که علاقه داری یعنی پمپ و استفاده از فلوئنت وگمبیت برو سرچ کن و اولا ببین تو چه زمینه ای بیشترین مقالات داده شده و بهترین های اونا رو دانلود کن ...بعدش تخصص خودتو در نظر بگیر و جزئی تر رو مقالات کار کن و چند تاشو انتخاب کن و در آخر سعی کن اول روی ولیدیتی مقاله خوب کار کنی و بعد اون مقاله رو با کار خودت گسترشش بده....................شاید باورت نشه ولی من برای نوشتن یه مقاله حدود 200 تا مقاله رو دانلود کردم....موفق باشی..

ali_pishtaz

عضو جدید
............................................به نظر من تو همین زمینه ای که علاقه داری یعنی پمپ و استفاده از فلوئنت وگمبیت برو سرچ کن و اولا ببین تو چه زمینه ای بیشترین مقالات داده شده و بهترین های اونا رو دانلود کن ...بعدش تخصص خودتو در نظر بگیر و جزئی تر رو مقالات کار کن و چند تاشو انتخاب کن و در آخر سعی کن اول روی ولیدیتی مقاله خوب کار کنی و بعد اون مقاله رو با کار خودت گسترشش بده....................شاید باورت نشه ولی من برای نوشتن یه مقاله حدود 200 تا مقاله رو دانلود کردم....موفق باشی..

سلام

ممنون دوست عزیز

راستشو بخوای من از همین ترم اول دارم خیلی رو سرچ و دانلود مقالات کار میکنم،البته استادامون هم خیلی دارن میگن باید مقاله بدیم،به خاطر همین ازمون دارن کار میکشن،از همین ترم اول پروژه ریاضی مهندسی داده که بریم دنبال مقالات تحلیلی و با سرچ و دانلود مقاله آشنا بشیم.

به نظرم حق با شماست باید تعداد زیادی مقاله دانلود کرد تا بتونیم ایده بگیرم.دو تا از استادام عددی کار هستن با آنا اول صحبت میکنم تا ببینم چی میشه.

شما خودتون تبدیل خوندین؟

یا علی

uve

عضو جدید
سلام دوست عزیز

منظورتون از ولیدیتی چی هست؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
.........................سلام......ولیدیتی همون اعتبار سنجیه کارته.......یعنی اینکه تو اگه میخوای نتایج یه مقاله رو ادامه بدی ...اول باید نتایج های قبلی که نویسنده های مقاله ها درباره اون موضوع بدست آوردن رو بدست بیاری و باهشون مقایسه کنی که اعتبار مقاله خودت تضمین بشه که خطاش هم زیر 5 درصد باشه خوبه ....بعدش بیای با توجه به اون کار خودتو بگی و نتایج خودتو بدست بیاری که این میشه مقاله جدید .....کلن مقاله ای که ولیدیتی نداشته باشه فاقد اعتباره یه جورایی........

آخرین ویرایش:

amirgator

عضو جدید
سلام دوستان
من ترم سوم تبدیل انرژی هستم
در مورد موضوع پایان نامه خیلی مشکل دارم ، با توجه به اینکه مدرک لیسانسم مرتبط با تبدیل انرژی نبوده مدیر گروه انرژی های نو رو پیشنهاد داده ولی راستش من اصلا نمیدونم باید چکار کنم چون متاهل هستم و سرکار میرم زیاد نمیتونم برا پایان نامم و حتی سر کلاس رفتن وقت بزارم
ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن که چه موضوعی رو انتخاب کنم و احیانا چه نرم افزارهایی رو باید یاد داشته باشم

dawoud1048

عضو جدید
درخواست کمک در مورد عنوان پایان نامه تبدیل انرژی

درخواست کمک در مورد عنوان پایان نامه تبدیل انرژی

:gol::gol::gol::gol:سلام بچه ها: دانشجوی تبدیل انرژیم در به در دنبال عنوان پایان نامه می گردم (کاربردی باشه لطفا) کسی هست کمکم کنه؟ ممنون میشم

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:gol::gol::gol::gol:سلام بچه ها: دانشجوی تبدیل انرژیم در به در دنبال عنوان پایان نامه می گردم (کاربردی باشه لطفا) کسی هست کمکم کنه؟ ممنون میشم

سلام..

خودتون به هیچ موضوعی علاقه دارین؟

اژکتور....توربین.....پمپ...حالا همینا خودشون تقسیم میشن. و مثلا میتونی دوفازیش کنی.

موضوعات زیاده.....

ali-sharif1

عضو جدید
موضوع پایان نامه ارشد تبدیل انرژی

سلام دوستان خسته نباشید..

خواستم هر موضوعی که به ذهنتون میرسه رو بهم بگین....البته سخت نباشه و ترجیحا دو بعدی و هندسه سخت نباشه و چیزی باشه که یک ساله به نتیجه برسه.

در مورد نازل-دوفازی-توربین و.....در موارد چگالش در نازل و توربین(دوفازی-مایع و بخار یا Wet steam) استادم سر رشته داره...

همچنین یه مقدار در مواردی که خودتون مدنظرتون هست توضیح بدین که چه نوآوری ای کنم؟

ممنون باتشکر

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز

خواستم هر موضوعی که به ذهنتون میرسه رو بهم بگین....البته سخت نباشه و ترجیحا دو بعدی و هندسه سخت نباشه و چیزی باشه که یک ساله به نتیجه برسه.

در مورد نازل-دوفازی-توربین و.....در موارد چگالش در نازل و توربین(دوفازی-مایع و بخار یا Wet steam) استادم سر رشته داره...

همچنین یه مقدار در مواردی که خودتون مدنظرتون هست توضیح بدین که چه نوآوری ای کنم؟

ممنون باتشکر

روی نازل های inlet و outlet توربواکسپندر کار کنید

arjan_iran_2006

عضو جدید
در خواست موضوع پروژه ارشد تبدیل انرژی - انرژی های نو

در خواست موضوع پروژه ارشد تبدیل انرژی - انرژی های نو

سلام دوستان
میخواستم کمک کنین موضوعات مختلفی که به ذهنتون میرسه برا پروژه ارشدم تو زمینه انرژی های نو رو بهم بگین
ترجیحا برا کار با فلوئنت باشه و کد نویسی نداشته باشه
همینطور اگه تو فیلد انرژی های خوشیدی باشه چه بهتر
لطفن اگه چیزی مد نظرتون هست ترجیحا طوری نباشه از صفر باشه و قبلن کار شده باشه تو اون زمینه
ممنون :)

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میخواستم کمک کنین موضوعات مختلفی که به ذهنتون میرسه برا پروژه ارشدم تو زمینه انرژی های نو رو بهم بگین
ترجیحا برا کار با فلوئنت باشه و کد نویسی نداشته باشه
همینطور اگه تو فیلد انرژی های خوشیدی باشه چه بهتر
لطفن اگه چیزی مد نظرتون هست ترجیحا طوری نباشه از صفر باشه و قبلن کار شده باشه تو اون زمینه
ممنون :)

سلام دوست عزیز.میزان اطلاعاتتون از انرژی خورشیدی احتمالا زیاد نیست.با فلوئنت چه تحلیلی میشه روی انرژی خورشیدی انجام داد؟! کار نرم افزاری بخوای انجام بدی میتونی روی توربین های بادی کار کنی.

arjan_iran_2006

عضو جدید
بله درسته زیاد اطلاعاتی ندارم
راستش لیسانسم جامدات بوده ولی ارشد تبدیل انرژی
گفتم شاید تو این فیلد بشه کار کرد
حالا تو فیلد انرژی های نو نو هر زمینه میتونین کمکم کنین برا انتخاب موضوع پروژه؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ممنون باتشکر

سلام.

پیشنهادم اینه بری به سمت چیزی که استادت کار کرده....اگه چیزی باشه که استادت کار نکرده باشه مطمئن باش اذیت میشی...

rahshab

عضو جدید
سلام دوستان من گرايشم تبديل انرژي هست استادي كه ميخام باهاش كار كنم بيشتر روي زمينه محاسبات عددي تخصص داره حالا هر كي موضوعي كه تو اين زمينه داره معرفي كنه ممنون ميشم

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان من گرايشم تبديل انرژي هست استادي كه ميخام باهاش كار كنم بيشتر روي زمينه محاسبات عددي تخصص داره حالا هر كي موضوعي كه تو اين زمينه داره معرفي كنه ممنون ميشم

سلام

منظورتون چیه از محاسبات عددی!

روش عددی منظورتون هست؟

کلا دو نوع پایان نامه داریم:

1.عددی

2.اکسپریمنتال

rahshab

عضو جدید
سلام

منظورتون چیه از محاسبات عددی!

روش عددی منظورتون هست؟

کلا دو نوع پایان نامه داریم:

1.عددی

2.اکسپریمنتال
نه دوست عزيز منظورم روش عددي نيست منظورم اين بود ايشون بيشتر تمايل به كد نويسي دارند تا با فلوئنت من خودم با فلوئنت كار كردم منتها ايشون ميگه بايد بري سمت كد نويسي حالا شايد من منظورم رو بد بيان كردم

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه دوست عزيز منظورم روش عددي نيست منظورم اين بود ايشون بيشتر تمايل به كد نويسي دارند تا با فلوئنت من خودم با فلوئنت كار كردم منتها ايشون ميگه بايد بري سمت كد نويسي حالا شايد من منظورم رو بد بيان كردم

سلام.

خب دوست عزیز کدنویسی همون روش عددی میشه دیگه.

کدنویسیت در چه حد هست؟.....خودت به چی علاقه داری؟

اگه کدنوسیت خوب نیست سمتش نرو....خیلی خیلی تحقیق کن چون اگه یه موضوعی انتخاب کنی که گیر کنی بدجور اذیت میشی...

پیشنهادم برای کدنویسی اینه:

چگالش در نازلهای بخار(موضوع دوفازی)

فعلا همین به ذهنم رسید.

rahshab

عضو جدید
ممنون راستش من خودم كد نويسيم زياد تعريف نداره البته دليلش اينه يه سالي هست سمتش نرفتم قبلا زياد سرو كله ميزدم پس به نظر شما با اين اوصاف گير ميكنم توش ?? من خودم تمايل داشتم بيشتر كارهاي عددي با فلوئنت انجام بدم تا open foam fortran اينا ولي متاسفانه استاد ي كه من باهاش كار ميكنم تخصصش بيشتر ايناست كه گفتم

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون راستش من خودم كد نويسيم زياد تعريف نداره البته دليلش اينه يه سالي هست سمتش نرفتم قبلا زياد سرو كله ميزدم پس به نظر شما با اين اوصاف گير ميكنم توش ?? من خودم تمايل داشتم بيشتر كارهاي عددي با فلوئنت انجام بدم تا open foam fortran اينا ولي متاسفانه استاد ي كه من باهاش كار ميكنم تخصصش بيشتر ايناست كه گفتم

سلام.

ببینین کسی که واسه پایان نامش کدنوسی کنه واسه دفاع خیلی راحتتر از کسی که با نرم افزار کار کرده هست...راستش کدنویسی خیلی عالیه ولی باید هم ذکاوت داشته باشی و هم کسی رو داشته باشی که کمکت کنه که در این راه استاد کاربلد خیلی میتونه کمکت کنه....

اگه استادت واقعا تو فیلد عددی و کدنویسی خوب کار کرده و میدونی کمکت میکنه برو سمت کدنوسی....ولی باید اینو مطمئن بشی که استادت کمکت میکنه ...نیازی نیست اینم از خودش بپرسی از دانشجوهای ترم بالاییت بپرس که چطور استادی هست.

اینا رو حتما جویا شو و بعد نوع پایان نامتو مشخص کن.

اپن فوم و فرترن عالی هست برای پایان نامه البته کار با نرم افزارم هم عالی هست بستگی داره چقدر کار کرده باشی و خروجیش چی باشه(ISI و مقالات علمی پژوهشی و....)

mehrz67

عضو جدید
سلام
میشه کمی بیشتر راجع هموتوپی توضیح بدین؟ ممنون:)

با سلام
هموتوپی از روش ها ی نیمه تحلیلی که برای حل معادلات دیفرانسیل غیر خطی مثل معادلات MHD (مغناطیس هیدرودینامیک) بکار میره
مثل روش DTM (روش تبدیل دیفرانسیلی) =deffrential transfer method
خود من DTM کار کردم و بیشتر در این زمینه اطلاعات دارم

mehrz67

عضو جدید
با سلام
هموتوپی از روش ها ی نیمه تحلیلی که برای حل معادلات دیفرانسیل غیر خطی مثل معادلات MHD (مغناطیس هیدرودینامیک) بکار میره
مثل روش DTM (روش تبدیل دیفرانسیلی) =deffrential transfer method
خود من DTM کار کردم و بیشتر در این زمینه اطلاعات دارم

من یکی از دوستام هموتوپی کار میکنه
ازشون می پرسم
تا چند تا مقاله خوب در این زمینه معرفی کنه
دکتر رشیدی و دکتر د.د گنجی در این زمینه زیاد کار می کنن
می تونید یه سری به مقالات اونها هم بزنید

سحرخیز

عضو جدید
سلام دوستان کسی هست اینجا موضوع پایان نامش کار روی جریان دوفازی باشه ؟

بالا