بررسی آزمون ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

omid_66_23

عضو جدید
خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدای من!!
بچه ها این سوال به قول دوستمون جزو تابلوترین ها بود !! برش جواب اول و آخره کاش سر سوالای شک برانگیز دیگه بخث میکردیم!!!
اینم یه عکس از جزوه جناب سروش نیا!! دیگه کسی هست که رو حرف ایشون حرف بزنه/؟؟!!!!!!:D
مشاهده پیوست 135987

الان یعنی جواب برشه؟

omid_66_23

عضو جدید
راستی جوابه سوال 50 (همون که نمودار نیروی برشو کشیده بود) چند میشد1یا3
من سه زدم ولی کلید یکو گفته!
لطفن یکی مطمئنم کنه.

naser1990

عضو جدید
بچه ها غیر از کلیدای فن شریفی کلیدی برای بقیه سوالات نیومده؟؟؟؟

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا کمانش اصلا چه ربطی به تیر داره؟!! کمانش توی ستون مطرحه، استیفنر برای مقاومت برشیه، جزو آسونترین سوالا بود. حالا اگه میگفتین خمش باز جای فکر داشت، فشار که خیلی گزینه پرتیه. حالا چیز خیلی پیچیده ای هم نیست، تو همه ساختمونای فولادی کاربرد داره، از یه مهندس سازه بپرسین براتون توضیح بده. در حد کاردانی هم سواد داشته باشه میتونه بگه.

حاج ebram0412 جوابای تکنولوژی رو خودت دراوردی؟ سینا با این جوابی که داد بعید میدونم به 60% برسه، پر غلطه:D حالا خوبه همه منابع+اینترنت در دسترسه انقدر جواب اشتباه داره.
منم سر تکنولوژی سوختم که چرا براش وقت نذاشتم. فوق العاده آسون و خوشدست بودن سوالاش. شاید اگه تو هر درس 2 تا تست بیشتر میزدم راحت زیر 20 میشدم. اتفاقا زبانشم رویایی زدم من، اگه زبان معماریم اینجوری میشد غمی نداشتم.

صفحه 107سازه در معماری رو نگاه کنید میبینید که تیرم کمانش داره.
البته اینکه وظیفه جان مقابله با برشه توش شکی نیست اما این سخت کننده ها عمود بر جان هستند.
من که زدم برش ایشالا که برش باشه و همه برش زده باشن;)

استاتیرا68

عضو جدید
سلام من فنی 75
تاریخ 60
زبان 40
درک نمی دونم
منظر 65
فکر می کنید مجاز میشم ؟؟؟
راستی بچه ها با نهایت تاسف اون سوال منظر سرستون میشده من از استادم پرسیدم .......

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من فنی 75
تاریخ 60
زبان 40
درک نمی دونم
منظر 65
فکر می کنید مجاز میشم ؟؟؟
راستی بچه ها با نهایت تاسف اون سوال منظر سرستون میشده من از استادم پرسیدم .......
قرار نیست که همرو بالای 90 بزنی مجاز شی;)
یکی از دوستام پارسال زبانو 40 زده بود بقیه رو میانگین 15 رتبش شده بود 1200 شما که اگه اینجوری باشه خیلی خوب زدی
شما که تاریخو 60 زدی لطف میکنی بگی 69و 76 رو چی زدی؟؟

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی کمک کنه بگه 54تا 60رو چیکار کرده
من
54-1
55-4
56-1
57-4 که یکی از دوستان رفرنس داده که 2میشه
58-0
59-1که فکر کنم 4میشه
60-3

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
کدوم استادی گفته که سرستونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخه مساله اینکه بچه ها عکس گذاشتن تو کتاب نعیما هم عکس هست که این پایه ستونه:eek:

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی کمک کنه بگه 54تا 60رو چیکار کرده
من
54-1
55-4
56-1
57-4 که یکی از دوستان رفرنس داده که 2میشه
58-0
59-1که فکر کنم 4میشه
60-3

دیشب گذاشتم دیگه:

54- 1
55- 2
56- 1
57- 2
58- 4
59- 4
60- 3

اون 2 تای تاریخ هم که پرسیدی خط کوفی و ایوان متصل به گنبد خانه.

TUliP

عضو جدید
کدوم استادی گفته که سرستونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخه مساله اینکه بچه ها عکس گذاشتن تو کتاب نعیما هم عکس هست که این پایه ستونه:eek:

این پایه ستون های چهارگانه در اصل متعلق به "کاخ سرپوشیده" از کاخ های صفوی اصفهان بوده اند. ... پایه ستون کاخ سرپوشیده در کنار استخر چهلستون ...
توی google من این توزیحو دیدم.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا جوابا بیاد من نصفه جون میشم یکی 75 رو با منبع بگه..............
در ضمن اون همون فواره چهلستونه من نمیدونم کدوم اساد گفته اما تو کتاب نعیما عکس فواره است که اب از دهن شیرا میاد بیرون( البته زیر عکسه نوشته کاخ 4 باغ قصر خلوت)یعنی 40 ستون نیست؟؟؟واااااااااااااااااااااااااااااااای

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیشب گذاشتم دیگه:

54- 1
55- 2
56- 1
57- 2
58- 4
59- 4
60- 3

اون 2 تای تاریخ هم که پرسیدی خط کوفی و ایوان متصل به گنبد خانه.

من قاطی کردم اینا رو برحسب D گفتین یا A؟ من مشکل حاد قلبی دارما ... یه وقت دیدی پس افتادم و از فیض زیارت درصدهای تاریخم محروم موندم:whistle:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قاطی کردم اینا رو برحسب D گفتین یا A؟ من مشکل حاد قلبی دارما ... یه وقت دیدی پس افتادم و از فیض زیارت درصدهای تاریخم محروم موندم:whistle:
من a رو گذاشتم
سوال 5 بله میشه 50 من اشتباه زدم
ولی در مورد خط کوفی شدیداً مشکوکم چون من زدم نسخ و یادمه همچین چیزی خوندم همه کتابامو زیرورو کردم ولی هیچکدومو ندیدم

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای خدایاااااااااااا من 52 رو چی زدم؟؟؟؟؟؟:cry:
یادمه با این فکر کردم که هندسه منظم عیبه و سازه فضاکار در مقابل آتش سوزی آسیب پذیره اما نمیدنم تستشو کدوم زدم:cry:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب خدارو شکر اینکه یکی هم مثل من زده باشه احساس دلگرمی به آدم میده:smile:
کاش درست همین باشه
۱۱۴ و ۱۱۶ چی؟؟؟
من 114 رو با هندسه 4گوش زدم چون هندسه باغ ایرانی مربعه و 4گوش شامل مستطیل ذوذنقه و لوزی و متواضی الاضلاع هم میشه البته سابقه داشته که تو این جرو سوالا این جور استدلالا غلط از آب دراد
116 رو هم نزدم

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
بر حسب A گذاشتم بهزاد، تو که صدرنشین فرومی فعلا :D

منبع مکتوب ندارم برای کوفی، تو نت اینو پیدا کردم:

دوخط نسخ و كوفي هردو بعد از غلبة اسلام ميان مسلمانان باقي مانده و ظاهرأ اين هردو خط را باهم بكار ميبردند. خط نسخ بيشتر براي كتاب نامه‌ها و امثال اين مورد بكار ميرفت و خط كوفي مانند خط سطرنجيلي بيشتر بكار كتابت مصاحف ميآمد و بعدها در تزيين مساجد و سكه‌ها نيز مورد استفاده قرار گرفت.

از این لینک:
http://www.ichodoc.ir/p-a/CHANGED/128/html/128-15.HTM

حالا منبع هم محسوب نمیشه ولی از اساتید که پرسیدم با قطعیت میگفتن کوفیه. یه نگاهی بندازی متوجه میشی کوفی خیلی قدیمیتر از بقیست.

TUliP

عضو جدید
خب خدارو شکر اینکه یکی هم مثل من زده باشه احساس دلگرمی به آدم میده:smile:
کاش درست همین باشه

من 114 رو با هندسه 4گوش زدم چون هندسه باغ ایرانی مربعه و 4گوش شامل مستطیل ذوذنقه و لوزی و متواضی الاضلاع هم میشه البته سابقه داشته که تو این جرو سوالا این جور استدلالا غلط از آب دراد
116 رو هم نزدم

من ۱۱۴ رو زدم تنوع رنگی بالا چون توی یه مقاله از منصوری خوندم که باغ ایرانی تنوع رنگ بالا نداره!!!!!در صورتی که ۱۰ تا جای دیگه خوندم باغ ژابنی اینجوریه!!!
۱۱۶ زدم دسکره-شکارگاه-ساسانی

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ۱۱۴ رو زدم تنوع رنگی بالا چون توی یه مقاله از منصوری خوندم که باغ ایرانی تنوع رنگ بالا نداره!!!!!در صورتی که ۱۰ تا جای دیگه خوندم باغ ژابنی اینجوریه!!!
بله باغ ژاپنی تنوع رنگی بالایی نداره
من یادمه یه تست زدم که تو این ضمینه باغ ایرانی با باغ ژاپنی در تضاده پس نتیجه گرفتم که باغ ایرانی تنوع رنگی بالایی داره
البته این استدلاله منه

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب تو که بلدی دیگه چرا میپرسی:D هرکی با توجه به یه چیزی زده، هم تنوع هم 4 گوش میتونه باشه. باغ تخت مثلا هذلولیه:D

دی جی با D رفت جوابا رو فکر کنم.

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی میدونه سردر مدرسه آتن رو کی طراحی کرده؟؟
مدرسه رو رافائل طراحی کرده من زدم رافائل اما سوال گفته سردر الان گیجم آخه این چه سوالیه:(

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب تو که بلدی دیگه چرا میپرسی:D هرکی با توجه به یه چیزی زده، هم تنوع هم 4 گوش میتونه باشه. باغ تخت مثلا هذلولیه:D

دی جی با D رفت جوابا رو فکر کنم.

شما چی زدی؟؟ تنوع رنگی یا هندسه چهار گوش؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.