پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال دارم. تا حالا دیدین کسی طراحی معماری بندازه دانشجورو؟
یه سوال دیگه : میشه طراحی 4 ، طراحی 5 و پایان نامه را در یک داشت و پاس کرد؟:cry:
واقعا نه دیدم نه شنیدم. اخه هر جوری باش بلاخره یه نمره ای میدن.
اما تا جایی که من میدونم نمیشه. همه رو با هم داشت. چه استاد مضخرفی بوده دیگه اون.

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام ...
دوستان راستش اين چند وقت حسابي اعصابم به هم ريخته ...
يه فكر شايد خيلي چرت افتاده به جونم .... واقعا نمي دونم چكار كنم ...
از دانشگاهي كه مي رم داره حالم به هم مي خوره .. هيچ اميدي به اينده م ندارم ... من مي خواهم ادامه بدم ولي با اين وضعيت نمره دادن كيلويي استادا به بعضي ها و ضايع كردن حق بعضي هاي ديگه ... باعث شده به فكر دادن كنكور مجدد بيفتم ...
مي خواهم بشينم يه بار ديگه كنكور بدم ... ولي اين بار فقط كنكور هنر ... چند روز ديگه (دوشنبه) ثبت نام كنكور شروع مي شه ... نمي دونم شركت كنم يا نه ... اصلا از نوع كنكورش و درساش و اين كه ايا معماري داره براي كارشناسي يا نه (يكي از دوستام گفت نداره يكي ديگه گفت داره گيج شدم !) و .... خبر ندارم ...
فقط يه چيز براش دارم اونم انگيزه خيلي خيلي بالاست ...
يعني اگه ثبت نام كنم ... جوري مي خونم كه تهران قبول بشم ... (شايد بگيد زيادي خوش بينم ... ولي واقعيت اينه كه مي خواهم بخونم ...)
اعصابم خورده ...
شما كمكم كنيد ...
نمي خواهم تصميم عجولانه بگيرم ...
اخه از يه طف نگاه مي كنم مي بينم 5 ترم رو گذروندم ... ديگه فوق فوقش 4 ترم ديگه مي خونم تموم مي شه ... نصف شده ! ... از طرف ديگه مي بينم اين 5 ترم هيچي ياد نگرفتم ...
4 ترم ديگه هم احتمال مي دم 90% بازم چيزي ياد نگيرم ...

كلا نواميدم ...
گيج
سرگردون
كمكم كنيد :crying2:
سلام بچه ها خیلی چیزا رو گفتن اول بدون معماری به کنکور پشت کنکور دادن نیست معماری این نیست که هر سال منتظر سال بعد باشی برای کنکور کتابا رو بخونی برای کنکور طراحی کنی برا اسکیس کنکور هر روز بری بیرون کروکی بزنی برای کنکور اینو از یکی بشنو که هر سال یا کنکور داشته یا کنکوری.من فقط برای طرحام و دروس تخصصیم وقت گذاشتم هیچ وقت دروس عمومی برام مهم نبود با همه اینا وقتی رسیدم به پایان نامه دیدم انرژی ندارم چون همش رفته بود برای .......
سرتو درد نمیارم برا دلت کار کن سعی کن معماری کنی و معمار باشی معماری کردن منو آروم می کنه ترسیم کردن عصبانی.
به فکر کنکور نباش اگه هر جا بدی دیدی تو خوبش کن من کردم نتیجشم دیدم.
موفق باشی.

کدخدا

مدیر بازنشسته
یه سوال دیگه : میشه طراحی 4 ، طراحی 5 و پایان نامه را در یک داشت و پاس کرد؟:cry:
اگه منظورت پاس کردنشونه که خب در قوانین کشور ما هر قانون روش دور زدنش تو خودشه خیلیم راحته ولی معماری چی می شه واقا با پاس کردن 3 تا طرح تو یه ترم ما معمار می شیم حتی اگه 3تاشو بهمون بدن 20؟ راجب اونم که پرسیدی آره من دیدم از یه کلاس 15 نفره 3 نفر پاس شدن که اصلا عجیب نبود چون کارشون در حد طرح 1 بود نه طرح4 اگه جاشم بخوای دانشگاه سبزوار.

سماته

عضو جدید
من 20 نمیخوام. اما من واقعاً میتونم همه این درسارو تو یه ترم داشته باشم و معماری هم بکنم؟ ایده و فکرمو ارائه بدم؟ این ناراحتم می کنه. من نمیخوام فقط پاس کنم! اما با وضع این دانشگاه انگار......

m i s

عضو
من 20 نمیخوام. اما من واقعاً میتونم همه این درسارو تو یه ترم داشته باشم و معماری هم بکنم؟ ایده و فکرمو ارائه بدم؟ این ناراحتم می کنه. من نمیخوام فقط پاس کنم! اما با وضع این دانشگاه انگار......
با آموزش صحبت کن شاید بزارن این مملکت همه چیزش کد خدا منشیه !!! چه برسه به دانشگاه و انتخاب واحد. بعدشم حجم این درسا واسه یک ترم فکر نمیکنی یک کم سنگین باشه؟ البته به توانای هاتم بستگی داره وضع تمام دانشگاهها هم تقریبا یک شکلن سعی کن هم چیزی یاد بگیری هم پاس کنی اما اگه دیدی وضعیت نابه سامانه پاس کن بره. به هر حال برات آرزوی موفقیت میکنم;)

معمارباشی

عضو جدید

راجب اونم که پرسیدی آره من دیدم از یه کلاس 15 نفره 3 نفر پاس شدن که اصلا عجیب نبود چون کارشون در حد طرح 1 بود نه طرح4 اگه جاشم بخوای دانشگاه سبزوار.

اره منم ديدم !
اونم چي !!!!
طراح 1 ...
ولي به خدا كارم بد نبوده ....
از خيلي از بچه هاي كلاس كه پاس شدن بهتر بود و اصلا قابل مقايسه نبود ...
اول كه نمره ام اومد گفتم خوب شايد حقمه و سكوت كردم و هيچي نگفتم ولي وقتي رفتم كارا رو تحويل بگيرم كار بچه ها هم اونجا بود يه نگاه سريع انداختم ... قلبم اومد توي دهنم ....
البته بعدا يكي از ترم بالايي هم بهم گفت قضيه چي بوده ... كه بماند ... فقط بدونيد در حد يه مشكل شخصي بوده كه منو انداخته ... منم اين ترم به خاطر پيش نياز بودن اين درس كلا 1 سال عقب افتادم ... بدون اين كه واقعا حقم باشه ...
وقتي مي بيني يه استاد با تو مشكل داره ... مي ره از نفوذش روي بقيه استادا استفاده مي كنه چه حسي پيدا مي كني؟؟؟ ... مي توني به پاس كردن بقيه ي طرحات اميدوار باشي؟؟؟ ...
همون استاد براي اين كه نور چشميش طرح 4 افتاده مي ره شخصا با استاد طرح 4 صحبت مي كنه ... بعد هم كه اون استاده راضي نميشه ... چنان زير اب استاده رو مي زنه كه نذارن ديگه درس ارائه بده ... و نمره اون نور چشمي عزيز رو مي برن توي ليست اون يكي كلاس و براشون نمره مي گيرند و پاسشون مي كنند !!!!
20 % معدل توي ارشد تاثير داره ...
منم 100 % مي خواهم ارشد بخونم ...
پس نمره هم برام با تمام بي ارزشيش مهم مي شه ...

دلم خيلي پره ...

بچه ها خيل ممنون كه اومديد و باهام هم فكري كرديد ...
ذهمنم خيلي اروم تر از قبل شد ...
ادامه مي دم ولي بايد به فكر مهماني براي ترم هاي اينده باشم ...
چون هر چند نمره بي ارزشه ... ولي براي خلاصي از اين جا بايد اين ترما رو تموم كنم ...

zhsaffar

عضو جدید
سلام ...
از دانشگاهي كه مي رم داره حالم به هم مي خوره .. هيچ اميدي به اينده م ندارم ... من مي خواهم ادامه بدم ولي با اين وضعيت نمره دادن كيلويي استادا به بعضي ها و ضايع كردن حق بعضي هاي ديگه ... باعث شده به فكر دادن كنكور مجدد بيفتم ...
مي خواهم بشينم يه بار ديگه كنكور بدم ... ولي اين بار فقط كنكور هنر ... چند روز ديگه (دوشنبه) ثبت نام كنكور شروع مي شه ... نمي دونم شركت كنم يا نه ... اصلا از نوع كنكورش و درساش و اين كه ايا معماري داره براي كارشناسي يا نه (يكي از دوستام گفت نداره يكي ديگه گفت داره گيج شدم !) و .... خبر ندارم ...
يعني اگه ثبت نام كنم ... جوري مي خونم كه تهران قبول بشم ... (شايد بگيد زيادي خوش بينم ... ولي واقعيت اينه كه مي خواهم بخونم ...)
اعصابم خورده ...
شما كمكم كنيد ...
اخه از يه طف نگاه مي كنم مي بينم 5 ترم رو گذروندم ... ديگه فوق فوقش 4 ترم ديگه مي خونم تموم مي شه ... نصف شده ! ... از طرف ديگه مي بينم اين 5 ترم هيچي ياد نگرفتم ...

كلا نواميدم ...
گيج
سرگردون

سلام عزيزم.:w30:
نه گيج باش . نه نگران .نه سرگردون. و مهمتر از همه نه نااميد! تا وقتي خدا هست تو حق نداري نا اميد باشي!
اين چه حرفيه كه ميگي هيچي ياد نگرفتم!
هميشه اين فكرا سراغ ادم مياد. ولي ادم نبايد بهشون اهميت بده.حتي اگه واقعا فكر ميكني انتقال اطلاعات كافي توي كلاس اتفاق نميوفته (كه معمولا توي دانشگاه ها همينطوره و در نتيجه هر كجا كه روي اسمان همين رنگ است) خودت برو دنبالش و واقعا تبديل شو به يك دانش جو! :w10:اون موقع خيلي از نا آرومي هان اروم ميشه.
نمره دادن كيلويي مشكل هميشگي بعضي از اساتيد بوده و هست. ميدونم كه معدل تاثير 20 درصدي داره ولي تو نبايد اينقدر ذهنتو مشغولش كني كه اينقدر به هم بريزدت.كسايي بودن كه با معدلاي واقعا عجيب غريب دارن تهران ارشد ميخونن و كسايي هم با معدل خيلي بالا هيچ كجا نتونستن قبول شن.چرا؟ چون به قول دومان اين نمره ها جاش كه ميرسه صاحبشو از ميدون به در ميكنه.
ريسك كنكور دادن و دوباره براي معماري خوندن بزرگه.اگه خدايي نكرده چند سال مجبور شدي پشتش بموني به اين سالهايي كه پشت كنكور فكر كني و اون 5 ترمي كه به هر سختي كه كشيدي تموم كردي به اين فكر نمي افتي كه اگه ميموندم الان با ارشد از اون دانشگاه خودمو نجات ميدادم؟
از انگيزت براي كنكور دادن و تهران قبول شدن براي از همين الان دنبال مطلب رفتن و خوب ياد گرفتن استفاده كن براي ارشد.اون موقع ارشد قبول شدن برات حسابي شيرين ميشه!:w16:

هميشه موفق باشي خانوم مهندس!;)

mahsa_archi_arch

عضو جدید
سایت persiansolarc.com مطالب خوبی برای تنظیم شرایط و معماری خورشیدی داره . سوالات بیشترتونو هم میتونین از دانشجوهای ارشد انرژی دانشگاه تهران بپرسین. اگر هم در مورد خاصی سوال دارین اگر حجمش زیاد نباشه میتونم براتون ارسال کنم .

ممنونم از راهنماييتون ولي متاسفانه نتونستنم وارد اطلاعات دوره ي كارشناسي ارشد بشم .
راستش من دنبال يكسري ساختمانهايي كه سيستمهايي گرمايشي خورشيدي در آن اجرا شده باشد به همراه اطلاعات تئوري آن ميگردم.....
بازم از كمكتون ممنون

comudf

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگه روزی داشتم تو دریا غرق می شدم حتما می یام از تون کمک می خوام بابا ممنون از همه واقعا موندم کدوما را انتخاب کنم

kooroshebozorg

عضو جدید
سلام ...
اعصابم خورده ...
شما كمكم كنيد ...

كلا نواميدم ...
گيج
سرگردون
سلام همونطور که بقیه بچه هاگفتن وضع تو همه دانشگاها همینه چه آزادش چه سراسریش تازه سال به سال هم وضع بدتر میشه (مشکلات کنکور امسالو هممون میدونیم!!!)در مورد کنکور هنر من یه بار شرکت کردم ومعماری نداره و رشته خوبشم (طراحی صنعتیه)که رتبه تک رقمی میخواد تازه تو دانشگاهای هنر نمره دادن خیلی سلیقه ای تره هر استادی چنتا نور چشمی داره بقیه هم سیاهی لشکرن!نظر منم نظربقیه بچه هاست! واسه چی میخوای دو سال از عمرتو تلف کنی(اون 5 ترمی که خوندی) ؟در مورد اینکه میگی هیچی یاد نگرفتم :مگه دانشجوی معماری قراره سر کلاس چیزی یاد بگیره؟مثلا خود من چون از استادا زیاد سوال میکردم هم بیشتر استادا بام بد شدن هم دانشجوهای دیگه!استادا چون بلد نبودن فکر میکردن میخوام مچ گیری کنم و دانشجو ها هم فکر می کردن میخوام خودشیرینی کنم!!!پس منم یاد گرفتم که دانشجوی معماری باید از همون ترم اول قید استراحتو بزنه:eek: سخت مطالعه کنه:w10:و مرتب سفر بره و بناهای تاریخی رو ببینه و تو فضاش قرار بگیره کروکی بزنه تا ارتباط بین احجام و نوع شکل گیری فضاشو درک کنه:cowboy: و همه اینا بستگی به خودت داره نه دانشگاه و استادات !اگه سوالی هم داشتی میتونی با یه استادی که اطلاعاتش میدونی بالاست و با تو رابطش خوبه بپرسی ولی سعی کن باش درس نداشته باشی (یعنی بعد پاس کردن درست برو سراغش!)در اخر هم ایشالاارشد یه جای خوب قبول میشی و به زودی یکی از معمارای برتر ایران میشی!!!:w16:

zhsaffar

عضو جدید
اگه روزی داشتم تو دریا غرق می شدم حتما می یام از تون کمک می خوام بابا ممنون از همه واقعا موندم کدوما را انتخاب کنم

سلام.
دوست عزيزم خواهش مي كنم دلگير نباشيد.درسته ميدونم جواب نگرفتيد ولي چيزي كه شما دنبالش هستيد رو شايد نشه در مدت كوتاه توي اينترنت انتظار پيدا كردنش رو داشت و ميشد با رجوع به يكي از موسسه هايي كه پروژه دانشجويي انجام ميدن يا حتي بعضي تايپ و تكثيري ها تعداد زيادي پايان نامه كامل بدست بياريد.
اينكه پاسخي دريافت نكرديد به دليل اين بوده كه دوستان چيزي براي ارائه بهتون نداشتند وگرنه كسي كوتاهي نمي كرد. لطفا اين رو به حساب بي معرفتي كسي يا بي تفاوتي دوستان نگذاريد.

Art_saya_design

عضو جدید
سلام ...
اعصابم خورده ...
شما كمكم كنيد ...

كلا نواميدم ...
گيج
سرگردون
سلام دوست عزيز مشكلات پيش پاي همه فقط براي شما نيست در ضمن هرچقدر ميخواد بالاتر بره مشكلات بيشتري رو بايد تحمل كنه الان خيلي زود براي جا زدن
وهركس كار خودشو ميكنه شما هم كار خودتو بكن يكي كليويي نمره ميگره و... بيخيال شما ادامه بده من بارها گفتم هدفم از معرفعي خودم بعنوان يك معمار 27ساله و مدير شركت انبوه سازه براي آشناي بچه ها وكمك به شما دوستان پس شما اگه مشكلات منو داشتيد چي كار ميكرديد
مزد آن گرفت كه جان....

من در خدمت شما دوستانم اين حرفهايه بچه گانه را فراموش و محكم شروع كن موفق ميشي;)

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بچه ها. یه سوال.
می خوام بدونم کسایی که سالای قبل روزانه قبول شدن روزی چند ساعت می خوندن و از کی شروع کردن. اگه کسی رو می شناسین که رتبه آورده به منم بگین. ممنون می شم.

sepideh joon

عضو جدید
ممنون به خاطر مطلب قشنگ ال ای دی

ممنون به خاطر مطلب قشنگ ال ای دی

:smile:
آخرین مرز در نورپردازی معماری ـ 1

Architectural Lighting

LED, The Latest Frontier on Architectural Lighting - 1

نور یکی از مهم­ترین عوامل کیفیت، پویایی و سرزندگی آثار معماری است و از نظر مفاهیم کیفی و نمادین و نیز از نظر کارکرد عملی از جایگاه ویژه­ای در رشته معماری برخوردار است. بی­جهت نیست که لوکوربوزیه در کتاب «به­ سوی یک معماری نوین» می­نویسد: «معماری بازی استادانه، صحیح و باشکوه احجام ترکیب­شده زیر نور می­باشد. چشمان ما تربیت شده­اند که فرم­ها را زیر نور ببینند. سایه و روشن است که این فرم­ها را آشکار می­سازد.» اگرچه اولین وظیفه نور روشن کردن فضا و فرم­های ساختمانی است، با این­حال نور، چه طبیعی و چه مصنوعی، علاوه بر این کارکرد اصلی خویش، می­تواند نبوغ معمارانه را برجسته­تر نماید، اشتباهات را بپوشاند و پنهان کند، توجه بیننده را جلب نماید و یا اینکه باعث شود مکانی مقدس یا امن به نظر برسد. فناوری­های جدید نورپردازی، ابزارهایی در خدمت نورپردازی معماری هستند که در سال­های اخیر مورد توجه طراحان بسیاری در اقصی­نقاط جهان قرار گرفته­اند. آنچه در ادامه می­خوانید، اختصاص دارد به معرفی LEDها، یکی از جدیدترین فناوری­های نورپردازی، که با استناد به مقاله­ای از Emilie W. Sommerhoff در نشریه The Architect’s Newspaper، شماره ویژه نورپردازی معماری، نوشته شده است:

LEDها (مخفف Light Emitting Diodes، به معنی دیودهای نورافشان) نیمه­رساناهای تولیدکننده نور هستند که در جاهای مختلف مورد استفاده قرار می­گیرند، و کاربرد آنها فقط به چراغ­های راهنما و ساعت­های زنگ­دار دیجیتال که چندین دهه پیش نخستین حوزه کاربرد LEDها بودند، محدود نمی­شود. در حال حاضر LEDها بطور روزافزونی برای کاربردهای معمارانه در سراسر جهان مورد توجه قرار می­گیرند. پیش از این، کاربرد گسترده LEDها در محیط­های بزرگ و وسیع غیرممکن به نظر می­رسید، اما اخیراً این فناوری پیشرفت قابل توجهی داشته است، به گونه­ای که LEDها کوچک­تر و روشن­تر شده­اند، برق کمتری مصرف می­کنند، می­توانند توسط کامپیوتر کنترل شوند، و تمام رنگ­های رنگین­کمان را به نمایش بگذارند. همین مزایا معماران و طراحان را به استفاده هرچه بیشتر از LEDها در کارهایشان ترغیب می­کند.
در حال حاضر بسیاری از سازنده­ها و صاحبان کارخانجات (حتی آنهایی که اخیراً این فناوری را به خط تولیدشان اضافه کرده­اند) به ساخت LEDها روی آورده­اند و چنانچه این محصول در زمره یکی از اصلی­ترین تولیدات­شان نیز نباشد، لااقل بخشی از برنامه کاری واحد R&D (واحد پژوهش و توسعه) آنهاست. Ted Chappell، رئیس کارخانه Erco Lighting در نیوجرسی که محصولات مبتنی بر فناوری LED تا سال 2002- 2003 به خط تولید آن اضافه نشده بود، می­گوید: «ما در نظر داریم از فناوری LED در تولید محصولات جدید و در حال ساخت­مان استفاده کنیم.»

LED، آخرین مرز در نورپردازی معماری ـ 2

Architectural Lighting

LED, The Latest Frontier on Architectural Lighting - 2

متداول­ترین کاربرد LEDها، تغییر رنگ زمینه صحنه­ها و همچنین استفاده به عنوان عناصر و جزئیات تزئینی در محیط­های­ بزرگ و وسیع است. Jim Benya، طراح نورپردازی و مدیر Benya Lighting Design در Tigard، Oregon که اخیراً مشغول طراحی و اجرای منظره آسمان نیمه­شب برای اتاق MRI یک بیمارستان، با استفاده از LEDهای آبی­رنگ است، می­گوید: «من اگر در کارم به یک رنگ اشباع­شده نیاز داشته باشم، به استفاده از LEDها روی می­آورم.» Ken Douglas، طراح نورپردازی و مدیر Illumination Arts در نیوجرسی، نیز مشغول طراحی و اجرای منابع توکار نور در نمای تاریک ساختمانی ساخته­شده از آجر قرمز است که شب­ها جلوه و ابهت­اش را به دلیل فقدان نورپردازی مناسب از دست می­دهد. او می­گوید: «ما در طرح­هایمان از LEDها بیشتر یا به عنوان یک عنصر زیبایی­شناسانه فرعی و به اصطلاح چاشنی کار، و یا به عنوان یک عنصر اصلی و کاملاً برجسته استفاده می­کنیم.»

بازسازی ساختمانPaco Rabannesque در سئول، کار UN Studio و Arup Lighting (شرکت­های مستقر در آمستردام): این ساختمان بتنی متعلق به دهه 1970 که سبک معماری آن را نمی­توان در یکی از طبقه­بندی­های مشخص جای داد، پشت لایه­ای متشکل از 4330 دیسک شیشه­ای یخ­زده که با همین تعداد LED پوشش داده شده، پنهان گشته است. هر دیسک همچون یک پیکسل بسیار بزرگ عمل می­کند و در نتیجه ساختمان به یک صفحه نمایش بزرگ تبدیل می­شود.

لامپ­های دیگر مثل لامپ­های metal halide نیز از قابلیت­ تغییر رنگ برخوردارند، بطوری­کهHorton Lees Brogden از این لامپ­ها برای نورپردازی ساختمان Met Life در نیویورک استفاده نموده و به نتایج بسیار جالبی نیز دست یافته است. لیکن Douglas در­­باره این لامپ­ها نظر دیگری دارد: «به همراه این لامپ­ها بایستی یا یک چرخ رنگی وجود داشته باشد یا یک عنصر فیزیکی که دور لامپ حرکت می­کند یا شیشه­ای که عقب و جلو می­رود، و هرگاه شما در نورپردازی یک عنصر متحرک داشته باشید، نتیجه کار خوب از آب درنمی­آید.»

فلورسنت­های RGB از گذشته منبع نور مناسب برای ایجاد جلوه­های تغییر رنگ بوده­اند و هنوز هم در برخی پروژه­ها همچون نمای برج 41 طبقه Deutsche Post در بن آلمان که در سال 2003 توسط Helmut Jahn طراحی شده است، با نتایج بسیار موفقیت­آمیز مورد استفاده قرار می­گیرند. با این وجود، طراحان زیادی همچون Darren Nolan، معمار شرکت Peter Marino + Associates، که اخیراً طراحی و اجرای یک ساختمان هشت­طبقه برای Chanel را در توکیو به پایان رسانده است، از LEDها برای نورپردازی نمای ساختمان­هایشان استفاده می­کنند. Nolan در این خصوص می­گوید: «ما مقایسه­هایی میان فلورسنت و LEDها انجام دادیم و در نهایت توجه به نتایج این مقایسه­ها در مقولاتی همچون قابلیت نگهداری، میزان تولید گرما و ثبات دمای رنگ، ما را متقاعد ساخت که از فناوری جدید استفاده کنیم.» یکی دیگر از قابلیت­های LEDها که معماران را به استفاده از آنها ترغیب می­کند، این است که LEDها می­توانند در نماهای مدرنیستی مرکب از شیشه و فلز جاسازی شوند و این امکان را بوجود بیاورند که طرح نورپردازی ساختمان در هر شب تغییر کند. با اینکه هزینه­های اولیه LEDها بیشتر است، اما به گفته Nolan، معماران به این نتیجه رسیده­اند که LEDها در درازمدت، به لحاظ اقتصادی باصرفه­تر هستند.

k_siroos

مدیر بازنشسته
چند تا عکس از ماکتی که خواهرم در دوران دانشجوییش از این بنای فوق العاده ساخه بود رو براتون گذاشتم ؛ نمی دونم چقدر به دردتون بخوره ، ولی دیدنش خالی از لطف نیست ... :gol:

archi_arch

مدیر بازنشسته
چند تا عکس از ماکتی که خواهرم در دوران دانشجوییش از این بنای فوق العاده ساخه بود رو براتون گذاشتم ؛ نمی دونم چقدر به دردتون بخوره ، ولی دیدنش خالی از لطف نیست ... :gol:

مرسی از لطفت:gol:
فقط میشه بگی اینو با چه مصالحی ساخته؟
مثلا دیواراش؟!

m i s

عضو
سلام

سلام

هم رشته ای عزیز چیزی تو دست و بال نداشتم وگرنه حتما ارائه میدادم. بچه های معماری با معرفتا مطمئن باش اگه داشته باشن کوتاهی نمیکنند.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا