صفحه 5 از 18 نخستنخست ... 2345678915 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 41 تا 50 از 177

تاپیک: اخبار روز حوزه فناوری اطلاعات

عضو آواتار sahar-sr
    رشته
    مهندسی فناوری اطلاعات
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/11
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله Drago نمايش پست
    چرا من فکر میکنم این موضوع یه ربطی به اینترنت ملی هم پیدا میکنه؟؟
    درسته! من هم وقتی ولین بار این خبرو خوندم با خودم گفتم خوب این که یه جورایی همون اینترنت ملیه!
    ولی با هم
    فرق میکنه!!ببسنید ای پی تی وی به فناوری برای پخش برنامه های تلوریونی بر اساس شبکه هست.یه جورایی به تلوزیون انعطاف میده!
    من همیشه آرزوم این بود یه جوری میشد برنامه های تلوزیونی رو خودم انتخاب میکردم!هر برنامه رو هر وقت دلم خواست ببینم!این فناوری احتمالا یکی از آرزوهامو براورده میکنه!
    اینترنت ملی بحثش یه چیزه دیگس!اصلا چرا راه دور بریم همین اینترنتی هم که من و شما الان استفاده میکنیم ملیه!!!!!!!!
    البته برداشت من این بود.اشتباه میگم اصلاح کنید
    ويرايش شده توسط sahar-sr در 2011/12/13 در ساعت 06:40 PM
    زندگی مثل دوچرخه سواری می مونه،
    برای حفظ تعادلت همیشه باید در حرکت باشی

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات آواتار Drago
    رشته
    مهندسی فناوری اطلاعات
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/10
    محل سكونت
    Right through the Information Flow

پيش فرض

نه نه از نظر تکنیکی و کاربردی که با هم تفاوت های بنیادی دارن،یعنی اصلا یکی زیرساخته یکی سرویس،بحثشون شدیدا جداست.
    اما اینکه این طرح،که من و شما میدونیم QoS بالایی لازم داره و با اینترنت بی کیفیت (پهنای باند کم،تاخیر بالا،packet loss زیاد و ...) میشه گفت زیاد کاربردی نیست داره وارد فاز اجرایی میشه یه جورایی عجیبه.حالت خوشبینانه اینه که مثلا ممکنه یواش یواش پهنای باندها بیشتر بشه و استفاده از این سرویس ها راحت تر،حالت بدبینانه اینه که این سرویس ها جزئی از اینترنت ملی (اینترانت) خواهد بود و روی اینترنت عرضه نمیشه.
    Got to feel - woke up inside again
    Got to feel less broke more fixed
    Got to feel when I got outside myself
    Got to feel when I touched your lips

3. تشكر از اين پست

عضو آواتار sahar-sr
    رشته
    مهندسی فناوری اطلاعات
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/11
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

آهان!
    اینترنت ملیشونم که من شنیدم به بن بست خورده! صحت داره؟!
    زندگی مثل دوچرخه سواری می مونه،
    برای حفظ تعادلت همیشه باید در حرکت باشی

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات آواتار dzzv_13
    رشته
    مهندسی فناوری اطلاعات
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2009/3
    محل سكونت
    کشتــی ناخــدا ویــکی

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله Drago نمايش پست
    نه نه از نظر تکنیکی و کاربردی که با هم تفاوت های بنیادی دارن،یعنی اصلا یکی زیرساخته یکی سرویس،بحثشون شدیدا جداست.
    اما اینکه این طرح،که من و شما میدونیم QoS بالایی لازم داره و با اینترنت بی کیفیت (پهنای باند کم،تاخیر بالا،packet loss زیاد و ...) میشه گفت زیاد کاربردی نیست داره وارد فاز اجرایی میشه یه جورایی عجیبه.حالت خوشبینانه اینه که مثلا ممکنه یواش یواش پهنای باندها بیشتر بشه و استفاده از این سرویس ها راحت تر،حالت بدبینانه اینه که این سرویس ها جزئی از اینترنت ملی (اینترانت) خواهد بود و روی اینترنت عرضه نمیشه.
    من هم دارم با خودم دارم فکر میکنم ما که هنوز بسترسازی های انجام شده مون واسه اینترنت کم بوده و هست (با این سرعت اینترنت) .. چطور اومدن دارن یه شبکه ی دیگه ایی روی این بستر پیاده میکنن ... بنظرم خیلی مشکلات توی اینترنتمون هست .. اونوقت !!
    گاهی به سراب خیالم پا میزارم
    گاهی به ناکجا آبادهای دلم پا میزارم
    آروم و سر به زیر
    شدم یه حس
    عصر پاییزی
    حسی که برگهای وجودم ترکم میکنن
    ..NaKhoDa Viki

عضو
    رشته
    مهندسی فناوری اطلاعات
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/12
    محل سكونت
    تهران _ شهرری

Graduated خلبانان می‌توانند از آی پد استفاده کنند

اداره هوانوردی آمریکا به پروازهای امریکن ایرلاینز اجازه داده که در کابین خلبان از آی پد استفاده کنند و این حتی شامل زمان نشستن و برخاستن می‌شود.

به رغم این هنوز از مسافران خواسته می‌شود از لحظه ترک گیت تا رسیدن به ارتفاع ۱۰ هزارپایی از روشن کردن و استفاده از هر گونه لوازم الکترونیکی از جمله آی پد خودداری کنند.

دلیل این سخت گیری برای عدم استفاده مسافران از دستگاه های الکترونیکی احتمال ایجاد تاثیر بر دستگاه‌های ناوبری هواپیما اعلام شده این در حالی است که آزادی استفاده از آی پد در کابین خلبان احتمال ریسک بالاتری را دارد چراکه تمامی دستگاهی ناوربری در کابین قرار دارند.

برخی معتقدند اعمال ممنوعیت استفاده از این دستگاه‌ها عمدتا به خاطر این است که توجه و حواس مسافران در این دو موقع حساس پرواز معطوف جای دیگری نباشد هر چند مرکز مدیریت هوانوردی آمریکا این موضوع را اعلام نکرده است اما بعید به نظر می‌رسد چنین چیزی موضوع ممنوعیت آنها باشد چراکه در این صورت باید اجازه استفاده از کتاب و مجله و روزنامه هم به مسافران در این بین داده نمی‌شد.

در همین حال کارشناسان جهان دیجیتال معتقدند که قوانین اداره هوانوردی آمریکا قدیمی و تاریخ گذشته هستند و نیازمند بازنگری دارند چراکه مثلا در یکی از این قوانین از همگان خواسته شده که دستگاه کامپیوتر خود را خاموش کنند چیزی که در مورد دستگاه‌هایی چون آی پد و کیندل بی مورد به نظر می‌اید . یک سخنگوی اداره هوانوردی آمریکا گفته است وجود چنینی قوانینی عمدتا برای عدم تداخل با دستگاه‌های آژانسهای هوایی در داخل فرودگاه‌هاست.

در همین حال اداره هوانوردی آمریکا در اطلاعیه اش در مورد اجازه به استفاده از آی پد در کابین خلبان گفته است که این مجوز پس از انجام تستهای شدید الکترونیکی داده شده است و به این ترتیب خلبانان میتوانند از آی پد در کیف مخصوص اسناد راهبری پرواز استفاده کنند.

اداره هوانوردی آمریکا به این پرسش پاسخ نداده که چرا دستگاهی که اجازه استفاده در کابین خلبان دارد در کابین مسافران چنین مجوزی ندارد اما گفته است :محدودیت تعداد دستگاه‌های تصویب شده برای کابین خلبان دو دستگاه است ( به ازای هر خلبان یک دستگاه) و این با میزان تاثیر ده‌ها و گاهی بیش از صدها دستگاه مورد استفاده توسط مسافران سناریوی متفاوتی را ایجاد میکند.

ای تی ایران
    مثل ساحل آرام باش
    تا مثل دریا بی قرارت باشند
    ...

7. تشكر از اين پست

عضو
    رشته
    مهندسی فناوری اطلاعات
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/12
    محل سكونت
    تهران _ شهرری

Graduated نوکیا X2-05 به طور رسمی با گارانتی اصلی نوکیا وارد بازار ایران شد.

نوکیا X2-05کاربری راحتی دارد و مرورگر نوکیا برای دسترسی راحت، سریع و ارزان به اینترنت در اختیار کاربران قرار دارد. دسترسی به سرویس پیام‌رسانی نوکیا با ایمیل و پیام فوری، پخش‌کننده موسیقی، رادیو اف‌ام با ضبط رادیویی از دیگر امکانات این گوشی است.

نوکیا X2-05 با ظاهری ساده شبیه گوشی‌های اخیر سری X نوکیا، از صفحه‌نمایش 2/2 اینچQVGA با پشتیبانی از 65 هزار رنگ برخوردار است. قابلیتی که نوکیا X2-05 را از دیگر گوشی‌ها متمایز می‌کند، بلندگویی با قدرت 106 فون است که صدایی بلند هنگام پخش موسیقی فراهم می‌کند. نوکیا X2-05 از دوربین VGA، حافظه داخلی 64 مگابایت قابل ارتقا تا 32 گیگابایت، پورت 3.5 میلی‌متری صوتی برخوردار است.

علاوه بر این، نوکیا X2-05 از رابط کاربری سری 40 پشتیبانی می‌کند و تا 4 ساعت مکالمه مداوم و 25 روز استندبای فراهم می‌کند.

نوکیا X2-05 در رنگ‌های مشکی، نقره‌ای، سفید و قرمز روشن عرضه می‌شود.

مثل ساحل آرام باش
    ...

9. تشكر از اين پست

عضو
    رشته
    مهندسی فناوری اطلاعات
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/12
    محل سكونت
    تهران _ شهرری

Graduated برنامه‌ كاربردي گواهينامه رانندگي جعلي از سوی اپل حذف شد

ایسنا- شركت اپل پس از دريافت يك شكايت، برنامه كاربردي كه موجب مي‌شد كاربران بتوانند گواهينامه‌هاي رانندگي جعلي درست كنند را حذف كرد.
    سناتور باب كيسي در نامه‌اي كه به مدير اجرايي اپل فرستاد، از وي درخواست كرد كه اين شركت فورا برنامه كاربردي گواهينامه را از فروشگاه خود حذف كند.
    وي در اين نامه اظهار كرده است: من بر اين باورم كه اين برنامه كاربردي تهديدي براي ايمني عموم و امنيت ملي به شمار مي‌رود چراكه امكان ايجاد يك هويت جديد و سرقت هويت ديگر افراد را به خاطيان مي‌دهد و خريد الكل، توتون و تنباكو را براي افرادي كه به سن قانوني نرسيده‌اند، امكان‌پذير مي‌كند.
    اين برنامه كاربردي امكان درج عكس ديجيتالي و اطلاعات شخصي را در قالب يك برنامه گواهينامه رانندگي به كاربران آيفون، آي‌پاد لمسي و آي‌پد مي‌دهد.
    مثل ساحل آرام باش
    ...

11. تشكر از اين پست

عضو
    رشته
    مهندسی فناوری اطلاعات
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/12
    محل سكونت
    تهران _ شهرری

Graduated فراخوان انتخاب پیمانکار برای جستجوگر ملی تکرار می‌شود

فارس- معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه متقاضیان اولیه پیمانکاری پست الکترونیک و موتور جستجوی ملی شرایط فنی لازم را نداشتند، گفت:‌ فراخوان این دو طرح باردیگر تجدید می‌شود.
    علی ‌اصغر انصاری در پاسخ به این سوال که پس از اعلام فراخوان، هم اکنون وضعیت دو طرح شناسایی جستجوگرهای رایانه‌ای( موتور جستجوی ملی) و فراهم کنندگان پست الکترونیکی ملی در چه وضعیتی قرار دارد، اظهار داشت: در ماه‌های گذشته فراخوان شناسایی فراهم کنندگان سرویس‌های پویش‌گر رایانه‌ای و و ارائه کنندگان پست الکترونیکی اعلام شد و شرکت‌های نیز برای این طرح اعلام آمادگی کردند.
    معاون توسعه و شبکه سازمان فناوری و اطلاعات ایران افزود: پس از بررسی شرکت‌های متقاضای، مشخص شد که این شرکت‌ها توانایی فنی لازم برای انجام این پروژه‌ها در دو موضوع فراخوان اعلام شده را ندارند.
    وی ادامه داد: پس از آن با توجه به اینکه شرکت‌های وارد شده شرایط لازم را نداشتند تصمیم به تجدید فراخوان گرفته شد.
    انصاری ادامه داد: به این ترتیب براساس تصمیم جدید اتخاذ شده برای هر دو موضوع ارائه کنندگان سرویس پست الکترونیک و فراهم کنندگان پویش‌گر رایانه‌ای( موتور جستجو) فراخوان جدید اعلام می‌شود تا شرکت‌های متقاضی باردیگر بتوانند در این دو فراخوان شرکت کنند و واجدین شرایط مشخص شوند.
    مثل ساحل آرام باش
    ...

13. تشكر از اين پست

عضو
    رشته
    مهندسی فناوری اطلاعات
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/12
    محل سكونت
    تهران _ شهرری

Graduated فعاليت نوکیا زیمنس در ايران متوقف شد

موبنا- شرکت نوکیازیمنس اعلام کرده که فعالیت تجاری خود در بازار ایران را ادامه نخواهد داد و قرارداد جدیدی با این کشور منعقد نخواهد کرد.
    شرکت مخابراتی نوکیا زیمنس اعلام کرده که هیچ قرارداد جدید در ایران امضا نخواهد کرد و به تدریج فعالیت خود را از اوایل سال 2012 در این کشور کاهش خواهد داد.
    نوکیا زیمنس طی نامه ای به کارمندانش در ایران در پی تحریم های صورت گرفته نسبت به این کشور اعلام کرده که امکان فعالیت و ارایه خدمات به مشتریان ایرانی وجود ندارد.
    بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، نوکیا زیمنس تا پایان قرارداد به تعهدات خود نسبت به مشتریان ایرانی پایبند است.
    این اقدام نوکیا زیمنس برای قطع همکاری با ایران در حالی صورت می گیرد که شرکت چینی هواوی هم هفته گذشته همکاری خود با ایران را قطع و اعلام کرد که فعالیت های تجاری خود در بازار ایران ایران را ادامه نخواهد داد.
    بنابه گزارش وال استریت ژورنال، این شرکت از ماه ژوئن ۲۰۱۰ (تیرماه 1389) تا کنون فقط با مشتری‌های قدیمی خود قراردادهای جدید بسته و با اپراتور سوم ایران هم قراردادی منعقد نکرده است.
    این شرکت اعلام کرد که به دلیل تحریم‌های اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد و آمریکا قادر به فعالیت‌های اقتصادی خود در این کشور نیست.
    البته نوکیا زیمنس تاکید کرده که خود را نسبت به کشور ایران و مردم آن متعهد می‌داند.
    مثل ساحل آرام باش
    ...

15. تشكر از اين پست

عضو
    رشته
    مهندسی فناوری اطلاعات
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/12
    محل سكونت
    تهران _ شهرری

Graduated وزير ارتباطات: هدف نهايي ما ايجاد پهناي باند شش ترابيت در ثانيه است.

زیر ارتباطات با اشاره به اینکه هدف برنامه پنجم توسعه هنگام تدوین، افزایش پهنای باند به ۵۰۰ گیگابیت بر ثانیه بوده است گفت: این هدف امروز محقق شده و هدف نهایی ما ایجاد پهنای باند شش ترابیت بر ثانیه است که البته شرط تحقق آن وجود تقاضا برای استفاده از این فرصت است.

به گزارش ایتنا به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران، رضا تقی‌پور در همایش تحول اداری وزارت امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه برای فرآیند کارت سوخت ۱۲۰ میلیارد تومان در کل کشور هزینه شد اظهار کرد: این رقم معادل صرفه‌جویی ۱۴ روز مصرف سوخت در کشور بود.

او با بیان اینکه هنگام سهمیه‌بندی بنزین و طراحی کارت‌های سوخت این نگرانی وجود داشت که در ارتباط جایگاه سوخت‌گیری در دورافتاده‌ترین نقاط کشور اختلال پیش نیاید گفت: خوشبختانه این کار به بهترین شکل انجام شد و نتایج آن به نفع کشور بود.

او با بیان اینکه ۸۰ درصد فعالیت‌های مرتبط با IT در کشور توسط بخش خصوصی انجام می‌شود، افزود: درواقع می‌توان گفت بیشترین خصوصی‌سازی در کشور در این حوزه صورت گرفته است و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر همه خدمات این شرکت‌ها به طور کامل نظارت دارد.

تقی‌پور با تاکید بر این که امنیت شبکه در کشور روز به روز بیشتر می‌شود گفت: محدودیت سرقت اطلاعات در شبکه داخل کشور هر روز بیشتر می‌شود و موضوع حملات اینترنتی که یک موضوع جدی در دنیاست با کنترل‌های دقیق ما به طور مرتب در حال پیگیری است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه پنج یا شش سال پیش میزبانی اطلاعاتی دولت ما در خارج از کشور بود، گفت: امروز بیش از ۹۷ درصد میزبانی سایت‌های دولتی در داخل کشور است و به تازگی در بخشنامه‌ای اعلام کرده‌ایم که هیچ سرویس‌دهندهٔ بخش خصوصی که میزبانی آن در خارج از کشور باشد، نمی‌تواند به بخش دولتی سرویس بدهد.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون بیش از ۸۵ میلیون مشترک تلفن همراه و ۲۶ میلیون مشترک تلفن ثابت در کشور وجود دارند، ادامه داد: با وجود ۱۳۰ هزار کیلومتر فیبر نوری و ۵۰۰ گیگابیت در ثانیه پهنای باند، متأسفانه استفادهٔ بهینه‌ای از این ظرفیت نمی‌شود به‌طوری که می‌توان گفت نیمی از این پهنای باند هم‌اکنون بی‌استفاده است.

تقی‌پور هم‌چنین با اشاره به ورود اپراتور سوم تلفن همراه که درواقع مزیت آن ارائه خدمات ارزش افزوده است، گفت: نگرانی ما از این است که استفاده از این شبکه هم به ارتباط صوتی و حداکثر ارتباط تصویر محدود شود.
    مثل ساحل آرام باش
    ...

صفحه 5 از 18 نخستنخست ... 2345678915 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. آزمون احراز صلاحیت مشاوران حوزه فناوری اطلاعات
    توسط پارسیک در تالار اخبار فناوری
    پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2011/5/29, 03:43 AM
  2. اخبار من.اخبارتو(فناوري اطلاعات)
    توسط amir-k2 در تالار آخرین اخبار و تحولات IT
    پاسخ ها: 10
    آخرین ارسال: 2009/4/22, 06:46 PM
  3. تحولات بخش خصوصي حوزه فناوري اطلاعات در سال 1387
    توسط shiva_bkr68 در تالار تجارت الکترونیک
    پاسخ ها: 2
    آخرین ارسال: 2009/3/27, 02:18 PM
  4. آرشیو اخبار مربوط به فناوری اطلاعات (موقتی)
    توسط eL2rado در تالار آخرین اخبار و تحولات IT
    پاسخ ها: 324
    آخرین ارسال: 2008/12/04, 03:00 PM

برچسب های اين تاپیک

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

• شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
  •