مشکل از کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mehdi.A

عضو جدید
من تحت هیچ شرایطی حاضر نمی شم.
سپاسگزارم، جزء این هم انتظاری نداشتم.

اولا این عرف نخواهد شد
در این رابطه فقط امیدوارم.

و ثانیا تا بوده آقایون ابراز علاقه به خانوما می کردن و درستش همینه.
دست شما زیر سر همه دختران.

بابا مردا بی جنبن.
باز گفت، بابا صبر کن حالا یه کاریش می کنیم دیگه.

حال تو هی بگو خودمون و اصلاح می کنیم. خدا نتونست شما که بنده خدایی
نمی خواهم بگم که اشتباه می کنی. ولی خیلی زود نظرت عوض میشه. من فکر می کنم مشکل شما خانومها با آقایون، بی جنبه بودن آنها نیست. آقایون انتظارات خانومها را برآورده نکرده اند و به همین دلیل الآن از هر دری شکایت می کنند. در کوتاهی آقایون هیچ شکی نیست، فقط امیدوارم شما خانومها اوضاع را از همینی که هست بدتر نکنید (از این برادر کوچکترت قبول کن).

امیر Amir

عضو جدید
خوب امیر دختر به اون خوبی ازت خواستگاری کرد. جواب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کم نیاریا. یه عروسی اوفتادیم

خب خواستگاری کرد...
اما فایده نداشت..کسیکه بخواد خودشو با گریه هاش و اشک هاش و احساس ها به من تحمیل بکنه مفت نمی ارزه...

دختر باید توی این مسایل منطقی باشه...

Mehdi.A

عضو جدید

خب خواستگاری کرد...
اما فایده نداشت..کسیکه بخواد خودشو با گریه هاش و اشک هاش و احساس ها به من تحمیل بکنه مفت نمی ارزه...

دختر باید توی این مسایل منطقی باشه...

نه، تو اهل معامله نیستی.
لااقل یه چونه ای چیزی میزدی بعد...

neda_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم در این قرن دختر و پسر معنایی نداره این مایم که مهندسامون هم تو عهد اسلام موندن چه برسه به افراد دیگه جامعه..............:wallbash:

اینا هستم اساسی ابراز عشق میکنی میگن لوس و جلف خودتا سفت و سخت میگیری میگن سنگ چی کار کنم من یکی که خودم تو ش موندم:cry:

pishoo

عضو جدید
اینا هستم اساسی ابراز عشق میکنی میگن لوس و جلف خودتا سفت و سخت میگیری میگن سنگ چی کار کنم من یکی که خودم تو ش موندم:cry:

این و با هات هستم.آقایون اول باید تکلیف خودشون و مشخص کنن. هر کاری می کنیم یه چیزی می گن. شد یه کاری بکنیم قر نزنید و فقط تشکر کنید. دیدید اصلاح نمی شید (قابل توجه آقا مهدی)

Alireza00

عضو جدید
به خدا ندیدم پسری از یه دختر موقر و متین ( نه از این ها که جئاب سلام آدم رو نمی دند ) خوشش نیاد . این که می بینی یک سری از پسر ها دنبال این جور دختر ها نمی رند به خاطر اینه که باید وقت و انرژی زیادی صرف کنن که با توجه به خواسته ی ا.ن ها که یک خوش گذرونی کوتاه مدته هم خونی نداره .

موقر ، متین

pishoo

عضو جدید
چرا بابا. دستشون نمی رسه میگن مشکل داره. اگه محل بدی میگن آره. اگه ندی که می گن سگه. اگه کم محل بدی می گن مشکل داره.چرا؟

Mehdi.A

عضو جدید
... هر کاری می کنیم یه چیزی می گن.
یعنی ترجیح می دهید هر کاری کردید هیچی نگیم؟ این فقط یک سؤال بود.

شد یه کاری بکنیم قر نزنید و فقط تشکر کنید.
نه نشده، هیچ وقت هم نمی شه.
وقتی می گم شماها تحمل "نه" شنیدن را ندارید راست میگم دیگه. شماها حتی تحمل "تایید نشدن" را هم ندارید چه برسد به نفی شدن.
pishoo عزیز:
حداقل از شما انتظار دارم که منصف باشید. اولا آیا واقعا هر کاری شما می کنید ما غر می زنیم؟ دوما اگر در انجام کاری از شما تشکر نشود، برایتان چه معنی خواهد داشت؟ سوما، شکل پرسیدن این سؤال به من میگه که شما اصلا نمی دونی چرا طرف مقابلت غر می زنه و یا به چه دلیل تشکر نمی کنه. شما فقط انتظار داری که تایید بشی (غر نشنیدن)، تشویق بشی (مخالفت نشنیدن) و از شما تشکر شود (دلجویی یا همان ناز خریدن). ولی نمی دونی وقتی یک پسر دختری را تایید نمی کند (غر زدن)، تشویق نمی کند (مخالفت کردن) و تشکر نمی کند (ناز نخریدن) چه منظوری دارد.

...قابل توجه آقا مهدی
داد نزن... حواسم بهت هست.

به خدا ندیدم پسری از یه دختر موقر و متین ( نه از این ها که جئاب سلام آدم رو نمی دند ) خوشش نیاد.
pishoo گوش کن.

این که می بینی یک سری از پسر ها دنبال این جور دختر ها نمی رند به خاطر اینه که باید وقت و انرژی زیادی صرف کنن که با توجه به خواسته ی ا.ن ها که یک خوش گذرونی کوتاه مدته هم خونی نداره .
دیگه از این واضح تر نمی شه گفت. دختر خانومهایی که با یک خوشگذرانی کوتاه مدت موافقند، وقار و متانت را بگذارند کنار. قطعا این خانومها انتظار نخواهند داشت که در جریان یک خوشگذرانی کوتاه مدت، به همراه زندگی خود برسند (صد البته که این موضوع درمورد پسرها هم صادق است). البته وقار و متانت هیچ تضادی با مثلا آرایش کردن یا خوش تیپ بودن ندارد (مطمئنم نیازی به تشریح این موضوع نیست، همه ما تفاوت بین زیبایی و جلف بودن را می دانیم)

... دستشون نمی رسه میگن مشکل داره.
کاملا درسته، حالا می دونی چرا ما پسرها روی این دسته از دختر خانومها اشکال می گذاریم؟

آهان، این شد یه حرف حساب!!! ""چرا؟؟؟"" وقتی چیزی رو نمی دونی بهتره بپرسی، نه اینکه بشینی توی تنهایی خودت هزارتا دلیل بی پایه و اساس براش بتراشی.

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ای بابا. شماها هنوز دارید میگردید دنبال اینکه مشکل کجاست؟؟
میشه بپرسم به کجا رسیدید.

هر چند که میدونم انقدر سرتون به بحث گرمه که جوابمو نمیدید:razz:

Art_saya_design

عضو جدید
آقا مهدی تحویل بگیر(شکر خدا نقل قولمم از کار افتاد تا چند وقت دیگه محو می شم..............)من تحت هیچ شرایطی حاضر نمی شم. گفتم که حتی اگه بمیرم (نه اینکه خودمو بکش آقا مهدی یعنی تا لحظه آخر سر حرفمم) اولا این عرف نخواهد شد و ثانیاتا بوده آقایون ابراز علاقه به خانوما می کردن و درستش همینه. بابا مردا بی جنبن. حال تو هی بگو خودمون و اصلاح می کنیم. خدا نتونست شما که بنده خدایی!!!!!!!!!!!
سلام اگه شما با آقا مهدی مشکل دارید به بی جنبه یا با جنبه بودن مردا چیکار دارید گیریم ما بی جنبه شما که جنبه دارید چرا اینطوری صحبت میکنید ثانیا شما در مورد عرف تحقیق کن بعد میفهمیدکه قابل تغییره

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
احسنت

کاملا درسته، حالا می دونی چرا ما پسرها روی این دسته از دختر خانومها اشکال می گذاریم؟

آهان، این شد یه حرف حساب!!! ""چرا؟؟؟"" وقتی چیزی رو نمی دونی بهتره بپرسی، نه اینکه بشینی توی تنهایی خودت هزارتا دلیل بی پایه و اساس براش بتراشی.
خب من الان میپرسم. چرا؟؟؟؟

pishoo

عضو جدید
یعنی ترجیح می دهید هر کاری کردید هیچی نگیم؟ این فقط یک سؤال بود.

نه نشده، هیچ وقت هم نمی شه.
وقتی می گم شماها تحمل "نه" شنیدن را ندارید راست میگم دیگه. شماها حتی تحمل "تایید نشدن" را هم ندارید چه برسد به نفی شدن.
pishoo عزیز:
حداقل از شما انتظار دارم که منصف باشید. اولا آیا واقعا هر کاری شما می کنید ما غر می زنیم؟ دوما اگر در انجام کاری از شما تشکر نشود، برایتان چه معنی خواهد داشت؟ سوما، شکل پرسیدن این سؤال به من میگه که شما اصلا نمی دونی چرا طرف مقابلت غر می زنه و یا به چه دلیل تشکر نمی کنه. شما فقط انتظار داری که تایید بشی (غر نشنیدن)، تشویق بشی (مخالفت نشنیدن) و از شما تشکر شود (دلجویی یا همان ناز خریدن). ولی نمی دونی وقتی یک پسر دختری را تایید نمی کند (غر زدن)، تشویق نمی کند (مخالفت کردن) و تشکر نمی کند (ناز نخریدن) چه منظوری دارد.

داد نزن... حواسم بهت هست.

pishoo گوش کن.

دیگه از این واضح تر نمی شه گفت. دختر خانومهایی که با یک خوشگذرانی کوتاه مدت موافقند، وقار و متانت را بگذارند کنار. قطعا این خانومها انتظار نخواهند داشت که در جریان یک خوشگذرانی کوتاه مدت، به همراه زندگی خود برسند (صد البته که این موضوع درمورد پسرها هم صادق است). البته وقار و متانت هیچ تضادی با مثلا آرایش کردن یا خوش تیپ بودن ندارد (مطمئنم نیازی به تشریح این موضوع نیست، همه ما تفاوت بین زیبایی و جلف بودن را می دانیم)

مهدی جان حرفت درست.ولی من مدتهاس که کسی و کنارم ندارم که بخواد بهم غر بزنه. قبلا که بودن غر نمی زدن ولی خیلی قدر دانی نمی کردن. می گفتن خوبی و......... ولی من انتظارم تشکر کردن یا اینکه هی بگن تو این کارو می کنی خوبی یا آخرشی و از این حرفا نبود. من فقط می خواستم نصف کارایی که من کردم و برام می کردن ولی بعد از ازدست دادنم تازه می گفتن حیف و بر می گشتن ولی دیگه چه فایده. آقایون بلد نیستن قدر چیزی و که دارن و بدونن و وقتی از دستش می دن تلزه می گن حیف و می خوان طرف برگرده که اینم از رو خود خواهیشونه فکر می کنن هر وقت بخوان باید باشیم و هر وقت نخوان باید محو شیم. چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pishoo

عضو جدید
سلام اگه شما با آقا مهدی مشکل دارید به بی جنبه یا با جنبه بودن مردا چیکار دارید گیریم ما بی جنبه شما که جنبه دارید چرا اینطوری صحبت میکنید ثانیا شما در مورد عرف تحقیق کن بعد میفهمیدکه قابل تغییره

چه خبره؟ پیاده شو با هم بریم. نه من با مهدی عزیز مشکل دارم نه ایشون. چون اون شب نقل قولم از کار اوفتاده بود برای اینکه بگم جواب دوست عزیزم و بدم اینو نوشتم. در ضمن چون عرف و شرع و حکم و خوب بلدم و از قوانین حاکم بر آقایون و خانوما هم با خبرم می گم حالا حالا ها از این خبرا نیست. شما هم اگه منطقی باشین می بینید که خود آقایونم مخالفن. به تایپیکی که پیمان گذاشته سر بزنی دستت میاد. من بارها و بارها از دهن خود آقایونم شنیدم که اصلا پاییه این موضوع نیستن.

امیر Amir

عضو جدید
اینو خودمم میدونستم. اما لازم نبود اینقدر بزرگ بنویسیش. حالا شاید یکی پیدا بشه دوستم داشته باشه. این طوری از زندگی نا امید میشم. خودت دوستم نداری چرا کلیت بهش میدی؟
اوهوووووووو

زترشک

من از اول هم دوستت نداشتم...

Mehdi.A

عضو جدید
ای بابا. شماها هنوز دارید میگردید دنبال اینکه مشکل کجاست؟؟
از نحوه سؤال پرسیدنتان اینگونه برداشت می کنم که از نظر شما ما داریم کار بیهوده ای انجام می دهیم (و حتی این کار ما از نظر شما کمی هم جای تمسخر دارد).

میشه بپرسم به کجا رسیدید.
با احتساب نکته بالا، دیگه برای شما چه فرقی می کند که ما کجای این بحث باشیم؟

زرناز عزیز:
حداقل روند ثابتی در بحث داشته باشید. یا در بحث شرکت کنید و ادامه بدهید، یا بطور کلی قید بحث رو بزنید، یا مثل خیلی های دیگه فقط بیایید و بخونید و گاه گاهی هم مثلا بگویید با یه چیزی مخالفیید یا موافق. بحث کردن حوصله، تداوم، شجاعت، استدلال، انصاف و واقع بینی می خواهد. تا آنجایی که من شما رو می شناسم، دو مورد اول را ندارید. خیلی دوستانه یک نصیحتی به شما می کنم، داشته باشید. شما انسان تحلیل گری هستید، عجیب است که حوصله و تداوم ندارید.

خب من الان میپرسم. چرا؟؟؟؟
در یکی از طالع بینی ها به نکته بامزه ای در مورد آدمهای مثل اشاره بود، به این مضمون "این آدمها هیچگاه مرغابی خود را توی یک استخر خالی پرت نمی کنند". البته این یک ضرب المثل انگلیسی است که معنی آن همان حسابگر بودن است، من هم که قبلا گفته بودم آدم حسابگری هستم.
اما پاسخ شما.
من به این پاسخ جواب خواهم داد، ولی قبل از آن شما باید به یک سؤال من پاسخ بدهید (یکی من یکی تو). به من بگویید که آیا قبول دارید بسیاری از صفات را (البته نه همه صفات را) بدون تحقیق و بررسی به آقایان نسبت می دهید (که مصداق همان دلیل تراشی در تنهایی خودتان است)؟
فکر می کنم شما و برخی دیگر از دوستان متوجه این امر شده باشید که بنده قصد دفاع از یک طرف و تخریب طرف دیگر را نداشته و ندارم. این بار هم چنین است. پاسخهای صادقانه ما به این سؤالات، نخستین قدم در حل مشکلمان است. با دادن پاسخهای واقعی و صادقانه، حداقل به خودمان کمک کنیم.

Mehdi.A

عضو جدید
مهدی جان حرفت درست.
pishoo جان کجای حرفم درست؟؟؟

ولی من مدتهاس که کسی و کنارم ندارم که بخواد بهم غر بزنه.
می خواهم باز هم مثل همیشه راستش رو بگی. الآن که هیشکی رو نداری، دلت برای غر شنیدن تنگ نشده؟؟؟

قبلا که بودن غر نمی زدن
چرا می زدن. اگه پسر بوده پس میزده. اصلا مگه میشه پسر به دختر غر نزنه؟ سر به سرش نزاره؟ حتی کمی اذیتش نکنه؟ (ولی قطعا به همه چیز غر نمی زد!)

ولی من انتظارم تشکر کردن یا اینکه هی بگن تو این کارو می کنی خوبی یا آخرشی و از این حرفا نبود
(من یه کم حرفهات رو پس و پیش کردم تا بتونم بهتر جوابت رو بدهم) از دید منطق، خوب کار درستی می کردید که چنین انتظاری نداشتید. اما همانطور که قبلا هم در جایی دیگر اشاره کردم، انتظار خانومها از آقایان برای تمجید و ستایش، اساسا حق خانومهاست. اگر شما در روابط کاریتان انتظار تمجید و ستایش بی چون و چرا از سوی همکارانتان داشته باشید، خوب این انتظار کاملا غیر منطقی است. ولی اگر شما این انتظار را از یک پسر و به واسطه رابطه عاطفی بین تان داشته باشید، اصلا جایی برای بحثهای منطقی وجود ندارد که بخواهیم آن را منطقی یا غیر منطقی بدانیم. یک کلام ختم کلام، بر پایه طبیعت دو جنس بشر، پسرها می بایست بی حساب، دختر خانومها را مورد تمجید و ستایش قرار بدهند. اما، اما، اما،،،،، شما دختر خانومها هم می بایست خیلی زود به این نکته پی ببرید که این تمجید و ستایش پسران از شما هرگز به معنی تایید کارتان نیست، بلکه تنها به معنی نمایش عمق ارادت پسر نسبت به دختر است. اگر پسری ببیند که در نتیجه چنین تمجید و ستایشی، دختری سعی در به کرسی نشاندن حرف خود دارد، مطمئن باشید که دیگر نه تنها از تمجید و ستایش خبری نخواهد بود، بلکه از این پس با روی منتقد و منطق خشک پسرها مواجه خواهید شد.

ولی خیلی قدر دانی نمی کردن.
خوب این کاملا درسته. ما پسرا خیلی بلد نیستیم از دخترا تشکر کنیم. به نکته خوبی اشاره کردی. ببین دوست عزیز، فقط این شما نیستید که از فرهنگ امروزمون ضربه می خوری. ما هم به نوبه خود حرفهایی برای گفتن داریم. مثلا این یکی از موارد مورد نظر ماست. رک و راست خدمتتون بگم، پدران ما قدر مادران ما را می دانستند؟ ازشون تشکر می کردند؟ موضوع "شکل درست برخورد آقایان با خانومها" موضوعیست که تنها چند دهه از مطرح شدن آن می گذرد (تاکید می کنم که تنها از مطرح شدن آن، چه رسد به عملی شدن آن). حالا شما انتظار دارید که ما این کارها را از کجا یاد گرفته باشیم؟ ما پسرا این روزها با سیلی از انتظارات عاطفی جنس مخالف مواجهیم، که اصلا نمی دونیم چی هستند، انتظاراتی که هم روز به روز بیشتر می شوند و هم جدید تر. ولی متاسفانه به هر طرف که نگاه می کنیم هیچ مصداق عملی برای آنها پیدا نمی کنیم. ما می بایست نحوه برخورد درست با این انتظارات را از کجا یاد گرفته باشیم؟ از طرفی هم با سیلی از اتهامات مواجهیم: مردان زنها را نمی فهمند چون مغزشون بچه است، مردان از زنان سوء استفاده می کنند چون ...، مردان نمی خواهند که زنها پیش رفت کنند... من به درستی یا نادرستی این اتهامات کاری ندارم، می خواهم بدانم یک پسر 20 ساله چه نقشی در این وضعیت داشته که در اولین برخورد با جنس مخالف به این همه جرم و جنایت متهم می شود. از این پسر چه انتظاری دارید؟ بی اطلاع!!! متهم!!!

آقایون بلد نیستن قدر چیزی و که دارن و بدونن و وقتی از دستش می دن تلزه می گن حیف و می خوان طرف برگرده که اینم از رو خود خواهیشونه فکر می کنن هر وقت بخوان باید باشیم و هر وقت نخوان باید محو شیم. چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حالا تو هی این ایرادات ما رو شمارش کن.
بی جنبه گی،
خودخواهی،
قدر نشناسی،
...

pishoo

عضو جدید
چه طور آقایون چیزای دیگه رو خدا دادی بلدن؟ ولی به تشکر و قدر دانی که میرسه باید براشون کلاسای فشرده می زاشتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چقدر بهونه می گیری آخه؟!دوست عزیز ایراداتون و می خواید بپوشونید؟ به من غر نمی زدن چون سعی می کردم طرفم و از تعریف کردن پشیمون نکنم.ولی مشکل تعریف نیست. قدر دانی با تعریف فرق می کنه. خیلی از آقایون تعریف می کنن که طرف و خ.... کرده باشن. ولی قدر دانی یعنی اینکه حداقل کمی از محبتای طرف و برای خودش باز تاب بدی. درسته؟