عکس هایی از دانشگاه های معتبر و معروف جهان !

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
عکس هایی از دانشگاه های معتبر و معروف جهان ! دانشگاه شانگهای چین به رسم هر سال فهرست رده بندی سالیانه بهترین دانشگاه های جهان را منتشر کرد. مانند هر سال دانشگاه هاروارد در ایالت ماساچوست آمریکا با فاصله زیادی از سایر دانشگاه ها در صدر این رده بندی است.
دانشگاه هاروارد در ایالت ماساچوست در سال 1636 میلادی تاسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه ایالات متحده محسوب می شود. در طول تاریخ آن 9 رئیس جمهور آمریکا فارغ التحصیل هاروارد بوده و 40 برنده جوایز مختلف نوبل به این دانشگاه تعلق داشته اند.
دانشگاه استنفورد در سیلیکن ولی ایالت کالیفرنیا مانند سال کذشته در مکان دوم بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. دانشگاه استنفورد در اواخر قرن نوزدهم میلادی تاسیس شد. این دانشگاه از زمان تاسیس یک قطب اصلی تحقیقات محسوب می شود.
دانشگاه برکلی کالیفرنیا سومین دانشگاه برتر جهان است. این دانشگاه در سال 1868 میلادی تاسیس شد. دانشگاه برکلی دارای 35 هزار دانشجو است.
دانشگاه کمبریج بریتانیا چهارمین دانشگاه برتر جهان محسوب می شود. این دانشگاه در قرن سیزدهم میلادی تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است.
ماساچوستز انستیتوت آف تکنولوژی یا MIT در نزدیکی شهر بوستن واقع شده و در سال 1861 تاسیس شد. این دانشگاه پنجمین دانشگاه برتر جهان است.
کالیفرنیا اینستیتوت آف تکنولوژی یا کال تک ششمین دانشگاه برتر جهان در نزدیکی شهر لس آنجلس قرار دارد. این دانشگاه در اواخر قرن نوزدهم میلادی تاسیس شده است.
دانشگاه کلمبیا هفتمین دانشگاه برتر جهان در شهر نیویورک واقع شده است. این دانشگاه که در سال 1754 میلادی تاسیس شد ابتدا کینگز کالج نام داشت و پنجمین دانشگاه قدیمی ایالات متحده محسوب می شود.
تصویر ترکیبی از ساختمان های قدیمی و جدید دانشگاه پرینستون هشتمین دانشگاه برتر جهان. این دانشگاه در سال 1746 در شهر پرینستون در ایالت نیو جرسی تاسیس شد. جان اف کندی ، رئیس جمهور فقید آمریکا از مشهورترین دانشجویان آن و آلبرت انشتین ، مشهورترین استاد این دانشگاه محسوب می شوند.
دانشگاه شیکاگو در منطقه هاید پارک شهر شیکاگو در سال 1890 توسط جان دی راکفلر تاسیس شد. این دانشگاه نهمین دانشگاه برتر جهان است.

دانشگاه آکسفورد بریتانیا دهمین دانشگاه برتر جهان است. این دانشگاه در اواخر قرن یازدهم میلادی تاسیس شد.

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
احتمالا ارائه دهنده ی این آمار از وجود چیزی به اسم دانشگاه آزاد خبر نداشته وگرنه جاش همون اول اولّا بود....

برای دیدن این تصویر در ابعاد واقعی اینجا را کلیک کنید، چراکه ابعاد واقعی این تصویر 700x525 می باشد !

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس دانشگاه پیام نور قزوین کو؟
شنیده بودم اول شده:biggrin:

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
احتمالا ارائه دهنده ی این آمار از وجود چیزی به اسم دانشگاه آزاد خبر نداشته وگرنه جاش همون اول اولّا بود....

برای دیدن این تصویر در ابعاد واقعی اینجا را کلیک کنید، چراکه ابعاد واقعی این تصویر 700x525 می باشد !

:w15::w15::w15:

mahroo

عضو جدید
واقعا.دستت درد نكنه.خيلي عكسات ارزشمندو قشنگ بود ولي چرا دانشگاههاي خودمونو نذاشتي.اين همه uni تو ايران.يكيش به نظرت قشنگ نبود بذاري.تعجبه!

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
اااااااااااااااا
پس دانشگا یزد ما کو
یه عکس از کویرو خاک خل قشنگش مینداختین
حیف بود واقعا
این دانشگاه هنوز نا شناخته مونده وگرنه هاروارد پیشش هیچه

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به عکسی که گذاشتی کاری ندارم اما هیچ میدونی سطح علمی دانشگاه آزاد داره بالاتر از دانشگاه سراسری میره؟؟؟
دلیلش هم اینه که دانشگاه های سراسری تلاش میکنن برای پیشرفت و بالا بردن سطح خودشون ساتاد تمام و استاد بسازن(منظورم اینه که یک فرد رو به درجه استادی یا استاد تمامی میرسونن) و از اونجا که باید همه ی امکاناتی که یک استاد تمام نیاز داره در اختیارش قرار بدن بعد از یه مدت اونهارو بازنشست میکنن. (بد نیست بدونین که یک "استاد تمام " باید چک سفید امضا داشته باشه از دانشگاه... امکانات در این حد)
و از طرفی هم این افراد با تجربه توسط دانشگاه ازاد جذب میشن. این جو.ریه که سطح علمی دانشگاه های ازاد بالا میره

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یعنی میشه من یه روزی تو هاروارد درس بخونم ؟؟؟؟؟؟؟

آره عزیز. چرا نمیشه. کافیه اراده کنی. البته اراده به همراه همت... به قول پائولو کوئیلیو:
"تحقق بخشیدن به افسانه شخصی یگانه وظیفه ادمیان است. همه چیز تنها یک چیز است. و هنگامی که ارزوی چیزی را داری، سراسر کیهان همدست میشود تا بتوانی این ارزو را تحقق بخشی."

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
رتبه ی دانشگاه شریف طبق آخرین آمار که از یک سایت خبری شنیدم گفت 1045 توی جهان هست

xphoenix

عضو جدید
آره عزیز. چرا نمیشه. کافیه اراده کنی. البته اراده به همراه همت... به قول پائولو کوئیلیو:
"تحقق بخشیدن به افسانه شخصی یگانه وظیفه ادمیان است. همه چیز تنها یک چیز است. و هنگامی که ارزوی چیزی را داری، سراسر کیهان همدست میشود تا بتوانی این ارزو را تحقق بخشی."
من که عاشق این نویسنده هستم!:heart:
بله مطمینا همت لازمه و به قوله دوستان ارزو بر جوانان عیب نیست!:w12:اقای حیدری هم گفتند حالا تو سعیت را بکن!متشکرم دوستان حتما سعیم را خواهم کرد!:w16::w27:

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من که عاشق این نویسنده هستم!:heart:
بله مطمینا همت لازمه و به قوله دوستان ارزو بر جوانان عیب نیست!:w12:اقای حیدری هم گفتند حالا تو سعیت را بکن!متشکرم دوستان حتما سعیم را خواهم کرد!:w16::w27:
ماها همون چیزی میشیم که بهش فکر میکنیم. خیلی خوبه که به این چیزای خوب فکر میکنی... موفق باشی.
راستی کنکوری هستی؟

xphoenix

عضو جدید
ماها همون چیزی میشیم که بهش فکر میکنیم. خیلی خوبه که به این چیزای خوب فکر میکنی... موفق باشی.
راستی کنکوری هستی؟
مرسی!......چگونه دیوانه شدم؟کنکور 87 رو دادم!چون خیلی خوشم اومد گفتن 88 رو هم بده!:w06: هنوز معلوم نیست منتظر تکمیل ظرفیتام!یعنی شاید باشم شایدم نه...فعلا که هستم....:crying2:

comudf

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرسی!......چگونه دیوانه شدم؟کنکور 87 رو دادم!چون خیلی خوشم اومد گفتن 88 رو هم بده!:w06: هنوز معلوم نیست منتظر تکمیل ظرفیتام!یعنی شاید باشم شایدم نه...فعلا که هستم....:crying2:
امیدوارم موفق بشین همه اونایی که امسال به خاطر ظرفیت ها....

scorpio20

عضو جدید
هیچ دانشگاهی استنفورد نمی شه خودم چند شب پیش خوابشو دیدم رئیس دانشگاه با اصرار ازم می خواست برم اونجا چیکار کنم که عرررررررررق ملی دارم

mamila

عضو جدید
با اینک شیمی هستی، اما زیبایی های معمارانه رو خوب فهمیدی
دستت درد نکنه

*Behi

عضو جدید
خیلی جالب بود
مرسی بابت عکسات
همه دانشکگاه های خوب مال امریکاس

بالا