گپ و گفتگوی خودمانی مهندسین مواد و متالورژی

*vernal*

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب پس اگه کلاس ندارید که شبتون یلدایی! بخواااااااااااااااابید که ما نصفه شبی بیدار میشیم میریم دانشگاه!
نصف شبببببببببببببببببببببببببببببببببب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یک ساعت امشب تفاوت داره....

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
انتظار پیروزی نور بر دامنه‌های البرز پیر

ایرانیان گاه شب یلدا را تا دمیدن پرتو پگاه در دامنه کوه‌های البرز به انتظار باز زاییده‌شدن خورشید می‌نشستند. برخی در نیایشگاه‌ها به نیایش مشغول می‌شدند تا پیروزی مهر و شکست اهریمن را از خداوند طلب کنند و شباهنگام دعایی به نام «نی ید» را می‌خوانند که دعای شکرانه نعمت بوده‌است.

روز پس از شب یلدا (یکم دی ماه) را خورروز (روز خورشید) و دی گان؛ می‌خواندند و به استراحت می‌پرداختند و تعطیل عمومی بود (خرمدینان، این روز را خرم روز یا خره روز می‌نامیدند).

*vernal*

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا! اینجوری که اون روز تعطیل بی معنی میشد. یه دقیقه وایسی دارم یه چیزایی پیدا می کنم. انگار واقعا کلک ها تعطیل بودن..:biggrin:
تو یا از زیر پرونده ها در میری یا...درس...هدفتو هنوز مشخص نکردی....:surprised:
از من یاد بگیر:surprised:

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
بفرمایید تو رو خدا، نگن شب یلدایی خشک خالی برگزار شد:

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
انتظار پیروزی نور بر دامنه‌های البرز پیر

ایرانیان گاه شب یلدا را تا دمیدن پرتو پگاه در دامنه کوه‌های البرز به انتظار باز زاییده‌شدن خورشید می‌نشستند. برخی در نیایشگاه‌ها به نیایش مشغول می‌شدند تا پیروزی مهر و شکست اهریمن را از خداوند طلب کنند و شباهنگام دعایی به نام «نی ید» را می‌خوانند که دعای شکرانه نعمت بوده‌است.

روز پس از شب یلدا (یکم دی ماه) را خورروز (روز خورشید) و دی گان؛ می‌خواندند و به استراحت می‌پرداختند و تعطیل عمومی بود (خرمدینان، این روز را خرم روز یا خره روز می‌نامیدند).

نه مثه اینکه رای راسکی تعطیل بودن ... بحث تعطیلات میشه مصطفی زود پیدا می کنه ...

حالا اگه حل مشکلات علمی کسی سوال می پرسید ....

عمرا میرفتی پیدا کنی :biggrin:

بالا