بحث آزاد صنایع

وضعیت
موضوع بسته شده است.

alirezakiani

عضو جدید
ای بابا نشدا به تاپیک متلک بندازین...نزنید توی سر مال...

این همه بار علمی توی صفحات قبلی خوابیده و داره میگنده:)

اره ما ها 3 روحیم در یک جسم:surprised: نه بر عکسه....
آسمان جان شما از اسمان بیا پایین یک سری به ما فقیرا بزن...هیلاری داف هم بیار اونم مسلمونش میکنیم:surprised:

علی جان خوب در راستای بحث این هفته شما خودتون شروع کنید لطفا

اميرAmir خان
من خاطره نويسيم تعريفي نداره ولي چشم حتمن ميگردم يه خوبشو انتخاب نموده تايپ ميكنم و ميارمش اينجا ، در اسرع وقت:gol:

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اميرAmir خان
من خاطره نويسيم تعريفي نداره ولي چشم حتمن ميگردم يه خوبشو انتخاب نموده تايپ ميكنم و ميارمش اينجا ، در اسرع وقت:gol:

سلام

مگه قرار نبود اينجا بحثي از خاطره نويسي نشه پس چطور شد؟!!!

عليرضا جان اينجا موضوع بحث درباره اينه كه كسايي كه الان تو اين رشته شاغلن اطلاعات

مفيدشونو در مورد بازار كار اين رشته بدن. اينطور نيست Amir جان؟

آخرین ویرایش:

امیر Amir

عضو جدید
مراعات کنید

مراعات کنید

خوب اینم شاید یک ترفندی باشه برای آنتریک کردن بچه های برای ادامه بحث;);)

موضوع این هفته بحث ازاد صنایع تجربه کاری و خاطرات زمان شروع و ابتدای کار هست.

با احترام

سلام

عليرضا جان اينجا موضوع بحث درباره اينه كه كسايي كه الان تو اين رشته شاغلن اطلاعات

مهندس صنایع یعنی کسی که کار رو یکبار انجام بده و درست انجام بده.

نقل قول بالا به رنگ قرمز گویای همه چیز هست.

alirezakiani

عضو جدید
سلام

مهندس صنایع یعنی کسی که کار رو یکبار انجام بده و درست انجام بده.

نقل قول بالا به رنگ قرمز گویای همه چیز هست.

دوست عزيز khanom-mohandes
من هم قصد نداشتم خاطره بي ربط تعريف كنم ، مطلبي ميگم كه احساس كنم شايد تجربياتم به درد بعضي ها بخوره شايدم نخوره ، اصلا شايد چيز مرتبطي پيدا نكردم كه بگم:gol:

آخرین ویرایش:

امیر Amir

عضو جدید
دوست عزيز khanom-mohandes جان
من هم قصد نداشتم خاطره بي ربط تعريف كنم ، مطلبي ميگم كه احساس كنم شايد تجربياتم به درد بعضي ها بخوره شايدم نخوره ، اصلا شايد چيز مرتبطي پيدا نكردم كه بگم:gol:
علی جان چرا میپیچونید:cry:...موضوع رو...:cry:

شما از خاطرات روزهای اول کاریت...احساس هات...استرس هات و در مورد گذشت زمان و پیشرفت هاتون بگید...

هر کسی هم به دردش نخورد کاری باهاش میکنم به دردش بخوره...;)

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
علی جان چرا میپیچونید:cry:...موضوع رو...:cry:

شما از خاطرات روزهای اول کاریت...احساس هات...استرس هات و در مورد گذشت زمان و پیشرفت هاتون بگید...

هر کسی هم به دردش نخورد کاری باهاش میکنم به دردش بخوره...;)

مثلا چيكار ميكنيد؟:w18:

sara1364

عضو جدید
نظر خواهی

نظر خواهی

سلام :warn::warn:
به نظر شما اگه بخوایم مهندسی صنایع رو تو یه جمله تعریف کنیم ...؟ :w10:

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام :warn::warn:
به نظر شما اگه بخوایم مهندسی صنایع رو تو یه جمله تعریف کنیم ...؟ :w10:

می تونم بپرسم که تعريف کردن مهندسی صنايع تو يک جمله چه ويژگی داره ؟! و يا چه کمکی می کنه ؟

مثلا اگه از 4 و يا 11 جمله استفاده بشه ، چه مشکلی پيش مياد ؟ اگه همون يک جمله ، کمی طولانی بشه ( مثلا جمله ای با 15000 کلمه ) قابل قبول هست يا نه ؟ و . . .

sara1364

عضو جدید
می تونم بپرسم که تعريف کردن مهندسی صنايع تو يک جمله چه ويژگی داره ؟! و يا چه کمکی می کنه ؟
خمثلا اگه از 4 و يا 11 جمله استفاده بشه ، چه مشکلی پيش مياد ؟ اگه همون يک جمله ، کمی طولانی بشه ( مثلا جمله ای با 15000 کلمه ) قابل قبول هست يا نه ؟ و . . .

همین جوری:redface:
حالا من گفتم تو یک جمله تو می تونی تو nتا جمله یا کلمه تعریف کنی!!هیچ مشکلی نیست;) البته می شه از nتا جمله تو نتیجه یک جمله ای nکلمه ای گرفت.آررررره؟ :book:

"hasta"

عضو جدید
SHEKAYAT

SHEKAYAT

hala man az hameye mohandesine javan k kar darano az kareshunam khatere daran miporsam k mohandese taze vared k hanuz mohandesisho nagerefte ama dige az alaki dars khundano kar nakardan khaste shode che juri mitune y kare dlkhah peida kone?hija tahvilsh nemigiran dige khaste shode baba

s22a2ch

مدیر بازنشسته
سلام.منم مثل بیشتر تون تازه به رشته صنایع وارد شدم.این تاپیک هم خیلی خوبه به شرط اینکه کسانی که تجربیاتشون رو می گن به حاشیه نرن.حرفهایی رو بگن که به درد تازه واردا بخوره.
اگر در سکوت شب برای از دست دادن خورشید گریه کنی ستاره ها را هم از دست خاهی داد.

امیر Amir

عضو جدید
سلام.منم مثل بیشتر تون تازه به رشته صنایع وارد شدم.این تاپیک هم خیلی خوبه به شرط اینکه کسانی که تجربیاتشون رو می گن به حاشیه نرن.حرفهایی رو بگن که به درد تازه واردا بخوره.
اگر در سکوت شب برای از دست دادن خورشید گریه کنی ستاره ها را هم از دست خاهی داد.
دوستان اگر شرکت کنند در بحث خوشحال میشیم.

با احترام

sara1364

عضو جدید
یه استاد داشتم که میگفت اگه توی یکی از مباحث صنایع که می بینید علاقه دارید تخصصی کار کنید دیگه نگران کار نباشید کار خود به خود می یاد طرفتون:smile:

امیر Amir

عضو جدید
یه استاد داشتم که میگفت اگه توی یکی از مباحث صنایع که می بینید علاقه دارید تخصصی کار کنید دیگه نگران کار نباشید کار خود به خود می یاد طرفتون:smile:

دقیقا;)

این مشکل بچه های صنایع هست با کلی درس شیرین و جالب روبرو میشن,بعد مثلا اگهی های استخدام رو میبینه و میبینه میتونه در همه این ها فعالیت داشته باشه ولی نمیتونه در همه اونها Master باشه و یک کمی دچار سر در گمی میشه.

البته باید رفت دنبال علاقه ای که آینده خوبی داشته باشه...

sara1364

عضو جدید
من خودم به 3 4رتا از درسای صنایع علاقه دارم که یه جورای می خوام بین اونا ارتباط برقرار کنم یه کم برام سخت :(ولی تلاشمو می کنم:smile:

امیر Amir

عضو جدید
من خودم به 3 4رتا از درسای صنایع علاقه دارم که یه جورای می خوام بین اونا ارتباط برقرار کنم یه کم برام سخت :(ولی تلاشمو می کنم:smile:
اون 4 تا درس چیه شاید بشه برای ایجاد ارتباط بین اونها از سوزن نخ و کوک استفاده کرد(مزاج کردم)

بگید شاید به منم کمک بکنه.

sara1364

عضو جدید
اون 4 تا درس چیه شاید بشه برای ایجاد ارتباط بین اونها از سوزن نخ و کوک استفاده کرد(مزاج کردم)

بگید شاید به منم کمک بکنه.
باشه حتما :redface:
(گرایشم تحلیل سیستم) برنامه نویسی،کنترل پروژه،طرحریزی،تحلیل _یکی از استادام بهم پیش نهاد داده بود روی یه الگوریتم جدید برای تخصیص یا تسطیح کار کنم...(چقدرم من گوش کردم :crying2: )

شهبال

عضو جدید
سلام بچه ها من تازه واردم.در مورد همه چی گفتین الا اونچه باید می گفتین.من یه چنوقتی رفتم یه کارخونی ریخته گری تا با شرایط کارخونه اشناشم.متاسفانه این کارخونه مهندس صنایع نداشت. برای همین نتونستم اونجا زیاد بمونم ولی توهمون مدت کم ایدهها و راهکارهای خوبی به مدیره تولید دادم و اونم استقبال کرد.خلاصه اینکه هر جور شده بچها توی یه کارخونه واردشید وفضای کارو از نزدیک لمس کنید حتی مجانی یا برای مدت کم.;)

"hasta"

عضو جدید
شرایطتتو توضیح بده.
من دانشجوي سال سوم صنايع هستم (دانشگاه الزهرا) از سال اول رفتم كار آموزي،يه شركي مهندسي مشاور،اونجا به جز ارائه چند تا سمينار براي كاركنان تقريبا"بي كار بودم و البته بي حقوق،بعدش تابستونه اونسالو رفتم شركت برق قسمت كنترل پروژه با وجود اينكه هنوزم اين واحد رو پاس نكردم،چون ميرم تازه تزم 5،اونجا خيلي موفق بودم و نرم افزار primavera&enterprise رو ياد گرفتم ولي من فقط كار آموز بودم و وقتي موقع پول دادن بود مي گفتن خدافظ! خلاصه سال دومم گذروندمو تا تونستم واحد گرفتم الآن كه 4ترم پاس كردم 83واحدو گذروندم! تابستون رفتم پژوهشگگگگاه نيرو و اونجا مطالعاتي در مورد iso داشتم و فعلا"مي خوام درسم تموم شه و از اونجايي كه اميد به قبولي ارشد ندارم(چون معدلم تعريفي نداره يعني دورو بره 16 است) تصميم دارم مهاجرت كنم.اين شرايط من بود و از شما كه نمي دونم كي هستين ولي ظاهرا"به همه كمك مي كنيد تقاضا دارم منم راهنمايي كنيد و بگيد آيا مهجرت تصميم درستي هست يا خير
ممنون :que:

امیر Amir

عضو جدید
من دانشجوي سال سوم صنايع هستم (دانشگاه الزهرا) از سال اول رفتم كار آموزي،يه شركي مهندسي مشاور،اونجا به جز ارائه چند تا سمينار براي كاركنان تقريبا"بي كار بودم و البته بي حقوق،بعدش تابستونه اونسالو رفتم شركت برق قسمت كنترل پروژه با وجود اينكه هنوزم اين واحد رو پاس نكردم،چون ميرم تازه تزم 5،اونجا خيلي موفق بودم و نرم افزار primavera&enterprise رو ياد گرفتم ولي من فقط كار آموز بودم و وقتي موقع پول دادن بود مي گفتن خدافظ! خلاصه سال دومم گذروندمو تا تونستم واحد گرفتم الآن كه 4ترم پاس كردم 83واحدو گذروندم! تابستون رفتم پژوهشگگگگاه نيرو و اونجا مطالعاتي در مورد iso داشتم و فعلا"مي خوام درسم تموم شه و از اونجايي كه اميد به قبولي ارشد ندارم(چون معدلم تعريفي نداره يعني دورو بره 16 است) تصميم دارم مهاجرت كنم.اين شرايط من بود و از شما كه نمي دونم كي هستين ولي ظاهرا"به همه كمك مي كنيد تقاضا دارم منم راهنمايي كنيد و بگيد آيا مهجرت تصميم درستي هست يا خير
ممنون :que:
تجربیات شما که الان شاید خیلی ها ندارند رو بگذارید بشمرم:

1)شرکت در چند سمینار,این هم تجربه هست شوخی نگیرید
2)قرار داشتن در فضای یک شرکت مهندسی مشاور,
3)کار در شرکت برق,آشنایی با محیط و افراد و ایجاد ارتباط با شرکت برق
4)آشنایی با کنترل پروژه
5)یاد گیری Primavera
6)آشنایی با ایزو و مفاهیم اون خیلی خوبه

شما خانم محترم همه داشته هاتونو کار گذاشتین و نداشته هاتونو گذاشتین مقابل چشم هاتون؟

نکته ضعیف در شما این هست که ایده آلتون این بوده که هر کجا وارد میشید 500000 تومان بگذارند کف دست هاتون ,در صورتیکه هیچ کجا این کار رو نمیکنه.یک کمی سطح توقعتونو بیارید پایین اون چیزهای خوبی که فکرشو نمیکنید به سمت شما خواهد امد.

مهاجرت به کجا؟ بابا یک نون خشکی هست با هم میزنیم تو آب میخوریم!!!(مزاج کردم)

موقعیت شما یعنی تهران,
تهران شهری با همه امکانات و کارخونه هاش برای پیشرفت یک دانشجو صنایع مهد خوبیه...

لحظه ای فکر نمیکنید شاید دانشجو های یک شهر دور از تهران که صنایع میخونند به شرایط شما حسرت میخورند....

مثبت اندیش باشید.

با احترام

***fatima***

عضو جدید
منم ترم سه هستم. آقا امیر خیلی خوشبین هستن. خوشم اومد از ریز نگاه کردن ایشون به صحبتای ارمغان عزیز.
تازه از این ترم یکی از درسای تخصصیو تونستم بردارم. :redface:
راستی یه سوال. از کی میتونم به عنوان کار آموز در ارخونه یا شرکتی مشغول باشم. میترسم الان برم دنبالش بهم بگن کوچولو برو درستو بخون.:cry:

امیر Amir

عضو جدید
منم ترم سه هستم. آقا امیر خیلی خوشبین هستن. خوشم اومد از ریز نگاه کردن ایشون به صحبتای ارمغان عزیز.
تازه از این ترم یکی از درسای تخصصیو تونستم بردارم. :redface:
راستی یه سوال. از کی میتونم به عنوان کار آموز در ارخونه یا شرکتی مشغول باشم. میترسم الان برم دنبالش بهم بگن کوچولو برو درستو بخون.:cry:

1)چه درسی رو برداشتین؟
2)شما هر موقع اراده بکنید میتونید وارد کارخونه بشید و به عنوان کارآموز فعالیت بکنید ولی زود وارد کار شدن معایبی داره مزایایی داره.
معیابش اینه که به بعضی چیزا چشماتون :eek: انیجوری میشه و ممکنه سرد بشید و یا دیدن خیلی چیزا انگیزتونو از دست بدید و بر عکس هم هست.
مزایای فعالیت از ترم پایین این هست که وقتی ترم های بالاتر وارد میشید دیگه وقتی پروژه دارین و میخوایید وارد شرکتی بشید منگ نیستین.

3)اگر طرف های شما در شرکت و کارخونه واقعا مهندس باشند هیییییییییچ وقت چنین حرف مضحک و زشتی رو نخواهند زد و شخصیت شما رو زیر سوال نخواهند برد.

اگر هم گفتند شما هم بگید من هم اومدم اینجا درس یاد بگیرم.
اگر گفتند برو بلد نیستی بهشون جواب میدین و میگین اگر بلد بودم که اینجا نبودم.

با احترام

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم ترم 3 هستم این ترم از دروس تخصصی روش تولید1 رو برداشتم با اقتصاد مهندسی اقتصاد 2 کارگاه 2 و ...

ind.eng

عضو جدید
اینکه انسان مدام به دنبال مقصر باشد درست نیست شما که پول به حساب دانشگاه ازاد

ریختی برای استفاده از امکاناتش بوده حال اگر نمیخوای از امکانات استفاده نکنی نه تقصیر

جاسبی نه فرد دیگر

امیر Amir

عضو جدید
برای اینکه در مهندسی صنایع سر در گم نشویم بهتر هست فیلد فعالیت خودمون رو مشخص کنیم...
چون همه درسهایی که میخونیم میشه در اونها به صورت حرفه ای فعالیت کرد و از اونجاییکه انسان کمال گرا و پرستیژ طلب هست وقتی به این سفره عظیم و رنگین میرسه کم میاره...

میبینه

تحلیل سیستم شیرینه
کنترل موجودی دنیایی هست
کنترل کیفیت یک جور

مسایل مربوط به ایزو یک شکل شیرینی داره

و وقتی میبینه همه رو دوست داره بدونه و در توانش نیست یک کمی سر خورده میشه...

دکتر(استاد و مدیر گروه) می گفتند:

-در صنایع نمیتونید Master باشید یک راه رو جلو برید...

-درسته درسهای زیادی میخونید اما نمیتونید در همه اونها استاد بشید...در یکی استاد بشید و از بقیه یک اطلاعات جامع داشته باشید..در حد فهم صحبتهای دیگران.

ie student

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره دقيقا اينطوره كه آقا امير ميگه.صنايع واقعا يه اقيانوسه،اما نه اقيانوسي به عمق يك متر...
اقيانوسي به عمق هر آنچه كه ميتواني به دستش بياري.يعني عمق اين اقيانوسه خيلي وسيعه و اين عمق رو خود ماها تعيين ميكنيم...

"hasta"

عضو جدید
تجربیات شما که الان شاید خیلی ها ندارند رو بگذارید بشمرم:

1)شرکت در چند سمینار,این هم تجربه هست شوخی نگیرید
2)قرار داشتن در فضای یک شرکت مهندسی مشاور,
3)کار در شرکت برق,آشنایی با محیط و افراد و ایجاد ارتباط با شرکت برق
4)آشنایی با کنترل پروژه
5)یاد گیری Primavera
6)آشنایی با ایزو و مفاهیم اون خیلی خوبه

شما خانم محترم همه داشته هاتونو کار گذاشتین و نداشته هاتونو گذاشتین مقابل چشم هاتون؟

نکته ضعیف در شما این هست که ایده آلتون این بوده که هر کجا وارد میشید 500000 تومان بگذارند کف دست هاتون ,در صورتیکه هیچ کجا این کار رو نمیکنه.یک کمی سطح توقعتونو بیارید پایین اون چیزهای خوبی که فکرشو نمیکنید به سمت شما خواهد امد.

مهاجرت به کجا؟ بابا یک نون خشکی هست با هم میزنیم تو آب میخوریم!!!(مزاج کردم)

موقعیت شما یعنی تهران,
تهران شهری با همه امکانات و کارخونه هاش برای پیشرفت یک دانشجو صنایع مهد خوبیه...

لحظه ای فکر نمیکنید شاید دانشجو های یک شهر دور از تهران که صنایع میخونند به شرایط شما حسرت میخورند....

مثبت اندیش باشید.

با احترام
ممنون از تعاريفتون اما من اينارو نگفتم تا شما با باريك بيني حرفامو نقد كنين وتحسين يه دوسته خوب كه تجربه كمتري داره و از زندگي و تجربيات من بي خبرهست رو برانگيزيد محض اطلاع بنده اونقدر وضع ماليم خوب هست كه محتاج دستمزد اين شركت ها نباشم هرچند اون اولا برام دلگرم كننده بود كه كاري مفيد وشايسته دريافت دستمزد انجام بدم اما مشكل من اين بود كه كار تو اون شركت هاي بزرگ نام راضيم نمي كرد از پشت ميز نشستن و دائما" با يه اسباب بازي كه برام كار كنترل پروژه رو انجام مي داد و من فقط داده هارو وارد اين نرم افزار primavera مي كردم خسته مي شدم،از اينكه يه سري چيزا رو واسه يه عده كارمند بگم و اونا چون مدير دستور داده بود محكوم به گوش دادن بودن زجر مي كشيدم
بله امير آقا اگه آدم از كارش لذت نبره همه عمرش تلف مي شه و من فقط به دنبال شرايط بهترم
هميشه هم ديدن ضعف ها و مشكلات بد نيست كما اينكه كاره يه مهندسه صنايع شناسائيه عيب ها و مشكلات است!

امیر Amir

عضو جدید
ممنون از تعاريفتون اما من اينارو نگفتم تا شما با باريك بيني حرفامو نقد كنين وتحسين يه دوسته خوب كه تجربه كمتري داره و از زندگي و تجربيات من بي خبرهست رو برانگيزيد محض اطلاع بنده اونقدر وضع ماليم خوب هست كه محتاج دستمزد اين شركت ها نباشم هرچند اون اولا برام دلگرم كننده بود كه كاري مفيد وشايسته دريافت دستمزد انجام بدم اما مشكل من اين بود كه كار تو اون شركت هاي بزرگ نام راضيم نمي كرد از پشت ميز نشستن و دائما" با يه اسباب بازي كه برام كار كنترل پروژه رو انجام مي داد و من فقط داده هارو وارد اين نرم افزار primavera مي كردم خسته مي شدم،از اينكه يه سري چيزا رو واسه يه عده كارمند بگم و اونا چون مدير دستور داده بود محكوم به گوش دادن بودن زجر مي كشيدم
بله امير آقا اگه آدم از كارش لذت نبره همه عمرش تلف مي شه و من فقط به دنبال شرايط بهترم
هميشه هم ديدن ضعف ها و مشكلات بد نيست كما اينكه كاره يه مهندسه صنايع شناسائيه عيب ها و مشكلات است!

با سلام,
خوشحالم که وضعیت مالی خوبی دارین.

خب هر شخصی برای تغییر موقعیت خودش باید تلاش یکنه برای مثال شما که از محیط های ستادی خوشتون نمیاد,کار در یک شرکت تولیدی با سر و صدا و گرد و خاک و سر و کله زدن با کارگر رو تجربه کنید یا سعی کنید به تجربش برسید.

یک عده کارمند محکوم نیستند که دستورات رو انجام بدن,موظف هستند که انجام بدن برای پیش برد کار حالا اگر کاری باشه برای انجام جدا از بروکراسی.

اینکه ادم از کارش لذت ببره که دیگه یک حس درونی هست و کسی نمیتونه به دیگری کمک بکنه
جز خود فرد.

استاد کنترل کیفیت من که یکی از سر ممیز ها و مدرس سیستمهای مدیریت کیفی و دارای سابقه ای 10 ساله در این زمینه هست به یک جمعی که بودیم گفت:

اگر وارد شرکتی شدین و مشکلی پیدا نکردین من روی شما (2 تا انگشتشو بالا گرفت) فاتتحه میخونم. مهندس صنایع البته شعار نمیدم یعنی Problem Solver با کمک.

با احترام

امیر

alirezakiani

عضو جدید
Problem Solver

Problem Solver

با سلام,
خوشحالم که وضعیت مالی خوبی دارین.

خب هر شخصی برای تغییر موقعیت خودش باید تلاش یکنه برای مثال شما که از محیط های ستادی خوشتون نمیاد,کار در یک شرکت تولیدی با سر و صدا و گرد و خاک و سر و کله زدن با کارگر رو تجربه کنید یا سعی کنید به تجربش برسید.

این Problem Solver را خوب اومدی ، منم بات موافقم امیرخان
یه جایی خوندم : نبودن مشکل خودش یه مشکل بزرگه ، من خودم عاشق حل مسئله ام.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا