بهترین مکان های مناسب بانجی جامپینگ

anise b

عضو جدید
کاربر ممتاز

شاید بانجی جامپینگ یکی از بهترین راه های افزایش ناگهانی آدرنالین خون باشد. این ورزش عجیب در اصل از شهر وانوتا واقع در نیوزلند آغاز شد. در میان برخی از اقوام کهن این ناحیه رسم بوده که مردان جوان برای اثبات شجاعت خود، مچ پای خود را می بستند و از بالای برجی چوبی به پایین می پریدند. در دنیای مدرن امروزی این فعالیت تنها جنبه ای تفریحی دارد و به ورزشی همه گیر تبدیل شده که در هر نقطه ای از جهان قابل انجام است ولی معمولا مکان هایی انتخاب می شوند که منظره ای زیبا هم داشته باشند تا بر هیجان آن بیافزاید. بخاطر داشته باشید که این ورزش برای کسانی که فشار خون بالا یا بیماری های قبلی دارند اکیدا ممنوع و خطرناک است.

پل ویکتوریا فالز واقع در زامبیا

این پل یکی از بهترین و زیباترین مناطق جهان است که ارتفاعی حدود 111 متر برای علاقه مندان به سقوط آزاد فراهم می کند. این مکان که به عنوان یکی از عجایب هفت گانه ی طبیعی زمین معروف شده، با آبشارها و جنگل های فوق العاده تماشایی احاطه شده که نه تنها برای سقوط کنندگان بلکه برای ناظران عادی هم نفس گیر و جذاب است. هزینه ی یک بار امتحان این ورزش 110 دلار است و اگر بخواهید از پرش شما فیلم و عکس هم تهیه شود باید 45 دلار دیگر هم بپردازید. هنگام پرش احساس می کنید که آبشار با سرعت سرسام آوری به سمت شما می آید.

پل رودخانه ی بلوکرانس واقع در آفریقای جنوبی

این پل در مرز شرقی و غربی شهر کیپ تاون قرار گرفته که نه تنها منظره ی دلفریبی دارد، بلکه محل استقرار سومین مقصد برتر ورزش بانجی جامپینگ دنیاست. این پل 216 متر با سطح رودخانه فاصله دارد و در سال 1984 ساخته شده است. مناظر زیبا و نیز 7 ثانیه تجربه ی سقوط آزاد از دلایل محبوبیت اینجاست. همچنین مربیان بسیار ماهری دارد که نکات ایمنی لازم را به شما خواهند گفت. یک سیستم آونگی بسیار مطمئن هم دارد که ایمنی ورزشکاران را تضمین می کند.

برج ماکائو واقع در چین

این برج مسیری 233 متری برای علاقه مندان به این ورزش فراهم کرده که حدود 6 ثانیه طول می کشد و در کتاب گینسین به عنوان مرتفع ترین مکان برای این پرش ثبت شده است. با استفاده از یک سیستم کابلی کنترل شده، قبل از اینکه به آرامی بر روی یک کیسه ی هوا فرود بیایید چند بار در هوا بالا و پایین خواهید رفت. این برج منظره ای دیدنی از ماکائو دارد. هزینه ی این پرش 319 دلار می شود که تی شرت مخصوص، گواهی نامه و یک کارت عضویت هم به شما تعلق خواهد گرفت.

سد ورزاسکا واقع در سوئیس

این سد که اکثر مردم آن را از فیلم جیمز باند به خاطر دارند، 220 متر ارتفاع دارد و ازجمله برترین مکان هایی است که بانجی جامپرها جذب آن می شوند. ورزاسکا یک سد هیدروالکتریک است که بین سال های 1960 تا 1965 ساخته شد. پرش 007 کلاسیک مخصوص مبتدیان و 007 اولتیمو مخصوص پیشرفته هاست. برای پرش 007 حتما باید از قبل مراحل رزرو، معاینات پزشکی و سنجش قد و وزن را انجام دهید. اگر می خواهید در طی یک پرش، مناظر دیوانه کننده ی سوئیس، کوهستان آلپ، دریاچه ای زیبا و رودخانه ای لاجوردی را در پایین مشاهده کنید، حتما به این سد سری بزنید.

پل رویال جورج ساسپنشن واقع در شهر کانن در کلورادو

این پل در سال 1929 به عنوان جاذبه ای توریستی ساخته شد تا جنگل و رودخانه ی آرکانساس را به مردم نشان دهد. پل حدود 385 متر طول دارد و ارتفاع آن تا ابتدای پایه ها حدود 46 متر است که مکانی رویایی برای علاقه مندان به بانجی جامپینگ در سراسر جهان به شمار می آید. برای برخی حتی قدم زدم بر روی این پل وحشت انگیز می باشد.

پل رودخانه ی کلورادو واقع در کاستاریکا

samira.nanas

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی انیس جونم....من همیشه دلم میخواست امتحان کنم..ولی بنظر ترسناکه..از قلبم مطمئن نیستم ..میترسم وسط کار نامردی کنه بایسته.....:دی

anise b

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم مریممممممممم گلـــــــــــــــــــی.......سمیراااااا جونممممممم
به نظر من که خیلی خوبه یه روش عالی برای تخلیه انرزی است..ترس نداره آبجی فک میکنی........
مطمئنم اگه یه با امتحان کنیم معتاد میشیم:D

sahar tala

عضو جدید
وااااااااااي اينا خيلي باحالن خيلي دوس دارم...شانس كه ندارم يهو از اينور اونور ميخورم به صخره ميپوكم...:biggrin:

R o o z b e h

عضو جدید
عاشق بانجی جامپینگم!! کاش تو ایران هم جایی رو واسه این کار اختصاص بدن اینقد حرص نخوریم!،والااا

samira.nanas

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواهش میکنم مریممممممممم گلـــــــــــــــــــی.......سمیراااااا جونممممممم
به نظر من که خیلی خوبه یه روش عالی برای تخلیه انرزی است..ترس نداره آبجی فک میکنی........
مطمئنم اگه یه با امتحان کنیم معتاد میشیم:D
اره..من یکی که انقدر بی جنبه م از یه چیزی خوشم بیاد حالا ول نمیکنم...میگم بریم امتحان کنیم..بلکن خوشمان امدو دیگه این باشگاهو بیخیال شیم.....:دی

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره..من یکی که انقدر بی جنبه م از یه چیزی خوشم بیاد حالا ول نمیکنم...میگم بریم امتحان کنیم..بلکن خوشمان امدو دیگه این باشگاهو بیخیال شیم.....:دی
تو آخه جرات دیدنشو داری ؟ :lol:
تو ایران اگه ازین چیزا خوشت بیاد ، عزراییلم از تو خوشش میاد :whistle:

samira.nanas

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدا روشکر از بین ده هزارتا فرشته فقط عزراییل قدرتو می دونه ... ! !!:lol:
هه هه ..چی فکر کردی ..همشون منو میخواستن...اما چون عزرائیل مقربتر به درگاه خدا بود منو اونو انتخاب کردم.....:دی

آخرین ویرایش:

mariye.roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی وحشتناکه اما واقعا کیف میده
خیلی دوست دارم یه بار امتحانش کنم ، با اینکه میترسم ولی بازم کیف میده