·▪•●سوالات و درخواست های نرم افزاری مهندسی شیمی ●•▪·

arzprince

عضو جدید
سلام دوستان
کسی هست که با قسمت subrotin راکتورPLUG در Aspen plus کار کرده باشه؟
دارم یه شبیه سازی انجام میدم که مقدارهای ...,K , E واکنش رو ندارم و فقط چند تا فرمول خیلی بزرگ از(R) سرعت واکنش دارم
چند جا پرسیدم میگن اگه بتونی از فورترن سینتیک ها رو بنویسی و توی اسپن کامپایل کنی.....
کسی میتونه کمک کنه؟

ma.andache

عضو جدید
شبیه سازی دینامیک ملکولی

شبیه سازی دینامیک ملکولی

با سلام

کسی در رابطه با شبیه سازی دینامیک ملکولی کتاب فارسی الکترونیکی داره؟

یا مقاله فارسی کامل؟

فرزاد کاج

عضو جدید
سلام و احترام خدمت مهندسین عزیز و محترم,من روش رسم نمودار T-XY در HYSYS را بلد نیستم,میشه راهنماییم کنید؟؟؟

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام و احترام خدمت مهندسین عزیز و محترم,من روش رسم نمودار T-XY در HYSYS را بلد نیستم,میشه راهنماییم کنید؟؟؟

توی ورژنهای سری 2 رسم نمودار txy , pxy در یک منو بود و باید فقط دو ماده رو انتخاب میکردید.

اما در ورژنهای بالا باید بیای یک شبیه سازی و در پایان یک کیس استادی تعریف کنی برای تغییر غلظت از 0 به 1 و برای اون یک ماده از 1 به صفر

باید دو جریان تعریف کنی و اونها رو با در یک میکسر با هم مخلوط کنی و در نهایت در یک جدا کننده دو فازی در دمای اشباع یا فشار اشباع از هم دوباره جدا کنی و در پایان نمودار دمایی یا فشاری رو رسم کنی. یکم پیچیده است ولی فکر کنم فایلش برای دانلود روی انجمن هست بگردی پیداش میکنی

aliiut1988

عضو جدید
با سلام

کسی در رابطه با شبیه سازی دینامیک ملکولی کتاب فارسی الکترونیکی داره؟

یا مقاله فارسی کامل؟

کتاب فارسی الکترونیکی نه ولی کتاب فارسی در این رابطه هست :

کتابی با عنوان " شبیه سازی های رایانه ای ( دینامیک مولکولی و مونت کارلو) " از دکتر سیف الله جلیلی

مقالات فارسی هم تا دلتون بخواد هست . کافیه توی سایت سیویلیکا یه سرچ بزنید. اگه مقاله خاصی در موضوع خاصی نیاز دارید بهم ایمیل بزنید :

آخرین ویرایش توسط مدیر:

nazanin1811

کاربر فعال
سلام دوستان من میخوام برم کلاس اتوکد واسه طراحی نقشه هایی که ما مهندسین فرآیند باید انجامش بدیم یعنی منظورم اینه که نمیخوام اتوکد رو واسه نقشه کشی صنعتی و عمرانی برم کجا کلاس برم بهتره؟و اینکه هزینه خصوصی الان در چه حدودیه ممنونم

sinayekta

عضو جدید
درود بر تمامی دوستان گرانقدر
من قبلا نرم افزار 2006 Aspen HYSYS رو نصب کرده بودم .که بنا بر علتی مجبور شدم اون رو uninstallکنم . اما حالا هر کاری می کنم نمی تونم دوباره نصبش کنم و با Error زیر مواجه می شم
There was a problem with configuring Aspen HYSYS.Return code is 2"
حتی ویندوزم رو هم عوض کردم . اما فایده ای نداشت
لطفا هرکس راهی به ذهنش می رسه کمک کنه.بدجوری به هایسیس نیازمندم
با سپاس از لطفتون

manhatan176

عضو جدید
آموزش نرم افزار

آموزش نرم افزار

کسی راجع به نرم افزار fluent جزوه آموزشی نداره؟

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
درود بر تمامی دوستان گرانقدر
من قبلا نرم افزار 2006 Aspen HYSYS رو نصب کرده بودم .که بنا بر علتی مجبور شدم اون رو uninstallکنم . اما حالا هر کاری می کنم نمی تونم دوباره نصبش کنم و با Error زیر مواجه می شم
There was a problem with configuring Aspen HYSYS.Return code is 2"
حتی ویندوزم رو هم عوض کردم . اما فایده ای نداشت
لطفا هرکس راهی به ذهنش می رسه کمک کنه.بدجوری به هایسیس نیازمندم
با سپاس از لطفتون

فعلا فقط میتونم بگم ورژن پایین نصب کن

----------------------------------------------------------------
ارسال از موبایل, ابزاری معتاد کننده

reza0916

عضو جدید
نرم افزاری برای انجام محاسبات fenske underwood gilliland method مربط به درس تقطیر چندجزی وجود داره؟

sara_raad

عضو
با سلام خدمت دوستاي خوبم
براي طراحي يه P&ID از چه نرم افزاري استفاده ميشه و چه مراحلي داره؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
با سلام خدمت دوستاي خوبم
براي طراحي يه P&ID از چه نرم افزاري استفاده ميشه و چه مراحلي داره؟
سلام دوست من...
برای طراحی و رسم PFD و P&ID از نرم افزار AUTOCAD استفاده می شود که تو تالار قسمت http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/subforum_new-48.png
نرم افزارهای مهندسی شیمی می تونید اطلاعات بیشتر رو درباره آن نرم افزار کسب کنید ....

P O U R I A

مدیر تالار
ممنون پوريا تيز عزيز
از نرم افزارهاي HYSYS ,ASPEN براي طراحي هاي صنعتي استفاده نميشه؟
اره، برای طراحی از این نرم افزار ها استفاده میشه... فقط برای رسم جریان های فرایندی از اتوکد استفاده میشه...

P O U R I A

مدیر تالار
ممنون پوريا تيز عزيز
نرم افزار اسپن قوي تره براي طراحي هاي صنعتي يا هايسيس؟
اسپن پلاس و هایسیس تقریبا در یه سطح کار می کنن ... البته رابط کاربری هایسیس خیلی بهتر و راحت تره... الان تو ایران تقریبا همه با هایسیس کار می کنن چون کار با اون خیلی لذت داره...

sara_raad

عضو
آيا ميشه يه واحد صنعتي مثلا واحد تصفيه آب رو كه شامل سند فيلتر و بسترهاي مختلط رزين آنيوني و كاتيوني و اسمز معكوسه رو با هايسيس يا اسپن شبيه سازي كرد؟

آخرین ویرایش:

P O U R I A

مدیر تالار
آيا براي طراحي و شبيه سازي واحد تصفيه آب نرم افزار جداگانه اي وجود داره؟

آيا ميشه يه واحد صنعتي مثلا واحد تصفيه آب رو كه شامل سند فيلتر و بسترهاي مختلط رزين آنيوني و كاتيوني و اسمز معكوسه رو با هايسيس يا اسپن شبيه سازي كرد؟
سلام دوست من ...

به نظرم میشه واحد تصفیه آب رو تو هایسیس شبیه سازی کرد اما خودم تا حالا این کارو نکردم و اطلاع زیادی تو این زمینه ندارم...
برای جواب دادن بچه ها هم باید کمی صبر کنی اخه الان خیلی از بچه های فروم درگیر امتحاناشون هستن..
اینو گفتم که ناراحت نشی که چرا کسی جوابمو نمی ده ....

امید وارم زود مشکلت حل شه ...
;)

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز

شبیه سازی این تجهیزات به طور دقیق در هایسیس نیست. شما باید تقریبا اجزا ورودی و خروجی رو بهش بدی

mohandes-87

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام دوستان من یه نرم افزارمیخوام که بتونم فرمولهای ریاضی مربود به درسای رشته مهندسی شیمی رو راحت باهاش بنویسم .چون فرمول نویسی با word واقعا زجر آوره !!!
میشه یه نرم افزار خوب بهم معرفی کنید؟ممنون:gol:

P O U R I A

مدیر تالار
سلام دوستان من یه نرم افزارمیخوام که بتونم فرمولهای ریاضی مربود به درسای رشته مهندسی شیمی رو راحت باهاش بنویسم .چون فرمول نویسی با word واقعا زجر آوره !!!
میشه یه نرم افزار خوب بهم معرفی کنید؟ممنون:gol:
سلام دوست من...

کار کردن با ورد خیلی هم سخت نیست اما نرم افزار های maple و mathtype هم کار باهاشون خیلی راحت تره.