خلیج همیشه فارس ایران

JavadMessi

مدیر بازنشسته
نه داداش جواد

اولا در شان و شخصیت بچه های خلیج فارس نیست با اسپم تاپیکو بالا نگه دارن . این تاپیک اونقدر جا برای پست مفید داره که احتیاج به این کارها نیست

و بعد اینکه ممکنه به بهانه اسپم تاپیک قفل بشه و اونوقت عربها و دشمنان نام خلیج پارس خوشحال بشن
یعنی می خوای بگی بابک طرفه عرباست:biggrin:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
می بینم داداش جواد هم خوابشون میاد .

ما رو باش که می خواستیم شما رو کشیک این تاپیک بکنیم و خودمون بریم بخوابیم

از شوخی گذشته فکر نمی کردم این تاپیک خلیج فارس بتونه یک بار دیگه عامل اتحاد کاربرای سایت از هر قشر و عقیده ای بشه . بنازم به این نام که خودش عامل وحدته همه اقوام این سرزمینه

برو آبجی تخت بگیر بخواب
اینقدر ما تو خدمت از این پستها واسه مملکتمون دادیم اینم روش:cool:

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
من داشتم رو پروژه کاریم کار میکردم اومدم اینجا سر زدم چقدر شما خلیج پارس رو دوست دارین و من خبر نداشتم;)....
بعد رفتم دفتر آقای پیرجو دیدم چقدر بابک رو دعوا کردین، دلم واسش سوخت:eek:، البته ازشم دلگیرم که تاپیک منو حذف کرده:mad: ولی خوب خوشحال شدم که هدف تاپیک داره این پایین دنبال میشه:gol:
به هر حال خیلی خوشحالم که همه مثل من به خلیج فارسشون علاقه دارن.من هم هرکمکی از دستم بربیاد انجام میدم.

خب ما هم داریم روی پروژه خلیج فارس کار می کنیم ( اگه این داداش جواد بذ اره همش میاد قر میده و میره )
ممنون که سر زدین اینجا خونه همه ماست و متعلق به یک نفر نیست که برای دیگران تعیین تکلیف کنه

تاپیک شما حذف نشده بلکه با این تاپیک ادغام شده . شما هم می تونید به ما بپیوندید و امضاتون رو مثل ما بکنید و به این تاپیک در امضاتون لینک بدهید

تورج پوربهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب ما هم داریم روی پروژه خلیج فارس کار می کنیم ( اگه این داداش جواد بذ اره همش میاد قر میده و میره )
ممنون که سر زدین اینجا خونه همه ماست و متعلق به یک نفر نیست که برای دیگران تعیین تکلیف کنه

تاپیک شما حذف نشده بلکه با این تاپیک ادغام شده . شما هم می تونید به ما بپیوندید و امضاتون رو مثل ما بکنید و به این تاپیک در امضاتون لینک بدهید

جواد پرو بازی در نیار بزار کارشونو انجام بدن!

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی می خوای بگی بابک طرفه عرباست:biggrin:

هر کسی با نام خلیج پارس مشکل داشته باشه که الزاما عرب نیست. من خودمم نیمه عربم داداش جواد ولی می بینید که مثل شما تو این تاپیکم .
الان خیلی از کشورها که منافعشون تو خلیج فارس به خطر افتاده بدنبال تغییر نام خلیج هستن

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
برو آبجی تخت بگیر بخواب

سلام اگه میدونستم اینقد به پست علاقه داری میگفتی یه چند سالی اضافه برات بزنن
پس تا صبح.......

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]به اندازه ی تمام آبهای جهان [/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]اشک در چشمان همیشه خیس ات،[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]حلقه می زند[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]وقتی که[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]شیپور مضحکشان[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]نام بلندت را [/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]این چنین تباه می سازد[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]خلیج کوچک سرزمین کبیر![/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]تو پیش از آنکه خلیج باشی [/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]فارس بوده ای![/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]کنون که این طراران غیر،[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]تو را به غیر لقب کرده اند[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]چه هراس! [/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]که تو پیش از آنکه خلیج باشی ،[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]پارس بوده ای [/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]خلیج کوچک سرزمین کبیر،[/FONT]
خلیج فارس

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز

جواد جان نصف شب که قر کمر نمیدن!! اینکارا از مهندسا بعیده ها:biggrin:
منم امضامو تغییر دادم، باز هم اگه کاری از دست من بر میومد بگین

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
برو آبجی تخت بگیر بخواب

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]به اندازه ی تمام آبهای جهان
اشک در چشمان همیشه خیس ات،
حلقه می زند
وقتی که
شیپور مضحکشان
نام بلندت را
این چنین تباه می سازد
[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]خلیج کوچک سرزمین کبیر!
تو پیش از آنکه خلیج باشی
[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]فارس بوده ای!
کنون که این طراران غیر،
تو را به غیر لقب کرده اند
چه هراس!
که تو پیش از آنکه خلیج باشی ،
پارس بوده ای
[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]خلیج کوچک سرزمین کبیر،[/FONT]
خلیج فارس
http://www.shereno.com/list/4125/4558/47912.html

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
«جمال عبدالناصر» رئیس جمهور پیشین مصر كه ملی‌گراترین رهبر جهان عرب در قرن میلادی گذشته بوده، در یكی از اسناد دولتی خود به سران بحرین از نام اصیل "الخلیج الفارسی " استفاده كرده است.

به گزارش فارس، پایگاه خبری عرب زبان «الجوار» عراق اخیراً سندی را منتشر كرده كه نشان می‌دهد «جمال عبدالناصر» رئیس جمهور پیشین مصر كه یكی از سرشناس‌ترین و به اصطلاح اعراب ملی‌گراترین رهبر جهان عرب در قرن میلادی گذشته و پایه گذار اقدامات وقیحانه‌ای در جهت تحریف هویت و ملیت ایرانیان بوده، در یكی از اسناد دولتی خود به سران بحرین از نام اصیل «الخلیج الفارسی» استفاده كرده است.
نام مجعول و ساختگی «خلیج ا/ل/ع/ر/ب/ی» اولین بار توسط «جنبش ملی گرایان عرب» كه ریاست آن را «جمال عبدالناصر» بر عهده داشت، مطرح شده است و وی در اقدامات دولتی خود در مصر به همه مدارس و دانشگاه‌های كشورش دستور داده بود كه نام كهن و تاریخی خلیج فارس را حذف كنند و نام مجعول عربی را بر آن بگذارند تا در نتیجه با جعل تاریخ منطقه برای اعراب بدوی هویت ساختگی ایجاد كنند.

در این سند كه تلگرافی از سوی «جمال عبدالناصر» به «ابراهیم العریض» از مقامات ارشد نظامی بحرین ارسال شده بود، چنین نوشته شده است: استاد بزرگوار «ابراهیم العریض» مسئول نیروی دریایی بحرین در «خلیج فارس»، با كمال خوشحالی و خوشبختی آغاز سال جدید هجری را به جنابعالی تبریك و تهنیت عرض می‌كنم.

این تلگراف در آن زمان به همراه نامه‌ای از سوی اتحادیه عرب برای دولت بحرین ارسال شد.
البته کاملا موضع ضد ایرانی جمال عبد الناصر مشخصه

JavadMessi

مدیر بازنشسته
هر کسی با نام خلیج پارس مشکل داشته باشه که الزاما عرب نیست. من خودمم نیمه عربم داداش جواد ولی می بینید که مثل شما تو این تاپیکم .
الان خیلی از کشورها که منافعشون تو خلیج فارس به خطر افتاده بدنبال تغییر نام خلیج هستن

منظورم شیخ نشینا بود نه امت عرب
کما اینکه ما حامی ملت عرب و مسلمان بحرین هم هستیم:gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تذکر

تذکر

سلام

از دوستان چنتا خواهش دارم

اصلا و ابدا توهین نکنین ............. درسته اقدام اعراب توهین آمیزه ولی ما نباید این حق رو به خودمون بدیم که بهشون توهین کنیم

اونوقت فرهنگ غنی خودمون رو پایمال کردیم و به جرات اونوقت میشه گفت فرهنگ ایرانی خودمون رو فراموش کردیم :(

نکته بعد ............... دوستانی که تاکید دارن بر خلیج پارس

حرف شما درسته ......نام کهن این هست
ولی ما اکنون رو در نظر میگیرم و خلیج فارس صحیح تر هست

خلیج همیشه فارس سرزمین ایران

و اینجوری اقشار غیر فارسی زبان ایران زمین ما برداشت نادرست از این تاپیک نمیکنن

دلیل این قضایا هم تقصیر ما نیست
ولی خب متاسفانه بنا به دلایلی که اگه بگم بحث منحرف میشه حتی الامکان به جای پارس از فارس استفاده کنید

تا غیر فارسی زبانهای کشورمون نا خودآگاه تحت تاثیرات بعضی حرفها که خیلیاش منطقی نیست و بدون استدلاله برداشت سو نکنن

تشکر از دوستان

خواهش دیگه از دوستان

اخبار مبنی بر پاسداشت خلیج فارس باشه که مضمون توهین پیدا نکنه

در ضمن از گذاشتن لینک سایتهای مسدود شده به شدت بپرهیزید

چون باشگاه در معرض ........... قرار میگیره

و حقیقتا فکر نمیکنم هیچ کس دوست داشته باشه که تنها خودشو ببینه و به حقوق کلی از اعضای باشگاه که اینجا میان برای صرف علم و دانش ضربه بزنه

با سپاس از رعایت شما

دوستان خواهشا به موارد گفته شده توجه کنند

خلیج فارس نماد صلح همسایگان هست

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم شیخ نشینا بود نه امت عرب
کما اینکه ما حامی ملت عرب و مسلمان بحرین هم هستیم:gol:

دوستان خواهشا به موارد گفته شده توجه کنند

خلیج فارس نماد صلح همسایگان هست

در جواب داداشهای خوبم باید بگم :" خودم نماینده تام الاختیار با حق توکیل غیر از عرب های لبنان هستم ( حداقل فامیل هام که بهم این حق رو میدن !!!!!!):biggrin::biggrin::biggrin:

تا به حال به هیچ عرب لبنانی توهین نشده . اونا هم جنبه شوخی دارن شما نگران نباشید ;);)

تازشم میخواهم ترتیبی بدم این تاپیک به گوش بچه های بالا ( فرشتگان و ملائک مقرب ) هم برسه :heart::heart::heart:

الان چیز جالبی فهمیدم در نت بدنیال
Persian Gulf

سرچ می کردم که دیدم یک المانی کامنت جالبی در این مورد گذاشته . بخونید و لذتشو برید

i am schneider from germany from berlin i voted for persian gulf that's the real name. ... Persian Gulf Name Is +2500 years Old

sitdown Arabsssssssss ...

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ویکی پدیا هم اگر بزنی خلیج عرب این جواب رو بهتون میده
Arabian Gulf

From Wikipedia, the free encyclopedia

Arabian Gulf may refer to:
Persian Gulf, a body of water sometimes controversially referred to as the Arabian Gulf or The Gulf, by certain Arab countries

hamid_geo

عضو جدید
امروز روز ملی خلیج فارس ایران است

با توجه به این روز بزرگ بر خود لازم دانستم که اندک اطلاعاتی که در مورد این خطه پهناور کشورمان دارم در اختیار خوانندگان این تایپیک قرار دهم و همچنین از اطلاعات خوانندگان عزیز نیز بهره برم .
زنده باد خلیج همیشه فارس ایران
پاینده باد خلیج همیشه پارس (فارس) ایران
همانطور که اکثریت شما دوستان عزیز میدونید روز اخراج پرتغالی ها از تنگه هرمز با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی کشورمان در وجود تمامی فشارهایی که به ایرانیان توسط کشورهای عربی وارد شد به عنوان روز ملی خلیج فارس نامگذاری کرد و جا داره از این اقدام شجاعانه و بالحق این عزیزان تشکر و قدردانی کنیم و با افتخار بگوییم که اجازه تحریف نام این خطه را به هیچ کشوری نخواهیم داد و این خلیج تا ابد با نام خلیج همیشگی فارس باقی میماند و خواهد ماند .

خلیج فارسhttp://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AE%D9%84%DB%8C%D8%AC_%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3#searchInput

خلیج فارس

مساحت۲۳۳٬۰۰۰ کیلومتر مربعمنطقهاقیانوس هندکشورهای ساحلیhttp://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86ایران
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D9%85%D8%A7%D9%86عمان
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA_%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87_%D8%B9%D8%B1%D8%A8%DB%8Cامارات متحده عربی
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86_%D8%B3%D8%B9%D9%88%D8%AF%DB%8Cعربستان
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D8%B7%D8%B1قطر
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%86بحرین
http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%88%DB%8C%D8%AAکویت
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82عراق
خلیج فارس یا دریای پارس آبراهی است که در امتداد دریای عمان و در میان ایران و شبه جزیره‌ عربستان قرار دارد. نام تاریخی این خلیج، در زبان‌های گوناگون، ترجمه عبارت «خلیج فارس» یا «دریای پارس» بوده است.
مساحت آن ۲۳۳٬۰۰۰ کیلومتر مربع است، و پس از خلیج مکزیک و خلیج هودسن سومین خلیج بزرگ جهان بشمار می‌آید. خلیج فارس از شرق از طریق تنگه هرمز و دریای عمان به اقیانوس هند و دریای عرب راه دارد، و از غرب به دلتای‌ رودخانه‌ اروندرود، که حاصل پیوند دو رودخانهٔ دجله و فرات و پیوستن رود کارون به آن است، ختم می‌شود.
کشورهای ایران، عمان، عراق، عربستان سعودی، کویت، امارات متحده عربی، قطر و بحرین در کناره خلیج فارس هستند.
به سبب وجود منابع سرشار نفت و گاز در خلیج فارس و سواحل آن، این آبراهه در سطح بین‌المللی، منطقه‌ای مهم و راهبردی بشمار می‌آید.

ویژگی‌های خلیج فارس

زمین شناسان معتقدند که در حدود پانصدهزار سال پیش، صورت نخستین خلیج فارس در کنار دشت‌های جنوبی ایران تشکیل شد و به مرور زمان، بر اثر تغییر و تحول در ساختار درونی و بیرونی زمین، شکل ثابت کنونی خود را یافت.
این خلیج توسط تنگه هرمز به دریای عمان و از طریق آن به دریاهای آزاد مرتبط است. جزایر مهم آن عبارت‌اند از: قشم، بحرین، کیش، خارک، پورموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک و لاوان که تمامی آنها به جز بحرین به ایران تعلق دارد.
خلیج پارس و سواحل آن معادن سرشار نفت و گاز دارد و مسیر انتقال نفت کشورهای ایران، عراق، کویت، عربستان و امارات متحده عربی است، و به همین سبب، منطقه‌ای مهم و راهبردی به شمار می‌آید. بندرهای مهمی در حاشیه خلیج فارس وجود دارد که از آنها می‌توان بندرعباس، بوشهر، بندرلنگه و بندر ماهشهر در ایران، و شارجه، دوبی و ابوظبی را در امارات متحده عربی و بندر بصره در عراق را نام برد.
نام خلیج فارس

خلیج پارس اصلی‌ترین نام و نامی است بر جای مانده از کهن‌ترین منابع، زیرا که از سده‌های پیش از میلاد سر بر آورده‌است، و با پارس و فارس - نام سرزمین ملت ایران - گره خورده‌است[۱]. در سال های اخیر و به ویژه از دهه ی شصت میلادی به این سو، نام جعلی خلیج ع ر ب ی نیز در برخی منابع تحت حمایت بیشینه ی دولت های عربی و گاه غیر عربی به گونه ای فزاینده در حال رقابت با نام خلیج پارس است، این امر خشم ایرانیان سراسر جهان را برانگیخته و باعث پدیداری نام «خلیج همیشگی پارس» از سوی ایرانیان گشته است. تا کنون کارهایی برای مقابله با این جعلی سازی صورت گرفته از جمله صادر شدن دو قطعنامه در سازمان ملل متحد در زمان حکومت «محمد رضا شاه پهلوی» برای پاسداری از نام خلیج پارس یا Persian Gulf و یا برگزاری جام خلیج فارس و چندین نام گذاری و تهیه ی نقشه و اسناد و کتب جغرافیایی در حال حاضر با نام درست.
جغرافیای تاریخی خلیج فارس

کهن ترین نامی که از خلیج فارس وجود دارد نامَرتواست که در کتیبه های آشوری بر جای مانده است.فلاویوس آریانوس در سده ی دوم میلادی در آثار خود خلیج فارس را پرسیکون کاای تاس که خلیح فارس معنا می دهد استفاده کرده است.
نگارخانه خلیج فارس

نقشه‌ای که توسط استخری جغرافیدان ایرانی در قرن ۹ میلادی در کتاب الاقالیم رسم شده است، و در آن نام «دریای فارس» (بحر فارس) برای خلیج فارس بکار رفته است.

نقشه بریتانیایی چاپ ۱۸۰۸ میلادی که نام «خلیج فارس» را نشان می‌دهد.

نقشه‌ای اروپایی از سال ۱۷۱۹ میلادی که نام «خلیج فارس» را نشان می‌دهد.

نقشه‌ای اروپایی از قرن ۱۶ میلادی؛ نام «خلیج فارس» به لاتین Sinus Persicus در سمت راست پایین نقشه دیده می‌شود

نقشه‌ای که سباستین مونستر در سال ۱۵۸۸ میلادی رسم کرده، و نام «خلیج فارس» را نشان می‌دهد.

نقشه‌ای اروپایی از سال ۱۵۳۱ میلادی که نام لاتین «خلیج فارس» را نشان می‌دهد.

نقشه‌ای فرانسوی از سال ۱۵۴۰ میلادی که نام «خلیج فارس» را نشان می‌دهد.
متشكر آدم با شرف
خيلي گلي

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تونستم با تغییر یوزر یه رای دیگه بدم

من تونستم با تغییر یوزر یه رای دیگه بدم

ولی فکر کنم از نظر اخلاقی کار درستی نباشه ها
البته می تونیم این جور توجیه کنیم که به جای مثلا دادشمون داریم رای میدیم
اخرین وضعیت
untitled.JPG

http://www.persianorarabiangulf.com/index.php

*م*

عضو جدید
ميگم نميشه اين شط العرب وو بگيريم شط الفارس كنيم :w01: قشنگترم ميشه :w26:

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
اینم یه کلیپ خلیج فارسی برای شما از نوازندگان خوب بوشهر.
محسن شریفیان
حبیب مفتاح بوشهری

کلیپ
محسن شریفیان و حبیب مفتاح

دانلود

• Like
واکنش ها: *م*

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخرین وضعیت
مشاهده پیوست 52672

دوست عزیز اگه اسم اون خلیج از ابتدا خلیج عربی بود و ما با قلدر بازی می خواستیم اسمشو عوض کنیم کار ما اشتباه بود و باید عذاب وجدان می داشتیم . ولی وقتی از نظر تاریخی و جعرافیایی و هنری و ادبی و فیزیکی و شیمی و ........ اون خلیج از ایتدا نامش خلیج پارس بوده و عده ای با زور گویی میخوان نامشو عوض کنن کار درستی داریم انجام میدیم . این موضوع رو هم در نظ بگیرید که اکثرا ما در منازل مون فقط یک خط اینتر نت و در نتیجه یک ای پی داریم و تو خونه ما هستن کسایی دیگه ای هم که موافق این نامن . پس به نمایندگی از اونا شرکت کنید و نه بیشتر .

محسن شریفیان
حبیب مفتاح بوشهری

کلیپ

دانلود

دست گلتون درد نکنه دوست عزیز

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اخرین وضعیت
مشاهده پیوست 52672

دوست عزیز نگران مشکل اخلاقیش نباشید
اول اینکه که وقتی این امکان وجود داره، شک نکن که از طرف مقابل هم استفاده میشه

دوم اینکه اعراب فقط حوزه خلیج همیشه فارس نیستن، قطعا اعراب دیگه هم در مقابل خلیج همیشه فارس می ایستن و ما وظیفمونه در این رای گیری ناعادلانه، که به خودشون اجازه دادن حقی از مارو به به رای بگذارن، تمام تلاشمون رو به کار بگیریم

سوم هم اینکه می تونیم هم به جای داداش هامون هم به جای مامان، بابا، خواهرها، پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها و خیلی های دیگه به خلیج همیشه فارس رای بدیم

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز

بشود چه شود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ما فعلا همین نام خلیج پارس رو زنده نگه داریم هنر کردیم کشور گشایی پیشکشمون .:gol:

آخرین ویرایش:

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امیدوارم اعراب دست از ادعاشون برای خلیج همیشه فارس عزیزمون بردارن
و بدونن اگر بخواهیم مثل خودشون باشیم، می تونیم، بلکه نمی خواهیم ، که این در شان مردم ایران نیست!
البته ما نه به حق کسی چشم داریم می کنیم و نه در مورد حقوق مسلم خودمون این اجازه رو به کسی می دیم :)

محسن شریفیان
حبیب مفتاح بوشهری

کلیپ

دانلود
مرسی دارم دانلود می کنم
تشکر ویژه از شما
:gol:

آخرین ویرایش:

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام...

با سلام...

با سلام خدمت دوستان خودم اللخصوص بچه های خوب ایران....
به نظر بنده که نتونستم کل تایپیک رو بخونم اینه که درسته که ایرانی جماعت زیاد به فکر دعوا نیستند....
درسته که ممکنه با هم دعوا داشته باشند....
درسته که ممکنه بعضی ها اصلا دوست نداشته باشند بعضی ها رو ببینند...
ولی باید یادمون باشه که تویه ۸ سال جنگ.... همه ی اقوام کنار هم واستادند و یه جورایی با کل دنیا مبارزه کردند...
حالا اونها تونستند که با کل دنیا مبارزه کنند...
پس ما هم می تونیم که با اعراب و در پشت پرده با بقیه ی دنیا در این مبحث مبارزه کنیم... (حرف های بنده سیاسی نیست...پس برداشت سیاسی نکنید)
ما باید نشون بدیم که ما هم بچه های همون نسل هستیم...
در آخر هم باید یاد آوری کنم که.....
سردر سازمان ملل.....شع رفردوسی نوشته شده...
برترین منشور سازمان ملل هم منشور کورش کبیر هستش....
و یک بار هم تویه تلویزیون شنیدم که در زمان کوروش..برده ها رو برای کارهای اجباری نمیگرفتند...بلکه اونها رو به صورت قرار دادی استخدام می کردند....
تویه ایران همه ی اقوام در کنار هم زندگی می کردند....و اون زمانها به ایران می گفتند ..کشور هزار ملت.... و به فرمانده هان ارتش هم فرمانده ی هزار ملت می گفتند.... چون بلد بودند که با انواع روشهای جنگی مبارزه کنند....
به هرحال...ایرانی ها آدم های صلح طلبی هستند...اگه کسی کفش اونها رو نپوشه..اونها هم به کسی کار ندارن....:gol:
با تشکر...:gol:

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من موافقم :cool:
چرا اصلا شط فارس نباشه ؟:razz: بهش فکر کردین ؟ :)

مرسی دارم دانلود می کنم
تشکر ویژه از شما
:gol:
باید به نقشه های قدیمی نگاه کنید و ببینیم اسمش چی بوده ما نباید به حق کسی تجاوز کنیم تا دیگران هم به حق ما تجاوز نکنن

آخرین ویرایش توسط مدیر: