ارائه مشاوره شغلی

iQl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و ممنون بابت این تاپیک فوق العاده.
من فارغ التحصیل برق الکترونیکم، دوره های plc را هم شرکت کردم حتی پروتل را هم یاد گرفتم اما باتوجه به اینکه کاری متناسب با رشته ام پیدا نکردم به فراموشی سپرده شد و الان دارم عملا با اتوکد کار میکنم. اما خیلی ناراحتم از اینکه نتونستو تو رشته خودم کارکنم...!
نظر شما چیه!!؟؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و ممنون بابت این تاپیک فوق العاده.
من فارغ التحصیل برق الکترونیکم، دوره های plc را هم شرکت کردم حتی پروتل را هم یاد گرفتم اما باتوجه به اینکه کاری متناسب با رشته ام پیدا نکردم به فراموشی سپرده شد و الان دارم عملا با اتوکد کار میکنم. اما خیلی ناراحتم از اینکه نتونستو تو رشته خودم کارکنم...!
نظر شما چیه!!؟؟

دوست عزیز با توجه به اینکه شما تجربه کار در زمینه AutoCAD رو داری و آموزشهای لازم در خصوص PLC رو دیدی، پیشنهاد من اینه که برید به سمت نقشه های P&ID و نرم افزارهای مرتبط با اون. چون این بخش از نقشه کشی تو صنایع نفت و گاز الان کاربرد فراوان داره.

sidhadi2000

عضو جدید
با سلام خدمت شما دوست عزیزی که وقت گذاشته وتجربیاتت رو در اختیار ماها میزاری.
من رشتم قدرته-اما به کارای الکترونیکی،طراحی مدار با میکرو،برنامه نویسی ودر کل کارایی که بشه توش خلاقیت نشون داد (برقی) خیلی علاقه مندم
البته از رشته خودمم زیاد بدم نمیاد ولی کار با تلفیق این دو رو خیلی دوست دارم(قدرتی-الکترونیکی). راستی تو درس زبان هم چه در مدرسه وچه در دانشگاه جزء نفرات برتر بودم...
حالا با اینا میشه چیکار کرد به نظر شما؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت شما دوست عزیزی که وقت گذاشته وتجربیاتت رو در اختیار ماها میزاری.
من رشتم قدرته-اما به کارای الکترونیکی،طراحی مدار با میکرو،برنامه نویسی ودر کل کارایی که بشه توش خلاقیت نشون داد (برقی) خیلی علاقه مندم
البته از رشته خودمم زیاد بدم نمیاد ولی کار با تلفیق این دو رو خیلی دوست دارم(قدرتی-الکترونیکی). راستی تو درس زبان هم چه در مدرسه وچه در دانشگاه جزء نفرات برتر بودم...
حالا با اینا میشه چیکار کرد به نظر شما؟

دوست عزیز با این شرایطی که فرمودین چند راه حل وجود داره:
1- فعالیت در زمینه پاور الکترونیک و زمینه های مرتبط
2- فعالیت در حوزه سیستم هوشمند تاسیسات برقی نظیر SCADA و Online Monitoring که علاوه بر نیاز به اطلاعات قدرتی نیاز به دید الکترونیکی و کنترلی هم داره.

کار تو حوزه دوم الان بسیار داغ هست، حتماً در موردش تحقیق نمایید.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از پاسختون...
از کجا به نظر شما شروع کنیم بهتره؟؟؟:gol:

اگه می خواهید تو حوزه دوم فعال باشین، باید در وحله اول نسبت به تجهیزات ارزشمند پست ها و نیروگاه های برق و پارامترهای قابل اندازه گیری در آنها آشنا بشید. سپس تجهیزات و سیستم های موجود برای کنترل و مانیتورینگ آنلاین این تجهیزات رو بشناسید. حال کاستی های موجود رو شناسایی کرده و با استفاده از میکرو کنترلررها و سنسورها اقدام به طراحی دستگاه های کنترلی بکنید. البته می تونید برای آشنایی با کاستی های وزارت نیرو در این خصوص به لیست الویت های پژوهشی وزارت نیرو در سال 91 نیز مراجعه نمایید.

sidhadi2000

عضو جدید
کنترل آنلاین چه کاربردهایی داره ؟اگه میشه بیشتر دراین رابطه توضیح بدین ...
در مورد پاور الکترونیک هم توضیح بدین ممنون میشم...
چون من سوالاتم زیاده میشه از ایمیل استفاده کنیم؟؟؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
کنترل آنلاین چه کاربردهایی داره ؟اگه میشه بیشتر دراین رابطه توضیح بدین ...
در مورد پاور الکترونیک هم توضیح بدین ممنون میشم...
چون من سوالاتم زیاده میشه از ایمیل استفاده کنیم؟؟؟

دوست عزیز با توجه به اینکه قیمت تجهیزات برقی واقع در نیروگاه ها و پست های برق بسیار گرانقیمت هستند اولا خرابی و تعمیرات آنها بسیار گرانقیمت خواهد بود ثانیاْ انجام بازدید های دوره ای نیز خیلی کم کمک به پیشگیری خطا میکنه لذا با این روش ما از بروز خطا خیلی قبل از اتفاق افتادن آن مطلع شده و جلوی هزینه هالی بالای تعغمییرات رو میگیریم.

الکترونیک قدرت نیز در خصوص تجهیزات الکترونیکی کار میکنه که تو تجهیزات برقی پست ها و نیروگاه ها کاربرد داره. درس با همین عنوان به شما در دانشگاه ارایه خواهد شد که می تونید با مراجعه به مرجع این درس اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

در خصوص ایمیل باید خدمت شما بگم هدف من از این تاپیک هم فکری با همه دوستان هست لذا ترجیح می دم این مبحث در همینجا ادامه \یدا کنه که سایر دوستان نیز در صورت علاقمندی مشارکت نمایند.

sidhadi2000

عضو جدید
1-با این شرایط ادامه تحصیل میتونه موثرتر باشه یا کارتو این زمینه (با همین اطلاعات کارشناسی)؟
2-آیا شرکت های خاصی در این زمینه کارمیکنن؟
3- شما اون بالا گفتین ""باید در وحله اول نسبت به تجهیزات ارزشمند پست ها و نیروگاه های برق و پارامترهای قابل اندازه گیری در آنها آشنا بشید. سپس تجهیزات و سیستم های موجود برای کنترل و مانیتورینگ آنلاین این تجهیزات رو بشناسید.""
برای این شناختن از کجا بایدشروع کرد(دوره خاصی رو باید گذروند ؟)؟؟؟

>>>>>>>>>>>>>>از وقتی که برامون میذارید ممنون<<<<<<<<<<<<<<

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-با این شرایط ادامه تحصیل میتونه موثرتر باشه یا کارتو این زمینه (با همین اطلاعات کارشناسی)؟
2-آیا شرکت های خاصی در این زمینه کارمیکنن؟
3- شما اون بالا گفتین ""باید در وحله اول نسبت به تجهیزات ارزشمند پست ها و نیروگاه های برق و پارامترهای قابل اندازه گیری در آنها آشنا بشید. سپس تجهیزات و سیستم های موجود برای کنترل و مانیتورینگ آنلاین این تجهیزات رو بشناسید.""
برای این شناختن از کجا بایدشروع کرد(دوره خاصی رو باید گذروند ؟)؟؟؟

>>>>>>>>>>>>>>از وقتی که برامون میذارید ممنون<<<<<<<<<<<<<<

دوست عزیز درخصوص موارد ذکر شده باید بگم که:
1- ادامه تحصیل همیشه می تونه تصمیم خوبی باشه ولی باید در راستای هدف اولیه شما قرار داشته باشه. نر شخصی من ادامه تحصیل بهتره پس از حضور شخص در بازار کار صورت بپذیره.
2- شرکتهای داخلی و خارجی زیادی که با تجهیزات نیروگاهی و \ستهای برق در ارتباطت هستند در این زمینه ها فعال هستند. به عنوان نمونه شرکت اترک انرژی
3- خوب باید برید بررسی نمایید تجهیزات حیاتی نیروگاه ها و پست ها کدام هستند به عنوان مثال ژنراتورها. ترانسفورماتور ها. موتورها و ... و حالا اقدام به کسب اطلاع در خصوص این تجهیزات نمایید.

some woeful

عضو جدید
جناب Benefic.H شما که اطلاعات شغلی خوبی دارید اگه وقت داشتید (میدونم سوالم خیلی کلیه... :cry: ) میشه یه توضیح کلی بدین برای گرایشای برق که مثلا برای هر گرایش چه زمینه های کاری ای تو ایران وجود داره و اینکه برای هر کدوم ازون زمینه ها چه مهارت و دوره آموزشی رو باید دید؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب Benefic.H شما که اطلاعات شغلی خوبی دارید اگه وقت داشتید (میدونم سوالم خیلی کلیه... :cry: ) میشه یه توضیح کلی بدین برای گرایشای برق که مثلا برای هر گرایش چه زمینه های کاری ای تو ایران وجود داره و اینکه برای هر کدوم ازون زمینه ها چه مهارت و دوره آموزشی رو باید دید؟

دوست عزیز، این چیزی که من تا به حال دیده ام، خصوصاً در مورد رشته برق برای کلیه گرایشها، فرصت و بازار کاری وجود داره، فقط میزان دانش شما حرف اول رو خواهد زد، بطور کلی بخوام از گرایش ها مثال بزنم این زمینه ها نسبتاً جدید است و جای کار بیشتری داره:
الکترونیک: طراحی دیجیتال (VHDL, FPGA, ....)
مخابرات: حوزه های میدانی در این رشته
قدرت: سیستم های پایش آنلاین وضعیت تجهیزات برقی
کنترل: سیستم های ابزار دقیق

البته این لیست می تونه خیلی گسترده تر از این چیزی که من گفتم باشه، این نظر شخصی من بوده که ذکر کردم. در خصوص دوره های تخصصی در پست های قبل چند باری این موارد رو ذکر کنم. می تونید به اونها مراجعه نمایید.

navid.orturk

اخراجی موقت
سلام.من دانشجوی ترم آخر کارشناسی قدرت هستم . و خیلی دوس دارم در زمینه ماشین های الکتریکی فعالیت کنم لطفا منو راهنمایی کنین و چند تا از شرکت ها و ... های خوبی که دراین زمینه فعالیت می کنن رو معرفی کنین . ترجیحا تو شهر خودمون باشه (اردبیل) البته اگر تو شهرهای دیگه هم بود اشکالی نداره

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من دانشجوی ترم آخر کارشناسی قدرت هستم . و خیلی دوس دارم در زمینه ماشین های الکتریکی فعالیت کنم لطفا منو راهنمایی کنین و چند تا از شرکت ها و ... های خوبی که دراین زمینه فعالیت می کنن رو معرفی کنین . ترجیحا تو شهر خودمون باشه (اردبیل) البته اگر تو شهرهای دیگه هم بود اشکالی نداره

دوست عزیز سلام

والا من دقیقاْ از بازار اردبیل خبر ندارم ولی می دونم چند ماشین ساز خوب ایران تو تبریز و اطراف اون مستقر هستند که می تونید دنبال اطلاعات دقیق اون باشین.

اگه هم به ترانسفورماتور علاقمند هستید بزرگترین و مرجع اصل اون ایران ترانسفو هست که تو زنجان و تهران چندین کارخانه داره. ( خود من هم در گروه ایران ترانسفو شاغل هستم)

موفق باشین

shahin4

عضو جدید
من دانشجوی رشته برق هستم و اول کار . می خواستم برای خودم یه منبع درامد در قالب کار یا تاسیس یه شرکت ساده داشته باشم که به برق ربط داشته باشه تا هم تحصیل کنم و هم بتونم تجربه کاری به نحوی در برق داشته باشم . ایا می شه کاری کرد ؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دانشجوی رشته برق هستم و اول کار . می خواستم برای خودم یه منبع درامد در قالب کار یا تاسیس یه شرکت ساده داشته باشم که به برق ربط داشته باشه تا هم تحصیل کنم و هم بتونم تجربه کاری به نحوی در برق داشته باشم . ایا می شه کاری کرد ؟

دوست عزیز سلام
تاسیس شرکت کاری نداره ولی حداقل باید دوتا فاکتور رو داشته باشین:
1- پول خوب داشته باشین تا بتونید یه تیم قوی دور خودتون جمع کنید.
2- تیم و تخصص خوب داشته باشید تا بتونید این تخصص ها رو به درآمد برسونید.

در غیر اینصورت هزینه های جانبی راه اندازی شرکت خیلی زود از پا می اندازدتون و باعث ناامیدیتون میشه.
البته اگه ایده های خوب داشته باشی می تونی از طریق پارک های علم وفنآوری اقدام کنی، من خودم دوبار تجربه حضور در این پارک ها رو داشتم اگه ایده خوبی داشته باشی ازت حمایت نسبتاً خوبی میشه.

به نظر من اگه هنوز جایگاه خودت رو پیدا نکردی برای ورود به کار عجله نکن، سعی کن از نظر علمی موقعیت رو تقبیت کنی و در این مرحله دنبال دوره های آوزشی جانبی و یادگیری نرم افزارهای تخصی باشی
حواست باشه از زبانهای خارجی خصوصاً انگلیسی غافل نشی.

shahin4

عضو جدید
دوست عزیز سلام
تاسیس شرکت کاری نداره ولی حداقل باید دوتا فاکتور رو داشته باشین:
1- پول خوب داشته باشین تا بتونید یه تیم قوی دور خودتون جمع کنید.
2- تیم و تخصص خوب داشته باشید تا بتونید این تخصص ها رو به درآمد برسونید.

در غیر اینصورت هزینه های جانبی راه اندازی شرکت خیلی زود از پا می اندازدتون و باعث ناامیدیتون میشه.
البته اگه ایده های خوب داشته باشی می تونی از طریق پارک های علم وفنآوری اقدام کنی، من خودم دوبار تجربه حضور در این پارک ها رو داشتم اگه ایده خوبی داشته باشی ازت حمایت نسبتاً خوبی میشه.

به نظر من اگه هنوز جایگاه خودت رو پیدا نکردی برای ورود به کار عجله نکن، سعی کن از نظر علمی موقعیت رو تقبیت کنی و در این مرحله دنبال دوره های آوزشی جانبی و یادگیری نرم افزارهای تخصی باشی
حواست باشه از زبانهای خارجی خصوصاً انگلیسی غافل نشی.
زبان انگلیسی با کدام مهارت ؟ منظورم بریتیش یا امریکن هست.
خوب من می خوام با تحصیل در برق تجربه کاری هم داشته باشم هم بخاطر شغل و هم بخاطر کاربردی کردن انچه یاد می گیری . الان صفر کیلومتر هستم . چه برنامه ای می تونم برای کار و شغل بریزم (منظورم غیر از استخدام دولتی هست) . البته نهایش اینه که یه شرکت بزنم

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
خوب من می خوام با تحصیل در برق تجربه کاری هم داشته باشم هم بخاطر شغل و هم بخاطر کاربردی کردن انچه یاد می گیری . الان صفر کیلومتر هستم . چه برنامه ای می تونم برای کار و شغل بریزم (منظورم غیر از استخدام دولتی هست) . البته نهایش اینه که یه شرکت بزنم
با اجازه ی دوست عزیز بنفیک.اچ
برای پیشرفت و کسب تجربه من از اینجا دارم شروع میکنم امیدوارم راه حل خوبی براتون باشه هر چند شخت و مشکله.
ترم دو بودم در یک شرکت خصوصی واسه کار به عنوان کارگر استخدام شدم . قرار بود حقوق من کم باشه ولی ایشون کار یاد من بده . خب گذشت و ما یواش یواش یک کلید قدرت از نزدیک دیدیم :d
تا اون موقع ندیده بودیم .
خب مهندس هم حقوق ما رو پایین داد و هی به م میگفت هیچی بلد نیستی (البته من الان حاضرم باهاش مناظره برقی داشته باشم )
هم اینکه حتی یک کلمه چیزی به من یاد نداد. ک ما هم نامردی نکردیم. یه فرصت خوب نصیب شدم و تمام نقشه ها و کاتالوگ ها و غیره رو یه کپی زدم واسه خودم .
این شد که ما شروع کردیم به یاد گیری مطالب بیرون دانشگاه . و مختص بازار کار. البته ادم باید نترس و زرنگ و با انگیزه و کنجکاو و کمی پر رو باشه تا بتونه از صفر خودشو بکشه بالا.
حالا شما هم میتونی با حقوق کم در یک شرکت کار کنی تا تجربه دار بشی... به هر شرکتی هم بگی من با حقوق کم راضییم دست و پاتو میبوسن .حتی اگه چیزی بلد نباشی

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز لهجه انگلیسی شاید خیلی برای شما که در ایران می خواهید مشغول به کار بشید اهمیت نداره مگر اینکه قصد همکاری با شرکتهای بین الملی داشته باشید که در آن صورت بسته به کشور می تونید به سمت لهجه مورد نظر سوئیچ کنید.

با توجه به اینکه در خصوص مسیر و برنامه ریزی جهت پیدا کردن شغل مناسب به دفعات در این بخش صحبت کردم پیشنهاد می کنم به پست های قبلی مراجعه نمایید ولی من تنها نکته ای که اینجا لازم میدونم بیان کنم اینه که از برنامه ریزی های سنگین و احساسی دوری کنید و با توجه به اینکه اول راه هستید بنظرم در این زمان بیشتر روی پایه گذاری قوی بنیه علمی و تحصیلیتون وقت بزارید چراکه در یکی دو سال اول اگه هسته اولیه درسی رو یاد نگیرید تا پایان راه مشکل خواهید داشت.
خلی عجله کردن هم برای ورود به بازار کار خیلی خوب نیست باید پله پله در این مسیر گام بردارید.
موفق باشید

fight till u win

عضو جدید
تاپیک فوق العاده مفیدیه.واقعا ممنون.
من گرایشم الکترونیکه،ترم هشتم هنوز شروع نشده و این تابستون قراره برم کارآموزی.
هیچ تجربه عملی ای ندارم و بجز یه دوره درپیت روباتیک و ای وی آر تو دانشگاه هیچ دوره دیده ای ندیده م.
تنها نقطه قوتی که خودم فکر میکنم دارم اینه که زبانم عالیه.
2-3 روز پیش کنکور ارشد دادم و چه قبول بشم چه نشم قصد دارم بعد از فارغ التحصیلی مشغول کار بشم.
از کجا شروع کنم؟
و چیکار کنم که رزومه مو افزایش بدم؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاپیک فوق العاده مفیدیه.واقعا ممنون.
من گرایشم الکترونیکه،ترم هشتم هنوز شروع نشده و این تابستون قراره برم کارآموزی.
هیچ تجربه عملی ای ندارم و بجز یه دوره درپیت روباتیک و ای وی آر تو دانشگاه هیچ دوره دیده ای ندیده م.
تنها نقطه قوتی که خودم فکر میکنم دارم اینه که زبانم عالیه.
2-3 روز پیش کنکور ارشد دادم و چه قبول بشم چه نشم قصد دارم بعد از فارغ التحصیلی مشغول کار بشم.
از کجا شروع کنم؟
و چیکار کنم که رزومه مو افزایش بدم؟

با سلام
دوست گرامی با توجه به اینکه گرایش شما الکترونیک هست من به شما همونطوری که به سایرین هم قبلاْ پیشنهاد دادم طراحی دیجیتال و کار با FPGA هست. تو همین سایت هم تو یکی از تاپیک ها ویدیوهای خوبی برای این زمینه اراپه شده بود که به زبان فارسی هم بود.
حتماْ برید اونا رو ببینید.
مرجع فارسی کمه ولی از توانایی زبانتون برای استفاده از مراجع انگلیسی نهایت استفاده رو ببرید.

fight till u win

عضو جدید
با سلام
دوست گرامی با توجه به اینکه گرایش شما الکترونیک هست من به شما همونطوری که به سایرین هم قبلاْ پیشنهاد دادم طراحی دیجیتال و کار با FPGA هست. تو همین سایت هم تو یکی از تاپیک ها ویدیوهای خوبی برای این زمینه اراپه شده بود که به زبان فارسی هم بود.
حتماْ برید اونا رو ببینید.
مرجع فارسی کمه ولی از توانایی زبانتون برای استفاده از مراجع انگلیسی نهایت استفاده رو ببرید.

خیلی ممنون از جوابتون،
فقط من یه سوالی دارم که امیدوارم بی ربط نباشه،
برا FPGA باید حتما اول AVR یاد بگیرم یا میتونم مستقیما از خودش شروع کنم؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از جوابتون،
فقط من یه سوالی دارم که امیدوارم بی ربط نباشه،
برا FPGA باید حتما اول AVR یاد بگیرم یا میتونم مستقیما از خودش شروع کنم؟

در واقع اصلاً به هم مرتبط هم نیستند، ولی خوب کسیکه AVR کار کرده باشه و برنامه نویسی کرده باشه در خوب با دید الگوریتم سازی و برنامه نویسی بیشتر آشنا هست و روند یادگیری بهتری خواهد داشت.
ولی به هیچ عنوان الزامی نیست

arezoo yari

عضو جدید
سلام. من فارغ التحصیل برق گرایش کنترل هستم. راستش توی دوران تحصیلم بیشتر وقتم رو گذاشتم روی یادگیری نرم افزارها مثل ,avr,matlab,plc,تاحدودی logo,spice,cad ومدارک فنی و حرفه ای ابزار دقیق و مونتاژکار تابلو برق , پنوماتیک رو دارم.شاید نشه بگی خیلی مسلطم ولی هرکدومشون رو با شاید یک هفته وقت بتونم مسلط بشم ولی الان نمیدونم باید برای کار کجا برم (مشکل اینجاست که
شهر ما صنعتی نیست )اگه راهنماییم کنید که چکار کنم ممنون میشم

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من فارغ التحصیل برق گرایش کنترل هستم. راستش توی دوران تحصیلم بیشتر وقتم رو گذاشتم روی یادگیری نرم افزارها مثل ,avr,matlab,plc,تاحدودی logo,spice,cad ومدارک فنی و حرفه ای ابزار دقیق و مونتاژکار تابلو برق , پنوماتیک رو دارم.شاید نشه بگی خیلی مسلطم ولی هرکدومشون رو با شاید یک هفته وقت بتونم مسلط بشم ولی الان نمیدونم باید برای کار کجا برم (مشکل اینجاست که
شهر ما صنعتی نیست )اگه راهنماییم کنید که چکار کنم ممنون میشم

سلام دوست گرامی
واقعاْ بعنوان فارغ التحصیل گرایش کنترل از مهارتهای خوبی برای ورود به بازار کار داری. از این مهارتها با توجه به نام کاربریتون که نشون میده خانم هستید می تونید تو چند جا استفاده کنید.:
1- به عنوان اپراتور سیستم های کنترلی و اتوماسیون (که بیشتر مواقع از آقایون استفاده میشه مگر در کارخانه های بزرگ)
2- بعنوان طراح سیستم های اتوماسیون در دفاتر فنی شرکت های پروژه ای (بیشتر این دفاتر در تهران و شهرهای بزرگ مستقر هستند)
3- بعنوان کارشناس فروش سیستم های کنترلی و ابزار دقیق (بیشتر این شرکتهای در شهرهای بزرگ مستقر هستند)
4- کارشناس آموزش در واحد اتوماسیون در شرکت هخای برگزار کننده آموزشهای تخصصی (گستردگی در اکثر شهرها وجود داره)

نکته ای که وجود داره این هست که شما در کدوم شهر ساکن هستید و با توجه به اینکه خانم هستید و امکان حضور شما ممکن هست در صنایع و کارخانه ها مقداری مشکل باشه. باید در سایر زمینه هایی که ذکر شد بیشتر تلاش نمایید.

arezoo yari

عضو جدید
ممنون بابت امیدواریتون:smile:
راستش مشکلم اینه که شهرم (همدان)شهر صنعتی نیست واینکه نمی دونم به اسامی شرکتها و همچنین کارهایی که انجام میدن چطوری میتونم دسترسی پیدا کنم :(

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون بابت امیدواریتون:smile:
راستش مشکلم اینه که شهرم (همدان)شهر صنعتی نیست واینکه نمی دونم به اسامی شرکتها و همچنین کارهایی که انجام میدن چطوری میتونم دسترسی پیدا کنم :(

سلام
مطمئناً تو منطقه شما، شهرک صنعتی وجود داره، می تونید لیست شرکتهای مستقر در اون شهرکها رو و زمینه کاریشون رو از طریق سایت شهرک و یا اطلاعات اون شهرک بدست بیارید.

abdolrahim

عضو جدید
سلام
تاپیک خوندم اگر امکانش هست راهنمایی کنید
کارشناسی ناپیوسته برق قدرت می خونم رفتم ترم 4 ترم 5 تموم میشه از استان گلستان هستم اینجا زیاد صنعتی نیست چه کاری انجام بدم؟
دوره فنی برق و پی ال سی رفتم
وارد تاسیسات برق بشم یا توزیع؟ از یکی که پرسیدم گفتش توزیع بخوای کار کنی باید سرمایه زیادی داشته باشی اما تاسیسات اینطوری نیست

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام
کارشناسی ناپیوسته برق قدرت می خونم رفتم ترم 4 ترم 5 تموم میشه از استان گلستان هستم اینجا زیاد صنعتی نیست چه کاری انجام بدم؟
وارد تاسیسات برق بشم یا توزیع؟ از یکی که پرسیدم گفتش توزیع بخوای کار کنی باید سرمایه زیادی داشته باشی اما تاسیسات اینطوری نیست

سلام دوست عزیز abdolrahim
با اجازه از مهندس Benefic.H

شما الان نمیتونید که درست تصمیم بگیرید چون دیگران وضعیت شما رو نمیدونن
بعلاوه شما هیچ تجربه ای ندارید که انتظار داشته باشید که یه شرکت بزنید و شروع کنید!
پیشنهاد من اینه که شما اول ببینید به چه کاری علاقه دارید، برید چند سالی توی شرکت هایی که تو اون زمینه فعالیت دارن کار کنید تا هم تجربه تخصصی اون کار رو بدست بیارید و هم ترفند های بدست گرفتن بازار و مشتری و ...
بعد به فکر مستقل شدن باشید

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام دوست عزیز
برای ورود به بازار کار از طریق ایجاد شرکت و بصورت شخصی، جدا از مقوله سرمایه نیاز به تجربه و تخصص داره، شما باید یه مدت با شرکتهایی که در این زمینه ها فعال هستند همکاری نمایید تا تجربتون بره بالا، بعد از اون اقدام به راه اندازی کسب و کار خودتون رو انجام بدین، در ضمن فعالیت در زمینه توزیع، چون ارتباط مستقیم با شرکتهای توزیع برق دارین، سابقه و تجربه برای همکاری خیلی مهم هست، ولی در زمینه تاسیسات با تجربه کمتر هم می تونید وارد بشید.