دنا محصوا ایران خودرو - همه چیز درباره خودروی دنا

yasser_proe

عضو جدید
کاربر ممتاز

نام محصول جدید ایران خودرو اعلام شد

جدیدترین خودروی ایرانی به نام دنا و با برند ملی سال 91 وارد بازارهای داخلی و بین المللی می شود.

میر جواد سلیمانی اظهار داشت: این محصول توسط مهندسان ایرانی و بدون مشارکت خارجی ها و با استفاده از ظرفیت ها و امکانات ایران خودرو طراحی شده است.

وی افزود: خودرو دنا بر پایه پلت‌فرم داخلی و مطابق با استاندارد های ملی و بین المللی و با هدف ارتقای توسعه برند ملی عرضه می شود.

سلیمانی مهمترین حجم تغییرات ایجاد شده در خودرو دنا را نمای ظاهری، نمای جانبی، نمای داخلی و تغییرات پلت‌فرمی عنوان کرد و اظهارداشت: این محصول با بیشترین خودکفایی ساخت داخل تولید و روانه بازار خواهد شد.

وی تاکید کرد: خودرو دنا دارای مزیت رقابتی برای صنعت و اقتصاد ایران دارد و استانداردهای ایمنی آن در خصوص تصادف با عابر و تصادف از جلو و کنار ارتقا یافته است.

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو تصریح کرد: مدل های این محصول شامل ال ایکس با موتورهای ای اف 7 بنزینی و پایه گاز سوز و ای ال ایکس با موتور ای اف 7 توربوشارژ است.

سلیمانی در خصوص تفاوت های مدل ال ایکس و ای ال ایکس این محصول اظهار داشت: علاوه بر موتور، درسیستم های همچون رینگ، فرمان برقی، آیینه برقی تاشو، چراغ های مه شکن، رنگ تریم داخلی و کیسه هوای جانبی صندلی تفاوت هایی وجود دارد.

وی یکی از ویژگی های این محصول را عدم وابستگی به خودرو سازان خارجی دانست و افزود: با توجه به سطح تجهیزات نسبت به خودرو های وارداتی قیمت مناسب و برخورداری از شبکه خدمات گسترده پس از فروش از دیگر مزیت های مهم خودروی دنا محسوب می شود.

وی یاد آورشد: ایران خودرو درسال 91، 35 هزار دستگاه در سال 92 ، 80 هزار دستگاه و از سال 94 تا 96 هر سال 100 هزار دستگاه از این محصول را تولید می کند.

سلیمانی خاطر نشان ساخت: سالانه قراراست 15 هزار دستگاه خودرو دنا به بازاهای بین المللی صادر شود و مهمترین بازار های صادراتی این خودرو،کشورهای مشترک المنافع، روسیه، ترکیه و شرق اروپا، منطقه خلیج فارس، آفریقا و شرق آسیا خواهد بود.

دنا، نام قله ای است با بلندای 4448 متر، در 35 کیلومتری شمال غربی شهر یاسوج، شهرستانی که این قله در آن قرار دارد نیز شهرستان دنا نام دارد.

نام "دنا " با مفهوم استواری و استحکام و سرافرازی آمیخته است.

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسمش فکنم قبلا یه چیز دیگه بود نه؟
خدا خیری به پژو بده پلت فرم 405 داد به ایران خودرو تا سمند تولیدشه
نکنه این دنا هم روی همون پلت فرمههههههه

• Like
واکنش ها: beik

rmi-ansys

عضو جدید
سلام
فکر کنم آن عکسی که شما قرار دادی مربوط به رانا باشد، نه دنا.

خود ایران خودرو این دو عکس را فعلا در سایتش قرار داده.

اینها با هم خیلی فرق دارند.
در ضمن یکم صبر کنید ببینیم اصلا چی هست، بعد هر چی دلمان خواست نظر بدهیم.
خوب یا بد صبر کنیم. ضرر نداره.

پیوست ها

• 001.jpg
    001.jpg
    4.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 002.jpg
    002.jpg
    11.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

parsa s

عضو جدید
این خودرو روی پلت فرم سمنده و بیشتر نمای جلو و عقبش تغییر پیدا کرده

هر دو تا عکسی هم که گذاشتین مربوط به دنا هستش ...
نکته جالب اینکه من نور عکس اولی رو زیاد کردم و نمای جلو تقریبا مشخص شد ( اینم یه سوتی از ایرانخودرو که باید در عکس هایی که قبل از رونمایی منتشر می کنه دقت بیشتری بکنه )

به نظر من تو این مورد به نظر میاد ایرانخودرو بهتر از قبل عمل کرده هرچند المان های طراحی جلوی خودرو به نظر متناسب با طراحی جانبی سمند نیست ... ناگفته نماند که در طراحی نمای جلو بدون شک نیم نگاهی به محصولات میتسوبیشی و آئودی داشتن ...

ببینید ...

http://www.up.iranblog.com/images/70wd5blpjtu32mn63f.jpg

پیوست ها

• n4c64msmwe11.jpg
    n4c64msmwe11.jpg
    69.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید همون رانا بوده اسمش عوض کردن شده دنا
به نظر میاد ایران خودرو کمی پیشرفت کرده در طراحی

parsa s

عضو جدید
شاید همون رانا بوده اسمش عوض کردن شده دنا
به نظر میاد ایران خودرو کمی پیشرفت کرده در طراحی

رانا که قبلا رونمایی شده بود و الان مشغول ساخت قالب های بدنه و ... می باشند .. به گفته مسئولین ایرانخودرو قراره رانا از شهریور امسال وارد بازار بشه . رانا روی پلت فرم 206 SD طراحی شده بود ولی دنا روی پلت فرم سمنده

این هم عکس رانا

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام
من اول فکر می کردم همون رانا که از پلت فرم 206 هست .
اما الآن عکسی که می بینم احتمالا از پلت فرم 405 هستش . چون پلت فرم های مورد استفاده در ایران خودرو یکی 206 و 405 و قرار بود چند محصول با همکاری رنو رو تندر 90 بزنن که فعلا منتفی هستش .
پس همون پالت 405 هستش .
جلو ماشین که خوب طراحی شده امید وارم با بقیه ماشین تناسب داشته باشه و واقعا این تازگیش شعار نباشه .:(

rmi-ansys

عضو جدید
این هم یک عکس از عقب خودرو:

خوشبین و امیدوار باشیم. قبول کنیم که پیشرفتهای خوبی دارد صورت می‌گیرد. حالا یکم کند است ولی انجام می‌شود. امیدوارم سرعت پیشرفت و تحول خودروسازی ما خیلی خیلی بالاتر برود. ;)

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرم از نگاه طراحی داره پیشرفته خوبی میکنه
دنا خودروی زیبایی شده
درسته نواقصی داره اما خوب داره پیشرفت میکنه
یا این موتور توربوشارژرش که من خیلی دوستش دارم و با قیمتی که مطمئنا تا 20 تومن خواهد بود انتخاب عالی خواهد بود
تو نمای اولیه خوبه
تا ببینیم چه خواهد شد

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حتما قیمتش 20 میلیونه !!!

در هر صورت نمیرزه ...

چرا نمی ارزه دوست من؟
ارزش پول تو جیب خودتو ببین!
به پا همینی که شما میگی نمی ارزه یه سال و خورده ای فکر نشسته!
خودرو سازی الکی نیست که ما همینطور میایم به سادگی بگیم نمی ارزه اونم وقتی دلیل بخوایم نداریم!!!
درسته برای ابتدا شاید قابل رقابت با هزاران شرکت نباشه...اما برای شروع آیا خوب نیست؟

نمی دونم چرا اسم این میاد که این خودرو بر روی پلت فرمه فلانیه همه میگن ای بابا..ایران خودرو هنوز عرضه نداره
اما دریغ از اینکه بدونن هیچ خودرو سازی خودش هیچی نمی سازه و شاید بگم تنها ایران هستش که دنبال خودروی ملی هستش که به علت تحریمات مجبوره!
شرکت ائودی نه موتور میسازه نه شاسی نه هیچی
فقط کابین طراحی میکنه و میگه من اینارو میخوام
هر شرکت وابسته به اون میاد با توجه به دیتا هایی که شرکت ائودی در اختیارش میده واسش چیزی طراحی میکنه که شاید همون شرکت واسه بنز و پورشه هم طراحی کنه با خصوصیات اون ماشین!
ایران خودرو و سایپا شاید تنها شرمت هایی باشن که بیخ و بن ماشین رو خودشون میسازن
به نظر من خیلی هم کار درستی کردن..درسته خیلی دیر این امر صورت گرفته...اما با قدرت باید پیش بره
ایران خودرو هم نشون داده پیشرف رو داره خوب طی میکنه(قبول دارم کیفیت رو فدا کرده ... و خیلی مسخره بازیاشو!!)
باید دید..تست کرد..و دست مهندسای کشورمون رو بوسید!

rmi-ansys

عضو جدید
ممنون از majidhosseini .

من خیلی خیلی خوشحال هستم که داره اتفاقات بسیار بسیار خوبی در خودروسازی ما می‌افتد. گفتم، شاید سرعتش کم به نظر بیاد ولی یادمان نره که سایر خودروسازها هم یک شبه این نشدند.
امکاناتی که این خودرو داره از جمله فرمان برقی و موتور توربوشارژ و ... ، نهایتا 20 میلیون قیمت دارد، بی انصافی است بگوییم ارزش ندارد.

*** البته من در اخبار ساعت 14 از زبان مسئولی شنیدم که با توجه به تنوع 4 مدل در این خودرو، قیمتش از 16 تا 20 میلیون است.

بدبختانه ما عادت کردیم که هر کی و هر جایی داره پیشرفت می‌کند (که قطعا 100٪ عالی و بدون اشتباه هم نیست.) قصد داریم بکوبیمش و لهش کنیم. اگر آلمانی‌ها و آمریکایی‌ها سایر کشورهای صاحب علم و به خصوص ژاپنی‌ها اینطور مثل ما رفتار می‌کردند که هرگز اینقدر در دنیا حرف برای گفتن نداشتند.

من شخصا به ایرانی بودنم افتخار می‌کنم و خوشحالم که خودروسازی ما داره جدا و حقیقتا یک تکانی به خودش می‌دهد.

sed ali

کاربر ممتاز
سلام
یه اطلاعاتی در مورد خودرو دنا رو سایت ایران خودرو گذاشتن
از جمله ویژگی های فنی موتور EF7 با توبوشارژر مثا 150 اسب بخار که خیلی خوبه
به عکس خیلی یسته هم از نمای داخل گذاشتن در مجموع نشون میده که خوبه
یه مشکای که در سورن بود درون خودرو هیچ فرقی نکرده بود و موجب نارضاتی مشتر شد .
اما دنا مثل اینکه واقعا درونش هم تغییر کرده .
در مورد پلت فرم هم بگم نباید انتظار داشت که ایرانخودرو حتما باید یک پلت فرم کاملا جدی طراحی کنه . اصلا هم مقرون به صرفه نیست .
شرکت های بزرگ مثل بنز و بی ان و هم هر چند سال یکبار پلت فرم جدید طراحی می کنن .
در مجموع باید خودرو رو دید .
اگر حرفایی که زدن درست باشه برای فول آپشن دنا 20 تومان خوبه .
جالبه حجم تولیدش هم بالا است .
احتمالا جای سمند و 405 حواب میده !

rmi-ansys

عضو جدید
نمای داخلی خیلی قشنگ است و واقعا تحولی در تزیین داخلی است.
خسته نباشند از زحمت و تلاشی که به خرج دادند.

*** در سایت ایران‌خودرو نوشته بود: مدل EL بین 14 تا 18 و مدل ELX تا 25 میلیون قیمت دارد.

parsa s

عضو جدید
البته در مورد طراحی داخلی این عکسایی که منتشر شده کامپیوتری هست و به نظر من با داشبورد سورن ELX تولید خواهد شد ... و این عکسا صرفا جنبه تبلیغاتی دارن . شنیدم در زمان رونمایی هم درهای خودرو رو باز نکردن تا از فضای داخلی عکسی گرفته بشه !

البته طراحی داخلی کپی هوشمندانه ای از داشبورد هیوندای سوناتا 2011 هستش .

اما در مورد طراحی بیرونی باید بگم که به نظر من طراحی جلوی خودرو بد نیست ولی به شدت با نمای جانبی و عقب خودرو نامتناسب به نظر می رسه . یعنی اگه جلو و عقب خودرو رو بصورت مجزا ببینید احتمال نمی دین که متعلق به یه خودرو باشن ... طراحی عقب خودرو هم چندان خوب انجام نشده و یه کم قدیمی هست

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از majidhosseini .

من خیلی خیلی خوشحال هستم که داره اتفاقات بسیار بسیار خوبی در خودروسازی ما می‌افتد. گفتم، شاید سرعتش کم به نظر بیاد ولی یادمان نره که سایر خودروسازها هم یک شبه این نشدند.
امکاناتی که این خودرو داره از جمله فرمان برقی و موتور توربوشارژ و ... ، نهایتا 20 میلیون قیمت دارد، بی انصافی است بگوییم ارزش ندارد.

*** البته من در اخبار ساعت 14 از زبان مسئولی شنیدم که با توجه به تنوع 4 مدل در این خودرو، قیمتش از 16 تا 20 میلیون است.

بدبختانه ما عادت کردیم که هر کی و هر جایی داره پیشرفت می‌کند (که قطعا 100٪ عالی و بدون اشتباه هم نیست.) قصد داریم بکوبیمش و لهش کنیم. اگر آلمانی‌ها و آمریکایی‌ها سایر کشورهای صاحب علم و به خصوص ژاپنی‌ها اینطور مثل ما رفتار می‌کردند که هرگز اینقدر در دنیا حرف برای گفتن نداشتند.

من شخصا به ایرانی بودنم افتخار می‌کنم و خوشحالم که خودروسازی ما داره جدا و حقیقتا یک تکانی به خودش می‌دهد.

همه حرفات قابل تقدیر دوست من
ان شاءالله بتونیم روز به روز با نیت پیشرفت برای کشورمون زندگی کنیم

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اره..من با پارسا موافقم
جلوش خوبه
اما عقبش .....
اشکال طرح اینه که قسمت های در رو تغییر نداده و عملا از خود سمند استفاده کرده
همین باعث شده با این طراحی فقط خطوط رو حول نواحی چراغ عقب و جلو تقسیم کنه
همین تقسیم و عدم امتداد شود لاین باعث شده طرحش هم خونی نداشته باشه
و نمی دونم ایرانخودرو چقدر دوست داره صندوق رو صاف طراحی کنه!
اما جلوش خوشگله
توش هم که اگه این باشه خیلی قشنگه
با 20 تومن تولید بشه میتونه فروش بسیار بالایی داشته باشه

sed ali

کاربر ممتاز
با سلام
نم با نظر دوستان موافقم

جلو خودرو خیلی خوبه اما با بقیه خودرو تناسبی نداره
از عقب که به ماشین نگاه می کنی انگار عقبشو بهش چسب زدن
در هاش که همون سمند هست
سقفش هم واسه سمند هست
فقط جلوش قشنگ و باید از جلو دید
داخل خودرو که دیدم یه بوهایی بردم که کپی هستش ولی میشه گفت خوبه
یه داشتبورد واسه سورن جدیدا زدن که بیشباهت هم نیست به این !
به نظر من شاید باید یه اصلاحاتی روش انجام بشه !
مخصوصا در عقب خودرو یه عکس از سورن دیده بودم که چراغش همین جوری بود . فکر کنم از اون استفاده کردن
در سمند و سورن و حتی دنا این نکته به چشم میخوره که عقب خودرو ضعیف طراحی شده !
البته این نظرات من در حد یک فرد عادی است و شاید هیچ اهمیتی نداشته باشه و .......
در کل باید به مهندسان ایرانم خودرو یه خسته نباشد گفت !:gol::gol:
فقط خدا کنه وقت بزارن و مشکلاتشو بگیرن !

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
از جلو خیلی شبیه کیا سراتو هستش!!!
داخلشم که سوناتا 2011 !!!
پس این کجاش ایرانی شد؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

m.e.a.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
موتورش هم مال سمند ef7 هست که تا الان مشکلات داره که نمونش تو خونه ماست

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام
به نظر ظاهرش از نمای جلو خوب میاد ولی در قسمت عقب طراحی ضعیف خودشو نشون داده
و اما درمورد خود خودرو : باید منتظر ماند و دید که چی از آب در میاد و بعد قضاوت کرد ، فعلا برای قضاوت زوده

yasser_proe

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید من تو صفحه اول به اشتباه تصویر رنا رو گذاشتم

دنا ایران خودرو - معرفی کامل دنا - محصول جدید ایران خودرو
حدود ده سالی است که با سمند ، مفهوم خودرو ملی و نماد کله اسب معروف آشنا شده ایم . امروز ، سومین فرزند این خانواده با نام دنا متولد شد . این گزارش اختصاصی شما را با دنا آشنا خواهد کرد پس با ما همراه باشید .​
این مطلب صرفا به معرفی خودرو دنا اختصاص دارد و جزئیات و حواشی جالب رونمایی خودرو دنا در مطلبی دیگر به طور گسترده پوشش داده خواهد شد .​

پروژه ای با نام NX7 تعریف کرد که طی آن طراحی محصولی جدید از خانواده خودرو ملی برای پوشش بازه بالاتر قیمتی تعریف شده... جهت مشاهده کامل تصاویر که و قیمت دنا در تیپهای مختلف + مشخصات فنی + تصاویر کامل از خودرو + تحلیل کامل خودرو و مقایسه با خودروهای دیگر ...کلیک کنید .

http://design-wildfire.blogfa.com/cat-29.aspx

امین قیاسی 1986

عضو جدید
آقا امین کم پیدا هستی ؟
تلار خودرو بدمن شما صفا نداره !:w08:
هر کجا هستی خوش باشی !:w42:

سلام سید جان
ما مخلصیم
سر ما حسابی شلوغه و وقت نمیکنم مثل قدیما بیام تالار و بحث راه بندازم
ازت ممنونم انشاالله که شما هم همیشه سالم و سربلند باشی

AmiR_112

عضو جدید
اگه آرم ایران خودرو رو فرمون نبود همه فکر می کردند سوناتا2011!!!!!
یه کم خلاقیت و استعدادو هنر ایرانیم بد نیستااااااااا!!!!!

بالا