مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه منم تو منابع مرکز معماری دیدم

قیمتش خیلی بالاس اونم برایکتابی که فقط داره آثار نورمن فاسترو بررسی میکنه
کدوم فصلا باید خونده بشه؟
بله قیمتش بالاست و کل نکات معماریش رو اگه جزوه بدن تو بیست صفحه میشه جمع بندی کرد اگه گیرتون اومد و خریدین فقط فصل 5 که نمونه آثارشو بررسی کرده(مابقیش زندگینامه و مبانی نظریه)
برای معماری با توجه به اینکه یه دور سرسری خوندم جز منابع اصلی نیست ولی برای انرژی و تکنولوژی چرا.مهمه

shima jo0on

عضو جدید
هر چند که دیگه این روزا کسی جواب منو نمیده اما بازم میپرسم شاااید یکی دلش به حال من سوخت و جواب داد!:cry:(در واقع چاره دیگه ای ندارم)
جزوات نور و اگوستیک و تنظیم قیابکلو هرکدوم کاملش چند صفست؟؟؟
جزوات تاسیسات و اگوستیک ایزدی هر کدومش کاملش چند صفحست؟؟
برای عناصر از بین جزوات سینا شریفی ، کزازی ، فاطمی کدومش بهتره؟
مررررسی

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگه بخواهیم با برنامه ریزی مرکز معماری ایران پیش بریم باید چکار کنیم؟؟؟؟؟؟؟ باید آزمونهاش هم شرکت کنیم؟؟؟؟؟؟؟:surprised:
اجباری نیست که شرکت کنین. برنامش تو تاپیک جزوه ها هست. میتونین فقط طبق برنامه پیش برین. شرکت تو آزمون واسه خودسنجیه. اینکه ببینین چه درصدی از مطالب رو فهمیدین و نقاط ضعف و قوتتون کجاس. چون وقتی آزمون میدین با یه جمعیت زیادی مقایسه میشین و تا حد زیادی کنکور شبیه سازی میشه واستون. خوبیش همینه.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر چند که دیگه این روزا کسی جواب منو نمیده اما بازم میپرسم شاااید یکی دلش به حال من سوخت و جواب داد!:cry:(در واقع چاره دیگه ای ندارم)
مررررسی
تنظیم شرایط قیابکلو :65
آکوستیک ایزدی:36
نور قیابکلو : 37
یه جزوه دیگه از قیابکلو که نور و صداش با همه:53
جزوه تاسیسات رو ندارم
سینا شریفی واسه عناصر جواب میده و خیلی خوبه

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مررررسی
عزیــــــزم چرا کسی جواب نمیده؟ همه جواب میدن که. نور رو من یه جزوه جدا دارم از قیابکلو که فقط نوره (آکوستیک نداره) و جدید که 37 صفحس. یه جزوه قدیمی هم دارم که نور و صوت قیابکلو با همه. اون 53 صفحس.
آکوستیک ایزدی 36 صفحس. تاسیساتش که فقط مبحث نور و روشناییه 31 صفحس.
واسه عناصر اگه جزوه ی کزازی که واسه معماری ها کلاس گذاشته (و نه تکنولوژی و...) اون عالیه.(امسال تو ایوانخانه درس میده) اگر نداری جزوه تاسیسات سینا شریفی میگن خوبه (که من نمیدونم واسه معماریا شاید یه کم گسترده باشه، دوستانی که فن بیشتر خوندن بهتر از من خبر دارن) نهایتاً جزوه فاطمی که یکی از دوستان میگفتن خیلی جزوه ی خوبی نیست. فک کنم 2تای اول در اولویت باشن.

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنونم دوست عزیز . خب چطوری باید آزمونها رو شرکت بکنیم؟؟؟؟؟؟
اگه تهران هستین که میرین مرکز معماری آدرسشم قائم مقامه، خیابون دهم پلاک 18.
اگرم شهرستانین احتمال داره مرکز تو شهرتون شعبه داشته باشه و میتونین برین اونجا واسه ثبت نام. اگرم نداشت که تماس بگیرین مرکز تهران و اینترنتی ثبت نام کنین. این تلفنشه:
تلفن تماس: 7820 8873 021 1444 8873 021 3644 8873 021

دوستانی که آزمون ثبت نام میکنن لطف کنن اگه تونستن اینجا هم فایل ها رو با پاسخنامه بذارن. بعضیا نمیتونن ثبت نام کنن. یا در دسترسشون نیست یا امکانات مالیشون اجازه نمیده.
من خودمم هنوز ثبت نام نکردم. معلومم نیست کی بتونم ثبت نام کنم. اینه که نمیتونم قول بدم. شاید خودمم از فایلایی که دوستان میذارن استفاده کنم.
خلاصه هوای بقیه رو داشته باشین. :gol: :w27:

سپیده معمار

عضو جدید
سلام دوستان;)
خدا قوت میگم بهتون
بچه ها من یه سوالی دارم،من دوست دارم که امسال آزمایشی کنکور بدم و الان کلاس های دانشگاه هم هست
اینارو گفتم که تو جوابتون به این توجه کنید که فرصتم یکمی کمتره
به نظرتون الان یه کتابو بخونم بهتره یا چند تا کتابو باهم پیش ببرم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان;)
خدا قوت میگم بهتون
بچه ها من یه سوالی دارم،من دوست دارم که امسال آزمایشی کنکور بدم و الان کلاس های دانشگاه هم هست
ممنون میشم راهنمایی کنید
کلاً که خوندن یه کتابو پیشنهاد نمیکنم چون بعد 3 4 ساعت خوندنش خسته میشی. عوض کردن کتابا خودش مث یه تفریح میمونه.
من پیشنهاد میکنم با توجه به وقت کمت چندتا جزوه ی مهم رو برداری و به طور موازی پیش ببری. مثلاً جزوه تاریخ مانا قابوسی و نسیم عسکری. جزوات آکوستیک نور و تاسیسات و تنظیم شرایط قیابکلو و ایزدی. کتاب زبان عمومی رستمی و 504. ایستایی سروش نیا. عناصر سینا شریفی. کتاب منظر انتشارات کنکاش. کتاب درک معماری عصر کنکاش (واسه عسگریه) اینا یه جورایی بیشتر مطالبو پوشش میدن.
این تاپیکو بخونی یه چیزایی دستگیرت میشه.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها به نظرتون رو فصلهای خواص هندسی سطوح ،تنش و کرنش ، ستونهای ایستایی وقت بزاریم ؟(تا اونجا که میدونم همیشه تعادل و نمودار و خرپا اومده) ممنونم میشم جواب بدین و خانواده ای رو از چشم انتظاری دربیارین:w20:

هااااا اینهایی ک الان گفتیییی یعنییی چههه؟؟از کدوم کتابه؟خواص هندسی یعنی چه؟http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/cry.gifچه جمله سنگینییی
همون مباحث ایستایی که تو کتاب عصر کنکاشم آورده شده ..(ایستایی به زبان ساده)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

elinn

عضو جدید
سلام دوست عزیزم
propulsion A
من خودم معماری هستم ولی دوستان زیادی دارم که تغییر رشته ای بودن واسه ارشد،مرتبط و غیر مرتبط...گرافیک -برق - عمران وحتی مکانیک
شما درسته که حق امضا نداری ولی کارهای دیگه میتونی بکنی ، مثل معماری منظر و معماری داخلی ،مثل دوستای من که همه شون هم موفق اند...البته بگم بهت که هرچیزی بهایی داره و باید زحمت بکشی اگه میخوای کمی از زحماتت کمتر بشه بهتره بری کلاس...ایوانخانه کادر خوبی داره... در کل اگه فکر میکنی که به این رشته علاقه مند هستی و از اعماق قلبت احساس نیاز داری که حتما وارد این حوزه بشه یک لحظه هم تردید نکن!موفق باشی

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان;)
خدا قوت میگم بهتون
ممنون میشم راهنمایی کنید

من برات دو تا پیشنهاد دارم
1-از هر درس یک کتاب را برداری و خیلی خوب بخونی و خلاصه کنی و مرور کنی و اگه وقت داشت کتاب دیگه هم بخونی تا بتونی خودتا خوب محک بزنی که با خوندن یک کتاب چه قدر به سوالات می تونی جواب بدی
2- یکی از درسها را مثلا فن و ایستایی یا زبان را کامل بخونی و خودتا تنها تو اون درس محک بزنی
فقط توجه کن چه یه کتاب می خونی چه 10 تا حتما خلاصه نویسی کن چون سال بعد به خاطر استرسی که داری وقت کم میاری و برای سال بعدت هم جلو هستی نسبت به بقیه دوستان

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
توجه.

توجه.

سلام بچه ها این یه نظرسنجی ...به نظرتون این جمله گذاشتنای من به دربخوره ؟اصلا به دردتون میخوره یا فقط تاپیک شلوغ کرده ؟نمیخوام کاری کنم که باعث ناراحتی وازار دیگران
جداا و واقعا اگر فک میکنین به درد نمیخوره و الکی تاپیک شلوغ کرده بی رودربایس بهم پیام بدین اینکار نمیکنم واقعا دیگه
من واقعا نیتم ازاینکار خیر بود قصد جلب توجه وامتیاز و..نداشتم و ندارم من از حرفهای دیگران جا نمیزنم ولی اگه فک مکنین اینکار ناراحتتون میکن من دیگه اینکار از فردا ادامه نمیدم
از صبر و بردباری همتون ممنونم
اینجام اگه حرفی دارین نزنید که میگن اسپم .نظراتتون بم پیام بدین وگرنه من مواخذه میشم به خاطر ایجاد اسپم!

-وقتی بکوشید همه چیز را کنترل کنید از هیچ چیز لذت نمی برید.گاهی باید آرام باشید نفس عمیقی بکشید ..بگذرید و در لحظه زندگی کنید

-وقتی سخت ترین و دردناکترین گزینه را برمی گزینید اما در عین حال در قلبتان احساس آرامش می کنید معنایش اینست که تصمیم درست را گرفته اید

-وقتی خدا دری را می بندد اصرار به کوبیدنش نکنید! بدانید که هر آنچه در پشت آنست صلاح شما نیست

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها من معنی لغتای تخصصی رو از کجا پیدا کنم؟
آخر کتابهایی که داری بخصوص کتابهای گلاب و برا تاریخ و طاق و این مسائل و اینام اخر کتاب بانی مسعود

به نظر من بزاریم واسه اخر بار الان تا انرژی بیشتر و زمان داریم مباحثی که اطمینان داریم رو کار کنیم .اگه فرصتب بود روی اون مباحث وقت بزاریم
من الان بررسی کردم دیدم تو آزمونهای چند سال اخیر اصلا نیومده .باهات موافقم .بله اول مسائل مهمتر رو که میدونیم حتمی میاد بعد اگه وقت شد اینارو هم میخونیم..

shima jo0on

عضو جدید
بچه ها سوال سوال:
1)امروز رفتم کتاب فاطمی انتشارات مرکز معماریو بخرم چاپ جدیدشو که دو جلد هم هستو نداشت همون قدیمیه که یه جلده رو داشه؟؟خیلی با هم فرق دارن ؟؟نخرم یعنی؟؟
2) کتاب زبان عمومی رستمی انتشارتش چیه؟؟

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
یه جزوه سنجش تکمیلی امیر کبیر به دستم رسیده برا زبان تخصصی به نظرم خوبه چون مختصر و مفیده و 60 صفحه است یه نمونه میذارم خوشتون اومد و اگه کیفیتش مورد قبولتونه بگید بقیش رو هم میذارم

1.jpg

آخرین ویرایش:

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
بچه ها... یه سوال؟؟؟؟......... اگه از بین کتابای ایستایی به زبان ساده و کتاب مهندس فاطمی وقت خوندن یکیشو داشته باشم کدومو پیشنهاد میکنین؟
دوست عزیزم هیچکدومو نمیشه حذف کرد چون ایستایی به زبان ساده عصر کنکاش در حل مسائل و درک اونا کمک میکنه و کتاب آقای فاطمی شامل سیستم های ساختمانی و خلاصه بقیه کتابهای دکتر گلابچی مثل طراحی لرزه ای و درک و مبانی و سازه و...... میشه و این دو کتاب در اصل مکمل همدیگه هستند

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من کتاب تست هیچی ندارم فقط آزمونایی رو که تو باشگاه بچه ها زحمت کشیده بودن رو دارم،به نظرتون چی بگیرم؟؟؟آزمونای سالای گداشته؟؟؟تستهای تالیفی؟؟؟؟یا هر دوش
مال چه انتشاراتی بهتره

من کتاب عصر کنکاش رو ندارم...فقط درک و مجموعه سئوالات 10 سال کنکور معماری-معماری و معماری-ساخت رو دارم...منظورت فرمول ها و مسئله های کرنش و ....؟؟؟اونها عمرا بیاد...تا جایی ک من میدونم و پارسال یه استاد سازه ک رشته عمران بود به من گفت بیشتر نمودار میاد و گشتاورها حتی قرقره اینها هم پیچیدش نمیاد...جوری میارند ک تستی قابل حل باشه....راست هم گفت...از اونها نیومد.
مجموعه سوالاتت مال کدوم انتشاراته؟؟معماری ساختم باهاشه یا جداگونه گرفتی؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

عزیزم انتشارات کنکاش یه دونه داره برای 10 سال کنکور(البته مال من تا 90 رو داره و قصد ندارم به خاطر 2 سال برم جدید بخرم)
سئوال دومتم بله جداش...اونم سئوالات کنکور از 84 تا 90 ک تستهای مدیریت پروژه و تکنولوژی و معماری انرژی هست قیمتشم 20000
هر چی تست بیشتر بزنی ضرر نمیکنی فقط پول باید بدی هی کتاب بخری...البته اکثرا هم تکراریه من الان راهیان هم دارم...تازه جالبه پاسخنامهاشون یه سری تستها عم غلطه تو یه کتاب یه چی گفته(استدلالشم لامصب خووووووب)اون یکی دیگه یه ج دگ داده ک اونم لامصب جوابش منطقیه...آدم میمونه واقعا کدوم درسته:D

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روز معمار به همه بر و بچز باشگاه مبارک با شه
با آرزوی موفقیت برای تک تک شما

ای دلبر معمار که طاقی به هنر ، در حسن خود از رواق چشم بنگر
حیف است ترا عمارتی گل کردن ، تعمیر کنی خرابه دل بهتر ....

.

آخرین ویرایش:

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستانه:دی

دوستانه:دی

سلام رفقا خسته نباشین
چندتا موضوع کلی میخواستم بگم نگین باز اومد نصیحت کنه:D

خواهش اکید دارم که مطالب پشت سر هم تونو توی یه پست بذارین و از زدن پست های متوالی خودداری کنین(یه سری هارو ترکیب کردم)
بحث های متفرقه مثل چی گوش بدیم کحا بریم ... اینارو:D تو تاپیک گفتگو و اشنایی بچه های معماری بکنین >>>اینجا

توی خلاصه های گروهی شرکت کنین خلاصه دروسی که از حالت نکات مهم فراتر رفتن میتونین بذارین>>>تاپیک: >> خلاصه دروس معماری <<
سوالای مربوط به نظام مهندسی>>> مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

دیگه سرچ پیشرفته یادتون نره بخصوص برا جزوه ها یه تجربه ی قبلی هم میگه اگر مطلب مفیدی اینجا دیدی سریع یادداشتت کن چونکه دیگه بعدا پیدا نمیشه:D

پست گریه و ناله و زاری هم نزنین ناسلامتی داریم کنکور ارشد میدیم :D

هر سوالی رو تو تاپیک مربوط به خودش بپرسین

اگه کسی پست مفیدی در مورد منابع داره که گذاشته شمارشو بهم پ.خ کنه تا ارشیو کنم ، قاصدک جان دادن

فعلا چیزی یادم نمیاد فقط از یه سریا میخواستم تشکر کنم اسم نمیبرم چونکه همتون گلین:gol::)

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها من کتاب تست هیچی ندارم فقط آزمونایی رو که تو باشگاه بچه ها زحمت کشیده بودن رو دارم،به نظرتون چی بگیرم؟؟؟آزمونای سالای گداشته؟؟؟تستهای تالیفی؟؟؟؟یا هر دوش
مال چه انتشاراتی بهتره

من واسه انتشارات راهیان رو دارم. همه غلط دارن دیگه. راهش اینه که منابعو درست بخونی که بفهمی اشتباهارو. مثلاً یه کتاب یه پلان گذاشته اما اسمشو اشتباه نوشته. میخوام بگم اگه آگاهیت زیاد باشه از موضوع اشکالا رو میفهمی. اما خب گاهی حتی تو کنکور گزینه غلطه. چه میشه کرد :razz:

بچه ها چطوری میشه تو ازمون های رایگان مرکز معماری شرکت کرد..منظورم این ازمون ارزیابی اخریشه که تاریخ 07/19 هستش..

باید زنگ بزنی مرکز معماری تهران یا شعبه شهرتون یوزر پسورد بگیری بعد روز آزمون بری تو سایت و سوالا رو بگیری و جواب درستو وارد کنی. اما اگه مطالب رو کامل نخوندی پیشنهاد میکنم نکنی این کارو. من آزمون قبلی رو دادم بیخود و بی جهت فقط تضعیف روحیه شدم.:D استرس الکی ایجاد میکنه.

ثبت نام چی؟؟:cry:
من خواستم بخرم چشم افتاد به قیمتهاو یکیشون که 800 صفحه س کلا بیخیالش شدم:w09:
دیگم روم نمیشه از مامانم پول بگیرم رومم بشه پوستمو میکنه:w00:

این وضع همس. منم دارم سعی میکنم با داشته هام بسازم.:smile: واسه همین آزمونم شاید ثبت نام نکنم. فقط طبق سیلابس پیش برم بعد سوالارو از کسی بگیرم درصدامو حساب کنم.

کژال جون

عضو جدید
سلام به همگی.
بچه ها کل این موردیای درک معماری رو خوند؟با کل جزئیات؟مثلا اینکه این سیستم خرپایی رو فلانی طراحی کرده، دهانه خرپا اینقده، ارتفاعش اینقد و میله فوقانی اینقد و ...؟:confused: بابا خیلی زیاد میشن که هر فصل حداقل 3 تا داره. از اینا تا اینقد ریز سوال اومده؟ فلجم کردن چند روز به خاطر اینا خوندنم کند شده

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی.
بچه ها کل این موردیای درک معماری رو خوند؟با کل جزئیات؟مثلا اینکه این سیستم خرپایی رو فلانی طراحی کرده، دهانه خرپا اینقده، ارتفاعش اینقد و میله فوقانی اینقد و ...؟:confused: بابا خیلی زیاد میشن که هر فصل حداقل 3 تا داره. از اینا تا اینقد ریز سوال اومده؟ فلجم کردن چند روز به خاطر اینا خوندنم کند شده

از اینا به صورت کلی سوال میاد
مثلا سیستمش چه سیستمیه یا نیروهاش چه جوری تقسیم میشن
طراحش هم مهم هست چون خیلی از طراح ها فقط یه سیستم خاص طراحی میکردن
اعداد و ارقام نمی خواد حفظ کنی ولی مهمهای را حفظ کن

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
كتاب فاطمي همون كتاب مربع قرمز رنگ انتشار مركز معماري منظورته؟
كتاب خوب و جامعيه حرف خودتم درسته بايد روي يكي زوم كني يا فاطمي يا طباطبايي يا سروش نيا

آره همون منظورمه. کتابش خوبه؟ زبان توضیحش سادست قابل فهمه؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره همون منظورمه. کتابش خوبه؟ زبان توضیحش سادست قابل فهمه؟
آره منم دارمش خیلی کتاب خوبیه.راحت میشه خوندش فقط مفاهیم ایستاییشو خیلی کلی گفته کنارش ایستایی عصر کنکاشم بخون

وضعیت
موضوع بسته شده است.