تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
اگه سوالم در مباحث پیشرفته این مبحث نمیگنجه راهنمایی کنید سوالمو کجا مطرح کنم؟
اگر هم کسی راه حلشو میدونه لطفا جواب بده؟
جواب این سوالهای به ظاهر ساده فردا تو کار خیلی به کار میاد؟
با تشکر. یک تازه وارد

در ابتدا باید پارامتر وزن را در قطعه مورد نظر به پارامترهای قطعه اضافه کنید. برای اینکار از منوی file-properties استفاده کنید. سپس به نقشه رفته و متنی ایجاد می کنید و در حالی که در حالت ویرایش متن هستید روی آیکون link parameters در منوی متن (که شبیه یک زنجیر است) کلیک کرده و در منویی که باز می شود پارامتر وزن را انتخاب می کنید تا به متن اضافه شود.

48055

عضو جدید
کسی solidworks 2012 نصب کرده من دانلود کردم اما هر کاری می کنم نصب نمیشه . اگه کسی توضیح بده ممنون می شم .

mclaren

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان، می خواستم ببینم چطور میشه تو نرم افزار سالید ورکس شبیه سازی تزریق پلاستیک یه قالب رو انجام داد و نحوه پرانشو دید؟؟

?Why

عضو جدید
واااااااااااااااااااااای! مرسیییییییییی, دستتون درد نکنه,

من کاری که تو پستِ قبلی کردم رو اینجا آوردم ... سعی هم کردم که کامل توضیح داده باشم ...ولی بازم میگم این احتمالاً اون چیزی که از شما خواسته شده نیستا ...
شما ابعادِ قطعه ای که میکشی رو داشته باش ... نیرویی که وارد میکنی هم داشته باش ، سیگماصفر رو داری ... حالا با توجه به ابعادت و از رو جدول k رو دربیار و بعد سیگما ماکس ...
بعد سیگما ماکست رو میتونی با سیگما ماکسی که از نرم افزار گرفتیم مقایسه کنی ... یا برعکس ... سیگما ماکس نرم افزار رو تقسیم بر سیگما صفرش کنی و K رو بدست بیاری و با k ی جدول مقایسه کنی ... ولی من فکر میکنم از شما خواسته شده براش برنامه نویسی کنید ... مثلاً تو متلب ... نه ؟
اون نمودار ضریب تمرکز تنش هم چیزی به ذهنم نمیرسه احتمالاً باید با استفاده از فرمولا ، نمودار رو در بیاری ...

موفق باشی .

پیوست ها

• N.rar
    1.4 مگایابت · بازدیدها: 0

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام می خواستم بدونم چه جوری میشه در نقشه ای که از یک مجموعه مونتاژی تهیه شده یک متن لینک شده به وزن یکی از قطعات (نه وزن کل مجموعه) ایجاد کرد؟
با تشکر.

در ابتدا باید پارامتر وزن را در قطعه مورد نظر به پارامترهای قطعه اضافه کنید. برای اینکار از منوی file-properties استفاده کنید. سپس به نقشه رفته و متنی ایجاد می کنید و در حالی که در حالت ویرایش متن هستید روی آیکون link parameters در منوی متن (که شبیه یک زنجیر است) کلیک کرده و در منویی که باز می شود پارامتر وزن را انتخاب می کنید تا به متن اضافه شود.

ممنونم
من این کاری که شما گفتید رو انجام دادم و تمام قطعاتم و مجموعه مونتاژیم پارامتر وزن براشون تعریف کردم ولی در نقشه مونتاژی متن و که لینک کنی در منوی باز شده گزینه weight مربوط به کل مجموعه مونتاژی است. من وزن یک قطعه رو میخوام.
بازم ممنون

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
ممنونم
من این کاری که شما گفتید رو انجام دادم و تمام قطعاتم و مجموعه مونتاژیم پارامتر وزن براشون تعریف کردم ولی در نقشه مونتاژی متن و که لینک کنی در منوی باز شده گزینه weight مربوط به کل مجموعه مونتاژی است. من وزن یک قطعه رو میخوام.
بازم ممنون

در هنگام ایجاد متن ابتدا در نمای مجموعه روی قطعه ای که می خواهید وزن آن را نشان دهید کلیک کنید تا متن ایجاد شده به آن قطعه لینک شود. سپس در منوی متن، component to which ... را انتخاب کنید. پارامتر وزن و سایر پارامترهای آن قطعه لیست خواهند شد. پس از اتمام کار اگر خواستید می توانید گزینه فلش متن را خاموش کنید و متن را در جای مناسب آن قرار دهید.

Sina Soleimani

عضو جدید
من کاری که تو پستِ قبلی کردم رو اینجا آوردم ... سعی هم کردم که کامل توضیح داده باشم ...ولی بازم میگم این احتمالاً اون چیزی که از شما خواسته شده نیستا ...
شما ابعادِ قطعه ای که میکشی رو داشته باش ... نیرویی که وارد میکنی هم داشته باش ، سیگماصفر رو داری ... حالا با توجه به ابعادت و از رو جدول k رو دربیار و بعد سیگما ماکس ...
بعد سیگما ماکست رو میتونی با سیگما ماکسی که از نرم افزار گرفتیم مقایسه کنی ... یا برعکس ... سیگما ماکس نرم افزار رو تقسیم بر سیگما صفرش کنی و K رو بدست بیاری و با k ی جدول مقایسه کنی ... ولی من فکر میکنم از شما خواسته شده براش برنامه نویسی کنید ... مثلاً تو متلب ... نه ؟
اون نمودار ضریب تمرکز تنش هم چیزی به ذهنم نمیرسه احتمالاً باید با استفاده از فرمولا ، نمودار رو در بیاری ...

موفق باشی .
نه گفتن با انسیس یا... ,ببخشید من اصن با آباکوز کار نکردم, چرا محور افقیش وان مایززه؟ همینطوری خودت اسم گذاشتی؟ یا اینکه نرم افزار براساس وان مایزز کشیده؟؟
بازم مرسی

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: ?Why

mer30fery

کاربر ممتاز
در هنگام ایجاد متن ابتدا در نمای مجموعه روی قطعه ای که می خواهید وزن آن را نشان دهید کلیک کنید تا متن ایجاد شده به آن قطعه لینک شود. سپس در منوی متن، component to which ... را انتخاب کنید. پارامتر وزن و سایر پارامترهای آن قطعه لیست خواهند شد. پس از اتمام کار اگر خواستید می توانید گزینه فلش متن را خاموش کنید و متن را در جای مناسب آن قرار دهید.

آقا دمت گرم خیلی مفید بود:)

?Why

عضو جدید
نه گفتن با انسیس یا... ,ببخشید من اصن با آباکوز کار نکردم, چرا محور افقیش وان مایززه؟ همینطوری خودت اسم گذاشتی؟ یا اینکه نرم افزار براساس وان مایزز کشیده؟؟
بازم مرسی

هر نوع تنشی رو و در هرجهتی بخوای ، نرم افزار بهت میده ... منتها تنش وُن مایسز به خاطرِ این که در واقع برایندِ همشونه (فرمولِ تنش ون مایس رو نگاه کن) ، مناسبتره و نقاطِ بحرانی رو بهتر نشون میده .
تو اکثرِ نرم افزارا ازت میپرسه که plot با چه نوع تنشی میخوای ... تو COSMOS پیشفرض بهت ون مایسز میده ... که بعد میتونی تو Result هر plot دیگه ای که میخوای اضافه کنی ...
کلاً این داستانا زیاد مهم نیست ... بش اهمیت نده ...اینجا هم در واقع مدلمون دو بعدیه ...
این Abaqus نیستا ... !

poriya.alex

عضو جدید
سلام خسته نباشید .اگه ممکنه یک نقشه برای سالید ورک که ترکیبی باشه و حاوی 10 یا 15 قطعه باشه نه زیاد پیشرفته نه ساده ساده باشه واسه دانلودبزارین تو سایت یا اگه می شه واسم به صورت پی دی اف میل کنید که نحوه کشیدن را هم مقداری توضیح داده باشه .(نقشه های ترکیبی)..اینم ای منه اگه شد واسم میل کنید اگه هم نشد بزارین همین جا .ممنونم مرسی .با تشکر فراوان....

poriya.alex

عضو جدید
سلام خسته نباشید .اگه ممکنه یک نقشه برای سالید ورک که ترکیبی باشه و حاوی 10 یا 15 قطعه باشه نه زیاد پیشرفته نه ساده ساده باشه واسه دانلودبزارین تو سایت یا اگه می شه واسم به صورت پی دی اف میل کنید که نحوه کشیدن را هم مقداری توضیح داده باشه
.(نقشه های ترکیبی)..اینم ای منه اگه شد واسم میل کنید اگه هم نشد بزارین همین جا .ممنونم مرسی .با تشکر فراوان....[/QUOT

poriya.alex72@yahoo.com

Sina Soleimani

عضو جدید
هر نوع تنشی رو و در هرجهتی بخوای ، نرم افزار بهت میده ... منتها تنش وُن مایسز به خاطرِ این که در واقع برایندِ همشونه (فرمولِ تنش ون مایس رو نگاه کن) ، مناسبتره و نقاطِ بحرانی رو بهتر نشون میده .
تو اکثرِ نرم افزارا ازت میپرسه که plot با چه نوع تنشی میخوای ... تو COSMOS پیشفرض بهت ون مایسز میده ... که بعد میتونی تو Result هر plot دیگه ای که میخوای اضافه کنی ...
کلاً این داستانا زیاد مهم نیست ... بش اهمیت نده ...اینجا هم در واقع مدلمون دو بعدیه ...
این Abaqus نیستا ... !
بلی همون سالیدروکس از بس استادمون می گه آباکوز منم قاطی کردم, خیلی ممنونم از راهنماییتون,مرسی,

• Like
واکنش ها: ?Why

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید .اگه ممکنه یک نقشه برای سالید ورک که ترکیبی باشه و حاوی 10 یا 15 قطعه باشه نه زیاد پیشرفته نه ساده ساده باشه واسه دانلودبزارین تو سایت یا اگه می شه واسم به صورت پی دی اف میل کنید که نحوه کشیدن را هم مقداری توضیح داده باشه .(نقشه های ترکیبی)..اینم ای منه اگه شد واسم میل کنید اگه هم نشد بزارین همین جا .ممنونم مرسی .با تشکر فراوان....

اینی که تو ضمیمه گذاشتم چطوره؟

برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر یه سری بزن:
http://www.machinistblog.com/free-plan-webster-engine-works-4-cycle-gas-engine/
http://home.comcast.net/~webster_engines/

mahz3000

عضو جدید
با سلام
آیا solide works 2011 یا solide works 2012 با نسخه 2009 تفاوت عمده ای دارد یا نه؟
مثل تفاوت office 2010 با office 2003 که هم از نظر کارایی و هم از نظر تغییر شکل ظاهری کلا با هم تفاوت دارند.

j j

عضو جدید
سلام از مهندسا کسی روش تبدیل ورژن سالید 2011 به 2010 رو میدونه ؟
خیلی لنگم

دانشجوی زرنگ

عضو جدید
solidworks

solidworks

با سلام من به قطعات هیدرولیکی و نیوماتیکی بصورت 3 بعدی با پسوند step , SldWorks با تشکر

mer30fery

کاربر ممتاز
دانلود رایگان با لینک مستقیم

دانلود رایگان با لینک مستقیم

اخیرا سایت وزین وطن دانلود زحمت کشیدن مرجع کامل آموزش تصویری SOLIDWORKS رو البته به زبان انگلیسی برای دانلود گذاشته گفتم لینکاشو اینجا بذارم بد نیست
با این عناوین:
SolidProfessor - A Selection of Courses for SolidWorks (2008 - 2011) | 17.69 GB
Solidworks 2011 & 2012 Video Tutorials - SolidProfessor | Size: 15.6 GB
Solidprofessor Premium Solidworks 2011 & 2012 Video Tutorials -| 16.30 GB
که حجم کلش حدود 50 گیگه ولی شما میتونید در 107 پارت 276 مگی دانلود کنید که اگه اینترنت پر سرعت دارید میتونید چند روزه بگیرید. در ضمن برای فروش هم هست. حدود 25 هزارتومان
من تو سایت اصلیش رفتم قیمت زده 799$ !!!!!
برید ببینید اینم لینکش
اینم لینک صفحه دانلود و فهرست تمام ویدیو ها در سایت وطن دانلود
دانلود مجموعه آموزش جامع SolidWorks - کاملترین مجموعه مهندسی موجود با بیش از 50 گیگابایت

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
کسی اینجا می دونه توی سالید میشه مساحت یا محیط شکلی را محاسبه کرد؟ دستوری داره؟

اگه آره ممنون میشم بگید کجاست
سپاس

?Why

عضو جدید
درود
کسی اینجا می دونه توی سالید میشه مساحت یا محیط شکلی را محاسبه کرد؟ دستوری داره؟

اگه آره ممنون میشم بگید کجاست
سپاس

Evaluate>measure

ولی من یادمه یه جاهایی به مشکل بر میخوردم ... یادم نیست مشکل چی بود ... فک کنم تو نقشه های Import یی بود ... حالا شما اگه به مشکل برخوردی بگو ... بلکمم ! ما هم یادمون بیاد ...

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام
میشه یکی کمکم کنه و بگه چجوری نقشه انفجاری بکشم....:que:

اول در محیط اسمبلی، مجموعه را توسط دستور نمای انفجاری گسترش دهید. سپس به محیط نقشه کشی رفته و در بخش configuration نما، گزینه exploded را انتخاب کنید.

shafagh_robota

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون فقط یه چیزی...این دستور نمای انفجاری و از کجا باید بیارم.....یعنی اسمه دستورش دقیقا چیه..مرسی

ommid1389

عضو
نحوه باز کردن اسمیلی ورژن 2011 در 2008

نحوه باز کردن اسمیلی ورژن 2011 در 2008

می توانید توسط نرم افزار های فارسی نویس مانند نرم افزار مریم این کار را انجام دهید . می توانید از پسوندهای igs و step استفاده کنید . بله. بسته به نوع حرکاتی که انتظار داشته باشید.می توان در سالید ورکس انیمیشن هایی از نحوه عملکرد داشت باشید .
آیا را هی برای باز کردن یه sldasm ورژن 2011 در 2008 وجود داره ؟ وقتی فایل اسمیلی (*.sldasm) را با پسوندهای igs و step ذخیره می کنیم همه میتها از بین می رن ، بگذریم از خیلی تغییرات دیگه ای که اتفاق می افته .

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
آیا را هی برای باز کردن یه sldasm ورژن 2011 در 2008 وجود داره ؟ وقتی فایل اسمیلی (*.sldasm) را با پسوندهای igs و step ذخیره می کنیم همه میتها از بین می رن ، بگذریم از خیلی تغییرات دیگه ای که اتفاق می افته .

متاسفانه خیر. در تمام نرم افزارهای CAD در تبدیل فایل به نسخه های پایین تر حالت پارامتریک مدل و قیود از بین می رود. به خاطر همین بهتر است همیشه با نسخه های پایین تر کار کرد تا در انتقال فایلها به دیگران و همینطور برنامه های دیگر با مشکل مواجه نشد.

48055

عضو جدید
من یک فابل اسمبلی دارم همراه با چند قطعه در این فایل . حالا می خوام تمام این فطعات رو بیارم در محیط
part
آیا راهی وجود داره برای این کار؟