دانشگاه آزاد اهر

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
انتخاب عضو هيئت علمي واحد اهر به عنوان معاون آسيايي انجمن جهاني تحقيقات روايات سنتي و فرهنگ عامه

عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر براي سومين بار به عنوان معاون آسيايي انجمن جهاني تحقيقات در زمينه روايات سنتي و فرهنگ عامه(ISFNR) انتخاب شد.
دكتر مهري باقري استاد تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر در انتخابات پانزدهمين كنفرانس جهاني تحقيقات روايات سنتي و فرهنگ عامه كه در شهر آتن برگزار شد، به اتفاق آراء به سمت معاون آسيايي اين انجمن جهاني انتخاب گرديد.
اين انجمن جهاني كه بيش از 2 هزار نفر عضو آن هستند، هر 4 سال يكبار اعضاي كميته اجرايي خود را در مجمع عمومي با توجه به عملكرد و نقش موثر اعضاء در انجمن و نيز فعاليت هاي علمي و پژوهشي آنان با رأي گيري انتخاب مي كنند.
كميته اجرايي اين انجمن متشكل از رئيس، پنج معاون و دو عضو علي البدل است و علاوه بر برنامه ريزيهاي مربوطه و تعيين خط مشي انجمن و انتشار خبرنامه فصلي، ترتيب سايت اينترنتي و بررسي درخواست و تأييد توان علمي متقاضيان عضويت در انجمن، بررسي هاي علمي مقالات و تحقيقات اعضاي انجمن در گردهمايي ها را نيز برعهده دارد.
برپايه اين گزارش در مجمع عمومي سالجاري با اينكه اغلب اعضاي اصلي كميته اجرايي تغيير يافتند، دكتر مهري باقري براي سومين بار، موفق به احراز اين مسئوليت شد.
در مجمع عمومي سالجاري اين انجمن به دليل حضور اكثريت اعضاء، رأي گيري براي گزينش اعضاي honorary member به عمل آمد و دكتر مهري باقري با توجه به مقالات منتخب و ارائه تئوري جديد در تحقيقات فولكلوريك موفق به كسب اين عنوان شد.
دكتر مهري باقري متولد سال 1324 تهران داراي مدرك دكتري و تحصيلات وي در زمينه هاي زبان و ادبيات فارسي، زبانشناسي و زبان هاي باستاني( اديان و عرفان) بوده و با درجه استاد پايه 30 از دانشگاه تبريز بازنشسته شده است كه در اين مدت علاوه بر 31 سال تدريس در دانشگاه تبريز، 2 سال سابقه تدريس در دانشگاه بارسلون را داشته و تأسيس چندين رشته تحصيلي جديد در دوره هاي كارشناسي ارشد در ايران و راه اندازي كرسي ايران شناسي و زبان فارسي در دانشگاه بارسلون از سوابق آموزشي وي به شمار مي آيد.
مدير گروه فرهنگ و زبان هاي باستان دانشگاه تبريز، رياست كتابخانه دانشكده هاي ادبيات فارسي و زبان هاي خارجي و علوم انساني و اجتماعي در دانشگاه تبريز، مدير گروه هاي آموزشي رشته هاي سه گانه ايرانشناسي در بنياد ايران شناسي، عضويت در هيأت مميزه دانشگاه پيام نور تهران و همچنين عضويت در هيأت امناي بنياد ايران شناسي از جمله مسئوليت هاي اجرايي دكتر مهري باقري در سال هاي گذشته بوده است.
تأليف 10 عنوان كتاب، ارايه 30 مقاله در مجامع بين المللي، 9 مقاله چاپ شده در مجلات ISI، يك مقاله چاپ شده به زبان اسپانيولي، 36 مقاله در مجلات فارسي، 17 مقاله در مجامع علمي و كنگره هاي داخل كشور، اجراي 2 طرح پژوهشس، عضويت در شوراي بين المللي پذيرش اعضاي جهاني تحقيقات فولكلريك در دانشگاه هلسينكي از سال 1379 تاكنون، عضويت در هيئت تحريريه مجله فولكلور ميسور- هندوستان از سال 1375، عضويت در هيئت مشاوران بين المللي مجله فولكلور منچستر انگلستان از سال 1379، عضو پيوسته انجمن فولكلور در آكادمي علوم و ادبيات فنلاند از سال 1378، پژوهشگر برجسته دانشگاه تبريز در سال 1369، پژوهشگر نمونه دانشگاه تبريز در سال 1380، انتخاب به عنوان نخستين بانوي برگزيده در نخستين همايش چهره هاي ماندگار كشور در سال 1380، استاد نمونه كشوري در سال 1385، نخبه برگزيده كشوري در سال 1386 و برگزيده انجمن آثار و مفاخر فرهنگي در سال 1387 از جمله فعاليت هاي پژوهشي دكتر مهري باقري مي باشد.
دكتر مهري باقري هم اكنون عضو هيئت علمي استاد تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر بوده و رشته هاي مقطع كارشناسي ارشد زبان شناسي همگاني و زبان و ادبيات فارسي در واحد اهر مديون اين استاد گرانقدر و همسر بزرگوارش استاد دكتر بهمن سرکاراتی مي باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر:
بالغ بر 300 میلیارد ریال در پروژه های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی اهر هزینه می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در اجلاس رؤسای واحدهای منطقه 13 از اجرای 12 پروژه عمرانی با صرف اعتباری بالغ بر سیصد میلیارد ریال در دانشگاه آزاد اسلامی اهر خبر داد.
با اجرای این پروژه فضای فعلی این دانشگاه به بیش از سه برابر در حوزه آموزشی، پژوهشی، رفاهی و خدماتی افزایش می یابد.
دکتر علی رضایی از افزایش رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی اهر به 22 رشته خبر داد و افزود: یا افزایش این رشته ها تعداد رشته های موجود واحد اهر به 116 رشته و تعداد دانشجویان نیز به 8800 نفر افزایش یافته که پیش بینی می شود با ثبت نام در سال تحصیلی جدید تعداد دانشجویان واحد اهر به بیش از یازده هزار نفر افزایش یابد .
وی ایجاد و تجهیز 92 آزمایشگاه و کارگاه را با صرف اعتباری بالغ بر سی میلیارد ریال و ثبت 117 اختراع را توسط اعضای باشگاه پژوهشگران و چاپ 12 جلد کتاب، انتشار دو مجله علمی- پژوهشی و علمی-ترویجی را از فعالیت های پژوهشی واحد عنوان کرد
.

mohammadtaks

کاربر فعال
تعداد دانشجویان ارشد زمین شناسی مهندسی

تعداد دانشجویان ارشد زمین شناسی مهندسی

با سلام دوست عزیز اگر ممکنه تعداد دانشویان ارشد زمین شناسی مهندسی واحد اهر رو بهم بگو

متشکرم

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
افزایش سه رشته جدید کارشناسی به رشته های دانشگاه آزاد اسلامی اهر
ایسکانیوز :سه رشته جدید کارشناسی به مجموع رشته های دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر افزوده شد.
به گزارش روز چهارشنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز " رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در جمع خبرنگاران از موافقت شورای گسترش وزارت علوم تحقیقات و فن آوری با افزایش سه رشته جدید مهندسی پزشکی, حسابداری و مدیریت بازرگانی به مجموع رشته های دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر خبر داد.
دکتر علی رضایی گفت: با ایجاد این سه رشته جدید مجموع رشته های دانشگاه آزاد اسلامی اهر به 116 رشته افزایش یافت.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر همچنین از کسب رتبه نخست در ایجاد رشته های کارشناسی توسط این واحد دانشگاهی با ایجاد 22 رشته خبر داد و افزود: پرونده ایجاد 15 رشته جدید تحصیلات تکمیلی پس از موافقت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به شورای گسترش وزارت علوم ارسال شده که امید است با تسریع در اعطای مجوز به رشته های جدید این شهرستان به یکی از واحدهای مطرح شمالغرب کشور در ایجاد رشته های متنوع تحصیلات تکمیلی تبدیل شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اهر گفت: هم اکنون دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر با بهره مندی از خدمات علمی بیش از دویست نفر هیئت علمی تمام وقت شامل 15 نفر استاد, 19 نفر دانشیار, 46 نفر استادیار, 121 نفر مربی و بیش از سیصد و پنجاه نفر استاد و مدعو در 22 رشته کارشناسی ارشد, 39 رشته کارشناسی پیوسته, 19 رشته کارشناسی ناپیوسته و 22 رشته کاردانی پیوسته و ناپیوسته و 14 رشته آموزش پاره وقت بیش از 8273 نفر دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر به عنوان بزرگترین مجتمع آموزشی منطقه ارسبارن مشغول تحصیل هستند.

-------------------------------------------------------------------------
با سلام دوست عزیز اگر ممکنه تعداد دانشویان ارشد زمین شناسی مهندسی واحد اهر رو بهم بگو

متشکرم

سلام
متاسفانه چون رشته تحصیلی من نیست فعلا اطلاعی ندارم ولی سعی میکنم اطلاعاتی بدست بیارم.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
دوستان چون جواب کنکور سراسری دانشگاه آزاد اعلام شد و مطمئنا مثل سالهای قبل دوستان ورودی جدید سوالاتی رو مطرح خواهند کرد؛ من یه توضیح کلی در مورد دانشگاه و راههای دسترسی به دانشگاه میدم.

همونطور که اطلاع دارین دانشگاه اهر در 2 کیلومتری جاده اهر - تبریز (سه راهی مشکین شهر) روبه روی پلیس راه اهر قرار داره.
برای دسترسی به دانشگاه با وسایط نقلیه عمومی از شهر تبریز 2 راه وجود داره:

1- اتوبوس:
محل حرکت: ترمینال بزرگ تبریز - سکوی 22 (شرکت همسفر و سیروسفر)
میانگین زمان حرکت: 30-45 دقیقه
مدت زمان: 1.5 ساعت

2- تاکسی های بین شهری:
محل حرکت: دروازه تهران - جنب همسفر - دفتر مسافربری حافظ
میانگین زمان حرکت: 10-15 دقیقه
مدت زمان: 1 ساعت

بعد از شروع سال تحصیلی جدید بلیط فروشی طبق روال گذشته در دانشگاه موجود خواهد بود.

mina1358

عضو جدید
كمك ...

كمك ...

سلام
بچه ها من خيلي به كمكتون احتياج دارم
من امسال ارشد مكاترونيك اهر شركت كردم با سهميه بسيج
رتبم شده 84 رتبه اخرين فرد قبول 46
يكي از بچه كه بدون سهميه شركت كرده بود گفته رتبش شده 36 ولي رتبه اخرين فرد قبول توي كارنامش 28 بوده
گفته با اهر تماس گرفته گفته بخشنامه اومده توي تكميل ظرفيت تا رتبه 54 ورميدارن البته بدون سهميه
من اين چيزا خيلي حاليم نيست فقط لطف كنيد بهم بگيد احتمال قبوليم هست يانه؟
اصلا مكاترونيك ارشد تكميل ظرفيت داره يانه؟
پارسال چندبرابر اخرين رنبه قبولي تكميل داشته؟
توروخدا كمكم كنيد دارم دق ميكنم :confused::(

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام
بچه ها من خيلي به كمكتون احتياج دارم
من امسال ارشد مكاترونيك اهر شركت كردم با سهميه بسيج
رتبم شده 84 رتبه اخرين فرد قبول 46
يكي از بچه كه بدون سهميه شركت كرده بود گفته رتبش شده 36 ولي رتبه اخرين فرد قبول توي كارنامش 28 بوده
گفته با اهر تماس گرفته گفته بخشنامه اومده توي تكميل ظرفيت تا رتبه 54 ورميدارن البته بدون سهميه
من اين چيزا خيلي حاليم نيست فقط لطف كنيد بهم بگيد احتمال قبوليم هست يانه؟
اصلا مكاترونيك ارشد تكميل ظرفيت داره يانه؟
پارسال چندبرابر اخرين رنبه قبولي تكميل داشته؟
توروخدا كمكم كنيد دارم دق ميكنم :confused::(
دوست عزیز نمیشه به طور دقیق چیزی گفت حتی دانشگاه هم نمیتونه، همونطور که اطلاع دارین نتایج از طرف مرکز آزمون اعلام میشه!

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
امسال بيش از 5800 نفر در دانشگاه آزاد اسلامي اهر پذيرفته شدند.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر از قبولي بيش از پنج هزار و هشتصد نفر از داوطلبان كنكور دانشگاه آزاد اسلامي در اين واحد دانشگاهي خبر داد.
دکتر علي رضايي گفت: به دليل تنوع و تعداد رشته هاي موجود در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر، اين واحد علمي بعد از مركز استان بيشترين آمار قبولي را بين واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي منطقه 13 به خود اختصاص داده است.
وي، از تشكيل ستاد استقبال از دانشجويان تازه وارد براي راهنمايي، مشاوره و مساعدت ويژه به اين دانشجويان خبر داد و افزود : مقدمات لازم براي ثبت نام با مشاركت كليه معاونت ها و دفاتر ستادي در جهت تسهيل دانشجويان جديد فراهم شده و كليه امورات در يك مجتمع انجام مي پذيرد.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر گفت: با هماهنگي هاي انجام شده نمايندگان كليه ادارات مرتبط شامل بانك، تاكسيراني، پست، نمايندگي پايانه، نيروهاي انتظامي و ساير ادارات ذيربط در جهت ارايه خدمات مناسب به دانشجويان تعامل مثبت و همكاري مستمر دارند.
دکتر رضايي همچنين از پذيرش بدون كنكور در 9 رشته كارداني پيوسته و سه رشته كارداني ناپيوسته همزمان با سال تحصيلي جديد خبر داد.
گفتنی است دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر با بيش از 200 هيات علمي تمام وقت و بالغ بر 350 نفر استاد و مدرس در 116 رشته در مقاطع كارشناسي ارشد، كارشناسي و كارداني با بيش از هشت هزار و 500 دانشجو به عنوان بزرگترين مجتمع دانشگاهي شمال شرق آذربايجان شرقي در شهرستان اهر فعاليت دارند.

mohammadtaks

کاربر فعال
تعداد پذیرش بهمن ماه ارشد 88 زمین شناسی مهندسی

تعداد پذیرش بهمن ماه ارشد 88 زمین شناسی مهندسی

سلام دوست عزیز

ما همیشه برای شما زحمت داریم

اگر ممکنه تداد پذیرش بهمن ماه ارشد رشته زمین شناسی مهندسی واحد اهر رو برای من بپرس ممنون از لطفت انشا الله اهر که اومدم جبران کنم

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام دوست عزیز

ما همیشه برای شما زحمت داریم

اگر ممکنه تداد پذیرش بهمن ماه ارشد رشته زمین شناسی مهندسی واحد اهر رو برای من بپرس ممنون از لطفت انشا الله اهر که اومدم جبران کنم

دوست عزیز
من متاسفانه دفعات قبل زیاد نتونستم برای شما کاری انجام بدم، انشالله هفته بعد از آموزش زمین شناسی سوال شما رو میپرسم. (اگه سوال دیگه ای هم داشتین میتونید پیغام بدید تا بپرسم)

velgard89

عضو جدید
سلام دوستان من ترم 3 کارشناسی الکترونیک اهرم.راستش خیلی ناامیدم از مدرکی که قراره اینجا بگیرم. اینطور که معلومه دانشگاهمون هیچ جایی بین دانشگاهای ازاد کشور نداره.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام دوستان من ترم 3 کارشناسی الکترونیک اهرم.راستش خیلی ناامیدم از مدرکی که قراره اینجا بگیرم. اینطور که معلومه دانشگاهمون هیچ جایی بین دانشگاهای ازاد کشور نداره.
اولا بايد پرسيد كه بر چه اساسي اين حرف رو ميزنيد؟ البته من با رشته هاي ديگه كار ندارم (چون كاملا اشراف ندارم) ولي دانشگاه اهر در بين دانشگاههاي آزاد از نظر رشته برق در سطح قابل قبولي قرار داره. گرچه در سالهاي اخير با ايجاد 3 رشته برق در مقطع ارشد برخي از اساتيد بنام منطقه از مقطع كارشناسي به ارشد منتقل شدند ولي هنوزحرف داره.
البته مسئله مهم تر از مدرك سواد هر دانشجو هست كه بيشتر از دانشگاه به خود دانشجو مربوط ميشه، در هنگام استخدام و... بيشتر با سواد شما كار دارند نه مدرك شما!

velgard89

عضو جدید
راستش از اینکه تو دانشگاهی درس میخونم که خیلیا حتی اسمشو نشنیدن خیلی ناامید میشم.ولی خدارو شکر روز به روز داره اوضا بهتر میشه

fazaee

عضو جدید
سلام
كسي ميدونه ترازه كارشناسي ارشد راه اهر سال 89 چقدر بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

velgard89

عضو جدید
سلام دوستان.فرجه ها شروع شد وهمه روفتن.من با یه عده دیگه موندیم تو اهر دانشگاه خلوت خلوت

آخرین ویرایش:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با 10 هزار دانشجو؛
دانشگاه آزاد اهر بزرگترین دانشگاه منطقه ارسباران

تبریز - خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه آزاد واحد اهر گفت: این واحد با تحصیل 10 هزار و 500 دانشجو بزرگترین دانشگاه منطقه ارسباران محسوب می شود.
به گزارش خبرنگار مهر در اهر، عصر دوشنبه علی رضایی در نشست خبری در گفتگو با خبرنگاران گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر این شهرستان را به یک شهر دانشگاهی تبدیل کرده و توسعه این واحد دانشگاهی موجب رونق و توسعه شهرستان اهر شده است.
وی گفت: این دانشگاه بزرگترین مجتمع آموزش عالی در بین مراکز آموزشی دولتی، غیر دولتی، غیر انتفاعی منطقه ارسباران و شمال شرق استان آذربایجان شرقی است که با تدوین استراتژی کوتاه مدت و بلند مدت توانسته است با ایجاد رشته های متنوع و متناسب با نیاز بازار کار و صنعت و خدمات گامهای عملی در جهت تحقق فرامین مقام معظم رهبری در سال همت مضاعف و کار مضاعف بردارد.
رئیس واحد اهر گفت: دانشگاه آزاد واحد اهر تنها واحدی است که طی برنامه پنج ساله خود توانسته که به توسعه همه جانبه در حوزه های عمرانی، پژوهشی، آموزشی، رفاهی و فرهنگی دست یابد.
رضایی گفت: واحد اهر در طی برنامه پنج ساله خود تعداد دانشجویان را از دو هزار و 700 به 10 هزار و 500 تعداد اعضای هیئت علمی را از 39 نفر به 220 نفر رسانده است.
وی افزود: اساتید با مرتبه علمی استادی را از دو نفر به 15 نفر، دانشیاری را به 19 نفر، استادیاری را از سه نفر به 46 و بورسیه دکترا را از سه به 28 نفر افزایش داده و تعداد رشته های موجود واحد را که قبلاً 23 رشته در مقطع کاردانی و کارشناسی بود هم اکنون به 127 رشته افزایش داده است.
وی همچنین گفت: ایجاد رشته های جدید در مقطع کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی از اولویت کاری این واحد در طول برنامه خود بود که توانست با جذب هیئت های علمی مرتبط با مرتبه علمی استادی و دانشیاری تعداد رشته های کارشناسی ارشد را از یک رشته به 27 رشته افزایش دهد که برخی از این رشته ها در بین دانشگاه های آزاد تنها در شهرستان اهر وجود دارد و برخی نیز تنها در واحد علوم تحقیقات و در اهر وجود دارد.
به گفته رضایی، ارتقای وضعیت این دانشگاه عاملی بر استقبال از رشته های ایجاد دراین مقطع بسیار قابل توجه بوده و هم اکنون بیش از هزار و 600 نفر در مقطع کارشناسی ارشد مشغول تحصیل هستند.
وی گفت: این دانشگاه در تأمین فضای آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی، فرهنگی و رفاهی در برنامه های پیش بینی خود موفق بوده و با ساخت مجتمع ورزشی، پژوهشی، خوابگاهی و اداری و مالی بالغ بر 17 هزار متر مربع فضای دانشگاه را افزایش داده و با اتمام مجتمع فرهنگی، آمفی تأتر، مسجد، کتابخانه مرکزی واحد تا پایان سالجاری بیش از 12 هزار متر به فضای فرهنگی، پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر افزوده می شود.
رئیس واحد اهر با اشاره به برنامه آتی این دانشگاه گفت: خوابگاه برادران، مجتمع مرکزی آموزش، استادسرای مجهز در حد هتل سه ستاره مراحل مطالعاتی و پروسه اداری آن به اتمام رسیده و بزودی عملیات اجرائی این پروژه ها با زیربنای 20 هزار مترمربع بزودی آغاز می شود.
رضایی از ساماندهی و زیباسازی، حصارکشی، طراحی سردرب منحصربه فرد، احداث تصفیه خانه فاضلاب، احداث پست برق، محوطه سازی، آسفالت و طراحی المان مناسب دانشگاهی را از دیگر برنامه های این دانشگاه در حوزه عمرانی ذکر کرد.
علی رضایی در ادامه با اشاره به فعالیتهای پژوهشی، تحقیقاتی و آزمایشگاهی این واحد نیز گفت: کسب رتبه برتر در جذب اعتبارات پژوهشی و ایجاد 92 آزمایشگاه جدید، راه اندازی ثبت نام اینترنتی، فعال شدن باشگاه پژوهشگران جوان در جذب نخبگان، توسعه انجمن های علمی، حمایت از طرح های پژوهشی، برگزاری همایش های علمی را از فعالیتهای حوزه پژوهشی عنوان کرد.
وی گفت: تعداد آزمایشگاه در طول برنامه پنج ساله، هفت باب به 94، مقالات ISI از دو مقاله به 15 مقاله، تعداد کتابهای تألیف شده از چهار به 16 جلد، تعداد کتابهای موجود 14 هزار جلد به بیش از 43 هزار جلد افزایش یافته است و یک مجتمع جدید پژوهشی به بهره برداری رسیده و مجتمع پژوهشی شماره دو و کتابخانه مرکزی نیز با تجهیزات و امکانات ویژه امسال به بهره برداری می رسد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر، همچنین از اسکان بیش از هزار نفر دانشجوی دختر و پسر در خوابگاه های دانشجویی واحد خبر داد و افزود: با اتمام عملیات ساختمانی خوابگاه مرکزی دخترانه واحد اهر بالغ بر 650 نفر از دانشجویان دختر غیر بومی با امکانات و تجهیزات ویژه اسکان یافته و کلیه خوابگاههای استیجاری نیز تخلیه شده است.
رضایی همچنین از آغاز عملیات اجرایی خوابگاه ملکی برادران در سالجاری خبر داد و افزود: با اتمام این پروژه زمینه اسکان بیش از 600 نفر دانشجویان پسر نیز دراین مجتمع خوابگاهی فراهم می شود.
رضایی از راه اندازی اتوماسیون تغذیه به صورت اینترنتی برای دانشجویان خبر داد و افزود: هم اکنون دانشجویان در کمترین زمان ممکن نسبت به رزو تغذیه خود اقدام می کنند.
رئیس واحد اهر، همچنین از افتتاح سلف سرویس جدید خواهران با ظرفیت بیش از 500 نفر در سالجاری خبر داد و افزود: با افتتاح این مکان رفاهی ارائه خدمات مناسب برای دانشجویان دختر فراهم و ظرفیت سلف سرویس برادران نیز از 500 نفر به هزار نفر افزایش یافت و کلیه امکانات آشپزخانه و پخت و پز به سیستم روز مجهز شده و کلیه موارد شست و شوی ظرفها به با ماشین آلات پیشرفته انجام می شود که نقش بسزایی را در ارائه خدمات به موقع به دانشجویان و رعایت مسائل بهداشتی و ایمنی پدید آورده است.
رضایی همچنین با اشاره به اینکه اولین مجتمع ورزشی ملکی واحد که از سال گذشته مورد بهره برداری قرار گرفته گفت: کلیه امکانات و تجهیزات ورزشی در رشته های کشتی، تنیس روی میز، وزنه برداری، هندبال، بستکبال و فوتسال و بدنسازی دراین مجتمع فراهم شده و مورد استفاده دانشجویان قرار می گیرد.​
وی افزود: دراین راستا این دانشگاه و مقام قهرمانی کشتی منطقه 13، مقام اول مسابقات هندبال منطقه 13 و تنیس روی میز و همچنین کسب رتبه دوم منطقه 13 توسط حوزه معاونت دانشجویی را از آن خود کرده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر کسب مدال طلا از مسابقات بین المللی اختراعات تکنویل روسیه، کسب دو مدال نقره از مسابقات بین المللی اختراعات ژنو، کسب مدال برنز از مسابقات اختراعات نورنبرگ آلمان، انتخاب عضو باشگاه پژوهشگران واحد اهر به عنوان جوان برگزیده جشنواره خوارزمی، کسب رتبه برتر در ترویج فرهنگ نماز و رتبه اول مسابقات هنر و ادبیات دینی از افتخارات این واحد برشمارد.​
به گفته رضایی کسب رتبه برتر فرهنگی باشگاه پژوهشگران واحد در بین باشگاه های کشور و کسب مقام دوم رباتیک مسابقات بین المللی قزوین و انتخاب عضو هیئت علمی واحد به عنوان رئیس بنیاد پژوهشی شهریار را از دیگر افتخارات این واحد است.​

parva.ariani

عضو جدید
فقط شما نیستی که اینجوری هستی...من ترم 4 هستم..مردم از دست این مدیرگروه و مسئول آموزش...خدا رو شکر مسئول آموزش تغییرکرد و الا من یکی روانی می شدم..ولی خدا وکیلی وضعیت خیلی بهترشده

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
دو عکس تو ویکیپدیا بارگزاری کردم، اولی رو سال 86 و دومی رو چند هفته قبل گرفته بودم.

غذاخوری

سایت جدید

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
رئيس دانشگاه آزاد اهر:
دانشگاه آزاد اهر واحد برتر ايجاد رشته‌هاي كارشناسي ارشد است

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر گفت: واحد اهر جزو 10 دانشگاه آزاد اسلامي برتر در ايجاد رشته‌هاي كارشناسي ارشد است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهر، علي رضايي بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام كرد: اين دانشگاه در ايجاد رشته‌هاي كارشناسي ارشد جزو 10 دانشگاه آزاد اسلامي برتر در كشور است و در بين دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي شمال غرب كشور بعد از تبريز مقام دوم ايجاد رشته‌هاي ارشد را در بين واحدهاي منطقه دو و 13 به خود اختصاص داده است.

وي، در ارتباط با برنامه‌هاي اين واحد دانشگاهي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر در راستاي ارتقاي كمي و كيفي حوزه‌هاي مختلف اين واحد اقدام به برنامه‌ريزي و تدوين استراتژي بلند مدت و كوتاه مدت كرده و طي پنج سال گذشته توانسته است گام‌هاي عملي در اين زمينه بردارد.
رضايي تصريح كرد: اين دانشگاه به دليل برنامه‌ريزي مناسب و دقيق همچنين نيازسنجي كارشناسي شده از رشته‌هاي متناسب با بازار كار توانسته با وجود اينكه اكثر واحدها با افت دانشجو مواجه هستند، در طول پنج سال گذشته به صورت متوالي با افزايش دانشجو و استقبال علاقمندان تحصيل در اين واحد برخوردار شود.
وي گفت: تنوع در ايجاد رشته‌ها و جذب اساتيد با رتبه علمي بالا، فراهم كردن فضاهاي مناسب براي فعاليت‌هاي اساتيد و دانشجويان در حوزه پژوهشي، علمي و تحقيقاتي باعث افزايش طرح‌ها، مقالات علمي ـ پژوهشي، مجلات ISI، كنفرانس‌هاي بين‌المللي و داخلي و فعال شدن انجمن‌هاي علمي و باشگاه پژوهشگران جوان از اقدامات اين واحد گزارش شده است.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر گفت: اين دانشگاه هم اكنون با بيش از 10 هزار و 500 نفر دانشجو در 127 رشته در مقاطع مختلف كارشناسي ارشد، كارشناسي و كارداني همچنين بالغ بر 220 نفر هيئت علمي، 450 نفر استاد مدعو، بزرگ‌ترين واحد دانشگاهي شمال شرق استان و منطقه ارسباران در بين مراكز آموزش عالي دولتي و غير دولتي به شمار مي‌رود.
رضايي همچنين از تصويب سه دانشكده فني مهندسي، علوم پايه و علوم انساني براي اين دانشگاه خبر داد و اظهار اميدواري كرد با فعاليت اين دانشكده‌ها شاهد تحول اساسي و پيشرفت‌هاي چشمگير در حوزه آموزشي، پژوهشي و تحقيقاتي باشيم.

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تمام احترامی که برای ice man و اهر دارم ولی هر وقت اسم اهر میاد یاد استاد آذری میافتم که از اساتید سابق اهر بود و وقتی به تبریز اومد دانشگاه آزاد تبریز رو از رونق انداخت

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با تمام احترامی که برای ice man و اهر دارم ولی هر وقت اسم اهر میاد یاد استاد آذری میافتم که از اساتید سابق اهر بود و وقتی به تبریز اومد دانشگاه آزاد تبریز رو از رونق انداخت
دکتر اصغر آذری و یا به شکل عامیانه اصغر واشنگتن :D هنوز هم استاد دانشگاه اهر و تبریز هست. دانشگاه اهر فقط زبان تخصصی درس میده ولی تبریز مخابرات، آمار و زبان تخصصی تدریس میکنه. چند سالی هم مدیر گروه برق آزاد تبریز شد.

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
دکتر اصغر آذری و یا به شکل عامیانه اصغر واشنگتن :D هنوز هم استاد دانشگاه اهر و تبریز هست. دانشگاه اهر فقط زبان تخصصی درس میده ولی تبریز مخابرات، آمار و زبان تخصصی تدریس میکنه. چند سالی هم مدیر گروه برق آزاد تبریز شد.
آخ آخ گفتی و داغ دلمون رو تازه کردی. اول مسئول دایره امتحانات شد.بعد هم مدیر گروه. نمی دونم دکتر رستمی رو می شناسی یانه؟ ایشون سر درس قیزیک الکترونیک چون درس پیچیده و سختیه و زیاد هم کاربرد نداره امتحان اوپن بوک می گرفت به همه هم قبولی میداد. جناب (دکتر!) آذری ایراد گرفته بودند که چرا ارفاق می کنید. دکتر رستمی هم گفته بود شما بیا این ورقه رو بگیر اگه تونستی جواب بدی من هم به دانشجوها نمره نمی دم. آره اینطوری با اساتید با سابقه درگیر شد و دونه دونه همه رو فراری داد. ناگفته نماند دکتر رستمی جزو اساتید و دانشمندان برجسته ایرانه. و فقط درس فیزیک الکترونیک با دانشجوها راه میاومد.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
آخ آخ گفتی و داغ دلمون رو تازه کردی. اول مسئول دایره امتحانات شد.بعد هم مدیر گروه. نمی دونم دکتر رستمی رو می شناسی یانه؟ ایشون سر درس قیزیک الکترونیک چون درس پیچیده و سختیه و زیاد هم کاربرد نداره امتحان اوپن بوک می گرفت به همه هم قبولی میداد. جناب (دکتر!) آذری ایراد گرفته بودند که چرا ارفاق می کنید. دکتر رستمی هم گفته بود شما بیا این ورقه رو بگیر اگه تونستی جواب بدی من هم به دانشجوها نمره نمی دم. آره اینطوری با اساتید با سابقه درگیر شد و دونه دونه همه رو فراری داد. ناگفته نماند دکتر رستمی جزو اساتید و دانشمندان برجسته ایرانه. و فقط درس فیزیک الکترونیک با دانشجوها راه میاومد.
همونطور که گفتم دانشگاه اهر غیر از زبان تخصصی درس دیگه ای بهش نمیدن که نمره اون درسش هم کمی تخیلیه. تا جایی که من شنیدم درس مخابرات و امار رو انگلیسی تدریس میکنه

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
همونطور که گفتم دانشگاه اهر غیر از زبان تخصصی درس دیگه ای بهش نمیدن که نمره اون درسش هم کمی تخیلیه. تا جایی که من شنیدم درس مخابرات و امار رو انگلیسی تدریس میکنه
آره اون هم از زرنگیشه که کسی نتونه سوال بپرسه. کانولوشن و فاکتوریل که فارسی انگلیسی نداره.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
رقابت 10 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد بزرگترین دانشگاه ارسباران

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر از رقابت 10 هزار و 688 نفر از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در این واحد به عنوان بزرگترین دانشگاه منطقه ارسباران خبر داد.
دکتر علی رضایی در گفتگو با خبرنگاران گفت: با اشاره به استقبال داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از رشته های موجود این دانشگاه به جهت تنوع در رشته ها و تناسب آنها با نیاز بازار کار گفت: این آزمون به مدت سه روز از 22 تا 24 اردیبهشت در پنج نوبت صبح و عصر در محل مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر و در دانشکده های علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه و سایت جدید این مجتمع برگزار می شود.
وی افزود: امسال تعداد شرکت کنندگان نسبت به سال گذشته با افزایش بیش از دوهزار داوطلب نسبت به سال گذشته از رشد 25 درصدی برخوردار است.
رئیس واحد اهر گفت: هم اکنون بیش از 1700 نفر دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دراین واحد دانشگاهی مشغول تحصیل هستند که پیش بینی می شود این رقم به بیش از سه هزار نفر افزایش یابد .
دکتر رضایی توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را از اولویت کاری این دانشگاه برشمرد و از موافقت شورای گسترش وزارت علوم با ایجاد رشته جدید زبان و ادبيات انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد.
وی گفت: با افزایش این رشته جدید تعداد رشته های موجود دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در مقطع کارشناسی ارشد به 28 رشته افزایش یافت.
دكتر رضایی در ادامه این مصاحبه با اشاره به اینکه برگزاری آزمون کارشناسی ارشد با این تعداد داوطلب در شهرستان اهر نیازمند همکاری و تعامل بین بخشی تمامی ادارات و نهادها و مسئولان شهرستان می باشد خواستار مساعدت و همراهی مسئولان دراین زمینه شد.
شايان ذكر است دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر با درجه سازمانی بسیار بزرگ با دارا بودن بیش از 750 نفر اعضای هیئت علمی تمام وقت ، نیمه وقت و مدعو و 128 رشته در مقاطع مختلف که 28 رشته آن مربوط به مقطع کارشناسی ارشد است با تحصیل بیش از 10500 نفر دانشجو بزرگترین مجتمع آموزش عالی منطقه ارسباران در استان آذربایجان شرقی محسوب می شود.

velgard89

عضو جدید
سلام دوستان.
گفتيد اضغر واشنگتن تا اسمشو شنيدم از خواب پريدم.من اين ترم باهاش زبان تخصصي دارم.درس ورنداريد پشيمون ميشيد

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
همزمان با هفته معلم سيستم Wireless(WiFi)در واحد اهر راه اندازي شد.

به مناسبت بزرگداشت هفته معلم سیستم Wireless(WiFi) در کلیه ساختمانهای آموزشی- پژوهشی و اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد راه اندازی شد.
معاون پژوهش و فناوري واحد اهر گفت: جهت بهره مندی اساتید و دانشجویان این واحد به کتابخانه دیجیتالی متصل شد.
مهندس مقصود جهاني گفت: اساتید و دانشجویان می توانند از سایتهای زیر مقالات مورد نظر خود را به طور کامل برداشت نمایند:
http://www.sciencedirect.com(8000 Journals)
http://onlinelibrary.wiley.com(5000 Journals)
http://www.springerlink.com(2500 Journals)
http://www.oxfordjournals.com(3000 Journals)
http://ascelibrary.org
http://www.ieee.org

افزايش سه رشته جديد در مقطع كارشناسي ارشد

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر از افزايش سه رشته جديد در مقطع كارشناسي ارشد اين واحد دانشگاهي خبر داد.
دكتر علي رضايي گفت: اين دانشگاه در بين واحدهاي دانشگاهي استان با جذب 38 نفر از اساتيد با مرتبه علمي استادي و دانشياري توانسته است از خدمات علمي اين اساتيد دانشجويان تحصيلات تكميلي بهره مند نمايند و از تجربيات و اندوخته هاي علمي چندين ساله آنها دانشجويان استفاده بيشتر و لازم را ببرند.
وي گفت: اين دانشگاه با ايجاد 28 رشته در مقطع كارشناسي ارشد و تحصيل يكهزار و هفتصد نفر دراين مقطع به يكي از دانشگاه هاي مطرح در ايجاد رشته هاي كارشناسي ارشد تبديل شده است.
رضايي گفت: اين دانشگاه در كنار توسعه رشته ها و مسائل آموزشي از توسعه فضاي فيزيكي و تقويت و ايجاد زيرساخت هاي مناسب در حوزه پژوهشي، رفاهي نيز غافل نبوده و با ايجاد بيش از 100 آزمايشگاه و كارگاه و مركز تحقيقاتي توانسته است زمينه تحقيق و پژوهش علاقمندان اين حوزه را فراهم نمايند.
وي افزايش بيش از 135000 متر مربع به فضاي قبلي دانشگاه و بهره برداري از پروژه هاي تحصيلات تكميلي، دانشكده علوم، مجتمع ورزشي، كتبخانه مركزي، خوابگاه، دانشجويي، مجتمع مالي را از فعاليتهاي اين دانشگاه در حوزه عمراني ذكر كرد.
وي گفت: تاپايان سالجاري مجتمع پژوهشي شماره 2، سردرب جديد دانشگاه، مسجد و مجتمع فرهنگي به بهره برداري مي رسند و عمليات اجرايي ساختمانهاي جديد آموزشي، خوابگاه برادران، مجتمع رفاهي و هتل دانشگاه نيز بزودي آغاز مي شود.
وي، گفت: با تلاش هاي همه جانبه مجموعه دانشگاه و اقدامات در امور زيربنايي سبب رونق اين واحد دانشگاهي شده كه اميدواريم در آينده نزديك بيش از پيش شاهد رشد و توسعه اين دانشگاه در كشور باشيم.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر همچنين از افزايش سه رشته جديد سم شناسي، نظارت بر امور دارويي در رشته هاي پزشكي و زبان و ادبيات انگليسي در رشته هاي غير پزشكي در مقطع كارشناسي ارشد خبر داد.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر صاحب رشته هاي علوم پزشكي شد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر از افزايش 5 رشته كارشناسي ارشد به رشته هاي اين واحد با موافقت شوراي گسترش وزارت علوم و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي خبر داد.
دكتر علي رضايي گفت: با تأئيد و اخذ مجوز لازم براي دو رشته(سم شناسي و نظارت براي امور دارويي) دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر براي اولين بار صاحب رشته هاي علوم پزشكي گرديد.

وي گفت: با پيگيريهاي انجام شده و راه اندازي رشته هاي علوم پزشكي و تأمين فضاي لازم با اختصاص ساختمان جديد با عنوان دانشكده داروسازي و همچنين تأمين هيئت علمي و ساير زيرساختهاي مورد نياز تمهيدات لازم براي اخذ مجوز رشته دكتراي داروسازي فراهم شده است كه اميد است با مساعدت و همراهي مسئولان ذيربط اين خواسته به حق مردم شريف ارسباران و اساتيد و دانشجويان تحقق يابد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر همچنين گفت: با موافقت شوراي گسترش وزارت علوم، تحقيقات و فن آوري مجوز تأسيس رشته هاي كارشناسي ارشد مهندسي برق – كنترل، مهندسي شيمي- محيط زيست و آموزش زبان و ادبيات انگليسي صادر شده و از سال تحصيلي جديد براي اين رشته ها دانشجو پذيرش خواهد نمود.

اين مقام مسئول افزود: پرونده دو رشته دكتراي زبان انگليسي و دكتراي تخصصي مهندسي برق و رشته هاي ارشد مهندسي شيمي – زيست پزشكي، ارشد زيست شناسي سلولي ملكولي – بيوشيمي، ارشد عمران – مديريت ساخت و پروژه- ارشد فرهنگ و زبانهاي باستاني با تأييد سازمان مركزي دانشگاه آزاد اسلامي به اداره كل گسترش و برنامه ريزي آموزش عالي ارسال شده است.

دكتر علي رضايي از ديگر برنامه هاي واحد اهر را توسعه مراكز تحقيقاتي و پژوهشي برشمرد و افزود: در جهت فعاليتهاي علمي تحقيقاتي اساتيد و دانشجويان مجوز لازم براي ايجاد مركز تحقيقات گياهان دارويي با توجه به تنوع گياهان دارويي در منطقه ارسباران كه بالغ بر 1300 نوع گونه هاي گياهان دارويي شناسايي شده مجوزهاي لازم اخذ شده كه در صورت تأمين زمين مورد نياز از سوي اداره كل منابع طبيعي اين مركز از سوي واحد اهر راه اندازي مي شود.
وي همچنين از اخذ مجوز براي راه اندازي مركز رشد و فن آوري شهرستان در محل واحد اهز خبر داد و افزود: به زودي اين مركز در محل مجتمع پژوهشي شماره 2 واحد راه اندازي مي شود.
اين گزارش حاكيست دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر با 31 رشته كارشناسي ارشد بيش از 1700 نفر دانشجو در رشته هاي مختلف تحصيلات تكميلي در حال تحصيل اند و هم اكنون اين دانشگاه با بهره مندي از 220 نفر هيئت علمي تمام وقت و 450 نفر استاد مدعوو در 131 رشته در مقاطع مختلف تحصيلي بالغ بر ده هزار نفر دانشجو مشغول تحصيل هستند.

بالا