رفع اشکال مریوط به:VRAY FOR 3DMAX

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام
شما که دارین تریدی مکس 2014 کار می کنید میشه به من کمک کنید.اینجا نمی دونم از کی باید کمک گرفت

من نمی دونم multi attachدر 3dmax کجا قرار داره.خود attach را پیدا کردم ولی مولتی را نه.اعصاب دیگه واسم نمونده بخدا 2-3 بار نصب کردم تریدی مکس 2013و2012 ولی پیدا نشد که نشد.لطفا کمک کنید پایانامم همینجوری رو دستم مونده
اینارو تنظیم کن-طبق تصویر

Untitled.jpg

*Mina*

عضو
سلام
شما که دارین تریدی مکس 2014 کار می کنید میشه به من کمک کنید.اینجا نمی دونم از کی باید کمک گرفت

من نمی دونم multi attachدر 3dmax کجا قرار داره.خود attach را پیدا کردم ولی مولتی را نه.اعصاب دیگه واسم نمونده بخدا 2-3 بار نصب کردم تریدی مکس 2013و2012 ولی پیدا نشد که نشد.لطفا کمک کنید پایانامم همینجوری رو دستم مونده

فرمان multi attach تو قسمت ادیت اسپیلاین هست ، ولی در ادیت پلی فقط فرمان attach رو داریم که کافیه اون رو انتخاب کنید و روی مربع کنارش (setting) کلیک کنید تا یک لیست براتون باز بشه و آبجکتهایی رو که قراره بهم متصل بشن انتخاب کنید و اکی کنید . تو ادیت پلی attach کار multi attach رو هم انجام میده ، یعنی هیچ تفاوتی نداره که بخوای یک جسم رو به کار اتچ کنید یا چندتا

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
ببخشید من وی ری 2.4 رو برای مکس 2011 دانلود کردم ، نصب و کرکش هم میکنم ولی به لیست موتور رندرهای مکس اضافه نمیشه ، واقعا دیگه نمیدونم مشکلش چی هست ، شما میتونید کمک کنید ؟

خوب مشکل همون کرکه-32 یا 64 بودنشو چک کردید--این رو دانلود کنید مشکلی نداره لینک -منتها 2011 رو انتخاب کن - بقیه رو غیر فعال کن--این فایل تورنته و2009تا2013 رو داره-شما بسته به سیستموتون 32یا64 2011 رو انتخاب کنید.

*Mina*

عضو
خوب مشکل همون کرکه-32 یا 64 بودنشو چک کردید--این رو دانلود کنید مشکلی نداره لینک -منتها 2011 رو انتخاب کن - بقیه رو غیر فعال کن--این فایل تورنته و2009تا2013 رو داره-شما بسته به سیستموتون 32یا64 2011 رو انتخاب کنید.

فایل کرک مشکلی نداشت ، البته روی سیستم دوستم میخواستم نصب کنم که نمیشد ، وی ری چه کرک بشه چه کرک نشه باید به لیست موتور رندرها اضافه بشه، وقتی کرک نشده باشه فقط موقع رندر ارور لایسنس میده ولی این حتی اضافه نمیشد ، دیگه ورژن 2.2 رو براش نصب کردم حل شد

مرسی :)

آخرین ویرایش:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
فایل کرک مشکلی نداشت ، البته روی سیستم دوستم میخواستم نصب کنم که نمیشد ، وی ری چه کرک بشه چه کرک نشه باید به لیست موتور رندرها اضافه بشه، وقتی کرک نشده باشه فقط موقع رندر ارور لایسنس میه ولی این حتی اضافه نمیشد ، دیگه ورژن 2.2 رو براش نصب کردم حل شد

مرسی :)

خخخخخ:D

نه اینکه بچه ها سوالاتشون تکرای و شبیه همه-تا مشکل از نصب میشه کرکه دیگه!!!!

حواسم نبود :cool:--لیستو نگرفتم دقیقا

آخرین ویرایش:

pooran1363

عضو جدید
سلام ...
میشه لطفا یکی از دوستان برای من توضیح بده چطوری باید به احجامی مثل شکل زیر متریال داد که لبه ها کشیدگی پیدا نکنه ..؟material.jpg

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز

شینو

عضو جدید
سلام ...من یه سری متریال v-ray دانلود کردم .ولی نمی دونم چه طوری میشه به max انتقال داد؟ لطفا راهنماییم کنید:(

takmemar

عضو جدید
سلام به همه دوستان
چطور میتونم متریال سفال و گالوانیزه سفید(دارای بافت افقی پله ای) بسازم؟
متریال آمادش هم وجود داره؟

arch1375

عضو جدید
سلام ...من یه سری متریال v-ray دانلود کردم .ولی نمی دونم چه طوری میشه به max انتقال داد؟ لطفا راهنماییم کنید:(

اگه منظورتون از متریال آماده ارچ شیدر و نمونه های مشابه هستش این آموزش میتونه به دردتون بخوره
Untitled-1.jpg

شینو

عضو جدید
سلام دوستان

کسی میتونه در مورد تنظیمات دوربین v-ray منو راهنمایی کنه؟
;)

آخرین ویرایش:

architectureee

عضو جدید
سلام دوستان ... ممنون میشم کمکم کنید !Yas-Marina-Modern-Arabian-Hotel-in-Abu-Dhabi.jpg

من یه حجم ساختمون منحنی وار دارم که میخوام نماش تماماً از شیشه و فریم فلزی باشه ... از چه راهی برم حرفه ای تر از آب درمیاد ؟
2 - میشه همچین متریالی ساخت ؟؟ و انداخت روی حجم ؟؟؟

architectureee

عضو جدید
دوست عزیز
با سرچ تو گوگل سریع تر مطلع میشی از تازه ها ... تا تو تاپیک
وی ری های جدید نیاز شدید به رم بالا دارن برو بالای 8 و 16 که ترس از کرش دادن نداشته باشی .

architectureee

عضو جدید
سلام کسی نمیدونه vray 2014 32bitاومده یانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز
با سرچ تو گوگل سریع تر مطلع میشی از تازه ها ... تا تو تاپیک
وی ری های جدید نیاز شدید به رم بالا دارن برو بالای 8 و 16 که ترس از کرش دادن نداشته باشی .

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان ... ممنون میشم کمکم کنید !مشاهده پیوست 169732

من یه حجم ساختمون منحنی وار دارم که میخوام نماش تماماً از شیشه و فریم فلزی باشه ... از چه راهی برم حرفه ای تر از آب درمیاد ؟
2 - میشه همچین متریالی ساخت ؟؟ و انداخت روی حجم ؟؟؟
براي انداختن فريم روي كار ميتوني يه حلقه از سگمنتا رو انتخاب و كپي كني و بهش حجم بدي
من اينو ميدونم
مثل بافت دور كوسن تقريبا

ميشه كسي لطف كنه نمونه هايي از تصاوير اچ دي آر رو بزاره اينجا
و توي مديا فاير آپلود كنين؟؟؟

takmemar

عضو جدید
من وقتی VRay HDRI رو توی متریالا درست میکنم و به Environmet میدم و alt+b رو میزنم و show in viewport رو فعال میکنم، بازم نمیتونم عکس HDRI رو توی بک گراندم ببینم!!!
شرمنده ام که انقد سوال میپرسم! آخه من تازه وی ری یاد گرفتم و متاسفانه زیاد سوال دارم...
جوابهایی که از دوستان این سایت گرفتم همیشه خیلی کمکم کرده! اگه لطف کنین تو این مرحله هم راهنماییم کنین خیلی ممنونتون میشم
امیدوارم بتونم جبران کنم

آخرین ویرایش:

niegrau

عضو جدید
بچه ها من این سین رو میخوام رندر کنم، وقتی انجام میدم - نور لامپ اصلا در رندر نشون داده نمیشه.

اطلاعات:
Lamp shade: Vray 2 sided material

Geometry: Sphere
Sphere set as VrayLight
Type: Dome

در تنظیمات رندر با GI ست شده برای اولیه Irradiance و دومیه Light Cache

این لایت نمیدونم چرا نمیافته. انگار Hidden هست، ولی در تنظیمات Hidden هارو هم ست کردم که رندر شن اما بازم بی نتیجه.

توی viewport نشونش میده ها اما توی رندر شده نه !

تصویر :
View Screen Capture

shahab_24

عضو جدید
بچه ها من این سین رو میخوام رندر کنم، وقتی انجام میدم - نور لامپ اصلا در رندر نشون داده نمیشه.

اطلاعات:
Lamp shade: Vray 2 sided material

Geometry: Sphere
Sphere set as VrayLight
Type: Dome

در تنظیمات رندر با GI ست شده برای اولیه Irradiance و دومیه Light Cache

این لایت نمیدونم چرا نمیافته. انگار Hidden هست، ولی در تنظیمات Hidden هارو هم ست کردم که رندر شن اما بازم بی نتیجه.

توی viewport نشونش میده ها اما توی رندر شده نه !

تصویر :
View Screen Capture
سلام
به احتمال زیاد شما نور رو زیاد وارد حجم مدل چراغ کردید.کمی بیرون تر بگذاریدش...نترسید

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
aaa.jpg

من موتور رندرمو عوض كردم حالا نميدونم كدومشو بايد فعال كنم
يمشه راهنمايي كنين؟