اموزش مربوط به:2D AUTOCAD

reza556182

عضو جدید
جزوه آموزشي اتوكد ويرايش 2004

جزوه آموزشي اتوكد ويرايش 2004

با سلام به همه دوستان عزيز
جزوه رو در 2 قسمت تقديم همه دوستان مي كنم. مقدمه، فهرست، منابع و بخشهاي 1 تا 6 در اين پست و بخشهاي 7 تا 14 تو پست بعدي. لطفا نظراتتون رو دريغ نكنيد تا جزوه پربارتر بشه. مقدمه رو حتما بخونيد.:gol:

پیوست ها

• Autocad Learning By R.Zohrabi 1-6.rar
    1.4 مگایابت · بازدیدها: 0

archi_arch

مدیر بازنشسته
با سلام به همه دوستان عزيز
جزوه رو در 2 قسمت تقديم همه دوستان مي كنم. مقدمه، فهرست، منابع و بخشهاي 1 تا 6 در اين پست و بخشهاي 7 تا 14 تو پست بعدي. لطفا نظراتتون رو دريغ نكنيد تا جزوه پربارتر بشه. مقدمه رو حتما بخونيد.:gol:
مرسی ولی فونتهاش ناخواناست! واسه من اینجوری یا واسه بقیه هم همینه؟!

reza556182

عضو جدید
جزوه آموزشي نرم افزار اتوكد ويرايش 2004

متاسفانه در 2 فايل Rar نشد تقديم كنم. بيشتر شد ببخشيد.
بخشهاي 7 الي 10

پیوست ها

• Autocad Learning By R.Zohrabi 7-10.rar
    1.4 مگایابت · بازدیدها: 0

reza556182

عضو جدید

بخشهاي 11 الي 14
گزارش ايرادات جزوه يادتون نره.:gol:

پیوست ها

• Autocad Learning By R.Zohrabi 11-14.rar
    842.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

زاها

عضو جدید
سلام نینوجان من گم شدم تواین سایت:cry:یه جایی بودمبلمان کدروگذاشته بودین قراربودیه سری دیگه اضافه کنین هرچی می گردم نمی دونم اون موقع کجارفتم والان کجاست:w20:

DO MOKH

عضو جدید
سلام،
ببينيد من مثلا يك در رو ساختم و بعدش يك كپي ازش گرفتم.
ولي وقتي در دوم رو مي‌خوام 180 درجه بچرخونم با لوقازش خوب جور نمي‌شه. راهي هست كه با عدد، تعيين زاويه كنم؟
ارتفاع رو چيكارش كنم؟
سلام مشکی جان ارتفاع با زدن ext به شکل می شه ارتفاع داد اگر مشکل بر خوردی بگو خوشحال میشم به تو بگم

DO MOKH

عضو جدید
من یه مشکل دارم وقتی دو نفر روی یک فایل xref کار میکنند یکی از انها ردانلی میشود چه جوری هر دو انها میتوانند کارشان را save کنند تشکر

DO MOKH

عضو جدید
سلام

سلام

خیلی خوش اومدی عزیزم
ما هم خیلی خوشحالیم که شما اینجا هستی

در مورد اتوکد هم بله این فکر خوبیه به شرطی که همه بچه ها همکاری کنن اگر هر کدوم از بچه ها فقط یه نکته یا ترفند از کد رو اینجا بگن منبع خوبی میشه برامون
من تازه وارد هستم میخوام اتوکد حرفی را یاد بگیرم و چند سوال کردم جواب نگرفتم چی کار کنم

DO MOKH

عضو جدید
سلام

سلام

سلام مشکی جان ارتفاع با زدن ext به شکل می شه ارتفاع داد اگر مشکل بر خوردی بگو خوشحال میشم به تو بگم

سلام
اولا خیلی ممنون بابت توضیحات
ثانیا یه سوال
چه جوری میشه تو اتوکد به پلانی که میکشیم ارتفاع بدیم
از ext که میرم فقط به شکل های تعریف شده مثل مربع یا مستطیل یا مثلث و ... عمل می کنه ولی وقتی یه شکل منحنی می کشم نمیشه
اینم بگم که شکل رو block می کنم یعنی شکلم پیوسته است ولی خوب بازم نمیشه.
کسی میتونه کمکم کنه؟
خیلی ضروریه...همه درسم لنگ این مونده :(
جون بچتون کمک کنین. :cry::gol:
سلام من do mokh hastm اگر منحنی شما از چند قسمت تشکیل شده باید بگم اول اون جسم را از فرمان regoin استفاده کنید(reg ) بعد ارتفاع بدید شاید جواب بده . امیدوارم جواب بده

DO MOKH

عضو جدید
من یک مشکلی که دارم اینه که وقتی نقشه هامو اندازه گذاری کردم اگه بخوام اونا رو جابجا کنم بعضی از اندازه ها از جای خودشون خارج می شن و توی صفحه پخش می شن. که خیلی مشکل ایجاد می کنند. کسی راه حلی می دونه که این مشکل من حل بشه؟ ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.
من فکر میکنم اگه به اندازهارو به طور جدا از فرمان filter یا fi جابه جا کنید کارتان راحتتر میشود

DO MOKH

عضو جدید
سلام

سلام

اينكه گفتي نميدونم اصلاً چي هست، اما وقتي زدمش ازم پرسيد كه ميخواي آن باشه يا آف...خوب آف رو انتخاب كن.

تو منوي هلپ هم كه رفتم نوشته با صفر آف ميشه با 1 آن.
blipmode چی کار میکند تشکر

سـعید

مدیر بازنشسته
blipmode چی کار میکند تشکر
با زدن این دستور و روشن یا خاموش کردن اون میتونین نقاطی که با زدن هر بار کلیک موس روی صفحه ایجاد می شود رو کنترل کنید.....
البته با زدن تایپ دستور RE و زدن Enter این نقاط پاک میشوند.....
موفق باشید...

DO MOKH

عضو جدید
سلام من do mokh hastm اگر منحنی شما از چند قسمت تشکیل شده باید بگم اول اون جسم را از فرمان regoin استفاده کنید(reg ) بعد ارتفاع بدید شاید جواب بده . امیدوارم جواب بده
راستی اگر شکل شما یک خط است شکل به صورت چهار خانه ارتفاع میگیرد اگر به این مشکل برخوردید میگم ان را باید یک قطر بدهید یعنی یک خط ارتفاع نمیگیرد باید مثل دز خط موازی خیلی نازک بشه که REGOIN بشه امیدوارم منظورم را گرفته باشید

DO MOKH

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوستان من یه مشکل دارم چه جوری من نام یک بلاک که چند بار در نقشه تکرار شده تغیر بدم تشکر دوستان خیلی زود لازم دارم کارم خیلی لنگه

آخرین ویرایش:

DO MOKH

عضو جدید
بچه ها من یه مشکلی دارم!(البته تازه اول راهم کم کم داره گیرام پیدا میشه!!!:confused:)
من یه پلان دانلود کردم واسه پروژم تو اون نقشه یه منحنی رو با دستور spline کشیده حالا من میخوام خودم دوباره نقشه هارو بکشم(نمیخوام کپی کنم اخه استاده گفته باید بیاین توضیح بدین چه جوری کشیده شده!!) کسی میدونه از کجا باید بفهمم چه جوری باید اونو بکشم که مثل خود نقشه در بیاد؟اخه با دستور list که دیدم توش با x , y نقاطشو مشخص کرده.این یعنی اینکه با استفاده از دوربین نقشه برداری نقاط رو مشخص کرده نه؟
راستی حالا به غیر از این چه جوری میشه با استفاده از spline نقاط رو به طور دقیق و دلخواه رسم کرد؟مثلا اگه بخوام خودم یه طرح بدم؟:w20:

اینم خود پلانشه.اون منحنیهای فرم افقی که به حالت موج از وسط کار رد شده رو میخوام بکشم.
سلام من فکر میکنم زیاد سخت نیست چون نقشه شما scale دارد میتوانی نسبت به یک نقطه از نقشه مختصات نقاط اعضمی و اصقری spline را به دست اوری بعد رسمش کنی امیدوارم جواب بدهد

DO MOKH

عضو جدید
سلام
فکر نکنم بشه کاری کرد، چاره جز اندازه گیری تک تک اونا نداری
اگه راهی پیدا کردی به ما هم یاد بده،ف ممنون
سلام من DO MOKH هستم یک فرمان هست خودم هم نمیدانم در کدام نوار ابزار است ولی کلید میان بر ان AA است یکی مصاحت در قسمت پارامتر طول را میدهد فکر میکنم همین هست

reza556182

عضو جدید
سلام دوستان من یه مشکل دارم چه جوری من نام یک بلاک که چند بار در نقشه تکرار شده تغیر بدم تشکر دوستان خیلی زود لازم دارم کارم خیلی لنگه
با سلام
با استفاده از دستور Rename به راحتی می شه نام خیلی از موضوعات از جمله بلاکها رو تغییر داد.

سـعید

مدیر بازنشسته
آموزش متحرک سازي در محيط اتوکد 2007.....

آموزش متحرک سازي در محيط اتوکد 2007.....

فایل رو برای اون دسته از دوستانی که با لینک بالا مشکل دارند دوباره آپ کردم....;)

پیوست ها

• Animation.pdf
    1.6 مگایابت · بازدیدها: 0

zohre 2009

عضو جدید
من یه مشکل دارم وقتی دو نفر روی یک فایل xref کار میکنند یکی از انها ردانلی میشود چه جوری هر دو انها میتوانند کارشان را save کنند تشکر
سلام DO MOKH جان من هم در شرکتی که کار میکنم همین مشکل را دارم و هنوز برایمان یک مشکل بزرگ بشمار میرود و راه حلی پیدا نکردیم اگر شما پیدا کردید به ما هم بگین خیلی تشکر

آخرین ویرایش:

zohre 2009

عضو جدید
شما استاد ما هستيد عزيزم بنده جسارت نكردم...اين نكته رو هم من سر كار كه ميرفتم يه مهندس عمران بهم گفت خودم كشف نكردم:biggrin::surprised:
سلام خیلی میبخشین من حدود یک سال بیشتر نه میشه که با اتو کد کار میکنم ولی سوالی که داشتم همان سوال DO MOKH جان هست اونم اینکه وقتی دو نفر روی یک فایل XREF شده کار میکنند یکی از انها نمی تواند کارش را SAVE کند راهش چیه تا حالا توی شرکت شما این مشکل پیش نیامده .خواهش میکنم هر کس اینرو بلد به من بگه .مرسی

DO MOKH

عضو جدید
سلام DO MOKH جان من هم در شرکتی که کار میکنم همین مشکل را دارم و هنوز برایمان یک مشکل بزرگ بشمار میرود و راه حلی پیدا نکردیم اگر شما پیدا کردید به ما هم بگین خیلی تشکر
سلام من که خیلی با این جور مشکل روبرو شدم اخرش بی خیال شدم من هر شب کار مهندسها را روی هم میکس میکنم ولی حتما یک راهی دارد کوشش کنیم همه دوستان با هم حتما راهشو پیدا میکنیم. دری که باز نشود جایش دیوار میکردن پس در پی کلید باش

zohre 2009

عضو جدید
سلام من که خیلی با این جور مشکل روبرو شدم اخرش بی خیال شدم من هر شب کار مهندسها را روی هم میکس میکنم ولی حتما یک راهی دارد کوشش کنیم همه دوستان با هم حتما راهشو پیدا میکنیم. دری که باز نشود جایش دیوار میکردن پس در پی کلید باش
سلام جمله اخر شما خیلی با معنی بود.راستی شما در کدام شرکت کار میکنین میخواستم بدانم که اگر کار شما دائم با اتو کد هست بیشتر با هم در ارتباط باشیم . مرسی

zohre 2009

عضو جدید
با سلام
با توجه به استقبال دوستان عزيز انشاء الله در همين تايپيك به مرور كليه فصلها رو قرار مي دم اما به يه شرط. اونم اينكه فقط امتياز ندين اگه واقعا اشكال و ايرادي هست حتما بگين تا در ويرايش جديد بتونم اونا رو رفع كنم. ممنون از همه دوستان.
بازم سلام من یک اموزش اتوکد 2بعدی پیشرفته لازم دارم هر کس داره برام بفرسته تشکر