درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

m.iranparast

عضو جدید
سلام من شرح واحد کلرالکالی رو میخوام ممنون میشم اگه کمکم کنین اگه مطلبی هم از پتروشیمی بندر امام خمینی دارین به خصوص واحد کلرالکالی واسم بزارین ...

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز

sanam_el

عضو جدید
سلام
دوستان یک سوال دارم از عملیات واحد
چرا توی نمودارهای دوفازی که نقطه هم جوش دارند، فشار کل بر حسب X(غلظت جزء فرارتر تو فاز مایع)بیشتر از فشار کل بر حسب Y(غلظت جزء فرارتر تو فاز گاز)هست؟
توی کتاب انتقال جرم تریبال شکل 9_7 هست.فصل تقطیر
پیشاپیش ممنون از جواب

ghaghalili

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال از فرآیندهای کرکینگ دارم
اینکه چه شرایطی رو توی کرکینگ در حضور بخار آب(Steam Diluted Thermal Cracking) اعمال میکنن تا بخار آب وارد فرآیند واکنش نشه
ممنون از کمکتون

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه سوال از فرآیندهای کرکینگ دارم
اینکه چه شرایطی رو توی کرکینگ در حضور بخار آب(Steam Diluted Thermal Cracking) اعمال میکنن تا بخار آب وارد فرآیند واکنش نشه
ممنون از کمکتون
اگه اشتباه نکنم
تو این فرایند بخار آب فقط جنبه ی رقیق سازی و افزایش سطح برای تاثیر بیشتر شک حرارتی رو داره
و به مقدار خیلی کم ممکنه تو برش نفتی تاثیر بذاره (البته اگه تاثیر بذاره)
اگر هم مقداری آب تو ماده نفتی حل بشه بعد از این فرایند میشه با یه تقطیر جزئی خیلی راحت مقدار آب ورودی به ترکیب نفتی رو ازش جدا کرد.

ghaghalili

عضو جدید
اگه اشتباه نکنم
تو این فرایند بخار آب فقط جنبه ی رقیق سازی و افزایش سطح برای تاثیر بیشتر شک حرارتی رو داره
و به مقدار خیلی کم ممکنه تو برش نفتی تاثیر بذاره (البته اگه تاثیر بذاره)
اگر هم مقداری آب تو ماده نفتی حل بشه بعد از این فرایند میشه با یه تقطیر جزئی خیلی راحت مقدار آب ورودی به ترکیب نفتی رو ازش جدا کرد.
مرسی از کمکتون
ولی من دنبال اینم که چجوری کلا وارد نشه که هزینه اضافیم برای فرآیند ایجاد نکنه
مثلا فشارو کم و زیاد کرد
یا کلا یه شرایط عملیاتی خاص رو ایجاد کرد؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مرسی از کمکتون
ولی من دنبال اینم که چجوری کلا وارد نشه که هزینه اضافیم برای فرآیند ایجاد نکنه
مثلا فشارو کم و زیاد کرد
یا کلا یه شرایط عملیاتی خاص رو ایجاد کرد؟
بدلیل تفاوت زیاد نقطه جوش برش های سنگین و آب میشه یه حالت نیمچه خلاء(فشار خیلی کم) ایجاد کرد
اما متاسفانه این میتونه باعث غلیظ شدن دوباره ی برش نفتی بشه

فرنازگلی

عضو جدید
بچه ها من یه مقاله میخوام که محاسبات فلش یا نقطه جوش داشته باشه که بعد خودم اون محاسباتو با برنامه نویسی انجام بدم ببینم به چه نتیجه ای میرسم
به نظر شما با کدوم برنامه انجام بدم میخوام کدنویسی باشه HYSYS ,ASPEN نمیخوام
توروخدا اگه مقاله اییم دارید که اینجور محاسباتو داره واسم بذارید ممنون

آخرین ویرایش:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان اين فايل رو سيستمتون درست نشون داده ميشه؟

اگه درسته لطف كنيد كل فنت هاي نازنينتون رو بهم بدين.

پیوست ها

• SCCE06_033_1365568.pdf
    67.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

علی_حسنی

عضو جدید
سلام دوستان
کسی مطلبی جامع و کامل راجع به ریفرمینگ پتروشیمی ( کاتالیستی و یا با بخار اب) داره ؟ اگه هست ممنون میشم بهم خبر بده وحشتناک لازمش دارم . اگه فارسی باشه دیگه بهتر :cry:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوستان اين فايل رو سيستمتون درست نشون داده ميشه؟

اگه درسته لطف كنيد كل فنت هاي نازنينتون رو بهم بدين.
درود امیر جان
فایل ضمیمه خدمتت
برو حالشو ببر:D
موفق باشی
چرا کسی جوابه منو نداد:(
دوست من
اگه کسی بدونه جواب میده:)

پیوست ها

• NAZ___SF.rar
    32.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

علی_حسنی

عضو جدید
سلام دوستان
کسی مطلبی جامع و کامل راجع به ریفرمینگ پتروشیمی ( کاتالیستی و یا با بخار اب) داره ؟ اگه هست ممنون میشم بهم خبر بده وحشتناک لازمش دارم . اگه فارسی باشه دیگه بهتر
:cry:

فرنازگلی

عضو جدید
بچه ها من یه مقاله میخوام که محاسبات فلش یا نقطه جوش داشته باشه که بعد خودم اون محاسباتو با برنامه نویسی انجام بدم ببینم به چه نتیجه ای میرسم

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی مطلبی جامع و کامل راجع به ریفرمینگ پتروشیمی ( کاتالیستی و یا با بخار اب) داره ؟ اگه هست ممنون میشم بهم خبر بده وحشتناک لازمش دارم . اگه فارسی باشه دیگه بهتر

سلام . مقاله خون نيستم ولي ميتونم توضيح كامل بدم . البته با ريز فرايند:w28:
نميدونم اگر بدرد ميخوره در خدمتم

chemicalenginer

عضو جدید
در خواست پلنت واحد تولید بنزین

در خواست پلنت واحد تولید بنزین

سلام بچه ها . کسی می تونه به من بگه طرح یا پلنت یه واحد تولید بنزین رو از کدوم سایت می تونم بگیرم؟ با تموم موازنه ها و جزئیاتش . برای پروژه کارشناسیم می خوامش .
باید اون رو بهینه کنم .
ممنون می شم اگه بتونید راهنماییم کنید .
image002.jpg

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
s.o.s (کمک فوری!!!!!!!!!)
سلام من در باره موضوعات زیر مقاله میخام. بی زحمت اگه می شه فارسی باشه! انگلیسی هم شد اشکال نداره
1- شرح فرایندهای hydrotreating+hydrocracking
2-شرح فرایند photolysis (یک فرایند فیزیکی در تصفیه پساب می باشد)
:)

برای فوتولیز این مقالات شاید بدردت بخوره

پیوست ها

• uv-photo.rar
    575.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

s.matavos

عضو جدید
سلام. خب مسلما تمام برنامه و مسائل فنی با زبان Matlab نوشته میشه شما هم از همین برنامه استفاده کنید.
تاپیک مقالات سر بزنید ببینید چیزی پیدا می کنید؟ اگه نبود، لینک مقاله تون رو بذارید تا بچه ها رسیدگی کنن.

sahar tj

عضو جدید
سلام
من با استادم در مورد موضوعاتی که مطرح کردین مشورت کردم فعلا "بهینه سازی کاتالیزوری جهت جذب ذرات احتراق واحدهای صنعتی" رو تایید کرده ، اما الان اصلا نمیدونم باید چه کار کنم از کجا باید شروع کنم،بد جور استرس گرفتم ،می ترسم از پسش بر نیام
تو رو خدا منو مرحله به مرحله راهنمایی کنین که باید چه کار کنم؟!

s.matavos

عضو جدید
سلام
من با استادم در مورد موضوعاتی که مطرح کردین مشورت کردم فعلا "بهینه سازی کاتالیزوری جهت جذب ذرات احتراق واحدهای صنعتی" رو تایید کرده ، اما الان اصلا نمیدونم باید چه کار کنم از کجا باید شروع کنم،بد جور استرس گرفتم ،می ترسم از پسش بر نیام
تو رو خدا منو مرحله به مرحله راهنمایی کنین که باید چه کار کنم؟!
سلام شما الان میخواین روی پایان نامه کار کنین؟

mohandes-87

عضو جدید
سلام دوستان میدونم اینجا جای پرسیدن این سوال نیست ولی چون توی تاپیک مربوطه کسی بهم جواب نداد به اینجا اومدم میخوام بدونم دانشگاه آزاد علوم وتحقیقات تهران از نظر کیفیت آموزشی چه جوریه ؟اساتید خوبی داره یا نه ؟ وهراطلاعات دیگه ای که دارید .ممنون میشم کمکم کنید

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز

s.matavos

عضو جدید
درود
نه،الان فعلا سمینارمه،اما قراره موضوع پایان نامه ام هم ادامه همین کار باشه
بسیار خب. برای تهیه فایل سمینار به مقاله احتیاج دارید. معمولا 40 تا کفایت می کنه. مقالات که در مورد موضوعتون پیدا شد؛ 80% کار تموم شده.
پس اولین قدم پیدا کردن مقاله هست.

aminkhan

عضو جدید
اگه فقط در حد آشنایی هست، نظر شخصیم اینه که یا دورش نرید، یا اینکه دوره های پیشرفته طراحی و سیمولیشین رو بردارید که تا زمان پایان نامه کاملا بر نرم افزاراش "مسلط" باشین.

اگر دوست ندارید تجربی باشه، پیشنهاد من انتگراسیون حرارتی هست. دو سه نفر آشنا "در" صنعت یا آشنا "به" صنعت + یه لپتاپ میشه کل چیزایی که احتیاج دارین.

داداش ما را هم راهنمایی کن
منم چون تجربی نیاز به حضور در دانشگاه هست و حوصله دنگ و فنگ دنبال کردن روال اداری را ندارم میخام برم دنبال کاری که هم راحت تر باشه و هم یک چیزی تهش دربیاد..به نرم افزار ها هم زیاد وارد نیستم...چی کار کنم؟

hasti.v

عضو جدید
سلام به دوستای گلم.من واسه درس مبانی برق یه پروژه میخوام در مورد کاربردهای برق در صنعت نفت و شیمی.ممنون میشم اگه کمکم کنید.مرسیی.خیلی بهش احتیاج دارم...کمکککک:confused:

s.matavos

عضو جدید
داداش ما را هم راهنمایی کن
منم چون تجربی نیاز به حضور در دانشگاه هست و حوصله دنگ و فنگ دنبال کردن روال اداری را ندارم میخام برم دنبال کاری که هم راحت تر باشه و هم یک چیزی تهش دربیاد..به نرم افزار ها هم زیاد وارد نیستم...چی کار کنم؟
سلام از بنده.
گرایشتون چیه؟

بالا