به چه نوع ازدواجی اعتقاد دارین؟

به چه نوع ازدواجی اعتقاد دارین؟

• مجموع رای دهندگان
    25

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه اعضاء عزیز
یه سوال که به نظر من جواب اون خیلی مهمه اینه که به قضیه ازدواج چجوری نگاه می کنیم و چه دیدگاهی نسبت به اون داریم؟؟
یعنی چی؟؟
حالا میگم
کلا آدما توی قضیه ازدواج دو مدل هستن:
1- آدمایی که مدرن فکر می کنن و می خواین به همین سبک هم ازدواج کنن و شریک زندگیشونو پیدا کنن
2- آدمایی که سنتی فکر می کنن و دوست دارن که به این صورت ازدواج کنن

حالا توضیح هر کدوم:
روش مدرن:
پسر یا دختر خودشون طرف مقابلشونو پیدا می کنن که ایده آل ترین و بهترین حالتش اینه که خدا اون دونفر رو سرراه همدیگه قرار میده
این دونفر بعد یه مدت به این نتیجه می رسن که بهم علاقه مندن و یه شناخت نسبتا کامل و خوب از همدیگه به دست میارن (البته تو تمام این مدت رابطه اونها یه رابطه درسته نه مثل خیلی از جوونا که اصلا به ازدواج تو رابطشون فکر نمی کنن)
بعد اینکه به این مرحله رسیدن که زندگی شون با هم معنی پیدا می کنه و نیمه گمشده همدیگه هستن و بعد اینکه دیدن شرایط از طرف هردوشون مهیا است خونواده ها رو می فرستن جلو و یه کم بعدش امشب چه شبیست .....
بله عروسی
ایشاا... که همه جوونا به ای هم پیر بشن:smile::gol:

روش سنتی:
از جانب آقا پسر:
حالا کار نداریم واقعا سجاده آب می کشیده یا لابلای آبکشیدن کارای دیگه هم می کرده و سجادش رو هم آب می کشیده
یه روز آقا پسر میاد خونه،یه کم قرمز شده و منمن می کنه تا یه حرفی رو با پدر مادرش در میون بذاره،آخرش دل رو میزنه به دریا و لبو میشه و میگه: من زن می خوام:sweatdrop:
بعد مامان باباهه میگن ای قربون پسرمون بشیم که اینقدر ماخوذ به حیاست
حیای عالی مستدام
بعد کل زن و خاله زنک های فامیل دست به کار میشن که یه دختر خوب مثل پنجه آفتاب برای این آقای محترم پیدا کنن
از جانب دختر خانوم:
به به
چه دختری،همون پنجه آفتاب
بعد از اینکه خونواده محترم تشخیص دادن که دیگه وقت خونه بخت رفتنه دخترشونه و بعد از طی شدن همون روال فوق الذکر توسط خونواده آقا پسر، یه روز همون خونواده بالاییه میان دم در خونه: تق تق
اومدیم خواستگاری دخترتون
چند جلسه رفت و آمد+حداکثر چند ساعت گفتگوی مسالمت آمیز در حضور ناظر خونواده :eek:(همون موی دماغ سابق:w15:)
و
جشن عروسی
بعد از ازدواج این دو نفر تمام سعیشونو می کنن که تمام شناخت هایی که توی اون چند ساعت کوتاه در حضور ناظر بهش رسیدن رو کاملتر کنن چون تازه متوجه میشن که شناخت توی اون چند ساعت کوتاه که هر دونفر سرخ و سفید میشن به دست نمیاد.

خوب
البته من نمی خوام که بگم کدوم روش خوبه کدوم بد
هر روشی برای همون فردی که اونجوری فکر می کنه خوبه
اگه یه نفر که مدرن فکر میکنه این روش براش بهترینه و همینطورم برای سنتی

قصدم از نوشتن این تایپیک اینه که هر هر دو دیدگاه بیان و نظرات خودشونو اعلام کنن
البته با رعایت بی طرفی و احترام به همدیگه
هرچی باشه هر دو روش به ازدواج ختم میشه
فقط یه توصیه خیلی مهم می کنم
هم دختر خانوما هم آقا پسرای عزیز،اگه توی مسیر زندگیشون کسی رو پیدا کردن که دیدن سالمه،با شخصیته،یه قلب مهربون داره و از یه خونواده خوب و سالم هست بی خودی نه فکر زیادی بکنن نه این دست اون دست
این فرد فقط یه بار توی زندگیتون قرار می گیره و همونیه که با همدیگه خوشبخت می شین
مابقی چیزهارو خدا خودش جور می کنه
فقط به خدا توکل کنینی و برین جلو
ایشاا... که همه خوشبخت بشن
آمین

آخرین ویرایش:

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
این مسئله 90 درصد به فرهنگ خانواده ها بستگی داره. و نمیشه گفت کدوم خوبه کدوم بد . واقعیت اینه که هیچ کدوم بد نیست به شرط اینکه طرف درست و سنجیده تصمیم بگیره.

آرماندیس

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته به نظرمن یه حد وسطی هم وجود داره. تلفیق ازدواج سنتی با مدرن ... این به نظر من از همه بهتره .

مهرا

عضو جدید
منم با حد وسط موافقم
ولی اگر قرار باشه بین این دو تا یکی رو انتخاب کنم سنتی رو انتخاب میکنم
چون ....
ببخشید دلایلش خصوصیه

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم معتقدم ازدواج بايد تلفيقي از هر دو باشه

mrp69

عضو جدید
همونطور که نظر دوستان هست ترکیبی از هر دو.ولی اگه یه گزینه رو بخوام انتخاب کنم. مدرنه. لااقل تو این نوع تفاهم ها بیشتره وگرنه هیچوقت پا پیش نمیگداشتن.اگه همدیگه رو خوب بشناسیم بعد واسه ازدواج اقدام کنیم خیلی بهتره.;)

ilili

عضو جدید
لولوفر خانم

لولوفر خانم

من فكر ميكنم اگه دو تا جوون همينجوري سرخود دوست باشن و قصد ازدواج داشته باشن خيلي كم پيش مياد كه آخرش به ازدواج ختم بشه .رابطه ودوستيه قبل از ازدواج خوبه به شرطي كه خانواده ها كاملا در جريان باشن.
ولي تا حالا فكر كردين مادر بزرگ هاي ما كه به روش سنتي ازدواج كردن چرا زندگيه پايدارتري دارن؟
چون عشقي كه به تدريج در طي زندگي كردن به وجود بياد هيچ وقت از بين نميره.ولي اتش عشقي كه خيلي سريع به وجود بياد سريع هم فروكش ميكنه و از بين ميره

raha88

عضو جدید
من فكر ميكنم اگه دو تا جوون همينجوري سرخود دوست باشن و قصد ازدواج داشته باشن خيلي كم پيش مياد كه آخرش به ازدواج ختم بشه .رابطه ودوستيه قبل از ازدواج خوبه به شرطي كه خانواده ها كاملا در جريان باشن.
ولي تا حالا فكر كردين مادر بزرگ هاي ما كه به روش سنتي ازدواج كردن چرا زندگيه پايدارتري دارن؟
چون عشقي كه به تدريج در طي زندگي كردن به وجود بياد هيچ وقت از بين نميره.ولي اتش عشقي كه خيلي سريع به وجود بياد سريع هم فروكش ميكنه و از بين ميره
موافقم:gol:

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی این دلیلش نیست یه مقایسه با خواسته های و افکار مادربزرگتون با خودتون داشته باشین تا متوجه دلیل پایداری اون زندگی بشین
کدومیک از جوونای ما اون افکار رو دارن که تا دری به تخته می خوره میگن مشکل از ایناست
اگه مایل باشید هم می تونم نمونه های زیادی رو تو همین تایپیک برای روشن شدن قضیه ذکر کنم
شاد و موفق باشید

m@ys@m

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازدواج مدرن خوبه
عشق هم عشق مدرن خوبه
عشق سنتی دیگه به درد این نسل نمی خوره
به نظر پدر و مادر احترام بگذارید ولی کار خودتونو انجام بدین