نمايش نتايج 1 تا 2 از 2

تاپیک: یوسف پیامبر(نسخه آمریکایی) - Joseph

 1. #1
  عضو آواتار payaaam
  رشته
  مهندسی کامپیوتر
  تاريخ عضويت
  2008/3
  امتیاز
  24
  پست ها
  39

  Arrow یوسف پیامبر(نسخه آمریکایی) - Joseph

  برای خرید و توضیحات بیشتر به [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] مراجعه نمایید.

  گروه سني: 15+
  محصول سال : 1995
  هنرپیشگان : Ben Kingsley,Paul Mercurio,Martin Landau,Monica Bellucci
  کارگردان : Roger Young
  خلاصه فیلم : در این فیلم به روایتی از زندگی حضرت یوسف از دید زلیخا پرداخته شده است و با داستان روایتی از قرآن تفاوت بسیار دارد و …
  گروه فیلم : درام , تاریخی , رمانتیک , ماجرایی
  زبان زیر نویس : ندارد
  پارت: 2بخش

  برای خرید و توضیحات بیشتر به [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] مراجعه نمایید.  یوسف پیامبر به روایت راجر یانگ

  محصول ۱۹۹۵  کارگردان : Roger Young
  نویسنده : James Carrington
  تاریخ اکران : ۱۶ April 1995

  بازيگران:
  Ben Kingsley … Potiphar
  Paul Mercurio … Joseph
  Martin Landau … Jacob
  Lesley Ann Warren … Potiphar’s Wife
  Alice Krige … Rachel
  Dominique Sanda … Leah
  Warren Clarke … Ednan
  Monica Bellucci … Pharaoh’s Wife
  Stefano Dionisi … Pharaoh
  Valeria Cavalli … Asenath
  Kelly Miller … Tamar
  Gloria Carlin … Bilah
  Michael Angelis … Reuben
  Vincenzo Nicoli … Simeon  برای خرید و توضیحات بیشتر به [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] مراجعه نمایید.

  حضرت یوسف علیه السلام فرزند یعقوب فرزند اسحاق فرزند ابراهیم علیهم السلام از پیامبران بزرگ الهی و اولین پیامبر بنی اسرائیل بود. نام یوسف ۲۵ بار در قرآن آمده و سوره ای نیز به نام او موجود است. این سوره داستان زندگی یوسف را به عنوان احسن القصص (بهترین قصه‌ها) از آغاز تا پایان بیان کرده است. حضرت یعقوب علیه السلام ۱۲ پسر داشت. یوسف و بنیامین از زنی به نام راحیل بودند که بسیار محبوب یعقوب بود و در جوانی درگذشت. از این رو یعقوب این یادگاران او را بیشتر از فرزندان دیگرش دوست می‌داشت...  برای خرید و توضیحات بیشتر به [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] مراجعه نمایید.

  زیبایی بی‌نظیر یوسف نیز به علاقه پدر نسبت به وی افزوده بود. حضرت یوسف (ع) ثمره یک عشق چهارده ساله بود. داستان این عشق مربوط به زمانی است که حضرت یعقوب (ع) هنگامی که به سرزمین دایی خود آمد دلباخته دختر دایی خود راحیل شد..  اما برای رسیدن به راحیل مجبور شد تا چهارده سال چوپانی کند و تن به ازدواج با خواهر بزرگتر او لعیا بدهد تا این که بعد از گذشت چهارده سال با راحیل ازدواج کرد. حضرت یعقوب با تولد یوسف تبلور عشق حقیقی خود را در او می دید. حضرت یعقوب یوسف را بر همه بچه هایش ترجیح می داد و او را از همه بیشتر دوست می داشت حتی از بنیامین که برادر تنی یوسف بود. و این داستان از زمانی شروع شد که برادران یوسف به او حسادت ورزیدند و هر روز آتش این حسادت بیشتر می شد تا این که آنها تصمیم گرفتند…

  برای خرید و توضیحات بیشتر به [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] مراجعه نمایید.

  برای خرید و توضیحات بیشتر به [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] مراجعه نمایید.
  فروشگاه فيلم پستي| DVD Serial 600 | DVD Film 700 |Divx 200 | فقط زيرنويس فارسي [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

 2. #2
  عضو آواتار payaaam
  رشته
  مهندسی کامپیوتر
  تاريخ عضويت
  2008/3
  امتیاز
  24
  پست ها
  39

  پيش فرض داستان كامل فيلم يوسف

  حضرت یوسف علیه السلام فرزند یعقوب فرزند اسحاق فرزند ابراهیم علیهم السلام از پیامبران بزرگ الهی و اولین پیامبر بنی اسرائیل بود.
  نام یوسف 25 بار در قرآن آمده و سوره ای نیز به نام او موجود است. این سوره داستان زندگی یوسف را به عنوان احسن القصص (بهترین قصه‌ها) از آغاز تا پایان بیان كرده است. حضرت یعقوب علیه السلام 12 پسر داشت. یوسف و بنیامین از زنی به نام راحیل بودند كه بسیار محبوب یعقوب بود و در جوانی درگذشت. از این رو یعقوب این یادگاران او را بیشتر از فرزندان دیگرش دوست می‌داشت.
  زیبایی بی‌نظیر یوسف نیز به علاقه پدر نسبت به وی افزوده بود. حضرت یوسف (ع) ثمره یك عشق چهارده ساله بود. داستان این عشق مربوط به زمانی است كه حضرت یعقوب (ع) هنگامی كه به سرزمین دایی خود آمد دلباخته دختر دایی خود راحیل شد.
  این بار داستان شیرین یوسف را به روایت راجر یانگ ببینید ...
  اما برای رسیدن به راحیل مجبور شد تا چهارده سال چوپانی كند و تن به ازدواج با خواهر بزرگتر او لعیا بدهد تا این كه بعد از گذشت چهارده سال با راحیل ازدواج كرد. حضرت یعقوب با تولد یوسف تبلور عشق حقیقی خود را در او می دید. حضرت یعقوب یوسف را بر همه بچه هایش ترجیح می داد و او را از همه بیشتر دوست می داشت حتی از بنیامین كه برادر تنی یوسف بود. و این داستان از زمانی شروع شد كه برادران یوسف به او حسادت ورزیدند و هر روز آتش این حسادت بیشتر می شد تا این كه آنها تصمیم گرفتند...

  برای خرید و توضیحات بیشتر به [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]مراجعه نمایید

  ادامه این داستان را ببینید...

  نسخه آمریکایی حضرت یوسف به کارگردانی «راجر یانگ» (کارگردان آمریکایی برنده جایزه امی) و با بازی «بن کینزلی» ،بازیگر برنده اسکار، «مارتین لندو»، بازیگر برنده اسکار و «لسلی آن وارن»، بازیگر برنده امی و نامزده جایزه اسکار، «پل مرکریو» و «مونیکا بلوچی» ساخته شده است.
  در این فیلم «بن کینزلی» در نقش عزیز مصر، «لسلی آن وارن» در نقش زلیخا، «پل مرکریو» در نقش حضرت یوسف و بازیگر مشهور ایتالیایی «مونیکا بلوچی» در نقش زن آمنهوتب بازی کرده‌اند.
  لازم به ذکر است داستان این فیلم بر اساس کتاب مقدس (Bible) ساخته شده و مدت زمان کل این فیلم سینمایی حدود ۳ ساعت می باشد.


  عنوان فیلم: سرنوشت یوسف (Joseph)
  کارگردان: راجر یانگ
  نویسندگان: جیمز کرینگتون، لینول چتویند
  تاریخ اکران: 16 آپریل 1995
  ژانر: درام، ماجرایی
  بازیگران: Ben Kingsley, Paul Mercurio, Martin Landau, Lesley Ann Warren, Alice Krige, Dominique Sanda, Monica Bellucci, Stefano Dionisi, Valeria Cavalli, Kelly Miller و ...
  محصول: ایالات متحده، ایتالیا، آلمان
  محل فیلم برداری: مراکش


  یوسف در قرآن

  در قرآن داستان یوسف بهترین داستان‌ها (احسن القصص) دانسته شده‌است. قرآن در آیه ۷ سوره یوسف، قبل از شروع داستان یوسف، میفرماید:«به راستی که در سرگذشت یوسف و برادرانش برای پرسش کنندگان عبرتها است» و از این آیه به بعد داستان یوسف بیان میشود. یعنی اینکه در قرآن در داستان یوسف و برادرانش آیاتی الهی است که دلالت بر توحید خداوند می‌کند و این آیات دلالت میکند که خداوند ولی بندگان مخلص خود (مانند یوسف) است و عهده دار امور آنان است تا آنان را به آن کمالی که میخواهد برساند. و این آیات اشاره می‌کنند بر اینکه خداوند اسباب عالم را هر طوری که بخواهد می‌چیند و از به کار انداختن آن اسباب آن نتیجه‌ای را که خودش می‌خواهد را می‌گیرد. در این آیات برادران یوسف به وی حسد ورزیده و به حسب ظاهر او را به سوی هلاکت سوق می‌دهند، ولی خداوند نتیجه‌ای بر خلاف این ظاهر گرفت و یوسف را به وسیله همین اسباب زنده کرد و همان قصد سوء را وسیله ظهور و بروز کرامت و جمال ذات یوسف کرد و در هر راهی که او را بردند که بر حسب ظاهر منتهی به هلاکت یا مصیبت وی می‌شد، خداوند عینا به وسیله همان راه او را به سر انجامی خیر و فضیلتی شریف منتهی نمود.

  یوسف در تورات

  بر اساس سفر پیدایش در تورات، یوسف یازدهمین پسر یعقوب و نخستین پسر او از راحیل بود و در زمانی که یعقوب به لابان خدمت می‌کرد، زاده شد.او شرارت‌های پسران بلهه و زلفه را به پدرش می‌گفت، که باعث نفرت برادرانش از او شد. محبوبیت یوسف در نزد یعقوب بیشتر از دیگر برادرانش بود، و به همین سبب یعقوب قبای رنگارنگی برای یوسف ساخت. برادران وی برای چوپانی گله رفتند و یعقوب نیز یوسف را به دنبال آن‌ها فرستاد تا از سلامتی گله و برادرانش برای یعقوب خبر بیاورد. برادرانش با دیدن او توطئه‌ای چیده و او را در چاه انداختند. پس یوسف را به بیست پاره نقره به کاروان اسماعیلیان فروختند و یوسف به بردگی مصریان گرفتار شد. فوطیفار وزیر فرعون او را خرید و خانه و ثروت خود را به او سپرد.زن فوطیفار از یوسف خواست تا با وی همبستر شود، اما یوسف از او فرار کرد. زن فوطیفار به دروغ به شوهر خود گفت که یوسف قصد همبستری با او را داشته و فوطیفار تصمیم به قتل یوسف گرفت. با میانجیگری زن فوطیفار، یوسف از مرگ رهایی یافت و به زندان افتاد.
  در زندان، یوسف خواب ساقی و نانوای فرعون را تعبیر کرد. ساقی فرعون پس از آزادی، به فرعون درباره قدرت تعبیر خواب یوسف گفت و فرعون فوطیفار را به دنبال یوسف فرستاد. یوسف خواب فرعون را به هفت‌سال خشکسالی مصر تعبیر کرد، و به فرعون پیشنهاد داد که در مصر هفت‌سال گندم ذخیره کنند. یوسف مورد توجه فرعون قرار گرفت و به مقام وزارت رسید.او با اسنات دختر فوتی فارع، کاهن اون ازدواج کرد و صاحب دو پسر به نام‌های منسی و افرایم شد. برادران یوسف برای گرفتن ذخیره گندم به مصر آمدند، و یوسف آن‌ها را شناخت و آزمایش کرد. وقتی یعقوب نیز با پسرانش به مصر آمد، برادران از یوسف طلب بخشش کردند و او نیز آنان را بخشید. توجه به این نکته اهمیت دارد که یعقوب از میان همه ۱۲ سبط بنی اسرائیل تنها برای فرزندان یوسف و به خصوص افرایم برکت طلبید و در واقع افرایم را جانشین پدرانش ابراهیم و اسحق و اسرائیل (یعقوب) قرار داد.

  یوسف در خانه فوتیفار (در قرآن: عزیز مصر)

  پس از خرید یوسف در بازار برده ‌فروشان توسط فوتیفار، فوتیفار او را به کاخ خود برده و به همسرش زلیخا پیشکش می‌کند. یوسف در کاخ فوتیفار رشد کرده به سن بلوغ می‌رسد. پس از بلوغ زلیخا عاشق چهرهٔ زیبای یوسف شده و برای به دست آوردن وی نقشه‌ها می‌ریزد اما یوسف حاضر به نافرمانی از پروردگارش و خیانت به عزیز مصر نمی‌شود. سرانجام زلیخا پس از ناامید شدن از یوسف، او را متهم به خیانت به عزیز مصر کرده، وی را به زندان می‌اندازند.

  خواب فرعون (در قرآن: پادشاه)

  ۱۴ سال بعد، فرعون در رویا می‌بیند که هفت گاو لاغر هفت گاو فربه را می‌خورند و هفت خوشه خشک هفت خوشه سبز را نابود می‌سازند. فرعون همه خواب‌گذارانش را برای تعبیر این خواب فرامی‌خواند اما جملگی از تعبیرش عاجز می‌مانند. سپس به یاد یوسف می‌افتند و تعبیر آن را از او می‌خواهند. یوسف بیان می‌کند که هفت سال ترسالی و سپس هفت سال خشک‌سالی در پیش است پس باید در هفت سال اول قسمتی از محصول ذخیره شود تا در زمان خشکسالی مردم در قحطی نمانند. بدین ترتیب او از زندان آزاد شده و با مرگ پوتیفار جانشین او می‌شود.

  ملاقات یوسف و برادرانش

  در زمان خشکسالی، کنعان نیز دچار خشکسالی می‌شود. برادران یوسف از سر ناچاری برای درخواست کمک به مصر نزد عزیز می‌روند. یوسف در همان نگاه نخست آنان را می‌شناسد اما از آن‌جا که در زمان جدا شدن از برادرانش وی کودکی بیش نبوده و چهره‌اش تغییر کرده‌است، برادران او را نمی‌شناسند. یوسف به آن‌ها کمک کرده و از آن‌ها می‌خواهد اگر باز هم نیاز داشتند بازگردند و در سفر بعد برادر دیگر خود را نیز همراه بیاورند. آن‌ها موافقت کرده با خوشحالی راهی می‌شوند.

  گردهم‌ آمدن یوسف و خانواده‌اش در مصر

  در سفر بعدی جوان‌ترین برادر (بنیامین) را هم همراه خود می‌آورند. یوسف پس از کمک به آن‌ها با ترفندی بنیامین را نزد خود نگاه می‌دارد. یعقوب که از دوری بنیامین غمگین است نامه‌ای برای عزیز می‌نویسد و برادران یوسف آن را نزد وی می‌برند. در این هنگام یوسف خود را به آن‌ها معرفی کرده و آن‌ها را از رفتار ناشایستشان آگاه می‌سازد. برادران پشیمان شده و یوسف از آن‌ها درمی‌گذرد. آن‌ها به کنعان بازگشته و پدر را نزد یوسف برده و بدینسان خانواده دیگربار گرد هم می‌آیند.

  این محصول شامل 1 دی وی دی(DVD) می باشد.


  برای خرید و توضیحات بیشتر به [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]مراجعه نمایید
  فروشگاه فيلم پستي| DVD Serial 600 | DVD Film 700 |Divx 200 | فقط زيرنويس فارسي [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

تاپیک های مشابه

 1. یوسف پیامبر(نسخه آمریکایی) - Joseph
  توسط payaaam در تالار بازارچه
  پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2009/2/03, 09:01 AM
 2. نسخه آمريكايي يوسف و زليخا
  توسط 2sadaf2 در تالار تالار عکس
  پاسخ ها: 7
  آخرین ارسال: 2009/1/06, 04:15 AM
 3. پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2008/12/31, 11:34 AM

برچسب های اين تاپیک

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

 • شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
 •