كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

نیوشاشاد

عضو جدید
مرسی از توجهت:w40::gol:.راستش منم تازه واردم ایکاش یکی از دوستان بهمون یاد بدن.:question::w20:

nilofarane

کاربر بیش فعال
سلام من مطلب میخوام در مورد در و پنجره ها از قدیم تا الان اگه کسی کمک کنه خوشحال میشم.

archi_arch

مدیر بازنشسته
سلام
من يه سري مطالب دارم اما نميدونم چطوري بزارمشون اينجا اگه منو راهنمايي كنيد شايد بتونم كمكتون كنم
برای قرار دادن فایل ابتدا باید فایل مورد نظرتون رو با استفاده ی برنامه ی win.rar به صورت زیپ در بیارین و سپس از یکی از دو روش زیر استفاده کنین:

1)با استفاده از گزینه "مدیریت ضمیمه ها" که تو صفحه ی پیشرفته ی ارسال پاسخ وجود داره (شکل زیر) فایل مورد نظرتون رو تو خود سایت اپلود و ضمیمه کنین.فقط توجه کنین که سایت تا یه حجم مشخصی رو میتونه ضمیمه کنه که مقدار حجم قابل قبول تو همون قسمت توضیح داده شده.

2)فایل مورد نظرتون رو (در صورتی که حجم بالایی داره) تو یکی از سایتهای اشتراک فایل مثل رپیدشر و ... اپلود کنین ولینکشو تو پستتون قرار بدین

بازم اگه سوالی بود در خدمتم.;)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خیلی خوبه

خیلی خوبه

:cry:بچه ها مطلب در مورد گنبد نداريد

سلام ! گنبد خیلی خوبه ؟! حالاچه مطلبی ازش میخوای آخه ؟ سالهای سال گنبد پایدارترین و بهترین سازه توی دنیا بوده و هست و خواهد بود ! حالا راجع به چیش میخوای بدونی وسط عیدی من موندم :)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ستون؟

ستون؟

سلام
من تازه این سایت رو پیدا کردم و تازه واردم. ترم2 هستم. دنبال منبع می گردم درباره نقشهای مختلفی که ستون می تونه تو یه ساختمون داشته باشه.ممنون می شم اگه بتونید کمکم کنید.:smile:

سلام ... خوب اولاً که خوش اومدی .. ثانیاً ستون غیر از انتقال بار مگه کار دیگه ای هم میتونه بکنه که نقش دیگه ای داشته باشه ؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کسی راجع به نقش باد در معماری مطلبی داره؟

اول سلام .. دوم شما هم خوش اومدی ، سوم سال نو مبارک .. چهارم از نظر معماری خیلی کمک نمیتونم بکنم ولی از نظر سازه ای هرچقدر شما ارتفاع سایتتون بیشتر باشه نیروی باد بیشتری داری و دوم اینکه اگر در اقلیمی باشید که نیروی باد زیاد باشه برای فرار از نیروی زیاد اون باید سطح تماس باد با ساختمون رو کاهش بدید . اگر در برجهای تازه ساز نگاه کنید میبینید که مقطع هیچ کدوم اونها بصورت هندسه چهرگوش نیست بلکه مدور هستش یا با یک زاویه نسبت به جهت های اصلی ساخته میشه .

پ.ن. منظور از برج تازه ساز میتونه همین برج میلاد یا هزاره و اینا باشه .

m alireza

عضو جدید
من برای درس انسان طبیعت معماری موضوع معماری سبز را برداشته ام اگر توانستید کمکم کنید

نیوشاشاد

عضو جدید
اول سلام .. دوم شما هم خوش اومدی ، سوم سال نو مبارک .. چهارم از نظر معماری خیلی کمک نمیتونم بکنم ولی از نظر سازه ای هرچقدر شما ارتفاع سایتتون بیشتر باشه نیروی باد بیشتری داری و دوم اینکه اگر در اقلیمی باشید که نیروی باد زیاد باشه برای فرار از نیروی زیاد اون باید سطح تماس باد با ساختمون رو کاهش بدید . اگر در برجهای تازه ساز نگاه کنید میبینید که مقطع هیچ کدوم اونها بصورت هندسه چهرگوش نیست بلکه مدور هستش یا با یک زاویه نسبت به جهت های اصلی ساخته میشه .

پ.ن. منظور از برج تازه ساز میتونه همین برج میلاد یا هزاره و اینا باشه .
سلام دوست عزیز.اگه میتونی در این مورد اطلاعات بیشتری میدی اخه من باید یک ساختمان در یک مکان شدیدا باد خیز طراحی کنم:w27:

zhsaffar

عضو جدید
سلام ... خوب اولاً که خوش اومدی .. ثانیاً ستون غیر از انتقال بار مگه کار دیگه ای هم میتونه بکنه که نقش دیگه ای داشته باشه ؟

آخه فکر کنم استادمون منظورش ستون های تزیینی هم بوده. یه چیزایی می گفت مثل اینکه به سازماندهی فضا کمک می کنه.بعد گفت پاشین برین درباره ستون تحقیق کنین.البته تو wikipedia یه چیزایی پیدا کردم ولی خوب اونا کافی نیستن.

m-khatami

عضو جدید
سلام بچه ها
عیدتون مبارک . بالاخره بعد از مدتها برگشتم .
کسی در مورد طراحی اقامتگاه بین راهی چیزی میدونه ؟؟ موضوع طرح نهایی منه !
اگه موضوع پیشنهاد کنید ممنون میشم.
مرررررررررررررررسی.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه فکر کنم استادمون منظورش ستون های تزیینی هم بوده. یه چیزایی می گفت مثل اینکه به سازماندهی فضا کمک می کنه.بعد گفت پاشین برین درباره ستون تحقیق کنین.البته تو wikipedia یه چیزایی پیدا کردم ولی خوب اونا کافی نیستن.

عزیزم اگه منظورت از لحاظ معماریه کتاب فرم فضا نظم از آقای فرانسیس دی کی چینگ در این مورد مطلب داره . البته عنوانی به این اسم نداره(نقش ستون در معماری!!!!) اما تو سازماندهی انواع فضا ها نشون داده که چطور می شه از ستون ها به منظور های مختلف استفاده کرد .

s.s

عضو جدید
مقاله هندسه در معماري به زبان لاتين

مقاله هندسه در معماري به زبان لاتين

:king::king::king:

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم اینی که گفتی یه درخواسته؟؟؟؟؟؟؟
یا اطلاع رسانیییییی؟؟؟؟؟؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز.اگه میتونی در این مورد اطلاعات بیشتری میدی اخه من باید یک ساختمان در یک مکان شدیدا باد خیز طراحی کنم:w27:

وا ... خوب چه اطلاعات دیگه ای میتونم بهت بدم ؟ :) اول اینکه سعی کن سمت رو به بادت رو منحنی طرح بدی .. مثلاً طرفی که باد میاد قوس داشته باشه .. اینطوری نیروی باد به حداقل میرسه .. یا اینکه سقفت رو با شیب بین 15 تا 45 شیروونی قرار بدی تا باد از روش رد شه با کمترین نیروی مخرب .. خلاصه اینکه بقول بچه ها گفتنی آیرودینامیک طراحیش کنی .. برای اینکه بتونی در مقابل بادهای خیلی زیاد طراحی کنی میتونی به فرم ماشین های مرسدس بنز و بی ام دابلیو و فراری و پورشه و اینا نگاه کنی که شکست ها در روی ماشین حداقل و تمام سطح ها با زوایای نرمی قرار دارند :) فکر کردید بخاطر زیبایه ؟ نه همش بخاطر اینه که نیروی باد به حد اقل برسه ... و باد از روی سازه رد بشه و بره و کمترین نیروی ممکنه رو به سازه وارد کنه .

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

آها حالا شد ... ببین اکثر ستون هایی که توی سردر ها میبینی تزئینی هستش .. دوماً اینکه تو این دور و زمونه دیگه کسی فضای خونه و تالار رو برای ستون نمیاد کم کنه تا جایی که میتونن دارن سعی میکن ستون و حذف کنن حالا این استاد شما چرا علاقه داره ستون اضافه کنه من موندم .. از سری ستون هایی که میشه اضافه کرد سر در های ورودی ، جداکننده های فضا ( مثل ورودی بار یا آشپزخونه ) ، نمایان کننده خاص ( مثل درست کردن یک مکان برای جلب توجه بیننده و قرار دادن شیئی ) .. حالا در مورد کلیت ستون و رفتار سازه ایش بخوای تحقیق کنی که یک دنیا معرفت توشه ! باربری ، سطح مقطع ، طراحی ، فولادی ، بتنی ، دکوری ، اتصال و .... !!

مهسا مظفري

عضو جدید
ياهو

ياهو

بچه ها بدون نرم افزار چطوري مي شه چندتا ياهو باز كرد اخه يه روش گفتند من رفتم ولي نشد:(

keyan

عضو جدید
باشه چرا دست و پات گم کردی بهت میگم چکار کنی خودم این ترم روستا 2 دارم (روستا 1/ 20 شدم) حالا روستا 1 یا 2

نیوشاشاد

عضو جدید
وا ... خوب چه اطلاعات دیگه ای میتونم بهت بدم ؟ :) اول اینکه سعی کن سمت رو به بادت رو منحنی طرح بدی .. مثلاً طرفی که باد میاد قوس داشته باشه .. اینطوری نیروی باد به حداقل میرسه .. یا اینکه سقفت رو با شیب بین 15 تا 45 شیروونی قرار بدی تا باد از روش رد شه با کمترین نیروی مخرب .. خلاصه اینکه بقول بچه ها گفتنی آیرودینامیک طراحیش کنی .. برای اینکه بتونی در مقابل بادهای خیلی زیاد طراحی کنی میتونی به فرم ماشین های مرسدس بنز و بی ام دابلیو و فراری و پورشه و اینا نگاه کنی که شکست ها در روی ماشین حداقل و تمام سطح ها با زوایای نرمی قرار دارند :) فکر کردید بخاطر زیبایه ؟ نه همش بخاطر اینه که نیروی باد به حد اقل برسه ... و باد از روی سازه رد بشه و بره و کمترین نیروی ممکنه رو به سازه وارد کنه .

ممنون از راهنماییت:gol::victory:

تبسم

عضو جدید
سلام!!!!!!!!!!
هیچ کس نمی تونه کمک کنه ؟؟من واقعا نیاز به پروزه عناصر دارم :cry:در مورد تحرک و پویایی کسی ایده ای نداره؟

yasi

عضو جدید
سلام دوستان
آیا کسی عکس در مورد کانسپت داره ؟؟؟
یعنی مربوط به کانسپت باشه داره ؟؟؟
آخه باید یه پروژه در موردش تحویل بدم ولی عکس ازش ندارم !!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.