[ بازار کار عمران ] ►مشاوره وراهنمایی

mary.civil

عضو جدید
سلام
من تازه عضو شدم. البته دانشجو نیستم، درسم تموم شده .کسی ازدوستان می تونه راجع به کارکردن راهنمایی کنه؟
ممنون می شم اگه جواب بدید .

vahid_pakrou

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام داداش خوش اومدی
دست رو دلمان نذار که خونه کاررررررررررررررررررررررررر
الان تو تین زمونه دیگه کلا قید کار کردنو زد من خودم درسمو تموم کردم الان هم سربازم مهندس ناظر یه ساختمان هستم ولی من چون تو یه خانواده عمرانی بزرگ شدم تجربه کاریم بد نیست ولییییییییییییییییییییی
الان با این تورم میشه کار کرد؟
سیمان آزاد 9000تومان شده
آرماتور از 800 به 1200تومان رسیده قیر از 198000 تومان به 420000تومان رسیده شن و ماسه.................
الان تو این وظعیت بهتره کارمند بشی چون اگه بخوای پیمانکار بشی ریسک بزرگی کردی اونایی که قبلا اسم در اوردنو نمیگم ولی ماهااااا:(

Matrix

عضو جدید
سلام داداش خوش اومدی
دست رو دلمان نذار که خونه کاررررررررررررررررررررررررر
الان تو تین زمونه دیگه کلا قید کار کردنو زد من خودم درسمو تموم کردم الان هم سربازم مهندس ناظر یه ساختمان هستم ولی من چون تو یه خانواده عمرانی بزرگ شدم تجربه کاریم بد نیست ولییییییییییییییییییییی
الان با این تورم میشه کار کرد؟
سیمان آزاد 9000تومان شده
آرماتور از 800 به 1200تومان رسیده قیر از 198000 تومان به 420000تومان رسیده شن و ماسه.................
الان تو این وظعیت بهتره کارمند بشی چون اگه بخوای پیمانکار بشی ریسک بزرگی کردی اونایی که قبلا اسم در اوردنو نمیگم ولی ماهااااا:(

آي گفتي ... حالا من كه مهندس نيستم ولي مام افتاديم تو كار ساختمون... آقا هزينه هاش سرساو آوره!

vahid_pakrou

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا ما که هفت جدمون پیمانکاره دیگه فکر پیمانکایرو گذاشتم کنار چه برسهههههههههههههه
من الان که ناظر هستم می بینم واقعا آقاییه شاید اون پوله پیمانکاریرو نداره ولی می بینم اون حرصو جوشو مشقتو نداره شب که می خوابی راحتی

khajehtorab

عضو جدید
عمران بازار كاري عالي داره.هركي ميگه بازار كار نداره يا زياد مي خاد يا كم كاري ميخاد.
به بقيه رشته ها نگاه كنيد بعد بگيد!

vahid_pakrou

عضو جدید
کاربر ممتاز
عمران بازار كاري عالي داره.هركي ميگه بازار كار نداره يا زياد مي خاد يا كم كاري ميخاد.
به بقيه رشته ها نگاه كنيد بعد بگيد!
سلام عزیز
من نمی گم کار نیست میگم الان تو تاین وضعیت سخته کار کردن قیمتا خیای رفته بالا
ما 3-4 تا شرکت داریم که هرکدم 2-3 تا کار دارن همشونو خابوندیم چرا؟
الان تو اگه بتونی مصالح پیدا کنی به من هم بگو تو این وضعیت تنها کسانی که صدمه می بینن ما تازه فارغ التحصیلا هستیم

الان من اینجا که بعنوان مهندس ناظر هستم سرپرست کارگاه چند بگیره خوبه؟ 230000 به این کیگی کار خودشم می گفت 4-5 نفر سفارش کرد تا بیاد به این کار

hamedhm

عضو جدید
مهندس عمران.18ماه سابقه کار.به دنبال کار.تماس بگیرید.09183304656

haniye

عضو جدید
من یه دختر عمرانیم
باز به شما که پسرین ماها یا باید ادامه تحصیل بدیم یا بیکار بمونیم:redface:

Thekop

عضو جدید
بچه ها از قوت قلبی که می دین ممنونم،من هنوز فارغ تحصیل نشدم خدا بدادمون برسه:)

babakpilot

عضو جدید
آقا جون اينقدر نگران نباشيد . مهندس عمران بيکار نميمونه
اولاً براي مهندس عمران اگر اهل کار باشه و دنبال راحت طلبي نباشه هميشه و همه جا کار هست. اگر اهل اين نباشه که حتما بخاد تهران يا توي شهر خودش کار کنه و يا حتما شغل رسمي و دائم توي يک سازمان دولتي داشته باشه کار پيدا ميشه. اگر زير آفتاب بودن و توي بيابون خاک خوردن و آب و غذاي درست و حسابي نداشتن براش زياد سخت نباشه کار پيدا ميشه. اگر گرماي زياد يا سرماي زياد و دوري از شهر و خانواده براش قابل تحمل باشه کار وجود داره با حقوق خوب هم وجود داره . من الان 8 ساله که بعد از سربازي دارم توي سايت و کارگاه (جنوب) کار ميکنم و تا حالا سه چهار جا عوض کردم. بخش خصوصي و دولتي هم کار کردم و با شرکت‌هاي خارجي هم بودم و خدا را شکر هيچوقت بيکار نموندم. عسلويه هم کار کردم. ساخت و ساز هم ميکنم و برگه نظام مهندسي هم رد ميکنم.
دوما يه مهندس واقعي و زرنگ مهندسيه که به يک شغل قناعت نکنه و همزمان که داره توي يک شرکت يا سازمان کار ميکنه، برگه شهرداري هم رد کنه (نظارت و محاسبات)، ساخت و ساز هم اگر تونست کنارش بکنه، طراحي و نقشه و از اينجور کارهاي متفرقه هم انجام بده و خلاصه دو سه تا منبع درآمد داشته باشه. يارو ورداشته گوسفندهاشو فروخته و اومده داره ساختمون سازي ميکنه و ميليونر شده ما که رشتمون اينه و درسشو خونديم چرا نکنيم ؟
سوما اينکه يه مهندس عمران بينهايت زمينة کاري جلوش بازه ، ميتونه بخش خصوصي کار کنه که هم ميتونه براي پيمانکار باشه هم براي نظارت ، ديگه اينکه ميتونه بخش دولتي بصورت قراردادي کار کنه (البته يه کم پارتي ميخاد)، ميتونه بعد از سه سال سابقه کار پروانه بگيره و برگه نظارت و محاسبات رد کنه، ميتونه مشاور کار کنه که هم ميشه نظارت باشه هم طراحي، ميتونه دفتر فني بزنه (تنهايي يا با چند نفر شريک) و کارهاي نقشه و طراحي و محاسبات و نقشه برداري و از اينجور کارها بگيره و انجام بده، ميتونه پيمانکار بشه و شرکت بزنه و کارهاي کوچيک پيمانکاري انجام بده، ميتونه با يک سرمايه نه خيلي زياد يه زمين کوچيک بگيره و با ساختن دو سه طبقه وارد ساخت و ساز بشه (اينکار حداقل 50 درصد سود داره) و هزار جور آيتم کاري ديگه
خلاصه اينکه نگران نباشيد سعي کنين يه مدتي حتي اگر با حقوق کم هم که شده توي يه شرکتي، مشاوري ، جايي وارد بشين و چم و خم کار رو ياد بگيرين تا وقتيکه جلوي مدير عامل يا مدير پروژة يه شرکتي وايسادين بتونين ادعا کنين که فلان کار رو بلدين و قبلا انجام دادين. نقشه برداري کاربردي، متره و برآورد کاربردي، تهيه و تنظيم صورت وضعيت، تسلط به قراردادهاي پروژه هاي مختلف، تسلط به مکاتبات اداري و کارگاهي و طريقة نامه نگاري با بالا دست و پائين دست، آرماتوربندي و قالب بندي و بتن‌ريزي، اسکلت ، عمليات خاکي، امور مالي کارگاه، مسائل ايمني، جوشکاري و روشهاي تشخيص جوش خوب از جوش بد، آزمايشات بتن و خاک و کارهاي کنترل پروژه‌اي و برنامه زمان بندي از جمله مهمترين چيزهايي که توي هيچ دانشگاهي ياد نميدن و حتما بايد توي سايت تجربه بشه تا يک مهندس عمران بتونه با شهامت ادعا کنه که اونا رو بلده و کار کرده.
شرکت هاي پيمانکاري مهندس عمراني ميخان که موارد بالا رو بلد باشه و بتونه توي سايت کار شرکت رو جلو ببره و در حقيقت فقط مهندس عمران نباشه بلکه General Engineer باشه يعني بتونه از همه چيز سر در بياره (کارهاي سيويل، برق، مکانيکال، امور مالي، امور قراردادي، رانندگي، تدارکات، انبار و . . . )
مشاورها و کارفرماها هم مهندس عمراني ميخان که وقتي بعنوان ناظر فني يا ناظر مقيم توي سايت مستقر شد به موارد بالا اشراف داشته باشه و به معني واقعي General Engineer باشه و بتونه کار پيمانکار رو چک کنه و اگر پيمانکار خواست زير آبي بره يا از سر و ته قرارداد بزنه يا کار بي کيفيت انجام بده، ناظر تيز باشه و متوجه بشه و جلوش رو بگيره. در عين حال يک مهندس خوب از نظر کارفرماها و مشاورها مهندسيه که گير بيخودي به پيمانکار نده و بيخودي کار پروژه رو نخابونه و بتونه پروژه رو پيش ببره . توي اين بخش داشتن تجربة کاري توي قراردادها ، اشراف داشتن به شرايط خصوصي و عمومي پيمان و فهرست بهاء ، نامه نگاري هاي اداري ، تسلط به نقشه‌برادي و مسائل کنترل پروژه‌اي و سر در آوردن از کارهاي آزمايشگاهي از اهم واجبات است.
ضمنا اگر بعنوان ناظر مقيم يا ناظر فني جايي مشغول شدين (دولتي يا خصوصي)، اگر ميخاين که شغلتون رو داشته باشين و آبروي مهندسيتون حفظ بشه حتما يادتون باشه که:
سالم کار کنين
سالم کار کنين
و سالم کار کنين
اين خيلي خيلي مهمه و همه موارد بالا مهمتره
باتشکر - کاظمي

آخرین ویرایش:

pejvak23

عضو جدید
salam
daghighan manzooretoon chiye az kar kardan????? aakhe noe kari k hast ya in ke too kaar bayad che kard???? zamineye kari k mikhaayd bokonid ro begid ta age chizi midoonam komaki bokonam. masalan tarrahi? ejra? nezaarat? saakht ya har zamineye dige i!!! mamnoon wa bye

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من یه دختر عمرانیم
باز به شما که پسرین ماها یا باید ادامه تحصیل بدیم یا بیکار بمونیم:redface:

نه اتفاقاً .. ادامه تحصیل چرا ؟ یکم صبر کنید برید نظام مهندسی خیلی شیک و با کلاس امتحان بدید اگر قبول شدید به جرگه طراحان بپیوندید و برگه امضا کنید یا برید پیش شرکت های معماری مشاوره سازه بدید :)

haniye

عضو جدید
ممنون

ممنون

ممنون از پیشنهاد شیکتون
من این 3 سال تا امتحان نظام چیکار کنم؟
من اصلا پارتی هم ندارم:cry:

r.firoozi

عضو جدید
salam doste aziz
man nemikham khodai nakarde tohin konam vali fagat dost daram sharhe hale khoadovm
vasat begam:
man zamani ke faregho tahsil shodam gide ghororo zadam raftam jonob ba mahi 250 toman sale 82 zajr keshidam az adamaie ke 2kelas savad nadashtan harf shenidam karo iad gereftam chon fahmidam adami ke taze az daneshgah miad hichi balad nis ghir az ghoror va portavaghoi alan bavar kon ghire momkene 2 ta 3 pishnahad hamzaman nadashte basham man maroof shodm alan ghorormo daram
bealave daramad khob
hala khodet fekr kon bebin baiad chekar koni
movafagh va piroz bashi age khasti email man ine:
eng.firoozi@gmail.com

r.firoozi

عضو جدید
آقا جون اينقدر نگران نباشيد . مهندس عمران بيکار نميمونه
اولاً براي مهندس عمران اگر اهل کار باشه و دنبال راحت طلبي نباشه هميشه و همه جا کار هست. اگر اهل اين نباشه که حتما بخاد تهران يا توي شهر خودش کار کنه و يا حتما شغل رسمي و دائم توي يک سازمان دولتي داشته باشه کار پيدا ميشه. اگر زير آفتاب بودن و توي بيابون خاک خوردن و آب و غذاي درست و حسابي نداشتن براش زياد سخت نباشه کار پيدا ميشه. اگر گرماي زياد يا سرماي زياد و دوري از شهر و خانواده براش قابل تحمل باشه کار وجود داره با حقوق خوب هم وجود داره . من الان 8 ساله که بعد از سربازي دارم توي سايت و کارگاه (جنوب) کار ميکنم و تا حالا سه چهار جا عوض کردم. بخش خصوصي و دولتي هم کار کردم و با شرکت‌هاي خارجي هم بودم و خدا را شکر هيچوقت بيکار نموندم. عسلويه هم کار کردم. ساخت و ساز هم ميکنم و برگه نظام مهندسي هم رد ميکنم.
دوما يه مهندس واقعي و زرنگ مهندسيه که به يک شغل قناعت نکنه و همزمان که داره توي يک شرکت يا سازمان کار ميکنه، برگه شهرداري هم رد کنه (نظارت و محاسبات)، ساخت و ساز هم اگر تونست کنارش بکنه، طراحي و نقشه و از اينجور کارهاي متفرقه هم انجام بده و خلاصه دو سه تا منبع درآمد داشته باشه. يارو ورداشته گوسفندهاشو فروخته و اومده داره ساختمون سازي ميکنه و ميليونر شده ما که رشتمون اينه و درسشو خونديم چرا نکنيم ؟
سوما اينکه يه مهندس عمران بينهايت زمينة کاري جلوش بازه ، ميتونه بخش خصوصي کار کنه که هم ميتونه براي پيمانکار باشه هم براي نظارت ، ديگه اينکه ميتونه بخش دولتي بصورت قراردادي کار کنه (البته يه کم پارتي ميخاد)، ميتونه بعد از سه سال سابقه کار پروانه بگيره و برگه نظارت و محاسبات رد کنه، ميتونه مشاور کار کنه که هم ميشه نظارت باشه هم طراحي، ميتونه دفتر فني بزنه (تنهايي يا با چند نفر شريک) و کارهاي نقشه و طراحي و محاسبات و نقشه برداري و از اينجور کارها بگيره و انجام بده، ميتونه پيمانکار بشه و شرکت بزنه و کارهاي کوچيک پيمانکاري انجام بده، ميتونه با يک سرمايه نه خيلي زياد يه زمين کوچيک بگيره و با ساختن دو سه طبقه وارد ساخت و ساز بشه (اينکار حداقل 50 درصد سود داره) و هزار جور آيتم کاري ديگه
خلاصه اينکه نگران نباشيد سعي کنين يه مدتي حتي اگر با حقوق کم هم که شده توي يه شرکتي، مشاوري ، جايي وارد بشين و چم و خم کار رو ياد بگيرين تا وقتيکه جلوي مدير عامل يا مدير پروژة يه شرکتي وايسادين بتونين ادعا کنين که فلان کار رو بلدين و قبلا انجام دادين. نقشه برداري کاربردي، متره و برآورد کاربردي، تهيه و تنظيم صورت وضعيت، تسلط به قراردادهاي پروژه هاي مختلف، تسلط به مکاتبات اداري و کارگاهي و طريقة نامه نگاري با بالا دست و پائين دست، آرماتوربندي و قالب بندي و بتن‌ريزي، اسکلت ، عمليات خاکي، امور مالي کارگاه، مسائل ايمني، جوشکاري و روشهاي تشخيص جوش خوب از جوش بد، آزمايشات بتن و خاک و کارهاي کنترل پروژه‌اي و برنامه زمان بندي از جمله مهمترين چيزهايي که توي هيچ دانشگاهي ياد نميدن و حتما بايد توي سايت تجربه بشه تا يک مهندس عمران بتونه با شهامت ادعا کنه که اونا رو بلده و کار کرده.
شرکت هاي پيمانکاري مهندس عمراني ميخان که موارد بالا رو بلد باشه و بتونه توي سايت کار شرکت رو جلو ببره و در حقيقت فقط مهندس عمران نباشه بلکه General Engineer باشه يعني بتونه از همه چيز سر در بياره (کارهاي سيويل، برق، مکانيکال، امور مالي، امور قراردادي، رانندگي، تدارکات، انبار و . . . )
مشاورها و کارفرماها هم مهندس عمراني ميخان که وقتي بعنوان ناظر فني يا ناظر مقيم توي سايت مستقر شد به موارد بالا اشراف داشته باشه و به معني واقعي General Engineer باشه و بتونه کار پيمانکار رو چک کنه و اگر پيمانکار خواست زير آبي بره يا از سر و ته قرارداد بزنه يا کار بي کيفيت انجام بده، ناظر تيز باشه و متوجه بشه و جلوش رو بگيره. در عين حال يک مهندس خوب از نظر کارفرماها و مشاورها مهندسيه که گير بيخودي به پيمانکار نده و بيخودي کار پروژه رو نخابونه و بتونه پروژه رو پيش ببره . توي اين بخش داشتن تجربة کاري توي قراردادها ، اشراف داشتن به شرايط خصوصي و عمومي پيمان و فهرست بهاء ، نامه نگاري هاي اداري ، تسلط به نقشه‌برادي و مسائل کنترل پروژه‌اي و سر در آوردن از کارهاي آزمايشگاهي از اهم واجبات است.
ضمنا اگر بعنوان ناظر مقيم يا ناظر فني جايي مشغول شدين (دولتي يا خصوصي)، اگر ميخاين که شغلتون رو داشته باشين و آبروي مهندسيتون حفظ بشه حتما يادتون باشه که:
سالم کار کنين
سالم کار کنين
و سالم کار کنين
اين خيلي خيلي مهمه و همه موارد بالا مهمتره
باتشکر - کاظمي
سلام
دقیقا همینه که شما گفتید من زمانی که فارغ تحصیل شدم امیدیه خوزستان برا ماهی 250 تومان سال 82 دفتر فنی بودم ،راننده بودم تدارکات کارگاه و هزار کار دیگه با من بود . تازه از آدمای که پول داشتند ولی شعور و سواد هم نداشتند حرف میشنیدم سخت بود ولی تحمل کردم تا کارو بلد شدم الان من ماهی خالص1700000 با خانه و ماشین دارم الان که اینو تایپ میکنم 2 تا پیشنهاد کاره دیگه هم دارم.پس خواهش میکنم غر نزنید و به جای گریه و زاری آستیناتونو بالا بزنید غرورو کنار بدید ولی از بین نبرید بگذارید کناربرای روزی که یاد گرفتید چه کار باید کرد که بهتون بگن مهندس عمران نه سیاهی لشگر
موفق و پیروز باشید

sa.kh

عضو جدید
سلام
برام بنویس اهل کجایی و از کدوم دانشگاه و کی فارغ التحصیل شدی

mary.civil

عضو جدید
یه سوال دیگه:

وقتی اوضاع بازارکار انقدر خرابه، واسه چی دانشگاه ها انقدر مهندس عمران می گیرن؟ مخصوصا" دانشگاه آزاد که هنوز کلنگش رو نزدن یه چادر می زنن " گروه عمران"...
حالا به اینا فارغ التحصیلای " علمی کاربردی " رو هم اضافه کنین...
( لازم به توضیحه که قصد جسارت به دانشجویان دانشگاه آزاد یا علمی کاربردی رو ندارم، منظور فقط مطرح کردن یه مشکله)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه:

وقتی اوضاع بازارکار انقدر خرابه، واسه چی دانشگاه ها انقدر مهندس عمران می گیرن؟ مخصوصا" دانشگاه آزاد که هنوز کلنگش رو نزدن یه چادر می زنن " گروه عمران"...
حالا به اینا فارغ التحصیلای " علمی کاربردی " رو هم اضافه کنین...
( لازم به توضیحه که قصد جسارت به دانشجویان دانشگاه آزاد یا علمی کاربردی رو ندارم، منظور فقط مطرح کردن یه مشکله)

اتفاقاً کار هرجا نباشه برای عمرانیا فراوونه ... فقط متاسفانه یکم کاراش پرت و پلاست . مثلاً طراحی ریل برای راه آهن کشوری که حداقل 2000 کیلومتر راه آهن نیاز داره کار مهندس عمران هستش . همینطور اجراش . راه سازی هم هست .. برای کشوری که 5000 کیلومتر طبق گفته وزراش راه و جاده استاندارد جهانی نیاز داره ، سد سازی برای تامین آب و برق به مقدار کافی نیاز به مهندس عمران داره ، ساختمان سازی ، بلند مرتبه سازی ، مقاوم سازی حتی طراحی جوب و رودخونه نیاز به مهندس عمران داره ، هم طراحیش هم اجراش .. میبینید کار زیاده .. حالا بهتره اجرائیاتش که یدی تره دست آقایون باشه ، خانوم هایی مثل شما هم کارهای تحقیقاتی انجام بدند :)

haniye

عضو جدید
نه بابا

نه بابا

خانو ما رو دست کم نگیر مهندس:cool:
خیلی خانومها هم تو کار اجرا ونظارتن

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خانو ما رو دست کم نگیر مهندس:cool:
خیلی خانومها هم تو کار اجرا ونظارتن

من بیجا بکنم دست کم بگیرم . ولی خوب خیلی از خانومها راضی نمیشند برند مثلاً خوزستان توی سدسازی کار کنن ، یا برند سیستان و بلوچستان جاده کشی و نقشه برداری ، یا برند خراسان شمالی ساماندهی نهرهای کشور . اگر هم خودشون بخواند برند خانوادشون اجازه نمیده ! میده ؟

mary.civil

عضو جدید
من بیجا بکنم دست کم بگیرم . ولی خوب خیلی از خانومها راضی نمیشند برند مثلاً خوزستان توی سدسازی کار کنن ، یا برند سیستان و بلوچستان جاده کشی و نقشه برداری ، یا برند خراسان شمالی ساماندهی نهرهای کشور . اگر هم خودشون بخواند برند خانوادشون اجازه نمیده ! میده ؟

اگر خانوما راضی نمی شن مثلا" خوزستان توسدسازی کارکنن یا ... تقصیر خودشون نیست ، اشکال از جوی که جامعه و آقایون ساختن. اگر در عصر پست مدرنیسم آقایون ایرانی به درجه ای ازفرهنگ می رسیدند که یک خانوم مهندس عمران رو بپذیرند ، قطعا" تمام پروژه های اجرایی الان دست خانوم ها بود. گناه ما چیه که طرزفکر آقایون هنوز تو قرون وسطی دست وپا می زنه وهیچ قصد بیرون اومدن هم نداره...
با تمام این تواصیف من حاضرم این جاهایی که ذکرشد کارکنم.

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اگر خانوما راضی نمی شن مثلا" خوزستان توسدسازی کارکنن یا ... تقصیر خودشون نیست ، اشکال از جوی که جامعه و آقایون ساختن. اگر در عصر پست مدرنیسم آقایون ایرانی به درجه ای ازفرهنگ می رسیدند که یک خانوم مهندس عمران رو بپذیرند ، قطعا" تمام پروژه های اجرایی الان دست خانوم ها بود. گناه ما چیه که طرزفکر آقایون هنوز تو قرون وسطی دست وپا می زنه وهیچ قصد بیرون اومدن هم نداره...
با تمام این تواصیف من حاضرم این جاهایی که ذکرشد کارکنم.

خوب بله شما درست میفرمایید .. ولی خوب این هم زمان میبره تا توی جامعه ما جا بیوفته . ما هنوز نمیتونیم به خودمون که مهندسیم حالی کنیم که بابا کلاه ایمنی بذار سرت اونوقت چطوری به یه کارگز حالی کنیم این خانومه هرچی گفت گوش کن ؟ :) ولی حالا شما هم جوگیر نشید که قطعاً تمامش دست خانوما بود :)

mary.civil

عضو جدید
خوب بله شما درست میفرمایید .. ولی خوب این هم زمان میبره تا توی جامعه ما جا بیوفته . ما هنوز نمیتونیم به خودمون که مهندسیم حالی کنیم که بابا کلاه ایمنی بذار سرت اونوقت چطوری به یه کارگز حالی کنیم این خانومه هرچی گفت گوش کن ؟ :) ولی حالا شما هم جوگیر نشید که قطعاً تمامش دست خانوما بود :)

حق با شماست، من کمی تند رفتم.
داریم کم کم از بحث اصلی منحرف می شیم. :cry:

آراد

عضو جدید
کار هست ولی نه واسه ما
برای استخدامی کارخانه سیمان
که بچه ها رفتن چیزای جالبی دیدن:
سه تیغ با آستین کوتاه اومده بود--> رد شد
اسم فرمانده پایگاه بسیج دانشگاه را بلد نبود--> رد شد
مسئول نمایندگی رهبر تو دانشگاه رو بلد نبود--> رد
موردی نداشت بسیجی نبود 11000 تا سوال اجق وجق پرسیدند تا یکیشو اشتباه گفت--> رد شد
با یه پرونده سنگین و پر از فعالی بسیجی اومد و سلام فلانی هم رسوند--> استخدام شد
با یه برگه معرفی نامه از فلان مسئول بسیج به همراه رسوندن سلام فلانی--> استخدام
تمامی این کارا را در کمال پررویی جلوی بقیه داوطلبها انجام میدادند
نتیجه به جای اینکه 4 سال درس بخونید 4 سال تلپ شید تو بسیج بخور و بخواب بعدشم سلام فلانیم به فلانی برسونید همچی درست میشه.

mary.civil

عضو جدید
کار هست ولی نه واسه ما
برای استخدامی کارخانه سیمان
که بچه ها رفتن چیزای جالبی دیدن:
سه تیغ با آستین کوتاه اومده بود--> رد شد
اسم فرمانده پایگاه بسیج دانشگاه را بلد نبود--> رد شد
مسئول نمایندگی رهبر تو دانشگاه رو بلد نبود--> رد
موردی نداشت بسیجی نبود 11000 تا سوال اجق وجق پرسیدند تا یکیشو اشتباه گفت--> رد شد
با یه پرونده سنگین و پر از فعالی بسیجی اومد و سلام فلانی هم رسوند--> استخدام شد
با یه برگه معرفی نامه از فلان مسئول بسیج به همراه رسوندن سلام فلانی--> استخدام
تمامی این کارا را در کمال پررویی جلوی بقیه داوطلبها انجام میدادند
نتیجه به جای اینکه 4 سال درس بخونید 4 سال تلپ شید تو بسیج بخور و بخواب بعدشم سلام فلانیم به فلانی برسونید همچی درست میشه.

فکر نمی کنم همه جا این جوری باشه.

salkhordeh

عضو جدید
سلام
تمام مطالب دوستان رو خوندم
فکر کنم داستان کاری من یه داستان جالب و تک باشه که ارزش خوندن رو داره
از سال 80 تو جنوب کار کردم و بقول دوستام غرورو کنار گذاشتم و........
الان با گذشت 7 سال تجربه همه جوره کار، بیکارم و فقط پروانه اشتغالم ....که اونم.....
البته قبول دارم که خوش شانس نبودم و رشته عمران از نظر کار خیلی اوضاعش بهتر از بقیه رشته هاست
با تشکر از دوستان

آخرین ویرایش:

علی(110)

عضو جدید
اتفاقاً کار هرجا نباشه برای عمرانیا فراوونه ... فقط متاسفانه یکم کاراش پرت و پلاست . مثلاً طراحی ریل برای راه آهن کشوری که حداقل 2000 کیلومتر راه آهن نیاز داره کار مهندس عمران هستش . همینطور اجراش . راه سازی هم هست .. برای کشوری که 5000 کیلومتر طبق گفته وزراش راه و جاده استاندارد جهانی نیاز داره ، سد سازی برای تامین آب و برق به مقدار کافی نیاز به مهندس عمران داره ، ساختمان سازی ، بلند مرتبه سازی ، مقاوم سازی حتی طراحی جوب و رودخونه نیاز به مهندس عمران داره ، هم طراحیش هم اجراش .. میبینید کار زیاده .. حالا بهتره اجرائیاتش که یدی تره دست آقایون باشه ، خانوم هایی مثل شما هم کارهای تحقیقاتی انجام بدند :)
سلام آقا مصطفی
میخواستم بپرسم این کارهایی که گفتید( طراحی ریل و اجراش یا مثلا کشیدن خط لوله) رو معمولا کدوم گرایش از عمران دست میگیره؟ سازه یا راه ؟

topolmopol

عضو جدید
منم یه دختر دانشجو ام ولی باید بگم (به هیچ کس بر نخوره ها!!!!!!!!!!!!!!!) کار کردن فقط عرضه میخواد!همین و بس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هرکی بیکار بمونه تقصیر خودشه نه مشکلات جامعه!!!!!!!!!!!!!!!!!

jaleh

عضو جدید
ميشه يه كم اطلاعات ىربارهي معماري و عمران بديد كوم بهتره