معرفی ، آشنایی و گفتگوی مهندسان نساجی

ali_rezaei76

عضو جدید
سلام:
من علی هستم

فارغ التحصیل سال 81 رشته تکنولوژی نساجی
و در حال حاضر در کشور کره جنوبی زندگی میکنم.

:gol::heart:

شاد و پیروز باشید

ali_rezaei76

عضو جدید
مشکلات که خیلیه
اما مدونا جان از این همه مقاله که گذاشتی خیلی ممنونم
تا شما رو داریم غم نداریم خانوم

سلام دوست عزیز:

ماندا خانم و آقا خسرو با هم هیچ قصد و غرضی ندارن...
و هر دو به نوعی میخوان واقعیتها رو بگن....
بله: ما واقعا مشکل داریم - اونم از مدیریته- نه از وجود نیروی عظیم و جوانی که هست.
و این را بدانیم که که اگر صنعتی ( اونم هم صنعت مادری چون نساجی) رو به زوال و تنزل پیش میرود...این مشکل کل مملت ما میشود نه..فقط مختص دانشجویان و یا فارغ التحصیلان این رشته...

بهمن خزائی

عضو جدید
سلام به همه دوستان مخصوصا اونهای که عاشق رشته نساجی هستند
من بهمن خزائی وبا عشق این رشته را انتخاب کردم و الان 10 ساله که در صنعت نساجی هستم
هر کسی از دوستان سوالی دارد یا اینکه کمک یا راهنمای لازم داره من در خدمتش هستم.
موفق و پیروز باشید.

kvn.drb

عضو جدید
سلام
من کیوان هستم.فارغ التحصیل شیمی نساجی از دانشگاه اراک
عضو جدید هستم و به رشته ام خیلی علاقه دارم فقط کمی نا امیدم
(بس که میگن نساجی ورشکسته س) :(:gol:

kvn.drb

عضو جدید
من بهمن خزائی وبا عشق این رشته را انتخاب کردم و الان 10 ساله که در صنعت نساجی هستم
موفق و پیروز باشید.
سلام آقای خزایی
من کیوان هستم من هم عاشق صنعت نساجی ام
می تونم email شما رو داشته باشم
ممنون:gol:

eng.ramin_tex

عضو جدید
سلام می کنم به اعضا محترم و دوستان و همکاران نساج عزیز
من رامین ج. کارشناس ارشد مهندسی نساجی در گرایش تکنولوزی هستم,26 سال دارم و از واحد یزد فارغ التحصیل شده ام.
همین امروز برای نخستین بار بود که سایت باشگاه مهندسین را دیدم و منطقا" اولین انتخاب برای گشت و گذار و آشنایی با این سایت بخش مهندسی نساجی بود و خوانش معرفیها,نظرها,انتقادها, شوخی ها,امیدها و نا امیدی های دوستان. همه را خواندم!!!
نمی دونم عملکرد این قسمت و در کل هدف از راه اندازی تالار چیست و چگونه است؟و آیا در زمینه رشته امان,در این سایت کار گروهی (یا انفرادی)صورت می گیرد یا نه؟
به هر حال اگر توان همراهی و همیاری بود,در خدمتیم...!
زمینه های علایق من در هنر نساجی, مکانیک پارچه تاری پودی, ریسندگی های مدرن و رینگ می باشد.
در ضمن در بدو ورود,از مدیریت این تالار,سرکار خانم ماندانا,متشکرم.

jounior

عضو جدید
سلام، من حمیدرضا هستم.
فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد شهرری سال84.

sam_shafiee

عضو جدید
سلام منم احمد هستم فارغ التحصیل تکنولوژِی از صنعتی امیر کبیر الانم دانشجوی کارشناسی ارشد امیر کبیر هستم . و بعید هم می دونم بشه واسه صنعت نابود شده نساجی کاری کرد.

engineerhossein

عضو جدید
با سلام خدمت همه مهندسین نساج گرامی

منم حسین هستم در ردیف اولین ورودی های مهندسی شیمی نساجی تهران جنوب ( ورودی 82 ) حدود یک ماهی هم هست فارغ التحصیل شدم :)دارم برای ارشد صنایع سیستم خودم رو آماده می کنم.
اگر دوستان با تجربه لطف کنند طریقه کسب و کار ( تنها چیزی که دانشگاه به آدم یاد نمیده )
رو به ما مهندسین صفر کلیلومتر آموزش بدند خیلی عالی میشه .

hosseini

عضو جدید
سلام بچه ها..................

سلام بچه ها..................

سلام بر خانم ها وآقايون هم کار
من زينب هستم.دانشجوي سال سوم شيمي نساجي(دانشگاه صنعتي اصفهان)
لطفا به اين سوال من جواب بديد
آخر نساجي کجاست؟
منظورم اينه که تو اين رشته تا کجا ميشه رشد کرد؟:question:
ممنون ميشم اگه جوابم رو بديد

kvn.drb

عضو جدید
سلام بر خانم ها وآقايون هم کار
من زينب هستم.دانشجوي سال سوم شيمي نساجي(دانشگاه صنعتي اصفهان)
لطفا به اين سوال من جواب بديد
آخر نساجي کجاست؟
منظورم اينه که تو اين رشته تا کجا ميشه رشد کرد؟:question:
ممنون ميشم اگه جوابم رو بديد
من فکر می کنم که اگه در ابتدا هدفمون انجام کار باشد و انتظارمون از خودمون زیاد نباشه اون وقته که میشه امیدوار بود پله های ترقی رو یکی یکی طی کرد حتما میشه امیدوار باشید

ملیحه

عضو جدید
موفق و پیروز باشید.
من دانشجوی سال اول گرایش شیمی نساجی هستم اگر میشه لطف کنید درباره آینده و بازار کار این رشته به من کمک کنید
متشکرم

niloofar*

عضو جدید
سلام به همه :redface:من نیلوفرم ترم اول تکنولوزی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان :)هنوز چیزی از این رشته نمی دونم ولی احساس می کنم خیلی چرت و پرته:biggrin:;)

j2005n

عضو جدید
اندکی تامل.........

اندکی تامل.........

سلام
تاپیکو که خوندم چند نکته به نظرم امد که بگم..
1.بعضی انگار اصرار دارن مشکل بزرگ کنن خب اگه اینقدر ناراحتین میشه زودتر از دست این رشته خلاص شین هم به نفع خودتونه هم به نفع نساجی
2.هر رشته مشکل خودشو داره نساجی هم صد تا مشکل بزرگ کوچک داره کسی انکار نمی کنه شاید من یا شما اگه یه رشته دیگه می خوندیم بهتر بود شایدم نه پس به جای سخن پراکنی
بهتره کاره خودمونو انجام بدیم
3.واسه همه سال اولی ها و سال آخری ها هم آرزوی موفقیت میکنم
4.خوشحالم که نساجم.....!!!!!.

bakhshi_tex

عضو جدید
salam aghaye mohandes mikhastam dar morede tahsil dar khareje keshvar mano rahnamayi konid va ba sharayete kharej az keshvar ashnam konid.omid varam movafagh bashid.:gol:

bakhshi_tex

عضو جدید
salam nilofar age ma baraye reshte khodemon kelas nazarim ke hichi
man in term darsam tamom shod v baraye rozaye gozashte vaghean hasrat mikhoram :redface:be ayande fekr kon v na omid nabash v az lahzehaye daneshjoyit lezat bebar

bakhshi_tex

عضو جدید
salam. hamdardim ba ham ba in tafavot ke man ghasde edameye tahsil to hamin reshtaro daram v omid varam movafagh bashid rasti y soal chera hameye nasaja :)na omidan? dar zemn baraye arshad reshteye khobi ro entekhab kardi

bluechalenger

عضو جدید
سلام منم دانشجوی نساجی شهر ری ام ( آقای ماهری و موحد و رفیع زاده و نظر پور و نجف پور و فریدونی مخصوصا این آخریه خیلی مشهوره :D ) این عزیزان هر کدوم به نحوی باعس شدن من به این رشته و این دانشگاه علاقه بیشتری داشته باشم و 7-8 سال (انقدر زیاد شده خودمم نمیدونم ) اینجا درس بخونم .

به نظر من معرفی استاد های رشته هم خالی از لطف نیست .
اولش از رنگرزی و چاپ پارچه و موادی که تویه پارچه استفاده میکنن خیلی خوشم میومد و دوست داشتم بدونم چیه ولی تو این چند سال چیزه خاصی یاد نگرفتم و بیشتر ریاضی دان و فیزیکدان شدم :surprised::cool: آخه ترمودینامیک چه ربطی به نساجی داره؟:biggrin::biggrin: یعنی فرض رو بر این گذاشتن که ممکنه یکی که وارد نساجی شده نمیدونه پاتیل رنگرزی رو گرم کنی فشار بخارش میره بالا ؟!! که بخاطر این درس دوستم 1 سال عقب افتاد

رضا گودرزی

عضو جدید
سلام بر شما دوست عزیز
شما که عاشق رشته نساجی بودید وبا معدل 18 قبول شدید چرا ازاین رشته وکار ناراحت هستید .
در حال حاضر این مطلب مهم است که شما از چه دیدگاهی به این رشته نگاه می کنید.
فاصله من و شما خیلی زیاد چون شما در این رشته حصیل کردید ولی من دیپلمه ادبیات هستم و ور حال حاضر هم مسول رنگرزی هستم و درحال کسب اطلاعات و تجربه هستم
و دوست دارم از تجربه شما دوست عزیز در این زمینه استفاده کنم
نمیگم کار سختی نیست واقعا سخته مشکلات زیادی هم داره ولی باید عاشق باشی تا بتونی بهش برسی.
خوشحال میشم کمکم کنید/./

nilfam

عضو جدید
نا برده رنج گنج .......

نا برده رنج گنج .......

سلام به همگی دوستان
دوستان عزیز من بهتر دیدم بخشی از اتفاقاتی که برای خود من اتفاق افتاده بنویسم. در دوران تحصیل متوجه شدم عجب رشته ای رو انتخاب کردم انگار تقدیر اینه که برای روند زندگی باید همش در حال مبارزه باشم. به همین خاطر با انگیزه بیشتری درس ها را خوندم . دوستهای من هم همینطور مثل خود من با تلاش و جدیت کار رو دنبال کردند(تقریبا تمام دوستانم در کارخانجات نساجی ویا کارهای مرتبط مشغولند.) پیش از پایان دوران تحصیل شروع به قوی کردن زبان انگلیسی خودم کردم وحدود یکسال ونیم کلاس زبان رفتم و بعد از اتمام دانشگاه شش ماه بیکار بودم و اگهی های استخدام های روزنامه ها میخوندم و بلاخره وپس از دو مرحله مصاحبه با مشاور و مدیرعامل یک شرکت نساجی در آن جا شروع به کار کردم. جا لب بود در کارخانه کارم رو شروع کردم که ماشین آلاتش هنوز نصب نشده بود. وبین تمام مهندسین ایرانی در کارخونه بودند تنها مهندسی بودم که براحتی به زبان انگلیسی صحبت میکرد. حدود 5 سال است در بخش تولیدی کارخانه ریسندگی مشغول کارم .این رو هم بگم نه آشنایی داشتم که من رو معرفی کنه و نه سفارش شده بودم و بقولی پارتی نداشتم .
دوستان عزیز این رو هم بگم بقول نساج ها خاک کارخونه رو باید بخورین، باور کنید حتی کف سالن نسجی رو هم جارو زدم.
پس اول باید مرد راه بود و توقع نداشت که وقتی میخواهید وارد کارخونه برای کارشوید همه فقط با احترام مهندس مهندس گویان باشند.
دوم باید استاندارد های دانش خودتون رو بالا ببرید مثلا در مورد سیستم ایزو اطلاعات کسب کنید ،حتمابه زبان انگلیسی مسلط باشید، و از انجایی که باید بخشی را مدیریت کنید حتما نیاز است کمی اطلاعات مدیریتی داشته باشید و همچنین روانشناسی.
البته مغرور نبودن و پشت کار و باور داشتن خود.
در دانشگاه با علم نساجی آشنا شدیم که خیلی خوش بینانه از علم نساجی در عمل در کارخانه بیش از 50% استفاده نمی کنید اما به 100% علم مدیریت نیاز دارید، به روانشناسی خیلی بالایی نیاز دارید.

mdokhanchi

عضو جدید
معرفی خودم

معرفی خودم

من مجید هستم و 10 سال پیش در گرایش تکنولوژی نساجی درسم رو تمام کردم و الان هم مدیر تولید یه شرکت نساجی هستم.

و در خدمت دوستان.:razz:

aminmohammad1

عضو جدید
salam
be hame bachehaye nasaji tabrik migam ke be in reshte omadan va ba eshgh daran dars mikhonan.
az kasai ham kenemitonan in reshtaro tahamol konn khahesh darim beran biron chon in reshte be andaze kafi adamaye bi liaghatio tahamol karde .
ba tashakor.
mohammad javad az daneshgahe azad kashan

moderntextile

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزيز

با سلام خدمت دوستان عزيز

جالب است كه هميشه صحبت كردن از يك موضوع امري است ساده و عملكردن به آن سخت و دشوار است. با توجه به صحبتهاي صورت گرفته در اين بخش، دوست داشتم كه چند نكته ما هم عرض كنيم. اول اينكه رشته نساجي ورشكست شده يا رشته فلاكت باره و رشته بدرد نخور و پوچ را اصلاً قبول ندارم به چند دليل. اولا اگر يك سر به كارخانه هاي ور شكسته بزنيد متوجه چند نكته ميشيد كه اولا سران و مديران آن اصلا نساج نبوده و در رشته هاي ديگر درس خوانده اما به خاطر مسائل پولي بسيار خوب در گذشته صنعت نساجي وارد آن شده و حالا هم در آن ماندند و به دليل عدم دانش فني ورشكست مي شوند خدا را شاهد مي گيرم كه در چندين شركت فعال در استانهاي ايلام اصفهان و حتي يزد مهندسان پروسه رشته كامپيوتر صنايع مكانيك و كشاورزي بودند و جالب است كه بگويم كارخانه اي را سراغ دارم كه نخ را تكسچره هوا مي كند و مدير و مهندس آن معلم علوم تجربي راهنمايي من بوده پس بيخود نيست كه صنعت نساجي ورشكست مي شود. دوم اينكه اكثر كارخانه هاي خصوصي موفق بودند و كارخانه هاي دولتي به دلايل خاص خودش ورشكسته شده است.
پس اوضاع به اين بدي كه ما فكر مي كنيم نيست.
خدمت دوست عزيزم اقا خسرو عرض مي كنم كه اگه دنبال كار كارخانه اي است در همين استان اصفهان صدها كار وجود دارد كه مديران آن براي يك مهندس نساجي واقعي سر و دست مي شكنند. اگه خودتون وارد صنعت نساجي بشويد آن وقت ميدونيد كه با اطلاعات اندك نساجي مي توانيم اين صنعت را از اين منجلاب نجات دهيم
اميدوارم كه عذر خواهي من را بپذيريد چون واقعا اين دردي بود كه همه نساجها داريم ولي متاسفانه به صورت واقعي با آن برخورد نمي كنيم.

moderntextile

عضو جدید
سلام
من كمالي هستم و خوشحالم كه به عنوان عضو من را پذيرفتيد. من كارشناس ارشد شيمي نساجي در حال فارغ التحصيل شدن از دانشگاه صنعتي اصفهان هستم . اميداورم كه با دوستان عزيز اطلاعات نساجي خود را افزايش دهيم.

كامبيز

عضو جدید
با سلام من كامبيز هستم(مدير واحد نساجى با 12 سال سابقه) نياز به يك مهندس نساجى مقيم قزوين
داريم

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام من كامبيز هستم(مدير واحد نساجى با 12 سال سابقه) نياز به يك مهندس نساجى مقيم قزوين
داريم

کاربر محترم این گونه درخواست ها را در قسمت نیازمندی های سایت مطرح کنید.
موفق باشید.