صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 45678
نمايش نتايج 71 تا 75 از 75

تاپیک: معرفی ماشین آلات کشاورزی...

 1. #71
  عضو فعال
  رشته
  مهندسی مکاترونیک
  مقطع
  دانشجوی دکترا
  تاريخ عضويت
  2011/6
  امتیاز
  13054
  پست ها
  11,372

  پيش فرض

  ماشينهاي خاكورزي


  چهار هدف اصلی در خاک ورزی
  1- مخلوط کردن بقایای گیاهی و حاصلخیزی خاک و غیره
  2- آماده سازی بیتر بذر
  3- کنترل علف های هرز
  4- حفظ منابع آبی و خاکی
  خاک ورزی را با توجه به مقدار مخلوط شدن و زیر و رو شدن خاک در زمان عملیات تقسیم بندی می کنند:
  خاک ورزی اولیه معمولا خاک سطحی و اغلب بقایای گیاهی را برگردان می کند خاک ورزی اولیه اغلب اولین عملیات پس از برداشت محصول می باشد.
  ماشین آلات خاک ورزی ثانویه مقدار کمی از خاک و بقایای مانده از گیاهان را با خاک مخلوط و دفن می کنند.
  بنا به دلایل خوب و منطقی بسیاری ما در زمین های زراعی کشت می کنیم در حالیکه از طرفی ممکن است اثرات منفی نیز داشته باشد . اگر سطح خاک خالی و دارای پوشش نباشد یک عامل بسیار خوب برای فرسایش توسط باد و آب است فرسایش یک مسئله مهم است زیرا ما خاک حاصلخیز سطحی که تشکیل شده از مواد آلی و مغذی است را از دست می دهیم و این باعث کاهش حاصلخیزی و باروری خاک میگردد. روش های مدیریتی جهت کنترل فرسایش میتواند کار آمد باشد در یک سیستم مدیریتی جدید از خاک ورزی سبک و ناچیز و همچنین باقی گذاشتن بقایای گیاهی در سطح خاک استفاده می شود. در سال های اخیر اکثر کشاورزان از این راه و روش استفاده می کنند به این روش بدون خاک ورزی ، سیستم مدیریتی باقی مانده های گیاهی ، حفظ خاک و خاک ورزی و .... می گویند امیدواریم در ادامه تصاویر به شما کمک کند تا تفاوت های گاو آهن ها و چگونگی تاثیر آنها بر حاصلخیزی و فرسایش خاک را درک کنید..
  گاوآهن های برگردان دار این نوع گاوآهن ها در اروپا استفاده می شده و از آنجا به سایر نقاط جهان منتقل شده است این نوع گاو آهن ها 90 تا 95 درصد بقایای گیاهی را در هر سری عملیات دفن می کنند و تنها 5 تا 10 درصد از بقایا و خاک سطحی زیر و رو نمی گردد.
  :گاو آهن های دیسکی
  این نوع گاوآهن ها در سر تا سر آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد و 80 تا 90 درصد بقایای گیاهی را برگردان می کند و تنها 10 تا 20 درصد بقایا درسطح خاک باقی می ماند..
  گاو آهن های چیزل:
  این نوع گاو آهن ها بطور مساعد و با ملایمت 70 درصد بقایا را دفن می کنند و ما بقی را در سطح خاک وا می گذارند و فاصله چیزل ها و سرعت تراکتورتعیین کننده میزان کمی کار است..
  گاو آهن های ساب سویلر:
  این نوع گاو آهن ها برای شکستن نواحی سخت و زیرین خاک برای بهبود نفوذ آب و گسترش ریشه ها استفاده می شود و معمولا 90 درصد بقایای گیاهی در سطح خاک باقی می ماند.
  گاو آهن های اسویپ این نوع گاو آهن ها 90 تا 95 درصد بقایای گیاهی را در سطح خاک باقی می گذارند و اغلب برای کنترل علف های هرز مورد استفاده قرار می گیرند
  توضیحات بیشتر از منابع فارسی:
  گاوآهن های برگردان دار:
  گاو آهن های برگردان دار از نظر نیروی کششی به دو دسته تقسیم می شوند :
  الف گاو آهن های برگردان دار دامی : گاو آهنی است قدیمی و سبک که بوسیله دام کشیده می شود و طرز کار آن شبیه گاو آهن های تراکتوری است .
  ب گاو آهن های برگردان دار تراکتوری :گاو آهن هایی هستند نسبتا سنگین و متناسب با قدرت تراکتور ساخته می شوند که خود این ها هم از نظر اتصال به نیروی محرکه به سه دسته تقسیم می شوند .
  1) گاو آهن های برگردان دار کششی:
  دارای سه چرخ به نام های چرخ شیار و چرخ عقب و چرخ زمین که این چرخ ها علاوه بر تحمل وزن گاو آهن تعادل آن را هم حفظ می کند . ماربد آن برای اراضی که خاک نقاط مختلف آن مختلف می باشد استفاده می شود . عمل آن بگونه ای است که خاک را برده و سست کرده و با زاویه ای مناسب بر می گرداند و روی خاشاک و مواد آلی را می پوشاند .
  2)گاو آهن های برگرداندار نیمه سوار :
  این نوع گاو آهن های دارای یک چرخ عقب می باشد که قسمتی از وزن گاو آهن را تحمل میکند این گاو آهن به بازوی طرفین دستگاه هیدرولیک متصل می شود و گاو آهن به وسیله یک چرخ دنباله دار قابل گردش حمل می گردد در حالی که گاو آهن های کششی توسط مالبند دستکاه به مالبند تراکتور متصل و کشیده می شوند.

  3)گاو آهن های برگردان دار سوار :
  این نوع گاو آهن ها فاقد چرخ می باشند و کاملا بوسیله اتصال سه نقطه به تراکتور وصل می شوند .
  گاو آهن های برگردان دار دو طرفه:
  این نوع گاو آهن شبیه گاو آهن های یک طرفه است فقط به جای دیرک شاسی آن شبیه گاو آهن های معمولی است که در بالا و پایین شاسی خیش ها به طور قرینه بسته شده است کاربد این نوع گاو آهن ها در اراض شنی و رسی و در زمین های کوچک و کم عرض یا بین ردیف های درخت مورد استفاده قرار می گیرد .
  گاو آهن های بشقابی:
  به گاو آهن مقعر یا تو گود هم معروف است و برای عملیات خاک ورزی اولیه مورد استفاده قرار می گیرد بشقاب های مقعر به صورت جدا از هم بر روی یک شاسی قرار گرفته اند و عمق کار بوسیله چرخ تنظیم عمق که حداکثر یک سوم قطر بشقاب می باشد انجام می گیرد این چرخ مانع بسیار خوبی است برای اینکه نمیگذارد. مرکز بشقاب با خاک تماس پیدا کند ولی در نوع گاو آهن بشقابی سوار عمق کار بوسیله تراکتور تنظیم می شود و مسلما خاک را مثل گاو آهن های برگردان دار زیر و رو نمی کند بلکه عمل آنها بیشتر مخلوط کردن آنها است
  گاو آهن های زیر شکن :
  کاربد این نوع گاو آهن ها در زمین های رسی و سفت می باشد و در عمق زیاد حدود 90 سانتی متر کار میکنند و خاک را به هیچ عنوان بر گرداننمی کنند . شخمی که با این نوع گاو آهن زده می شود فقط به منظور سرعت دادن رطوبت در طبقات زیرین خاک زراعی و نفوذ هوا و غیره می باشد .
  گاو آهن های چیزل:
  در بعضی از نقاط به کلتیواتور مزرعه معروف است در صورتیکه گاو آهن چیزل دارای ساختمانی سنگین تر می باشد و اصولا برای خاک ورزی اولیه بکار برده می شود در حالی که کلتیواتور های مزرعه عمدتا به منظور خاک ورزی ثانویه و از بین بردن علف های هرز مورد استفاده قرار می گیرد . کاربرد این نوع گاو آهن ها به منظور نرم کردن خاک و نفوذ هوا و رطوبت در زمین است . عمق کار آن حدود 40 سانتی متر می باشد و دارای دو نوع سوار و کششی می باشد .
  “If you wait for the perfect moment when all is safe and assured, it may never arrive. Mountains will not be climbed, races won, or lasting happiness achieved.”

 2. تشكرها از اين پست


 3. #72
  عضو فعال
  رشته
  مهندسی کشاورزی
  تاريخ عضويت
  2011/4
  محل سكونت
  اصفهان
  امتیاز
  165
  پست ها
  126

  پيش فرض

  نقل قول نوشته اصلي بوسيله g70 نمايش پست
  آشنایی ساده با ادوات کشاورزی

  ۱- ديسكهاي سنگين  موارد كاربرد:

  براي خرد كردن كلوخهاي ناشي از شخم و ايجاد سطح يكنواخت و آماده سازي بستر بذر همچنين به عنوان وسيله اي براي خاك ورزي اوليه يعني ديسك بدون شخم با توجه به شرايط خاك و رطوبت آن مورد استفاده در مزارع بزرگ به ويژه كشت و صنعت ها.

  مشخصات ويژه
  - رديف جلو داراي پره ديسكهاي لب كنگره اي است كه باعث نفوذ بهتر در خاك و خرد كردن بقاياي گياهي و كلوخها مي شود.
  - مجهز به شاسي سنگين و محكم براي كار در شرايط سنگين
  - هم پوشاني كامل پره ها
  - سيستم تنظيم افقي (تراز كننده) باعث يكنواختي عمق كار و كاهش فشار بر تراكتور است.
  - تنظيم ارتفاع با جك هيدروليك
  - گلگيرها در شرايط مرطوب قابل تنظيم هستند.
  - وزن ديسك روي هر گروه از 72 تا 140 كيلوگرم در مدلهاي مختلف انتخاب اصلح را براي شرايط متفاوت زميني ميسر مي ساد.
  ۲- بذركار غلات سوار شونده


  موارد كاربرد:
  براي كاشت انواع غلات بويژه در زمينهاي آبي با سرعت كار فوق العاده
  مشخصات ويژه:  - مجهز به ماركر اتوماتيك، موزع هاي بذر فلزي شياردار، شيار بازكن تك ديسكي
  - گيربكس دستگاه مجهز به قفل مخصوص است، كه فقط در هنگام جركت به جلو عمل مي كند.
  - مخزن بذر و شافت موزع و محفظه بذر از مواد گالوانيزه و فسمتهاي متحرك بادامكها از فولاد ضد زنگ مي باشد.
  - فشار شيار بازكنها با تغيير فشار فنرها به طور منفرد و يا به طور جمعي قابل تنظيم است.
  - مقدار كاشت با توجه به نوع بذر از 0.12 كيلوگرم تا 400 كيلوگرم در هكتار قابل تنظيم است.
  ۳- زيرشكن و لق كننده


  موارد كاربرد:

  براي شكستن لايه سخت (Hardpan) كه در اثر چندين سال شخم در عمق معيني تشكيل شده جهت نفوذ آب و توسعه بيشتر ريشه گياه.
  مشخصات ويژه:
  - ساخته شده از فولادهاي آلياژي مقاوم و ضد سايش
  - شاسي و ساقها براي استحكام كافي براي كار در شرايط سخت برخوردارند.
  - وجود شرخهاي تنظيم عمق امكان نفوذ به عمق دلخواه با توجه به نوع خاك تا عمق 85 سانتيمر را فراهم مي‌سازد.
  ۴- گاو آهن قلمي (چيزل پلاو) سوار شونده  موارد كاربرد:
  براي شخم زمينهاي ديم به منظور حفظ رطوبت خاك، كاهش فرسايش
  - هچنين كنترل علفهاي هرز در زمان آبش با نصب تيغه هاي پنجه غازي به جاي تيغه هاي قلمي
  مشخصات ويژه:
  ساخته شده از فولاد مقاوم، قابل استفاده با تراكتورهاي تا 65 تا 110 قوه اسب، مجهز به چرخ تنظيم عمق.
  ۵- ديسكهاي سبك (تاندوم و افست)


  موارد كاربرد:
  - به عنوان ادوات خاك ورزي ثانويه براي شكستن كلوخهاي ناشي از شخم و از بين بردن علفهاي هرز و آماده سازي بستر بذر در خاكهاي سبك
  - مخلوط كردن كود با خاك سطحي
  مشخصات ويژه:
  - ديسكهاي كششي چرخدار مجهز به جك تنظيم عمق مي باشند.
  - ياتاقان بلبرينگهاي گردگيردار در محور پره ها موجب دوام و طول عمر دستگاه مي باشند.
  - گلگيرهاي قابل تنظيم موجب كارآيي بهتر در شرايط مرطوب است.
  - قطعات فرسايشي ادوات كشاورزي

  موارد كاربرد:
  تيغه هاي فرسايشي شامل سوك گاو آهن، پره ديسك (كروي و مخروطي)، تيغه هاي كولتيواتور و ... تماما از فولاد مخصوص و مقاوم به سايش و ضربه ساخته شده و با روش آهنگري فرمدهي شده و به وسيله كوره ريلي گازسوز منحصر بفرد، در درجه حرارت مناسب آبكاري و سپس ماشينكاري و رنگ‌آميزي مي شوند. با توجه اعمال كنترلهاي لازم و رعايت ابعاد آناليز و سختي تيغه ها در مراحل مختلف توليد، امكان عرضه آنها با كيفيت بسيار مطلوب و مطابق با استانداردهاي بين المللي و مورد قبول فراهم مي گردد. اين شركت علاوه بر تامين نياز اكثر سازندگان داخلي، احتياجات كشاورزان به تيغه هاي فر سايشي مورد مصرف در انواع ادوات كشاورزي را در اقصي نقاط ايران مي نمايند.

  دوست عزیز
  سلام ضمن تشگر ازاین همه زحمتی که کشیده ای لطفا عکسی که برای گاوآهن قلمی انتخاب کرده اید حذف نمائید .چون اشتباه است ممکن است تازه وارد های بخش ماشین های کشاورزی را گمراه کند . نام این دستگاه گاوآهن برگردان دار دوطرفه مجهز به کاو آهن پیش بر می باشد .

 4. تشكر از اين پست


 5. #73
  عضو فعال
  رشته
  مهندسی کشاورزی
  مقطع
  دانشجوی لیسانس
  تاريخ عضويت
  2012/3
  محل سكونت
  اهواز...
  امتیاز
  3511
  پست ها
  5,289

  پيش فرض

  IH مورد راه اندازی یک سری جدید از نسخه های ردیف محصول دنبال آن تراکتور Steiger Quatrac - RowTrac - برای 2013. ماشین های جدید در بازار آمریکای شمالی است و نخستین نمایش عمومی خود را در نمایش مزرعه پیشرفت در آیووا در پایان ماه اوت را.

  بزرگتر کشاورزان، سم پاش و تجهیزات خاکورزی در بخش ردیف محصول ایجاد تقاضا برای قدرت بالاتر و مورد IH RowTrac برای دیدار با این تقاضا را توسعه داده است.
  مزایای استفاده از طراحی چهار مسیر وجود دارد، "مدیر بازاریابی Steiger تراکتور میچ قیصر گفت. آهنگ همیشه تحت قدرت و طراحی این معنی است که شما یک سکوی پلهای هنگامی که شما به نوبه خود. "

  اگر چه شبیه به Quadtrac، برخی از تفاوت های قابل توجهی در تراکتور جدید وجود دارد. اول این است که مسیر اصلی دیسک چرخ بسیار بزرگتر است.
  "ما به اندازه 43 درصد افزایش یافته است،" آقای قیصر می گوید. "در حال حاضر 13 lugs در تماس با دیسک در مقابل هشت lugs در QuadTrac، پس از این است که یک سیستم قدرت مثبت است."

  برای جلوگیری از چرخ بزرگتر در بالا بردن تراکتور جدید در بالای Quadtrac، مسکن درایو در حال حاضر از محور درایو افست برای کمک به حفظ مشخصات پایین دستگاه.


  RowTrac طراحی شده است به جلو و ادوات بزرگتر در حال حاضر که توسط ردیف زراعی کشاورزان در شمال آمریکا مورد استفاده قرار می.


  سه دستگاه مدل های موجود وجود دارد - در 350hp، 400hp و 450hp - و آنها با انتخاب عرض عامل و عرض مسیر می آیند. مرکز مسیر استاندارد 80 اینچ را می توان با ردیف محصول فاصله 20 اینچ و 40 اینچ استفاده می شود، در حالی که محیط 88 اینچ در دسترس است برای استفاده با فاصله محصول 22 اینچ و 120 اینچ عامل مناسب محصول 30 اینچ عرض ردیف.


  مسیر باریک تراکتور RowTrac جدید سفر جاده آسان تر می سازد، در حالی که آنها هنوز هم می توانید قدرت خود را به زمین برای کشیدن ادوات بزرگتر است.
  تراکتور جدید با کابین به حالت تعلیق در مورد IH Steiger که در سال 2010 که منجر به افزایش راحتی سوار معرفی شد آمده است.

  فرد هر gimbel آهنگ 10 درجه به بالا و پایین بیش از زمین خشن، حفظ تماس سازگار با زمین است.علاوه بر این، تعلیق برای Rowtrac متفاوت از Quadtrac به عنوان یک کوه در انتهای هر پرتو غلتکی کنترل رول و مسیر خود منحرف شدن زمین، همراه با برخی از بار قائم، و دو مانت در مرکز رسیدگی به بار اولیه عمودی. در حالی که تراکتور در نوسان است که در وسط هر یک از مسیر حرکت می کند به طور مستقل.طراحی جدید متناسب در عرض شاسی بسیار باریک مناسب برای محصول ردیف برنامه های کاربردی است.  در فاصله بین محور جلو و محور عقب اتومبیل بر حسب اینچ RowTrac جدید شش اینچ دیگر که Quadtrac.

  برای اطمینان از انتقال قدرت بهینه با RowTrac جدید، در مورد مهندسان IH فاصله بین محور جلو و محور عقب اتومبیل بر حسب اینچ تا 160 اینچ در مقایسه با 154 اینچ در Quadtrac افزایش یافته است.

  دستگاه جدید نیز از ویژگی های قاب 1/2-inch فولاد ضخیم سنگین کشیدن و هیدرولیک جریان بالا قادر به 515 لیتر / دقیقه سرعت جریان به کار کاشت و کاشت بزرگ امروز است.

  به طور طبیعی دستگاه ترک کارخانه سیستم کشاورزی پیشرفته (AFS) آماده، و خود را AFS700 نمایش اجازه می دهد عملیات بهبود یافته است، و یک رابط با کیفیت به سیستم AFS.

  تعمیر و نگهداری آسان در RowTrac جدید بیش از حد، افزایش دسترسی به سرویس منظم وجود دارد، و علاوه بر این چرخ غلتکی بر روی هر آهنگ در حال حاضر به دیدن از طریق تحمل پوشش می دهد برای چک آسان تر از سطح مایع است. برای کمک به صاحبان و گردانندگان بهبود آپ تایم خود را، دستگاه نیز 600 ساعت تعویض روغن فاصله.
  خدافظ
 6. تشكر از اين پست


 7. #74
  عضو فعال
  رشته
  مهندسی کشاورزی
  مقطع
  دانشجوی لیسانس
  تاريخ عضويت
  2012/3
  محل سكونت
  اهواز...
  امتیاز
  3511
  پست ها
  5,289

  پيش فرض

  خردکنهای چکشی(خردکنهای عمودی)
  قدمت این ماشین ها به حدود سال ۱۹۵۰ بر می گردد. به طور معمول تا قبل از سال ۱۹۵۰ از خردکنهای تیغه - برشی استفاده می شده است اما به دلیل ارزان تر بودن، خردکنهای چکشی نسبت به خردکنهای تیغه- برشی بیشتر مورد استفاده قرار گرفت.
  قسمت اصلی این خردکنها یک روتور است که بر روی آن چکش یا چاقوهایی قرار می گیرند که این چاقوها حالت ارتعاشی و انعطاف پذیر داشته و در صورت برخورد با یک جسم سخت خارجی منحرف شده و از آسیب زیاد به چاقوها جلوگیری می کند. سه تا چهار ردیف چاقو بر روی روتور قرار می گیرند که با سرعتی حدود ۱۶۰۰ دور در دقیقه چرخش می کنند. این تیغه ها به واسطه ی ضربه ای که بر روی ساقه ی گیاه وارد می کنند عمل برش را انجام می دهند که در این قسمت از ذکر جزئیات خودداری می نماییم.


  پس از برش و جمع آوری علوفه توسط چاقوها، علوفه به هلیسی که یک محور حلزونی شکل با شعاع دایره های یکسان است، منتقل می شود و از آن جا وارد قسمت دیگری می شوند که دارای تیغه و پروانه هایی می باشند که عمل باد زدن را انجام می دهند و با این کار علوفه را به تریلی(جهت ذخیره) منتقل می کند. بادبزن ها همانند تیغه طراحی شده اند تا با این کار عمل خرد شدن نیز در این مرحله صورت گیرد تا با این عمل، علوفه بیشتر خرد شود و این کار باعث سهولت در جابجایی و سیلو کردن علوفه می گردد. طول مواد خرد شده در خردکنهای چکشی از ۲ سانتیمتر تا ۹ سانتیمتر و گاهی اوقات در حدود ۱۵ سانتیمتر و یا قطعات بلندی که عملا قطع نشده اند تغییر می کند و به طول محصول، رابطه ی بین محصول و جهت حرکت(بخصوص در محصولات خوابیده) و نسبت چرخش گردنده به سرعت پیشروی خردکن بستگی دارد. از آنجا که طول برش متغیر است معمولا مواد خرد شده توسط خردکنهای چکشی، کمتر مناسب سیلو شدن در سیلوهای برجی هستند. در صورتی که محصول در این سیلوها سیلو شوند، مشکلات جدی برای تخلیه ی مواد به وسیله ی تخلیه کن ها و یا دست وجود خواهد داشت و جابجایی مواد سیلو شده به وسیله ی نقاله مشکل خواهد بود. اصولا علوفه ی خرد شده توسط این ماشین به صورت تازه مورد مصرف قرار می گیرد. مواد خرد شده به وسیله ی خردکنهای چکشی معمولا به مصرف تغذیه ی تازه روزانه و تهیه ی بستر می رسد. قسمت بادبزن و پشتی خردکنهای چکشی را می توان باز نمود تا مواد بریده شده بر روی زمین بریزند. این کار زمانی که بخواهیم بقایای ساقه ی گیاهان زراعی پس از برداشت محصول به عنوان کود به زمین اضافه گردد، بسیار کاربرد دارد و معمول می باشد.
  خردکنهای چکشی از نوع کششی هستند که به مالبند تراکتور متصل می شوند و توسط تراکتور کشیده می شوند. دارای دو چرخ در عقب هستند که ارتفاع آن ها را تنظیم می کند. این نوع خردکن ها محور تواندهی گرد(PTO گرد) هستند. عرض برش در این نوع خردکنها ۱ تا ۸/۱ متر است. جهت تنظیم ارتفاع برش تیغه ها می توان با بالا یا پایین بردن قسمت انتهایی خردکن ارتفاع تیغه های برش را تنظیم نمود. (به صورت لولایی شکل)
  تنظیمات و بعضی از مسائلی که در هنگام کار با خرکنهای چکشی پیش می آید:
  در تنظیم خردکنهای چکشی، تنظیم گردنده از اهمیت بیشتری برخوردار است که این کار بر اساس دفترچه ی راهنمای خردکن دقیقا صورت می گیرد. اگر در هنگام کار در ماشین لرزش بوجود آید باید دستگاه را خاموش کرده و بررسی های لازم صورت گیرد که عموما به علت آسیب دیدن چاقوها این مشکل بروز می کند. باید توجه شود که اگر یک چاقو در خردکن چکشی تعویض شد، متعاقب آن، چاقویی که با چاقوی آسیب دیده ۱۸۰ درجه فاصله دارد نیز باید تعویض گردد تا تعادل لازم برقرار شود. در غیر این صورت ماشین آسیب می بیند.
  هیچ گاه با بروز لرزش در ماشین به کار ادامه ندهید چو در این صورت علاوه بر کاهش میزان بازدهی دستگاه، به علت لرزش حاصله، فرسایش قطعات و الزامات را شاهد خواهید بود که این کار عمر دستگاه را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.
  این بود خلاصه ای چند در مورد چاپرهای چکشی. برای دریافت اطلاعات بیستر می توانید به مرجع این مطلب یعنی؛ کتاب تراکتور و ماشینهای کشاورزی(جلد دوم) نوشته ی مهندس منصوری راد مراجعه کنید.
  خدافظ
 8. #75
  عضو فعال
  رشته
  مهندسی کشاورزی
  مقطع
  دانشجوی لیسانس
  تاريخ عضويت
  2012/3
  محل سكونت
  اهواز...
  امتیاز
  3511
  پست ها
  5,289

  پيش فرض

  کمباین 3065L


  مشخصات فنی
  پلاتفرم برش

  متر 3.9 عرض‌های برش
  متر 4.2
  متر 4.5
  متر 4.8
  متر 5.1
  سانتیمتر از 20- تا 130 ارتفاع برش
  وابل محرك برش
  ضربه در دقیقه 1020 سرعت
  دارد شناوری از پهلو
  پروانه
  متر 1.05 قطر
  عدد 6 تعداد میله‌ها
  دور در دقیقه 0 تا 50 سرعت قابل تنظیم
  هیدرواستاتیك انتقال نیرو
  الكتروهیدرولیك تنظیم پروانه

  واحد تغذیه

  سه زنجیره زنجیر نقاله
  میله هی T شكل دندانه دار میله‌ها
  برقی برگردان
  واحد خرمنكوبی

  تخلیه به كمك اهرم سنگ گیر
  میلی متر 1330 عرض
  میلی متر 500 قطر
  عدد 8 تعداد میله‌های دندانه‌ای
  دور در دقیقه 400 تا 1150 سرعت استاندارد سیلندر
  پولی متغیر محرك سیلندر
  متر مربع 0.62 مساحت
  عدد 12 تعداد میله‌ها
  درجه 112 زاویه چرخش
  برقی تنظیم زیر سیلندر

  پنكه باد
  چرخشی نوع پنكه
  دور در دقیقه 500 تا 1000 سرعت چرخش
  عدد 4 تعداد پره‌ها
  برقی تنظیم سرعت
  مخزن غله

  لیتر 6500 گنجایش
  درجه 0 تا 90 میزان چرخش لوله تخلیه
  لیتر در دقیقه 3600 سرعت تخلیه
  كاه پران ها

  عدد 6 تعداد كاه‌پران
  عدد 5 تعداد پله‌های كاه‌پران
  متر مربع 6.3 مساحت
  سیستم بوجاری

  متر مربع 3.7 مساحت غربال
  متر مربع 0.4 مساحت الك
  متر مربع 4.1 كل مساحت بوجاری
  موتور

  سیزو دیزل / DS620 مارك / نوع
  اسب بخار / كیلووات 200 / 147 قدرت
  چرخشی، با خاصیت تمیز كنندگی خودكار توری رادیاتور
  لیتر 350 گنجیش باك گازوئیل
  سیستم حركت

  هیدرواستاتیك نوع انتقال نیرو
  دنده 3 تعداد دنده
  كابین

  لوكس شیشه خم نوع كابین
  كولر و بخاری تجهیزات
  LH 500 صفحه نمایش ریزش دانه
  ابعاد و اندازه ها
  متر 8.63 طول بدون پلاتفرم برش
  متر 3.5 عرض با تایر‌های استاندارد و بدون پلاتفرم برش
  متر 3.95 ارتفاع با كابین
  كیلو گرم 11700 وزن
  650/65R38 چرخ جلو
  380/75R24 چرخ عقب
  خدافظ
صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 45678

تاپیک های مشابه

 1. خبرها و تازه های ماشین آلات کشاورزی
  توسط afsoon6282 در تالار مکانیک ماشین های کشاورزی
  پاسخ ها: 14
  آخرین ارسال: 2015/3/17, 11:54 AM
 2. لیست ماشین الات کشاورزی
  توسط mohsen_blid در تالار مکانیک ماشین های کشاورزی
  پاسخ ها: 6
  آخرین ارسال: 2012/7/24, 10:25 PM
 3. تاريخچه ماشين الات كشاورزي
  توسط ahad-sanobary در تالار ماشین آلات کشاورزی
  پاسخ ها: 2
  آخرین ارسال: 2012/5/28, 01:16 AM
 4. ماشین الات کشاورزی
  توسط ایران33 در تالار راهنمای انتخاب رشته و دانشگاه
  پاسخ ها: 3
  آخرین ارسال: 2009/11/02, 11:22 AM
 5. معدن یا مکانیک ماشین آلات کشاورزی
  توسط hamvatan در تالار راهنمای انتخاب رشته و دانشگاه
  پاسخ ها: 1
  آخرین ارسال: 2008/10/08, 10:48 PM

برچسب های اين تاپیک

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

 • شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
 •