زندگی و یا مشتقش و یا انتگرالش؟!

mehrshad53

اخراجی موقت
--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
دیدین که بعضیها با اینکه همه چی دارن ولی افسرده هستن؟
و یا بعضیها که خیلی کمتر دارن ولی شاد هستن؟
یا بچه ای که 100000 تا اسباب بازی داره ولی باهاشون حال نمیکنه و یکی دیگه به یه دونه توپ پلاستیکی چه قدر حال میکنه؟

نکته اینه که مقدار زندگی مهم نیست و مشتقش مهمه! یعنی تغییراتش....
اگه شما یه موتور گازی داشته باشین و به شوق اینکه به یه موتور دنده ای تبدیلش کنین برنامه ریزی کنین،بعد که بهش میرسین،کلی حال میکنین و بعد ممکنه برای یه پیکان 47 برنامه ریزی کنین و باز حال کنین و بعد پیکان 70 و بعد پراید و.......................
ولی اگه یه بنز داشته باشین و بهترین خونه شهر و ویلا و اینا ولی تغییر مثبتی نداشته باشین،بعد از یه مدت افسرده میشین!
برای همین کسایی که از اول همه چیز در اختیارشونه خیلی بیشتر افسرده میشن،چون چیزی برای بهتر شدن ندارن و اون چیزی هم که دارن ،خب سریعا عادی میشه.....
این را من به عینه دیدم و توی زندگی خودم هم لمسش کردم.

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره خب.وقتی آدم از اول همه چیز به طور کامل در اختیارش باشه،دیگه انگیزه ای نداره...واسه چی تلاش کنه؟؟واسه چی برنامه ریزی کنه؟؟چون هرچی که بخواد،خیلی زود براش مهیا می شه....
اما وقتی یه چیزایی کم داری،با شوق و ذوق برنامه ریزی میکنی و واسه به دست آوردنش تلاش می کنی....
اون وقته که وقتی به دستش بیاری،واقعا لذت بخشه.:w16:

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب ... به نظر من هم تغییر در زندگی خیلی مهمه . اما من ترجیح میدم به جای اینکه از پیکان شروع کنم و به بنز برسم ، یه بنز داشته باشم و تغییرات رو با اون امتحان کنم . مثلا یه مسیری رو باهاش رکورد گیری کنم و ببینم که روز به روز اون مسیر رو با زمان کمتری طی می کنم :w12:

eshagh_kh

عضو جدید
چرا باید بهت پیر بدم سارا جان
شما الان داری دوره نقاهت پیشرفتت رو میگزرونی هر چند نشون دادی نیست امیدی به صلاحت حافظ هستی که خوب از قدیم گفتن چاره چیه باید تحمل کرد
خوبه سارا !!!
حالا تو نظرت همونه که نداشته باشن بهتره ؟ یا داشته باشن و درست استفاده کردن رو یاد بگیرن ؟
شما گیری ، چیزی نمی خواین به من بدین؟؟؟؟:w05:
ازمن ناامید نشدین احتمالا؟؟:redface:

نمی خواین چیزی بگین؟؟؟:redface:

thesunnrise

عضو جدید
خوب منم دوست دارم اول پیوستگی زندگیم را بررسی کنم و ببینم که یه روش پویا و منسجمی دارم با حرکت متداوم و پیوسته بعد شروع کنم به مشتق گیری از تابعهایی با شیب زیاد که تغییرات زیادی بدن. در حین اینکه مشتق می گیرم سطح زیر نمودار زندگیم را هم با انتگرال کم کم جمع میزنم و میریزم توی حساب بانکیم. فقط امیدوارم تابعی که انتخاب کردم حتما یه نقطه ماکزیممی داشته باشه و اونم اون بالا بالا ها باشه.
میگم نکنه یه دفعه بفهمم که داخل FoG هستم و تمام تلاشم برای یکی دیگه است؟:cry:

mehrshad53

اخراجی موقت
خوب منم دوست دارم اول پیوستگی زندگیم را بررسی کنم و ببینم که یه روش پویا و منسجمی دارم با حرکت متداوم و پیوسته بعد شروع کنم به مشتق گیری از تابعهایی با شیب زیاد که تغییرات زیادی بدن. در حین اینکه مشتق می گیرم سطح زیر نمودار زندگیم را هم با انتگرال کم کم جمع میزنم و میریزم توی حساب بانکیم. فقط امیدوارم تابعی که انتخاب کردم حتما یه نقطه ماکزیممی داشته باشه و اونم اون بالا بالا ها باشه.
میگم نکنه یه دفعه بفهمم که داخل FoG هستم و تمام تلاشم برای یکی دیگه است؟:cry:

فقط خیلی مواظب این سینوس نامرد باش،زندگی ادمو کلی بالا و پایین میکنه......
مراقب این مجانبای عمودی و افقی هم باش ،بد چیزی هستن:surprised:
از این آرک تانژانت هم اصلا حال نمیکنم،خدا قسمت کسی نکنه!:smile:

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا باید بهت پیر بدم سارا جان
شما الان داری دوره نقاهت پیشرفتت رو میگزرونی هر چند نشون دادی نیست امیدی به صلاحت حافظ هستی که خوب از قدیم گفتن چاره چیه باید تحمل کرد
خوبه سارا !!!
حالا تو نظرت همونه که نداشته باشن بهتره ؟ یا داشته باشن و درست استفاده کردن رو یاد بگیرن ؟
چرا نداشته باشن آخه...کار کرده زحمت کشیده پول دراورده.

داشته باشه اما درست استفاده کنه....نه اینکه تا هوس چیزی کرد،بره همونو بخره.اینجوری اشباع می شه و براش عادی و یکنواخت می شه.

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش ما هرکاری کنیم به گرد پات نمیرسیم

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین جوان به نکته خوبی اشارت نمودی
:weirdsmiley:

نوکرت بوده ام و خواهم بود استاد!
:hate:
داداش ما هرکاری کنیم به گرد پات نمیرسیم

میخ کف کفشتم، موی دماغتم! تفاله چایتم.....

علف دهنتم.........چروک لبتم..........بازم بگم؟

نه نوکرتم،نه پشکلتم،نه .....:surprised:

eshagh_kh

عضو جدید
سارا !!!
خودت میخوای من بهت یه چی بگم دیگه !!!
چرا ؟
وقتی آدم پول خودش در میاره خودش میخره تازه حال هم میکنه , عادی چیه ؟
چرا نداشته باشن آخه...کار کرده زحمت کشیده پول دراورده.

داشته باشه اما درست استفاده کنه....نه اینکه تا هوس چیزی کرد،بره همونو بخره.اینجوری اشباع می شه و براش عادی و یکنواخت می شه.

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سارا !!!
خودت میخوای من بهت یه چی بگم دیگه !!!
چرا ؟
وقتی آدم پول خودش در میاره خودش میخره تازه حال هم میکنه , عادی چیه ؟
این حرف من در مورد کسایی بود که تو پول دارن غرق می شن.نه من و شمایی که میریم سر کار و با پول خودمون هر چی بخوایم می خریم.
منظورم کسایی هستن که هر چی خواستن،سه سوته براشون اماده بوده و هیچ وقت کمبودی تو زندگیشون نداشتن(از نظر مالی البته)

ozra.m

عضو جدید
به نظر من داشتن يا نداشتنه امكانات زندگي مهم نيست مهم داشتن فرهنگ استفاده از امكاناتو رفاه و زمان تو زندگيه ...

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:gol:
میدونی مطلبت خیلی با حال بود;)
دقیقا این و میگه که چرا بچه پولدارای لوس که همیشه پاپا جونشون همه چیز بهشون داده بیشتر خودکشی میکنن:w47:
چون انگیزهای ندارن
خوب پس مطلب اصلی که اینجا مطرح میشه انگیزه است نه؟؟؟؟؟:w19:
ما آدمای صاف و ساده دلمون خوشه که پولامون جمع کنیم هی جمع کنیم بعد یکی از اهداف مالیمون رو براورده کینم بعد قدم بعدی :w25:
چون بیشتر از هر چیزی انگیزه داریم هیچ وقت خسته نمی شیم نا امید هم نمیشیم که خودمون رو بکشیم چون اگر بمیریم تکلیف این همه زحمت که برا زندگی مون کشیدیم تا برسه اینجا چی میشه ها؟:w15::w15::w15:
البته این برداشت کاملا شخصی بود من که از این بعد ماجرا رو دیدم شما چی؟:w27:در ضمن ممنون از تاپیکتون:gol::w30:

mehrshad53

اخراجی موقت
سلام:gol:
میدونی مطلبت خیلی با حال بود;)
دقیقا این و میگه که چرا بچه پولدارای لوس که همیشه پاپا جونشون همه چیز بهشون داده بیشتر خودکشی میکنن:w47:
چون انگیزهای ندارن
خوب پس مطلب اصلی که اینجا مطرح میشه انگیزه است نه؟؟؟؟؟:w19:
ما آدمای صاف و ساده دلمون خوشه که پولامون جمع کنیم هی جمع کنیم بعد یکی از اهداف مالیمون رو براورده کینم بعد قدم بعدی :w25:
چون بیشتر از هر چیزی انگیزه داریم هیچ وقت خسته نمی شیم نا امید هم نمیشیم که خودمون رو بکشیم چون اگر بمیریم تکلیف این همه زحمت که برا زندگی مون کشیدیم تا برسه اینجا چی میشه ها؟:w15::w15::w15:
البته این برداشت کاملا شخصی بود من که از این بعد ماجرا رو دیدم شما چی؟:w27:در ضمن ممنون از تاپیکتون:gol::w30:

آره دیگه.....
آب هرچه زیاد باشه ولی اگه یه جا بمونه،مرداب میشه ولی اگه خیلی کم باشه و جاری باشه چشمه میشه!
نه بابا! چه حرفایی بلدم من:surprised:

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تعداد صفرهای بانکی ام همش یه دونه هست اما نمی دونم چرا مثل آدمای 20 تا صفردار یهویی همه چی دلمو می زنه:surprised:
راستی دردم چیه :(
برم دکتر یا نه ؟

mehrshad53

اخراجی موقت
من تعداد صفرهای بانکی ام همش یه دونه هست اما نمی دونم چرا مثل آدمای 20 تا صفردار یهویی همه چی دلمو می زنه:surprised:
راستی دردم چیه :(
برم دکتر یا نه ؟

شما تجسمت قویه و باهوشی و اینقدر همه چیز را تجسم میکنی که قبل از اینکه بهش میرسی،برات عادی میشه.البته تجسماتت از واقعیت هم بهترن برای همین دیگه با واقعیت حال نمیکنی.....
اینا جدی میگم،یه جورایی کمال گرایی.

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما تجسمت قویه و باهوشی و اینقدر همه چیز را تجسم میکنی که قبل از اینکه بهش میرسی،برات عادی میشه.البته تجسماتت از واقعیت هم بهترن برای همین دیگه با واقعیت حال نمیکنی.....
اینا جدی میگم،یه جورایی کمال گرایی.
خب آقای دکتر چیکار کنم :(
یه دونه گلوله کافیه :surprised:

mehrshad53

اخراجی موقت
خب آقای دکتر چیکار کنم :(
یه دونه گلوله کافیه :surprised:

:mad:
نه دیگه اینطوری هستی و مطمئنا دوست نداری از اونایی باشی که خیلی اهل حال کردن با پول و پلشونن.....
یک کلام ،عین خودمی!:surprised:
این حدس منه و هیچ ارزش دیگری هم ندارد!

بالا