قدم به قدم تا کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی 1393

وضعیت
موضوع بسته شده است.

dorsa82

عضو جدید
آزاده جان سیر اندیشه ها 3 جلد حجم خیلی وحشتناکی داره.از این هفته توی برنامه گنجونده میشه؟
لطفا یه توضیحم راجع به خوندن تاریخ شکل شهر میدی.البته توی برنامه نبود.برای برنامه های دیگه پرسیدم.:D

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
آزاده جان سیر اندیشه ها 3 جلد حجم خیلی وحشتناکی داره.از این هفته توی برنامه گنجونده میشه؟
لطفا یه توضیحم راجع به خوندن تاریخ شکل شهر میدی.البته توی برنامه نبود.برای برنامه های دیگه پرسیدم.:D

سلام
راستش متاسفانه اين كتاب با حجم وحشتناك جزو منابع مهم هست :confused:و حتما بايد خونده بشه. كم كم بخونيد كه خيلي به چشم نياد. مثلا روزي 70-80 صفحه يا يك روز درميون 100 صفحه. جوري كه تا سر يك فصل پيش بريد

تاريخ شكل شهر كتاب خوبيه... سخت هم نيست. به نظرم شيرينه ... همينجوري از اول بخونيد ديگه :D

خلاصه كتاب شهرسازي شهروند گرا(تيبالدز) رو يكي از دوستان اضافه كرده به منابع و همينطور جزوه مدلهاي كمي در شهرسازي

و ميريم كه برسيم با پايان هفته دوم :surprised:

maryam.skr

عضو جدید
سلام. من الان دیدم و وارد تاپیک شدم. تا الان هیچیییییییی هم نخوندم...:cry: میشه منم راه بدینو به مسیری که دارین میرین هدایت کنین؟؟ ممنون میشم...:(

Arch-Azadeh

سلام. من الان دیدم و وارد تاپیک شدم. تا الان هیچیییییییی هم نخوندم...:cry: میشه منم راه بدینو به مسیری که دارین میرین هدایت کنین؟؟ ممنون میشم...:(

سلام دوست عزیز
خیلی خوش اومدین
هنوز دیر نیست نگران نباشید
صفحه اول تاپیک را حتما بخونید

این هم برنامه مطالعاتی :smile:

نمونه برنامه ریزی برای شروع درس خواندن
منابع مهم برای دو هفته اول

ایشالا اینا رو مطالعه کردین سوالی داشتین حتما بپرسید
موفق باشید :gol:

f_fafa

عضو جدید
آزاده جان بگو چيكار كنم
هركار ميكنم برنامم جور نميشه واسه شروع درس:cry:
الان 1 هفتس كه اسير فردام.فردا كه ميشه يه كاري پيش مياد.ميترسم اين كارا آخر كار دستم بده
جمعه و شنبه عروسي دوست صميميم دعوتم كه راه دوره و بايد با دوستام بريم. هر روز پا ميشم يه كار ناخواسته.دارم كم ميارم:cry:

هدیه.

مدیر تالار مهندسی شهرسازی
مدیر تالار
آزاده جان بگو چيكار كنم
هركار ميكنم برنامم جور نميشه واسه شروع درس:cry:
الان 1 هفتس كه اسير فردام.فردا كه ميشه يه كاري پيش مياد.ميترسم اين كارا آخر كار دستم بده
جمعه و شنبه عروسي دوست صميميم دعوتم كه راه دوره و بايد با دوستام بريم. هر روز پا ميشم يه كار ناخواسته.دارم كم ميارم:cry:
فافای عزیز
این یکی از قوانین نانوشته دنیاست که وقتی تصمیم میگیریم کاری رو شروع کنیم همه چیز دست به دست هم میده تا وقفه بیفته تو اون کار. فقط هم واسه شما نیست...واسه همه ی ما پیش اومده.
تنها راه مقابله با این مسئله اینه که شما علاوه بر خواستن، تصمیم هم بگیری که کاری رو انجام بدی. پیشنهاد من اینه که به شدت اراده کنی که حتما روزی نیم ساعت ( یک مدت مشخص اما کوتاه یا تعداد مشخصی صفحه ) مطالعه کنی. تو هر شرایطی و با هر سختی شده این نیم ساعت مطالعه رو اجرا کن و برای خودت جریمه در نظر بگیر. با نیم ساعت مطالعه هیچ چیزی تو برنامه روزانه ما از دست نمیره اما باعث شکست این قانون نانوشته میشه و به طور ناباورانه ای میبینی که بعد از یک هفته مبارزه ، برنامه ی روزانت کاملا با هدفت هماهنگ میشه و میتونی خیلی راحت به خوندنت ادامه بدی.
مهم اینه که مقاومت و سرسختی خودت رو در به رخ این قانون بکشی تا کنار بکشه :)

موفق باشی

maryam.skr

عضو جدید
سلام دوست عزیز
خیلی خوش اومدین
هنوز دیر نیست نگران نباشید
صفحه اول تاپیک را حتما بخونید

این هم برنامه مطالعاتی :smile:

نمونه برنامه ریزی برای شروع درس خواندن
منابع مهم برای دو هفته اول

ایشالا اینا رو مطالعه کردین سوالی داشتین حتما بپرسید
موفق باشید :gol:

ممنون خیلی لطف کردین

هدیه.

مدیر تالار
[h=1]نمونه کارنامه داوطلبان کارشناسی ارشد مجموعه برنامه ریزی شهری و منطقه ای و مدیریت شهری 1391[/h]

با توجه به این جدول ، برای کسب رتبه زیر 50 در آزمون تستی مجموعه برنامه ریزی شهری و منطقه ای و مدیریت شهری، براساس تخمین 3 سال اخیر میانگین وزنی درصد نمره های شما به طور تقریبی باید بالاتر از 44 باشد. در صورتیکه انتظار شما درآزمون کارشناسی ارشد این رشته کسب رتبه زیر 100 باشد براساس تخمین 3 سال اخیر میانگین وزنی درصد نمره های شما به طور تقریبی باید بالاتر از 40 باشد و اگر برای رتبه زیر 200 تلاش می کنید میانگین وزنی درصد نمره های شما به طور تقریبی باید بالاتر از 36 باشد.

موفق باشید

mahfa90

عضو جدید
سلام دوستان.نتایج نهایی کنکور اومده.من اسکیسش رو بدون تمرین 25 درصد زدم.اونایی که اطلاعات درباره اسکیس طراحی شهری دارن لطفا راهنمایی کنن.سطح درصدای اسکیس طراحی شهری چطوره؟مثل اسکیس معماریه.رتبم 576 بود.

mahfa90

عضو جدید
سلام آزاده جان.من امروز سوالات کنکور 92 رو حل کردم.البته به جز زبان!درصدام اینطوری شد.درصدای کنکورم که دادم اینطوری بوده:
زبان________ _ درصد کنکورم 20
مباحث عمومی شهرسازی 10/6 _ درصد کنکورم13/33
مبانی نظری معماری 49/3 _ درصد کنکورم 40
تاریخ معماری و شهرسازی 29/33 _ درصد کنکورم 37/33
تحلیل فضاهای معماری و شهرسازی 13/33 _ درصد کنکورم 16
چطوره؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

Arch-Azadeh

سلام آزاده جان.من امروز سوالات کنکور 92 رو حل کردم.البته به جز زبان!درصدام اینطوری شد.درصدای کنکورم که دادم اینطوری بوده:
زبان________ _ درصد کنکورم 20
مباحث عمومی شهرسازی 10/6 _ درصد کنکورم13/33
مبانی نظری معماری 49/3 _ درصد کنکورم 40
تاریخ معماری و شهرسازی 29/33 _ درصد کنکورم 37/33
تحلیل فضاهای معماری و شهرسازی 13/33 _ درصد کنکورم 16
چطوره؟؟؟؟

سلام
به نظر مياد كه يادتون رفته :smile: الان مهم نيست. درصدا. فقط مهم اينكه سوالها را بزنيد و جوابهاي درست را دقيقا پيدا كنيد و متوجه بشيد. اين سوالات را در فواصل جند هفته اي بايد حدود 10 بار بزنيد. آخر سرا بايد همش بره رو 90.. .

اينجوري بخونيد كه اينبار دور همه سوالهايي كه اشتباه زديد را با رنگ قرمز خط بكشيد و دور سوالاتي كه نزديد را با مثلا با رنگ آبي.هر دور بعدي كه ميزنيد هم همين كار را انجام بدين. اون وقت دقيقا متوجه ميشيد اشكال كارتون كجاست. و تو كدوم مبحث بيشتر ضعيفيد.
من خودم اون موقع كه اين كار را ميكردم مثلا يك سوالي را شايد هر 10 دفعه اشتباه زدم. بعد ديدم نميشه من هر دفعه اين سوال را اشتباه ميزنم. سوال و جواب را نوشته بودم روي كاغذ به ديوار اتاقم زدم .كه هر روز ببينم:D

حالا اين هفته سوالات سالهاي 91 و 90 را بزنيد.

سلام دوستان.نتایج نهایی کنکور اومده.من اسکیسش رو بدون تمرین 25 درصد زدم.اونایی که اطلاعات درباره اسکیس طراحی شهری دارن لطفا راهنمایی کنن.سطح درصدای اسکیس طراحی شهری چطوره؟مثل اسکیس معماریه.رتبم 576 بود

رتبه نهاييتون چند شده؟
روش نمره دادن اسكيس هر سال فرق ميكنه و كاملا غير قابل پيش بينيه كه هرسال رنج نمرات چه جوريه.
امسال طبق درصدايي كه من از بچه ها پرسيدم. به حدود 10 نفر درصداي خيلي بالا دادن بالاي 80-90 درصد. به تعدادي درصداي بين 40-50 دادن و به بقيه بين 20-30 درصد نمره دادن و مسلما اونايي قوبل شدن كه با هر رتبه اي جزو اون 10 نفر اول بودن و بقيه هم درصداي بالاي 40. درصداي بين 20-30 فقط اونهايي قبول شدن كه رتبه خوبي داشتن كه اونا هم با توجه به ضريب بالاي اسكيس رتبشون كلي بدتر شده.

نمره دادن اسكيس هرسال خيلي فرق ميكنه. ولي اون كاري كه هر سال انجام ميدن اينه كه به يك تعداد افراد كه كارشون خيلي خوبه درصداي بالا ميدن. و در نتيجه اون افراد رتبشون هرچي باشه حتما قبول ميشن. و بقيه هم بستگي به رتبه مرحله اولشون و يك جورايي هم شانسشون داره!!!

رو اسكيس بعد از امتحان تئوري كار كنيد و اينكه بله اسكيس طراحي شهري خيلي با معماري فرق داره. از جهاتي خيلي آسونتره و از جهاتي سخت تر :confused:

آخرین ویرایش:

mahfa90

عضو جدید
سلام
به نظر مياد كه يادتون رفته :smile: الان مهم نيست. درصدا. فقط مهم اينكه سوالها را بزنيد و جوابهاي درست را دقيقا پيدا كنيد و متوجه بشيد. اين سوالات را در فواصل جند هفته اي بايد حدود 10 بار بزنيد. آخر سرا بايد همش بره رو 90.. .

اينجوري بخونيد كه اينبار دور همه سوالهايي كه اشتباه زديد را با رنگ قرمز خط بكشيد و دور سوالاتي كه نزديد را با مثلا با رنگ آبي.هر دور بعدي كه ميزنيد هم همين كار را انجام بدين. اون وقت دقيقا متوجه ميشيد اشكال كارتون كجاست. و تو كدوم مبحث بيشتر ضعيفيد.
من خودم اون موقع كه اين كار را ميكردم مثلا يك سوالي را شايد هر 10 دفعه اشتباه زدم. بعد ديدم نميشه من هر دفعه اين سوال را اشتباه ميزنم. سوال و جواب را نوشته بودم روي كاغذ به ديوار اتاقم زدم .كه هر روز ببينم:D

حالا اين هفته سوالات سالهاي 91 و 90 را بزنيد.

رتبه نهاييتون چند شده؟
روش نمره دادن اسكيس هر سال فرق ميكنه و كاملا غير قابل پيش بينيه كه هرسال رنج نمرات چه جوريه.
امسال طبق درصدايي كه من از بچه ها پرسيدم. به حدود 10 نفر درصداي خيلي بالا دادن بالاي 80-90 درصد. به تعدادي درصداي بين 40-50 دادن و به بقيه بين 20-30 درصد نمره دادن و مسلما اونايي قوبل شدن كه با هر رتبه اي جزو اون 10 نفر اول بودن و بقيه هم درصداي بالاي 40. درصداي بين 20-30 فقط اونهايي قبول شدن كه رتبه خوبي داشتن كه اونا هم با توجه به ضريب بالاي اسكيس رتبشون كلي بدتر شده.

نمره دادن اسكيس هرسال خيلي فرق ميكنه. ولي اون كاري كه هر سال انجام ميدن اينه كه به يك تعداد افراد كه كارشون خيلي خوبه درصداي بالا ميدن. و در نتيجه اون افراد رتبشون هرچي باشه حتما قبول ميشن. و بقيه هم بستگي به رتبه مرحله اولشون و يك جورايي هم شانسشون داره!!!

رو اسكيس بعد از امتحان تئوري كار كنيد و اينكه بله اسكيس طراحي شهري خيلي با معماري فرق داره. از جهاتي خيلي آسونتره و از جهاتي سخت تر :confused:
آزاده جان مرسی از راهنمایی واقعا مچکر.:gol::gol::gol:
رتبم واسه دانشگاه های متفاوت فرق داره.از 466 و 400 تا 222 که مال دانشگاه بوعلی هست.این رتبه 222 چرا با بقیه فرق داره؟سهمیه خورده چون من کارشناسی دانشگاه بوعلی بودم و محل سکونتم از شهرهای استان همدانه.به این قضیه مربوط میشه؟

mahfa90

عضو جدید
آزاده جان من یه مشکلی دارم درس مباحث عمومی شهرسازی سوال هاش برام خیلی ناآشناست به خصوص اون سوال هایی که برنامه های شهری یا سوال های با اعداد و ارقام هست:eek:.البته این مشکل گیج بودن تو سوال ها رو تو تاریخ معماری و شهرسازی و تحلیل فضاهای معماری و شهری دارم:que:. میشه لطف کنی منابع اختصاصی هر مبحث و البته کتاب های مهم(چون تهیه هفتاد تا کتاب واقعا سخته) رو بگی تا هرچه زودتر تهیه کنم.:gol::heart:

Arch-Azadeh

آزاده جان مرسی از راهنمایی واقعا مچکر.:gol::gol::gol:
رتبم واسه دانشگاه های متفاوت فرق داره.از 466 و 400 تا 222 که مال دانشگاه بوعلی هست.این رتبه 222 چرا با بقیه فرق داره؟سهمیه خورده چون من کارشناسی دانشگاه بوعلی بودم و محل سکونتم از شهرهای استان همدانه.به این قضیه مربوط میشه؟

سلام رتبه بهتر تو همدان به این دلیل که گفتین نیست. به دلیل اینه که تعداد افراد کمتری اون دانشگاه را انتخاب کردن. رتبه شما تو تعداد افرادی که اون دانشگاه رو انتخاب کردن این بوده :)

آزاده جان من یه مشکلی دارم درس مباحث عمومی شهرسازی سوال هاش برام خیلی ناآشناست به خصوص اون سوال هایی که برنامه های شهری یا سوال های با اعداد و ارقام هست:eek:.البته این مشکل گیج بودن تو سوال ها رو تو تاریخ معماری و شهرسازی و تحلیل فضاهای معماری و شهری دارم:que:. میشه لطف کنی منابع اختصاصی هر مبحث و البته کتاب های مهم(چون تهیه هفتاد تا کتاب واقعا سخته) رو بگی تا هرچه زودتر تهیه کنم.:gol::heart:

سلام
منابع به تفکیک درسها

همشون مهمه ولی خیلی مهماشو میگم حتما :)

آخرین ویرایش:

mahfa90

عضو جدید
سلام رتبه بهتر تو همدان به این دلیل که گفتین نیست. به دلیل اینه که تعداد افراد کمتری اون دانشگاه را انتخاب کردن. رتبه شما تو تعداد افرادی که اون دانشگاه رو انتخاب کردن این بوده :)

سلام
منابع به تفکیک درسها

همشون مهمه ولی خیلی مهماشو میگم حتما :)
سلام آزاده جان این لینک منابع به تفکیک درس ها باز نمیشه!!!

Arch-Azadeh

روش خلاصه نویسی

کتاب ها اکثرا اینجوریه که شما یه پاراگراف و میخونی،زیر مطالب مهمش خط بکشید برای خودتون و بعد تو خلاصه ها بنویسید،یا حاشیه نویسی کنین.ممکنه 5صفحه بخونید چیزی ننویسید ، مهم نبوده حتما ، اشکال نداره و خیلی اوقات پیش میاد یه پاراگراف میخونید و اون چیزی رو که میخواسته نویسنده بگه برای خودتون ، به زبون خودتون مینویسید.

در مورده خلاصه های دیگران یه نکته ،هرکسی باید خلاصه های خودشو داشته باشه،علتش هم اینه هر کس یه کتاب و که خلاصه شو داده به شما،شاید اون کتاب رو آخر از همه خونده باشه،مطالب تکراری رو دیگه ننوشته،ولی شما ممکنه مطالب تکراری طرف براتون جدید بوده باشه که اونوقت مطالب از دستتون در میره.

خلاصه هارو کجا بنویسیم

بسیاری از کتب بصورت فصل به فصل صحبت میکنن(مثلا یه فصل مبانی نطری میگه،یه فصل تاریخ میگه و ...)شما کاری که میکنید،توی کاغذهای جدا این نکات رو مینویسین
مثلا مینویسین بالای کاغذ فصل اول شهرو منطقه،مبانی
بعدتوش نکات رو میاری
فصل دوم تاریخ ، توی کاغذ جداگانه میاری

میتونید به صورت مطلبی دسته بندی کنید کاغذ هاتون را و میتونید به صورت کتاب به کتاب. ولی مهم اینه که حتما حتما مطالب خلاصه نویسی شده دسته بندی داشته باشه. اینجوری موقع برگشت به خلاصه ها خیلی راحت تر اون مطلبی را که میخواید پیدا میکنید.
و خلاصه ها هم میتونید قسمتهایی که که در سالهای پیش ازش سوال اومده و شما در سوالات قبلا دیده بودید را با رنگ متفاوت بنویسید :smile:

من خودم برای خلاصه نویسی یک کلاسور داشتم و کاغد کلاسور. (یا این این دفترهای پاپکو که مثل کلاسور هست). (البته کاغذ کلاسور چون بزرگتره مطلب بیشتر توش جامیگیره و صفحاتتون کمتر میشه :D به این دلیل که اگه تو دفتر بنویسید مثلا 3 فصل از یک کتاب را بخونید و برید سراغ کتاب بعدی، وقتی دوباره به اون کتاب اول بر میگردید میتونید خلاصه هاتون را در ادامه مطالب قدیمی بنویسید و کاغذهای جدید را به همون قسمت اضافه کنید. با استیکر هم میتونید مطالب و کتابها را از هم جدا کنید.

arc eng

عضو جدید
سلام و خسته نباشید.:smile::gol:

راستش من واقعا نگرانم ب خاطر اینکه فکر میکنم طرز خوندنم اشتباهه... من روزنامه وار هم که دارم میخونم باز خیلی عقبم از برنامه. اینجوری نمیدونم ب جایی میرسم یا نه !:confused:

بدون هیچ خلاصه نویسی ! بجه ها چطور میخونن که سریع پیش میرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised:

البته واسه همه آرزوی موفقیت دارم :heart::gol:

mahfa90

عضو جدید
سلام آزاده جان.این گزارش هفتگی من هست:
زبان 504 تا درس 24
سیمای شهر تموم کردم.:)
مبانی نظری پاکزاد تا صفحه 153.
محیط های پاسخده رو تموم کردم.:)
مکان های عمومی فضاهای شهری تا صفحه 73.که بعد از سیمای شهر شروعش کردم.
و یه جزوه مربوط به طرح های توسعه شهری که از دوران کارشناسی داشتم.
و کتاب طراحی شهرها ادموند بیکن تا صفحه 33 که بعد از محیط های پاسخده شروع کردم.
کل مطالب خونده شده به همراه خلاصه نویسی بوده.
مرسی به خاطر لطف و مهربونی که به همگی ما داری.
:gol::gol::heart: tnx a lot :heart: :gol::gol:
با عرض پوزش من یه مسئله برام پیش اومده شاید تا یک هفته یا 10 روز نتونم درست و حسابی درس بخونم مگر روزی 1 یا 2 ساعت.:cry::(

Arch-Azadeh

سلام و خسته نباشید.

راستش من واقعا نگرانم ب خاطر اینکه فکر میکنم طرز خوندنم اشتباهه... من روزنامه وار هم که دارم میخونم باز خیلی عقبم از برنامه. اینجوری نمیدونم ب جایی میرسم یا نه !

بدون هیچ خلاصه نویسی ! بجه ها چطور میخونن که سریع پیش میرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

البته واسه همه آرزوی موفقیت دارم

سلام
هر شخصی برای خودش شیوه مخصوص درس خوندن داره. به نظرمن یکی از مواردی که باعث میشه بهتر یاد بگیرید خلاصه برداری هست. ولی اگه شما جزو اون دسته از افرادی هستید که با خوندن یاد میگیرید...واقعا خوش به حالتون :D من که خوندن دروس تئوری خیلی برام سخته حتما باید خلاصه نویسی کنم تا یادگیریم سریعتر باشه. البته خلاصه نویسی برای دوره کردن هم خیلی خوبه. و دیگه شما لازم نیست برای دوره کل کتاب را بخونید.

در پستهای قبلی هم گفتم، باید بتونید حدود هفته ای 4-5 کتاب را بخونید. یعنی باید وقت بگذارید. از الان هنوز دیر نشده ولی دیگه از آخر مهر برای شروع کردن کمی دیر میشه. مثلا برای شما یک کتاب 200 صفحه ای چقدر طول میکشه که تموم شه؟ شاید سرعت خوندنتون پایینه؟

سلام آزاده جان.این گزارش هفتگی من هست:
زبان 504 تا درس 24
سیمای شهر تموم کردم.
مبانی نظری پاکزاد تا صفحه 153.
محیط های پاسخده رو تموم کردم.
مکان های عمومی فضاهای شهری تا صفحه 73.که بعد از سیمای شهر شروعش کردم.
و یه جزوه مربوط به طرح های توسعه شهری که از دوران کارشناسی داشتم.
و کتاب طراحی شهرها ادموند بیکن تا صفحه 33 که بعد از محیط های پاسخده شروع کردم.
کل مطالب خونده شده به همراه خلاصه نویسی بوده.
مرسی به خاطر لطف و مهربونی که به همگی ما داری.

با عرض پوزش من یه مسئله برام پیش اومده شاید تا یک هفته یا 10 روز نتونم درست و حسابی درس بخونم مگر روزی 1 یا 2 ساعت.

سلام مهفا جان
بسیار هم عالی
خیلی خوب جلو رفتی من واقعا تحسینت میکنم. :w17: پیشنهاد میکنم دوباره برو سراغ سوالهای سالهای پیش 89و90 و 91
این روزی 1-2 ساعت که داری ، مثلا هر رزو دو-سه بخش از سوالات را بزن با توجه به زمانی که داری.
چون روزی یکی دوساعت تا بیای روی یک کتاب تمرکز کنی باید جمع کنی :surprised: .. یا اون کتابهایی که نصفه خوندی را تکمیل کن

موفق باشی :gol::gol:

arc eng

عضو جدید
سلام و ممنون از حوصلتون آزاده جون !:gol:

من تقریبا هر ده صفحه رو تو یکساعت میخونم. فکر کنم مشکل بزرگیه :cry:

در حال حاضر هم فقط تونستم هویت شهر و آفرینش مراکز سرزنده رو امروز تموم کنم :(

کمکم کنید لطفا ..... از طرفی هم من فقط در روز 4 یا نهایتا 5 ساعت تایم دارم:que::que::que::que:

mahfa90

عضو جدید
سلام هدیه جان.من هرکاری میکنم نمیتونم فایل کتاب ها رو تو سایت آپلود کنم.یعنی آپلود میکنم اما در انتها failed میشه.:(نمیدونم چکارش کنم:warn:
f_fafa و venus.2010 براتون فصل 1و 2 کتاب مبانی نظری پاکزاد رو ایمیل کردم:gol:

Arch-Azadeh

کمکم کنید لطفا ..... از طرفی هم من فقط در روز 4 یا نهایتا 5 ساعت تایم دارم:que::que::que::que:

سلام
به نظرم سرعتتون خیلی پایینه. نمیدونم چه جوری میشه 10 صفحه را تو یکساعت خوند!!! یعنی هر یک صفحه 6 دقیقه وقت میبره؟؟؟ :surprised:

به صورت روزنامه وار خوندن میشه 100 صفحه را تو یک ساعت خوند. من کتاب غیر درسی که میخونم انقدر طول میکشه. وقتی میخواید با دقت بخونید اصولا باید هر 1 ساعت 50 صفحه جلو رفته باشید.
با این سرعتی که میگید فکر کنم خوندن منابع کلی وقت میبره و مسلما به کنکور نمیرسید. :cry:

باید ببینید چی باعث میشه که تمرکزتون پایین بیاید و نتونید سریع مطالعه کنید. تمام وسایلی را که باعث میشه حواستون پرت بشه از دور و برتون بردارید. و قرار بگذارید که هر 10 دقیقه باید حدود 8 صفحه خونده باشید.
شاید اگه با صدای بلند بخونید باعث بشه تمرکزتون زیاد بشه و زمان زیادی ازتون نبره!!! راستش باید دقیقا موضوع را بررسی کنید و علت اینکه چرا تمرکزتون را از دست میدید پیدا کنید!!!

4-5 ساعت در روز مفید خیلی خوبه برای درس خوندن. زمانی که میذارید کافیه ولی محتوایی که در این ساعت خونده میشه متاسفانه کمه :(

arc eng

عضو جدید
خسته نباشید...

بله متاسفانه من همونی که فکر میکردم شده.... این چیزی که شما گفتید ی جورایی برای من غیر قابل تصوره :surprised::eek:

انگار باید برای سال بعد برنامه ریزی کنم :cry:

:que::que::que:

f_fafa

عضو جدید
مهديه جان ممنونم واسه فايل ارساليت.دارم DL ميكنم.
موفق باشي عزيزم

هدیه.

مدیر تالار
سلام هدیه جان.من هرکاری میکنم نمیتونم فایل کتاب ها رو تو سایت آپلود کنم.یعنی آپلود میکنم اما در انتها failed میشه.:(نمیدونم چکارش کنم:warn:
f_fafa و venus.2010 براتون فصل 1و 2 کتاب مبانی نظری پاکزاد رو ایمیل کردم:gol:

سلام عزیزم
ممنون از لطفت ، مثل این که اپلود سنتر باشگاه مشکل داره. شما فعلا واسه همدیگه بفرستین تا عقب نمونین .
موفق باشین :gol:

هدیه.

مدیر تالار

سلام دوست عزیز
خسته نباشید ،
آزاده جون در مورد تمرکز واستون نوشتن. حتما سعی کنین در مکان و زمانی که برای درس خوندن میذارین هیچ نوع مزاحمتی برای تمرکزتون وجود نداشته باشه.
نکته دیگه این که به نظر من شما در خوندن دچار وسواس میشین. دقت کنین که ما برای کنکور چهار گزینه ای درس میخونیم نه امتحان تشریحی پایان ترم. خوندنتون باید به نحوی باشه که مطلب رو درست درک کنین نه حفظ مطلق. نکته دیگه ای هم که باید اشاره کنم اینه که شاید به دلیل این که لیسانس شما غیر مرتبط هست مطالب براتون جدیده ، اگر این مطلب درسته باید بگم که در این مورد هم مطمئن باشین که شما با یک بار مطالعه سریع میتونین حداقل 60 درصد مطلب رو بفهمید . یک دور مطالعه سریع انجام بدید ( فقط روخوانی مطالب ) و دور دوم دقیق تر بخونین . اینجوری ذهنتون برای پذیرش مطلب آماده تر میشه و خیلی سریع تر پیش میرید . سعی نکنید دفعه اول هم ذهنتون رو برای پذیرش مطلب جدید اماده کنید و هم مطالب رو حفظ کنید . حتی اگر دور اول فکر میکنید موضوع رو درست متوجه نشدید وقت زیادی رو روی فهم مطالب نذارید مطمئنا دور بعد که دارید میخونین متوجه میشین که ذهنتون همون دفعه اول مطلب رو درک کرده.

و در آخر.....من مطمئنم اگه به نکاتی که آزاده جون و دوستان اشاره میکنن عمل کنید شما همین امسال قبول میشین .
موفق باشید:gol:

dorsa82

عضو جدید
آزاده جان منم همین مشکلو دارم.سرعت خوندنم شدید پایینه.خیلی سریع نهایتا 20 صفحه توی یک ساعت می خونم.فکر می کنم خط به خط کتاب سواله وقدرت تشخیص ندارم کدوم مطلب مهمه و کدوم نه.
تازه همینم آخرش جزئیاتش یادم نیست.:(

mahfa90

عضو جدید
سلام دوست عزیز
خسته نباشید ،
آزاده جون در مورد تمرکز واستون نوشتن. حتما سعی کنین در مکان و زمانی که برای درس خوندن میذارین هیچ نوع مزاحمتی برای تمرکزتون وجود نداشته باشه.
نکته دیگه این که به نظر من شما در خوندن دچار وسواس میشین. دقت کنین که ما برای کنکور چهار گزینه ای درس میخونیم نه امتحان تشریحی پایان ترم. خوندنتون باید به نحوی باشه که مطلب رو درست درک کنین نه حفظ مطلق. نکته دیگه ای هم که باید اشاره کنم اینه که شاید به دلیل این که لیسانس شما غیر مرتبط هست مطالب براتون جدیده ، اگر این مطلب درسته باید بگم که در این مورد هم مطمئن باشین که شما با یک بار مطالعه سریع میتونین حداقل 60 درصد مطلب رو بفهمید . یک دور مطالعه سریع انجام بدید ( فقط روخوانی مطالب ) و دور دوم دقیق تر بخونین . اینجوری ذهنتون برای پذیرش مطلب آماده تر میشه و خیلی سریع تر پیش میرید . سعی نکنید دفعه اول هم ذهنتون رو برای پذیرش مطلب جدید اماده کنید و هم مطالب رو حفظ کنید . حتی اگر دور اول فکر میکنید موضوع رو درست متوجه نشدید وقت زیادی رو روی فهم مطالب نذارید مطمئنا دور بعد که دارید میخونین متوجه میشین که ذهنتون همون دفعه اول مطلب رو درک کرده.

و در آخر.....من مطمئنم اگه به نکاتی که آزاده جون و دوستان اشاره میکنن عمل کنید شما همین امسال قبول میشین .
موفق باشید:gol:
منم با هدیه جان موافقم.چون همین مشکل ها رو داشتم نحوه درس خوندنم رو بررسی کردم و همین نکات رو به کار گرفتم.یعنی سعی کردم مطالب رو درک کنم نه حفظ.یک دور رو خوانی سریع بعد مطالعه دقیق هراه با خلاصه نویسی.مشکل حل شد.یک نکته دیگه که باید بگم به نظر من مطالب کتاب های طراحی شهری با هم همپوشانی داره وقتی چنتا کتاب رو باهم میخونید یه جورایی مرور میشه.پس نگران نباش.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا