برو بچه های دانشگاه پیام نور

مدیر فردا

عضو جدید
کتاب ادبیات حجمش زیاد هست ولی ترم پیش امتحانش خیلی آسون اومده بود طوری که من بعد از امتحان پشیمون شدم که چرا این ادبیات رو یه خورده بیشتر نخوندم ... آخه من اصلا" لای ادبیات رو تا هفته قبل از امتحان باز نکرده بودم تو همون هفته آخر هم خوب نخونده بودم ولی امتحانش خیلی برام ساده بود ...
در مورد خلاصه نویسی تاریخ ادبیات با moongirlموافقم منم دقیقا" همین کار رو کردم خیلی کمک میکنه

میترا حمیدی

عضو جدید
سلام

سلام

با سلام من عضو جدید برو بچه های این سایتم . خیلی خوشحالم از آشنایی شما که اینقدر زیبا به سئوالات هم پاسخ می دهید و به هم کمک می کنید.
من در رشته ی مهندسی صنایع ادامه تحصیل می دم و از طریق فراگیر وارد دانشگاه شدم.
در جواب آقایbisinessman باید بگم این موسسات با اینکه مجوز ندارن میتوانند مفید باشند شما فقط در انجا درس می خوانی اما موقع ثبت نام که شد می ری دفترچه می گیری و می فرستی البته خود دانشگاه هم کلاس می ذاره اما اینقدر شلوغند که 400 نفر تو کلاس باهم می یان ولی اصلا مفید نیست.
شما به همون آموزشگاهت برو و و پیوسته تو سایت سنجش برو تا زمان توزیع دفترچه اعلام شود.
هر کس سوالی در مورد کارشناسی فراگیر داره من در خدمتم.:gol:

میترا حمیدی

عضو جدید
:gol:سلام خدمت آقای مدیر فردا.
در قسمتی به یکی از بچه ها فرمودین دور فراگیر رو خط بکش خوب البته اینهم یک نظر اما هیچوقت کسی رو از راهی که نرفتید نا امید نکنید . شاید فکر کنید بچه های فراگیر همه با معدل 10 دیپلم گرفتن و الکی ئارد دانشگاه شدن .
اما من به عنوان یکی از ان عضو در دوران دبیرستان چندین بار در سمینارهای فیزیک و ریاضی رتبه اول را آوردم. و تحقیق فیزیکم در مورد مکانیک هواپیما و همینطور مقاله ای در مورد هوا و فضا در استان خوزستان نفر برتر شناخته شدم
و با معدل 19.70 رشته ریاضی فارق التحصیل شدم.
با این حال به خاطر یک سری مشکلات ناکهانی در زندگیم نتونستم سراسری قبول شم.
امسال در آزمون فراگیر شاگرد اول آموزشگاهم شدم . پس یک دانشپذیر هم می تونه معدل بالا باشه و درسخون البته من هیچ ادعایی ندارم اما خواهش می کنم از بچه هایی که می خوان این راه رو دنبال کنند اصلا نترسید فقط همت کنید و کمی از تفریحاتتون بزنید

K_Maryam

عضو جدید
آقای مدیر فردا حرفی که در مورد 8 ترمه تموم کردن می زنی درسته به شرطی که رشتت تو دانشگاه پیام نور جا افتاده باشه
من ورودی اول صنایع دانشگاه قزوین هستم و دو ترم اول به جز دروس عمومی چیزی ارائه نشد
ترم 3 بود که تازه چارت 9 ترم صنایع به دانشجو ها اعلام گردیدکه متاسفانه تقریبا همه از اون چارت عقب تر بودیم

حالا به نظرت چجوری باید 8 ترمه تموم کرد؟

shirin_yalda

عضو جدید
فکر می کنم کمتر کسی بتونه 8 ترمه تموم کنه.
وای من واقعا" کم آوردم حجم کتاب ها زیاد و اکثر اساتید ... یا وقت کم میارند.
ولی به تمام دانشجویان ترم اولی توصیه می کنم از اول ترم شروع به درس خوندن بکنند چون آخر ترم نمیشه جمعش کرد.
موفق باشید;)

میترا حمیدی

عضو جدید
:)با سلام خدمت همه
لطفا اگر کسی منبع سئوال میشناسه معرفی کنه من ترم اولی هستم با نحوه سئوالات اشنا نیستم
کتابهای اقتصاد مدیریت و ریاضی
ممنون می شم

shirin_yalda

عضو جدید
معمولا" خود دانشگاه نمونه سوالات را به دانشجوها می ده(یعنی باید بخری)
ولی در مرد رشته ی شما نمی دونم چون تازه توی ÷یام نور اومده.
تا هفته آینده خبرش و بهت می دم;)

ariyayi

عضو جدید
سلام بروبچ

خوبین همگی میبینم اعضا کم کم داره زیاد میشه .پیام نور دانشگاه خوبیه من اولش اصلا خوشم نمیومد اما الان وابسته شدم اخه همکلاسی ها خیلی باحالن;):biggrin: تازه میگن پیام نوری ها باهوش ترن:confused: خودتونو دستکم نگیرید :D

یک سوال هم داشتم مثل اینکه طبق نمره معدل می تونی واحد بر داری کسی اطلاعات داره مثلا با چه معدلی چند تا واحد برا ترم 2 میشه برداشت؟؟؟؟

مدیر فردا

عضو جدید
:gol:سلام خدمت آقای مدیر فردا.
در قسمتی به یکی از بچه ها فرمودین دور فراگیر رو خط بکش خوب البته اینهم یک نظر اما هیچوقت کسی رو از راهی که نرفتید نا امید نکنید . شاید فکر کنید بچه های فراگیر همه با معدل 10 دیپلم گرفتن و الکی ئارد دانشگاه شدن .
اما من به عنوان یکی از ان عضو در دوران دبیرستان چندین بار در سمینارهای فیزیک و ریاضی رتبه اول را آوردم. و تحقیق فیزیکم در مورد مکانیک هواپیما و همینطور مقاله ای در مورد هوا و فضا در استان خوزستان نفر برتر شناخته شدم
و با معدل 19.70 رشته ریاضی فارق التحصیل شدم.
با این حال به خاطر یک سری مشکلات ناکهانی در زندگیم نتونستم سراسری قبول شم.
امسال در آزمون فراگیر شاگرد اول آموزشگاهم شدم . پس یک دانشپذیر هم می تونه معدل بالا باشه و درسخون البته من هیچ ادعایی ندارم اما خواهش می کنم از بچه هایی که می خوان این راه رو دنبال کنند اصلا نترسید فقط همت کنید و کمی از تفریحاتتون بزنید
سلام خانوم میترا خیلی خوش اومدی
درباره اون چیزی که قبلا" گفتم باید بگم که ابدا" منظور من اون چیزی که شما فکر میکنید نبود من فقط خواستم بگم دوره ها یا رشته های تازه تاسیس توی هر دانشگاهی اوایلش با نارساییها و نا هماهنگیهایی همراه که باعث پرت شدن زحمات داوطلبین میشه و بعضی وقتها دلسردشون میکنه بخاطر همین گفتم فعلا" دور فراگیر رو خط بکشد تا کاملاگ جا بیفته و آزمایششو پس بده و این فقط نظر منه ممکن شماها اینو قبول نداشته باشید که کاملا" هم طبیعیه
ولی من هیچ جای تاپیکهام و صحبتهام تا حالا نه فراگیر ونه دانشجوهاشو زیر سؤال نبردم وحتی اونجوری که گفتید راجع بهشون فکر هم نکردم .

آخرین ویرایش:

مدیر فردا

عضو جدید
آقای مدیر فردا حرفی که در مورد 8 ترمه تموم کردن می زنی درسته به شرطی که رشتت تو دانشگاه پیام نور جا افتاده باشه
من ورودی اول صنایع دانشگاه قزوین هستم و دو ترم اول به جز دروس عمومی چیزی ارائه نشد
ترم 3 بود که تازه چارت 9 ترم صنایع به دانشجو ها اعلام گردیدکه متاسفانه تقریبا همه از اون چارت عقب تر بودیم

حالا به نظرت چجوری باید 8 ترمه تموم کرد؟

با اینکه بهتون حق میدم ولی هنوز هم دیر نشده ...

s.saeid

عضو جدید
من خودم قبلا دانشگاه پیام نور رشته مهندسی کامپیوتر خوندم.........می فهمم دانشگاه پیام نور چه خبره.دولت واقعا باید به دانشگاه پیام نور بها بده تا استعدادها کشف بشه . اتفاقا بچه هایی هم پیدا میشن که با رتبه 5000 ریاضی فیزیک پیام نور رو انتخاب میکنن..........از جمله من که قبلا بودم والان روزانه سراسریام...........................

businessman

عضو جدید
من خودم قبلا دانشگاه پیام نور رشته مهندسی کامپیوتر خوندم.........می فهمم دانشگاه پیام نور چه خبره.دولت واقعا باید به دانشگاه پیام نور بها بده تا استعدادها کشف بشه . اتفاقا بچه هایی هم پیدا میشن که با رتبه 5000 ریاضی فیزیک پیام نور رو انتخاب میکنن..........از جمله من که قبلا بودم والان روزانه سراسریام...........................
کاملاً مشابه من , منم با رتبه 5500 اومدم فراگیر:surprised:

میترا حمیدی

عضو جدید
سلام دارم به همه ی شما بچه های خوب و درسخوان پیام نوری.
پس چرا هیچکس از روز دانشجو چیزی ننوشته؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!:eek:
مگه ما دانشجو نیستیم ؟
راستی خبر دارین تو تهران دوستای دانشجومونو میگیرند؟
جدیدا رییس نیروی انتظامی دخترها را از پوشیدن چکمه معن میکنه؟ اینم نشنیدین؟!!!!!!!!!
بابا شما دیگه کی هستین !!!!!!!!!!

businessman

عضو جدید
:)با سلام خدمت همه
لطفا اگر کسی منبع سئوال میشناسه معرفی کنه من ترم اولی هستم با نحوه سئوالات اشنا نیستم
کتابهای اقتصاد مدیریت و ریاضی
ممنون می شم
به نظر من برای این دروس برید کتاب های طلائی راهنمای جامع رو بگیرید. خیلی کتابای خوبی هستند. هم تست داره هم درس.

میترا حمیدی

عضو جدید
سلام به جناب مدیر فردا

سلام به جناب مدیر فردا

ضمن تشکر از خوشامدگویی شما. از توضیحاتتون ممنونم

businessman

عضو جدید
در ضمن دوستان فراگیری در هفته مجموع تقریباً چند ساعت درس می خونند؟
خوداییش خوندن درسا کلی وقت می بره و دست کمی از کنکور سراسری نداره:cry:

میترا حمیدی

عضو جدید
به نظر من برای این دروس برید کتاب های طلائی راهنمای جامع رو بگیرید. خیلی کتابای خوبی هستند. هم تست داره هم درس.

مرسی شز راهنماییتون اما این کتابا هنوز اهواز نیومده من در تمام این کتابفروشیها رو از جا کندم اما ندارن مخصوصا اقتصاد و مدیریت که اصلا گیر نمی یاد.

میترا حمیدی

عضو جدید
نقل قول:
خوداییش خوندن درسا کلی وقت می بره و دست کمی از کنکور سراسری نداره

businessman

عضو جدید
نقل قول:
خوداییش خوندن درسا کلی وقت می بره و دست کمی از کنکور سراسری نداره

مگه چه خبره بابا 2 3 ساعت کافیه دیگه

businessman

عضو جدید
مرسی شز راهنماییتون اما این کتابا هنوز اهواز نیومده من در تمام این کتابفروشیها رو از جا کندم اما ندارن مخصوصا اقتصاد و مدیریت که اصلا گیر نمی یاد.
می تونید از اینجاها آن لاین تهیه کنید

www.e-ketab.com
www.adinebook.com
www.ketabonline.com
www.efeh.com
www.iranbin.com

salinazjan

عضو جدید
وای!!!!!!!

وای!!!!!!!

من ترم اولم اهواز
واقعا پیام نور خوندنش سخته :)اما دیده همه اینه که آ زاد ازما بهتره .در صورتی که اینطور نیست:surprised:

آخرین ویرایش:

mahdy1359

عضو جدید
با سلام
خیلی وقت بود که دنبال همچین جایی میگشتم.
من دانشجوی سال اول فیزیک پیام نور زنجان هستم. ابتدا در پاسخ به دوستانی که درمورد زمان امتحانات فراگیر پرسیده بودند باید بگم که دفترچه آزمون بهمن یا اسفند توزیع میشه و امتحانات هم بصورت متمرکز (مثل کنکور) همگی در یک روز که معمولا شهریور ماهه برگزار میشه.
اما به دوستانی که قصد ورود به دانشگاه از طریق آزمون فراگیر رو دارن توصیه میکنم که بیخیال این کار بشن و از طریق کنکور سراسری اقدام کنند به چند دلیل:

1) من خودم هم کنکور شرکت کرده بودم و هم فراگیر . و بدون اینکه یک صفحه کتاب بخونم از طریق کنکور قبول شدم ( رشته فیزیک) ضمنا این نکته رو هم بگم که من 7-8 سال پیش دیپلم گرفتم و اکثر کتابها هم تغییر کردن. بعد از کنکور چون امیدی به قبولی نداشتم نشستم 2 ماه برای فراگیر خوندم ولی قبول نشدم. باور کنید سوالها در حد المپیاد بود. بعد از اینکه دفترچه عمومی رو جمع کردن حدود 80% داوطلبها جلسه رو ترک کردن . حالا پیدا کنید پرتقال فروش را :biggrin:

2) وقتی فارغ التحصیل شدین روی مدرکتون عنوان فراگیر رو درج میکنن. خودم چند تا آگهی استخدام توی روزنامه دیدم که نوشته بود فقط مدارک دانشجویانی که از طریق آزمون سراسری وارد دانشگاه شده اند مورد قبول است. هر چند مسئولین این مطلبو رد میکنند:surprised:

ضمنا در پاسخ به دوستانی که در مورد سطح اساتید بحث کرده بودن باید بگم در رشته خودم که تحقیق کردهم یکی از دانشجوهای ترم بالا میگفت اساتید خیلی خوبی داره مثلا برای درس کوانتوم دکتر سعد الله نصیری رئیس سابق انجمن نجوم و استاد مرکز تحصیلات تکمیلی زنجان بهشون درس میداده. و بقیه اساتید دروس تخصصی هم اکثرا اساتید دانشگاه زنجان هستند.

برای دوستانی هم که فکر میکنند دانشگاه آزاد بهتره هم بگم که همسایه ما کاردانی مکانیک دانشگاه آزاد ترم آخره . باور نمیکنید وقتی ازش میپرسم مشتق 2x چی میشه نمیدونه:eek:

businessman

عضو جدید
دوستان یکی از استادای ما تو این آموزشگاهی که میرم می گفت اگر کسی بتونه تو فراگیر معدل بالای 19 یا 19.5 بیاره دانشگاه هایی مثل خواجه نصیر یا پلی تکنیک قبولش می کنن:surprised:
آیا این قضیه درسته یا این استاد چرت و پرت گفته؟

mahdy1359

عضو جدید
دوستان یکی از استادای ما تو این آموزشگاهی که میرم می گفت اگر کسی بتونه تو فراگیر معدل بالای 19 یا 19.5 بیاره دانشگاه هایی مثل خواجه نصیر یا پلی تکنیک قبولش می کنن:surprised:

به حق چیزهای نشنیده.
خودت ببین با عقلت جور در میاد:D

بالا