سوال و جواب حسابداری

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ،نمی خوام ناامیدتون کنم
ولی زبان]ریاضی و آمار خیلی مهم هستن برای قبول شدن تو کنکور ارشد اونم روزانه

آمار چیه؟آمار هم مگه هست؟؟؟؟؟؟آقای M o R i S نگفته بود بهم!!!!!تو رو خدا ما بچه شهرستانیا رو آلاخون والاخون نکنین،اطلاعات درست و کامل بدین...
یعنی اگه زبانو خالی بزاره قبول نمیشه؟؟؟؟میانگین 30 درصد قبول میشه؟؟،غیرانتفاعی چی؟؟؟آقای M o R i S که درصدهای بالایی رو میگه!میگه 45 درصد!!!!!!!!

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دادا فکر نکنم با خوندن فقط کتابای تخصصی بتونه قبول شه
زبان یه عامله کلیدیه برای قبئچولی ارشد اونم روزانه اتفاقا باید رو زبانش کار کنه

سلام
شما درصد 3 نفر اول رشته حسابداری ببینید
همه زبان صفر زدن
با مطالعه این منابع ایشان حداقل 30-40% زبان میزنه
در ضمن کفتن به زبان اصلا علاقه ندارن

قنبری پور

عضو جدید
کاربر ممتاز
آمار چیه؟آمار هم مگه هست؟؟؟؟؟؟آقای M o R i S نگفته بود بهم!!!!!تو رو خدا ما بچه شهرستانیا رو آلاخون والاخون نکنین،اطلاعات درست و کامل بدین...
یعنی اگه زبانو خالی بزاره قبول نمیشه؟؟؟؟میانگین 30 درصد قبول میشه،غیرانتفاعی چی؟؟؟آقای M o R i S که درصدهای بالایی رو میگه!میگه 45 درصد!!!!!!!!

بله آمارم هست
چه ربطی به شهرستانی و غیر شهرستانی داره ؟باید بخونی
بخوای ارشد قبول شی باید منابع مختلف بخونی و تا می تونی تست بزنی
شما گفتین روزانه نگفتین غیر انتفاعی ، پس با یه مدت خوندن احتمال قبولیش تو دانشگاههای غیرانتفاعی هست

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله آمارم هست
چه ربطی به شهرستانی و غیر شهرستانی داره ؟باید بخونی
بخوای ارشد قبول شی باید منابع مختلف بخونی و تا می تونی تست بزنی
شما گفتین روزانه نگفتین غیر انتفاعی ، پس با یه مدت خوندن احتمال قبولیش تو دانشگاههای غیرانتفاعی هست

ربطش به اینه که شهرستانیا امکاناتشون کمتره حداقل از نظر منابع خریدن!!!رشته خودم مکانیک که هستم اینطور بوده خیلی خیلی رو منابع پیدا کردن مشکل داشتم،ولی قبول شدم خدارو شکر
نه آن جمله رو تصحیح کردم سوالی بود،با میانگین درصد 30 روزانه قبول قبول نمیشه؟

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
یعنی اگه زبانو خالی بزاره قبول نمیشه؟؟؟؟میانگین 30 درصد قبول میشه؟؟،غیرانتفاعی چی؟؟؟آقای M o R i S که درصدهای بالایی رو میگه!میگه 45 درصد!!!!!!!!

خواهر شما مگه لیسانس حسابداری ندارن

مطمئنا اینو حداقل میدونن که چه درسهایی رو باید بخونن

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان واسه آمار چه منبعی معرفی میکنین؟؟؟؟

قنبری پور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
شما درصد 3 نفر اول رشته حسابداری ببینید
همه زبان صفر زدن
با مطالعه این منابع ایشان حداقل 30-40% زبان میزنه
در ضمن کفتن به زبان اصلا علاقه ندارن

احتمالا درصد آمار و ریاضیشون بالا بوده
اشتباه نکن اتفاقا زبان خیلی مهمه تو کنکور ارشد
شما برو امتحان بده زبانو صفر بزن ریاضیو آمارم درصد خوبی نداشته باش اگه قبول شدی
شک نکن خیلی خوش شانس بودی ، ما که از همون کارشناسیم بهمون تاکید کردن که رو زبان خیلی کار کنید
شمارو نمی دونم اساتید ما که اینجوری راهنماییمون کردن

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواهر شما مگه لیسانس حسابداری ندارن

مطمئنا اینو حداقل میدونن که چه درسهایی رو باید بخونن

راستشو بخوای الان دارن ترم اخر رو میخونن،به فکر کنکور نیست،نه این که از تحصیلات بدش بیاد،باید یکی ترغیبش کنه،منم میخوام تمام و کمال همه چی رو براش آماده کنم و آن فقط بخونه با خیال راحت،به خدا فقط هدفم اینه.......

قنبری پور

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستشو بخوای الان دارن ترماخر رو میخونن،به فکر کنکور نیست،نه این که از تحصیلات بدش بیاد،باید یکی ترغیبش کنه،منم میخوام تمام و کمال همه چی رو براش آماده کنم و آن فقط بخونه با خیال راحت،به خدا فقط هدفم اینه.......

پس انگیزه شما بیشتره
تا انگیزه نباشه که خواهر شما نمی تونه رو درس خوندن تمرکز کنه

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس انگیزه شما بیشتره
تا انگیزه نباشه که خواهر شما نمی تونه رو درس خوندن تمرکز کنه

خوب آره،ولی من میدونم آن انگیزه منو ببینه از درس خوندن خوشش میاد،حرفای منو میفهمه،الان خودش خبر نداره دنبال منابعش هستم،میخوام غافلگیرش کنم،کنکور ارشد حسابداری هم اطراف بهمن شروع میشه دیگه؟بعد اگه از الان مهر شروع کنه امیدی هست که روزانه قبول شه؟؟غیر انتفاعی چقدر امید هست؟

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
احتمالا درصد آمار و ریاضیشون بالا بوده
اشتباه نکن اتفاقا زبان خیلی مهمه تو کنکور ارشد
شما برو امتحان بده زبانو صفر بزن ریاضیو آمارم درصد خوبی نداشته باش اگه قبول شدی
شک نکن خیلی خوش شانس بودی ، ما که از همون کارشناسیم بهمون تاکید کردن که رو زبان خیلی کار کنید
شمارو نمی دونم اساتید ما که اینجوری راهنماییمون کردن

قنبری جان منم نگفتم که صفر بزنه

گفتم 30-40 بزنن به شرطی که بقیه دروس بالای 45-50%

بزنن روزانه بابل قبول میشن

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

تو رشته من که مهندسی مکانیک هستم اگه این درصدا رو بزنی بهترین دانشگاه ها رو قبول میشن!میگم این درصدا رو میشه زد واقعا؟؟؟یا برای تیزهوشانه؟؟؟

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
تو رشته من که مهندسی مکانیک هستم اگه این درصدا رو بزنی بهترین دانشگاه ها رو قبول میشن!میگم این درصدا رو میشه زد واقعا؟؟؟یا برای تیزهوشانه؟؟؟

درس های شما خیلی سخت تر از درسای حسابداری

یک نفر با آیکیوی متوسط ولی با مطالعه خوب میتونه یزنه

راستش بخوای تو رشته ما 20 هزار نفر شرکت میکنن

ولی رقابت اصلی بین 2000 نفرم شاید نباشه

قنبری پور

عضو جدید
کاربر ممتاز

چون گفتی زبان نخونه اینو گفتم
قبول کن اکثر بچه های حسابداری ریاضی و آمار،زبانشون ضعیفه به قول شما رقابت بین یه عده خاصه
اون کسایی هم که روزانه قبول شدن اکثرا ریاضی و آمارشون بالا بوده زبانم تا حدودی خوب زدن
من خودم برای روزانه تخصصیام بالا بودن ولی متاسفانه آمار و ریاضیم زیاد جالب نبود،زبانم بد نبود

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درس های شما خیلی سخت تر از درسای حسابداری

یک نفر با آیکیوی متوسط ولی با مطالعه خوب میتونه یزنه

راستش بخوای تو رشته ما 20 هزار نفر شرکت میکنن

ولی رقابت اصلی بین 2000 نفرم شاید نباشه

ممنون بیشتر امیدوارتر شدم،آهان یه سوال رتبه آخرین فرد مجاز شده برای ارشد رشته حسابداری رو بگین ممنون میشم...مثلا واسه رشته ما امسال تا 2500 مجاز شدن واسه رشته شما چقدره حدودا؟

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
چون گفتی زبان نخونه اینو گفتم
قبول کن اکثر بچه های حسابداری ریاضی و آمار،زبانشون ضعیفه به قول شما رقابت بین یه عده خاصه
اون کسایی هم که روزانه قبول شدن اکثرا ریاضی و آمارشون بالا بوده زبانم تا حدودی خوب زدن
من خودم برای روزانه تخصصیام بالا بودن ولی متاسفانه آمار و ریاضیم زیاد جالب نبود،زبانم بد نبود

من گفتم زبانش ضعیفه زبان عمومی نمی خواد بخونه
چون مطالبش پراکنده است
و نسبت به وقتی که میزاری نتیجه خوبی رو نمی گیری

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ممنون بیشتر امیدوارتر شدم،آهان یه سوال رتبه آخرین فرد مجاز شده برای ارشد رشته حسابداری رو بگین ممنون میشم...مثلا واسه رشته ما امسال تا 2500 مجاز شدن واسه رشته شما چقدره حدودا؟

والا من برای بابل نمی دونه

برای تهران حدودا تا رتبه 200 روزانه شبانه قبولا

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من پیشنهاد میکنم اگه خواهر شما تا حالا هیچ مطالعه ای نداشته

برای کنکور امسال با توجه به زمان کم باقی مانده زبان کنار بزاره و رو دروس دیگه تمرکز کنه

چون اگه زبان که ضریب 2 داره صفر بزنه شاید چیز زیادی از دست نده

ولی اگه حسابرسی که اکثرا بالای 90 میزنن زیر 80 بزنه خیلی عقب میفته

ولی اگه امسال قبول نشد برای سال بعد حتما رو زبان سرمایه گذاری کنه !!!

پ.ن منظورم از اکثرا کسایی که رتبه میارن!!

آخرین ویرایش:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من پیشنهاد میکنم اگه خواهر شما تا حالا هیچ مطالعه ای نداشته

برای کنکور امسال با توجه به زمان کم باقی مانده زبان کنار بزاره و رو دروس دیگه تمرکز کنه

چون اگه زبان که ضریب 2 داره صفر بزنه شاید چیز زیادی از دست نده

ولی اگه حسابرسی که اکثرا بالای 90 میزنن زیر 80 بزنه خیلی عقب میفته

ولی اگه امسال قبول نشد برای سال بعد حتما رو زبان سرمایه گذاری کنه !!!

پ.ن منظورم از اکثرا کسایی که رتبه میارن!!

ممنون،دلم میخواست اسم واقیعیتو بدونم که راحت تر باهات بحرفم ولی نمیشه...دمت گرم خیلی مردی داداش،باشه بهش میگم زبان نخونه و درسهای دیگه رو بچسبه بخونه.فقط آن منابع یادت یادت نره!!

saye0roshani

عضو جدید
سلام دوستان ، رشته کارشناسی من مهندسی ict بود ولی بنابر دلایلی ترجیح میدم که برای ارشد حسابداری بخونم بنظرتون دیر اقدام کردم برای تغییر رشته ؟ اگر از الان شروع کنم برای خوندن آیا میتونم روزانه قبول بشم ؟ منابعی که بتونه کمک کنه تا درصد بالا بیارم رو لطفا بگید و این که لطفا راهنماییم کنید که در صورت قبولی آیا ممکنه که سر کلاس ها کم بیارم ؟ یعنی لازم هست که مهارت خاصی رو باید بلد باشم ؟ همینقدر که شروع کنم برای یاد گرفتن نرم افزارها در کنار خوندن برای ارشد کافیه ؟ بنظرتون از کارشناسی شروع کنم بهتر نیست؟ معذرت میخوام که خیلی سوال میکنم و ممنون میشم که جوابم رو بدید ;)

فرزانه گل

عضو جدید
سلام دوستان ، رشته کارشناسی من مهندسی ict بود ولی بنابر دلایلی ترجیح میدم که برای ارشد حسابداری بخونم بنظرتون دیر اقدام کردم برای تغییر رشته ؟ اگر از الان شروع کنم برای خوندن آیا میتونم روزانه قبول بشم ؟ منابعی که بتونه کمک کنه تا درصد بالا بیارم رو لطفا بگید و این که لطفا راهنماییم کنید که در صورت قبولی آیا ممکنه که سر کلاس ها کم بیارم ؟ یعنی لازم هست که مهارت خاصی رو باید بلد باشم ؟ همینقدر که شروع کنم برای یاد گرفتن نرم افزارها در کنار خوندن برای ارشد کافیه ؟ بنظرتون از کارشناسی شروع کنم بهتر نیست؟ معذرت میخوام که خیلی سوال میکنم و ممنون میشم که جوابم رو بدید ;)
سلام...اول بابت حسن انتخابتون در مورد رشته بهتون تبریک میگم. من هم مثل شما تغییر رشته دادم ولی از رشته ریاضی به حسابداری و از کاردانی به کارشناسی الان هم دومین ترم از حسابداری رو میگذرونم. بدون هیچ پیش زمینه ای وارد این رشته شدم ولی الان موفقم این رو فهمیدم که کسانی که پایه ریاضی قوی دارن در هر عرصه ای وارد حسابداری بشن اگر همت عالی داشته باشن موفق میشن.در مورد معرفی کتابهای ارشد هم از دوستانی که توی این زمینه تخصص دارند میخوام که راهنمایی تون کنن. منتظر باشید دوست عزیز:)

saye0roshani

عضو جدید
سلام...اول بابت حسن انتخابتون در مورد رشته بهتون تبریک میگم. من هم مثل شما تغییر رشته دادم ولی از رشته ریاضی به حسابداری و از کاردانی به کارشناسی الان هم دومین ترم از حسابداری رو میگذرونم. بدون هیچ پیش زمینه ای وارد این رشته شدم ولی الان موفقم این رو فهمیدم که کسانی که پایه ریاضی قوی دارن در هر عرصه ای وارد حسابداری بشن اگر همت عالی داشته باشن موفق میشن.در مورد معرفی کتابهای ارشد هم از دوستانی که توی این زمینه تخصص دارند میخوام که راهنمایی تون کنن. منتظر باشید دوست عزیز:)

سلام خانم فرزانه گل ، ممنون بابت توجهتون:gol: و یک سوال دیگه اینکه با توجه به این که حسابداری یک رشته علوم انسانی محسوب میشه آیا به حفظیات بیشتر پرداخته میشه یا با عملیات ریاضی بیشتر سرو کار داره ؟ چون من بشدت در بخش حفظیات ضعیف هستم ولی خب ریاضی رو با عشق و علاقه میخونم :redface:
نظر دوستان دیکه چیه ؟من برای ارشد اقدام کنم یا از صفر شروع کنم ؟ از اینکه از صفر شروع کنم نمیترسم اما از اینکه انتخاب نا بجایی داشته باشم بشدت میترسم :confused:
ممنون میشم راهنماییم کنید :gol:

فرزانه گل

عضو جدید
سلام خانم فرزانه گل ، ممنون بابت توجهتون:gol: و یک سوال دیگه اینکه با توجه به این که حسابداری یک رشته علوم انسانی محسوب میشه آیا به حفظیات بیشتر پرداخته میشه یا با عملیات ریاضی بیشتر سرو کار داره ؟ چون من بشدت در بخش حفظیات ضعیف هستم ولی خب ریاضی رو با عشق و علاقه میخونم :redface:
نظر دوستان دیکه چیه ؟من برای ارشد اقدام کنم یا از صفر شروع کنم ؟ از اینکه از صفر شروع کنم نمیترسم اما از اینکه انتخاب نا بجایی داشته باشم بشدت میترسم :confused:
ممنون میشم راهنماییم کنید :gol:
خواهش میکنم... درسته حسابداری رشته انسانیه ولی بیشتر از حفذیات به تکرار احتیاج داره ...به تمرکز روی مباحث ... مثلا درس حسابداری مالی اول یک ذهن آماده و کنجکاو نیاز داره که بتونه تحلیل کنه درس رو و کسی که درسای حسابداری رو حفظ کنه اصلا موفق نمیشه....شما قبل از هر چیزی باید روی اصول حسابداری کامل تسلط داشته باشی بعد شروع به بقیه درسا کنید بدون دانستن اصول ذهنتون روی یادگیری بقیه درسا آشفته میشه.

saye0roshani

عضو جدید
ممنون خانم فرزانه گل بخاطر توجهتون ، امیدوارم در آینده بتونم از راهنمایی هاتون استفاده کنم :gol:

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ممنون خانم فرزانه گل بخاطر توجهتون ، امیدوارم در آینده بتونم از راهنمایی هاتون استفاده کنم :gol:

سلام دوست عزیز

من اساسا با این شکل تغییر رشته به خصوص در این مقطع تحصیلی مخالفم

به دلیل اینکه تمام مطالب که تو حسابداری کاربرد دارند شما باید در مقطع کارشناسی فرا بگیرید

مقطع ارشد بیشتر به فلسفه وجودی این مباحث میپردازند ...

ولی من منابع کارشناسی ارشد در اختیارتون میزارم
اگر این منابع مطالعه کردید و احساس کردین نیاز به مطالعه بیشتری دارید
منابع تکمیلی رو هم در اختیارتون میزارم

زبان دو جلد تالانه : انتشارات کیومرث
اگر زبانت خیلی قوی نیست راهنماش بگیرید کاربردی تره

صنعتی : استاد درگاهی نگاه دانش
مالی جلد 1-2 : استاد کرمی نگاه دانش
حسابرسی :استاد کرمی
نگاه دانش

ریاضی :مدرسان شریف

آخرین ویرایش:

saye0roshani

عضو جدید
سلام دوست عزیز

من اساسا با این شکل تغییر رشته به خصوص در این مقطع تحصیلی مخالفم

به دلیل اینکه تمام مطالب که تو حسابداری کاربرد دارند شما باید در مقطع کارشناسی فرا بگیرید

مقطع ارشد بیشتر به فلسفه وجودی این مباحث میپردازند ...

ولی من منابع کارشناسی ارشد در اختیارتون میزارم
اگر این منابع مطالعه کردید و احساس کردین نیاز به مطالعه بیشتری دارید
منابع تکمیلی رو هم در اختیارتون میزارم

زبان دو جلد تالانه : انتشارات کیومرث
اگر زبانت خیلی قوی نیست راهنماش بگیرید کاربردی تره

صنعتی : استاد درگاهی نگاه دانش
مالی جلد 1-2 : استاد کرمی نگاه دانش
حسابرسی :استاد کرمی
نگاه دانش

ریاضی :مدرسان شریف
سلام آقای m o r i s ممنونم از راهنماییتون ، نظر شما اینه که از کارشناسی شروع کنم به خوندن ؟ اگر کلاس هایی که در آموزشگاه های آزاد برگزار میشن رو برم باز هم ممکنه کم بیارم توی ارشد؟ و این که من دقیقا نمیدونم چقدر از مباحث در حسابداری حفظ کردنی هستند چون من بشدت توی این مورد ضعف دارم ولی برام مباحث مربوط به ریاضیات و بطور کلی حل مسیله اصلا سختی نداره ، راستی کتاب هایی که معرفی کردید تستی هستند یا مرجع ؟و اینکه با توجه به وقت کم باقیمانده لازمه کتاب های مرجع رو بخونم بعد تست بزنم ؟؟

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام آقای m o r i s ممنونم از راهنماییتون ، نظر شما اینه که از کارشناسی شروع کنم به خوندن ؟ اگر کلاس هایی که در آموزشگاه های آزاد برگزار میشن رو برم باز هم ممکنه کم بیارم توی ارشد؟ و این که من دقیقا نمیدونم چقدر از مباحث در حسابداری حفظ کردنی هستند چون من بشدت توی این مورد ضعف دارم ولی برام مباحث مربوط به ریاضیات و بطور کلی حل مسیله اصلا سختی نداره ، راستی کتاب هایی که معرفی کردید تستی هستند یا مرجع ؟و اینکه با توجه به وقت کم باقیمانده لازمه کتاب های مرجع رو بخونم بعد تست بزنم ؟؟

منظورم این نبود از کارشناسی شروع کنید
چون واقعا زمان ارزشمنده
ولی اگر بتونن توی یکسری کلاسها شرکت کنید
حتما مفید فایده خواهد بود
همان طور که فرزانه گفت :
حسابداری هم میشه حفظ کرد و هم مفهومی یاد گرفت
و اگر بخوای ثبتها رو حفظ کنید مطمئنا در آینده به مشکل میخورید ...
مطمئنا تو این وقت کم باقی مونده نمی تونید هم بخونید هم تست بزنید
البته باز بستگی داره کدوم دانشگاه بخوایین قبول بشین ....!؟

saye0roshani

عضو جدید
من حتما میخوام دانشگاه سراسری قبول بشم و ترجیحا تهران :D (میدونم اعتماد بنفسم خیلی زیاده و توقعم بیشتر از اون ) امروز جایی تماس گرفتم گفتن که دوره مقدماتی حسابداری رو توی 3 ماه کلاس فشرده و دوره پیشرفته ترش رو توی 1 ماه میتونن تدریس کنن جمعیت کلاس ها 5 نفره و فکر میکنم در کنار این کلاس ها و تلاش خودم بتونم قبول بشم ، البته انقدری که بازار کار برام اهمیت داره مدرک تحصیلیم مهم نیست بنظرم با یک تلاش 3 یا 4 ساله بتونم مدیر مالی یک شرکت معتبر باشم البته اگر نخوام خودم ثبت شرکت کنم ، باز هم از راهنمایی هاتون خیلی ممنونم

انقلاب

عضو جدید
سلام
دوستان به یه مقاله در مورد انواع سرمایه گذاری کوتاه مدت میان مدت بلند مدت و نقش ان در بازرگانی نیازمندم.
اگه کمک کنید ممنون میشم.اگه منبع هم معرفی کنید ممنون میشم