صنعتی شریف

pep

عضو جدید
سلام
آقا حرف من پیر رو بشنوید و از شریف بپرهیزید. اگه می خواهید جایی برید که براتون احترام قایل باشند برید جاهای دیگه

mahyarahimi

عضو جدید
آره. فکر کن کلی درس می خونی که قبول شی. بعد هم کلی زجر می کشی که تو دانشگاه کم نیاری. بعد هم میای بیرون بیش از نیمی از مردم پشت سرت فحش می دن و کورکوری می خونن. می گن برو بابا اینا گاگولن هیچی نمی فهمن :eek: واقعا شرم داره :mad:
ولی خداییش اگر می خوای زندگی کنی شریف جاش نیست.

arianaa30

عضو جدید
با سلام-همانطور که میدونید, دانشگاه صنعتی شریف برترین دانشگاه کشور شناخته شده است.پس به امید موفقیت دانشجویانش,بویژه من:)

handy

عضو جدید
سلام دوستان
من به شدت به جزوات آمار و تحقيق و موجودي شريف-مهندسي صنايع- احتياج دارم .ميشه راهنمايي كنيد بايد چه كار كنم؟؟؟؟؟

MOHSEN_2008

عضو جدید
راستی میدونستید شریف بهترین دانشگاه ایران نیست؟!!
باید بگم که توی رنکینگ جهانی دانشگاه تهران اوله که رتبش بین دانشگاههای جهان 1083 هست
بعد از اون شریف که توی جهان 1869 هست بعدشم شیراز با رتبه ی 2169
باور ندارید برید ببینید :
http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=ir

اب***

عضو جدید
باید بگم که توی رنکینگ جهانی دانشگاه تهران اوله که رتبش بین دانشگاههای جهان 1083 هست
من کاملا قبول دارم که تهران بهتر از شریفه;) ولی این رنکینگه پیام نورو زیادی بالا گفته:eek: همه می دونن دانشگاه تبریز یا شهید بهشتی خیلی بهتر از پیام نوره

xphoenix

عضو جدید
تهران چون همه رشته هارو در بر میگیره.و تعداد دانشکده هاش زیاده بالاست.هم ریاضی هم تجربی هم انسانی و هنر رو داره ولی شریف فقط ماله ریاضیاست .

hossein1320

عضو جدید
خدایی حال می کنم وقتی می گم صنعتی شریف درس می خونم
آخه واسش خیلی زحمت کشیدم;)
شما چطور؟

avocado

کاربر فعال
اه آلرژی گرفتم به این اسم کوفتی!
اینجا هم شریف؟!
بابا بسه! یه خوبی داشته باشه همین سایتشه که الان توشم! از 9.5 تا 1.5 کلاس ندارم
به خاطر رندوم کوفتیم که همه اش آخره؛ اونم از وضع سلف و استاد و کوفت و مرگش!
خودمونیم ولی سرعت اینترنتش خوبه!

MaaRyaaM

عضو جدید
سلام بچه ها
می خواستم بدونم واسه مهندسی شریف رتبه بایدحدود چند باشه
و آیا کسی هست مهندسی شرف بخونه؟!
ممنون میشم:gol:

eckankar123

عضو جدید
آهنگ زندگی

آهنگ زندگی

سلام به همه دوستان و بزرگواران

معمولا تاپیک های مختلف رو مطالعه می کنم و اغلب از این طریق با آدم های مختلف تفکرات مختلف و برداشت های متفاوت آشنا می شم .

اینجا قصد دارم تنها تجربه خودم رو در زمینه تحصیلات دانشگاهی بیان کنم بخصوص علاقه مندان تحصیل در دانشگاه صنعتی شریف - ابتدا به چند جمله من دقت کنید :

1-آیا می دانید دنیای سایبر و محیط های مجازی بسادگی شما را با حجم عظیمی از اطلاعات می فریبد و شما را در خواب خرگوشی فرو می برد مگر اینکه با یک موجود مجازی اما هوشمند بشکلی هوشمند برخورد کنید .

2- آیا می دانید داشتن اطلاعات در مورد یک پدیده یا بقول عامیانه ( چیز ) به معنی علم داشتن نسبت به آن نیست .

3- آیا می دانید اگر اهداف و آرمان های خود را بر مبنای برداشت ها و تجربیات دیگران پایه ریزی کنید شاید هیچگاه فرصت بازگشت به نقطه صفر حرکت خود را باز نیابید و یا مجبور شوید بهای سنگینی برای آن بپردازید.

4- آیا می دانید شما موجودی منحصر به فرد با دنیایی کاملا متفاوت از دیگران با مشخصه هایی بارز هستید .

5-آیا به خاطر دارید چند بار در زندگی خود به خاطر نظرات موافق و مخالف رویا های خود را به فراموشی سپرده اید .

6- آیا شما قربانی یا یک برنده هستید ؟

تجربه شاید عجیب من :
من این سوالات را در سن 31 سالگی از خود پرسیدم و پس از سالها کار و فعالیت در زمینه هایی متفات از رشته تحصیلی و تخصصم ( مهندسی برق - الکترونیک ) به یکباره بر زمان پیروز شدم آنرا متوقف کردم و شروع کردم به بازسازی رویا هایم بی تفاوت نسبت به تغییراتی که دنیای مکان-زمان-ماده وانرژی مرا به حرکت در راستایش محکوم کرده بود.

بهای سنگینی پرداختم تا به این نقطه رسیدم از دست دادن سلامتی و جوانی در طی سالهای اسارت در زندان زمان و مکان -از دست دادن عشقی که امروز بیش از سالهای قبل وجودم را آکنده از شور می کند اما نیست تا التهاب و شورم را نظاره کند - از دست دادن رویاهایم و حتی معنویتی که سالهای جوانیم را در راهش خرج کردم ( آری این عجیب از و کمی باور نکردنی اما این واقعیتی است که برایم رخ داده تنها به این دلیل که به ندای درونم گوش نسپردم و رویا هایم را فراموش کردم درونم شور دانستن بود و تحقیق و نگارش و کشف اسراری که مرا در خود غرق می کرد اما در آن سالها انجام یکسری فعالیت های ماشینی و تکراری بدون تفکر و از روی عادت و دور شدن از خود واقعی دور شدن از فعالیت فکری که عاشقش بودم و ... از من موجودی متفاوت ساخت )

یک سال و نیم در خانه ماندم و شروع کردم به باز یافتن خود و مطالعه برای قبولی در کارشناسی ارشد آن هم فقط به دانشگاه شریف نه اشتباه نکنید اینجا را نه بخاطر اسمش فقط بخاطر آنچه درونم می طلبید انتخاب کردم و آنروز ها تمام ورودی های اطلاعاتی ام را بستم و فقط مطالعه و مطالعه و مطالعه نه کلاس کنکور نه آزمون های آزمایشی نه وب گردی و تاپیک خوانی ارتباطم با دنیای بیرون قطع بود حتی نمی دانستم کنکور چه تغییراتی کرده فقط یک روز با یک کله طاس و بیریخت رفتم پست خونه و دفترچه گرفتم و باقی مراحل در آن یک سال و نیم خود را برای امتحان تافل و ایلز هم آماده کردم فقط به سراغ مراجع اصلی و اینگلیسی رفتم ریاضیاتم رو از اول دبستان مرور کردم راستش شده بودم یپا راسپوتین اصلا دیونه شده بودم شبها خوابهام یا شامل حل کردن مسله و تست میشد یا صحبت با آدم های عجیب و غریبی که اسم خیلی هاشونو در کتابها می خوندم و سرتونو درد نیارم با رتبه یک رقمی در دانشگاه شریف قبول شدم باز تمام ورودی هام بسته بود هدف بعدی مشخص شد
و از همان نقطه ورود قدم بعدی را برداشتم و امروز برنده ام نه بخاطر اینکه در شریف تحصیل کردم و فارغ التحصیل شدم بخاطر اینکه به ندای درونم پس از سالها گوش دادم می دانید پس از سالها چه فهمیدم علت این ندای درونی آشنایی با آدم هایی بود که باید با آنها روبرو می شد و آینده ام را با همین ارتباطات شکل دیگری دیدم اصلا این محیط علمی شریف نبود که مرا به خود فرا می خواند بر خلاف آنچه می اندیشیدم.

در پایان یک چیز یادم رفت من از دانشگاه آزاد یکی از شهرستان ها فارغ التحصیل شده بودم و معدلم کمتر از15 بود .

امیدوارم همه کسانی که این نوشته را می خوانند به ندای قلبی خود گوش فرا دهند و به آنچه موفقیت می پندارند دست یابند .:)

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
امروز خیلی افسرده بودم .حالم از هرچی اسم کنکور بود بهم می خورد . اما تاپیک قبلی منو تو فکر فرو برد شاید من هم بتونم از این یکی کنکوری که دارم هم عبور کنم

Schneider

مدیر بازنشسته
اینجا شریف است؛
شما صدای منو از جایی میشنوید که خبری از نمره نیست؛
جاییکه باید عین 4سالشو عین کنکور درس بخونی تا یه معدل معمولی بگیری؛
آدمایی داره که هر کدومشون سرشون تو لاک خودشونه؛
هنوز که هنوزه...بعد از 4سال نمیدونم حرف حسابشون چیه!!
استادها هم این وسط برای خودشون "معدل متوسط درس خودشون" رو دارن...یعنی اگر در یک ترم خاص...معدل کلاس از حدی مشخص بیشتر بشه.....استاد اون درس احتمالا عذاب وجدان میگیره!:smile:
از لحاظ نام و عنوان...تا دلتون بخواد اینجا هست....ولی باید ببینی چی میخوای واقعا#
اگر فقط میخوای بیای اینجا وهمین.....بت بگم که احتمال اینکه همون ترم اول افت شدید پتانسیل پیدا کنی زیاده؛
اما اگر به مسیر حرکتت(به هر نحوی: پارتی شغلی آینده،آشنا داشتن اینجا،تضمین کننده معتبر تحصیلی و..)واقفی منم بت اینجا رو توصیه میکنم.
اما در کل سعیتو بکن همیشه؛
کتاب رو دوست داشته باش و عاشق هدفت باش
خط قبلی خدا میدونه که رمز اینجاس{به دید من}

avocado

کاربر فعال
اینجا شریف است؛
شما صدای منو از جایی میشنوید که خبری از نمره نیست؛
جاییکه باید عین 4سالشو عین کنکور درس بخونی تا یه معدل معمولی بگیری؛
آدمایی داره که هر کدومشون سرشون تو لاک خودشونه؛
هنوز که هنوزه...بعد از 4سال نمیدونم حرف حسابشون چیه!!
استادها هم این وسط برای خودشون "معدل متوسط درس خودشون" رو دارن...یعنی اگر در یک ترم خاص...معدل کلاس از حدی مشخص بیشتر بشه.....استاد اون درس احتمالا عذاب وجدان میگیره!:smile:
از لحاظ نام و عنوان...تا دلتون بخواد اینجا هست....ولی باید ببینی چی میخوای واقعا#
اگر فقط میخوای بیای اینجا وهمین.....بت بگم که احتمال اینکه همون ترم اول افت شدید پتانسیل پیدا کنی زیاده؛
اما اگر به مسیر حرکتت(به هر نحوی: پارتی شغلی آینده،آشنا داشتن اینجا،تضمین کننده معتبر تحصیلی و..)واقفی منم بت اینجا رو توصیه میکنم.
اما در کل سعیتو بکن همیشه؛
کتاب رو دوست داشته باش و عاشق هدفت باش
خط قبلی خدا میدونه که رمز اینجاس{به دید من}
دروغ ميگه بچه ها! باور نكنيد! تازه كسي كه مهندسي شيمي شريف بخونه يعني نون تو روغن....بعد از صنايع گلابي ترين رشته است!:biggrin:
بياين شريف خوبه، فقط چگونگي نمره كشيدن از استاد رو قبلش ياد بگيريد، بعد مثل ما هي بريد تربيت بدني پينگ پنگ بازي كنيد يا هي توي سايت پرسه بزنيد!
راستي ميگن سرعت اينترنت اميركبير بيشتره، خواستيد اونجا هم بريد بد نيست؛ بستگي به هدفتون داره!:D
اين رو هم بگم ما متالورژها كلا با اين م.شيمي ها آبمون تو يه جوب نميره!

Schneider

مدیر بازنشسته
دروغ ميگه بچه ها! باور نكنيد! تازه كسي كه مهندسي شيمي شريف بخونه يعني نون تو روغن....بعد از صنايع گلابي ترين رشته است!:biggrin:
بياين شريف خوبه، فقط چگونگي نمره كشيدن از استاد رو قبلش ياد بگيريد، بعد مثل ما هي بريد تربيت بدني پينگ پنگ بازي كنيد يا هي توي سايت پرسه بزنيد!
راستي ميگن سرعت اينترنت اميركبير بيشتره، خواستيد اونجا هم بريد بد نيست؛ بستگي به هدفتون داره!:D
اين رو هم بگم ما متالورژها كلا با اين م.شيمي ها آبمون تو يه جوب نميره!
نباید الکی رو رشته مردم مارک بزنی مهندس!
شاید بحث نون و روغنی که میگی راست باشه...که خیلی از بچه هامون هم تایید میکنن؛
اما رشتمون عمرا گلابی نیس! لااقل اگرم باشه در رتبه سوم بعد از متال شماست!!
(با اون دانشکده 3 ای که دارید:D)
امیرکبیر هر رشته ایش خواستید برید...جز مهندسی شیمی!
من با یکی از نزدیکترین دوستام سال 84 کنکور قبول شدیم....اون مهندسی شیمی امیرکبیر و منم اینجا؛
خیلی ناراضیه از اوضاع تدریس استاداشون! از استاد سیالاتش که کینه داره!
تا عمر داره استاد جرمشو لعنت میکنه و از ریاضی عمومی که تدریس شد بیزار شد همون موقع!
اینجا باز مهندسی شیمیش بهتره به نسبت.
راستی پینگ پنگ خواستی بری منم خبر کن! چند وقتیه نرفتم داره یادم میره ;)

Ali_ilA

عضو جدید
نمی دونم چرا تازگی ها مد شده همه به شریف بد و بیراه می گن !

مهرداد.ک

عضو جدید
دوست عزیز!
اون رده بندی کلیه، نه براساس رشته های مهندسی.
در ضمن اعتبار شریف به دانشجوهای اونه نه به اندازه ، امکانات آزمایشگاهی و یا تعداد اساتید و دانشجوهاش.
این رده بندی ها بیشتر دانشگاه ها رو ارزیابی می کنن تا کیفیت دانشجوهای دانشگاه.

ziba nazi

عضو جدید
دوستان عزیز کسی میتونه منو توی پروژه معماری پیشرفته ام کمک کنه پروژه شبیه سازی معماری خط لوله میپس است.
ممنون می شم اگه کسی هست منو در جریان بذاره

zareei_ph

عضو جدید
بابا اعتماد به نفس....
امیدوارم یه روز تو هم فارغ التحصیل شریف بشی...
خوشحالم که می خوای عضو فعال باشی و آرزوی موفقیت برات دارم.

میگما؛ چیه این بچه های شریف این قدر فکر می کنن از دماغ فیل افتادن؟؟؟
مگه تو دانشگاههای دیگه( حتی آزاد، پیام نور و ...) نمیشه موفق بود؟:mad:

n a v

عضو جدید
سوال فوری

سوال فوری

در مورد سوال 12 فصل 9 کتاب نظریه اساسی مدارها و شبکه ها(جلد دوم) سوال داشتم.
که اثبات وجود kvl را می خواهد وقتی که قضیه تلگان و kcl برقرار باشند ؛و همینطور
اثبات وجود kcl را وقتی که قضیه تلگان و kvl برقرار باشند .
اگر در مورد روش اثبات راهنمایی کنید ممنون میشوم.

باتشکر.

EECi

مدیر بازنشسته
یه چیزی... من بشدت درس می خونم تا بتونم تو ارشد از برق شریف قبول شم... ترم دوم هم هستم.
اولا از سیستم شریف خوشم نمی یومد ولی بعدا که علمی تر درس خواندم فهمیدم شریف بهترین مکانه... مطمئن باشید بعد 3.5 سال شریفم.
موفق باشین.

seyhoon

عضو جدید
یه چیزی... من بشدت درس می خونم تا بتونم تو ارشد از برق شریف قبول شم... ترم دوم هم هستم.
اولا از سیستم شریف خوشم نمی یومد ولی بعدا که علمی تر درس خواندم فهمیدم شریف بهترین مکانه... مطمئن باشید بعد 3.5 سال شریفم.
موفق باشین.
همه اولش همین فکرو می کنن ولی بعد پشیمون میشن از یه سری سخت گیری بیخودی که در اینده به دردت نمیخوره

seyhoon

عضو جدید
سلام،واقعا برای این طرز تفکر متاسفم:mad:کی گفته بچه های دانشگاههای دیگه درس نمی خونن و به فکر شادین؟؟؟؟؟کی گفته شریفیا مودبن و بقیه نه؟؟؟؟؟؟:mad:تا حالا با چند تا شریفی برخورد داشتی که اینطوری دم از ادبو درس خونیشون میزنی؟؟؟!!!!!
بابا طرف میره ناکجاآباد ببین بعد از فارغ التحصیلی سر از کجاها در میاره....حالا تو همون شریف هم هستن کسایی که تو لیسانس هم بمونن.......
تو این دوره زمونه کسی نمیاد بپرسه کجا درس خوندی و معدلت چنده؟؟ میپرسن چی بلدی؟؟؟؟؟؟اگه برای این سوال جواب داشته باشی می تونی وارد میدون بشی..........برای همینه که اینقدر به اصل توانمندسازی اهمیت میدن...........
حالا شاید تو شریف فقط برای اسم دهن پرکنش امکانات بیشتری برای پیشرفت باشه ولی عزیز من اینو بدون اگه به کسی که بخواد درس بخونه برق ندی با نور شمع راهشو ادامه میده....
همه چیز برمی گرده به خود آدم و هدفشو تلاشش................................;)
دمت گرم

anishtain_bahosh

عضو جدید
کمک برای دانلود دستور کار آزمایشگاه مایکروویو

کمک برای دانلود دستور کار آزمایشگاه مایکروویو

سلام کسی میتونه کمک کنه من فوری به دستور کار آزمایشگاه مایکروویو نیاز دارم اما نتونستم پیدا کنم . تشکر( البته شک دارم کسی پیدا بشه کمک کنه اما فوری نیاز دارم....:()

elahe8261

عضو جدید
سلام دوستان.من می خواهم red یا wred را به یک زبانی پیاده سازی کنم.(شبکه)کسی میتونه کمکم کنه؟

HAIC

عضو جدید
سلام می کنم به بچه ها و اللخصوص بچه های گل هم دانشگاهیم
حمید هستم ورودی 86 عمران
التماس دعا

Pro shuttle

عضو جدید
EY BABA.man taajobam.shomaha chera enghad eshghe sharifid.man daram fogham too in daneshgah migiram .lisansam inja boodam.bekhoda hich farghi ba baghiyeye daneshgaha nadare.zendegitoono konid.har joa khoda khast hamoon ja ghaboolid.enghad daneshjooye elmi karbordi hast ke az tamame sharifiha ba savad taree.