ارشد 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
الهی یک در دنیا ، هزار در آخرت خدا بهت بده که شادم کردی:biggrin:
اتفاقا منم جزوه دکتر ملایی را دیدم ، جوابت کاملا درسته ;)/ ولی از این رنجش بعید نیست که یه گزینه دیگه را معرفی کنه:cry:
من دوروزه رو اين دوتا تست دارم باخودم كلنجار ميرم اينهه جزوه دكتر ملايو خوندم نتونم يه تست پرسو درست جواب بدم؟؟؟

mojtaba_mbs

عضو جدید
73) از رابطه تنش خمشی یعنی M در C تقسیم بر I تنش خمشی را در یک المان بدست آورده و تنش در جهت عمود بر آن صفر میشود. حال یک المان دو بعدی دقیقا مثل سوال 71 داریم که با نوشتن همون رابطه تنش برشی ولی با صفر قرار دادن یکی از تنش ها تنش برشی ماکزیمم بدست میاد.
دوست عزیز من هر جوری حساب میکنم گزینه 4 میشه:surprised:
مگه فرمول تنش برشی MC/I نیس؟؟؟؟
C برابر D/2 میشه;)
I هم برابر 3.14D^4/64 میشه;)
طرفین وسطین کنی میشه گزینه 4
نکنه بلد نیستم طرفین وسطین کنم:confused:

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
73) از رابطه تنش خمشی یعنی M در C تقسیم بر I تنش خمشی را در یک المان بدست آورده و تنش در جهت عمود بر آن صفر میشود. حال یک المان دو بعدی دقیقا مثل سوال 71 داریم که با نوشتن همون رابطه تنش برشی ولی با صفر قرار دادن یکی از تنش ها تنش برشی ماکزیمم بدست میاد.
دوست عزیز من هر جوری حساب میکنم گزینه 4 میشه:surprised:
مگه فرمول تنش برشی MC/I نیس؟؟؟؟
C برابر D/2 میشه;)
I هم برابر 3.14D^4/64 میشه;)
طرفین وسطین کنی میشه گزینه 4
نکنه بلد نیستم طرفین وسطین کنم:confused:
اين فرمولي كه شما ميگين فرمول تنش خمشيه اونو بايد استفاده كنيد بعد بذاريد تو رابطه تنش برشي ماكزيزمم يعني تنش خمشي تقسيم بر دو كه ميشه گزينه 3

mojtaba_mbs

عضو جدید
اين فرمولي كه شما ميگين فرمول تنش خمشيه اونو بايد استفاده كنيد بعد بذاريد تو رابطه تنش برشي ماكزيزمم يعني تنش خمشي تقسيم بر دو كه ميشه گزينه 3

وایییییییییییییییییییییییییییییییییی
خدای من
چه گندی زدم:cry::cry::cry::confused::confused::confused:
اگه اینجوری پیش بره منفی میشم:biggrin::biggrin::biggrin:

sinaps

عضو جدید
سلام دوستان با 45% ریاضی 35% جامدات و 20 در صد ساخت و 10% زبان فکر می کنید حدودا رتبم چند میشه اصلا امید وار باشم

آخرین ویرایش:

torbo jet

عضو جدید
در مورد سوال 71:
اولا هر جایی که هدف طراح تنش سه بعدی باشه خودش در صورت سوال اشاره ای به سه بعدی بودن میکنه مثلا یا در صورت سوال ذکر میشود تنش سه بعدی یا میگویدتنش برشی ماکزیمم مطلق (واقعی) یعنی واژه مطلق یا واقعی اگر ذکر شود منظور سه بعدی بودنه و اگر ذکر نشود منظور دو بعدی بودنه تنش است جهت آگاهی بیشتر به تست های 7 (صفحه 362) و 9 (صفحه 362) و 78 (صفحه 378) کتاب نائی مراجعه شود پس با این اوصاف منظور طراح تنش صفحه ای بوده و گزینه 2 جواب درست است و در مورد این گزینه هیچ شکی نداشته باشید. بقیه جوابها:
71) 2
72) 1
73) 3
76) 2
77) 1
78) اشتباه جواب تست 250 می شود که در گزینه ها وجود ندارد.
79) 4
80) 1
81) اشتباه جواب درست Ax=0 , Ay=500, ولی MA در گزینه ها وجود ندارد.
82) 1 (یکی از تست های تالیفی استاتیک دکتر نائی)
83) 4
87) 1
88) 4
بقیه سوالات رو به دلیل کمبود وقت نتونستم حل کنم.......
موفق باشید....

تقریبا همه رو با شما موافقم ولی
71 ، با اینکه زدم 2 ولی به نظرم 1 درسته .
81 هم پاسخ در گزینه ها نبود و لی نه به دلیل M به دلیل Ay که میشه 700.

76-نظر دوستمون کاملا و بدون هیچ شکی درسته.

در مورد سوال 89 هم که برای دوستان شک بر انگیزه بگم که صد در صد گزینه ی 2 درسته ، دلیل؟ همه موافقید که تاثیر d از D بیشتره ؟ خوب اینم بدونید که D و N به هم وابسته اند ، تعداد حلقه ها در طول سیم برابر اگر کم شه چی میشه؟D زیاد میشه و برعکس.

AM_mech

عضو جدید
بچه ها این سوال منم 700 در اوردم اما نبود زدم 1400 حالا چی میشه؟
بچه ها کد دفترچه ها فرق داره میشه جوابا عدد بگیرین بی زحمت مردم از استرسسسسسسس

force

عضو جدید
نكاتي در مورد تست هاي بحث برانگيز امسال:
تست 112:
دوستان اين تست عينا در سال 86 مطرح شده بود كه طراحاي امسال فقط به خودشون زحمت جابجا كردن گزينه ها رو دادن!!!اگه دفترچه كنكور 86 رو ببينيد(نه كتاب هاي كمك آموزشي) توي گزنيه هاي اين تست توان ماشينكاري رو بر حسب واحد هاي خودش آورده.:
1)32 kw
2)206 w
3) 541 w
4) 575 w
اگه دقت كنيد تو كنكور امسال از ذكر واحد ها خودداري كرده پس هم ميتونه گزينه 1 جواب باشه هم گزينه 4 اون بستگي به هدف طراح سوال داره.
تست 128:
دراين تست به نظرم هدف طراح سوال اين بوده كه ما مشخص كنيم پرس چند كاره است و يا به قول خودش چند مرحله ايه.اگه قرار باشه هدفش تعيين تعداد مراحل قالب باشه كه ديگه دراون صورت هرآدم معموليم با نگاه كردن به شكل سوال مبفمه قالب تو يه مرحله كارشو انجام ميده ولي به نظر من اينجا طراح ميخاسته بپرسه كه دستگاه پرسي كه استفاده شده چندكاره و يا چند عمله است.من به جزوه دكتر ملايي دانشگاه امير كبير مراجعه كردم.ايشون تو تقسيم بندياي پرس ها اونا رو به تك مرحله اي و چند مرحله اي تقسيم كرده.تو پرس هاي تك مرحله اي كار كه مخصوص كارهاي برش كاري است در پرس هاي مكانيكي استفاده ميشه كه اونجا فقط تو يه مرحله كاربرش تموم ميشه پس ميشه تك كاره تك عمله و يا تك مرحله .در پرس هاي چند مرحله اي كه عموما هيدروليكي هستن ودرخمكاري و كشش عميق استفاده ميشه نيازه كه از مكانيزم هاي ديگه اي براي انجام كارهاي اضافي مثل ورقگيري و يا بيرون اندازي استفاده بشه كه اين پرس ها پرس هاي چندكاره چند عمله و يا چند مرحله اي است.اينايي كه ميگم واسه توجيه خودم نيست بلكه از جزوه ايه كه همه قبولش دارن .واسه اين گفتم كه اگه كسي با من موافقه از خودش نااميد نشه حتي اگه تو كليد اعلام بشه پرس تك مرحله ايه بدونه كه نظرخودش اهميت داره نه نظر سازمان سنجش.
موفق باشيد-خواهش ميكنم نظر بديد;)

در مورد قالب نظر نمیدم چون میدونستم عاقبت خوشی این تست نداره
ولی شدیدا با نظرت موافقم اگر سنجش مانع از افزایش دانش ما میشه حداقل این چیزهایی که درست فهمیدیم را از دست ندیم((قضیه ما شده مثل گالیله و سازمان سنجش هم راهب های معبد))

ولی درمورد توانایی مطمئنید؟
چون 1kw هزار w میشه پس با این حساب باید یا 32000w باشه یا همون 541 یا 0.541kw((یا شایدم منظورش 32kw ساعت بوده:razz:

kornu

عضو جدید
ولی شدیدا با نظرت موافقم اگر سنجش مانع از افزایش دانش ما میشه حداقل این چیزهایی که درست فهمیدیم را از دست ندیم((قضیه ما شده مثل گالیله و سازمان سنجش هم راهب های معبد))

چون 1kw هزار w میشه پس با این حساب باید یا 32000w باشه یا همون 541 یا 0.541kw((یا شایدم منظورش 32kw ساعت بوده:razz:

داداش گلم تو برحسب N.m/min دراوردی در حالیکه باید برحسب N.m/sec دربیاری , یعنی همون 32 رو تقسیم بر 60 کن

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز

تو تست سال 86 صددرصد گزنيه3 درست ميشه چون واحد توان ذكر شده درحاليكه 32 كيلووات اشتباهه.ولي امسال بدون واحد دادن يعني براشون مهم جواب آخر بوده تا تبديل به وات و كيلو وات!!!

navid8776

عضو جدید
زبان 32
ریاضی 40
سیالات 29
جامدات 0
کنترل 10

به نظرتون رتبه تبدیلم چند میشه؟

force

عضو جدید
داداش گلم تو برحسب N.m/min دراوردی در حالیکه باید برحسب N.m/sec دربیاری , یعنی همون 32 رو تقسیم بر 60 کن

درسته من خودم سر جلسه 552 بدست اوردم ولی دیگه قاط زدم:confused:
از جلسه که اومدم بیرون shift delete کردم دیگه هیچی یادم نمیاد:biggrin:

AM_mech

عضو جدید
بچه هاااااا من هر 2تا سوال اشتبا ها رو زدم اینا چی میشه اخر؟
سوال فنر جواب درست چیه؟

torbo jet

عضو جدید
نه سوال 89
شما میدونی من این 2تا سوال اشتباه رو زدم چی میشه؟

توو همین صفحه قبل گفته بودم
در مورد سوال 89 هم که برای دوستان شک بر انگیزه بگم که صد در صد گزینه ی 2 درسته ، دلیل؟ همه موافقید که تاثیر d از D بیشتره ؟ خوب اینم بدونید که D و N به هم وابسته اند ، تعداد حلقه ها در طول سیم برابر اگر کم شه چی میشه؟D زیاد میشه و برعکس.

p458

عضو جدید
با تشکر فراوان و با توجه به بحث های خیلی مفیدی که بر روی سوالات در این دو روز شد تونستم جوابای درست رو پیدا و درصد بگیرم اگه لطف کنید یه نظری در مورد پیش بینی رتبه ام داشته باشید ممنون میشم... ولی ایکاش سوالای ریاضی یه مقدار منطقی تر طرح میشدن چون من از اول تابستون که شروع کردم هر روز و روزی حدود سه الی چهار ساعت ریاضی میخوندم و انتظار داشتم از بقیه درسهام خیلی بالاتر بزنم ولی متاسفانه از همه کمتر شد. در ضمن بر روی سوالای غلط جامدات (78 و 81 و 86) خیلی وقت گذاشتم و هر کدوم رو دو سه بار حل کردم ولی به جواب نمیرسیدم و متاسفانه خیلی از وقتم تلف شد، اگه طراحای سوال یه کم دقت میکردن و سوالات رو منطقی تر (ریاضی) و بدون اشتباه (جامدات) طراحی میکردن میتونستم یه رتبه خیلی خوب کسب کنم ولی افسوس.......
زبان 40%
ریاضی 10%
سیالات 55%
جامدات 60%
ارتعاشات 50%

lfc4win

عضو جدید
با تشکر فراوان و با توجه به بحث های خیلی مفیدی که بر روی سوالات در این دو روز شد تونستم جوابای درست رو پیدا و درصد بگیرم اگه لطف کنید یه نظری در مورد پیش بینی رتبه ام داشته باشید ممنون میشم... ولی ایکاش سوالای ریاضی یه مقدار منطقی تر طرح میشدن چون من از اول تابستون که شروع کردم هر روز و روزی حدود سه الی چهار ساعت ریاضی میخوندم و انتظار داشتم از بقیه درسهام خیلی بالاتر بزنم ولی متاسفانه از همه کمتر شد. در ضمن بر روی سوالای غلط جامدات (78 و 81 و 86) خیلی وقت گذاشتم و هر کدوم رو دو سه بار حل کردم ولی به جواب نمیرسیدم و متاسفانه خیلی از وقتم تلف شد، اگه طراحای سوال یه کم دقت میکردن و سوالات رو منطقی تر (ریاضی) و بدون اشتباه (جامدات) طراحی میکردن میتونستم یه رتبه خیلی خوب کسب کنم ولی افسوس.......
زبان 40%
ریاضی 10%
سیالات 55%
جامدات 60%
ارتعاشات 50%

قطعا زیر 300 یا 200!!!

مکاترونیک8282

عضو جدید
زبان 40%
ریاضی 10%
سیالات 55%
جامدات 60%
ارتعاشات 50%

رتبت عااااااااالی میشه تبریک از حالا.
آفرین

فکر می کنم زیر 300 قطعا

torbo jet

عضو جدید
زبان 40%
ریاضی 10%
سیالات 55%
جامدات 60%
ارتعاشات 50%

قطعا زیر 100

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
زبان 40%
ریاضی 10%
سیالات 55%
جامدات 60%
ارتعاشات 50%

تبریک دوست عزیز

uoro

عضو جدید
می تونی بگی چرا 76 رو 2 زدی؟ 73 هم بهم بگو از کدوم فرمول اینو آوردی... در مورد بقیه باهات موافقم

کسی اطلاع نداره ساخت پارسال تا چه رتبه ایی بردداشته ؟
و یه سوال دیگه به نظرتون درصدای ساخت امسال بیشتر از پارسال میشه یا فرقی نمیکنه منظورم سوالاش نسبت به پارسال راحت بوده یا فرقی نکرده ؟

alwithfa

عضو جدید
بلاخره نفهمیدیم مقاومت 2 میشه یا 2.5
من خودم 2 زدم آخه تو یه سوالای کنکور چند سال پیش تقریبا مثل همین سوال داده بودن اما تنش صفحه را حساب کرده بود تو توضیح جوابشم گفته بود که اگه تو سوال گفته نشه تنش حقیقی تنش صفحه رو حساب کنید.اما بازم همه چیز به نظر طراح برمیگرده

mashinhesab2002

عضو جدید
دیشب که به سوالای جامدات نگاه کردم تازه متوجه شدم چه خریتی کردم چرا سر جلسه اسرار بر این داشتم ریاضی بزنم آخرشم رو جامدات وقت کم بیارم... این کلید لعنتی کی می آد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا