آیا بهتر نیست قانونی تصویب شود که هیچ مرد مجرد بالای 25 سال وجود نداشته باشد؟

آیا بهتر نیست قانونی تصویب شود که هیچ مرد مجرد بالای 25 سال وجود نداشته باشد؟

• موافق

رای: 11 27.5%
  • مخالف

رای: 29 72.5%

• مجموع رای دهندگان
    40
وضعیت
موضوع بسته شده است.

بارون

کاربر فعال
سلام ای دوستان،ای برادران،ای هم خونان...

بچه ها دوست دارم هم تو نظرسنجی این تاپیک شرکت کنید و هم موافق و مخالف بودنتون را شرح دهید...

موضوع تاپیک:آیا بهتر نیست قانونی تصویب شود که هیچ مرد مجرد بالای 25 سال وجود نداشته باشد؟

eshagh_kh

عضو جدید
نه
چرا اون وقت !؟
اصلا چرا باید شما به این فکر برسی ؟
بلا به دور ...

بچه ها دوست دارم هم تو نظرسنجی این تاپیک شرکت کنید و هم موافق و مخالف بودنتون را شرح دهید...

موضوع تاپیک:آیا بهتر نیست قانونی تصویب شود که هیچ مرد مجرد بالای 25 سال وجود نداشته باشد؟

mehrshad53

اخراجی موقت

چرا ،خیلی خوبه.....ترجیحا بکشنشون.....با گیوتین;)

software_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسخ

پاسخ

سلام

خب چرا میشه:whistle:... ولی میشه شما هم بگین بعد از اجرای چنین قانونی اونوقت دخترای ترشیده رو کی باید جمع و جور کنه :w15::w15::w15:

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه چرا همچین فکری می کنی؟
فکر می کنی پسری که 25 سالشه چی از زندگی می دونه؟

SerpentoR

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا ی خیال شاید یه بدبختی هنوز شرایطش جور نباشه!!!!عجبا!!!!

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا ؟؟
مگه زوره؟؟
طرف شاید دلش بخواد 40 سالگی ازدواج کنه !!!
اتفاقا اقایون تازه بالای 25سال به پختگی می رسن !
( :lol:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببینین دوست عزیز
25 سال و زیر اون برا بچه پولدارا خوبه ( البته فقط از نظر مالی )

من الان 22 سالمه، وقتی یه سری کتابا رو می‌خونم، و هرچه بیشتر ادامه میدم، متوجه می‌شم حتی در مورد خودم هم خیلی چیزا رو نمی‌دونم، در مورد بچه، همسر و روابط و .....
آدم باید خیلی چیزا رو یاد بگیره بعد ازدواج کنه ( البته تجربی نه، از روی شعور و درک خودش )
+30 سال خوبه به نظر من

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
انگار ما عادت کردیم همه چیزو اجباری کنیما!
بابا مگه زوره؟؟شاید یه پسر زیر 25 نخواد ازدواج کنه
خدا همرو آزاد آفریده اونوقت ما آدما هی سعی می کنیم خودمون رو محدود کنیم!!!

eng_beshak

عضو جدید
چرا به جای فرهنگ سازی ودادن امکانات مناسب برا جوانان بیان چوب بگیرن بلا سرشون ببخشیدمگه مردم خ...........ر هستن که به زور غذا بخورن .راه برن . بار ببرن ودر حالاهم ازدواج هم با زور بکنن......

بارون

کاربر فعال
سلام باز اومدم...
به نظر شماها بی اعتمادی زیاد نشده؟بی بندوباری چی؟بی حرمتی چی؟بی نظمی؟دوری از اسلام و قوانین آن چی؟ و ...
به نظر شماها اگر زود ازدواج کنید(بین 18 تا 25)کمتر گناه نمی کنید؟؟؟
چرا از مادرانتون نمی پرسید از پدرانتون از پدربزرگ ها از مادربزرگ ها...
چرا خانمها تو این سایت زیاد نظر نمیدن!!!؟
آیا نیست "از تو حرکت از من برکت"؟!
ازدواج تو سنین بالاتر یعنی:فاصله گرفتن سن بچه با پدر،بی احساسی،نیاز نداشتن به همسر، و ...
فراهم نبودن شرایط چیه؟دوست پسر یا دوست دختر داشتن بهتره یا ازدواج؟؟؟ما ازدواج می کنیم تا کامل شویم نه این که کامل شدیم ازدواج کنیم(می خواهیم چیکار؟!).
به دور و اطراف نگاه کنید همه میگن زن چیه،همه میگن عشق چیه،همه میگن پول دربیاریم برای کی و ...
فکر کنم زیاد حرف زدم از همتون عذر میخوام...

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام باز اومدم...
به نظر شماها بی اعتمادی زیاد نشده؟بی بندوباری چی؟بی حرمتی چی؟بی نظمی؟دوری از اسلام و قوانین آن چی؟ و ...
به نظر شماها اگر زود ازدواج کنید(بین 18 تا 25)کمتر گناه نمی کنید؟؟؟
چرا از مادرانتون نمی پرسید از پدرانتون از پدربزرگ ها از مادربزرگ ها...
چرا خانمها تو این سایت زیاد نظر نمیدن!!!؟
آیا نیست "از تو حرکت از من برکت"؟!
ازدواج تو سنین بالاتر یعنی:فاصله گرفتن سن بچه با پدر،بی احساسی،نیاز نداشتن به همسر، و ...
فراهم نبودن شرایط چیه؟دوست پسر یا دوست دختر داشتن بهتره یا ازدواج؟؟؟ما ازدواج می کنیم تا کامل شویم نه این که کامل شدیم ازدواج کنیم(می خواهیم چیکار؟!).
به دور و اطراف نگاه کنید همه میگن زن چیه،همه میگن عشق چیه،همه میگن پول دربیاریم برای کی و ...
فکر کنم زیاد حرف زدم از همتون عذر میخوام...
عزیزم یه پسر 18 تا 25 ساله که هنوز داره درس میخونه، می خواد دست زنش رو بگیره ببره کجا؟؟؟
حالا جدا از مسئه پختگی، پول از کجا میخوان بیارن؟؟باید سربار خانوادشون باشن/؟
زمان پدربزرگا ،مسئله تحصیل زیاد مطرح نبود.از بچگی کار یاد گرفته بودن، که 25 سالگی دستشون تو جیب خودشون بود.
اما الان چی؟؟
مهندس مملکت بیکار !!!

بارون

کاربر فعال
عزیزم یه پسر 18 تا 25 ساله که هنوز داره درس میخونه، می خواد دست زنش رو بگیره ببره کجا؟؟؟
حالا جدا از مسئه پختگی، پول از کجا میخوان بیارن؟؟باید سربار خانوادشون باشن/؟
زمان پدربزرگا ،مسئله تحصیل زیاد مطرح نبود.از بچگی کار یاد گرفته بودن، که 25 سالگی دستشون تو جیب خودشون بود.
اما الان چی؟؟
مهندس مملکت بیکار !!!
جواب چیزهایی که گفتی:
در مورد ازدواج یه پسر 18 ساله:من یه پسر محصل را با یه پسر غیر محصل در نظر گرفتم(یه پسر محصل 18سالگی میره دانشگاه و 4 سال درس میخونه کلاً 22 سالگی مدرک کارشناسی خودشو میگیره)...
دست زنشو بگیره ببره کجا:تمام دوستانم قبل از ازدواج خونه نداشتن و اکثرشون تو خونه ی پدرشون زندگی می کردن تا چند سال...
مهندس بیکار:شما چرا درس میخونین؟برا علم؟برا پول؟یا برا هر دو؟یا برا پوز دادن؟کی گفته کار نیست!!!میشناسیش آدرسشو بهم بده میخوام ازش بپرسم دنبال کار رفت؟مهندس شما کار با نرم افزارو بلده؟زبان انگلیسی بلده؟تو شهر خودش دنبال کاره؟یا حقوقش کمه کار نمی کنه؟کدوم دانشگاه درس خونده؟
درویشی بهم گفت:یه کسی که مدرک داره راننده ی تاکسی شه بهتره یا یه کسی که درس نخونده؟؟؟(منظورش این نبود که مهندس ها باید بیکار باشند)...
"نمیشه هم خدا را خواست هم خرما"
شماها میگید آدم باید کامل شه بد زن بگیره(منظورتون اینه دیگه)
چند سال دیگه بهتون میگم آیا مرد ازدواج میکنه یا نه...

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر امکانات رفاهی و شغل و تمام چیزهایی که لازمه زندگی مشترک بدون دغدغه را دارا باشه چرا که نه
به نظرم این چند تا قانونم در کنارش باشه
1- دختراهم بین 20-25 سال مجبور به ازد.واج باشن
2- مر مطلقه و بیوه با زن مطلقه و بیوه ازدواج کنه و تو رنج سنی هم باشند
3- اگر زن یا مردی به همسرش خیانت کرد در جا محکوم به اعدام بشه

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
مخالف
خيليا شرايط سني ازدواج رو دارن و دوست دارن ازدواج كنن ولي نميتونن به علت (مسائل مادي و...)

sariii

کاربر بیش فعال
موافقم...اما در اینصورت که طرف نامزد باشه!نه زنش بدن بره سر زندگیش...فقط در حدی باشه که مسءولیت پذیر شه!

• Like
واکنش ها: bmd

Elias.F

عضو جدید
امان از چوب زور

امان از چوب زور

قديما كه زود ازدواج مي كردن اوضاع خيلي فرق داشته
1- اگه كسي ديپلم مي گرفت براي خودش كسي بود . كاري و مقامي داشت. يعني همون 18 سال . اما حالا چي ؟؟؟؟؟؟؟؟
2-خود مردم قانع تر بودن . تو يه خونه كه نگاه مي كردي چندين خانواده زندگي مي كردن
( يه حوضي وسط حياط بود . دوره حياط هم اتاق اتاق . يه آشپزخاه عمومي !!!!!!! . الان اين مدل خونه ها رو به عنوان خونه ي فقير فقرا تو تلوزيون خودمون نشون ميده)
3- مخصوصا در زمينه شغلي پدر ها خيلي پسراشون رو كمك مي كردن . اما الان ........
4-بيشتر شون هم بعد ازدواج اگه پشيمون ميشدن ، هيچي نمي گفتن و تحمل مي كردن .
اما حالا پشيموني كه چه عرض كنم . جرات داري بگو بالاي چشت ابروست.
5-الان تو اين خونه هاي قلك خودمون هم جا نمي شيم . چه برسه كه يه نفر ديگه رو هم ........
6-دست دختر مردم رو بگيري ببري كجا ؟ تو خيابون؟ بدترين خونه تو پايين شهر بايد 200 اجاره بدي.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جواب چیزهایی که گفتی:
در مورد ازدواج یه پسر 18 ساله:من یه پسر محصل را با یه پسر غیر محصل در نظر گرفتم(یه پسر محصل 18سالگی میره دانشگاه و 4 سال درس میخونه کلاً 22 سالگی مدرک کارشناسی خودشو میگیره)...
دست زنشو بگیره ببره کجا:تمام دوستانم قبل از ازدواج خونه نداشتن و اکثرشون تو خونه ی پدرشون زندگی می کردن تا چند سال...
مهندس بیکار:شما چرا درس میخونین؟برا علم؟برا پول؟یا برا هر دو؟یا برا پوز دادن؟کی گفته کار نیست!!!میشناسیش آدرسشو بهم بده میخوام ازش بپرسم دنبال کار رفت؟مهندس شما کار با نرم افزارو بلده؟زبان انگلیسی بلده؟تو شهر خودش دنبال کاره؟یا حقوقش کمه کار نمی کنه؟کدوم دانشگاه درس خونده؟
درویشی بهم گفت:یه کسی که مدرک داره راننده ی تاکسی شه بهتره یا یه کسی که درس نخونده؟؟؟(منظورش این نبود که مهندس ها باید بیکار باشند)...
"نمیشه هم خدا را خواست هم خرما"
شماها میگید آدم باید کامل شه بد زن بگیره(منظورتون اینه دیگه)
چند سال دیگه بهتون میگم آیا مرد ازدواج میکنه یا نه...

جاااااااااانم ؟

ببین، من الان 22 سالمه، سال چهارم دانشگاه، بچه پولدار نیستم، 2 سال سربازی دارم، ارشد نیز که میشه همزمان با اون به کار کردن پرداخت ( البته اگه سربازی رفته باشم قبلش )
بعد آزمون دکتری
کلی کتاب و ... هست که بایستی بخونم و خیلی چیزا رو یاد بگیرم بعد اگه خواستم میتونم ازدواج کنم
به نظر شما یه فرد 18 تا 23 ساله می‌فهمه دختر یا پسر یا فرزند چیه ؟

نه من با بی بند و باری مخالفم، یه فرد باید مفهوم اینا رو بفهمه، خیلی چیزا رو بفهمه بعد ازدواج کنه
اگه بگی ازدواج میکنم بعدش هر چه آید خوش آید ...

تمام جوابایی که دادی، خیلی سرسری و بدون اندکی تفکر بود

خونه پدری ؟ واقعن که، تمام دوستاتون بچه بودن خیلی

تندباد

عضو جدید

اصولا سن ازدواج برای اقایان باید بالای 30 سال باشه به نظر من باید قانونی تصویب بشه که نذاره تا این بچه مچه ها عقلشون نرسیده زن نگیرن )(زیر 30 سال)

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصولا سن ازدواج برای اقایان باید بالای 30 سال باشه به نظر من باید قانونی تصویب بشه که نذاره تا این بچه مچه ها عقلشون نرسیده زن نگیرن )(زیر 30 سال)
اون موقع ازوقت ازدواحشون گذشته وباید کوزه بخرن برن توش

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
این تاپیک رو مرد زده یا زن؟؟؟؟

اگه مرد زده که واقعا براش متاسفم!!!!

مذخرفترین قانون دنیا و نغض صریح حقوق بشر است این قانون!!!!

sharlin

عضو جدید
کاربر ممتاز

این دیگه از اون حرفا بود..:confused:

یعنی می خوای بگی مردا 25 ساله به دنیا بیان؟؟
:razz:

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز

نه . چه دلیلی داره؟؟؟؟؟؟؟؟ مگر ازدواج زوریه؟؟؟25 سال که سنی نیست.که ادم خودشو در گیر کنه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا