رفع اشکال مربوط به:3DMAX

dthed

عضو جدید
سلام،دوست خوبم از راهنماییتون خیلی خیلی ممنونم،وی ری هم نصبه،فقط یک مشکل دارم،همه کارهایی که گفتین را انجام دادم،فقط رندر که میگیرم همه چی سیاه هست،کجا را باید تنظیم بکنم،مگه متریال نور وی ری ندادیم به اس پی لاین،پس برای چی جسمی را هم که با باکس کشیدم را نشون نمیده،نه باکس را و نه خود ریسمانه نورانی را؟

احتمال میدم برای light multiplier باشه .... ببرش رو 100 ببین چی میشه

پ.ن : اینم چک کنید که با vray رندر میگیرید ! رو Mental ray و ... نباشه .

zahra_baghnavi

عضو جدید
بچه ها من اصلا مکس بلد نیستم سخته یا راحته؟

بستگی داره چقد با کامپیوتر آشنا باشی و چیا بلد باشی.من خودم تو چهار جلسه ی یک ساعته مکس و وی ری رو یاد گرفتم بستگی به علاقه ی خودت داره به نظر من مکس راحته و وی ری نیاز به تمرین بیشتر داره

parmiss_archi

عضو جدید
بستگی داره چقد با کامپیوتر آشنا باشی و چیا بلد باشی.من خودم تو چهار جلسه ی یک ساعته مکس و وی ری رو یاد گرفتم بستگی به علاقه ی خودت داره به نظر من مکس راحته و وی ری نیاز به تمرین بیشتر داره
می شه 3d رو تو چند ساعت یاد گرفت که کار راه بندازه ولی دستورای ریزه کاری خیلی زیاد داره من پارسال فکر می کردم دیگه خیلی 3d کار حرفه ای شدم :cool:
یه روز اتفاقی یه فیلیم آموزش مقماتی 3d تو اینترنت پیدا کردم که به زبان انگلیسی بود و من چیزایی که یاد می داد رو برای اولین بار بود می دیدم :surprised::confused:
تازه اونجا فهمیدم که چغدر دیگه باید یاد بگیرم :):D;)

یاسمین ع

عضو جدید
:)سلام به همگی، من جدیدا شروع کردم به یادگیری مکس ،می خواستم بدونم میشه پرسپکتیو حجمی از archicad آورد به مکس و متریال داد؟

nemoo_1

عضو جدید
سلام به همگی...
ممنون واسه در اختیار گذاشتن تجربیات خوبتون
من 1سوال داشتم
من 1متریال کاشی دارم که خیلی برام مهمه برجستگی های روی کاشی دیده بشه ولی اینطوری نیس حتی bump هم بهش میدم
چیکار میتونم متریالمو با کیفیت بالاتر نشون بدم :surprised::surprised::cry:

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. برای تدریس max و vray نیاز به افراد مجرب و حرفه ای داریم.البته مکان تدریس استان خوزستانه.دوستانی که تمایل به همکاری دارند لطفا پیام خصوصی بدن.ممنون

tv.kade

عضو جدید
سلام من ب شدت نیاز دارم ب یک لینگ برای دانلود Autodesk 3DS Max 2013 البته دیزان باشه نسخه اصلی کسی سراخ داره؟؟؟؟؟؟؟؟

وی ری 2013 هم میخوام تور خدا کمک کنید.. ممنون

akbari.beh

عضو جدید
http://p30download.com/fa/entry/470...تری-دی-اس-مکس-طراحی-سه-بعدی-و-ساخت-انیمیشن/از این لینک استفاده کن که مربوط به سایت پی سی دانلود میباشد...وی ری هم می تونی از این سایت پیدا کنی
سلام من ب شدت نیاز دارم ب یک لینگ برای دانلود Autodesk 3DS Max 2013 البته دیزان باشه نسخه اصلی کسی سراخ داره؟؟؟؟؟؟؟؟

وی ری 2013 هم میخوام تور خدا کمک کنید.. ممنون

memari1900

عضو جدید
سلام میخوام فقط نما توی مکس طراجی کنم.کمکم میکنیدوبا جه دستوری؟

mh.memar

عضو جدید
سلام

سلام

سلام ببخشید من موتور رندر Vray ورژن 2 را روی لب تاپم نصب کردم و طبق کرک آن هم عمل کردم و سه فایل مورد نظر رو در بخش خود کپی کردم. در 3d max در قسمت اسم موتور رندرها کاملا vray adv 2 هست و مشکلی نداره اما موقع رندر وی ری گرفتن این پیام و ارور واسم میاد و رندر نمیگیره. به license مربوطه . ممنون میشم کمکم کنید.مرسی

Snap2.jpg

moovafeg

عضو جدید
سلام
من چند تا سئوال دارم ممنون ميشم كمكم كنيد

1- تو دیدهای مختلف جای کارم عوض میشه چی کار کنم که کارم رو مدلم ثابت باشه تو دیدهای مختلف
2- چشم و دهن را جدا كشيدم می خوام چشم و دهن را لینک بدم به بقیه کله چی کارش کنم ؟

3- چطور ميتونم يك قسمت از شئي را از بقيش بدون اينكه شئي اول آسيب ببينه جدا كنم ؟
4- يك مستطيل كشيدم و روش دستور bend دادم حالا ميخوام يك دايره به اين مستطيل اضافه كنم ولي بعد از attach كردن ديگه دستور bend كار نمي كنم چي كارش كنم ؟

moovafeg

عضو جدید
سلام
شما بايد از ورژن وي ري 64 بيتي براي لپ تاپ استفاده كنيد نه 32 بيتي

moovafeg

عضو جدید
سلام ببخشید من موتور رندر Vray ورژن 2 را روی لب تاپم نصب کردم و طبق کرک آن هم عمل کردم و سه فایل مورد نظر رو در بخش خود کپی کردم. در 3d max در قسمت اسم موتور رندرها کاملا vray adv 2 هست و مشکلی نداره اما موقع رندر وی ری گرفتن این پیام و ارور واسم میاد و رندر نمیگیره. به license مربوطه . ممنون میشم کمکم کنید.مرسی

مشاهده پیوست 139197

سلام
شما بايد از ورژن وي ري 64 بيتي براي لپ تاپ استفاده كنيد نه 32 بيتي

ramezani1363

عضو جدید
سلام دوستان...

وقتی از مکس 2012 نسخه S استفاده میکنم بعضی از تکسچر ها مثلا تکسچر Vray Light تو View Port نشون نمیده یا مثلا تکسچرهای متریال ها رو وقتی گزینه ی نمایش تکسچر رو میزنی نشون نمیده که این مشکل در نسخه ی پایین تره مکس 2012 وجود نداره...

حالا میخوام بدونم آیا این مشکل تو همین نسخه قابل برطرف شدنه ؟؟

و آیا در مکس 2013 هم این مشکل هست یا نه ؟؟؟!!!!
:smile:

ممنون میشم اگر راهنمایی کنن دوستان:que:

reza.gheisari

عضو جدید
سلام دوستان
من یه مشکل اساسی با 3d max 2013 برام بوجود اومده
وقتی میخوام عدد وارد کنم باید حتما بصورت کسری باشه.
مثلا اگه بخوام مقدار 0.5 .رو بدم باید بنویسم 1/2 تا اون عدد دربیاد.
چه جوری میشه این حالت ر. تغییر داد. با قسمت unit setupهم ور رفتم ولی چیزی تغییر نکرد.

بوی بارون

عضو جدید
سلام
قسمت modify در مکس در قسمت modifier list برای من هیچ حالتی نداره
اصلا لیستش هیچ چیزی نداره و کاملا خالی هست
مشکل چیه؟؟؟؟؟
لطفا کمکم کنید .... خیلی ضروریه :cry:

MASHTE

عضو جدید
سلام بوی یارون

سلام بوی یارون

برای اینکه در قسمت مادی فایی امکانات اصلاح رو بهت بده باید اول جسم رو در حالت انتخاب داشته باشی بعد روی مادی فایی کلیک کنی

shahab_24

عضو جدید
سلام
قسمت modify در مکس در قسمت modifier list برای من هیچ حالتی نداره
اصلا لیستش هیچ چیزی نداره و کاملا خالی هست
مشکل چیه؟؟؟؟؟
لطفا کمکم کنید .... خیلی ضروریه :cry:
سلام
اگر هنوز هم جسم رو انتخاب میکنی اما Modifier چیزی نشون نمیده به احتمال99 درصد جسم در حالت Group هستش.از حالت گروهی درش بیار.
اگر هم حتی برای یک BOX ساده modifier کار نمیکنه.پس کلا تری دی مشکل پیدا کرده.دوباره نصبش کن

ehsan arch

عضو جدید
کجا میتونم مدل انسال برا مکس پیدا کنم...؟

کجا میتونم مدل انسال برا مکس پیدا کنم...؟

سلام یه مشکل دارم .... چند وقتی هست دنبال مدل انسان برا مکس میگردم کسی میتونه کمکم کنه...؟

ehsan arch

عضو جدید
چگونه به اب انعکاس دهیم

چگونه به اب انعکاس دهیم

سلام بچه ها یه مشکل... چطوری میشه انعکاس آب رو روی بدنه دیوار یا سقف نشون بدیم...

soh-rab

عضو جدید
منظورت کاستیکش هست اگه بتونی عکسی از منظورت بذاری خیلی بهتر می شه کمکت کرد

dthed

عضو جدید
خواهشا رندر انجینت رو هم بگو چون متریال های متفاوتی دارن ....
مثلا با خودScan line 3D max ـه یا V-ray ؟ Maxwell ؟ Mentalray ؟ ......... ؟

soh-rab

عضو جدید
می گم احیانا منظورت انعکاس سقف توی آب نیست؟؟؟ چون تو می گی انعکاس آب روی سقف

اولی که مشکلی نیست یعنی انعکاس سقف توی آب ولی انعکاس آب روی سقف رو نمی فهمم ولی یه چیزی هست به نام کاستیک که کف استخر ایجاد می شه

ramezani1363

عضو جدید
سلام یه مشکل دارم .... چند وقتی هست دنبال مدل انسان برا مکس میگردم کسی میتونه کمکم کنه...؟

سلام دوسته عزیز من از آرک مدل های شرکت Evermotion 2 تا رو دارم اما روش آپلود کردن اونو تو سایت نمیدونم...آدرسه ایمیلتو بفرست برات ایمیل کنم یا حالا هر راهه دیگه ای که خودت بلدی
یا حق:gol:

soh-rab

عضو جدید
منظورت اینه

ren.jpg

توی f10 باید تیک کاستیک رو بزنی و یه سری تنظیمات دیگه

roya et

عضو جدید
اگه شما به هر وجه یک عدد نسبت بدید که این کار توی edit poly میتونه اتفاق بی افته و در multi/sub objrct از 10 material که داره 6 تا شونو استفاده کنی.یعنی هر وجه بنا به عددی که به اون نسبت دادی 1 material دیگه مشکلی نباید وجود داشته باشه

برو توی convert to poly با polygon یه وجهو انتخاب کن بعدش detatch رو بزن..اون وجه جدا از بقیه انتخاب میشه بقیه وجه ها هم به همین ترتیب...:smile:

ziba.zhgh

عضو جدید
Please help me

Please help me

سلام به همگی
Please help me:cry:
همه اسلات هات های متریالم ÷ر شده از کجا باید اسلات خالی اضامه کنم؟اصلا میشه؟