چرا وقتی یه خانم توی خیابون را می ره هر کسی به خودش اجازه میده هر حرفی بزنه؟

s_moradi88

عضو جدید
چرا باید وقتی توی خیابون راه می ریم از هر کسی که از کنارمون بگذره بترسیم؟
چرا باید از هر مردی که از کنارمون رد می شه 2متر فاصله بگیریم؟
چرا وقتی منتظر اتوبوسیم هر ماشینی به خودش اجازه می ده واسمون بوق بزنه؟

golbaghaly

عضو جدید
چون اون خانوم خودش طوري مياد بيرون كه به هركسي اجازه بده بهش حرف بزنه به همين سادگي
ا شخصيتمون دست خودمون

کاملا با ولکانو موافقم!
ارزش و شخصیت که ما برای خودمون قائل میشیم بستگی به خودمون داره!
فکر میکنید چرا وقتی اطرافمون رو نگاه می کنیم با این جور آدما برخورد می کنیم؟
تا حالا به خودمون نگاه کردیم؟:warn:

امیر Amir

عضو جدید

جواب سوال اول:

این توهمات و خیالات خود شماست که برای شخص خودت درست کردی...
محل سکونت شما تهران هست...

در تهران..آدم های علاف و مسخره و مشتی جوون بی خاصیت متلک میندازن چه پسر چه دختر...
وگرنه ملت بد بخت دنبال این هستند یا از مد:) عقب نباشند یا از گرسنگی سنگ به شکمشون شب نبندن:)

جواب سوال دوم:
هر مردی یا مرد هایی که شما دیدی؟ شخصا جرات نمیکنم به دختری حتی اگر نافرم و نا خلف باشه متلک بندازم...
هم جرات ندارم هم در شان من نیست.

جواب سوال سوم:
این دیگه بر میگرده به طرز برخورد,لباس پوشیدن,آرایش و کلا ظاهر طرف...

شما یک کمی از تیریپت کم کن ببین هیچ کسی بهت محل هم نمیده...

خنده داره ادم جایی تیپ میزنه و شیک میگرده که بشناسنش...نه تهران که الان اگر از کنارت کسی رد شد تا ظهور امام زمان هم طرفو نخواهی دید.

جسارت نباشه جوابهای من به شما توهین نیست..جوابه...

farzaneh2008

عضو جدید

1-خب یک کلاس تکواندویی کاراته ای یک چیزی از همینا برو تا نترسی
2-الان که دیگه کسی مرض نمی ریزه مگه اینکه خیلی بی شخصیت باشه
3-جواب سوال 3 رو amir داده البته من منظورم خود شما نیستید کلا همه دختر ها

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
ربطی به تیپ نداره
من خودم تو خیابون خیلی سنگین و موقر می گردم.تعریف از خودم نیست ولی هیچ وقت جلف نبودم تو هیچ زمینه ای.
ولی تا دلتون بخواد .........
مشکله بعضی مردها و پسرا هست که نمی تونن خودشونو نگه دارن.
تا مرد 50-60 ساله هم که رد میشه چی میگه
این دیگه تاسف داره!!!!!!!!
نمیگم مشکل از دخترا نیست.خیلی از دخترا بد جور میگردن ولی همه این جور نیستن که شما میگین اگه طرف تیپشو درست کنه کسی نگاش نمی کنه.
من اینو قبول ندارم.

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاسف

تاسف

با سلام
آقایون عزیز با محکوم کردن خانومها چیزی درست نمیشه،این مسایل ریشه در بی فرهنگی و عقب ماندگی فکری و اجتماعی مردم ما داره:(
اگه ما به خودمون تلقین کنیم که اون خانومی که قراره بهش متلک بگیم هیچ فرقی با مادر و خواهر و همسرمون نداره،با همین تفکر میشه ریشه متلک و سایر مفاسد اجتماعی رو هم از بین ببریم:smile:
البته من خودم شخصا با ارتباط دختر و پسر مخالف نیستم،ولی باید در هر چیزی حد تعادل رو رعایت کنیم:redface:
اگه حرفم رو رک زدم از همه عذر میخوام
سعادتمند باشید;)

grindelvald

عضو جدید
چون اون خانوم خودش طوري مياد بيرون كه به هركسي اجازه بده بهش حرف بزنه به همين سادگي
ا شخصيتمون دست خودمون
به نظر من اينطوري نيست، گر چه در مورد بعضي خانوما اينطوريه،ولي تعدادشون كمه،من فكر ميكنم اشكال از ما مرداست كه به خودمون اين اجازه رو ميديم كه به يه نفر توهين كنيم.ربطي هم به لباس پوشيدن خانوما نداره،اگه دقت كنين خانوماي چادري و خيلي خفن پوشيده هم از دست تيكه انداختنا در امان نيستن.
نميدونم دليلش چيه ولي بنظر من بايد تك تك مون جلو اينكارو بگيريم و اول هم بايد از خودمون شروع كنيم.اصلا چرا بايد به يه دختر زل بزنيم؟ فرضا هم كه اينكارو كرديم،بعدش چي؟چي گيرمون مياد؟جز بي اعتمادي زن ها ودخترا نسبت به مردا.

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
به نظر من اينطوري نيست، گر چه در مورد بعضي خانوما اينطوريه،ولي تعدادشون كمه،من فكر ميكنم اشكال از ما مرداست كه به خودمون اين اجازه رو ميديم كه به يه نفر توهين كنيم.ربطي هم به لباس پوشيدن خانوما نداره،اگه دقت كنين خانوماي چادري و خيلي خفن پوشيده هم از دست تيكه انداختنا در امان نيستن.
نميدونم دليلش چيه ولي بنظر من بايد تك تك مون جلو اينكارو بگيريم و اول هم بايد از خودمون شروع كنيم.اصلا چرا بايد به يه دختر زل بزنيم؟ فرضا هم كه اينكارو كرديم،بعدش چي؟چي گيرمون مياد؟جز بي اعتمادي زن ها ودخترا نسبت به مردا.
چه عجب یکی پیدا شد اعتراف کنه کاره آقایون هم اشتباه هست؟
نمیگم همه اگه فقط نصفه مردا این طور فکر می کردن کار به اینجاها نمی کشید.
حالا پسرای جوون میشه گفت جوونن، من تو کار مردای 40 به بالا موندم که یعنی چی؟
از سنشون خجالت نمیکشن که تو خیابون متلک میگن و خیلی چیزای دیگه.........:w06:

s_moradi88

عضو جدید
جواب سوال اول:

در تهران..آدم های علاف و مسخره و مشتی جوون بی خاصیت متلک میندازن چه پسر چه دختر...
وگرنه ملت بد بخت دنبال این هستند یا از مد:) عقب نباشند یا از گرسنگی سنگ به شکمشون شب نبندن:)

جواب سوال دوم:
هر مردی یا مرد هایی که شما دیدی؟ شخصا جرات نمیکنم به دختری حتی اگر نافرم و نا خلف باشه متلک بندازم...

جواب سوال سوم:

خنده داره ادم جایی تیپ میزنه و شیک میگرده که بشناسنش...نه تهران که الان اگر از کنارت کسی رد شد تا ظهور امام زمان هم طرفو نخواهی دید.

من جلف نمی گردم ولی سعی می کنم آراسته و شیک باشه
خیلی ها فکر می کنن شیک بودن یعنی جلف بودن
مواقعی شده که نه آرایشی داشتم و نه حجابام نا مناسب بوده ولی باز این مشکلا تو داشتم
زنها نمی تونن به خاطربعضی مردهای بی شخصیت نا آراسته باشن ما اگر مثل خانمهای خارجی بی حجاب نیستیم ولی دوست داریم مثل اونها شیک باشیم
به نظرتون این گناهه؟

s_moradi88

عضو جدید
با سلام
آقایون عزیز با محکوم کردن خانومها چیزی درست نمیشه،این مسایل ریشه در بی فرهنگی و عقب ماندگی فکری و اجتماعی مردم ما داره:(
اگه ما به خودمون تلقین کنیم که اون خانومی که قراره بهش متلک بگیم هیچ فرقی با مادر و خواهر و همسرمون نداره،با همین تفکر میشه ریشه متلک و سایر مفاسد اجتماعی رو هم از بین ببریم:smile:
البته من خودم شخصا با ارتباط دختر و پسر مخالف نیستم،ولی باید در هر چیزی حد تعادل رو رعایت کنیم:redface:
اگه حرفم رو رک زدم از همه عذر میخوام
سعادتمند باشید;)

ممنونم که حقیقتو گفتین

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب سوال اول:

جواب سوال دوم:

جواب سوال سوم:

........................................................

امیر جان فکر کنم تا حالا به این موضوع فکر نکرده بودی و شاید همون چیزی که گفتی (جرات ندارم) باعث شده حتی فکرشو هم نکنی
خوشحالم که اینکارو در شانت نمی دونی اما خوشحال تر می شم وقتی کسی جرات داره و اینکارو در شانش نمی دونه

اونایی که متلک میندازن خیلی با جرات و جربزه ان؟

در مورد شخصیت هم اتفاقا خیلی هم خودشونو با شخصیت می دونن اما مشکل اینجاست که شخصیت دختر برای ماها باز نشده
همه به دختر به چشم یه ابزار نگاه می کنن و متاسفانه وقتی قدرت دست جنس پسره...
دیگه چه بهتر که دخترا ضعیف هم هستن نه؟
نهایت کاری که می تونن بکنن اینه که توی یه وبلاگ یا سایت از وضعیت گله کنن و ماهام بیایم رجز بخونیم مردیم و باز به اونا بگیم مشکل از شماست شماها بپوشونین خودتونو
اما با اینکار مشکل حل می شه؟ هیشکی به دخترای چادری هیچی نمی گه؟
اینا از فرهنگی که تو جامعه ی ماست نشات می گیره
باهات موافقم که آدمای علاف و مسخره و بی خاصیت از این کارا می کنن (اگه قبول داری علاف و بی خاصیتن پس چرا می گی تقصیر دختراست و اگه تقصیر دختراست چرا اونا علافن؟ خب تقصیر دختراست؟!!!)
اما چرا باید این همه آدم علاف و به نظر من عوضی و بی شخصیت تو جامعه باشه؟ همونایی که اسم مردو هم می ذارن رو خودشون!!
.
اما در مورد جواب اولت:
توهمات و خیالات؟
و اگه من به شما اطلاع بدم که این موضوع فقط تهران نیست قبول داری که اکثر دخترای ایران نمی تونن خیالاتی باشن؟
مطمئن باش اگر ملت بدبخت ایران دنبال این چیزا بودن شکایتی در این مورد نمی شد
من و شما و خیلی های دیگه که این موضوع توی فرهنگ خانوادگی خودمون نبوده ( حالا یا شخصیت یه دخترو برامون تحلیل کردن یا شان خودمون رو ) نباید فکر کنیم که این بی فرهنگی ها اصلا نیست
(حالا داستانای دوستا از خاطرات و شیرینکاری هاشونو حذف می کنم)
.
در مورد جواب دومت :
اینو باهات موافقم که هر مردی اینقدر ذلیل نیست .. و اتفاقا خیلی ها هستن که شعور و شخصیت اجتماعی شون بالاتر از این حرفاست اما اینو هم قبول دارم که وقتی این مساله توسط یه باصطلاح مرد بارها تکرار می شه اسم مرد رو خراب می کنه و وجهه این اسمه که خراب می شه
پس اگه طرف مقابل (یه دختر) بنا به تجربه اش از طرف هر مردی احساس خطر کنه نمی شه ازش ایراد گرفت
.
و جواب سومت:
"این دیگه بر میگرده به طرز برخورد,لباس پوشیدن,آرایش و کلا ظاهر طرف..."
مگه دخترا تو خیابون چقدر فرصت یا فضا برای اون برخوردی که شما می گی دارن که اون ، ما یا هر کس دیگه ای تشخیص بدیم برخورد اونها بوده که باعث شده...؟
آها .. شاید منظورت از برخورد نگاه و لبخند و عشوه و به قول بچه ها کلکای دخترونه است که دختر فرصت داره تو یک آن که شخص یا ماشینی داره رد می شه...؟
و ظاهر طرف
ببین .. من فکر می کنم اگه دختری ظاهرش رو برای جلب توجه درست کنه که باید از این جلب توجه لذت ببره دیگه چرا شکایت؟
یا شاید می گی این شکایتاهم ناز و اداهای دخترونه است و..
فکر کنم منظورت اینه که شلخته و کثیف برن بیرون تا حتی همون پسرای علاف و یه لا قبا هم از دیدن ظاهرشون حالشون بد شه و طرفشون نیان درسته؟
غیر از این راهی نیست آخه یه دختر می تونه در عین سادگی و (به قول افسون ) موقر بودن شیک و خوش لباس باشه
فکر نمی کنم تصور تو این باشه که اون دسته از آدمای باشخصیت!! کاری به کار دخترای ساده (حتی یه کمی بیشتر از ساده) ندارن و فقط نگاهشون به خیابونه که اگه دختری با تیپ فشن یا جلف اومد بیرو بهش تیکه بندازن
نه امیر جان فکر نمی کنم از جامعه بی خبر باشی
مشکل ما اینه که جدیدا به این نتیجه رسیدیم که حالا که نمی شه پسرها رو کنترل کرد بیاین دخترا رو محدود کنیم
البته این خیلی ساده تر از حل کردن بیماری فرهنگی جامعه است اما داره به یک دسته آسیب می زنه و دسته ی دیگه رو گستاخ تر می کنه .. این فاجعه است ..

جسارت نباشه جوابهای من به شما توهین نیست..جوابه
.
و همینطور .. توی حرفام به هیچ وجه قصد توهین نداشتم فقط نظرمو گفتم
خوشحال می شم حرفای تو و دوستای دیگه رو هم در جواب نظر خودم بخونم
در ضمن اگه طولانی بود عذرخواهی می کنم اما ترجیح دادم یه جواب کامل بدم

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
علتش بیشخصیتی اون آقایونیه که این کار رو انجام میدن.:)

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
علتش بیشخصیتی اون آقایونیه که این کار رو انجام میدن.:king::w16:

neda_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
از عقب مونده به ردیم ما ایرانیا خاک بر سرمون امریکا با این زناش وتیپاش فکر نانو و فناوریه اما ما چی؟ فکر چه چیزایی هستیم؟ اگه ایران یا تو کشورهای جهان اول بودن چه میکردن؟ خیر سرمون ما مسلمونیم

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
از عقب مونده به ردیم ما ایرانیا خاک بر سرمون امریکا با این زناش وتیپاش فکر نانو و فناوریه اما ما چی؟ فکر چه چیزایی هستیم؟ اگه ایران یا تو کشورهای جهان اول بودن چه میکردن؟ خیر سرمون ما مسلمونیم
با سلام
ندا خانوم کاملا با شما موافقم،جز تاسف چیزی نمیشه گفت:cry::(

elnaz66

عضو جدید
مشکل جای دیگه است . پدرم از قدیم که تعریف می کنه میگه : طرف از

کاباره می اومد بیرون مست بود و وقتی حالا از روی مستی متلکی به یه

دختر مینداخت یا مزاحمت براش ایجاد میکرد همه که این صحنه رو میدیدن

میرفتن تا جایی که میخورد میزدنش ، اما الان اگه یه همچین اتفاقی میافته

بقیه وامیستن نگاه میکنن و میخندن . ما این قدر ها که میگید مردم بی

فرهنگی نیستیم متاسفانه چیزی که داره الان تو جامعه بورس میشه بی

حیایی چه در مورد دختر و چه در مورد پسر و مسلما کسانی قربانی این

جور آدما میشن که هنوز ارزش خودشونو فراموش نکردن.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیدوارم آقایونی که تقصیرها رو انداختن گردن خانوما قصدشون فقط کل کل با خانوما بوده باشه چون اگه بخوام بپذیرم نظر قشر تحصیلکرده ی ایران اینه واقعا جای تاسف داره
واقعا تصور آقایون اینه که خودشون تو اوج شخصیتن و خانوما هم الحمدالله زندگی می کن فقط واسه جلف بودن و توجه آقایونو جلب کردن.....آخه من موندم این چه توجهیه که هر کاری می کنی جلب می شه
نخیر دوستای خوبم....اگه فکر می کنین فقط خانومای به زعم شماجلفن که چنین شرایطی دارن باید بدونین نظرتون اشتباه محضه...بابا دختره بیچاره چادررو سرشه مقنعه ش تا روی ابروهاش باز از دست این جماعت آسوده نیست....بی کلاسا و بی شخصیتاش (به قول شماها) هزارتا حرف بارش می کنن که گفتنش واقعا در شان این سایت نیست وگرنه می گفتم تا بدونین این همجنسهای عزیزتون تا چه حد پاک و بیگناهن و باکلاساشونم!!!! با لغات زیبای(امل...دهاتی ...عقب افتاده...کلاغ سیاه )و هزاران عبارت زیبای دیگه این موقر بودنشو بهش تبریک می گن
تعجب می کنم...شما واقعا تو ایران زندگی می کنین؟....البته حق دارین....
من می دونم به عنوان زن دارم جایی زندگی می کنم که همه ی راه حل رو محدود کردن زن می دونن
اما به قول سها این داره یه عده ی دیگه رو گستاخ می کنه....من تو مملکتی زندگی میکنم که از تلویزیونش فوتبال آقایون پخش می شه و می گن نگاه کردنش برای خانوما حرومه...من یه پیشنهاد دارم ...ازین به بعد فوتبال خانوما پخش شه و بگن آقایون نگاه نکنن..به نظرتون امکانش هست؟....
نه...
چون اینجا جایی نیست که بشه یک مرد رو محدود کرد بلکه این خانوما هستن که غلط می کنن بخوان کاریو انجام بدن که موجبات ناسالم شدن جامعه و جلب توجه!!!!! آقایونو فراهم کنن!!!!!!!
پس خانومای عزیز گله نکنین....هیچ وقت گله نکنین...گرچه این تنها کاریه که از دستتون بر میاد...یادتون نره که شما در جایگاه متهم هستین...همیشه بودین ...و هرچیزی بگین ممکنه بر علیه تون استفاده بشه...و در ضمن ممکنه موجب جلب توجه بشه!!!!!!!!!!

hichki

عضو جدید
من از طرف آقايون بي تربيت معذرت ميخواهم شما ببخشيد
:w24:

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولي من هنوز سر حرفم هستم اگه قرار با تيكه انداختن يه فرد شخصيت ما داغون بشه و از بين بره ما داراي شخصيت محكمي نيستيم
هنوزم ميگم شخصيت هر فرد دست خودشه
به كسايي هم كه ميگن خارجيا از ما بهترن بايد گفت اتفاقا اونا از ما خيلي بدتر و بي شخصيتترن
كسي كهبه شما متلك ميندازه داري بي شخصيتي خودشو نشون ميده و اصلا به نظر من هيچ جايي نداره كه ما از متلك اون فرد احساس ناراحتي كنيم
در واقع ما بايد به حال اون احساس تاسف كنيم

سمیه نوروزی

عضو جدید
من به حال همشون تاسف می خورم.اما مگه می شه همه ی زندگیمو بذارم پای تاسف خوردن؟
حالا چرا تا الآن هیچ کس دلیل درست و حسابی ای نیاورد؟
من خودم یه دلیلی براش دارم.اما دوست دارم اول دلایل شما رو بشنوم.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولي من هنوز سر حرفم هستم اگه قرار با تيكه انداختن يه فرد شخصيت ما داغون بشه و از بين بره ما داراي شخصيت محكمي نيستيم
هنوزم ميگم شخصيت هر فرد دست خودشه
به كسايي هم كه ميگن خارجيا از ما بهترن بايد گفت اتفاقا اونا از ما خيلي بدتر و بي شخصيتترن
كسي كهبه شما متلك ميندازه داري بي شخصيتي خودشو نشون ميده و اصلا به نظر من هيچ جايي نداره كه ما از متلك اون فرد احساس ناراحتي كنيم
در واقع ما بايد به حال اون احساس تاسف كنيم

:warn:بحث تیکه انداختن نیست بحث همه ی محدودیتاییه که به اسم سالم سازی جامعه به زنها تحمیل می شه...تو زن نیستی تا بدونی چقدر مسائل مختلف هست که می تونه هرروز و هر ساعت یه زنو داغون کنه.... 100% شخصیت هر فرد دست خودشه.... موافقم ولی کی گفته این شخصیت بالا نباید از توهین ناراحت بشه؟
من به اراجیف یه عده علاف اهمیتی نمی دم ولی اینکه از وجود چنین شرایطی تو جامعه ناراحت باشم نادرسته؟ من به نظرتون احترام می ذارم ولی باید قبول کرد که پاک کردن صورت مساله راه حل نیست
محکوم کردن زنها و بستن دست و پای اونها راه حل نیست....من حجاب رو قبول دارم اما اینو قبول ندارم که اگه همه ی زنها حجابشون کامل باشه مشکل حل شده... باور کنید این مساله ی بی ارزش دونستن و یا بهتر بگم ابزار تفریح دونستن زن تو جامعه ی ما ریشه دار تر ازین حرفاست

mahroo

عضو جدید
دلیلش اینه مردم ایران هنوز این فرهنگ رو پیدا نکردن.زنو به چشم کالا می بینند.من عذر می خوام ولی اینجوریه.به خودشون این اجازه رو میدن.به لباسو اینام ربط نداره.

اولدوز-ف

عضو جدید
ا شخصيتمون دست خودمون
با سلام. با نظرتون کاملا مخالفم. به نظر من این اشخاص مریض روحی اند. کمبود دارن. به هر کی هم برسن مهم نیست خوشگل و خوش تیپ باشه یا نباشه حرفشونو میگن. اونا هم یه جورایی بدبختن.

بالا