هر سوالی داری از این رشته ازم بپرس

m.bateni

عضو جدید
تصمیم دارم جواب سوالای خیلی ها رو بدم چون یه زمان من هم تو سرم پر از این سوالا بود اما کسی جواب نمیداد.... مطمئن باشید جواب خواهیم داد;)

آخرین ویرایش:

fatima74

عضو جدید
سلام من می خواستم ببینم این رشته بازار کارش چطوره و به نظرتون بازار کار این رشته بهتره یا هوا فضا

mmmmf

عضو جدید
با سلام من امسال انتخاب رشته در پیش دارم وخیلی هم به مهندسی پزشکی گرایش بیو الکترونیک و ساخت تجهیزات پزشکی علاقه دارم اگر این رشته را انتخاب کنم می تونم آینده شغلی خوبی داشته باشم یا نه{لطفا جواب قابل اعتماد به من بدهید} اجرکم الله

m.bateni

عضو جدید
سلام عزیزم...بستگی به دیدگاه تو داره...
میتونی کم کم هیچی نشی به راحتی استاد دانشگاه بشی..
بستگی به گرایشتم داره....
گرایش الکترونیک و بالینی معمولا تو کلینیکا و بیمارستاناست...
اما اگرایش متریال تو بیمارستان و ازمایشگاه و دندان پزشکی ها و حتی گاهی تو اتاق عمل هم گاربرد دارد.....
توی شرکت های تولید لوازم پزشکی هم میشود به عنوان مهندس ناظر بود....
فعلا که بد نیست
اما بهتر از هوا فضاست........

m.bateni

عضو جدید
اگه یکم تلاش کنی...اره میتونی...
و همچنین با علاقه ای که داری مطمئنم موفق میشی.

♥ Elena ♥

عضو جدید
سلام دوستان - من پسر عموم این رشته رو انتخاب کرده پارسال یعنی ورودی 91 گرایشش بیو مکانیکه اما ایشون علاقه شدید به بیو الکترونیک داشت. نمیدونم موقع انتخاب رشته حواسش نبود...

ایشون دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران درس میخونه ، میتونه رشتش رو عوض کنه؟ خودش میگفت پرسیدم میگن نمیشه گرایش رو عوض کرد ، امسال هم اصلا حال و هوا نداشت که بخواد دوباره کنکور بده اونجا قبول بشه چون نمره کمی نمیخواد علوم تحقیقت

راهی هست بشه جلو روش گذاشت؟؟؟

ممنون

sargoli22

عضو جدید
من فارغ التحصیل رشته مهندسی پزشکی گرایش بیو مواد از دانشگاه علوم و تحقیقات هستم...می خواستم بدونم اگر قصد گرفتن مدرک نظام مهندسی را داشته باشم، برای دادن امتحان مربوطه باید چه شرایطی داشته باشم و چه اقداماتی انجام بدهم...؟
ممنون

m.bateni

عضو جدید
سلام دوستان - من پسر عموم این رشته رو انتخاب کرده پارسال یعنی ورودی 91 گرایشش بیو مکانیکه اما ایشون علاقه شدید به بیو الکترونیک داشت. نمیدونم موقع انتخاب رشته حواسش نبود...

ایشون دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران درس میخونه ، میتونه رشتش رو عوض کنه؟ خودش میگفت پرسیدم میگن نمیشه گرایش رو عوض کرد ، امسال هم اصلا حال و هوا نداشت که بخواد دوباره کنکور بده اونجا قبول بشه چون نمره کمی نمیخواد علوم تحقیقت

راهی هست بشه جلو روش گذاشت؟؟؟

ممنون
سلام....ببین دو ترم اول مهندسی پزشکی ها واسه همه ی گرایشاش واحداش متل همه...اره میتونه....فقط اگه زود بجنبه...اخه تا پایان ترم دو میشه تغییر گرایش داد بره ترم سه دیگه کم کم درسا تخصصی میشه...

m.bateni

عضو جدید
اصل مدرک و حتما میخواد در ضمن یکم هم سخت نظام مهندسی میدن

aida71

عضو جدید
khanom bateny mage b alisans mishe tadris uni kard baiad arshadam bgiry,khoshhal shodam injaee manam tonekabonam

navid7171

عضو جدید
من مهندسى پزشكى بالينى دانشگاه آزاد واحد تهران پزشكى قبول شدم
اما يه سرى از دوستام ميگن برو و يه سريا هم ميگن سال ديگه كنكور بده و يه دانشگاه دولتى قبول شو
سطح درسى منم اونقدى نيست كه اگه يه سال ديگه بخونم يه دانشگاه و رشته خوب تو تهران قبول بشم و خيلى همت كنم ميتونم يه رشته تقريبا خوب و متوسط تو دانشگاهى مثه بوعلى يا صنعتى همدان قبول بشم
به نظرتون من چيكار كنم؟
در ضمن ميتونم دو ترم اول رو بخونم بعدش انتقالى واسه علوم تحقيقات بگيرم واسه همين گرايش يا يه گرايش ديگش يا كه اصلا كنكور بدم و ايجا قبول بشم و بقيه ترم هارو اونجا بخونم؟
آخه حس ميكنم مدرك اين دانشگاه ارزش زيادى نداره و از طرفى حس ميكنم بين گرايش هاش ، گرايش بالينى به درد نخورتره

arashbadami

عضو جدید
دوستان برای درس مقدمه ای بر مهندسی پزشکی چه منبعی رو پیشنهاد می کنید؟ در کل درس راحتیه یا سخته؟

nahid65

عضو جدید
سلام
من لیسانس نقشه کشی صنعتی هستم واسه ارشد می خوام مهندسی پزشکی گرایش بیو مکانیک بخونم چون سر رشته ای ندارم آیا می تونم موفق شم ؟یعنی با خوندن زیاد میشه؟؟؟!!!!

baseri

عضو جدید
سلام
من لیسانس نقشه کشی صنعتی هستم واسه ارشد می خوام مهندسی پزشکی گرایش بیو مکانیک بخونم چون سر رشته ای ندارم آیا می تونم موفق شم ؟یعنی با خوندن زیاد میشه؟؟؟!!!!

اگر علاقه داشته باشید، موفق میشید!

SAMARRR

عضو جدید
سلام من امسال رشته مهندسی پزشکی گرایش بالینی علوم تحقیقات قبول شدم با علاقه این رشته و گرایشو انتخاب کردم و اولین انتخابم بود ولی متاسفانه ازینکه بالینه تو مقطع ارشدوجود نداره خیلی ناراحت شدم و پشیمون حتی شنیدم کارشناسی بالینی هم فقط تو ایران هستش و حالم گفتن نداره
میخواستم کمی بهم راجع به این گرایش توضیح بدین اینکه توکشور های دیگه مدرکش قابل قبول هست اصلا؟اینکه میتونم با کارشناسی این گرایش تو دانشگاه های خارج ادامه تحصیل بدم بازار کارش تو ایران و خارج ایران رو هم میخواستم بدونم واینکه با توجه به چیزی ک من شنیدم تغییرگرایش تو دانشگاه من خیلی سخته میخوام بدونم اگه واقعا این گرایش شرایط خوبی نداره برخلاف علاقم به این گرایش هرچه سریع تر برای تغییرگرایش اقدام کنم
خواهش میکنم لطفا لطفا لطفا راهنماییم کنید...

محدثه یوسفی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام من امسال رشته مهندسی پزشکی گرایش بالینی علوم تحقیقات قبول شدم با علاقه این رشته و گرایشو انتخاب کردم و اولین انتخابم بود ولی متاسفانه ازینکه بالینه تو مقطع ارشدوجود نداره خیلی ناراحت شدم و پشیمون حتی شنیدم کارشناسی بالینی هم فقط تو ایران هستش و حالم گفتن نداره
میخواستم کمی بهم راجع به این گرایش توضیح بدین اینکه توکشور های دیگه مدرکش قابل قبول هست اصلا؟اینکه میتونم با کارشناسی این گرایش تو دانشگاه های خارج ادامه تحصیل بدم بازار کارش تو ایران و خارج ایران رو هم میخواستم بدونم واینکه با توجه به چیزی ک من شنیدم تغییرگرایش تو دانشگاه من خیلی سخته میخوام بدونم اگه واقعا این گرایش شرایط خوبی نداره برخلاف علاقم به این گرایش هرچه سریع تر برای تغییرگرایش اقدام کنم
خواهش میکنم لطفا لطفا لطفا راهنماییم کنید...
چ دانشگاهی قبول شدی خانوم؟

محدثه یوسفی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آره باید زیاد بخونی
درضمن بیو الکتریک بهتره
بازار کارشم بهتره اونو انتخاب کن

SAMARRR

عضو جدید
چ دانشگاهی قبول شدی خانوم؟
نوشتم که علوم تحقیقا قبول شدم گرایشمم دوست دارم ولی ترشیدم ک مدرکش به اندازه گرایش های دیگه با ارزش نباشه براهمین نمیدونم تغییرگرایش بدم یانه تغییرگرایش هم تو دانشگاه ما سخته اگه بخوام باید زودتر اقدام کنم

elena7

عضو جدید
سلام
من می خوام واسه ارشد مهندسی پزشکی گرایش بیومواد و بخونم واسه دروس ریاضی مهندسی و خواض مکانیکی مواد اطلاع دارید چه کتاب هایی مناسب هستند؟

agarin

عضو جدید
سلام.
من لیسانس الکترونیک دارم.
واسه ارشد الکترونیک بخونم یا مهندسی پزشکی گرایش بیو الکتریک؟؟
کدوم بهتره؟؟
کمکم کنید.

arshida24

عضو جدید
سلام.
من لیسانس الکترونیک دارم.
واسه ارشد الکترونیک بخونم یا مهندسی پزشکی گرایش بیو الکتریک؟؟
کدوم بهتره؟؟
کمکم کنید.
سلام
ببین به کدوم بیشتر علاقه داری!!
مطمئناً با الکترونیک بهتر کار گیر میاری
ولی شاید به شیرینی بیو الکتریک نباشه

محدثه یوسفی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نوشتم که علوم تحقیقا قبول شدم گرایشمم دوست دارم ولی ترشیدم ک مدرکش به اندازه گرایش های دیگه با ارزش نباشه براهمین نمیدونم تغییرگرایش بدم یانه تغییرگرایش هم تو دانشگاه ما سخته اگه بخوام باید زودتر اقدام کنم

عزیزم من از استادم رسیدم گف:باس بری
اگه تونسی تغیر بدی ک خوبه اما اگه نتونسی ضرر نکردی:)

fateme.j.t

عضو جدید
سلام کسی میدونه کدوم دانشگاهها ارشد مهندسی پزشکی دارن وکدوم گرایش؟(دولتی-ازاد-پیام نور و...)

tavooszahra

عضو جدید
سلام دوست عزیز. ممنون میشم به منم کمک کنین
من لیسانس مهندسی برق مخابرات دارم از دانشگاه شیراز . دو سال فاصله افتاده و ارشد نرفتم. دو تا لنتخاب دارم. یا ارشد مخابرات یا مهندسی پزشکی.
شنیدم که ارشد مهندسی پزشکی تو اردی بهشت امتحان می گیرن درسته؟
می خواستم شانسمو تو دوتاش امتحان کنم. اردی بهشت امتحان بدم (چون 4 تا از درساش با گرایش خودم مشترکه)
می خواستم راهنمایی بگیرم که از کجا می تونم بفهمم به مهندسی پزشکی علاقه دارم یا نه. به مخابرات خیلی علاقه نداشتم بدم نبود
درباره ی کنکور ارشدش چیزی که شنیدم درسته؟

havzhini

عضو جدید
من لیسانس مهندسی برق مخابرات دارم از دانشگاه شیراز . دو سال فاصله افتاده و ارشد نرفتم. دو تا لنتخاب دارم. یا ارشد مخابرات یا مهندسی پزشکی.
می خواستم شانسمو تو دوتاش امتحان کنم. اردی بهشت امتحان بدم (چون 4 تا از درساش با گرایش خودم مشترکه)
می خواستم راهنمایی بگیرم که از کجا می تونم بفهمم به مهندسی پزشکی علاقه دارم یا نه. به مخابرات خیلی علاقه نداشتم بدم نبود

مهندسی پزشکی چند گرایش مختلف داره باید ببینید واقعا علاقه دارید به این رشته یا نه
ولی شما احتمالا بیوالکتریک مد نظرتون هست
چطوری بخولید بفهمید ایا علاقه دارید یا نه به یک کم مطالعه کتابهای این رشته و سوال و جواب راحت میشه فهمید علاقه دارید یا نه
ولی بیس بیوالکتریک با مخابرات خیلی متفاوت هست و بیوالکتریک گستردگی خیلی بیشتری داره.......

arshida24

عضو جدید
سلام
اول در مورد زمان کنکورش بگم که در خرداد برگزار میشه و بهتره هر چه سریعتر اگر قصد ارشد این رشته رو دارید به سایت وزارت بهداشت جهت ثبت نام اقدام کنید تا حداقل شانس خودتان را امتحان کنید واگر به این رشته علاقه داشتید که چه بهتر و لازم نیست یک سال از عمرتان را برای کنکور ارشد وزارت علوم بزارید!!!و شیراز هم این رشته را دارد....
در مورد علاقه بیشتر توی دوره ارشد باید به موضوعات تحقیقاتی در زمینه هوض مصنوعی، نورو فیدبک و .... علاقه داشته باشید
بین رشته های مهندسی به نظر من واقعا رشته زنده ای:)
بهتره زودتر با خودتان کنار بیاید دوست عزیز
در پناه حق

tavooszahra

عضو جدید
سلام دوستان arshida24 و
havzhini
عزیز . ممنونم. خوب که گفتین. مهلت ثبت نامش چند روز دیگه تموم میشه. خیلی خیلی ممنون از لطفتون
به نظرتون تو این 4 ماه اگر از صبح برم کتابخونه بخونم می تونم قبول بشم؟ خیلی تعدا کمی می گیرن. در حد 50 تا تو کل کشور! ارشد خودمون خیلی زیاد می گیره. رقابت شدیده آیا ؟

آخرین ویرایش:

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه.بچه ها فرق مدرک وزارت علوم با وزارت بهداشت چیه!؟

سلام
تا اونجایی که من بدونم اگه قصد ادامه تحصیل و تدریس توی دانشگاه رو دارین، با مدرک وزارت علوم راحت تر میتونین این کارو بکنین چون وزارت بهداشت سخت تر از وزارت علوم استاد میگیره. اگه مدرکتون از وزارت بهداشت باشه باید همونجا استاد شین.

بالا