مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیشکدوم عزیزم
پر از غلطه و به تناقض میرسوننت
می گی نه اسم کتاب بگو تا برم غلطاشو نسبت به منبع درآرم برات
خود سوالای سال قبل با کلید سازمان سنجشو نگاه کن اگرم مشکلی داشتی ماشالله اینجا این همه بچه های پر انرژی و با سواد فکرامونو می ریزیم رو هم حلش می کنیم
مگه بحث گشتاورو با چماق برات حل نکردم؟:biggrin:
سارا جون شما کتابی که پارسال چاپ اولش بود و سوالات و پاسخ نامه های مال خود سازمان هست رو نگا کردین؟به نظرت خوبه؟

erfan4877

عضو جدید
به نظر من کتاب های عصرکنکش خیلی بهتره من چندتاش رو دارم تستاشم دارم - طبق گفته های مشاورها کتابهایی بخرین که تستاش جواب تشریحی داشته باشه

به نظر شما عصر کنکاش خوبه یا راهیان ارشد. از یه کتاب های معماری رو میفروخت گفت عصر کنکاش فقط تاریخش خوبه بقیش رو باید راهیان ارشد بخونی.

sorooshalish

عضو جدید
بچه هایی که آزمون مرکز معماری رو ثبت نام کردید اگه هزینه فقط آزمون هارو(همون که حدود 300 تومنه )بدیم .فقط می تونیم آزمون رو شرکت کنیم و پاسخ نامه رو داشته باشیم.دیگه بمون درسنامه ها رو نمیدن؟برا درس نامه ها باید پکیجو ثبت نام کنیم (که حدود 500 تومنه)؟

sorooshalish

عضو جدید
بچه ها برا منظر چی بخونیم.دارم دیوونه می شم.عصر کنکاشو بخونیم فقط کافیه؟شما چی می خونید؟؟؟؟؟؟
به نظرتون برا منظر پاشم برم کلاس؟(آخه ضریبشم یکه و ....)

آخرین ویرایش:

sorooshalish

عضو جدید
به نظر شما عصر کنکاش خوبه یا راهیان ارشد. از یه کتاب های معماری رو میفروخت گفت عصر کنکاش فقط تاریخش خوبه بقیش رو باید راهیان ارشد بخونی.
آخه اون یارو که کتاب می فروشه از کجا می دونه؟!!:eek:اگه عصر کنکاش فقط تاریخش خوبه پس درک علی عسگری که جزو یکی از بهترین(اگه بهترین نباشه)کتاباس چی؟برا تست اول عصر کنکاش به نظرم بعد راهیان ارشد بقیه هم بدرد نمیخورن.

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها برا منظر چی بخونیم.دارم دیوونه می شم.عصر کنکاشو بخونیم فقط کافیه؟شما چی می خونید؟؟؟؟؟؟
به نظرتون برا منظر پاشم برم کلاس؟(آخه ضریبشم یکه و ....)

منظری که تو کنکور میاد یه افسانه است!!!!
مطمئنن باش کسی نمی تونه بگه از چه چیز خاصی میاد!! من راهیان ارشد 300 صفحه ای خوندم ولی هیچی ازش تو کنکور نیومد!!!هر سال یه جوره.یکی میگه کنکاش خوبه و یکی راهیان ارشد!
ولی مطمئن باش اگه تو ندونی ، اون یکی هم نمی دونه و ضرر نمی بینی.
توصیه من خوندن مقالات حول موضوعات باغ ایرانی وفرنگی از مجلات و اینترنت و مخصوصا از اساتیدی که تجربه سوال دادن تو منظر رو دارند.مثل دکتر متدین.
از منظر نترس!خداحافظ همین حالا!!!

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سارا جون شما کتابی که پارسال چاپ اولش بود و سوالات و پاسخ نامه های مال خود سازمان هست رو نگا کردین؟به نظرت خوبه؟

نه عزیزم ندیدمش
مهم نیس انتشارات کجا باشه مهم اینه که نویسندش کی باشه

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظری که تو کنکور میاد یه افسانه است!!!!
مطمئنن باش کسی نمی تونه بگه از چه چیز خاصی میاد!! من راهیان ارشد 300 صفحه ای خوندم ولی هیچی ازش تو کنکور نیومد!!!هر سال یه جوره.یکی میگه کنکاش خوبه و یکی راهیان ارشد!
ولی مطمئن باش اگه تو ندونی ، اون یکی هم نمی دونه و ضرر نمی بینی.
توصیه من خوندن مقالات حول موضوعات باغ ایرانی وفرنگی از مجلات و اینترنت و مخصوصا از اساتیدی که تجربه سوال دادن تو منظر رو دارند.مثل دکتر متدین.
از منظر نترس!خداحافظ همین حالا!!!

پارسال خیلی از سوالا تو جزوه کوثر محمود نژاد بوده اگه بتونی جزوشو گیر بیاری

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها این سر فصل کتاب مبانی طراحی ساختمانهای بلنده :
عناوین فصل‎های کتاب عبارتند از:
• فصل اول: تاریخچۀ ساختمان‏های بلند
• فصل دوم: بارهای وارد بر ساختمان‎های بلند
• فصل سوم: سازه‌های ساختمان‌های بلند
• فصل چهارم: طراحی معماری ساختمان‎های بلند
• فصل پنجم: تاثیر عوامل انسانی، اجتماعی و محیطی در طراحی ساختمان‎های بلند
• فصل ششم: مسائل اجرایی و اقتصادی در طراحی ساختمان‎های بلند
• فصل هفتم: تاسیسات مکانیکی و الکتریکی، ایمنی در برابر حریق و زلزله
• فصل هشتم: ساختمان‎های بلند، مفاهیم پایداری و معماری سبز
• فصل نهم: ساختمان‎های بلند و چالش‏های آینده
• فصل دهم: مناره‏ها و برج‏های مخابراتی
برای معماریاش فک کنم فصل 2 و 3 اش مهم باشه (کسی این کتابو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میخوام بدونم این دوتا فصلش رو هم چند صفحه س)
اگه میشه کسی سرفصل اون یکی کتابم بزاره(طراحی مفهومی ساختمانهای بلند)

سجاد جان برای تکنو و انرژی میدونی باید همشو خوند یا نه؟

n.b1987

عضو جدید
بچه ها ممكنه راهنماييم كنين براى آزمون
آزمون جمعه ى ايوان خانه رو دادم
اما نمى دونم با مركز پيش برم يا اونجا شك دارم
كدوم سوالاى درست درمون تري داره مهمتر و جامع تره

erfan4877

عضو جدید
آخه اون یارو که کتاب می فروشه از کجا می دونه؟!!:eek:اگه عصر کنکاش فقط تاریخش خوبه پس درک علی عسگری که جزو یکی از بهترین(اگه بهترین نباشه)کتاباس چی؟برا تست اول عصر کنکاش به نظرم بعد راهیان ارشد بقیه هم بدرد نمیخورن.

دوست عزیز به نظر شما من چه کتاب هایی بخونم. اگه لطف کنید بهم بگید .یا کدوم بسته آموزشی رو بخونم.

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این سر فصل کتاب مبانی طراحی ساختمانهای بلنده :
عناوین فصل‎های کتاب عبارتند از:
• فصل اول: تاریخچۀ ساختمان‏های بلند
• فصل دوم: بارهای وارد بر ساختمان‎های بلند
• فصل سوم: سازه‌های ساختمان‌های بلند
• فصل چهارم: طراحی معماری ساختمان‎های بلند
• فصل پنجم: تاثیر عوامل انسانی، اجتماعی و محیطی در طراحی ساختمان‎های بلند
• فصل ششم: مسائل اجرایی و اقتصادی در طراحی ساختمان‎های بلند
• فصل هفتم: تاسیسات مکانیکی و الکتریکی، ایمنی در برابر حریق و زلزله
• فصل هشتم: ساختمان‎های بلند، مفاهیم پایداری و معماری سبز
• فصل نهم: ساختمان‎های بلند و چالش‏های آینده
• فصل دهم: مناره‏ها و برج‏های مخابراتی
برای معماریاش فک کنم فصل 2 و 3 اش مهم باشه (کسی این کتابو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میخوام بدونم این دوتا فصلش رو هم چند صفحه س)
اگه میشه کسی سرفصل اون یکی کتابم بزاره(طراحی مفهومی ساختمانهای بلند)

فقط 2 و 3 مطلب داره که اگه طراحی لرزه اط را خونده باشی فقط 3.
خود آقای سروشنیا گفت فقط 3.
فکر کنم تا آخر فصل 3 -200 و خورده ای باشه. ولی 2تا فصل روهم احتمالا همون 100 صفحه باشه.
کتاب الان پیشم نیست دقیق بگم.

شمسه

عضو جدید
سلام سلام ، من بعد از مدت های مدید اومد...;)
واااااااااااای خاک به سرم من هنو امسال شروع نکردم.... :w05:ـ آخه پارسال قبول نشد افسردگی گرفتم....:cry:

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم:gol:...خلاصه بتن رو هم الان نگاه کردم اونم مثل گفته شما توضیح داده...بدون فرمول...
نمونه موردی آخر فصل 9 چطور؟ اطلاعی دارین؟

من نمی دونم از چی می خونی ولی فکر کنم شاید بتن گلابچیه یا مبانی سازه راهیان ارشده یا عصر کنکاشه!!! نمی دونم یه اطلاع بده چی می خونی از بچه ها بپرسم(رتبه 150 و 200 و ...)
اکثرا من و دوستام جزوه خوندیم و کتاب واسه بتن نخوندیم. مثل جزوه و اسلاید های بتن دکتر افشین-جزوه بتن گلابچی تهران - جزوه بتن هنر های زیبا و ......

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستت درد نکنه .;) ولی کسی که اونجا درس می ده و احتمالا تعریفی از ایشون تودانشگاه معتبری نشنیدیم ، چطوری سوالاش مد نظر سنجش شده؟!:surprised:

استاداش طراحای سوالات منظرنند خودشم خیلی با طراحا میونه خوبی داره واسه همین تو جریان سوالا هست وگرنه خودش که یه فارغ التحصیل منظره

sahar.arch

عضو جدید

qazal.

عضو جدید
من نمی دونم از چی می خونی ولی فکر کنم شاید بتن گلابچیه یا مبانی سازه راهیان ارشده یا عصر کنکاشه!!! نمی دونم یه اطلاع بده چی می خونی از بچه ها بپرسم(رتبه 150 و 200 و ...)
اکثرا من و دوستام جزوه خوندیم و کتاب واسه بتن نخوندیم. مثل جزوه و اسلاید های بتن دکتر افشین-جزوه بتن گلابچی تهران - جزوه بتن هنر های زیبا و ......
من از کتاب دارم میخونم...ولی جزوه هایی که بچه ها گذاشتن هم نگاه میکنم و مقایسه میکنم گاهی....

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها ببخشیدا ولی من متوجه نشدم میشه یکی برام توضیح بده چی به چی شد:confused:
1-خلاصه ای که سارای عزیز قراره بذاری واسمون مربوط به مبانی ساختمانهای بلند دیگه؟یا طراحی مفهومی ساختمانهای بلند؟
2-مبانی ساختمانهای بلند مهمتره یا طراحی مفهومی ساختمانهای بلند؟
راستی راجع به تعامل تکنولوژی و معماری هم میشه از دکتر سروش نیا سوال کنید تا چه اندازه مهمه .....آخه اونم گرونه:(

طراحی مفهومی مهم نیست. فقط فصل 3 مبانی ساختمانهای بلند مهمه.
بقیش واسه هنرهای ساخت در حد مطالعات موردی. که ظاهرا قراره یه از شاگردای قدیمش از این کتابا یه خلاصه جمع و جور تهییه کنه.

qazal.

عضو جدید
بچه ها ببخشیدا ولی من متوجه نشدم میشه یکی برام توضیح بده چی به چی شد:confused:
1-خلاصه ای که سارای عزیز قراره بذاری واسمون مربوط به مبانی ساختمانهای بلند دیگه؟یا طراحی مفهومی ساختمانهای بلند؟
2-مبانی ساختمانهای بلند مهمتره یا طراحی مفهومی ساختمانهای بلند؟
راستی راجع به تعامل تکنولوژی و معماری هم میشه از دکتر سروش نیا سوال کنید تا چه اندازه مهمه .....آخه اونم گرونه:(

1- مثل اینکه مربوط به مبانی ساختمانهای بلنده...البته دقیق نمیدونم
2- سحر گفت که شنیده مبانی ساختمانهای بلند مهمتره
راستی یچیزی یبار تعمل تکنولوژی و.... رو سرچ کردم و فهمیدم دو جلده و یه فاتحه واسه آرامش دوباره روحم( بخاطر منابع نداشته وخوانده نشده) خوندم....

mousavi1369

عضو جدید
بچه ها من برا زبان عمومی کتاب بابک رستمی رو بخونم خوبه؟ اخه باید سفارش بدم و اصلا نمیدونم چطوریه و فقط اینجا تعریفشو شنیدم.زودتر کمکم کنین

وضعیت
موضوع بسته شده است.