[ گفت و گو ] - دکتــری مهندسی شیمی

a.masoumi

عضو جدید

این پیشنهاد خیلی ایده خوبی است اما حیف که لینکش فعال نیست. اگر صفحه اش را باز کنید می تونیم برای حل تست ها با هم مشورت کنیم.
من جایی حل تشریحی تستهای دکتری را پیدا نکردم . اگر از دوستان کسی حل تست ها رو داره ممنون میشم به اشتراک بگذاره.

arasbaran

عضو جدید
این پیشنهاد خیلی ایده خوبی است اما حیف که لینکش فعال نیست. اگر صفحه اش را باز کنید می تونیم برای حل تست ها با هم مشورت کنیم.
من جایی حل تشریحی تستهای دکتری را پیدا نکردم . اگر از دوستان کسی حل تست ها رو داره ممنون میشم به اشتراک بگذاره.

سلام این سوالارو من قرار دادم بعضیاشو بلدم بعضیاشم نه ولی با توجه به سوالات دو سال قبل معمولا سوالا شبیه سالهای قبلا اگه بتونیم همینارو یاد بگیریم احتمال قبولیمون بالاس

gole mikhak

عضو جدید
با سلااام
دوستان

شما برا مهندسی شیمی برا دکتری مدرسان و پیشنهاد می دین یا پارسه؟
اطلاعاتی دارین؟

دوم اینکه حل این دو سال کنکور رو می شه پیدا کرد ؟
منبع حل موثق
ممنونم
شاد باشین همگی

بورد

عضو جدید
با سلام برای خودن درسی مثل پدیده های انتقال چه منابعی رو توصیه میکنید.تشکر

malizadeh

عضو جدید
سلام من كارنامم رو گذاشتم تو سايت راستش هيچ كدوم خوب نيستن ي سري منبع تو يكي از پستا گذاشتم بگردين همونا رو بخونين من با خوندن اونا 6 شدم

a.masoumi

عضو جدید
خب برای شروع من جواب 9 تا از سوالات ترمودینامیک دکتری 92 را بعد از کلی زیر و رو کردن جزوه ام پیدا کردم. فایل پیوست.
سوالات 1-2-3-4-6-7-9-11-12
متاسفانه چون کلید سوالات در دسترس نیست معلوم نیست که راه حل های من درست است یا نه.
لطفا اگر جایی اشتباه نوشته ام اطلاع دهید.

IMG_6837.jpgIMG_6838.jpg

جهت اطلاع دوستان اگر که خواستند کار مشابهی انجام دهند من از نوشته هایم عکس گرفتم. توسط Microsoft office آنرا resize کردم تا حجمش کم شود و بوسیله Insert image آنرا در پیام وارد کردم.

a.masoumi

عضو جدید
فایل های پست قبل خوانا نشدند یک بار دیگه امتحان می کنم اینبار با عکس های جداگانه از صفحات:

IMG_6841.jpg IMG_6842.jpg

به نظر می آد این روش موفقیت آمیز نیست کسی راه حل بهتری داره؟ من اسکنر ندارم.

gole mikhak

عضو جدید
سلام
ممنون که وقت گذوشتین قابل تقدیر هس
ولی اگر پررنگ تر می نوشتین و درشت تر بهتر بود

SHIMLAD

عضو جدید
با سلام من امسال قصد دارم ازمون دکتری مهندسی شیمی شرکت کنم کارشناسی و کا رشناسی ارشد مهندسی نفت دانشگاه ازاد خوندم اگه امکان داره در مورد جزوات و منابع راهنمایی کنید

a.masoumi

عضو جدید
صفحات این تاپیک رو بخونی راهنمایی زیاد پیدا می کنی
کتاب راهیان ارشد و جزوه های پارسه خوبند. هر دو در سطح کارشناسی موجودند. یعنی کتابهای آمادگی کارشناسی ارشد.

اول در حد کارشناسی بخون و بعد یک نگاه به سوالات سالهای قبل بیانداز، دستت میاد که چه بخشهایی رو باید اضافه بخونی.
دروس مورد نیاز:
ترمودینامیک، طراحی راکتور، انتقال حرارت، مکانیک سیالات، انتقال جرم و عملیات واحد
زبان و استعداد تحصیلی

با سلام من امسال قصد دارم ازمون دکتری مهندسی شیمی شرکت کنم کارشناسی و کا رشناسی ارشد مهندسی نفت دانشگاه ازاد خوندم اگه امکان داره در مورد جزوات و منابع راهنمایی کنید

aigin

کاربر فعال
با سلام
جواب سوال هاي ترموديناميك بالا درسته منم حل كردم سوال 5 رو نتونستم حل كنم ولي سوال 10 كلي نكته داره براي دكتري كتاب بيرد رو فصل 1و2 و10و17و18و19 كافي براي مطالعه 3 فصل اوا آرپاچي براي حرارت مهم

DON AMIR

عضو جدید
استعداد تحصیلی برای آزمون دکترا 93 برداشته شده؟؟؟؟

زبان دکترا چجوریه؟؟؟؟

DON AMIR

عضو جدید
هيچ كدوم اينا رو تهيه كن بشين بخون
سلام دوست عزيز
اين منابع رو تهيه كن:
ترموديناميك: جزوه دست نويس پارسه- طاهري كه تو همين سايت مي تونين دانلود كنين
2- انتقال جرم بهمن يار سعي نكن ياد بگيري نزديكاي كنكور بايد حفظ كني فرمولا رو چاره هاي هم نداري
3- حرارت : فقط مدل سازي رو از كاربرد رياضيات راهيان بخون اگه هم خواستي جزوه انتقال حرارت پارسه از همين سايت رو بگير تا اول convection بخون
4- سيالات همون ليسانس فقط قسمت مربوط به جريان سيالات و لايه مرزي نه بيشتر
5- راكتور ليسانس

این منابعی که گفته بودین

toteshan8602

عضو جدید
دوستان توجه کنید که به دلیل اینکه من مراحل اخذ پذیرش و مصاحبه جهت دکتری رو برای اروپا و کانادا طی کردم فکر میکنم بتونم به دوستان کمک بسیار زیادی بکنم. بهتره دوستان راهی رو که من تو یک سال رفتم تو یک ماه برن پس اگه سوالی داشتید در خدمتم. بخصوص برای سه دانشگاه زیر که من دوتا رو پذیرش با فاند متوسط و یکی رو پذیرش با فاند عالی داشتم
Technology University of Vienna+350euro fund
Munchen University, Germany+1200euro fund+ 25,000euro basic research fund
McGill University, Science and Technology Campus+800$/month fund
مدارک لازم :
ریزنمرات کارشناسی (معدل بالای 15) ریزنمرات کارشناسی ارشد (معدل بالای 17) مقالات معتبر +کنفرانس معتبر+هر چیزی که قابل ترجمه و دال بر فعالیت علمی باشد. حتی کنفرانس های داخلی البته به شرط صدور گواهی
مدرک زبان ایلتس 6.5 به بالا . توجه کنید 6 هم کافی است ولی قید فاند رو بزنید.
توصیه نامه از اساتید که معمولا کلیشه ایست.
فلوئنسی کامل در مصاحبه با استاد از طریقSkype و ...

ببخشید میشه بگید شما چرا با اینکه با پذیرشتون موافقت شد نرفتید؟
درسته که میگن اگه با پذیرشمون موافقت بشه میتونیم اونجا تدریس کنیم؟
هزینه اولیه برای زندگی تا مدتی که کارت اونجا درست بشه و بتونی تدریس کنی حدودا چقدره؟
راستی من ایمیلم رو گذاشتم ولی مثل اینکه اجازه اینکارو نداشتم و حذفش کردن
ممنون میشم راهنماییم کنید

a.masoumi

عضو جدید
با سلام
جواب سوال هاي ترموديناميك بالا درسته منم حل كردم سوال 5 رو نتونستم حل كنم ولي سوال 10 كلي نكته داره براي دكتري كتاب بيرد رو فصل 1و2 و10و17و18و19 كافي براي مطالعه 3 فصل اوا آرپاچي براي حرارت مهم

ممنون که جوابها را چک کردید. اگر تونستید جواب سوال 10 را در سایت بگذارید ما هم استفاده کنیم.

a.masoumi

عضو جدید
زبان دکترا چجوریه؟؟؟؟

باید کتابهای 504 لغت و
essential words for toefl و
words 1100 رو بلد باشی و گرامر و درک مطلب را هم خیلی خوب بدونی.
سوالات رو می تونی اینجا دانلود کنی
http://konkur.in/6563/6563.html

یک موسسه هست به نام آموخته که لغات کتابهای فوق رو با روشی بسیار موثر و عالی و در مدت زمان کوتاه یاد می دهد.
موسسه آموخته 66572228
آدرس میدان توحید- کوچه چهارم پایین تر از میدان- کوچه نادر- پلاک 8

آخرین ویرایش:

sana.68

عضو جدید
باید کتابهای 504 لغت و
essential words for toefl و
words 1100 رو بلد باشی و گرامر و درک مطلب را هم خیلی خوب بدونی.
سوالات رو می تونی اینجا دانلود کنی
http://konkur.in/6563/6563.html

یک موسسه هست به نام آموخته که لغات کتابهای فوق رو با روشی بسیار موثر و عالی و در مدت زمان کوتاه یاد می دهد.
موسسه آموخته 66572228
آدرس میدان توحید- کوچه چهارم پایین تر از میدان- کوچه نادر- پلاک 8

یعنی لازم نیست زبان تخصصی مهندسی شیمی بخونیم؟ سوالات عمومیه؟

a.masoumi

عضو جدید
یعنی لازم نیست زبان تخصصی مهندسی شیمی بخونیم؟ سوالات عمومیه؟

سوالات زبان برای تمام رشته ها یکسان است. هر چند ممکن است یکی از متنهای درک مطلب در مورد مهندسی شیمی باشد. در کنکور پارسال یکی از متنها در مورد نیروها است که یک مقدار کمی به رشته ما مربوط میشه. دو متن دیگر در مورد هنر و جامعه شناسی هستند.
حتی در بخش گرامر و لغت ممکن است جملاتی مربوط به علوم ببینید.
با توجه به تنظیم وقت شاید بهتر باشد وقت را بیشتر روی مطالعه و تمرین زبان عمومی گذاشت تا تخصصی.
کتابهای آمادگی تافل برای آماده شدن برای این امتحان مناسب است. سوالات این امتحان خیلی شبیه بخش گرامر و درک مطلب تافل است. کتاب cambridge preparation for toefl خوب است.

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من میخوام سال بعد کنکور دکتری شرکت کنم
میخواستم راهنماییم کنید با توجه به اینکه وقتم برای درس خوندن کمه
دو تا مقاله ISI کافیه؟
و یه سوال:من گرایش ارشدم بیو تکنولوژی.اما مقالاتم(دوتا) در زمینه فرایند(شبیه سازی) بنظرتون اگر بخوام دکتری داروسازی بیوتکنولوژی شرکت کنم به مشکل میخورم؟ کلا برای دکتری باید نمره تافل داشته باشیم؟

َArash M

عضو جدید
بچه ها من متاسفانه یک مشکل در رابطه با بحث کنترلی پروژم در

simulink دارم . که موضوعش هم پیل سوختی است .خوشحال میشم اگه کسی بتونه بهم کمک کنه

toteshan8602

عضو جدید
آقا خداییش یکی به من بگه مدرک زبان(tafel.ielts,....) باید داشته باشیم برا دکتری یا نه؟؟؟
این مدرک زبان برای من یه معضل شده

:cry:

SCIENSE

عضو جدید
آقا خداییش یکی به من بگه مدرک زبان(tafel.ielts,....) باید داشته باشیم برا دکتری یا نه؟؟؟

نه لازم نیست اگه داشته باشی پوئن مثبته ولی الزامی نیست ولی برا اینکه مدرک دکتری بگیری باید در طول تحصیل حتما حداقل یه مدرک زبان از آرمونایی که تو دانشگاه برگزار می شه دریافت کنی

toteshan8602

عضو جدید
نه لازم نیست اگه داشته باشی پوئن مثبته ولی الزامی نیست ولی برا اینکه مدرک دکتری بگیری باید در طول تحصیل حتما حداقل یه مدرک زبان از آرمونایی که تو دانشگاه برگزار می شه دریافت کنی

ممنون از راهنماییتون خیالمو راحت کردید قصد گرفتنشو دارم ولی میترسیدم مدرک تا موقع ثبت نام دستم نباشه
بازم ممنون

malizadeh

عضو جدید

ببین 2 حالت داره وارد دکتری بشی:
1- استعداد درخشان
2- کنکور
اگه از طریق استعداد درخشان باشه باید قبل مصاحبه بگیری
اگه کنکور باشه اصلا نیازی نیستش

بالا