صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 7891011
نمايش نتايج 101 تا 105 از 105

تاپیک: اثبات وجود خدا،خداوند همه جا هست

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله Saeed.bi نمايش پست
    میتونید توی زندگینامشون بخونید
    من مسئول این نیستم که بگم اونا چجور اینهمه بزرگی رو توصیف میکردن! من فقط جواب حرف شما رو دادم که فرمودین کافرا خنگن!
    ریچارد فاینمن.... نابغه دوران...فیزیکدان برجسته...برنده نوبل.... و یک بی خدا!
    استیون واینبرگ...فیزیکدان نابغه و برنده نوبل...و یک بی خدا!
    و بسیار افراد دیگه!
    هركسي جايزه ي نوبل گرفته ادم عاقل و والايي هست؟؟! اون توي رشته ي خودش بهترين بوده و به كشفيات تازه رسيده، من هيچ موقع واتسون و كريك رو الگوي خودم قرار نميدم فقط كارشون رو كار بزرگي ميدونم
    ممنونم زندگينامه ي بعضي افراد رو خوندم ولي تا حالا نديده بودم كه كافر بودن يا نه!
    با گذشت زمان و با كشفيات بيشتر اعتقاد افراد تغيير كرده .

عضو فعال آواتار Saeed.bi
    رشته
    ‌مهندسی پلیمر
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2012/3
    محل سكونت
    Floating in the Cosmos

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله plant_biology نمايش پست
    هركسي جايزه ي نوبل گرفته ادم عاقل و والايي هست؟؟! اون توي رشته ي خودش بهترين بوده و به كشفيات تازه رسيده، من هيچ موقع واتسون و كريك رو الگوي خودم قرار نميدم فقط كارشون رو كار بزرگي ميدونم
    ممنونم زندگينامه ي بعضي افراد رو خوندم ولي تا حالا نديده بودم كه كافر بودن يا نه!
    با گذشت زمان و با كشفيات بيشتر اعتقاد افراد تغيير كرده .
    خیر، هر کسی به خدا ایمان داشت انسان والایی است و بقیه هم خنگ!
    تعجب میکنم از حرفاتون! شما اول میگید هر کی (کافر) قبول نکنه خنگه! بعد حالا که میبنید دو تا ادم برجسته رو مثال زدم میگید نه من اونا رو الگو قرار نمیدم!
    من هم نگفتم الگو قرار بدین.... فقط خواستم بگم به خنگی کسی رو متهم نکنید چون صرفا به اعتقادات شما باور نداره!! چون اونوقت اونا هم به اعتقاد شما (و یا افراد شبیه شما) نگاه میکنن و میبینن که به دو نصف شدن ماه، زنده کردن مرده ها، سفر یک انسان به هفت آسمان، شکافتن دریا با عصا، حضور جن و فرشته و ..... ایمان دارید و اونا هم ی فکرایی میکنن!

که گر چرخ گوید مرا کاین نیوش
    به گرز گرانش بمالم دو گوش

پيش فرض

من برای جامعه ای که از ترس یک وجود خارجی و اینکه عذابشون بکنه، جامعه رو گلستون بکنن ذره ای ارزش قائل نیستم!
    چیزی به اسم "کار برای خدا" اصلا معنی نمیده!! من اگه یک ادم تشنه رو دیدم، حسب وظیفه انسانیم بهش آب میدم...ولی اگه دلم نخواد بهش آب بدم ولی بگم بذار بخاطر خدا بهش آب بدم اینکار ذره ای ارزش نداره! چون من برای فعل "سیراب کردن آدم تشنه" ارزشی قائل نیستم و اونو بخاطر چیز دیگه ای انجام دادم!

ایا انسانهایی که کور، کر و لال و ... به دنیا میان همگی به دلیل الودگی هست؟!! اینهمه انسان ناقص الخلقه که متولد میشه مقصرش انسانها هستن؟!!!!
    یا بیماریهایی که در گذشته انسانها رو میکشت مثل طاعون و با و ... همه رو انسانها اورده بودن؟!
    من مثالهایی ماورایی و اون دنیایی رو زدم که بحث جا بیفته...وگرنه بحث مهربانی فقط باید در همین دنیا مطرح باشه! این منطقیه از نظر شما که من سرطان بگیرم اینجا و بعد اون دنیا حوری نصیبم بشه؟!! من کلا وقتی نعمتهای بهشتی رو میشنوم حس میکنم دارم با ی بچه داد و ستد میکنم تا خدای علیم و حکیمی که میگن! (هر چند که بهشت فعلا موضوع بحث نیست)
    اين حس وظيفه ي انساني از كجا مياد؟!از جايي بايد بياد كه مهربان باشه و كمك كنه، ما اگه به زلزله زده ها كمك مب كنيم به خاطر حس خوبيه كه با كمك كردن به دست مياريم اينكه به خاطر خدا به فردي اب بدي يا نه الفاظ بيهوده اي هست كه انسان به كار مي بره
    مطمينا دليل همه ي بيماري ها محيط ، مشكلات ژنتيكي و هستن
    من نگفته در اون دنبا حوريه نصيبتون ميشه منظورم اينه كه كسي كه مثلا پولداره و مرفه هست مطمينا ممكنه توي دنيا خطاي بيشتري داشته باشه و حساب كتابش سختتر باشه.
    ما انسانها نه شما هممون اگه خدارو واقعا قبول داشتيم و نعمتهاي بهشتي رو باورداشتيم و بزرگي خدارو ميدونستيم اينقدر گناه نمي كرديم.

پيش فرض

خیر، هر کسی به خدا ایمان داشت انسان والایی است و بقیه هم خنگ!
    تعجب میکنم از حرفاتون! شما اول میگید هر کی (کافر) قبول نکنه خنگه! بعد حالا که میبنید دو تا ادم برجسته رو مثال زدم میگید نه من اونا رو الگو قرار نمیدم!
    من هم نگفتم الگو قرار بدین.... فقط خواستم بگم به خنگی کسی رو متهم نکنید چون صرفا به اعتقادات شما باور نداره!! چون اونوقت اونا هم به اعتقاد شما (و یا افراد شبیه شما) نگاه میکنن و میبینن که به دو نصف شدن ماه، زنده کردن مرده ها، سفر یک انسان به هفت آسمان، شکافتن دریا با عصا، حضور جن و فرشته و ..... ایمان دارید و اونا هم ی فکرایی میکنن!
    خير، ايمان فقط كافي نيست عمل هم بايد باشه، ببينيد هركسي نظري داره واقعا اين همه بزرگيو نميشه چشم پوشي كرد فكر ديگران در مورد خودم رو هم مشكلي نيست قبول مي كنم.
    فكر نكنيد من خيلي مذهبي هستم ما هم توي دانشگاه اينقدر با استادمون سر اين چيزا بخث مي كرديم و شايد دوره اي بوده كه نماز هم نخونديم ولي بعدها نبودي احساس شد كه هيچ كس نمي تونست اون حس نبود رو پر كنه و ارامش بخش باشه ولي با پيدا كردن خدا اين حس هم بدست اومد

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله pandarm نمايش پست

من نه وجودش و نه عدم وجودش رو نه تایید می‌کنم و نه رد.لا این خدا ۲ حق انتخاب به ما داده:
    ۱- اون رو بپرستیم.
    ۲- بریم جهنم !!
    بهتر نیست این طور فکر کنیم!!؟؟ دو حق انتخاب داریم:
    1- خدا رو بپرستیم پیش نیازش هم این که اول خدا رو بشناسیم
    یا
    2- اینقدر بمونیم (توی جهنم یا هر جای دیگری)تا به این نتیجه برسیم که باید اون رو بپرستیم (که اون هم هر وقت به قدر کافی شناخت پیدا کردیم خودبخود خواهیم پرستید بدون هیچ زور و اجباری)
    خدایا مرا این عزت بس که بنده تو باشم
    و این فخر مرا بس که پروردگارم تو باشی
    تو آنچنانی که من می خواهم، پس مرا آنچنان گردان که تو می خواهی

صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 7891011

تاپیک های مشابه

1. اثبات وجود خدا برای رهایی از شک و تردید
    توسط مهرایران در تالار تالار اسلام و قرآن
    پاسخ ها: 26
    آخرین ارسال: 2012/12/31, 04:29 AM
  2. پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2011/2/27, 12:13 AM
  3. پاسخ ها: 0