مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

بچه ها من از ثبت نام جا موندم:cry: امتحان بعدی کیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:gol:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها من از ثبت نام جا موندم:cry: امتحان بعدی کیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:gol:

إإإإ عیبی نداره خودتو ناراحت نکن... امتحان بعدی سال دیگه آذر ماه اینجوری که شنیدم دیگه آزمون شده یک بار در سال..

النازا

عضو جدید
بچه ها اینکه میگن باید2سال ازارشد بگذره برا نظام مهندسی چه ربطی داره؟مگه ملاک پرشدن 3سال از لیسانس نیست؟

mm.ai

عضو جدید
بچه ها اینکه میگن باید2سال ازارشد بگذره برا نظام مهندسی چه ربطی داره؟مگه ملاک پرشدن 3سال از لیسانس نیست؟
میدونی-هدف اینا از این که میگن لیسانس 3 سال باید بگذره،یعنی هدف اینه که شما داخل کار باشیو 3 سال کار کنی-وقتی شما پش بنده کارشناسی رفتی ارشدتو خوندی کی وقت داشتی که واسه خودت سابقه کاری درس کنی-چون همش تو دانشگاه بودی دوست خوب-حالا باید بمونی تا 2 سال از ارشدت بگذره تا بتونی شرکت کنی

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز

اون بستگی داره به این که کدوم مدرکتونو به نظام ارائه بدید.اگه بخواید با فوق برید باید دو سال گذشته باشه و اگه با لیسانس باید 3 سال بگذره از تاریخ دریافت مدرک.در واقع هیج فرقی هم نمیکنه.جفتشون میشن مهندس پایه 3 نظام مهندسی و سهمیه سالیانشون با هم یکیه.

jhangard

کاربر بیش فعال
اون بستگی داره به این که کدوم مدرکتونو به نظام ارائه بدید.اگه بخواید با فوق برید باید دو سال گذشته باشه و اگه با لیسانس باید 3 سال بگذره از تاریخ دریافت مدرک.در واقع هیج فرقی هم نمیکنه.جفتشون میشن مهندس پایه 3 نظام مهندسی و سهمیه سالیانشون با هم یکیه.
پس با این اوصاف کسی که پشتبند لیسانس دو سال ارشد خونده عاقلانه اینه که مدرک ارشد رو، رو نکنه! چون اینطوری یکسال زودتر میتونه پروانه نظام بگیره. درسته؟ یعنی واقعا هیچ فرق و امتیازی نداره کسی که ارشد خونده؟

shaghayegh eng

عضو جدید
سلام دوستان من همسرم کارشناسی طراحی فرش خونده ارشد هم در حال حاضر ترم2 ارشدمعماری میخونه... هر ترم هم بهش پیش نیاز میخوره.ترم پیش طرح1 و معماری معاصر و معماری جهان بهش پیش نیاز خورده بود! این ترم هم طرح4 و عناصرجزئیات و...پیش نیاز خورده.خب اگه بخواد هر ترم دروس اصلی دوره کارشناسی معماری رو بگذرونه پس با این حال میتونه آزمون نظام مهندسی شرکت کنه؟!خواهش میکنم اگه اطلاعی دارید بگین خب الآن داره این همه وقت و هزینه میذاره هیچ به هیچ!!!

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
پس با این اوصاف کسی که پشتبند لیسانس دو سال ارشد خونده عاقلانه اینه که مدرک ارشد رو، رو نکنه! چون اینطوری یکسال زودتر میتونه پروانه نظام بگیره. درسته؟ یعنی واقعا هیچ فرق و امتیازی نداره کسی که ارشد خونده؟

سلام.
تا اونجایی که من میدونم تاثیری نداره:smile:

parsy

عضو جدید
سلام دوستان من همسرم کارشناسی طراحی فرش خونده ارشد هم در حال حاضر ترم2 ارشدمعماری میخونه... هر ترم هم بهش پیش نیاز میخوره.ترم پیش طرح1 و معماری معاصر و معماری جهان بهش پیش نیاز خورده بود! این ترم هم طرح4 و عناصرجزئیات و...پیش نیاز خورده.خب اگه بخواد هر ترم دروس اصلی دوره کارشناسی معماری رو بگذرونه پس با این حال میتونه آزمون نظام مهندسی شرکت کنه؟!خواهش میکنم اگه اطلاعی دارید بگین خب الآن داره این همه وقت و هزینه میذاره هیچ به هیچ!!!

در صورتي كه مدرك شما ليسانس معماري باشه ميتونيد طراحي بگيريد با اين ارشد شايد بتونه نظارت بگيره.

jhangard

کاربر بیش فعال
برای نظام مهندسی مدرک لیسانس مهمه. فک نکنم بتونه در آزمون نظام مهندسی شرکت بکنه یا اگر بذارن فقط در آزمون نظارت، اونم شاید. آزمون طراحی که مطلقا نخواهند گذاشت. چون به اونایی هم که چهار سال معماری خوندن دارن به زور اجازه طراحی میدن....
بهتره حضوری از نظام مهندسی بپرسید.

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری

همسرتون بعد از فارغ التحصیلی با ریز نمراتش باید برن نظام مهندسی، کمیسیون هم ارزی در خواست بدن که آیا میتونن تو نظام مهندسی معماری شرکت کنن یا نه. اونها دقیقا با لیست خودشون چک میکنن که درسهای مورد نظر پاس شده یا نه. حتی اگه یکی از درسها را نگذرونده باشند نمیذارن که نظام مهندسی امتحان بدن.
لیست درسهای مورد نظر نظام مهندسی را بچه ها تو قسمت کمیسیون هم ارزی گذاشتن. فایلش را اگه ببینید. همین الان که همسرتون دانشجو هستن برن اون واحد ها را از لیسانس انتخاب کنند و بگذرونند، بعدا مشکلی نخواهند داشت

maryam703

عضو جدید
سلام
چند تا سوال. تو امتحان سال 89 باید واحد هارو شمالی جنونی تقسیم کنیم یا شرقی غربی؟ اگر شمالی تقسیم کنیم پارکینگ در میاد ولی واحد شمالی فقط از نورگیر نور میگیره.
میشه تو 2 متر پیشروی ستون گذاشت؟یا ستون گذاری فقط در 60% مجاز ه؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام
چند تا سوال. تو امتحان سال 89 باید واحد هارو شمالی جنونی تقسیم کنیم یا شرقی غربی؟ اگر شمالی تقسیم کنیم پارکینگ در میاد ولی واحد شمالی فقط از نورگیر نور میگیره.
میشه تو 2 متر پیشروی ستون گذاشت؟یا ستون گذاری فقط در 60% مجاز ه؟

سلام.
یه واحد تو شمال یه واحد هم تو جنوب.مشکلی نداره از نورگیر نوربگیره.مساحت نورگیر 12 متر مربعه.
بله تو 2 متر پیشروی هم میتونید ستون بزارید و اصلا منعی وجود نداره.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
همسرتون بعد از فارغ التحصیلی با ریز نمراتش باید برن نظام مهندسی، کمیسیون هم ارزی در خواست بدن که آیا میتونن تو نظام مهندسی معماری شرکت کنن یا نه. اونها دقیقا با لیست خودشون چک میکنن که درسهای مورد نظر پاس شده یا نه. حتی اگه یکی از درسها را نگذرونده باشند نمیذارن که نظام مهندسی امتحان بدن.
لیست درسهای مورد نظر نظام مهندسی را بچه ها تو قسمت کمیسیون هم ارزی گذاشتن. فایلش را اگه ببینید. همین الان که همسرتون دانشجو هستن برن اون واحد ها را از لیسانس انتخاب کنند و بگذرونند، بعدا مشکلی نخواهند داشت
ميشه ليست اون درسا رو بزارين اينجا لطفا؟

ghazal eng

عضو جدید
سلام،بچه ها میشه لطفا راهنماییم کنید؟من بهمن 90 دفاع کردم و فارغ التحصیل شدم اما همین چند ماه پیش مدرک موقتمو گرفتم،سابقه کارم ندارم،فقط به صورت پروژه ای کار کردم انگشت شمار و خیلی کم،کی میتونم تو امتحان نظام مهندسی شرکت کنم؟ 3سال بعد از مدرک یا سال فراغت از تحصیل؟بدون سابقه کار میشه آیا؟بعد این طراحی و اجرا چیه؟هر دوشو میتونم امتحان بدم؟چجوری جواب سوالامو پیدا کنم:confused:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام،بچه ها میشه لطفا راهنماییم کنید؟من بهمن 90 دفاع کردم و فارغ التحصیل شدم اما همین چند ماه پیش مدرک موقتمو گرفتم،سابقه کارم ندارم،فقط به صورت پروژه ای کار کردم انگشت شمار و خیلی کم،کی میتونم تو امتحان نظام مهندسی شرکت کنم؟ 3سال بعد از مدرک یا سال فراغت از تحصیل؟بدون سابقه کار میشه آیا؟بعد این طراحی و اجرا چیه؟هر دوشو میتونم امتحان بدم؟چجوری جواب سوالامو پیدا کنم:confused:

شما از تو اولین آزمون بعد از 3 سال از مدرکتون میتونید تو آزمون نظام شرکت کنید.
سابقه رو باید یکی باشه تاییدتون کنه دیگه.دو تا مهندس که حداقل 10 سال پروانه نظام مهندسی داشته باشن.
پروانه طراحی معماری با پروانه نظارت تفاوت داره.امتحانشون جداست.امتحان نظارت تستی و امتحان طراحی ترسیمیه.بعد اگه ایشالا قبول شید میتونید پای برگه های مهندسی(نظارت و معماری) و نقشه ها رو امضا کنید.(البته تو تو محدوده ای که براتون تعیین شده)

simai

عضو جدید
اگه تاییدیه تبت نام رو بگیریم بعد از قبولی بازم مدارک رو بررسی میکنن؟اخه من موقع تبت نام کار دانیمو ننوشتم

sepideh2727

عضو جدید
سلام دوستان
من بر اثر يه اشتباه همه ي اطلاعات يوزر وپسورد و رمز ورود و.... رو گم كردم!!
تاييديه ثبت نام هم هنوز نگرفتم
چه جوري بايد تاييديه رو بگيرم؟:(((
و يوزر و پسوردش كه ميخواد چي هست؟؟
خواهش ميكنم اگه ميتونيد كمكم كنيد
ممنون

archiman84

عضو جدید
دوست عزیز شما اگه برید نظام مهندسی همونجا خودشون براتون چک میکنند و جوابش رو میدن. موفق باشید.
سلام دوستان
من بر اثر يه اشتباه همه ي اطلاعات يوزر وپسورد و رمز ورود و.... رو گم كردم!!
تاييديه ثبت نام هم هنوز نگرفتم
چه جوري بايد تاييديه رو بگيرم؟:(((
و يوزر و پسوردش كه ميخواد چي هست؟؟
خواهش ميكنم اگه ميتونيد كمكم كنيد
ممنون

spartaman87

عضو جدید
سلام به همگی و یه سوال؟
من مدرک لیسانسم متاسفانه عمرانه :cry:
الان دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد معماریم ;)
من هم میتونم تو آزمون نظام مهندسی معماری شرکت کنم یا برای شرکت در آزمون نظام صرفا مدرک پایه(لیسانس) ملاکه؟!!!
مرسی.

arefeh

کاربر ممتاز
سلام به همگی و یه سوال؟
من مدرک لیسانسم متاسفانه عمرانه :cry:
الان دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد معماریم ;)
من هم میتونم تو آزمون نظام مهندسی معماری شرکت کنم یا برای شرکت در آزمون نظام صرفا مدرک پایه(لیسانس) ملاکه؟!!!
مرسی.
شما عمران رو تنهای میتونید شرکت کنید...بعید میدونم توی ارشد 5 تا طرح اول رو گذرونده باشید و خیلی از دروس دیگه رو ....با توجه به مدرک کارشناسی میتونید امتجان بدید...

zazar5414

عضو
سلام دوستان کتاب فرزاد حسنی واقعا کمک میکنه من راضیم از آزمون به نظرم مشکلی نداشت من دیگه لازم ندارمش اگه کسی میخاد مسیج بده

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام دوستان کتاب فرزاد حسنی واقعا کمک میکنه من راضیم از آزمون به نظرم مشکلی نداشت من دیگه لازم ندارمش اگه کسی میخاد مسیج بده

كتاب در مورد چيه؟همه ي مباحثو گفته؟
اسم كتاب و انتشاراتشو ميگي لطفا؟

mamanii

عضو جدید
سلام
من تازه عضو این سایت شدم.یه سوال دارم:
من رشته کاردانی ام عمران روستاییه و کارشناسی،علمی کاربردی معماری.شنیدم من نمیتونم پروانه اشتغال طراحی بگیرم:cry:و فقط میتونم نظارت داشته باشم:(آیا این شنیده ها درسته؟اگه درسته راهی هست که بتونم پروانه طراحی بگیرم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید:d

معمار111

عضو جدید
سلام
من تازه عضو این سایت شدم.یه سوال دارم:
من رشته کاردانی ام عمران روستاییه و کارشناسی،علمی کاربردی معماری.شنیدم من نمیتونم پروانه اشتغال طراحی بگیرم:cry:و فقط میتونم نظارت داشته باشم:(آیا این شنیده ها درسته؟اگه درسته راهی هست که بتونم پروانه طراحی بگیرم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید:d
سلام
تاپیک دیگه ای نمونده که شما سوالتونو مطرح نکرده باشید هزار مشاالله همه جا کپی پیست کردید:D
دوست خوبم اول همه تاپیک های مرتبط رو مطالعه کنید بعد اگه جواب سوالتون رو نگرفتید گروه ضربت تشکیل بدید:biggrin:

mamanii

عضو جدید
سلام
تاپیک دیگه ای نمونده که شما سوالتونو مطرح نکرده باشید هزار مشاالله همه جا کپی پیست کردید:D
دوست خوبم اول همه تاپیک های مرتبط رو مطالعه کنید بعد اگه جواب سوالتون رو نگرفتید گروه ضربت تشکیل بدید:biggrin:
سلام
من به دلیل کمبود وقت نمیتونم کل تاپیک رو مطالعه کنم.فکر نمیکنم سه تا تاپیک همه ی تاپیک های این سایت باشه.اگر ضروری نمیبود مطمئن باشید این کار رو نمیکردم.

بالا