موضوع پایان نامه ارشدم خوبه یا نه ؟

bndsms

عضو جدید
با سلام
دوستان استاد من موضوع پایان نامم رو استفاده از انرژی زمین در منازل مسکونی انتخاب کرده
یعنی از گرمای زمین تو زمستون و از سرماش تو تابستون استفاده کنیم و بهینش کنیم.
میخوام بدونم موضوعش خوبه و میشه از توش مقاله درآورد؟

storm

عضو جدید
سلام. چیز خوبیه ولی کار باید روش کنی تا بتونی چیز خوبی در بیاری حتی می شه تو بهینه سازی هم استفاده کرد البته اگه چیز خوبی در بیاری . تبدیل انرژی هستی؟

alimec

عضو جدید
با سلام
دوستان استاد من موضوع پایان نامم رو استفاده از انرژی زمین در منازل مسکونی انتخاب کرده
درود
خوراک مقاله در جورنال Renewable Energy با ایمپکت فاکتور حدود 3

mm.caffee

عضو جدید
سلام
اين پروژه رو استادم واسه ليسانس خواست ازم انجام بدم،ولي به خاطر سختيش گفتم نه چون احتمالا واسه ارشد بهتره
به نظرم اگه از طريق استادت بتونه ساپورت مالي واسش بگيري عاليه
مثل ادارات، شركت گاز و ...
اين پروژه استادم فكر كنم مال شركت گاز بود در رابطه با اين بود كه ميخوان از طريق سيستم لوله كشي قديمي و انرژي خورشيدي اين كار شما رو انجام بدن چون مسئولان شركت گاز معتقد بودن با اين سيستم قديمي نميشه كار كرد و استادمون ميگفت ميشه:surprised:

bndsms

عضو جدید
سلام. چیز خوبیه ولی کار باید روش کنی تا بتونی چیز خوبی در بیاری حتی می شه تو بهینه سازی هم استفاده کرد البته اگه چیز خوبی در بیاری . تبدیل انرژی هستی؟

آره تبدیل انرژی هستم دوست عزیز

alimec

عضو جدید
میشه راجع به ایمپکت فاکتور 3 توضیح بدین ؟:razz:
درود
اگه کسی(فنی مهندسی) یه مقاله در مجله ای با ایمپکت فاکتور 2 داشته باشه از خوشحالی پشتک میزنه واگه 2.5 باشه و کمی هم بیش فعال باشه احتمالا جفتک هم میندازه ..
هر چه بیشتر بشه امتیاز مقاله تون بالاتر میره در کل.
فرمول محاسبه اش رو سرچ کنید..

karimieng

عضو جدید
با سلام

موضوع خوب و جالبی هست موفق باشی/

sadeghforghani

کاربر فعال
با سلام
سلام
موضوعش عالیه
هم مقاله ازش خوب در میاد و هم پول خوبی داره
البته اگر درست کار کنی و بتونی جمعش کنی
در این زمینه کم کار شده
مخصوصا در ایران
ولی اگر بتونی خوب کار کنی و استادت هم بتونه کمک کنه
موضوع عالی ای است
ضریب تاثیر یا همون Impact Factor معیار دسته بندی مجلات علمی ISI هستش
با توجه به تعداد اهمیت مقالاتی که هر سال در هر مجله چاپ میشه، که البته نسبت مستقیم با تعداد ریفرهایی هست که به مقالات اون مجله دادن، به هر مجله یک وزن می دهند که همون IF هستش
معمولاً ژورنال های مهندسی IF در حدود 0.5 تا 0.9 دارند. ژورنال هایی که IF بالاتر دارند، معمولا به راحتی هر مقاله ای را چاپ نمی کنند و معمولا موضوعات FRESH و جدید را فقط چاپ می کنند و ...
امیدوارم کفایت کند.
موفق باشید
یا علی

bndsms

عضو جدید
سلام
موضوعش عالیه
هم مقاله ازش خوب در میاد و هم پول خوبی داره
البته اگر درست کار کنی و بتونی جمعش کنی
در این زمینه کم کار شده
مخصوصا در ایران
ولی اگر بتونی خوب کار کنی و استادت هم بتونه کمک کنه
موضوع عالی ای است
ضریب تاثیر یا همون Impact Factor معیار دسته بندی مجلات علمی ISI هستش
با توجه به تعداد اهمیت مقالاتی که هر سال در هر مجله چاپ میشه، که البته نسبت مستقیم با تعداد ریفرهایی هست که به مقالات اون مجله دادن، به هر مجله یک وزن می دهند که همون IF هستش
معمولاً ژورنال های مهندسی IF در حدود 0.5 تا 0.9 دارند. ژورنال هایی که IF بالاتر دارند، معمولا به راحتی هر مقاله ای را چاپ نمی کنند و معمولا موضوعات FRESH و جدید را فقط چاپ می کنند و ...
امیدوارم کفایت کند.
موفق باشید
یا علی

با تشکر دوست عزیز .
یه دانشجوی دکترا داره روی خانه سبز ( green house ) کار میکنه یعنی خونه هایی که با انرژی های نو کار میکنن.
منم قراره یه بخش از کار اونو انجام بدم
امیدوارم بتونم باهاش مچ شم و مقاله خوب ازش در بیارم ;)

Sword-cutler

عضو جدید
من زیاد از مقالاتی که در این موضوع در اومده خبر ندارم . ولی موضوع واقعا کاربردی هست . انرژی زمین و استفاده از دمای زمین موضوع خیلی جالبی هست که کمتر کسی در اجرا به اون توجه کرده . به نظر برای خانه های ویلایی کاری مقرون به صرفه است ولی برای آپارتمانها و جاهای بزرگ موضوع یکم تئوری حساب میشه .

ufa007

عضو جدید
یک جورایی ربط داره به ژئو ترمال!!!
یک روش گرم کردنش این هست که شما با استفاده از انرژی خورشید سنگ های زیر ساختمان را گرم میکنی ،این قلبه سنگ ها که زیر محل سکونت هست قرار دارن در طول روز با انرژی خورشید گرم میشن( گرمای خورشید از طریق هوا هدایت میشه) بعد در طول شب دریچه بسته میشه
گرمای جذب شده توسط سنگ ها از لابلای اونها به بالا حرکت میکنه و دریچه زیر خونه باز میشه و این هوای گرم به محل سکونت منتقل میشه

اسمش هست
سیستم گرمایش خورشیدی با سیال عامل هوا

بالا