صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمايش نتايج 11 تا 13 از 13

تاپیک: فرق همسر واقعی با همسر آرمانی

عضو فعال
    رشته
    غیر مهندسی
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/5

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله فاطمه طالبی نمايش پست

ما نمیتونیم و نباید همسر دلخواه خودمون رو با نقطه ضعف متصور بشیم،

چون روی هرچیزی تمرکز کنی همون ب سراغت میاد. من از این ایده ک اونو کاملا مطابق میل خودمون تصور و تجسم کنیم استقبال میکنم ، اما موردی برام پیش میاد که 70-80 یا 90 درصد موارد دلخواه منو داره و من میدونم ک اون نتیجه همون تجسم و فکر خودمه

و اگه باهاش بیشتر آشنا شدم و دیدم بطور کلی مشکلی ندارم (و مشکلات جزیی ای وجود دارن طبیعتا که مانعی برای زندگیمون نخواهند شد،) پس جایز نیست ک ایراد بگیرم و بگم نههه این اونی نیست ک من میخوام چون ایشون نقاط ضعفی هم داره ک من تصور نکرده بودم!! خب میدونیم ک هیچکس بی ایراد نیست و نمیشه بیش از حد آرمانی نگاه کرد توی زندگی
    اینم باید درنظر گرفت که رفتار همسر تابعی از خصوصیات فردی و تاثیرات تربیتی خانواده او هم هست. همین تاثیرات لازمه که بعد از ازدواج و در کل عمر انسان مورد توجه قرار بگبره. اگر انسان نتونه با خانواده همسرش ارتباط صمیمی و محترمانه داشته باشه ،طبعا این رویداد در اخلاق همسر تاثیر میذاره و میتونه یک همسر ایده آل رو به همسری ناسازگار هم تبدیل بکنه.
    ما در این مورد کمتر صحبت کردیم در حالی که خیلی هم مهم هست.
    زمین خشک سنبل برنیارد.

2. تشكر از اين پست

عضو فعال
    رشته
    غیر مهندسی
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/5

پيش فرض

لازمه این نکته مهم مورد ارزیابی قرار بگیره که تعریف همسر چیست ؟
    آیا همسر بتنهایی قابل ارزیابی است یا وابستگی فکری او به علایقش هم باید سنجیده بشه.
    وابستگی های ارزشی او مثل وابستگی به خانواده اش یا یکی از اونا هم مهم هست و لازمه که مورد دقت باشه.
    زمین خشک سنبل برنیارد.

عضو فعال آواتار فاطمه طالبی
    رشته
    مهندسی کامپیوتر
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/1
    محل سكونت
    خوزستان

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله ayja نمايش پست
    لازمه این نکته مهم مورد ارزیابی قرار بگیره که تعریف همسر چیست ؟
    آیا همسر بتنهایی قابل ارزیابی است یا وابستگی فکری او به علایقش هم باید سنجیده بشه.
    وابستگی های ارزشی او مثل وابستگی به خانواده اش یا یکی از اونا هم مهم هست و لازمه که مورد دقت باشه.
    همه چی باید ارزیابی بشه درمورد همسر چون همه ی اینا خیلی مهمه ، خانوادش ،افکارش و اعتقاداتش، وابستگی هاش ، عاداتش و...

بغیر از همه ی اینا ، ما باید سواد رابطه و سواد ازدواج رو داشته باشیم. مهارتهای زندگی ، شناخت خصوصیات زن ها و مرد ها ، اینکه کی باید گذشت کرد و کی نباید ... و... در کل سواد ازدواج رو باید داشت...
    تقدیم ب همه : [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
    [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ][مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

5. تشكر از اين پست

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

عبارت‌های مرتبط

دانلود مقاله کتاب آموزش

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

• شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
  •