صفحه 1 از 3 123 آخرينآخرين
نمايش نتايج 1 تا 10 از 24

تاپیک: توهّم توهین

عضو فعال آواتار ayja
    رشته
    غیر مهندسی
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/5

پيش فرض توهّم توهین

نسل حاضر ظاهرا نمیخواد فرق بین نقد محکم و بی شیله پیله با توهین رو بدونه. هر جا حرف اساسی و بدون حاشیه و بدون چاپلوسی ببینه ،میگه این توهینه. اگر هم مطلب یکم عمیق تر بیان بشه ،میگه ربطی به موضوع نداره و بیربطه و از این نوع واکنشها که خودشونم متوجه نیستند که این چنین اند.
    همین مطلب که من نوشتم رو شما بمحض خوندن همانطوری میبینید که بهش اشاره کردم.
    از این طرف این شکلی برداشت میکنند بعد به خودشون هم حق میدن که به زمین و زمان مرگ بر و لعن و نفرین میفرستن و ........
    میتونم بپرسم چرا ؟
    قول میدید بلافاصله بدون تامل کردن رو موضوع جواب ندین ؟
    اگه قول میدین ،بفرمائید اول بصورت بیطرف به موضوع فکر کنید و جواب بدید.
    آیجا به تاریخ پیوست.

2. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار ayja
    رشته
    غیر مهندسی
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/5

پيش فرض

چه نوع عوامل تربیتی و ساختار فکری باعث میشه که انسان نتونه واقع بین باشه ؟
    آیجا به تاریخ پیوست.

4. تشكر از اين پست

عضو آواتار ros21
    رشته
    مهندسی کامپیوتر
    تاريخ عضويت
    2015/7

پيش فرض

ربطی ب نسل ها نداره به نظرم همه ی وقت هایی اینجوری میشن، زندگی ایدآل وجود نداره :-(
    می خواستم زندگی کنم ، راهم را بستند ستایش کردم ، گفتند خرافات است عاشق شدم ، گفتند دروغ است گریستم ، گفتند بهانه است خندیدم ، گفتند دیوانه است دنیا را نگه دارید...

6. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار ayja
    رشته
    غیر مهندسی
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/5

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله ros21 نمايش پست
    ربطی ب نسل ها نداره به نظرم همه ی وقت هایی اینجوری میشن، زندگی ایدآل وجود نداره :-(
    اینکه میگید ربطی به نسل ها نداره رو از کجا میگید که نداره ؟ آیا در مورد نسل ها تحقیقی چیزی در این مورد هست ؟
    آیجا به تاریخ پیوست.

8. تشكرها از اين پست

عضو آواتار ros21
    رشته
    مهندسی کامپیوتر
    تاريخ عضويت
    2015/7

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله ayja نمايش پست
    اینکه میگید ربطی به نسل ها نداره رو از کجا میگید که نداره ؟ آیا در مورد نسل ها تحقیقی چیزی در این مورد هست ؟
    بر اساس تجربه و مقایسه میگم.
    درسته ک تئوری نسل ها خیلی وقت پیش مطرح شده، اما منظورم این بود ک در شرایط حال حاضر هر کدوم از نسل های حاضر ممکنه دقیقا اینجور رفتاری از خودشون نشان بدن. من خودم با اینکه جزء نسل حاضر نیستم گاهی اینجور رفتاری دارم
    می خواستم زندگی کنم ، راهم را بستند ستایش کردم ، گفتند خرافات است عاشق شدم ، گفتند دروغ است گریستم ، گفتند بهانه است خندیدم ، گفتند دیوانه است دنیا را نگه دارید...

10. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار ALIREZA.F.1988
    رشته
    مهندسی صنایع
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2009/2
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

نسل حاضر ظاهرا نمیخواد فرق بین نقد محکم و بی شیله پیله با توهین رو بدونه. هر جا حرف اساسی و بدون حاشیه و بدون چاپلوسی ببینه ،میگه این توهینه. اگر هم مطلب یکم عمیق تر بیان بشه ،میگه ربطی به موضوع نداره و بیربطه و از این نوع واکنشها که خودشونم متوجه نیستند که این چنین اند.
    همین مطلب که من نوشتم رو شما بمحض خوندن همانطوری میبینید که بهش اشاره کردم.
    از این طرف این شکلی برداشت میکنند بعد به خودشون هم حق میدن که به زمین و زمان مرگ بر و لعن و نفرین میفرستن و ........
    میتونم بپرسم چرا ؟
    قول میدید بلافاصله بدون تامل کردن رو موضوع جواب ندین ؟
    اگه قول میدین ،بفرمائید اول بصورت بیطرف به موضوع فکر کنید و جواب بدید.
    میتونید بپرسین اما چرا میپرسین؟؟؟؟
    واقعا چرا؟
    شما که بهتر از هر کسی جواب سوالتون را میدونید پس چرا میپرسید؟؟؟
    شما که خیلی خوب همه چیز را موشکافی میکنید و با دلیل و منطق خودتون رد یا قبول میکنید دیگه چه نیازی به پرسیدن دارین

اما حالا که پرسیدید من نظر خودمو میگم هر چند مورد قبول و باب میل شما نیست

در هیچ زمانی انسانها مثل هم نبودند و نیستند ، این اختلاف هم در عقاید اونها هست و هم در رفتار و کردارشون
    پس اگه بعضی ها بی منطق هستند ، چیزی را متوجه میشند یا نمیشند مودبانه رفتار میکنند یا بی ادبانه و............... یه چیز عادیه و نمیشه گفت چرا اینطوریه

اگه به دین و پیامبران اعتقاد داری حتما شنیدی که پسر نوح با پدرش که پیامبر و فرستاده خدا بود موافق نبود و حتی زمانی که باران سیل آسا را دید باز هم با پدرش همراه نشد (این نشون میده که انسانها با هم متفاوتند حتی اگه پدر و پسر باشند)
    خدايا ، اگه تو دست منو بگيري
    هيچ كس منو دست كم نميگيره

12. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار ayja
    رشته
    غیر مهندسی
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/5

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله ALIREZA.F.1988 نمايش پست
    میتونید بپرسین اما چرا میپرسین؟؟؟؟
    واقعا چرا؟
    شما که بهتر از هر کسی جواب سوالتون را میدونید پس چرا میپرسید؟؟؟
    شما که خیلی خوب همه چیز را موشکافی میکنید و با دلیل و منطق خودتون رد یا قبول میکنید دیگه چه نیازی به پرسیدن دارین

اما حالا که پرسیدید من نظر خودمو میگم هر چند مورد قبول و باب میل شما نیست

در هیچ زمانی انسانها مثل هم نبودند و نیستند ، این اختلاف هم در عقاید اونها هست و هم در رفتار و کردارشون
    پس اگه بعضی ها بی منطق هستند ، چیزی را متوجه میشند یا نمیشند مودبانه رفتار میکنند یا بی ادبانه و............... یه چیز عادیه و نمیشه گفت چرا اینطوریه

اگه به دین و پیامبران اعتقاد داری حتما شنیدی که پسر نوح با پدرش که پیامبر و فرستاده خدا بود موافق نبود و حتی زمانی که باران سیل آسا را دید باز هم با پدرش همراه نشد (این نشون میده که انسانها با هم متفاوتند حتی اگه پدر و پسر باشند)
    چرا این رفتار ها در مردمان اروپا و ژاپن و دیگر جا ها بچشم نمیاد ولی اینجا همه جا گیر شده ؟
    آیجا به تاریخ پیوست.

14. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار ayja
    رشته
    غیر مهندسی
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/5

پيش فرض

ظاهرا هنوز متوجه سئوال من نشدید. همش گیر دادید به نسل ها.
    من میگم این ملت فرق انتقاد با توهین رو نمیدونه چیه. تا میخوای نقد کنی ، میگه توهین نکن.
    یه جمله ساده رو هم باید قد یه شاهنامه توضیح بدم آخرشم میاد میگه از قدیم بوده. چرا فقط تو این ولایت اینقد پررنگ بوده و هست ؟
    چرا وقتی ایرادتونو نقد میکنند همش میپیچونین ؟
    آیجا به تاریخ پیوست.

16. تشكرها از اين پست

مدیر مهندسی شیمی
    مدیر تالار گفتگوی آزاد
    آواتار P O U R I A
    رشته
    مهندسی شیمی
    تاريخ عضويت
    2011/10

پيش فرض

من میگم این ملت فرق انتقاد با توهین رو نمیدونه چیه. تا میخوای نقد کنی ، میگه توهین نکن.
    یه جمله ساده رو هم باید قد یه شاهنامه توضیح بدم آخرشم میاد میگه از قدیم بوده. چرا فقط تو این ولایت اینقد پررنگ بوده و هست ؟
    سلام
    مشکل توهم توهین مسئله خیلی جدی ای توی ایرانه. متاسفانه خیلی از ما ایرانیا هم دچارش هستیم. برای همین هست که وقتی از کسی انتقاد میشه در اکثر موارد فکر میکنه دارید بهش توهین میکنید (نمونه ش توی همین تاپیک دیده میشه).
    ولی حالا اینکه چرا اینطور شده شرایط، خیلی مسئله پیچیده ای هست. از طرفی کلی میشه راجت این موضوع حرف زد، از طرف دیگه هیچ حرفی برای گفتن نمونده! برای همین زیاد حرف نمیزنم.
    فقط به طور مختصر، به ذهن من این میرسه که، میتونه دلیلش توهمان دیگه ای باشه مثل توهم توطعه! که نمیذاره ما با هم دوستانه برخورد کنیم، "ما با هم" منظورم دوست با دوست، مردم با مردم، ایران با کشورهای دیگه، و و و ... وقتی فکر کنی همه دارن برای سرنگونی تو نقشه میکشن و کسی چشم دیدن "موفقیت" های تو رو نداره، خب وقتی کسی دوستانه از تو انتقاد کنه در راستای بهتر شدن، ادم اون رو به چشم توهین میبینه و با خودش هزار و یک فکر میکنه و رفتارهای تندی نشون میده... یکی از دلایل روند صعودی خشونت توی جامعه ما هم همین هست.

18. تشكرها از اين پست

عضو آواتار ros21
    رشته
    مهندسی کامپیوتر
    تاريخ عضويت
    2015/7

پيش فرض

شما مثل اینکه بدجور شاکی هستیا... پیچاندن در کار نیست، توهین و انتقاد فرقش برا همه مشخص هست
    شما اول سوالت رو میکنی بعد ک جواب میدن با ی سوال دیگه و جواب دیگه کلا ی بحث دیگه شروع میکنی...
    نیازی به پیچاندن نداره همه جا افراد مختلف با سلایق و... متفاوت وجود داره.
    ما همیشه و عادت کردیم خودمان رو بکوبیم. یکمم تعریف

20. تشكرها از اين پست

صفحه 1 از 3 123 آخرينآخرين

عبارت‌های مرتبط

دانلود مقاله کتاب آموزش

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

• شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
  •