صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمايش نتايج 11 تا 20 از 20

تاپیک: توهّم توهین

عضو فعال آواتار ayja
    رشته
    غیر مهندسی
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/5

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله ros21 نمايش پست
    شما مثل اینکه بدجور شاکی هستیا... پیچاندن در کار نیست، توهین و انتقاد فرقش برا همه مشخص هست
    شما اول سوالت رو میکنی بعد ک جواب میدن با ی سوال دیگه و جواب دیگه کلا ی بحث دیگه شروع میکنی...
    نیازی به پیچاندن نداره همه جا افراد مختلف با سلایق و... متفاوت وجود داره.
    ما همیشه و عادت کردیم خودمان رو بکوبیم. یکمم تعریف
    تفکر نقادانه ،تفکر انتقادی ،اندیشه انتقادی یا سنجشگرانه اندیش یعنی درست اندیشیدن در تلاش برای یافت آگاهی قابل اعتماد. این روش شامل فرآیند های ذهنی تشخیص ،تحلیل و ارزیابی داده هاست. میتونی اینا که گفتم رو اوکی کنی ؟ قطعا نمیتونی ،چون اگه میتونستی جواب منطقی تری میداشتی. انتقاد به معنای سنجیدن است نه ایراد گرفتن. زیر عنوان انتقاد نباید غرغر کردن و بهانه گرفتن و عیب جویی به دلیل بدخوئی را فهمید. روشن اندیشی تفکر انتقادی در هنگام سنجشگری از ارزش های فکری خاصی پیروی میکند که شما ازش بی اطلاعی. انتقاد یعنی نقب زدن از پهنه تاریکی بسمت روشنایی. متوجهی ؟؟؟
    آیجا به تاریخ پیوست.

عضو فعال آواتار ayja
    رشته
    غیر مهندسی
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/5

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله P O U R I A نمايش پست
    سلام
    مشکل توهم توهین مسئله خیلی جدی ای توی ایرانه. متاسفانه خیلی از ما ایرانیا هم دچارش هستیم. برای همین هست که وقتی از کسی انتقاد میشه در اکثر موارد فکر میکنه دارید بهش توهین میکنید (نمونه ش توی همین تاپیک دیده میشه).
    ولی حالا اینکه چرا اینطور شده شرایط، خیلی مسئله پیچیده ای هست. از طرفی کلی میشه راجت این موضوع حرف زد، از طرف دیگه هیچ حرفی برای گفتن نمونده! برای همین زیاد حرف نمیزنم.
    فقط به طور مختصر، به ذهن من این میرسه که، میتونه دلیلش توهمان دیگه ای باشه مثل توهم توطعه! که نمیذاره ما با هم دوستانه برخورد کنیم، "ما با هم" منظورم دوست با دوست، مردم با مردم، ایران با کشورهای دیگه، و و و ... وقتی فکر کنی همه دارن برای سرنگونی تو نقشه میکشن و کسی چشم دیدن "موفقیت" های تو رو نداره، خب وقتی کسی دوستانه از تو انتقاد کنه در راستای بهتر شدن، ادم اون رو به چشم توهین میبینه و با خودش هزار و یک فکر میکنه و رفتارهای تندی نشون میده... یکی از دلایل روند صعودی خشونت توی جامعه ما هم همین هست.
    سلام.
    از حضور گرم شما تشکر میکنم. شما در عالیترین شکل ممکن مسئله رو توضیح دادید. ممنونم.
    آیجا به تاریخ پیوست.

عضو فعال آواتار ayja
    رشته
    غیر مهندسی
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/5

پيش فرض

خیلی از شرکت کننده ها تصور میکنند که اینجا کلاس ریاضی است که یکی بیاد بگه دودوتا چند تا میشه ،بعد یه نفر بگه چهار تا و کار تموم بشه.
    مطالب تالار گفتگو نیازمند مشارکت پایدار و نظر دادن و از تحلیل های بقیه استفاده کردنه. همه اعضاء میتونن بیان و نظر بدهند. از ارزیابی همین نظرات مفاهیم عمیقی بدست میاد که بهش میگن تجربه مفید و ارزشمند.
    استراتژی های تفکر انتقادی در اکثر کشور های مترقی در حال اجراست. تفکر انتقادی یعنی تزریق بر بازتاب عملکرد قضاوت.
    کلا از بس با این چیزا بیگانه هستیم که من حوصله م نمیاد که بیشتر و جامع تر توضیح بدم.
    در آستانه عصر جدید فیلسوفی بنام دنه دکارت سر برمیاورد که به اندیشه تحلیلی و انتقادی جان تازه ای میدهد. همان اندیشه انتقادی تحلیلی او بودکه بنای فکری قرون وسطائی را ویران کرد.
    آیجا به تاریخ پیوست.

عضو فعال آواتار ayja
    رشته
    غیر مهندسی
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/5

پيش فرض

شما مثل اینکه بدجور شاکی هستیا... پیچاندن در کار نیست، توهین و انتقاد فرقش برا همه مشخص هست
    شما اول سوالت رو میکنی بعد ک جواب میدن با ی سوال دیگه و جواب دیگه کلا ی بحث دیگه شروع میکنی...
    نیازی به پیچاندن نداره همه جا افراد مختلف با سلایق و... متفاوت وجود داره.
    ما همیشه و عادت کردیم خودمان رو بکوبیم. یکمم تعریف
    دوست عزیز من شاکی نیستم. شما تا بحال نزدیک چهل تا پست داشتید که اکثرشون جنبه علمی ندارن. من تا حالا تو این سایت بیش از 6000تا پست گذاشته ام که بیش از نود درصدش تحلیلی است. حداقل وقتی خواستی به کاربری بی حرمتی کنی یه نگاهی به کسوتش بکنی بد نمیشه. حداقل ش اینه که بانزاکت گفتگو کنی تا ارزش ها محفوظ بمونن.
    آیجا به تاریخ پیوست.

عضو آواتار ros21
    رشته
    مهندسی کامپیوتر
    تاريخ عضويت
    2015/7

پيش فرض

نه فقط شما میفهمی این چیزها رو.
    شما لازم نیست کسوت خودتان رو برخ بکشی
    هی میگه توهین و انتقاد..
    بعد بجخودش ک انتقاد میشه از کوره در میره... تابلو.
    بهتر نیست قبل از زدن تاپیک یکم از حرفهایی که میزنی قبول داشته باشی. آخه چرا تو این ولایت انتقاد و توهین رو نمیشه توصیح داد!
    والا کلمات قلنبه و سلنبه گفتن نشون نمیده درجه علمی ی نفر رو!
    می خواستم زندگی کنم ، راهم را بستند ستایش کردم ، گفتند خرافات است عاشق شدم ، گفتند دروغ است گریستم ، گفتند بهانه است خندیدم ، گفتند دیوانه است دنیا را نگه دارید...

عضو آواتار ros21
    رشته
    مهندسی کامپیوتر
    تاريخ عضويت
    2015/7

پيش فرض

من ی جمله میگم معنی کن برام؟ موافقی خانم دانشمند باسواد؟
    می خواستم زندگی کنم ، راهم را بستند ستایش کردم ، گفتند خرافات است عاشق شدم ، گفتند دروغ است گریستم ، گفتند بهانه است خندیدم ، گفتند دیوانه است دنیا را نگه دارید...

عضو آواتار ros21
    رشته
    مهندسی کامپیوتر
    تاريخ عضويت
    2015/7

پيش فرض

اگه ب پست گذاشتنه هست بیا من دو برابر علمی تحلیلی بگذارم. آخه این دلیل نمیشه.

عضو فعال آواتار ayja
    رشته
    غیر مهندسی
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/5

پيش فرض

اگه ب پست گذاشتنه هست بیا من دو برابر علمی تحلیلی بگذارم. ������ آخه این دلیل نمیشه.
    باید منتظر گذشت زمان موند. سن که بالا بره ، لجاجت و کج بینی ها اصلاح میشه. شکیبا باش.
    آیجا به تاریخ پیوست.

پيش فرض

یکی از دلایلش میتونه به چالش کشیدن افکار باشه در زمان های قدیم مردم اغلب سواد کمی داشتن یا اصلا خوندن نوشتن بلد نبودن و افکار خرافی داشتن برای همین بود که وقتی دانشمندان اون دوره میومدن بهشون میگفتن دیوانه و یا حکم مرگشون رو صادر میکردن الانم همینطوره ولی به روش های مختلف
    شما مثلا از یکی نقد میکنی یا میگی فلان کارت اشتباس طرف ی عمر با این افکار و ایده هاش بزرگ شده سختشه انتقاد رو قبول کنه و نمیتونه دفتارشو عوض کنه فکر میکنه بهش توهین شده. مگر افرادی که سعی میکنن خودشونو اصلاح کنن و همیشه اپدیت باشن
    I will only choose you in the world..

closed

10. تشكر از اين پست

عضو فعال آواتار ayja
    رشته
    غیر مهندسی
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/5

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله *Tik.TAAk* نمايش پست
    یکی از دلایلش میتونه به چالش کشیدن افکار باشه در زمان های قدیم مردم اغلب سواد کمی داشتن یا اصلا خوندن نوشتن بلد نبودن و افکار خرافی داشتن برای همین بود که وقتی دانشمندان اون دوره میومدن بهشون میگفتن دیوانه و یا حکم مرگشون رو صادر میکردن الانم همینطوره ولی به روش های مختلف
    شما مثلا از یکی نقد میکنی یا میگی فلان کارت اشتباس طرف ی عمر با این افکار و ایده هاش بزرگ شده سختشه انتقاد رو قبول کنه و نمیتونه دفتارشو عوض کنه فکر میکنه بهش توهین شده. مگر افرادی که سعی میکنن خودشونو اصلاح کنن و همیشه اپدیت باشن
    این که نوشتید بهترین جواب برای موضوع هست. سپاس
    آیجا به تاریخ پیوست.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

عبارت‌های مرتبط

دانلود مقاله کتاب آموزش

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

• شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد