[مشاوره تحصیلی] ◄ مشاوره برای کنکور ارشد هنر

farzan66

عضو جدید
سلام دوستان
راستش من تصمیم دارم تحصیلاتم و سمت هنر سوق بدم . رشته دبیرستانمو میخواستم گرافیک انتخاب کنم ولی بنا به دلایلی نشد. حالا بعد از ده سال میخوام که واسه ارشد ، هنر بخونم با لیسانس کشاورزی. کسی هست که در این مورد به من مشاوره بده؟ که ایا کارم درسته یا نه؟ و اگه درسته بهم بگه چیکار کنم ؟ چون پروژه عملی هم داره .
ممنون میشم از راهنماییتون
:gol:

♫ ♫ (。◕‿◕。) ♫ ♫

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
سوال من هم مشابه سوال دوستمون هست با این تفاوت که
من کارشناسی معماری خوندم(پیوسته) و الان علاقه مندم در رشته هنر ( نقاشی) کنکور ارشد بدم.

حالا باتوجه به این مساله من منابع کنکور رو در دفترچه خوندم :

1. زبان عمومی و تخصصی 2.فرهنگ و هنر و ادبیات ایران و جهان 3.نقد هنری و ادبی 4.مبانی نظری عکاسی 5. فن شناسی عکاسی 6.مبانی نظری مرمت 7.اسیب شناسی و فن شناسی اثار8.پروژه عملی تصویر متحرک 9.پروژه عملی ارتباط تصویری 10.پروژه عملی تصویر سازی 11.پروژه عملی نقاشی
.................................................. .
1.ایا برای رشته نقاشی من تمام این منابع رو باید مطالعه کنم؟
2.تو دفترچه نوشته شده که 2 پروژه عملی رو فقط میشه انتخاب کرد و شرکت کرد.برای نقاشی چیا باید انتخاب کنم؟
3.ایا فقط همین منابع هست؟
4.این امتحان های عملی(پروژه) به چه صورت هستش؟

سوال های دیگه هم دارم....اما فعلا همین ها تو ذهنم بودش...ممنون میشم راهنماییم کنین:gol:

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
پاسخ ِ درخواست : منابع کارشناسی ارشد هنر ( گرایش نقاشی )

پاسخ ِ درخواست : منابع کارشناسی ارشد هنر ( گرایش نقاشی )

سلام...
من کارشناسی معماری خوندم(پیوسته) و الان علاقه مندم در رشته هنر ( نقاشی) کنکور ارشد بدم.

حالا باتوجه به این مساله من منابع کنکور رو در دفترچه خوندم :

1. زبان عمومی و تخصصی 2.فرهنگ و هنر و ادبیات ایران و جهان 3.نقد هنری و ادبی 4.مبانی نظری عکاسی 5. فن شناسی عکاسی 6.مبانی نظری مرمت 7.اسیب شناسی و فن شناسی اثار8.پروژه عملی تصویر متحرک 9.پروژه عملی ارتباط تصویری 10.پروژه عملی تصویر سازی 11.پروژه عملی نقاشی
.................................................. .
2.تو دفترچه نوشته شده که 2 پروژه عملی رو فقط میشه انتخاب کرد و شرکت کرد.برای نقاشی چیا باید انتخاب کنم؟

سوال های دیگه هم دارم....اما فعلا همین ها تو ذهنم بودش...ممنون میشم راهنماییم کنین:gol:

سلام

اون آیتم هایی که شما گفتین ، منابع نیستن ، مواد ِ امتحانی هستن ؛ تقریبا سوال ِ شما دو بخش هست :

بخش اول :

همانطوری که گفتم ، شما مواد ِ امتحانی رو نام بردین . منابع اینا هستن :

[h=2]منابع کارشناسی ارشد هنر ( گرایش نقاشی )[/h]دایره المعارف هنر (رویین پاکباز)
هنر در گذر زمان (گاردنر )
تاریخ هنر (جنسن )
نقاشی ایران از دیر باز تا امروز (رویین پاکباز )
نقاشی ایرانی (شیلا.ر.کن بای)
در جستجوی زبان نو (رویین پاکباز)
خلاصه ی تاریخ هنر (مرزبان)
آخرین جنبش های هنری در قرن بیستم (ادوارد لوسی اسمیت )
گرایش های معاصر در هنرهای بصری (هواردجی اسماگولا )
جهانی شدن و هنرجدید (ادوارد لوسی اسمیت )
مبادی سواد بصری (دنیس.ا.داندیس )
زبان تصویر (جئورگی کپس )
فرهنگ اصطلاحات هنری (ادوارد لوسی اسمیت )
کتاب رنگ (ایتن )
هنر و معماری اسلامی (شیلا بلر و جاناتان.ام.بلوم )
پست مدرنیسم چیست؟ (چارلزجنکس)
پست مدرنیسم (آنتونی .اف.جنسن )
اصول و مبانی هنرهای تجسمی (دکتر حلیمی یا دکتر آیت الهی)
هنر مدرنیسم. (ساندرا بکولا )
اساطیر یونان (راجر لنسنین گرین)
ازامپرسیونیسم تا آبستره (لی ماری ژان و دیگران)
مکتب های ادبی (رضا سیدحسینی )
تاریخ اساطیری ایران (ژاله آموزگار)
نقد ادبی (سیروس شمیسا )
نقد عکس (تری برت))
سیر تحول عکاسی (پطر تاسک)
نقاشان بزرگ وعکاسی (محسن مراثی )
حقیقت و زیبایی (بابک احمدی )
از نشانه های تصویری تا متن (بابک احمدی)
ساختار تأویل متن (بابک احمدی)
تاریخ طراحی گرافیک (فیلیپ.بی. مگز)
گرافیک مطبوعاتی (کامران افشار مهاجر)
تاریخ فلسفه (ویل دورانت )
لذات فلسفه (ویل دورانت )
سیرحکمت در اروپا (محمد علی فروغی )
کنکور کارشناسی ارشد (نظام الدین نوری )
مکتب ها،سبک هاوجنبش های ادبی و هنری جهان تا پایان قرن بیستم (نظام الدین نوری )
کنکور کارشناسی ارشد جلد 1و2 (خلیل مشتاق)
کتابهای در سی دوره پیش دانشگاهی و هنرستان

به نقل از : خبرنامه دانشجویان ایران

بخش دوم :

این بخش از سوالات ِ شما رو باید کسی پاسخ بده ، که ارشد نقاشی شرکت کرده ، و از کمیات و کیفیات ِ اون ، به صورت دقیق مطلع هست .

امیدوارم مفید بوده باشه . موفق باشید . . .:gol:

E . H . S . A . N

مدیر تالار
سلام دوستان
راستش من تصمیم دارم تحصیلاتم و سمت هنر سوق بدم . رشته دبیرستانمو میخواستم گرافیک انتخاب کنم ولی بنا به دلایلی نشد. حالا بعد از ده سال میخوام که واسه ارشد ، هنر بخونم با لیسانس کشاورزی. کسی هست که در این مورد به من مشاوره بده؟ که ایا کارم درسته یا نه؟ و اگه درسته بهم بگه چیکار کنم ؟ چون پروژه عملی هم داره .
ممنون میشم از راهنماییتون

سلام

خب من در این زمینه ، فقط میتونم نظر ِ شخصی ِ خودمو عرض کنم ؛ چون موضوع ِ مطلقی نیست ، و در موارد ِ مختلف ، پیشنهاد ها و پاسخ های مختلفی داره ؛
اینکه به هنر علاقه داشته باشید ، یک موضوع هست ، و این که با هنر آشنا باشید ، موضوع ِ دیگری !
به نظر ِ من ( نظر شخصی ) اگر صرفا به داشتن ِ علاقه ختم میشه ، شما میتونید به غیر از محیط های آکادمیک ، علاقه تون رو دنبال کنید ؛ اما اگر به همراه ِ علاقه ، با هنر آشنا هستین ، و فعالیت ِ هنری داشتین و دارین ، در اون صورت میتونه گام ِ مهم و بزرگی در زندگی تون باشه .
پروژه ی عملی هم از بدیهیات ِ این رشته س . نمیشه وارد دریا شد ، و انتظار خیس نشدن داشت . هنر با پروژه های عملی عجین هست . و الا که دیگه هنر نیست .

موفق باشید . . .:gol:

♫ ♫ (。◕‿◕。) ♫ ♫

عضو جدید
کاربر ممتاز
اها بله من مواد امتحانی رو با منابع اشتباه گرفتم... وچه حواس پرتی ای..... ممنونم از توضیحاتتون.... ایا خوندن تمام این منابع لازم هست؟؟؟

E . H . S . A . N

مدیر تالار
اها بله من مواد امتحانی رو با منابع اشتباه گرفتم... وچه حواس پرتی ای..... ممنونم از توضیحاتتون.... ایا خوندن تمام این منابع لازم هست؟؟؟

خب طبق ِ تجربه ای که همه ی ما داریم ، باید گفت که درصد زیادی از منابع مطالبشون هم راستاست . این فقط مختص این رشته نیست ، همه ی رشته ها همینطوره . با توجه به اینکه شما تغییر رشته دارین میدین و با این دروس آشنایی ِ زیادی ندارین ، پیشنهادم این هست که از مجموعه کتب موسسات معتبر استفاده کنید . چون اونا بهتر منابع رو میشناسن ، و اونو خلاصه و مختصر و مفید در اختیار داوطلب قرار میدن .

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام...

سلام دوست عزیز
از اونجایی که من در دانشکده هنر و معماری تحصیل کردم به کررات دیدم بچه های نقاشی اکثرا در مقطع ارشد به سمت رشته "پژوهش هنر " میرن
حال دلیلش شاید ظرفیت زیاد این رشته یا نیاز به تحصیلات تئوری در این زمینه یا عوامل دیگه میتونه باشه
حتما قبلش یه مشاوره انجام بدید:gol:

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز ..
منابعی که آقا احسان گفت کملا درسته اما چون حجمش بالاس وتقریبا شبه هم توش زیاده ..من خودم این چند تا رو بیشتر خوندم ..خیلی مفیده .
دایره المعارف هنر (رویین پاکباز)
کنکور کارشناسی ارشد جلد 1و2 (خلیل مشتاق) که جزوه های آقای مشتاق هم هست میتونی ماطلعه کنی .عالیه .
وکتاب هنر مدرن .
مکاتب هنری جهان دوره شش جلدی تالیف نظام الدین نوری ..نشر یادواره اسدی ..
کتاب تست بهترین بود برای من ..این یکی از بهترین هاس ...پاسخ های تشریحی و طبقه بندی شده آزمون کارشناسی ارشد هنر ..تالیف حمید رضا قلیچ خانی ..اگه جزوه های همین آقا رو هم گیر بیاری خیلی عالی هستش .تو بازار هست .
امیدوارم موفق باشید .

Nil Lu

عضو جدید
من هم سوالی مشابه سوال دوستمون دارم.
من هم علاقه و استعدادم به سمت هنر بود اما بخاطر اجبار خانواده رشته ریاضی رفتم. و باز در دانشگاه اینبار علاوه بر اجبار خانواده مشاوره ی احمقانه(که تنها آپشن در دسترس من بود اون روزها) به من پیشنهاد داد برم علوم کامپیوتر!!!!
حالا من دارم کم کم فارغ التحصیل میشم. ترم بعد آخرین ترممه. خیلی تلاش کردم هنر رو یه جوری به این رشته پیوند بزنم اما شدنی نبود. یکی از سخت ترین و خشک ترین رشته هاست علوم کامپیوتر.
من به طراحی رایانه ای خیلی علاقه دارم. کار با نرم افزارهای ایلستریتور و فوتوشاپ و سای تولز و تری دی مکس و... (البته بیشتر علاقه م به سمت دو بعدیه تا سه بعدی)
و کار میکس و تدوین فیلم رو هم جدی دنبال میکردم اما بخاطر رشته ی سختم همه رو مجبور شدم کم کنم و درس بخونم تا بتونم لیسانس رو بگیرم.

چیزی که واضحه اینه که هیچوقت نمیخوام نه به جو فنی و نه به رشته ی کامپیوتر برگردم. من حتی مدتیم که دانشجو بودم مدام کلاسهام رو میپیچوندم و با دوستانم که دانشجوی هنر بودن مشغول طراحی و یاد گرفتن بودم.
از طرفی هنر هم سخته. مخصوصا آزمون عملیش که مو رو به تن من سیخ میکنه. چون هم سوالاتش رو دیدم و هم دوستانی که با وجود مهارتشون باز هم رتبه خوبی نیاوردن.

به این موضوع هم آگاه هستم که ارشد بخاطر پروپزال و پژوهشی که توش حاکمه باید موضوعی باشه که دل بدم بهش. برای همین هنر رو انتخاب کردم. اما نمیدونم واقعا رشته ای هست که به علایق من بخوره یا نه. من اول گرافیک و انیمیشن رو انتخاب کردم و تحقیق کردم راجبشون اما هرچی بیشتر تحقیق میکردم بیشتر نامید میشدم. درسته علاقه دارم اما بهرحال کسایی هستن که از هنرستان این دو رشته رو میخونن و من شانسی مقابل اونها ندارم...

میخواستم اگه میشه راهنماییم کنید و گرایشهایی از هنر رو معرفی کنید که آزمون عملی اونها کمی آسونتر باشه. یا آزمون عملی نداشته باشه. یا لااقل اگر برنامه ای مد نظرتون هست برای اینکه بتونم خودم رو برای آزمون عملی گرافیک یا انیمیشن آماده کنم به من بگید. من با طراحی نا آشنا نیستم خودم هم طراحی میکنم مخصوصا طراحی کارکتر. اما تکنیکهایی که به دانشجوهای کارشناسی طی این 4 سال گفته شده،جو دانشگاه و اساتید و آموخته هاشون چندین قدم(چندین کیلومتر!) جلوتر از من هستن. منی که خودآموخته ام!

پ.ن: این رو هم بگم که زیاد دوس ندارم جنبه ی تئوری داشته باشه رشته م. مثلا من پژوهش هنر یا فلسفه هنر (خاطرم نیست کدوم) دیدم تقریبا کل کتابهای مقطع ارشدش راجع به هنر اسلام و ایران... من اصلا خوشم نمیاد نه از هنر اسلامی نه ایران. در قالب یه درس خوبه اما اینکه بخوام کل دو سال اینا رو بخونم نه.
پ.ن2: با توجه به اینکه تقریبا 8 سال از عمرم بخاطر انتخابهای اشتباه دیگران به من تحمیل شد خیلی تو انتخاب رشته ی ارشدم شک و ترس دارم... امیدوارم کمکم کنید.
پ.ن3: اگر ممکنه سایت یا منبعی برای دروس ارشد گرایشهای هنر هم بدید. اینکه هر کدوم از رشته ها تو مقطع ارشد چه واحدهایی رو میگذرونن.

E . H . S . A . N

مدیر تالار
پاسخ : تغییر رشته و شرکت در رشته ها و گرایشات هنر

پاسخ : تغییر رشته و شرکت در رشته ها و گرایشات هنر

من هم سوالی مشابه سوال دوستمون دارم.
من هم علاقه و استعدادم به سمت هنر بود اما بخاطر اجبار خانواده رشته ریاضی رفتم. و باز در دانشگاه اینبار علاوه بر اجبار خانواده مشاوره ی احمقانه(که تنها آپشن در دسترس من بود اون روزها) به من پیشنهاد داد برم علوم کامپیوتر!!!!
حالا من دارم کم کم فارغ التحصیل میشم. ترم بعد آخرین ترممه. خیلی تلاش کردم هنر رو یه جوری به این رشته پیوند بزنم اما شدنی نبود. یکی از سخت ترین و خشک ترین رشته هاست علوم کامپیوتر.
من به طراحی رایانه ای خیلی علاقه دارم. کار با نرم افزارهای ایلستریتور و فوتوشاپ و سای تولز و تری دی مکس و... (البته بیشتر علاقه م به سمت دو بعدیه تا سه بعدی)
و کار میکس و تدوین فیلم رو هم جدی دنبال میکردم اما بخاطر رشته ی سختم همه رو مجبور شدم کم کنم و درس بخونم تا بتونم لیسانس رو بگیرم.

چیزی که واضحه اینه که هیچوقت نمیخوام نه به جو فنی و نه به رشته ی کامپیوتر برگردم. من حتی مدتیم که دانشجو بودم مدام کلاسهام رو میپیچوندم و با دوستانم که دانشجوی هنر بودن مشغول طراحی و یاد گرفتن بودم.
از طرفی هنر هم سخته. مخصوصا آزمون عملیش که مو رو به تن من سیخ میکنه. چون هم سوالاتش رو دیدم و هم دوستانی که با وجود مهارتشون باز هم رتبه خوبی نیاوردن.

به این موضوع هم آگاه هستم که ارشد بخاطر پروپزال و پژوهشی که توش حاکمه باید موضوعی باشه که دل بدم بهش. برای همین هنر رو انتخاب کردم. اما نمیدونم واقعا رشته ای هست که به علایق من بخوره یا نه. من اول گرافیک و انیمیشن رو انتخاب کردم و تحقیق کردم راجبشون اما هرچی بیشتر تحقیق میکردم بیشتر نامید میشدم. درسته علاقه دارم اما بهرحال کسایی هستن که از هنرستان این دو رشته رو میخونن و من شانسی مقابل اونها ندارم...

میخواستم اگه میشه راهنماییم کنید و گرایشهایی از هنر رو معرفی کنید که آزمون عملی اونها کمی آسونتر باشه. یا آزمون عملی نداشته باشه. یا لااقل اگر برنامه ای مد نظرتون هست برای اینکه بتونم خودم رو برای آزمون عملی گرافیک یا انیمیشن آماده کنم به من بگید. من با طراحی نا آشنا نیستم خودم هم طراحی میکنم مخصوصا طراحی کارکتر. اما تکنیکهایی که به دانشجوهای کارشناسی طی این 4 سال گفته شده،جو دانشگاه و اساتید و آموخته هاشون چندین قدم(چندین کیلومتر!) جلوتر از من هستن. منی که خودآموخته ام!

پ.ن: این رو هم بگم که زیاد دوس ندارم جنبه ی تئوری داشته باشه رشته م. مثلا من پژوهش هنر یا فلسفه هنر (خاطرم نیست کدوم) دیدم تقریبا کل کتابهای مقطع ارشدش راجع به هنر اسلام و ایران... من اصلا خوشم نمیاد نه از هنر اسلامی نه ایران. در قالب یه درس خوبه اما اینکه بخوام کل دو سال اینا رو بخونم نه.
پ.ن2: با توجه به اینکه تقریبا 8 سال از عمرم بخاطر انتخابهای اشتباه دیگران به من تحمیل شد خیلی تو انتخاب رشته ی ارشدم شک و ترس دارم... امیدوارم کمکم کنید.
پ.ن3: اگر ممکنه سایت یا منبعی برای دروس ارشد گرایشهای هنر هم بدید. اینکه هر کدوم از رشته ها تو مقطع ارشد چه واحدهایی رو میگذرونن.

بخشی از سوالات ِ شما رو پاسخ میدم ؛ در واقع یعنی نظرات خودم رو به عنوان همفکری و مشورت ارائه میدم ، که امیدوارم مفید باشه ؛ و اینکه این نظراتی که میدم ، صرفا با توجه به برداشت ها و استنباط های من از متنی هست که نوشتید ؛
معمولا این اتفاق ، برای خیلی از آدما ممکن هست که رخ بده که با اصرار و ابرام خانواده ، پا در رشته ای میزارن ، که اصلا بهش علاقه ندارن و ای بسا تا تحصیلات عالیه هم پیش میرن . و گاهی هم در اثر مشاوره ی اشتباه !
از همه ی اینا که بگذریم ، آزموده را آزمودن خطاست ! یعنی نباید یک اشتباه رو چند بار مرتکب شد . چیزی که من از متن ِ شما دیدم ، این بود که :
این یعنی اینکه شما هنوز پی به علاقه ی قلبیِ خودتون نبردید و همچنین توانایی ها و استعدادهای خودتون رو نشناختید . و در چنین شرایطی ، اگر هر کسی از دوستان هر پیشنهادی بده ، شما ممکن هست که جذب بشید و استقبال کنید و بعدها بفهمید که مسیر رو باز اشتباه رفتید .
الاایهاالحال ، فارغ از نوع رشته ، استعداد ، علاقه و مقطعی که درش هستید ، یک پیشنهاد اساسی و ریشه ای دارم ، که امیدوارم بهش فکر کنید :
در حال حاضر ، بهترین و مفید ترین کاری که شما باید انجام بدید ، این هست که 1- خودتون ، و علاقه ی خودتون ، و استعدادهای خودتون رو کامل بشناسید تا بهتر گرایش و رشته ی خودتون رو انتخاب کنید . 2- دلایل ِ ادامه ی تحصیل رو مشخص کنید . 3 - خواسته هایی که از آینده ی کاری و شغلی دارید ، که این آیتم هم میتونه مهم و سرنوشت ساز باشه . و . . .
وقتی که اینها رو مشخص کردید ، دیگه به فکر سخت بودن یا آسان بودن ، عملی یا تئوری ، طولانی یا کوتاه و ... نخواهید بود . چرا که هدف رو برای خودتون مشخص کردید و در مسیری قدم بر میدارید ، که با شناخت و آگاهی انتخابش کردید .

پ.ن3: اگر ممکنه سایت یا منبعی برای دروس ارشد گرایشهای هنر هم بدید. اینکه هر کدوم از رشته ها تو مقطع ارشد چه واحدهایی رو میگذرونن
در چند پست قبل برخی از منابع توضیح داده شده .
در این تاپیک هم به صورت مختصر و مفید ، به معرفی ِ رشته های هنری و گرایش های مرتبط پرداخته شده ؛ مطالعه کنید ، امیدوارم مفید ِ فایده باشه .
[h=3]مهم : معرفی رشته ها و گرایشات هنـــــر[/h].
.
.
و در آخر ، من به سهم ِ خودم مطالبی که به ذهنم رسید رو گفتم ؛ ممکن هست سایر دوستان و متخصصین توضیحات کاملتر و مفیدتری داشته باشن که امیدوارم در بحث شرکت کنند و توضیح بدند .
با آرزوی موفقیت ِ شما دوست ِ گرامی . . .:gol:

Nil Lu

عضو جدید
یه دنیا تشکر برای پاسخت
ببین بدون در نظر گرفتن ترسهام انتخابم انیمیشنه. اما همش ترس و ترس و ترس مخصوصا از کنکور عملی دارم.

امروز رفتم مشاوره موسسه هونر
بهم گفت که کنکور هنر بر خلاف فنی "استاد محور"ه و طراحای سوالات هنر اساتید مجربی هستن که تعدادشون واضحه.
گفت برای اینکه کنکور عملی بدی لزوما قرار نیست یه طراح حرفه ای بشی چون تو تخصص کارشناسیت این نبوده. اما میتونی تو دوره های فشرده عملی یاد بگیری چطور المان های خاص داورای کنکور رو تو طراحیت لحاظ کنی و رتبه بیاری. میگفت چون تغییر رشته ای هستی بعد از قبولی خود دانشگاه یه سری واحدهایی اضافی برات میذاره که آماده ت کنه برا رشته.
نظر شما راجبه این موسسه و حرف مشاورش چیه؟
مشاور دیگه ای سراغ دارید آیا؟

E . H . S . A . N

مدیر تالار
یه دنیا تشکر برای پاسخت
ببین بدون در نظر گرفتن ترسهام انتخابم انیمیشنه. اما همش ترس و ترس و ترس مخصوصا از کنکور عملی دارم.

امروز رفتم مشاوره موسسه هونر
بهم گفت که کنکور هنر بر خلاف فنی "استاد محور"ه و طراحای سوالات هنر اساتید مجربی هستن که تعدادشون واضحه.
گفت برای اینکه کنکور عملی بدی لزوما قرار نیست یه طراح حرفه ای بشی چون تو تخصص کارشناسیت این نبوده. اما میتونی تو دوره های فشرده عملی یاد بگیری چطور المان های خاص داورای کنکور رو تو طراحیت لحاظ کنی و رتبه بیاری. میگفت چون تغییر رشته ای هستی بعد از قبولی خود دانشگاه یه سری واحدهایی اضافی برات میذاره که آماده ت کنه برا رشته.
نظر شما راجبه این موسسه و حرف مشاورش چیه؟
مشاور دیگه ای سراغ دارید آیا؟

خواهش می کنم .
کنکور عملی ، یکی از سدّ های قبولی در مقطع ارشد هستش . من خیلی از بچه های معماری و هنر رو میشناسم که به خاطر همین مانع ، چند سال پشت کنکور میمومن و بعد تصمیم میگیرن در یه گرایش بدون ِ رشته ی عملی شرکت کنند . اما در رابطه با هنر ، قضیه فرق میکنه ؛ هنری رو نمیشه تصور کرد بدون واحدهای عملی !! مگر اینکه برای مثال گرایش پژوهش هنر رو دنبال کنید که کاملا تئوری میشه .
در رابطه با این موسسه و حرفاش هم باید بگم که شما هر موسسه ای برید ، همین حرفا رو براتون تکرار می کنن . چرا که هر چیزی یه اصول مشخص داره ، و حرفشون هم درست هست .
پس بیشتر با خودتون کنار بیاید تا بتونید تصمیم ِ مناسب و درست رو بگیرید .
.
.
.
پ . ن : همیشه انجام ِ هر کاری سخت به نظر میرسه ، اما وقتی واردش میشیم ، می بینیم که چه راحت داریم پیش میریم و اونطوری نیست که تصور میکردیم .
موفق باشید . :gol:

E . H . S . A . N

مدیر تالار
یعنی میگی برم کلاسای کنکور رو؟

پیشنهاد ِ دیگه ای هم دارید مگه؟!

خب مسلما شما که تغییر رشته ای هستی ، و از رشته ی جدیدتون تخصصی ندارید ، باید کلاس برید و با اساتید در ارتباط باشید . مخصوصا که بیشتر ِ دروس تخصصی-عملی هستن .

Nil Lu

عضو جدید
منظورم کلاسای عملی نبود.
برای کلاسهای تئوری منظورمه.

juju_memar

عضو جدید
سلام مهم کلاسای هونر رفتم هزینش خیلی بالا میشه که.....
تازه اونم بدون کلاس عملی

juju_memar

عضو جدید
سلام منم رشتم معماری تصمیم دارم که رشتم به هنر تغییر بدم
کلاس های هونر رفتم پرسیدم یک دوره کلاس تئوری بدون کلاس عملیش قیمتش 2400 درمیاد.
به نظر من کلاس های جهاد دانشگاهی هم باید بهتر باشه هم هزینه کمتری داشته باشه.

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوبی رشته هنر اینه که نیاز به مدرک نداره و کارایی حرف اول رو میزنه

به کلاس دوره های کوتاه مدت عملی به جای گذروندن ارشد هم فکر کنید

e4lyas

عضو جدید
دوستان ممنون میشم سوال من رو هم پاسخ بدید . .
---
بنده در رشته مهندسی نرم افزار در حال تحصیل هستم و برای کنکور 93 نسبت به علاقه ام در حال تحپقیق هستم که ببینم در نهایت در رشته ی مورد نظر ادامه بدم یا در رشته ثانویه که مورد علاقه من هست . .
---
در گرایش هنر در 4 گرایش زیر علاقه دارم که تحصیل کنم . . : ( ترتیب اولویت )
کاگردانی > سینما > بازیگری > ادبیات نمایشی
((( این انتخاب اولویت من از این جهت هست که نسبت به مواد و موارد امتحانی و تدرسی در داخل اون اطلاع ندارم و صرفا بر اساس علاقه در اولویت قرار دارند ... منظورم اینه که ممکنه در گرایش سینما کاتگردانی هم دخیل باشه ولی چون نمیدونم در چه سطحی است و یا سینما بهتر است یا خیر اینجوری انتخاب کردم (شاید گرایش سینما اول برای من بشه ... ) )))

---
حالا به توجه به داشتن لیسانس مهندسی نرم افزار برای ارشد مناسب و مشاوره شما این هست که در این گرایش ها برم ؟ احتمال قبولی چقدر خواهد بود ؟ ( با احتساب خواندن منابع مع بیشتر در موردش صحبت میشه ( در زیر ) ... آیا انتخاب درستی خواهد بود ؟ یا ادامه در رشته دیگر و پیگیری هنر به صورت مجزا ؟
---
علاقه اصلی من ساخت و کاگردانی فیلم در درجه اول است ... و از تحقیق هایی که کردم برای مثال عرض می کنم دوستانی که در سینما ماندگار شدند و فعالیت خوب دارند در رشته های هنر مشغول بودند .. و اونها که اتفاقی وارد شدند عده ی کمی بودند ک ماندگار شدند و تونستند موفقیت رو تجربه کنند ( سوال : پیش شرط لازم آیا اینست ؟ ) > و اگر می گویید نیست ( راه را باز نمی کند ؟ > منظور برای کارگردان شدن راه هموار تر باشد ؟ )

1-چگونگی درک فیلم(جیمز موناکو)ترجمه ی مصطفی احمدی لاری.
2-درک فیلم(آلن کیسبی یر)ترجمه ی بهمن طاهری.
3-درباره ی سینما(جمشید ارجمند) انتشارات جار.
4-تاریخ سینمای هنری(اولریش گوگور و انو پاتالاس)ترجمه ی هوشنگ طاهری.
5-شناخت سینما(لوئیس جانتی)
6-تاریخ سینما(آرتور نایت)ترجمه ی نجف دریابندری.
7-تاریخ سینما از آغاز تا سال 1970(اریک وود)
8-صد سال سینما(ریچارد پلات- ترجمه ی بهرام ری پور)انتشارات تصویر.
9-تاریخ سینمای ایران(جمال امیر)انتشارات روزنه.
10- تاریخ سینمای ایران از آغاز تا سال1357(مسعود مهرابی)
11-خلاقیت نمایشی(ژاله نساری)کانون فرهنگی آموزش.
12-نمایش در ایران(بهرام بیضایی)انتشارات روشنگران و مطالعات زنان.
13-تاریخ تئاتر جهان(اسکار براکت)3جلد-ترجمه ی هوشنگ آزادی.
14-گزیده ی تاریخ تئاتر جهان(جمشید ملک پور)

در آخر نمونه ای از کارنامه های این گرایش ها دارید که درصد ها ببینم به جه صورت بوده ..
---
و پیشنهاد هم در مورد گرایش عکاسی به من بکنید که خوب است در صورت قبول نشدن در موارد بالا در این گرایش تحصیل کرد ؟ و یا عکاسی به صورت هنر مجزا پیگیری بشه ؟

ممنون از شما ..

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ممنون میشم سوال من رو هم پاسخ بدید . .
---
بنده در رشته مهندسی نرم افزار در حال تحصیل هستم و برای کنکور 93 نسبت به علاقه ام در حال تحپقیق هستم که ببینم در نهایت در رشته ی مورد نظر ادامه بدم یا در رشته ثانویه که مورد علاقه من هست . .
---
در گرایش هنر در 4 گرایش زیر علاقه دارم که تحصیل کنم . . : ( ترتیب اولویت )
کاگردانی > سینما > بازیگری > ادبیات نمایشی
((( این انتخاب اولویت من از این جهت هست که نسبت به مواد و موارد امتحانی و تدرسی در داخل اون اطلاع ندارم و صرفا بر اساس علاقه در اولویت قرار دارند ... منظورم اینه که ممکنه در گرایش سینما کاتگردانی هم دخیل باشه ولی چون نمیدونم در چه سطحی است و یا سینما بهتر است یا خیر اینجوری انتخاب کردم (شاید گرایش سینما اول برای من بشه ... ) )))

---
حالا به توجه به داشتن لیسانس مهندسی نرم افزار برای ارشد مناسب و مشاوره شما این هست که در این گرایش ها برم ؟ احتمال قبولی چقدر خواهد بود ؟ ( با احتساب خواندن منابع مع بیشتر در موردش صحبت میشه ( در زیر ) ... آیا انتخاب درستی خواهد بود ؟ یا ادامه در رشته دیگر و پیگیری هنر به صورت مجزا ؟
---
علاقه اصلی من ساخت و کاگردانی فیلم در درجه اول است ... و از تحقیق هایی که کردم برای مثال عرض می کنم دوستانی که در سینما ماندگار شدند و فعالیت خوب دارند در رشته های هنر مشغول بودند .. و اونها که اتفاقی وارد شدند عده ی کمی بودند ک ماندگار شدند و تونستند موفقیت رو تجربه کنند ( سوال : پیش شرط لازم آیا اینست ؟ ) > و اگر می گویید نیست ( راه را باز نمی کند ؟ > منظور برای کارگردان شدن راه هموار تر باشد ؟ )

در آخر نمونه ای از کارنامه های این گرایش ها دارید که درصد ها ببینم به جه صورت بوده ..
---
و پیشنهاد هم در مورد گرایش عکاسی به من بکنید که خوب است در صورت قبول نشدن در موارد بالا در این گرایش تحصیل کرد ؟ و یا عکاسی به صورت هنر مجزا پیگیری بشه ؟

ممنون از شما ..

سلام به شما دوست عزیز .
باتوجه به این که رشته شما هیچ ربطی به هنر نداشته .مشخصا خیلی سخت میشه برای شما هنر خوندن .
واین که به نطر من بهتر قبل از این که بخواین شرکت کنید هدف و افق انتخابتون رو بررسی کنید .اگر فقط میخواید بخونید که قضیه فرق داره اما اگر میخواید توی بازار کار باشید بازار اون رشته وآینده کاری رو حتما مد نظر بگیرید .
این که بخواید برای ارشد قبول بشین با چند ماه مطالعه میشه حتما .اما اینم مد نظر داشته باش که شما وقتی میری سر کلاس مثل کسی هستی که تازه رفته سر کلاس ترم 1 کارشناسی .
فعلا باوضح حاضر پیش شرط لازم داشتم تحصیلات آکادمی برایبعضی رشته ها نیست .مثل همین بازیگری .
کارگردانی علاوه بر مهارت، استعداد وخلاقیت بالایی نیاز داره .
این منابعی رو که آقا احسان بالا گفتن بهترین منابع هستش که منم یه مقداری رو تاکید کردم توی پست های بالا ..
توصیه میکنم فقط به سینما منابعتون رو منحصر نکنید .اگر میخواید هنر بخونید حتما .
در مورد عکاسی هم ..البته نظر شخسی من هستش ، با توجه به بازار کار این رشته و کلاس های وزارت ارشاد که به راحتی با یه دوره میشه مدرک گرفت، وقت برای دانشگاه رفتن اون ،غیر منطقی شده .

لینک زیر مواد درسی هر رشته تو دانشگاه رو به شما میده ...

http://motaleat.sanjesh.org/sarfasl/index.htm
در مورد کارنامه من منبع خاصی ندارم ..
اما اگر دفترچه آزمون سال پیش رو دانلود کنید ضرایب امتحانی توش هستش.
http://www.sanjesh.org/group.aspx?gid=2

آخرین ویرایش:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام!

منابع ارشد عکاســی و اینکه از کدوم منبع باید خوانده بشه رو میشه معرفــی کنید؟!!

دروس مباني نظري عكاسي و فن‌شناسي عكاسي از کدوم کتاب ها خوانده بشه؟!!

مرســی

آخرین ویرایش:

Violet Rose

عضو جدید
سلام دوستان..من مدرک کارشناسی معماری دارم و از ریاضی رفتم به این رشته! الان برا ارشد تصمیم گرفتم طراحی صنعتی بخونم ولی هیچ اطلاعاتی راجع به منابع و آزمونش ندارم..میشه راهنماییم کنید؟ اصلا میشه از مهندسی معماری رفت به طراحی صنعتی؟
.

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان..من مدرک کارشناسی معماری دارم و از ریاضی رفتم به این رشته! الان برا ارشد تصمیم گرفتم طراحی صنعتی بخونم ولی هیچ اطلاعاتی راجع به منابع و آزمونش ندارم..میشه راهنماییم کنید؟ اصلا میشه از مهندسی معماری رفت به طراحی صنعتی؟
.

دوست خوبم برای ارشد هر رشته ای که بخواید میتونید بخونید ..
منابع رو که میتونید اول همین تاپیک ببینید .
آقا احسان توضیح دادن .
توی پست های بعدی هم من یه مقدار از منابع خوب رو که خودم میخونم رو گفتم .
این لینک رو که برید دروسی که توی دانشگاه میخونید رو به
شما نشون میده ..
http://motaleat.sanjesh.org/sarfasl/index.htm

این لینک هم دفترچه سال پیش وضرایب امتحانی رو میتونید ببینید .
http://www.sanjesh.org/group.aspx?gid=2
امیدوارم کمک کنه بهتون و
موفق باشید .

مه دوست

عضو جدید
منابع کارشناسی ارشد هنر ( گرایش نقاشی )

تاریخ هنر (جنسن )
نقاشی ایران از دیر باز تا امروز (رویین پاکباز )
نقاشی ایرانی (شیلا.ر.کن بای)
در جستجوی زبان نو (رویین پاکباز)
خلاصه ی تاریخ هنر (مرزبان)
آخرین جنبش های هنری در قرن بیستم (ادوارد لوسی اسمیت )
گرایش های معاصر در هنرهای بصری (هواردجی اسماگولا )
جهانی شدن و هنرجدید (ادوارد لوسی اسمیت )
مبادی سواد بصری (دنیس.ا.داندیس )
زبان تصویر (جئورگی کپس )
فرهنگ اصطلاحات هنری (ادوارد لوسی اسمیت )
کتاب رنگ (ایتن )
هنر و معماری اسلامی (شیلا بلر و جاناتان.ام.بلوم )
پست مدرنیسم چیست؟ (چارلزجنکس)
پست مدرنیسم (آنتونی .اف.جنسن )
اصول و مبانی هنرهای تجسمی (دکتر حلیمی یا دکتر آیت الهی)
هنر مدرنیسم. (ساندرا بکولا )
اساطیر یونان (راجر لنسنین گرین)
ازامپرسیونیسم تا آبستره (لی ماری ژان و دیگران)
مکتب های ادبی (رضا سیدحسینی )
تاریخ اساطیری ایران (ژاله آموزگار)
نقد ادبی (سیروس شمیسا )
نقد عکس (تری برت))
سیر تحول عکاسی (پطر تاسک)
نقاشان بزرگ وعکاسی (محسن مراثی )
حقیقت و زیبایی (بابک احمدی )
از نشانه های تصویری تا متن (بابک احمدی)
ساختار تأویل متن (بابک احمدی)
تاریخ طراحی گرافیک (فیلیپ.بی. مگز)
گرافیک مطبوعاتی (کامران افشار مهاجر)
تاریخ فلسفه (ویل دورانت )
لذات فلسفه (ویل دورانت )
سیرحکمت در اروپا (محمد علی فروغی )
کنکور کارشناسی ارشد (نظام الدین نوری )
مکتب ها،سبک هاوجنبش های ادبی و هنری جهان تا پایان قرن بیستم (نظام الدین نوری )
کنکور کارشناسی ارشد جلد 1و2 (خلیل مشتاق)
کتابهای در سی دوره پیش دانشگاهی و هنرستان

به نقل از : خبرنامه دانشجویان ایران

امیدوارم مفید بوده باشه . موفق باشید . . .:gol:
با سلام خدمت شما دوست عزیز

زبان عمومی و تخصصی 2. فرهنگ و هنروادبیات ایران و جهان 3. نقدهنری و ادبی 4. مبانی نظری عکاسی 5. فن‌شناسی عکاسی 6. مبانی نظری مرمت 7. آسیب‌شناسی و فن‌شناسی آثار 8. مبانی نظری طراحی صنعتی 9. پروژه عملی تصویر متحرک,10.پروژه عملی ارتباط تصویری 11. پروژه عملی تصویر سازی 12.پروژه عملی نقاشی 13. پروژه عملی طراحی صنعتیضرایب به ترتیب دروس
1 . تصویرمتحرک (انیمیشن) (2, 2, 1, 1, 0, 0, 0, 0, 4, 0, 0, 0, 0)

2. ارتباط تصویری (2, 2, 1, 1, 0, 0, 0, 0, 0, 4, 0, 0, 0)
3.تصویرسازی(2, 2, 1, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 4, 0, 0)
4. نقاشی (2, 2, 1, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 4,0)
5.عکاسی (2, 2, 0, 3, 3, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0)
6. طراحی صنعتی (2, 1, 0, 0, 0, 0, 0, 2, 0, 0, 0, 0, 4)
7. مرمت اشیاء فرهنگی و تاریخی(2, 2,‌ 0, 0, 0, 3, 3, 0, 0, 0, 0, 0, 0)

بنظر شما با توجه به ضرایب این سه مواد امتحانی 2. فرهنگ و هنروادبیات ایران و جهان 3. نقدهنری و ادبی 4. مبانی نظری عکاسی برای رشته ی انیمیشن چه کتاب هایی رو باید بخونیم؟یا کتب موسسه های آموزشی چطور؟من خیلی آشنا نیستم...
و جالب اینکه فقط 2 دانشگاه هست که رشته ی انیمیشن داره که هر کدوم حدوده 25 نفر میگیرن...اصلا امیدی به قبولی برای کسی مثل من وجود داره؟!؟!؟!
من چند روزی میشه که از رشته ی شییمی فارغ التحصیل شدم و درحال حاضر در حال فکر و تصمیم گیری درمورده اینکه ارشد رو در چه رشته ای ادامه بدم هستم ،متاسفانه توآشنایانم هم کسی رو ندارم که هنر خونده باشه ... صحبت هاتون رو تو این تایپیک خوندم ،مفید بود :gol:

آخرین ویرایش:

مه دوست

عضو جدید
الاایهاالحال ، فارغ از نوع رشته ، استعداد ، علاقه و مقطعی که درش هستید ، یک پیشنهاد اساسی و ریشه ای دارم ، که امیدوارم بهش فکر کنید :
در حال حاضر ، بهترین و مفید ترین کاری که شما باید انجام بدید ، این هست که 1- خودتون ، و علاقه ی خودتون ، و استعدادهای خودتون رو کامل بشناسید تا بهتر گرایش و رشته ی خودتون رو انتخاب کنید . 2- دلایل ِ ادامه ی تحصیل رو مشخص کنید . 3 - خواسته هایی که از آینده ی کاری و شغلی دارید ، که این آیتم هم میتونه مهم و سرنوشت ساز باشه . و . . .
این گفتتون کاملا بجا و مفید هستش...
.
.
.
- خودتون ، و علاقه ی خودتون ، و استعدادهای خودتون رو کامل بشناسید
و میشه یه مقدار در مورده این صحبتتنون بیشتر توضیح بدین...چون تو این مدت یکسالونیمه که البته نه بصورت متمرکز در حال فکر کردن بودم ،واقعا دیگه قاطی کردم ...اصلا دیگه نمی دونم چی دوست دارم ؟چکار میخوام بکنم و ...

مه دوست

عضو جدید
سلام دوست عزیز ..
منابعی که آقا احسان گفت کملا درسته اما چون حجمش بالاس وتقریبا شبه هم توش زیاده ..من خودم این چند تا رو بیشتر خوندم ..خیلی مفیده .
کنکور کارشناسی ارشد جلد 1و2 (خلیل مشتاق) که جزوه های آقای مشتاق هم هست میتونی ماطلعه کنی .عالیه .
وکتاب هنر مدرن .
مکاتب هنری جهان دوره شش جلدی تالیف نظام الدین نوری ..نشر یادواره اسدی ..
کتاب تست بهترین بود برای من ..این یکی از بهترین هاس ...پاسخ های تشریحی و طبقه بندی شده آزمون کارشناسی ارشد هنر ..تالیف حمید رضا قلیچ خانی ..اگه جزوه های همین آقا رو هم گیر بیاری خیلی عالی هستش .تو بازار هست .
امیدوارم موفق باشید .
با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز...
کدوم از این کتبی که شما معرفی کردین به این 3 تامواد امتحانی مربوط میشن
2. فرهنگ و هنروادبیات ایران و جهان 3. نقدهنری و ادبی 4. مبانی نظری عکاسی
البته فکر کنم این دوتا ...
دایره المعارف هنر (رویین پاکباز)هنر در گذر زمان (گاردنر ) ...
حتما هستن

E . H . S . A . N

مدیر تالار
کنکور ِ ارشد ِ انیمیشن

کنکور ِ ارشد ِ انیمیشن

با سلام خدمت شما دوست عزیز

زبان عمومی و تخصصی 2. فرهنگ و هنروادبیات ایران و جهان 3. نقدهنری و ادبی 4. مبانی نظری عکاسی 5. فن‌شناسی عکاسی 6. مبانی نظری مرمت 7. آسیب‌شناسی و فن‌شناسی آثار 8. مبانی نظری طراحی صنعتی 9. پروژه عملی تصویر متحرک,10.پروژه عملی ارتباط تصویری 11. پروژه عملی تصویر سازی 12.پروژه عملی نقاشی 13. پروژه عملی طراحی صنعتیضرایب به ترتیب دروس
1 . تصویرمتحرک (انیمیشن) (2, 2, 1, 1, 0, 0, 0, 0, 4, 0, 0, 0, 0)

2. ارتباط تصویری (2, 2, 1, 1, 0, 0, 0, 0, 0, 4, 0, 0, 0)
3.تصویرسازی(2, 2, 1, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 4, 0, 0)
4. نقاشی (2, 2, 1, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 4,0)
5.عکاسی (2, 2, 0, 3, 3, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0)
6. طراحی صنعتی (2, 1, 0, 0, 0, 0, 0, 2, 0, 0, 0, 0, 4)
7. مرمت اشیاء فرهنگی و تاریخی(2, 2,‌ 0, 0, 0, 3, 3, 0, 0, 0, 0, 0, 0)

بنظر شما با توجه به ضرایب این سه مواد امتحانی 2. فرهنگ و هنروادبیات ایران و جهان 3. نقدهنری و ادبی 4. مبانی نظری عکاسی برای رشته ی انیمیشن چه کتاب هایی رو باید بخونیم؟یا کتب موسسه های آموزشی چطور؟من خیلی آشنا نیستم...
و جالب اینکه فقط 2 دانشگاه هست که رشته ی انیمیشن داره که هر کدوم حدوده 25 نفر میگیرن...اصلا امیدی به قبولی برای کسی مثل من وجود داره؟!؟!؟!
من چند روزی میشه که از رشته ی شییمی فارغ التحصیل شدم و درحال حاضر در حال فکر و تصمیم گیری درمورده اینکه ارشد رو در چه رشته ای ادامه بدم هستم ،متاسفانه توآشنایانم هم کسی رو ندارم که هنر خونده باشه ... صحبت هاتون رو تو این تایپیک خوندم ،مفید بود :gol:

سلام
تمام جستجوهایی که برای کنکور ارشد انیمیشن کردم ، اشاره به همون کتبی داشتن که در ابتدا همه رو گذاشته بودم ؛ اما یک لیست دیگری هم هست که با ذکر ِ قیمت ِ کتب همراه هستش ، که اونو براتون میزارم ، امیدوارم مفید باشه :

در مورد ظرفیت ِ دانشگاه ها که فرمودین ، به نظرم بسیار عالی هست ؛ یعنی در هر سال 50 نفر ، و این خیلی امیدوار کننده س ؛ باید تلاش کنید ؛ خواستن ، توانستن است .
در سایر موارد ، از دوستانی که در این کنکور شرکت کردن ، بپرسید ، مسلما به پاسخ میرسید . :gol:

این گفتتون کاملا بجا و مفید هستش...
.
.
.
- خودتون ، و علاقه ی خودتون ، و استعدادهای خودتون رو کامل بشناسید
و میشه یه مقدار در مورده این صحبتتنون بیشتر توضیح بدین...چون تو این مدت یکسالونیمه که البته نه بصورت متمرکز در حال فکر کردن بودم ،واقعا دیگه قاطی کردم ...اصلا دیگه نمی دونم چی دوست دارم ؟چکار میخوام بکنم و ...

ممنونم ؛ نظر ِ لطف شماست .
خب راستش نمیدونم چطور باید توضیح بدم ؛ اصل و ریشه ی پیشرفت و تعالی ، خودشناسی هست .( حتی در امورات ِ مذهبی که مستند هست ) ؛
آنانکه طلبکار ِ خدائید، خود آئید / بیرون ز شما نیست ، شمائید ، شمائید .
هر کسی باید قبل از اتخاذ هر تصمیمی ، خودش و توانایی ها و علایق ِ خودش رو بشناسه ، تا هم بتونه ازشون استفاده کنه ، و هم تقویتش کنه . وقتی کسی ندونه که از خودش چی میخواد و چه انتظاری داره ، پس چطور میتونه برای خواسته هاش تلاش کنه ؟! پس نتیجه میگیریم که :
تا ندانی ، نتوانی ؛ بدان ، تا بتوانی .
موفق و پیروز باشید . . .:gol:

E . H . S . A . N

مدیر تالار
منابع ارشد عکاسی

منابع ارشد عکاسی

سلام!

منابع ارشد عکاســی و اینکه از کدوم منبع باید خوانده بشه رو میشه معرفــی کنید؟!!

دروس مباني نظري عكاسي و فن‌شناسي عكاسي از کدوم کتاب ها خوانده بشه؟!!

مرســی

سلام
چند تا مطلب براتون میزارم ، امیدوارم مفید باشه ؛

منابع ارشد عکاسی :
1-فرهنگ عکاسی(اسماعیل عباسی)انتشارات سروش.
2-تاریخ عکاسی(یحیی ذکاء)
3-نقد عکس - انتشارات مرکز
4-عکاسی(برادران گل گلاب)
5-ترکیب بندی در عکاسی(هارالد مانته –پیروز سیار)انتشارات سروش.
6-دوربین عکاسی(انسل آدامز-پیروز سیار)انتشارات سروش.
7-سرگذشت پیدایش عکاسی(آندره ژام و پل ژه)انتشارات سروش.

[h=1]مواد امتحانی کنکور کارشناسی ارشد رشته عکاسی با ضرایب ِ آن[/h]
ضرايب‌ گرايش ها به ترتيب دروسمواد امتحاني‌رشته‌ امتحاني‌
1 . تصويرمتحرك (انيميشن)
(2, 2, 1, 1, 0, 0, 0, 0, 4, 0, 0, 0, 0)

2.ارتباط تصويري
(2, 2, 1, 1, 0, 0, 0, 0, 0, 4, 0, 0, 0)

3.تصويرسازي
(2, 2, 1, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 4, 0, 0)

4.نقاشي
(2, 2, 1, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 4, 0)

5.عكاسي
(2, 2, 0, 3, 3, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0)

6.طراحي صنعتي
(2, 1, 0, 0, 0, 0, 0, 2, 0, 0, 0, 0, 4)

7.مرمت اشياء فرهنگي و تاريخي
(2, 2,‌ 0, 0, 0, 3, 3, 0, 0, 0, 0, 0, 0)
1.زبان عمومي و تخصصي
2.فرهنگ و هنروادبيات ايران و جهان
3.نقدهنر ي و ادبي
4.مباني نظري عكاسي
5. فن‌شناسي عكاسي
6. مباني نظري مرمت
7.آسيب‌شناسي و فن‌شناسي آثار
8.مباني نظري طراحي صنعتي
9. پروژه عملي تصوير متحرك,
10.پروژه عملي ارتباط تصويري
11.پروژه عملي تصوير سازي
12.پروژه عملي نقاشي
13.پروژه عملي طراحي صنعتي
1. تصوير متحرك (انيميشين)

2. ارتباط تصويري‌

3. تصويرسازي‌

4. نقاشي

5. عكاسي

6. طراحي‌ صنعتي‌

7. مرمت‌ اشياء فرهنگي‌ وتاريخي‌

منابع کنکور کارشناسی ارشد عکاسی ( به روایت ِ دیگر )

.
.
.

و در پایان هم ، برای کسب اطلاعات و شناخت ِ بیشتر این رشته ، به این پست رجوع کنید : #4
موفق و سربلند باشید . :gol:

مه دوست

عضو جدید
سلام
تمام جستجوهایی که برای کنکور ارشد انیمیشن کردم ، اشاره به همون کتبی داشتن که در ابتدا همه رو گذاشته بودم ؛ اما یک لیست دیگری هم هست که با ذکر ِ قیمت ِ کتب همراه هستش ، که اونو براتون میزارم ، امیدوارم مفید باشه :

در مورد ظرفیت ِ دانشگاه ها که فرمودین ، به نظرم بسیار عالی هست ؛ یعنی در هر سال 50 نفر ، و این خیلی امیدوار کننده س ؛ باید تلاش کنید ؛ خواستن ، توانستن است .
در سایر موارد ، از دوستانی که در این کنکور شرکت کردن ، بپرسید ، مسلما به پاسخ میرسید . :gol:

ممنونم ؛ نظر ِ لطف شماست .
خب راستش نمیدونم چطور باید توضیح بدم ؛ اصل و ریشه ی پیشرفت و تعالی ، خودشناسی هست .( حتی در امورات ِ مذهبی که مستند هست ) ؛
آنانکه طلبکار ِ خدائید، خود آئید / بیرون ز شما نیست ، شمائید ، شمائید .
هر کسی باید قبل از اتخاذ هر تصمیمی ، خودش و توانایی ها و علایق ِ خودش رو بشناسه ، تا هم بتونه ازشون استفاده کنه ، و هم تقویتش کنه . وقتی کسی ندونه که از خودش چی میخواد و چه انتظاری داره ، پس چطور میتونه برای خواسته هاش تلاش کنه ؟! پس نتیجه میگیریم که :
تا ندانی ، نتوانی ؛ بدان ، تا بتوانی .
موفق و پیروز باشید . . .:gol:
واقعا ممنونم از توجه شما:gol:
.
.
بله باهاتون کاملا موافقم.منم مدتیه که به این نتیجه رسیدم.خود شناسی مسئله ی مهمیه...شناخت نقاط ضعف و قوت آدم و... شاید بشه گفت نقطه ی آغاز بلوغ فکری آدمه ، اما خیلی سخته ...و اگر آدم یه استاد داشته باشه خیلی می تونه بهش کمک کنه
بخاطر همین هم هستش که میگم قاطی کردم ...موندم که شیمی رو ادامه بدم بهتره یا انیمیشن!
بازم ممنون...

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز...
کدوم از این کتبی که شما معرفی کردین به این 3 تامواد امتحانی مربوط میشن
2. فرهنگ و هنروادبیات ایران و جهان 3. نقدهنری و ادبی 4. مبانی نظری عکاسی
البته فکر کنم این دوتا ...
دایره المعارف هنر (رویین پاکباز)هنر در گذر زمان (گاردنر ) ...
حتما هستن

برای فرهنگ و هنر و نقد ادبی درسته اما برای عکاسی باید از منابع عکاسی استفاده کنی دوست خوبم .جزوه های آقای مشتاق هم خیلی خوبه .
زبان هم بی تاثیر نیست توی کنکور هنر ..
یکی از استاد های خودم فقط زبانش رو زده بود ولی 100% بوده رتبش زیر 50 شده بود .

بالا