[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

ئدز

عضو جدید
سلام بچه ها شما به همایش دانش اموختگان مهندسی شیمی تو دانشگاه شهید بهشتی دعوت شدید؟

S O R M E

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من سال گذشته کنکور دادم ولی رتبم مطابق میلم نشد الانم تازه تصمیم گرفتم دوباره کنکور بدم منابعم رو هم طبق توصیه های شما وتجربه خودم آماده کردم. پارسال از مهر خوندم و کتابامو تقریبا 2 دور خوندم اما تو جمع بندی مشکل داشتم یعنی کلاجمع بندی مشکل دارم خلاصه هام اندازه کتاب شده بودن. آزمون پارسه هم ثبت نام کردم تازه میخوام شروع کنم. طبق همین برنامه آزمونا پیش برم خوبه؟فقط تست م شیمی بزنم یا رو تستای رشته های دیگه هم وقت بزارم؟

ئدز

عضو جدید
سلام بچه ها کسی برنامه های صعود در شبکه اموزش رو دیده چه طوریه؟ارشیوش خالیه............اگه چیزه بدرد بخوری هست بگید.راستی من نمیتونم ازمون ازمایشی ثبت نام کنم پیشنهادی برای من دارید؟

معتمدد

عضو جدید
سلام بچه ها کسی برنامه های صعود در شبکه اموزش رو دیده چه طوریه؟ارشیوش خالیه............اگه چیزه بدرد بخوری هست بگید.راستی من نمیتونم ازمون ازمایشی ثبت نام کنم پیشنهادی برای من دارید؟
من آزمونا سال 91 پارسه(فقط جواب 2تا آزمون آخرشو نداشتم) + يه سري از آزمون سال 92 (اگه تونستم حتما بقيشم ميذارم) رو سايت يه سري از دوستان ديگه هم آزموناي موسسات ديگه گذاشتن ميتوني از اونا استفاده كنيد
به تايپيك زير يه سري بزن البته اگه ديدي كه هيچ
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/413445-آزمون-های-آزمایشی-91

S O R M E

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یعنی کسی نیست جواب منو بده؟:( بنظر شما میشه من فقط رو سوالای م شیمی وقت بزارم و بقیه رشته ها رو نزنم؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
دوستان من سال گذشته کنکور دادم ولی رتبم مطابق میلم نشد الانم تازه تصمیم گرفتم دوباره کنکور بدم منابعم رو هم طبق توصیه های شما وتجربه خودم آماده کردم. پارسال از مهر خوندم و کتابامو تقریبا 2 دور خوندم اما تو جمع بندی مشکل داشتم یعنی کلاجمع بندی مشکل دارم خلاصه هام اندازه کتاب شده بودن. آزمون پارسه هم ثبت نام کردم تازه میخوام شروع کنم. طبق همین برنامه آزمونا پیش برم خوبه؟فقط تست م شیمی بزنم یا رو تستای رشته های دیگه هم وقت بزارم؟

بچه ها یعنی کسی نیست جواب منو بده؟:( بنظر شما میشه من فقط رو سوالای م شیمی وقت بزارم و بقیه رشته ها رو نزنم؟

همون طور که خودتون می دونید خلاصه خیلی چیز مهمیه و باید طوری تهیش کنید که از خلاصه بودن هم خارج نشه !!
حالا با تجربه ای که دارید حتما موفق خواهید شد ...

در مورد تست ها هم می تونم بگم که بله کافیه !! خیلی نیازی نیست که سوالات گرایش های دیگه رو حل کنید ... تمام تمرکزتون رو برای حل تست های مهندسی شیمی بذارید ... اگر دیدید کامل تست های م شیمی رو بلدید می تونید برید سراغ تست های رشته های دیگه !!:smile:

saman001

عضو جدید

سلام دوست من... به نظر من آزمون آزمایشی فارغ از اسم موسسه یا کیفیت آزموناش چیز مهمیه و خیلی میتونه کمک کنه در واقع اگه آزمون شرکت کنید به جای 1 کنکور نزدیک به 10 بار کنکور میدیدو اون اشتباهاتی رو که ممکنه در کنکور اصلی انجام بدید در کنکورهای آزمایشی انجام میدید یاد میگیرید زمانتون رو تنظیم کنید و به این نتیجه میرسید که واسه بعضی سوالا نباید وقت گذاشت و....گذشته از اینا همین که مجبور باشید سه ساعت روی صندلی بشینید و فکر کنید هم خیلی بهتون کمک میکنه.... به نظر من اگه شرکت نمیکنید باید تو ازمونایی که در دوران جمبندی از خودتون میگیرید خیلی به خودتون سخت بگیرید و خودتون رو کاملا در شرایط کنکور قرار بدید تا اوضاع دستتون بیاد

saman001

عضو جدید
اره برنامه ی پارسه برنامه ی کاملییه کسی که برای آزمونای موسسه ی خاصی ثبت نام میکنه باید از برنامش پیروی کنه در غیر این صورت که ازمونا رو ازدست میده

پاییزی2

عضو جدید
دوست جونام دیگه نمیدونم چیکار کنم....هنوز روغلتک نیفتم..شد 16 مهر!دارم از استرس میمیرم......... .پارسه ثبت نام کردم 3آبان اولین مرحله پارسه ست..........

P O U R I A

مدیر تالار
من مقداری خوندم اما دلخواهم نیس به نظر شما دوستان دیر نشده؟
سلام
اگه الان بگم دیر نشده خب دروغ گفتم ... این رو بدونید که هر زمانی که شروع کنید دیر است چون می تونستید زودتر شروع کنید و در نهایت نتیجه بهتری بگیرید ...
ولی تلاش خودتون رو بکنید مطمئن باشید که نتیجه می گیرید ...

توی زمان باقی مونده هم می شه تمام مباحث رو خوند !!
بگو یا علی تا دیرتر نشده !!:D

Flamenc0

عضو جدید
بچه ها یه سوال... اونایی که ترمودینامیک پورانو خوندن...فصل آخرش که راجع به مخلوط گازها و احتراقه و گفته این فصل ویژه مهندسی مکانیک هست رو شما خوندین؟؟...ما م.شیمی ها نیازی هست رو این فصل وقت بذاریم اصلاً؟؟؟... فکر نمی کنم مبحث پر سوالی واسه م.شیمی تو کنکور باشه!:razz:

این ترمودینامیک نفس منو گرفت ! :confused:...دنبال یه بهونم که فصل آخرو نخونم دیگه!:mad:....یه فصلم یه فصله !! :D

adjrrb_87112

عضو جدید
دوستان کسی سوالات و پاسخ های آزمون های آزمایشی سالهای قبل پارسه یا موسسات دیگه رو داره ؟

adjrrb_87112

عضو جدید
بچه ها یه سوال... اونایی که ترمودینامیک پورانو خوندن...فصل آخرش که راجع به مخلوط گازها و احتراقه و گفته این فصل ویژه مهندسی مکانیک هست رو شما خوندین؟؟...ما م.شیمی ها نیازی هست رو این فصل وقت بذاریم اصلاً؟؟؟... فکر نمی کنم مبحث پر سوالی واسه م.شیمی تو کنکور باشه!:razz:

این ترمودینامیک نفس منو گرفت ! :confused:...دنبال یه بهونم که فصل آخرو نخونم دیگه!:mad:....یه فصلم یه فصله !! :D

دوست خوبم این فصل رو لازم نیست ما بخونیم ... همونطور که خودتون هم گفتین مخصوص مکانیک هستش...

saman001

عضو جدید
من مقداری خوندم اما دلخواهم نیس به نظر شما دوستان دیر نشده؟

سلام
اگه الان بگم دیر نشده خب دروغ گفتم ... این رو بدونید که هر زمانی که شروع کنید دیر است چون می تونستید زودتر شروع کنید و در نهایت نتیجه بهتری بگیرید ...
ولی تلاش خودتون رو بکنید مطمئن باشید که نتیجه می گیرید ...

توی زمان باقی مونده هم می شه تمام مباحث رو خوند !!
بگو یا علی تا دیرتر نشده !!:D

سلام با پوریا موافقم... وقتی قضیه رقابته دیگه هیچوقت زود نیست چون هرچی بیشتر تلاش کنی بیشتر نتیجه میگیری.... اگه درست یادم باشه پارسال رتبه ها ی 11 و 109 از اول مهر شروع کردن تو همین تاپیک هست پس میشه گفت دیر نیست از طرفی اگه زودتر شروع میکردن شاید تک رقمی میشدن و اگه باهاشون صحبت احتمالا بگن اگه دو هفته دیگه وقت داشتیم خیلی رتبمون بهتر میشد ... درمجوع به نظر من همه چی به خودتون بستگی داره و قطعا سال دیگه تو تاپیک ارشد94 خیلی از بچه ها با رتبه ی زیر 100 میان میگن ما از مهر ماه شروع کردیم و شما هم با تلاش میتونید یکی از اونا باشید;)

saman001

عضو جدید
دوستان کسی سوالات و پاسخ های آزمون های آزمایشی سالهای قبل پارسه یا موسسات دیگه رو داره ؟

سلام دوست من جواب سوالتون در صفحه ها ی قبل هست ... امیدوارم صرفا داشتن آزمونای سالهای گذشته ی یک موسسه رو برابر با شرکت در یک آزمون آزمایشی ندونید ...سوال های خوب در خیلی از کتابا هست با هزینه ای خیلی خیلی کمتر از آزمون آزمایشی هدف از آزمون دادن قرار گرفتن در شرایط کنکوره که این اتفاق با داشتن سوالا و حل کردن اونا تو خونه نمی افته یا سخت میفته

adjrrb_87112

عضو جدید
سلام دوست من جواب سوالتون در صفحه ها ی قبل هست ... امیدوارم صرفا داشتن آزمونای سالهای گذشته ی یک موسسه رو برابر با شرکت در یک آزمون آزمایشی ندونید ...سوال های خوب در خیلی از کتابا هست با هزینه ای خیلی خیلی کمتر از آزمون آزمایشی هدف از آزمون دادن قرار گرفتن در شرایط کنکوره که این اتفاق با داشتن سوالا و حل کردن اونا تو خونه نمی افته یا سخت میفته

درسته دوست خوبم ...
من هم نمی خوام که این کار رو بکنم ( نشستن توی خونه و حل کردن آزمونه ...) ، ولی می خواستم اگه بشه قبل از آزمون های حضوری یه دور واسه خودم آزمون های سال های قبل رو حل کرده باشم.
بازم ممنونم

P O U R I A

مدیر تالار
درسته دوست خوبم ...
من هم نمی خوام که این کار رو بکنم ( نشستن توی خونه و حل کردن آزمونه ...) ، ولی می خواستم اگه بشه قبل از آزمون های حضوری یه دور واسه خودم آزمون های سال های قبل رو حل کرده باشم.
بازم ممنونم
نه .. این کار رو نکنید ... تا زمانی که همه مطالب رو به طور کامل نخوندید هرگز آزمون های سال های قبل رو حل نکنید ... این کار ر و برای چند هفته قبل کنکور بذارید ... در اون زمان نیاز به مرور کلی و زد تست دارید که بهترین آزمون هم برای اون زمان شما، کنکور های سال های قبل می باشد ...
سعی کنید در تست های درون کتاب ها هم تست های مربوط به چند سال اخیر رو نزنید ...
با این کار قبل از کنکور اصلی خیلی خوب می تونید خودتون رو محک بزنید و نقاط ضعف خودتون رو پیدا کنید ...

saman001

عضو جدید
سلام بچه ها جزوه های دست نویس پارسه که بچه ها میگن همیناست که تو تاپیک جزوه ها هست؟1#

آخرین ویرایش:

adjrrb_87112

عضو جدید
سلام بچه ها جزوه های دست نویس پارسه که بچه ها میگن همیناست که تو تاپیک جزوه ها هست؟1#

جزوه های اصلی پارسه اینا نیستن ، جزوه های اصلی توی خود موسسه ( توی یوسف آباد ) فروخته میشه (توی چاپ و تکثیر موسسه ) ...
البته یه چیزی هم بگم فکر نکنید که این جزوه ها خیلی با بقیه جزوه ها و کتاب ها فرق دارن ...
البته اینو باید بگم که جزوه های دکتر میرزازاده ( انتقال جرم و انتقال حرارت ) جزوه های خوبی هستن
من چون کلاس های دکتر میرزازاده هم بودم این جزوه خیلی به دردم میخوره و برام مفیده

ئدز

عضو جدید

سلام دوست عزیز من خودم خیلی فکر میکردم خوبن برای درس مکانیک رو گرفتم دقیقا کتاب راهیان بود اگه تو درسی مشکل دارید تلاش بیشتر لازم تو کنکور نباید از چیزایی که بدمون میاد فرار کنیم بلکه باید به طرفش حمله ور شیم.خودمم تو مکانیک مشکل دارم و ازش خوشم نمیاد با این که استادم برای شریف بود اما......در عوض تعداد دفعات خوندن مکانیکو زیاد کردم اگر هم مطلبی رو نمیگیرم به سراغ تست ها میرم تا ببینم از روش حل اونا چیزی گیرم میاد؟در هر حال ما تلاش خالصانه خودمونو میکنیم و حتما خدا نتیجشو برامون تضمین میکنه.شب خوش

hothit

عضو جدید
سلام بچه هایی که کلاسای پارسه ثبت نام کردن دکتر طاهری دیگه نمیاد. استاد درسای ریاضی و ترمو ومکانیک و راکتور عوض شده.گفتم در جریان باشید.

ئدز

عضو جدید
سلام بچه ها هرچی دیدم کسی ازمونه های ماهان شرکت نکرده چرا؟پارسه هم که این دوستمون میگه طاهری نیست .ماهان سمیع پور کسی میدونه چه جوریه ؟هزینه ازمون و کلاساش چقدر؟

ahvaz611

عضو جدید
بچه ها میگم بانک تست کد.م موسسه خوبه ؟ اصلا کتابی به نام بانک تست واسه ارشد مهندسی شیمی هست ؟ چجوریاست ؟؟
چون من احتمالا تا نهایتا 20 آبان ماه در سا رو تموم میکنم و بعدش دیگه میخوام فقط تست بزنم که آمادگیم بره بالا ...

P O U R I A

مدیر تالار
بچه ها میگم بانک تست کد.م موسسه خوبه ؟ اصلا کتابی به نام بانک تست واسه ارشد مهندسی شیمی هست ؟ چجوریاست ؟؟
چون من احتمالا تا نهایتا 20 آبان ماه در سا رو تموم میکنم و بعدش دیگه میخوام فقط تست بزنم که آمادگیم بره بالا ...
من می دونم که مدرسان شریف یه مجموعه سوالات کنکور های مهندسی شیمی داره که خیلی هم خوبه !! بقیه انتشارات ها رو نمی دونم !!

ahvaz611

عضو جدید
من می دونم که مدرسان شریف یه مجموعه سوالات کنکور های مهندسی شیمی داره که خیلی هم خوبه !! بقیه انتشارات ها رو نمی دونم !!
آقا پوریا دمت گرم داداش ، فکر کنم هرکی از بچه های اینجا ایشالا کنکور دراومد باید یه شیرینی تپل به شما بده که اینقدر میای اینجا وقت و تجربه هات رو در اختیار ما میزاری ....
میگم باید برم بگم بانک تست مهندسی شیمی میخوام ؟ به اندازه کافی تست توش هست ؟
اگه بازم اطلاعات گرفتی بهم خبر بده داداش
ممنون

P O U R I A

مدیر تالار
آقا پوریا دمت گرم داداش ، فکر کنم هرکی از بچه های اینجا ایشالا کنکور دراومد باید یه شیرینی تپل به شما بده که اینقدر میای اینجا وقت و تجربه هات رو در اختیار ما میزاری ....
میگم باید برم بگم بانک تست مهندسی شیمی میخوام ؟ به اندازه کافی تست توش هست ؟
اگه بازم اطلاعات گرفتی بهم خبر بده داداش
ممنون
خواهش می کنم ..

بله .. بانک سوالات کنکور ارشد مهندسی شیمی ه ... برای سال های قبل 85 رو بطور خیلی دقیق حل کنید تا خوب بر مباحث مسلط بشید و از 85 به اینور رو طی زمان بندی کنکور جواب بدید تا اول ببینید که چند درصد می تونید بزنید ... بعد هم دوباره برگردید و تمام سوالات رو با دقت جواب بدید و مسلط شوید ...
آنقدر این سوالات کنکور های سال های قبل رو حل کنید تا تقریبا راه حل انها رو حفظ شوید .. تعداد قابل توجهی سوال تکراری هر سال در کنکور می دن ...

به روی چشم .. اگه از کتاب دیگه ای خبر دار شدم بهتون خبر می دم !!

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها هرچی دیدم کسی ازمونه های ماهان شرکت نکرده چرا؟پارسه هم که این دوستمون میگه طاهری نیست .ماهان سمیع پور کسی میدونه چه جوریه ؟هزینه ازمون و کلاساش چقدر؟

سمیع پور قسمت تخصصی ترمودینامیک شیمی رو بلد نیست زیاد.مخلوط همگن و...

بالا