مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mousavi1369

عضو جدید
بچه ها به نظرتون تو ازمونا شرکت کنم بهتره یا خودم بخونم؟اصلا نمیتونم یک برنامه بریزم که مطمئن باشم.هیچ کسی و هم ندارم که راهنماییم کنه.خیلی گیجم.یک روز تصمیم میگیرم با برنامه این سیلابس مرکز معماری که بچه ها توسایتا گذاشتن بخونمو یک روز با برنامه های دیگه و اصلا سرجام نمیشینم پای یک برنامه دقیق .توروخدا کمکم کنید

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها به نظرتون تو ازمونا شرکت کنم بهتره یا خودم بخونم؟اصلا نمیتونم یک برنامه بریزم که مطمئن باشم.هیچ کسی و هم ندارم که راهنماییم کنه.خیلی گیجم.یک روز تصمیم میگیرم با برنامه این سیلابس مرکز معماری که بچه ها توسایتا گذاشتن بخونمو یک روز با برنامه های دیگه و اصلا سرجام نمیشینم پای یک برنامه دقیق .توروخدا کمکم کنید
اینجا همه همدیگرو راهنمایی میکنن. به جمع ما خوش اومدی. اگه منابعتو مشخص کردی شروع کن طبق سیلابس مرکز معماری بخون. همه آزمونای مرکزو به خاطر برنامه ریزیش میدن. استرسی هم نشو. اینکه پای یه برنامه نمیشینی به خاطر آرامش نداشتنه. طبق سیلابس پیش برو و نترس. هم به دوره میرسی، هم تموم میکنی همه رو، هم به تست میرسی. نگران نباش.:smile:

mousavi1369

عضو جدید
اینجا همه همدیگرو راهنمایی میکنن. به جمع ما خوش اومدی. اگه منابعتو مشخص کردی شروع کن طبق سیلابس مرکز معماری بخون. همه آزمونای مرکزو به خاطر برنامه ریزیش میدن. استرسی هم نشو. اینکه پای یه برنامه نمیشینی به خاطر آرامش نداشتنه. طبق سیلابس پیش برو و نترس. هم به دوره میرسی، هم تموم میکنی همه رو، هم به تست میرسی. نگران نباش.:smile:
ممنونم دوست عزیز. یک مشکلی دارم اینکه کتابای سلطاندوست و درک عمومی عصرکنکاش درک عمومی و کتاب زبان مهدوی نزادو پیدا نکردم تو شهر خودم و نمیدونم چیکا کنم

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنونم دوست عزیز. یک مشکلی دارم اینکه کتابای سلطاندوست و درک عمومی عصرکنکاش درک عمومی و کتاب زبان مهدوی نزادو پیدا نکردم تو شهر خودم و نمیدونم چیکا کنم
خیلی از سایت ها اینترنتی کتاب رو میفروشن و واستون پست میکنن. سرچ کنید تو اینترنت خیلیاش میاد. فک کنم انتشاراتیا هم زنگ بزنید کمکتون کنن.

عزیزم من پیج اول تایپیک جزوه هارو نگاه کردم سیلابس 93 نبود!!!!!....
نه تو صفحه اول نیست. صفحه 73. اینم آدرس صفحه و لینک مستقیم برنامه آزمون معماری-معماری.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/308383-**جزوه-های-آزمون-ارشد-معماری**/page73

http://s2.picofile.com/file/7927328816/memari_memari.rar.html

آخرین ویرایش توسط مدیر:

کژال جون

عضو جدید
ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود، انتشارات خاک . همونی که گرون تر از همه هس:D

کتابهای خودم شاید 40-50 تا باشن هیچ کدوم همچین وضعیتی پیدا نکردند...یه کتاب از نظام مهندسیه شهرمون گرفتم اون جزئیات ارتقا دهنده گلابی بود...دقیقا ورق ورق شد...این شانسه من دارم؟الان باید بدم صحافی چسب بزنه اگه درست نشه مجبورم بخرم اما اون کتاب داغونه از آنه من میشه...من کتاب داغون نمیخواااااام:(
خب چه کاریه سیمی کنین. خیلیم با کلاس

شما با 6 7 ساعت شورو میکنین میخواین به چند برسین بعد؟!! ما با 2 ساعت شورو میکردیم به 6 7 میرسوندیم کلامونم مینداختیم هوا :biggrin: تازه همونم نمیتونستیم رعایت کنیم هی کمتر میشد.:smile:

دوستای عزیزم انقد به خودتون سخت نگیرید. آدمیزاده دیگه. یه روز حال نداره. یه روز مهمون میاد. یه روز مریض میشه و .......... کلی چیزای دیگه.
مهم ترین چیز به نظر من عادت به درس خوندنه. من هردفه واسه یه روزم شده درسو گذاشتم کنار، شروع دوباره واسم سخت شده. اما با این اوصاف اگه خسته شم چند روز درس نمیخونم. و این اتفاق وقتی میفته که زیاد بخونم. من حد خودمو میدونم دیگه. میدونم مثلاً بخوام بالای 7 8 ساعت بخونم، فردا و پس فرداش تعطیلم! :biggrin: چرا؟ چون خسته میشم. چون معنیش اینه که از حد گذروندم. حتی اگه بهم سخت نگذره همون روز. اما فرداش اصلاً حوصله درسو ندارم. تعجب میکنم بعضیا چجوری بالای 12 ساعت یا 16 17 ساعت درس میخونن :eek: زیاد دیدم اینجوری خوندن و بازده نداشتن! آدم میبره.
میخوام بگم عوض استرس دادن و تنبیه خودمون بیاین یه بارم شده به خودمون جایزه بدیم و هوای خودمونو داشته باشیم :D مثلاً خانم x برنامه میریزه واسه خودش که امروز باید کتاب فلانو تموم کنم (حالا خوندن کتابه حــــــــــــداقل کار 5 روزه) بعد نمیرسه تموم کنه. مثلاً نصفشو میخونه. تو دلشم کلی به خودش ضدحال میزنه که آی من گند زدم و اینجور پیش برم نمیرسم!!! عوض این کار واقع بین باشین. مثلاً بگین خب ، امروز من یه فصل تاریخ و 40 تا کلمه زبان خوندم. اما الان ازم بپرسن همشو میتونم راحت جواب بدم. واسه این خوب خوندنه به خودتون جایزه بدین.
خوابتون گرفت بخوابید. تفریح لازم داشتید برید بیرون. یا هرچیز دیگه. ماشین نیستین که بخواین با آخرین سرعت بگازونین که. به وقتش خودبخود به اون حد هم میرسیم. (دم کنکورو میگم) :biggrin:
پس عوض ساعت گفتن با مبحث بسنجین. آدم وقتی سرحاله هرچی میخونه راحت میره تو مخش. درسو دوس داره. اما وقتی زیاد میخونه عصبی میشه. از درس بدش میاد. میبره و 1000 چیز دیگه.
واسه کم شدن استرس اینجوری بگید به خودتون. مثلاً من با خودم میگم که خب، منابع اصلی من چیه؟ اون مهما؟ جزوه مانا قابوسی و نسیم عسکری تو تاریخه. یعنی من با خوندن حدود400 صفحه یه جورایی تاریخم کامل میشه. (مخصوصاً معماری اسلامی که جزوه عسکری خیلی کامله.) دیگه بعد از این جزوات مهم و درجه 1 بعد میرسم به درجه 2. بخواین حساب کنین خوندن درجه 1 ها کار 2ماهه. وقتی اول مهما رو بخونین استرستون کم میشه. اما وقتی از اول مثلاً میخواین همه کتابای گلابچی رو بخونین بعد یه ماهه آخر میبینین وقت از دست رفته و چه کسر کوچیکی از سوالات کنکورو خوندین. اون موقع دیگه نمیشه جبران کرد.

در جواب صالحی-معزیز باید بگم که کلاس زبان وقتگیره چون بعد از کلاس کلی کارو تمرین دارین. بخواین تمرینم انجام ندین که رفتن کلاس اصلاً به درد نمیخوره. من یه ترم رفتم. قشنگ 2 3 روز هفتتو پرمیکنه. اگه میخوای کلاسی بری بین درسات برو باشگاه. هم خیلی سرحال تر میشی. هم بعدش تمرینی نداری که انجام بدی :D فقط همون یکی دو ساعت باشگاه از ساعات روزت کم میشه.

واسه masoud-g و دوستای دیگه یی هم که میخوان استارت بزنن هم پیشنهاد میکنم هرچقدر که خستشون نمیکنه بخونن. مثلاً با 2 3 ساعت شروع کنین. تو کمتر از 2 هفته میتونین به ساعت دلخواهتون برسین.
استرس گرفتم.:cry: من تازه واردمو با کتابای گلابچی شروع کردم البته به توصیه بچه ها. اینجوری که من شنیدم خیلی خیلی مهمن پس چرا میگین وقتتون می گذره و درصد کمی از کنکورو خوندین؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
استرس گرفتم.:cry: من تازه واردمو با کتابای گلابچی شروع کردم البته به توصیه بچه ها. اینجوری که من شنیدم خیلی خیلی مهمن پس چرا میگین وقتتون می گذره و درصد کمی از کنکورو خوندین؟
عزیزم من این مثالو زدم چون خودم این کارو نمیکنم. به نظر من جزوات سروش نیا یا شریفی یا فاطمی خیلی بهتر و خلاصه تره. من سروش نیا میخونم. البته انتظار بالایی هم واسه فن ندارم. اگه شما مطمئنی کار درستیه ادامه بده. اما من نظرم رو این جزواتیه که گفتم. مختصر و مفیده.

qazal.

عضو جدید

منم دقیقا وقتی با تمام اطمینان تو تاپیک گفته شد که 504 و متن هارو نخونید دچار همین شرایط شدم....:biggrin: و دوباره رفتم با دوستانی که اکثرا قبلا مشورت کرده بودم،و یسری دوستان جدید دوباره مشورت کردم تا خیال خودمو راحت تر کنم...گاهی وقتا آدم تو شرایطی قرار میگیره که به واقعی بودن دنیای اطرافشم شک میکنه....:biggrin: دیگه نتیجه رو نگفتم اینجا....چون فقط زبونم مو درمیاره.... کنفوسیوس: بر نمی خیزم برای کسی که یک گوشه موضوع را به او بنمایم که او سه گوشه دیگر را از آن در نیابد، درسم را تکرار نمیکنم- پی نوشت سیر اندیشه های معماری مهدوی نژاد....درس هنر و معماری چین.....
بیشتر مشورت بگیر....استرس چیز خوبی نیس....درصد کم نمیخونی...منتها بقیه درسارو هم روزای بعد اضافه کن و با هم جلو ببر که تو درسای دیگه کم نذاشته باشی....

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم دقیقا وقتی با تمام اطمینان تو تاپیک گفته شد که 504 و متن هارو نخونید دچار همین شرایط شدم....:biggrin: و دوباره رفتم با دوستانی که اکثرا قبلا مشورت کرده بودم،و یسری دوستان جدید دوباره مشورت کردم تا خیال خودمو راحت تر کنم...گاهی وقتا آدم تو شرایطی قرار میگیره که به واقعی بودن دنیای اطرافشم شک میکنه....:biggrin: دیگه نتیجه رو نگفتم اینجا....چون فقط زبونم مو درمیاره.... کنفوسیوس: بر نمی خیزم برای کسی که یک گوشه موضوع را به او بنمایم که او سه گوشه دیگر را از آن در نیابد، درسم را تکرار نمیکنم- پی نوشت سیر اندیشه های معماری مهدوی نژاد....درس هنر و معماری چین.....
بیشتر مشورت بگیر....استرس چیز خوبی نیس....درصد کم نمیخونی...منتها بقیه درسارو هم روزای بعد اضافه کن و با هم جلو ببر که تو درسای دیگه کم نذاشته باشی....
من نمیگم 504 یا کتابای گلابچی رو نخونید که. میگم بحث اولویت ها مهمه. یعنی اول از کلمات 504 شروع کنید. اگه زبان رو بستید بعد متن های 504 رو هم بخونید. یا واسه ایستایی از سروش نیا شروع کنید. اگه تموم کردین و باز دیدین کمه کتابای گلابچی رو هم بخونید. هرجور فک میکنید درسته عمل کنید. واسه اینکه نگران نشید من دیگه برنامه و روش خوندن خودمو نمیگم. کلی صحبت میکنم.

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیگم 504 یا کتابای گلابچی رو نخونید که. میگم بحث اولویت ها مهمه. یعنی اول از کلمات 504 شروع کنید. اگه زبان رو بستید بعد متن های 504 رو هم بخونید. یا واسه ایستایی از سروش نیا شروع کنید. اگه تموم کردین و باز دیدین کمه کتابای گلابچی رو هم بخونید. هرجور فک میکنید درسته عمل کنید. واسه اینکه نگران نشید من دیگه برنامه و روش خوندن خودمو نمیگم. کلی صحبت میکنم.

با احترام adroit عزیزم
سروش نیا بدون شک بهترینه ولی جزوش خامه و بدون کلاس خیلی نمیشه ازش سردرآورد
اگه می خواین جزوه بخونین جزوه فیروزیو بخونین که همین جا قبلا آپلودش کردم

به نظر من دیگه دوره 504 اینا به سر اومده و لازم هستن ولی کافی نیستن
خیلی روشون وقت نذارین
کتابای دیگه مث دلتا رو بخونین که گرامر و ووکبو تو متن یاد بگیرین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
زندگی جذر و مد داره دنیا مون یه عالمه آدم خوب و بد داره

زندگی جذر و مد داره دنیا مون یه عالمه آدم خوب و بد داره

-خدایا! تو را شکر گزارم به خاطر شبهایی که تبدیل به صبح شدند ،دوستانی که مبدل به خویشاوندان شدند،رویاهایی که به حقیقت پیوستند و دوس داشتن هایی که منتهی به عشق شدند

-اگر زندگی تان بالا پایین نداشته باشید این یعنی شما مرده اید.

-انسان های افسرده در گذشته زندگی میکنند انسانهای مضطرب در اینده و انسانهای آرام در حال

-10 درصد منازعات به خاطر اختلاف نظر است و 90 درصد آن به خاطر لحن بد گفتگو

شاید اینجا جاش نباشه ولی واقعا حیفم اومد این تیکه ننویسم...میدونم به این حرفا میگین کلیشه یا حرفهای مادربزرگی...ولی اگه قد یک دقیقه هم بهش فک کنید خیلی عالیه
اینکه چقد باید خداشکر کنید که سالمید خانوادتون سالمن و کنارتونن اینکه چهارسال درس خونید اینکه معماری خوندید اینکه این رشته دوس دارید اینکه امیدو هدف دارید اینکه عزم دارید بشینید برای این مرحله درس بخونید ..باورکنید خیلی ها میخوان ادامه تحصیل بدن بشینن بخونن واقعا یه دانشگاه دولتی بخونن قبول شن ولی واقعا شرایط اجازه نمیده به هردلیلی..دنبال کلیشه و شعار نیستم فقط گفتم بین این درس خوندنا یکم هم به موقعیت خوبتون فک کنید هم انرژی میگیرید هم از خدای بزرگ تشکر کنید به خاطر تمام این موهبت هایی که الان دارین ولی اصلا بهش فکر نکردید
ایننوشته پایین هم دلنوشته یک خانم معلول قطع نخاع:
خیلی وقتها آدم به جایی میرسه که دنیای بزرگ ، اینقدرکوچک میشه که جایی حتی به اندازه موندنت برات نمی مونه وبین هفت میلیارد جمعیت جهان احساس میکنی که چقدرتنهایی !!، اونموقع هیچ مدیتیشنی هیچ مشاوره ایی هیچ دوستی نمیتونه به اندازه ترجمه های قران تسلی خاطرت بشه . ترجمه وتفسیرقران مثل ، آغوش یه مادربرای یه بچه گمشده ، فلک زده ، میتونه بهترین مامن وپناهگاه باشه .
با ترجمه 28 جوشن کبیروبلاگم و متبرک میکنم . التماس دعا
ای پشتیبان آنکه پشتیبانی ندارد، ای اعتماد آنکه اعتمادی ندارد ،ای ذخیره آنکس که ذخیره ای ندارد ای پناه آن که پناهی ندارد، ای دادرس انکس که دادرسی ندارد ، ای افتخارآن کس که افتخاری ندارد ای عزت آنکه عزتی ندارد، ای اعانت کننده آن که کمکی ندارد، ای انیس آن که انیسی ندارد ای امان بخش آنکس که امانی ندارد ، فریاد فریاد رهایی ده ما را ازآتش ای پروردگارمن !

آخرین ویرایش:

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
با احترام adroit عزیزم
سروش نیا بدون شک بهترینه ولی جزوش خامه و بدون کلاس خیلی نمیشه ازش سردرآورد
اگه می خواین جزوه بخونین جزوه فیروزیو بخونین که همین جا قبلا آپلودش کردم
سارا جان نمیدونم چطور میگی جزوه فیروزی از سروش نیا بهتره.....من اتفاقا برعکسم اصلا از جزوه فیروزی سر در نمیارم ولی جزوه سروش نیا رو که همون چند قسمتش به دستم رسیده رو خیلی خوب میفهمم......نمیدونم والا شاید حق با شما باشه ولی من که اصلا از جزوه آقای فیروزی چیزی نمیفهمم:(

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سارا جان نمیدونم چطور میگی جزوه فیروزی از سروش نیا بهتره.....من اتفاقا برعکسم اصلا از جزوه فیروزی سر در نمیارم ولی جزوه سروش نیا رو که همون چند قسمتش به دستم رسیده رو خیلی خوب میفهمم......نمیدونم والا شاید حق با شما باشه ولی من که اصلا از جزوه آقای فیروزی چیزی نمیفهمم:(
واقعا جزوه سروش نیا عالیه.من مال فیروزی رو ندیدم ولی احتمالا سارا جان با جزوه خام سروش نیا مقایسه کرد(وگرنه خودش از طرفدارای پر و پا قرص استاده)

اگه برات مقدور نیست به صورت اینترنتی بخر هزینه پستی هم نهابت 3000 تومن میشه
البته اینترنتی خریدن به صرفه ست ولی هزینش بیشتر میشه مثلا واسه من همیشه بین 10-12 هزاره(اگه بتونه همه رو از یه فروشگاه بخره خوبه)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
عشق کردم به احترام آباجم یه اسپم بزنم:D
درسته حق با شماست
راستی سارا جان یه سوال ؟؟میشه از آقای سروش نیا بپرسی برای کتابهای جدید گلابچی جزوه داره یا نه؟؟؟؟

قبلا پرسیدم داداشی جونم
گفتش ساختمان های بلند سفیده رو فصل سومشو تو کلاس درس میده
واسه بقیه فصلا و اون یکی بلنده و تعامل و بقیه هم خواهش کرده از یکی از شاگردای خوبش (آقای باقری که معروفه دو سال پیش ایستایی رو 100 زده و الان دانشجوی دانشگاه تهرانه) یه سری خلاصه خوب و جمع و جور و به دردبخور تهیه کنه تا اوایل آبان
گفتش هرکدوم از دوستات هم می خوان بگن تا خودم با هزینه خودم با پست براشون بفرستم

qazal.

عضو جدید

نه من شرایط خودمو گفتم....همه اینجا مشاوره میدن بسته به روشهایی که فکر میکنن درسته و یا خودشون نتیجه گرفتن....من هیچوقت به کسی نمیگم و نخواهم گفت که چی بنویسید اینجا...منتها بخاطر اطمینانی که به شماها یا یسری دوستان داشتم به شک افتادم و دوباره پرسیدم .....در مورد کتابای گلابچی هم من منظورتو فهمیدم....دوستمون استرس داشت باید میپرسید خیالش راحت شه....504 هم atrali عزیز گفتن بجاش تافل بخونید....متن های 504 رو هم میدونم که نوشتین با اولویت بخونید ....من وقتی میخونم نوشته های بچه ها رو به جزئیاتش دقت میکنم....درسته .....واسه همین رفتم دوباره پرسیدم...اونم واسه این که به شک افتادم که نکنه تو طولانی مدت برنامم جواب نده....نه اتفاقا برنامتونو بنویسین...من هم استقبال میکنم....قرار نیس همه ی ما شیوه های یکسانی داشته باشیم و هممون از همون یدونه نتیجه بگیریم....ممکنه نظراتمون تو یه چیز با هم فرق کنه اما نظرات مشترک زیادی داریم.....اتفاقا تو جاهای دیگه وقتی نوشته ها و راهنماییاتو میخوندم خوشم میومد و تحسینت کردم adroit عزیز....ممنون بخاطر توضیحات روان و راهنماییای مفیدت....ادامه بده....

atrali

کاربر ممتاز
نه من شرایط خودمو گفتم....همه اینجا مشاوره میدن بسته به روشهایی که فکر میکنن درسته و یا خودشون نتیجه گرفتن....من هیچوقت به کسی نمیگم و نخواهم گفت که چی بنویسید اینجا...منتها بخاطر اطمینانی که به شماها یا یسری دوستان داشتم به شک افتادم و دوباره پرسیدم .....در مورد کتابای گلابچی هم من منظورتو فهمیدم....دوستمون استرس داشت باید میپرسید خیالش راحت شه....504 هم atrali عزیز گفتن بجاش تافل بخونید....متن های 504 رو هم میدونم که نوشتین با اولویت بخونید ....من وقتی میخونم نوشته های بچه ها رو به جزئیاتش دقت میکنم....درسته .....واسه همین رفتم دوباره پرسیدم...اونم واسه این که به شک افتادم که نکنه تو طولانی مدت برنامم جواب نده....نه اتفاقا برنامتونو بنویسین...من هم استقبال میکنم....قرار نیس همه ی ما شیوه های یکسانی داشته باشیم و هممون از همون یدونه نتیجه بگیریم....ممکنه نظراتمون تو یه چیز با هم فرق کنه اما نظرات مشترک زیادی داریم.....اتفاقا تو جاهای دیگه وقتی نوشته ها و راهنماییاتو میخوندم خوشم میومد و تحسینت کردم adroit عزیز....ممنون بخاطر توضیحات روان و راهنماییای مفیدت....ادامه بده....
غزل جان من کی گفتم به جای 504 تافل بخونید؟:surprised:من گفتم بعد 504 تافل بخونید.....من تو پست های چند ماه پیش هم گفتم پارسال بزرگترین ضربه رو یک از نخوندن 504 و دوم از نزدن تست تو درس زبان دیدم.....پارسال فقط تافل رو خونده بودم

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز

واقعا جزوه سروش نیا عالیه.من مال فیروزی رو ندیدم ولی احتمالا سارا جان با جزوه خام سروش نیا مقایسه کرد(وگرنه خودش از طرفدارای پر و پا قرص استاده)
من نمیگم بهتره
هیشکی از سروش نیا بهتر نیس;) معرکه اس بی نظیره
میگم جزوش چون متن نداره خوند و فهمیدنش سخته
دیگه بهتره تعریف نکنیم که الوات بیان اینجا رو ببندن به فحش:razz:

تازه یه سورپرایز عالیم دارم براتون که الان نمیگم تا به وقتش;)

مرسی سارا جان نه دیگه اینجا هرکی خواست هزینشو میدیم (حداقل بزار یه جزوشو هزینشو بدیم من که دیگه تو 24 ساعته اسم سروش نیا میاد اینجوریم.ببین::redface:)
خبر نهاییشو کی میدی بهمون که مثلا آماده شده یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟واقعا 100 زده بود ایستایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused:
یه سوال دیگم دارم بپرسم آباج؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آره بابا خیلی اسم درکرده
احسان باقری
تو ایوانخانه سمینار میذاره رایگان برا راهنمایی بچه ها. مث خود سروش خیلی متواضع و گله
جون دلم. بپرس سجی جونم. صد تا بپرس

آخرین ویرایش توسط مدیر:

qazal.

عضو جدید
به نظر من دیگه دوره 504 اینا به سر اومده و لازم هستن ولی کافی نیستن
خیلی روشون وقت نذارین
کتابای دیگه مث دلتا رو بخونین که گرامر و ووکبو تو متن یاد بگیرین

درسته...منم موافقم باهات که کافی نیستن...سارای عزیز ما از بالا به قضیه نگاه میکنیم...چون شاید زبانمون بهتره....استرس کسایی رو که از زبان چیزی نمیدونن دیدم ....یا کساییکه میخوان این درسو به کل حذف کنن....یا دارن تاره شروع میکنن....تجربه سال بالایی های عزیز نشون داده کسایی که زبانشون ضغیفه و با لغت رفتن به جنگ با زبان....درصد صفر یا منفی زدن....و اینو الان نمیشه فهمید...درسته 504 باید تابستون تموم بشه...ولی یه عده تاره شروع کردن و زبانشون صفره...و حتی لغت های دوره دبیرستان یادشون نیست...واسه اینا نمیشه یدفعه تافل رو تجویز کرد..هر چند محدودیت زمانی داشته باشیم...ولی قدم به قدم...
میشه 504 رو در کنار تافل بخونن...ولی اگه 504 رو تموم کنن... لغات تافل حجمش کمتر میشه ....چون لغات مشترک زیاد دارن....موفق باشید....

atrali

کاربر ممتاز
درسته...منم موافقم باهات که کافی نیستن...سارای عزیز ما از بالا به قضیه نگاه میکنیم...چون شاید زبانمون بهتره....استرس کسایی رو که از زبان چیزی نمیدونن دیدم ....یا کساییکه میخوان این درسو به کل حذف کنن....یا دارن تاره شروع میکنن....تجربه سال بالایی های عزیز نشون داده کسایی که زبانشون ضغیفه و با لغت رفتن به جنگ با زبان....درصد صفر یا منفی زدن....و اینو الان نمیشه فهمید...درسته 504 باید تابستون تموم بشه...ولی یه عده تاره شروع کردن و زبانشون صفره...و حتی لغت های دوره دبیرستان یادشون نیست...واسه اینا نمیشه یدفعه تافل رو تجویز کرد..هر چند محدودیت زمانی داشته باشیم...ولی قدم به قدم...
میشه 504 رو در کنار تافل بخونن...ولی اگه 504 رو تموم کنن... لغات تافل حجمش کمتر میشه ....چون لغات مشترک زیاد دارن....موفق باشید....
این زبان شده یه معضل ها.....ولی حتی زبانت هم خوب باشه اگه 504 و تافل وتست های سال قبل رو نخونی زبان درصدی رو که انتظار داری نمیگیری هر چند زبانت عالی باشه حال برات مثال میزنم....
یکی همین دوست عزیزمون timajبا اینکه میگفت چند سال کلاس میرفته و زبان رو 70 و خورده ای زده بود به من گفت اگه 504 و تافل رو نخونده بود و تستها رو نزده بود درصدش شاید 40 میشد
دومیش دوست خودم که 8 سال کلاس زبان میره و تافل دراه و حتی دو مدرک دیگه بالاتر هم داره که اسمشونو نمیدونم.....تو کنکور کارشناسی هم زبان 100 زده بود ولی تو ارشد با کمال تعجب همه ما که قول داده بود بالای 80 بزنه 45 زد و بعد اعتراف کرد باید این کتابها رو میخونده.....اینا رو من از خودم نمیگم و دوست ندارم هم کسی رو گمراه کنم اینا رو شنیدم از کسایی که موفق شدن یا شکست خوردن و خودمم تجربه کردم من به لطف همون درک مطلب فقط تونستم پارسال 20 درصد بزنم و اگه همه اینا رو خونده بودم الان که سوالها رو میبینم مطمئنن بالای 40 میزدم و خیلی فرقش بود.....و در آخر ما قصدمون کمک به دوستانه حالا هر کس میبینه حرفای من غیر اصولیه و راه بهتری داره انشالله موفق باشه

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز

غزلکم عزیزکم...مشکل ما همین آموزش غلط دبیرستانه دیگه
به قول یکی از استادام که خودش سه تا زبون بلده میگه مگه زبان مادریتونو با جدول لغات یاد گرفتین؟
چون از مدرسه یه روش غلطی یادمون دادن ما می خوایم با همون روش غلط نتیجه بگیریم
بیاین امتاحان کنیم شما بدو مراجعه به دیکشنری یه متن معماری رو چنبار بخون تا بفهمی....بعدش خودت ببین چقدر تاثیر داره یا فیلم مستند معماری به زبان انگلیسی ببن
درسته وقت زیاد میبره اما بازدهیش فوق العادس.
من با همین روشا پارسال زبانو نزدیک 80 زدم

این زبان شده یه معضل ها.....ولی حتی زبانت هم خوب باشه اگه 504 و تافل وتست های سال قبل رو نخونی زبان درصدی رو که انتظار داری نمیگیری هر چند زبانت عالی باشه حال برات مثال میزنم....
یکی همین دوست عزیزمون timajبا اینکه میگفت چند سال کلاس میرفته و زبان رو 70 و خورده ای زده بود به من گفت اگه 504 و تافل رو نخونده بود و تستها رو نزده بود درصدش شاید 40 میشد
دومیش دوست خودم که 8 سال کلاس زبان میره و تافل دراه و حتی دو مدرک دیگه بالاتر هم داره که اسمشونو نمیدونم.....تو کنکور کارشناسی هم زبان 100 زده بود ولی تو ارشد با کمال تعجب همه ما که قول داده بود بالای 80 بزنه 45 زد و بعد اعتراف کرد باید این کتابها رو میخونده.....اینا رو من از خودم نمیگم و دوست ندارم هم کسی رو گمراه کنم اینا رو شنیدم از کسایی که موفق شدن یا شکست خوردن و خودمم تجربه کردم من به لطف همون درک مطلب فقط تونستم پارسال 20 درصد بزنم و اگه همه اینا رو خونده بودم الان که سوالها رو میبینم مطمئنن بالای 40 میزدم و خیلی فرقش بود.....و در آخر ما قصدمون کمک به دوستانه حالا هر کس میبینه حرفای من غیر اصولیه و راه بهتری داره انشالله موفق باشه

من که نگفتم نخون. اتفاقا چنتا سوال ووکب عینا از کتابایی مث 504 میادش
من نوشتم لازمه ولی کافی نیس
ینی اینکه فقط گیر ندین به واژه حفظ کردن از 504

آخرین ویرایش توسط مدیر:
دومیش دوست خودم که 8 سال کلاس زبان میره و تافل دراه و حتی دو مدرک دیگه بالاتر هم داره که اسمشونو نمیدونم.....تو کنکور کارشناسی هم زبان 100 زده بود ولی تو ارشد با کمال تعجب همه ما که قول داده بود بالای 80 بزدوستان منو راهنمایی کنید زبان چطوری بخونم فقط لفت بخونم یا جمله یا متن البته متن بلد نیستم بخونمنه 45 زد و بعد اعتراف کرد باید این کتابها رو میخونده.....اینا رو من از خودم نمیگم و دوست ندارم هم کسی رو گمراه کنم اینا رو شنیدم از کسایی که موفق شدن یا شکست خوردن و خودمم تجربه کردم من به لطف همون درک مطلب فقط تونستم پارسال 20 درصد بزنم و اگه همه اینا رو خونده بودم الان که سوالها رو میبینم مطمئنن بالای 40 میزدم و خیلی فرقش بود.....و در آخر ما قصدمون کمک به دوستانه حالا هر کس میبینه حرفای من غیر اصولیه و راه بهتری داره انشالله موفق باشه

سلام یکی به من بهگه چطوری زبان ضعیفم رو به 40 50 برسونم

شما خود کتاب تافل رو میخونید یا فلش کارتشو

متنهای تافل رو هم میخونید ؟یا فقط جملاتی که لغت رو آموزش میده؟

برا این نرم افزار جی ممورایز لغت های تو متن تافل هم هست یا فقط 450 لغت اصلیشه

فلش کارت لغت های که تو متناش اومده رو نداره خوب

نه این نرم افزار جی ممورایز قضیش چیه آیا لغت های متنها هم هست وارئ این نرم افزار کنیم یا نه فقط باید همون 450 لغت تافل رو داره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام یکی به من بهگه چطوری زبان ضعیفم رو به 40 50 برسونم

والله دوستم دعوای ما هم سر همینه که چه روشی بهتره

شما خود کتاب تافل رو میخونید یا فلش کارتشو
خودشو خونده بودم چن سال پیش
ولی فک کنم فلش کارت یا نرم افزارشم همون کارو بکنه

فلش کارت لغت های که تو متناش اومده رو نداره خوب

نه منظورم یه نرم افزاره که فارسی هم هس رو موبایل نصب میشه و همه چیو عین کتاب داره فقط در فرمت نرم افزاره عزیزم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

qazal.

عضو جدید
سلام من با نرم افزار ماکزیمم نارسیس لغت های 504 وتافل رو یاد میگیرم اما این نرم افزار فقط 504 تا لغت و 450 لغت تافل رو داره اصلا نمیتونم متن معنی کنم چکار کنم کتاب تافل رو بخونم یا فلش کارتشو

کتابشو بخون....اگه فلش کارتت طوریه که توش مثالای کتاب رو داره واسه مواقع مرورت خوبه .....کتابو بزار جلوت...فایل صوتی رو هم بزار تو گوشت...اول لغت اصلی رو تند بخون بعدش مثالاشو دقیق شو....ببین چجوری لغت رو تو اون جمله استغاده کرده...این لغتی که تو جمله یاد میگیری مثل یادگیری لغت با تصویر میمونه...تو رو میبره به یه اتفاق...واست داستانی رو شرح میده....که این داستانه به کمکت خواهد اومد در یادآوری(البته بصورت ناخودآگاه در قسمتی از ذهنت) نیاز نیس جمله رو حفظ کنی....کلماتشو برا خودت ترجمه کن بالای همون نوشته ها....بعضی معنی کلمات رو که راحت از ترجمه ی متن میفهمی...واسه بعضیا که نمیدونی دقیقا معنی لغت چیه...از دیکشنری استفاده کن...ولی تو دیکشنری فقط اون معنی ای رو دربیار که تو ترجمه ی متن ، بهش میخوره و بهش اشاره شده....کم کم دستت میاد چی میگم...میتونی از دیکشنری آفلاین یا آنلاین استفاده کنی...خود کتاب هم یسری لغت های داخل متن رو آخر کتاب ترجمه کرده از اونا هم استفاده کن...
خلاصه از هر چی که دستت میاد واسه اینکه زبان از تو وحشت کنه استفاده کن...دیکشنری لانگمن هم واسه تلفظ دقیق میتونه کمکت کنه علاوه بر فایل صوتی
(اولین تلفظش بریتیشه...دومیش امریکن)...... همینطور یادگیری IPA >>> آوا نگاری مثل :i ....

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز یه راهنمایی بکنید منو به نظرتون من با سیلابس مرکز معماری بخونم یا با برنامه خودم پیش برم .برنامه خودم اینطور هست که روزای زوج چند تا منبع مختلف میخونم و روزای فرد هم چند تا منبع دیگه مثلا صبح ها فن بعد الظهر تاریخ یا درک شب هم زبان و چند تا از کتابا رو هم تموم کردم.حالا موندم چه کنم .................:cry:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان عزیز یه راهنمایی بکنید منو به نظرتون من با سیلابس مرکز معماری بخونم یا با برنامه خودم پیش برم .برنامه خودم اینطور هست که روزای زوج چند تا منبع مختلف میخونم و روزای فرد هم چند تا منبع دیگه مثلا صبح ها فن بعد الظهر تاریخ یا درک شب هم زبان و چند تا از کتابا رو هم تموم کردم.حالا موندم چه کنم .................:cry:
من فک میکنم با سیلابس مرکز پیش برید بهتره. چون هم تموم میکنید همه مطالبو و به جمع بندی میرسید و هم دوره میکنید. هم اینکه آدم از سردرگمی نجات پیدا میکنه.

THE SECRET

عضو جدید
سلام بچه ها.
من کلا زیاد حرف نمیزنم. اما دیگه طاقت نیاوردم.
من خودم از اول تاپیک شروع کردم به خوندن که یه وقت اینجا سوال تکراری نپرسم و الکی تاپیکو طولانی نکنم.70 صفحه پیش رفتم دیدم فایده نداره هرچی میخونم ازون ور اضافه میشه به صفحات متاسفانه دیدم غیر از معمار باشی عزیز و چند نفر دیگه که کم میگن و گزیده میگن، بسیاری از بچه ها اینجارو با چت روم اشتباه گرفتن.... سوالای خیلی از بچه ها واقعا خصوصیه:razz:
از قیمت کتاب بگیرید تا هرچی که فکرشو کنید بچه ها اینجا میپرسن... بیخود نیس تا 300 صفحه پیش رفته. توش به اندازه 20 صفحه هم مطلب مفید نداره. بابا اگه سوالتون به درد بقیه نمیخوره بخدا تو پیام خصوصی بپرسید خیلی بهتره!!!!
این جوری من و خیلی های دیگه از لینکها و پستای مفیدی که بچه ها میذارن محروم میشییم. چون لابلای اسپم ها گم و گور میشن واقعا............................
اگه بچه ها مراعات نمیکنن مدیران تالار یه فکری بکنن لطفا.....

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.
من کلا زیاد حرف نمیزنم. اما دیگه طاقت نیاوردم.
من خودم از اول تاپیک شروع کردم به خوندن که یه وقت اینجا سوال تکراری نپرسم و الکی تاپیکو طولانی نکنم.70 صفحه پیش رفتم دیدم فایده نداره هرچی میخونم ازون ور اضافه میشه به صفحات متاسفانه دیدم غیر از معمار باشی عزیز و چند نفر دیگه که کم میگن و گزیده میگن، بسیاری از بچه ها اینجارو با چت روم اشتباه گرفتن.... سوالای خیلی از بچه ها واقعا خصوصیه:razz:
از قیمت کتاب بگیرید تا هرچی که فکرشو کنید بچه ها اینجا میپرسن... بیخود نیس تا 300 صفحه پیش رفته. توش به اندازه 20 صفحه هم مطلب مفید نداره. بابا اگه سوالتون به درد بقیه نمیخوره بخدا تو پیام خصوصی بپرسید خیلی بهتره!!!!
این جوری من و خیلی های دیگه از لینکها و پستای مفیدی که بچه ها میذارن محروم میشییم. چون لابلای اسپم ها گم و گور میشن واقعا............................
اگه بچه ها مراعات نمیکنن مدیران تالار یه فکری بکنن لطفا.....
حق کاملا با شماست متاسفانه با اینکه بارها و بارها این قضیه گوشزد شده پست های نامربوط پاک شده حتی اخطار داده شده به بعضی از دوستان باز هم گروهی بدون توجه به اینکه اینجا یه مکان عمومیه و همه باید بتونن به راحتی به مطالب مفیدش دسترسی داشته باشند پشت سر هم اسپم میکنن!!!به زودی دوباره سعی میکنیم اسپم ها رو مجددا پاک کنیم ولی یک کار مفیدی که خود بچه های این تاپیک اگه مایلند تاپیک مفید تر باشه میتونن انجام بدن اینه که واقعا برن پست های خودشونو ببینن که کدوماش واقعا مطلب مفیدی توش نداره بعد به بنده یا همکارام اطلاع بدن خصوصی (شماره پستاشونو) تا پاک بکنیم این جوری خیلی سریعتر این تاپیک و همه تاپیک های دیگه مشکلش حل میشه
ممنون از همکاریتون
:gol:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام کتاب های جدید مث تاسیسات الکتریکی سلطاندوست، کتاب معماری معاصر کامل نیا و آثار نورمن فاستر گلابچی منبعن؟
سلظاندوست کتابش جدید نیس(دو تا کتابش مهمن کلا تجهیزات مکانیکی و تاسیسات مکانیکی که البته معماریا فقط تاسیسات)
کامل نیارو نمیدونم ولی تعامل تکنولوژی و معماری جز منابع هستشو خیلیم راحته کلا فصل 5 رو باید خوند

وضعیت
موضوع بسته شده است.